INGEZONDEN STUKKEN der Staten-Generaal, aan te dringen op een betere regeling der jaarwedden van het onderwijzend personeel. Het doel hiervan is, om het adres te steunen, dat het „Uitvoerend Komité voor de salaris- aktie van onderijzers" reeds aan de Tweede Kamer heeft gericht. In een zevental punten wordt in dit adres van het „Uitvoerend Komité" po sitieverbetering verzocht. Hoofdzakelijk wordt gevraagd Een jaarwedde-regeling van ƒ2200 4500 voor onderwijzers, een regeling welke gelijk staat aan de jaarwedde- regeling voor de commiezen van de posterijen, zooals deze is vastgesteld in de salarisregeling voor de Rijksamb tenaren bij Kon. besluit van 23 Januari 1920. Voorts wordt gevraagd handhaving van de bij de wet vastgestelde verhoo gingen dier jaarwedden voor de hoof den van scholen en voor de onderwij zers aan de scholen voor meer uitge breid lager onderwijs. Verder wordt verlangd een vaste regeling van ƒ95—ƒ175 per uur, per jaar, voor vakonderwijzers, herhalings- onderwijs en onderwijs buiten de ge wone schooluren, alsmede een verhoo ging van 400 voor onderwijzers aan scholen van bijzonderen aard (voor zwakzinnigen, doofstommen enz.), on der welk bedrag begrepen zal zijn de vergoeding voor eventueel geëischte ex tra bevoegdheden. Voor tijdelijke onderwijzers wordt geheel dezelfde regeling gevraagd als voor vaste. Met het oog op Qe belangen, zoowel van het onderwijs, dat van een minder goede salarisregeiing, zonder twijfel de nadeelige gevolgen zal ondervinden, als in het belang der onderwijzers, die bij de vervulling hunner ongetwijfeld belangrijke taak hun salaris evenredig wenschen te zien, aan dat van die Rijks ambtenaren, waarmede zij zich in ca paciteit en arbeidsverrichting, meenen te kunnen vergelijken, hebben wij de eer u voor te stellen aan het verzoek van de adressanten te voldoen. Derhalve geven wij u in overweging een adres te richten tot de Tweede Ka mer der Staten-Generaal om zonder evenwel te onderschrijven een salaris- regeling overeenkomstig de wenschen van het „Uitvoerend Komité", aan te dringen op een betere regeling der jaarwedden van het onderwijzend per soneel, dan in het aanhangig zijnde wetsontwerp wordt voorgesteld. De heer W. J. Frijling, sedert 1 Sep tember 1888 hoofd van school E alhier, heeft uwen raad verzocht, hem met in gang van 1 September e.k. uit deze be trekking ontslag te verleenen. Wij hebben de eer u voor te stellen den heer Frijling het gevraagde ontslag met invang van bovengenoemden datum eervol te verleenen, zulks onder dank betuiging voor de vele diensten in deze betrekking aan het openbaar onderwijs bewezen. Het gemeentebestuur van 's-Herto- genboscii verzoekt ons uwen raad te adviseeren, bij den minister van arbeid adhaesie te betuigen aan het adres van den raad dier gemeente aan genoemden minister, waarin wordt verzocht de ge meente te ontlasten van de buitenge wone kosten voor werkloosheidsverze kering, die de „vverkloosheidsverzeke- ringsnoodvvet 1919" op de gemeenten laadt. In verband hiermede hebben wij de eer het volgende onder uw aandacht te brengen Zooals u bekend is wordt ingevolge de bepalingen van het „werkloosheids besluit 1917" op de contributies der in de gemeente wonende leden van aan gesloten vereenigingen een bijslag ge geven in den regel van 100 waarvan het Rijk en de gemeente ieder 50 betalen. Door de toeneming van het ledental en de uitbreiding van het getal aange sloten vereenigingen stijgt ook het door de gemeenten te betalen bedrag steeds, in 1918 bedroeg de gemeentelijke bij slag slechts 755, voor 1919 zal hier voor ruim 1700 noodig zijn, terwijl dit bedrag voor 1920 wederom aan zienlijk hooger zal zijn, temeer waar de minister van arbeid termen heeft ge vonden, om voor sommige vereenigin gen de bijslagen te verhoogen tot 200 7. Met ingang van 1 December jl. is de bovengenoemde „werkloosheidsverze keringsnoodwet" in werking getreden. Volgens de bepalingen van artikel 2 dier wet kunnen, (behalve de bovenbe doelde subsidiën) wanneer