BUITENLAND GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN „oe Zijn ze in 's hemelsnaam aan deze „decline gekomen. Doch om tot Vlissingen terug te j TsTiilk een handelwijze der patroons '„jet erg min, is zulks nu niet in staat de meest kalme naturen tot opwin ding en verzet te brengen, om zoo ge ringschattend door hen behandeld te ivonten als waren we in de same-nle- vi„,r niet anders dan gedulde wezens, oor wie de moeilijke levensomstandig heden goed genoeg zijn, want elk wel denkend burger zal toe moeten stem men dat zulk een loontoewijzing bene den 'alle kritiek is en werkelijk hun ach tte zal er bij Vlissingsch burgerij niet door gestegen zijn. Dat zij zulk een ont- eerend verzoek met een doel gedaan hebben, is niet moeilijk te racfen, maar 0f zij dit doel zullen bereiken, ziedaar een vraag welke nog niet beantwoord ■lS en mocht zulk een loon doorgevoerd worden, dan zijn de gevolgen, en in deze vooral voor de belastingpenningen en zeker ook de neringdoenden nog niet te overzien. Wij als arbeiders hebben even zoo goed het recht, om zonder ontbering van het hoognoodige, te leven als de patroons, al is het niet op zulk een weelderige wijze als zij. Namens de Federatie, afd. Viissingen, De Secretaris, J. J. JOOSSE. (Daar het ons totaal onbegrijpelijk voorkwam, dat Vlissingen in de vijfde loonklasse zou worden geplaatst, heb ben wij inlichtingen ingewonnen en bleek het ons, dat de Federatie niet goed is ingelicht. Ons werd nl. verze kerd, dat Vlissingen in dezelfde klasse ais Middelburg zal worden geplaatst, nl. in de 4e klasse, alzoo met een uur loon van 64 cent en een weekloon van 28.80. Red. HET CONFLICT IN HET HAVEN BEDRIJF. De Nederlandsche Federatie van Transportarbeiders heeft aan de Scheepvaartvereeniging het volgend schrijven gericht Wij hebben de eer u mede te deelen, dat op onze gisteren te Rotterdam en Amsterdam gehouden stakingsvergade ring verslag is uitgebracht van de on derhandelingen gevoerd met ,uw be stuur en dat der 1. T. F. over de door u gestelde voorwaarden, waarop de arbeid kon worden hervat. De vergade ringen wenschen deze voorwaarden niet in overweging te nemen. Besloten werd het advies van liet Fe deratiebestuur op te volgen en de sta king als opgeheven te verklaren tegen heden, en zich alsdan weer voor den arbeid aan te melden. Lr wordt geenerlci aandrang op ons Federatiebestuur uitgeoefend om op de door vi gestelde voorwaarden een col lectieve verbintenis aan te gaan. De staking is dus hiermede geëindigd, doch wij verklaren geenerlei aanspra kelijkheid te aanvaarden voor verwik kelingen, welke zouden ontstaan tenge volge van den afloop van het conflict, waarbij de arbeiders in een toestand van verbittering wederom den arbeid hervatten. Het spreekt van zelf, dat een tot de havenarbeiders en zeelieden gericht manifest geenerlei verandering in ons standpunt brengt." Te Rotterdam is Zaterdagavond on der leiding van het bestuur der „Een dracht" een vergadering gehoy.den van zeelieden om door stemming te laten uitmaken of de zeelieden de staking wilden eindigen of voortzetten. De uit slag was dat 372 zich tegen en 264 voor opheffing der staking verklaarden met blanco. De voorzitter zeide, dat, waar dit besluit met zoo geringe meer derheid genomen was, [iet bestuur zich niet verantwoordelijk achtte, de staking verder te proclameeren, te minder daar zoovele zeelieden niet tegenwoordig waren. Het zal het resultaat der verga dering aan alle zeelieden bekend maken en er later een nieuwe stemming over doen plaats hebben. HET VERSCHIL VAN INZICHT TE SAN REMO. Het blijkt duidelijk, dat op de confe rentie te San Remo twee v/erelden te genover elkander staan. Lloyd George is van gevoelen, dat Duitschiand het vredesverdrag niet heeft geschonden of schuldig staat aan kwade tfouw bij de Nemingen van zijn verplichtingen ten "Pzichtc van liet vredesverdrag. Hij vergelijkt Duitschiand met een ziek 'and en van zulk een land kan datgene n|et geëischt worden, wat men van een volkomen gezond land zou verlangen. Dat Milierand er anders over denkt, spreekt vanzelf. Frankrijk is nog steeds onvermurwbaar. Volgens Milierand schendt Duitschiand het verdrag bij elke voorkomende gelegenheid en het 'oont voortdurend zijn kwade trouw in nakoming zijner verplichtingen. De ziekte, waarover Lloyd George het (Jeeu. schijnt Milierand maar als voor gewend te beschouwen, met het doel >m een rechtvaardige straf te ontloo- 8 n. Lloyu George en ook Nitti zijn van „e®ning> dat men den zieke moet hel- "er,weer bovenop te komen. Mille- ken mcn "em "ink moet aanpak- hebben ^i" 'lei" 'e vei hrijgen, wat men Men wil ons nu doen gelooven, dat Lloyd George, Milierand en Nitti het volmaakt eens geworden zijn over de ontwapening van Duitschiand, de beta ling der Duitsche schadeloostelling en de eenheid van actie. Maar het zou ons niet verwonderen, als de correspondent van de „Matin" gelijk kreeg, die be weert, dat het slechts een overeenstem ming voor den vor'rn is, en dat de die per liggende geschillen blijven rusten tot de lieeren elkaar weer eens ontmoe ten, wat waarschijnlijk begin Mei te Parijs het geval zal zijn. Tóch is een overeenstemming voor den vorm al iets. Zij houdt blijkens de jongste berichten in, dat Engeland met Frankrijk zal meegaan voor zoover de nakoming van de ontwapeningsbepa lingen van Duitschiand moet worden geëischt. hoewel Lloyd George pas verzekerd heeft een Duitsch leger, van 200,000 man niet onredelijk te achten, maar aan den anderen kant, dat Frank rijk verklaart niets te willen weten van een bezetting van het Roergebied als onderpand voor die nakoming. Blijk baar heeft men Frankrijk voorgehouden dat Duitschiand moeilijk zijn schulden zou kunnen voldoen, als men het zijn hulpbronnen afnam. En wat de schade vergoeding betreft is een nog belang rijker besluit genomen, al geldt het voorloopig nog maar het beginsel. De geallieerden zullen zoo spoedig moge lijk het totaal der door Duitschiand te betalen schadeloosstelling ramen en de Duitsche regeering zal dan voorstellen op dat punt mogen doen door een zij ner vertegenwoordigers, die later door de geallieerden voor rechtstreeksche besprekingen zal worden uitgenoodigcF waarschijnlijk in Brussel. DE CONFERENTIE TE SAN REMO. Nitti heeft te San Remo een aantal vertegenwoordigers van de Fransche pers ontvangen. De Italiaansche minis ter-president verklaarde over de hou ding van Italië het volgende ik beschouw het vredesvraagstuk niet alleen uit een italiaansch, doch uit een algemeen Europeeseh gezichtspunt- De verwarring in de productie van Europa, door den oöriog veroorzaakt, kan niet voortduren. Er moest dus in Europa vrede komen, en men moet weer aan het werk gaan dit is in het belang van alle naties. Mijn overtuiging is, dat er onmiddellijk en alom vrede moet worden gestoten om een ernstige catastrophe te vermijden. Indien ergens in Europa een haard van tweedracht kan ontstaan, zal ge heel Europa