de minister zulks bepaalt, bijslagen op de uitkee- ringen aan werktooze leden der aan gesloten vereenigingen worden ver- istrekt lé. indien de uitkeeringen der kas sen, naar het oordeel van den minister, niet voldoende zijn, om daaruit het noodzakelijke levensonderhoud der wemklooze leden te bekostigen 2e. indien buitengewone omstandig heden het naar het oordeel van den minister wenschelijk maken, om ge durende een langeren termijn, dan bij het kasreglement bepaald is de uitkee ringen te kunnen voortzetten. De kosten, tengevolge van dezen steun komen voor de helft ten laste van het Rijk en voor de helft ten taste dre gemeente. Eenige medezeggingschap hebben de gemeenten niet de financieel e gevol gen kunnen zwaar zijn, de bedragen daarvan zijn in het geheel niet vooruit te ramen. Met den gemeenteraad van 's-Herto- genbosch zijn wij van oordeel, dat met het stelsel van bijslag op de uitkeerin gen aan werklooze leden (boven en be halve de bijslagen od de contributies der leden) moet worden gebroken In de eerste plaats zal zulks van gioot belang zijn voor de gemeentelijke financiën, maar ook zal het, zooals wij in het bovenbedoelde adres lezen, in het oelang der betrokkenen zijn, omdat daardoor een sterker prikkel voor hen zal ontstaan, om passend werk te zoe ken. Zoo de minister de intrekking niet mogelijk acht, zijn wij liet met de in het adres geuite meening geheel eens, dat lie billijk is, dat dan het Rijk alleen het geheele verschil tusschen de vroe gere en de tegenwoordige uitkeerings- bedi agen voor zijne rekening neemt. Voor Vlissingen geldt vooral het geen in het adres zoo terecht wordt aangevoerd, dat de kosten, die de werk loosheidsverzekeringsnoodwet op de gemeenten heeft gelegd en welke daar het zwaarst zullen drukken, waar de werkloosheid het grootst is (terwijl de gemeenten met een groote arbeidsbe- volking toch in den regel al de minste draagkracht hebben) bezwaarlijk meer te (hagen zijn, nu de financieele zor gen, waaronder de meeste gemeenten gebukt gaan, reeds zoo hoog zijn on gevoerd. J 1 Op grond van het vorenstaande stel- len wij u voor aan het verzoek van het gemeentebestuur van 's-Hertogenbosch te voldoen en aan het adres van den raad dier gemeente, bij den minister van den minister van arbeid, adhaesie te betuigen. Naar aanleiding van het aan uwen laad gericht adres van het ,,VJissings Drankweer Komitee", waarbij zijn aan gesloten de afdeeling Vlissingen van de Nationale Kristen Geheel Onthou- c.ers Vereeniging, de Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken de Algemeene Nederlandsche Geheel Onthouders Bond, de Gerefor meerde Vereeniging voor Drankbestrij ding, houdende verzoek het bestaand maximum aantal vergunningen in deze gemeente van 54 tot 40 terug te bren gen, of te bepalen dat voortaan door Buig. en Weth. geene nieuwe vergun ningen meer mogen worden verleend, hebben wij de eer u het volgende onder uwe aandacht te brengen OQ^'j de wijziging der Drankwet van 48 Juni 1881 bij de wet van 12 October 1904 werd bij art. 4, 2e lid I bepaald, dat door de Kroon, te beginnen in 1905 daarna in 1910 en .vervolgens eveneens om de vijf jaren, op voorstel van den gemeenteraad, Gedeputeerde Staten ge hoord, voor een gemeente een verla- gmg van het maximum kan worden vastgesteld. Op laatstgenoemden datum was het odfzer gemeente nog geen 4U.UUU. zoodat een vergunning op 300 inwoners mocht worden verleend op grond in 1906 het aantal 66 bedroeg. Bij het overschrijden sinds dien van het aantal van 20.000 inwoners zou er slechts op 400 inwoners een vergun ning mogen bestaan, zoodat er in deze gemeente alsdan 50 niet 66 toelaatbaar zouden zijn, indien de Drankwet in dit geval niet had bepaald dat toename van de bevolking geen verlaging van het maximum vordert waardoor to^n het aantal 66 kon blijven gehandhaafd. Dit aantal vergunningen zal eerst als werkelijk maximum gelden als deze gemeente 66 X 400 of 26400 inwoners heeft. Door uwen raad werd in zijn zitting dato 17 December 1915 besloten aan de Kioon voor te stellen het toen vigeerend maximum, zijnde 66, voor de jaren 1916 tot en met 1920 vast te stellen op dat cijfer, hetwelk het maximum' zou aan geven, indien dit berekend werd over eenkomstig art. 4 le lid der Drankwet, naar de bevolking dezer gemeente op 1 Januari 1915, zijnde 21846 inwoners, onder bepaling echter, dat een geleide lijke inkrimping van het toen vigeerend aantal vergunningen, zijnde 66, tot het aldus voorgestelde cijfer, zijnde 54, zou plaats vinden door, totdat dat aan tal vergunningen is bereikt art. 14 der Drankwet buiten toepassing te doen blijven, evenwel met eerbiediging van verkregen rechten. Bij Kon. besluit dato 31 December 1915, no. 88, werd het maximum aantal vergunningen voor deze gemeente over eenkomstig het voorstel van uwen raad vastgesteld op 54. Volkomen instemmende met de mee ning dat misbruik van sterken drank vaak leidt tot betreurenswaardige mis standen en gevolgen, waartegen te wa ken, zoo de mogelijkheid en bevoegd heid hiertoe bestaan, plicht der over heid moet worden geacht en wij vol gaarne erkennen dat preventief optre den indien daarvan met grond gunstige gevolgen, zijn te verwachten, ten zeerste aanbeveling verdient, wenschen wij ook in deze richting mede te werken om de drankgelegenheden in deze gemeente te beperken, waardoor voornamelijk klei ne kroegen, de brandpunten van het misbruik,worden opgeruimd. Het terug brengen overeenkomstig het verzoek van adressanten van het aantal vergun ningen van 54 op 40, alsmede het niet meer verleenen van nieuwe vergunnin gen achten wij echter te ingrijpend van aard, doch meenen dat het alleszins aanbeveling verdient het maximum aan- tal vergunningen voor deze gemeente thans npder vast te stellen en wel van 54 op 50. Hierdoor wordt aan het verzoek van adressa'nte eenigermate tegemoet ge komen, de belangen van niet velen ge schaad en het gemis aan vergunnings recht voor de gemeente, verdeeld over vijf jaren, zijnde minimum 25 per ver gunning, tot een gering bedrag terug gebracht. POLDER WALCHEREN. In de Zaterdag gehouden vergade ring van het polderbestuur van Wal cheren waren aanwezig met den voor zitter 4 raden en 16 commissarissen. Het jaarverslag, waarvan wij Zater dag reeds het voornaamste vermeldden, werd zonder discussie of hoofdelijke stemming ongewijzigd goedgekeurd. Bij monde van den heer Van de Put te adviseerde de commissie van onder zoek tot onveranderd vaststellen -van de begrooting. Van de gelegenheid om algemeene beschouwingen fe' houden werd geen gebruik gemaakt en bij de artikelsge- wijze behandeling lichtte de voorzitter enkele posten nader toe niemand vroeg echter bij welken post ook het woord. Na afhandeling van alle posten zeide de heer Van de Putte, dat de begroo ting zeker prachtig in elkaar is gezet, maar hij stelde de vraag of er hoop is dat de geraamde posten bij aanbeste ding zullen blijken goed te zijn geweest. De voorzitter antwoordde, dat dit tot nu toe wel het geval is, maar zooals altijd is de aanbesteding van de gewo ne 'onderhoudswerken aangehouden tot na de voorjaarsvergadering en zal dan nog moeten blijken, of de geraamde 200.000 voldoende is dit is lang niet zeker, vooral door de hooge houtprij- zen. De begrooting wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De voorzitter stelt vervolgens voor het dagelijksch bestuur te machtigen de onderhoudsposten met 10 in plaats van zooals andere jaren met 5 te overschrijden. Ook dit werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het voorstel tof het aangaan van geldleeningen van 17.000 en 75.000 werd aangenomen zonder discussie of hoofdelijke stemming. De voorgestelde salarisregeling werd goedgekeurd en op voorstel van den heer Van de Putte werd de jaarwedde van den voorzitter op 3000 bepaald. Besloten werd tot den verkoop van het voormalig Tolhuisje te Meliskerke aan Jan Poppe aldaar voor 35, van 14 A. 19 c..A. grond ouder Vlissingen aan de gemeente Vlissingen voor 379.75 en van 44 A. 