worden bedreigd. Ik ben 'van oordeel, dat er slechts één middel is, om tot een resultaat te komen, dat 'is, overwinnaars en overwonnenen te sotidariseeren. tk begrijp, dat dit niet naar den zin van Frankrijk is. Gij hebt, aldus Nitti tot de Fransche journalisten, IV, millioen dooden "te betreuren, en 10 van uw schoonste departementen zijn verwoest. Frankrijk heeft veel van Duitschiand te lijden gehad, maar Italië heeft ook 500.000 dooden te betreuren, en ik zelf heb het verlies van dierbare verwanten te betreuren. En toch hebt gij gezien, dat ik Ren ner, te Rome als vriend heb ontvangen. Men moet een volk helpen, dat van honger dreigt om te komen, en zoo moet men ook ten opzichte van Duitschiand handelen. Duitschiand heeft geen vloot en geen grondstoffen. De wisselkoers is zeer slecht. Duitschiand heeft niets meer dan zijn machines, zijn organisatie en de werkkracht van zijn bewoners. Dezen moeten in -staat gesteld worden te wer ken en te leven en zoodoende hun ver plichtingen na te komen. Als men dat niet doet, zal Duitschiand het slacht offer worden van bolsjewisme of mili tairisme. Gij zegt mij, dat Frankrijk twijfelt aan de vredelievende gevoelens van Duitschiand. Ik kan deze meening be grijpen. En ik ben het met Frankrijk eens, dat de ontwapening van Duitsch iand noodzakelijk is. Men heeft echter gezegd, dat ik een voorstander ben van de herziening van het verdrag van Ver sailles. Dat is niet zoo. Ook heeft men beweerd, dat Italië met de centrale rij ken geheime verdragen heeft gesloten. Dat is een belachelijke verzinsel. Ik blijf trouw aan de reëele politiek, wel ke ik herhaaldelijk in het openbaar heb uiteengezet. Er is van geheimzinnigheid geen sprake in de politiek van het de mocratische Italië. DREIGENDE KABINETSCRISIS IN BELGIE. Vrijdagmiddag om 2 uur vergaderden nogmaals de. beide rechterzijden van Kamer en Senaat ten einde den politie leen toestand te bespreken, schrijft „Ons Vaderland". 't Is er, zooals te voorzien was, hef tig toegegaan. De rechterzijde bleek zeer scherp verdeeld te zijn over de vraag, of ja dan neen de „politique d'Union Sacrée" moet worden doorge zet of opgegeven. Levie, ,Pouilet, Tschoft'en en Helle- putte, spraken er voor, mr. Woeste sprak er tegen, - en drong aan op de noodzakelijkheid van het vormen van een zakenkabinet. Ten slotte werd door mr. Levie een motie van vertrouwen in mr. Delacroix neergelegd. Toen de voorzitter echter tot de stemming wilde overgaan, be merkte hij dat bijna al de leden der ver gadering verdwenen waren. Wat er ook van weze, de eerste in druk van het gebeurde is, dat Delacroix Vrijdagmiddag eenigszins versterkt uit den slag is gekomen. Wat nog niet wil zeggen, dat er van geen crisis meer sprake is. De „Libre Belgique" spreekt van niet minder dan van ontbinding der Kamers Hetgeen wel beteekent dat zekere leden der rechterzijde vast besloten zijn het hui dige ministerie uit den weg te ruimen. DE RIJKSDAGVERKIEZINGEN. De Nationale Vergadering heeft de voorloopige kieswet voor den Rijksdag aangenomen. Op elke 60.000 uitgebrache stemmen komt een afgevaardigde. De overschot ten der kiesdistricten in eèn bepaalde provincie kunnen worden samenge voegd. Blijven ook daar nog overschot ten over, dan worden deze op de rijks lijst overgebracht, waarbij 60.000 stem men weder een afgevaardigde kiezen. Het aanvankelijk voorgestelde kies recht voor Duitschers in het buitenland is weder geschrapt. In de volksstemmingdistricten wor den