70 c.A. water gang onder de gemeente Koudekerke aan den heer j. Lindenbergh Cz. te Wemeldinge voor 223.50. Het dagelijksch bestuur stelde voor afwijzend te beschikken op een verzoek om het deel van den weg Vrouwepol derVeere, dat in onderhoud is bij den polder, te verharden. Als de beide ge meenten hun deel verharden, zou er nog nader over gesproken kunnen worden. De heer Van Doorn begrijpt dat er financieele bezwaren zijn om aan het verzoek te voldoen, maar wil er toch op wijzen, dat het deel waarop hier ge doeld wordt, het slechtste is. Het voorstel wordt aangenomen. Het laatste voorstel was dat tot het geven van 'n vergoeding van 1777.60 aan den aannemer M. Meijer, te Dom burg. voor de schade door hem geleden bij het werk aan den spuiboezem te Veere. Het voorstel werd aangenomen. De heer K. Allaart klaagde over den treurigen toestand van den weg onder langs den dijk bij fort Rammekens. De wagens van de omwonenden kunnen er onmogelijk door. Spr. heeft den opzichter van den pol der .gevraagd den weg te verbeteren. Deze heeft hem goed gelijk gemaakt, maar het is slechts voor korten tijd. De voorzitter zegt, dat als de polder den weg goed maakt, de gemeente Rit- tliem hem onderhanden moet. De heer Allaart zegt, dat men een weg, waarop 40 c.M. slijk is geworpen, niet goed'kan houden. De voorzitter zeide. dat de ingelan den bij het uitdiepen van slooten zelfs verplicht zijn de slijk op de landwegen te werpen. De heer Van der Peen vroeg hoe het staat met het rapport over de uitwa tering. De voorzitter zegt, dat het water dit jaar nog al laag is geweest het rap port is zeker vertraagd, mede door de ernstige ziekte van den voorzitter der commisise. De heer Van de Putte komt terug op het door den heer Allaart aangevoerde. Het gaat niet aan, zich er met een lachertje vanaf te maken. De polder heeft zelf den weg verknoeid en enkele inwoners van Ritthem kunnen die plaats thans niet bereiken met hun wa gens, of zij zrtuden over Nieuwland, Middelburg en Souburg moeten rijden. De voorzitter wil de zaak ernstig behandelen., maar zegt, dat de heer Van de Putte wel critiek uitoefent, maar geen oplossing aan de hand doet. Het goed in orde brengen van den weg, bijv. door verharding, .zou ontzaglijk veel geld kosten. De heer Van de Putte drong nogr maals op verbetering aan. De voorzitter zeide toe, dat het dag. bestuur de zaak nog eens zal nagaan. Stads* m Próviocienieu ws VLISSINGEN, 26 APRIL. AGENDA VAN HET DISTR1BUTIE- BEDRijF DINSDAG 27 APRIL Rijkssuikerkaart. De minister van landbouw, nijverheid en handel maakt bekend, dat in het tijdvak van Maandag 26 April tot en met Zaterdag 2 Mei e.k. geldig zullen zijn de bons nos. 29 en 30 der rijkssui kerkaart. De Maatschappij „Zeeland" zal met ingang van 1 Mei a.s. haar dienst Vlis singenFolkestone uitbreiden in een dageüjkschtn dienst de booten zpllen eiken dag van Vlissingen en Folkestone vertrekken, uitgezonderd des Maan dags. Het marine-monument. Voor het comité dat gevormd is voor de oprichting van een marine-monu ment te Den Helder (zie het desbetref fende ingezonden stuk in het vorig nummer) worden voor wat de provincie Zeeland betreft, gaarne giften in ont vangst genomen door de heeren J. J. Roest, Paul Kuiperstraat 7, alhier J. P, Salomé te Breskens en L, Nolson, Scheldekade te Ter Neuzen. Vanwege de afdeeling Vlissingen van den Algemeenen Nederlandsehen Me- taalbevverkersbond werd Zaterdag avond voor een volle zaal een propa- gandavergadering gehouden in het Concertgebouw. Na opening door den voorzitter, den heer A. König, werden allereerst door de gemengde arbèiderszangvereeniging De Volksstem" eenige liederen ten ge- hoore gebracht, waarvan we vooral moeten vermelden het nieuw ingestu deerde lied van A. Billeter „Avond jn Veitetië", wat door het koor mooi werd uitgevoerd en waarvoor den directeur, den heer J. A. Sturm, alle lof toekomt. Door den heer van Hinte, districts- propagandist, werd het woord gevoerd en er op gewezen om zich krachtig aan te sluiten