voorloopig geen verkiezingen ge houden. Alle afgevaardigden voor .die gebieden behouden hun zetel. Over de vraag of aan de soldaten het kiesrecht zou worden tffcgekend werd druk gediscussieerd. Ten einde de ver- poiitieking van het leger te vermijden werd besloten niet tot die' toekenning over tegaan. Er zullen evenwel speciale soldatenkamers worden ingesteld, wel ke voor de belangen en de aanspraken der militairen zullen opkomen. DE ONTVVAPENINGSKWESTIE. Lloyd George heeft medegedeeld, dat als gevolg van besprekingen met Milie rand een gemeenschapppelijke verkla ring wordt voorbereid, waarin de Fransch-Britsche overeenkomst om trent het forceeren van de ontwape ningsbepalingen van het verdrag wordt medegedeeld. Daarbij wordt het Fran sche denkbeeld om den rechteroever van den Rijn en de kolenvelden van de Roer bezet te houden, verworpen. Dr. KA PP. De politie heeft, overeenkomstig de •wet, besloten, dr. Kapp, als zijnde met een yalschen pas in Zweden gekomen, het land uit te zetten. Aangezien het hem echter voor het oogenblik niet mo getijk is, een visum voor een ander land te krijgen, zal hij voorloopig onder po litietoezicht in Zweden mogen blijven. De regeering. zal verder beslissen wat er moet gebeuren. Dr. Kapp heeft inmiddels een ver zoekschrift aan de regeering gericht om in Zweden te blijven. Hij beroept zich daarbij op het recht van asyl. Hij zegt, ergens stil op het land te willen gaan wonen, zijn vrouw en dochter la ten overkomen en zicli geheel aan we tenschappelijke studie wijden. Mocht hij het land uit moeten dan zou hij gaarne een pas hebben, om over Ne derland, België en Frankrijk zich naar Zwitserland te begeven. Volgens bericht uit Stockholm heeft de Zwecdsche regeering besloten de kwestie der uitwijzing van Kapp voor loopig te laten rusten. Kapp zal dus nog in Zweden blijven. Naar verluidt is zijn gezin reeds op weg naar Zweden en zou hij de regeering hebben medegedeeld, dat hij van plan is op het land ver van een groote stad zich neer te zetten. in het Broederschapshuis te Biit- hoven is in de woning van den heer Kees Boeke, een executoriale verltooping ge houden, wegens niet-betaalde rijksbe lasting. Er waren ongeveer 30 belang stellenden. Vóór de verkoopig stelde de deurwaarder den heer Boeke in de ge legenheid alsnog het bedrag der belas ting aan te zuiveren, maar de heer Boeke wenschte dat niet te doen. Daar op ving de verknoping aan. Begonnen werd met een Chineesch gebeeldhouw de boekenkast. Deze bracht 85 op. Daarmede was het bedrag voor de be lasting al ontvangen. En de verkooping eindigde dus met die boekenkast. De heer Boeke deelde mede, dat hij de be lastingen niet wilde voldoen, omdat hij als Christen er niet toe kon medewer ken, dat met belastingpenningen mili taire doeleinden worden bekostigd. Bij Eist zijn twee lijnwerkers door een trein overreden. Een hunner was terstond dood, terwijl de tweede zwaar gewond werd. In de Zuid-Willems vaart te 's-Hertogenbosch is een man, gehuwd en vader van zeven kinderen, jammerlijk verdronken. Te Rheden is een tweejarig knaapje in' een pot met kokende boonen gevallen en bekwam zulke ernstige brandwonden dat het weldra overleed. - Vrijdagavond had een ernstige vechtpartij plaats bij de Steentilbrug te Groningen. Een vijftal schippers ver weet den 62-jarigen G. van Weeren, dat deze buiten de Beurs om wel eens vrachten aannam. Van W. verliet daar op het café, waarin het vijftal zich met hem bevond. Na een half uur terugkee- rende werd van W. plotseling aangeval len en ergerlijk mishandeld. Onder den uitroep „Hij mot kapot gaf één hunner hem een hevigen schop tegen den buik. Naar het academisch zieken huis overgebracht, werd liet slachtoffer daar onmiddellijk geopereerd. Twee der hoofddaders zijn gearresteerd. De toe stand van het slachtoffer is hoogst ern stig. Een oude truc. De con fectiezaak te Bussum is het slachtoffer geworden van een heel oude oplichters- truc. Aan een opgegeven adres werden de costuums op zicht bezorgd, bij een „heer" die daar een kamer had gehuurd. Den volgenden morgen was de vogel met het geld gevlogen. Gistermiddag omstreeks vijf uur geraakte op den Kloveniersburgwal te Amsterdam zekere Karei Megers te cra ter. Hij werd nagesprongen door den diamant-bewerker D. Overste, wonende O. Z. Voorburgwal 62, die er na zeer veel moeite in slaagde, den drenkeling" weer op het droge te brengen. De ge redde werd in het Binnengasthuis in zorgwekkenden toestand opgenomen. De heer Overste, die zich gedeeltelijk ontkleed had, kwam, toen hij zijn klee- ren terug ontving, tot de ontdekking, dat hem een portemonnaie ontstolen was, waarin zich voor plm. 300 aan geld en diamanten bevond. Deze dia manten zou ihij voor zijn schoonvader slijpen, daar hij .zich, ten gevolge van werkloosheid, in geldelijke moeilijkhe den bevond. Zaterdagmorgen heeft te Rotter dam een ernstige aanrijding plaats ge had tusschen een motorwagen van lijn 3 en een vrachtauto van de N.V. Goe derenvervoer. De tram reed in de Jonker Fransstraat en werd achterop gereden door een vrachtauto met aanhangwa gen. De chauffeur meende, dat de tram aan de halte Goudschesingel zou stop pen, wat echter niet gebeurde. Daarom nam hij een te korten draai, tengevol- de waarvan de aanhangwagen van den auto met de rechtervoorzijde tegen de linkerzijde van het voorbalcon der tram kwam. Het voorbalcon werd nagenoeg geheel van de tram afgescheurd, alleen de- remkast bleef staan. De passagiers kwamen met den schrik vrij. De be stuurder kreeg eenigelichte schram men. Een huisvrouw te Goedereede miste dezer dagen een kinderschort van het bleekveld. Des avonds ging haar man op onderzoek uit en vond onder een bergplaats iets dat op een punt van een schort geleek. Bij onderzoék bleek dat het schortje door een rattenpaar onder den grond was geborgen, want er zaten niet minder dan 13 pas gebo ren ratten in. Toen prof. Knaapen van de abdij van Berrie te Heeswijk zich Vrijdag avond ptfr^ rijwiel van den Boscti naar Heeswijk begaf, hoorde hij ter hoogte yan Sluis 1 genaderd een schot vallen. Spoedig volgde een tweede schot, dat prof. Knaapen in den hals trof. Hij keek naar de richting vanwaar het schot ge komen was en zag eenige mannen, waaronder een, dien hij even te voren een geweer had zien vasthouden, in een schip verdwijnen, waarop deze stonden. De commissaris van politie, de heer Van Dam, die toevallig in de nabijheid was, kwam onmiddellijk prof. Knaapen te hulp en deed hem naa* het Gesticht der Broeders van St. Joannes brengen. Dr. De Fijver verwijderde twee kogels uit den hals. Inmiddels leidde de com missaris van politie persoonlijk het on derzoek en liet eenige schippers arres teeren. Ook nam hij op 't bovengemelde schip een pak kogels in beslag, waar aan 5 stuks ontbraken. Vier. schoten zijn gehoord. Vermoedelijk zit de vijfde ko gel nog in den loop van het geweer, dat nog niet teruggevonden werd en mis schien in het water geworpen is. Laat in den avond meldde zich op het bureau van politie een man aan, M. B. geheeten, die verklaarde de dader te zijn. Hij beweerde geen kwaden opzet te hebben gehad bij het schieten, hij had alleen vogels willen treffen. Ondanks liet middernachtelijk uur werd de aangehoudene nog in verhoor genomen door den commissaris. De toestand van prof. Knaaoen is gunstig. Tot een der vreeselijke gruwel daden, die de spartacistische troepen bij hun intocht in Essen bedreven heb ben, behoort ongetwijfeld de massa moord op den watertoren. Deze toren werd door ongeveer 50 man met ma chinegeweren verdedigd. Toen in den middag de stad was in genomen, vocht de dappere bezetting door, daar zij door nog niet opgehel derde oorzaken van de overgave dei- stad niets afwist. Vier uur na de over gave verschenen Beigeordneter Ruze- rius bij den toren, om de manschappen mede te deelen, dat de stad was over gegeven. Terwijl over de overgave van den toren beraadslaagd werd, drongen de revolutionaire troepen plotseling naar voren en bestormden den toren. De verraste bezetting had reeds de wapenen neergelegd en toen de roode gardisten kwamen binnengestormd, kwamen de bezettingsmanschappen hen zonder wapenen tegemoet. Nu begon een ware moordpartij. Als wilde dieren wierpen de spartaeisten zich op de weerlooze lieden, staken met messen en dolken op hen in en sloegen ze met ge weerkolven neer. Zelfs de op den grond liggende zwaar gewonden en lijken werden met geweerkolven bewerkt en geschopt. Van verscheidene slachtoffers was de schedel gespleten of het hoofd onher kenbaar verminkt. Jongens wierpen hun geweren weg, trokken dolken en messen en staken als waanzinnigen er op los. Onder hen was zelfs een knaap van 17 jaar. Onderwijl dit verschrikkelijk toonee! zich afspeelde, waren dc vensters van de tegenover liggende huizen dicht met toeschouwers bezet, die met ontzetting toezagen, in nauwelijks tien minuten dag de geheeie bezetting vermoord aan den ingang van den toren. Slechts drie manschappen wisten te ontsnappen, o.w. een feldwebel die vier jaar aan het Westfront was geweest. Hij verklaarde echter zoo iets ontzettends zelfs in den oorlog niet te hebben meegemaakt. De Engelsche regeering heeft be sloten aan het parlement vergunning te vragen om de wet op de bovenmati ge wins.ten opnieuw voor een periode van 12 maanden van kracht te verkla ren. Zij stelt daarbij tevens eenige wij zigingen voor, waarbij een van de be langrijkste is, dat het departement van handel de bevoegdheid zou krijgen om met den handel overeenkomsten af te sluiten, waarbij aan het publiek rede lijke prijzen worden gewaarborgd, in ruil waarvoor de bedoelde handelaren van de toepassing der wet zouden wor den vrijgesteld. Een andere wijziging is dat het departement van handel de be voegdheid zou krijgen de rapporten dei- commissies van onderzoek naar het ne men van ongeoorloofde winsten open baar te maken. Voorts zou het depar tement de bevoegdheid krijgen na voor afgegaan onderzoek maximumprijzen vast te stelten en een vervolging in te stellen tegen verkoopers, die meer dan een redelijke winst hebben genomen. Volgens de „Tentps" aarzelt de sovjet-regeering om de commissie van onderzoek van den Volkenbond in Rus land toe te laten. Petersburg lijdt on der hongersnood en ziekte. Tienduizen den bezwijken maandelijks aan typhus. Slechts 2 procent van de nieuwe ge boorten blijft in leven. Er is nijpend gebrek aan brandstof, de spoorwegen zijn volkomen ontredderd. Tusschen Petersburg en Moskou gaat 1 trein per dag. De voedselprijzen zijn ontzaglijk hoog. Te Moskou kost een brood 180 roebels, een pond zout 800 roebels, een pond aardappelen 55 roebels, een pond suiker -1800 roebels. Kleeren zijn naar evenredigheid duur. Huizen van gewapend beton. In dezen tijd van dure bouwmaterialen en grooten woning nood vestigt men nog eens de aandacht on de Amerikaansche huizen van ge wapend beton, die gemakkelijk opgezet kunnen worden. Zuik een woning be staat uit vier platte, uit één stuk ge goten wanden, die op de fundamenten geplaatst worden. De plafonds zijn eveneens uit één stuk gegoten en wor den op de zijwanden gezet. Ook de schoorsteen bestaa-t uit een enkele ge gotenbuis. Voor een zoogenaamde één-gezins-woning, bestaande uit vier kamers, kelder, veranda, bad, closet en muurkasten, zijn zestig onderdeelen noodig. De schubben der visschen vertoo- nen een serie van concentrische stre pen, die talrijker worden, naarmate de visch ouder wordt. Hiervan heeft men gebruik .gemaakt om de snelheid van groei te bepalen bij verschillende visch- soorten. In Noorwegen o.a. heeft men tabellen opgesteld over de verhouding van de grootte van den viscli en de grootte der schubben. Door dezen maatstaf is men in staat den leeftijd te berekenen van een visch, den tijd, waar op hij zijn volkomen ontwikkeling be reikt, en de levensperiode, waarin hij in staat is, zich voort to planten, in Frankrijk wordt op deze wijze een stu die gemaakt van sardinen. Deze onder zoekingen, welke nog in gang zijn, zul len ongetwijfeld belangrijke gegevens voor de biologie verschaffen. Tegen de dure Ulee- d i n g. Amerika is het land van de originaliteit. Als men er iets doet, doet men het goed. Evenals elders werden in Amerika de kleeren buitengewoon duur. En weldra richtte men een club op te gen de prijsopdrijving van Ueerenklee- ding. Besloten werd een kleedingstuk te gaan dragen, zooals de Ame'rikaanSthe werklieden bij hun werk gewoonlijk dragen, de zoogenaamdo „overall". Dit kleedingstuk is jas en broek tegelijk, waarom ook kinderen, als ze aan het spelen zijn, het vaak dragen. Thans ziet men in New-York en andere groote steden der Vereenigde Staten heeren op straat, in de clubs, in de restaurants, in de schouwburgzaal, ja zelfs in het congres (de afgevaardigde Upshaw) in een dergelijk kleedingstuk. Rechters, predikanten, beursbezoekers, winkelbe dienden e.a. zijn van de partij. De leden der club hebben zich verbonden zoo lang „overalls" te blijven dragen, totdat de prijzen van heerenkleeding gedaald zullen zijn. Deze week zulten de „overalt"-dra- gers een grooten optocht houden langs de Fifth Avenue, door de millionnairs- wijk, langs Central Pare. AGENDA GEMEENTERAAD. Aan de agenda van de te behandelen punten voor de vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 30 April, moet nog worden toegevoegd een voor stel van Burg. en Weth. tot het weder verhuren van gemeente-woningen aan den Nieuwen Middeiburgschen weg, den Zandweg en den Koudekerkschen weg. ONZE KOLENVOORZIENING. Gedurende de laatste weken waren te Parijs herhaaldelijk Nederlandsche afgevaardigden aanwezig, die met de Fransche autoriteiten en de Duitsche delegatie overleg pleegden in zake de kolenvoorziening van Nederland door Duitschland. Het is hoofdzakelijk op deze kolenvoorzieinng, dat de crediet- operaties, die Nederland ten gunste var.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3