bij een vakbond, om te strij den voor een mooier en beter mensclt- waardiger bestaan. Vooral de arbeiders van de Kon. Maatschappij „de Schelde" spoorde hij aan, zich aan te sluiten bij een vakbond, waardoor zij veel krachti ger staan tegenover de directie. Na de pauze werd door de afdeeling tooneel van „de Volksstem" opgevoerd het zeer mooie tooneelstukje van Nelly HoekstraKapteijn ,,ln eigen Hutje", wat goed vertolkt werd en een krachtig applaus uitlokte. Tot slot van den avond werden nog een vijftal liederen op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, waarna met een gezellig en overvol bal deze goed geslaagde propaganda-avond besloten werd. Gisterenmiddag heeft hier ter stede de plechtige opening van de Hermes- Loge der Theosopliische Vereeniging plaats gehad. De presidente der Nederlandsche af deeling heeft onder groote belangstel ling van de leden uit Vlissingen en die van de Ardjoena- Loge te Middelburg de Loge-bul uitgereikt. Verscheidene zuster-loges uit alle deelen van ons land hadden door het zenden van afge vaardigden blijken van belangstelling gegeven. Hierdoor is het centrum Vlissingen der Theosophisclie Vereeniging een organisatie van belangstellenden op geheven en overgezet in een Loge. Het nieuwgebouwde stoomschip „Oot- marsum" voor de maatschappij „Oce aan" te Amsterdam, dat aan de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" ma chines en ketels heeft ingenomen, zou heden de- kompassen stellen en Dinsdag op de reede den proeftocht houden, waarna hel schijr naar Amerika ver trekt. Voor het examen van kapitein op de groote vaart is te Antwerpen geslaagd deh eer E. Sytor alhier. In de Zaterdag gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van Izaak Boasson's bank te Atiddelburg, werden de balans en de winst- en ver liesrekening, alsmede de voorgestelde winstverdeeiing, goedgekeurd. Blijkens het uitgebrachte verslag over het boek jaar 1919, bedraagt de bruto-winst ƒ91,387.98, waarvan 46,018.38 op pro visie en 45,369.60 op interest. Na aftrek van onkosten enz. resteert een netto-winst van 59,539.81 ]/2, waarvan na uitkeering van een divi dend van 8'/2 een bedrag van 4500 voor het reservefonds wordt bestemd, zoodat dit alsdan bedraagt 30.000. In de beden gehouden aandeelhou ders-vergadering van de Zeeuwsche Bank te Middelburg, werden de balans en de winst- en verliesrekening goed gekeurd en het dividend bepaald op 6 Mi S O 'J B U R G. De verkoop van het Emmabloempje heeft te Souburg opgebracht ƒ70.51, te Ritthem 10.05J4- KERK- EN SCHOOLN1EUWS. R. Kath. Kerk. Het zilveren bis schopsjubileum van Mgr. Van de Wete ring, wordt Dinsdag 18 Mei gevierd. De 74ste algemeene vergaderin» van het Nederlandsch Onderwijzers- Genootschap zal gehouden worden op 28. 29 en 30 Juli 1920 te Groningen. Voorgesteld wordt de algemeene ver gadering in 1921 te hóuden te Vlissin gen. ~°i7oÏÏT~ VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. Rotterdam V. O. C.Go Ahead 60. Districtswedstrijdcn. Leeuwarden NoordWest 21. OostZuid 21 na loting Noord-Oost 21 Zuidelijke 3e klasse. Goes GoesVlissingen 11 5—0. M. V. V. naar Zwitserland. Naar wordt gemeld, onderneemt M. V. V. te Maastricht met de Pinksterda gen een tocht naar Zwitserland. Den eersten dag wordt gespeeld tegen de Servette F. C. te Genève, den tweeden dag tegen de Yöung Boys te Bern. Walchersche Turnkring. De eerste marsch van den Walohër- schen Turnkring is een waar succes geweest. Ongeveer 100 turnsters en tur ners namen er aan deel Geloopen werd door de dames de route VlissingenMiddelburgKoude kerke in 2J-2 uur. De heeren tippelden heen en terug naar Veere in drie uur. (Dat de heeren in drie uur van Vlis singen naar Veere en terug zijn geloo pen, kunnen wij moeilijk aannemen. Dat is minstens een afstand van 24 K.M. Waar een uur gaans 5555 M. is, zullen deze turners dus wel op een drafje heb ben moeten loopen. Red.) MARINE EN LEGER. De nieuwbenoemde officier van ge zondheid 2e klasse bij de zeemacht i. Buskop wordt geplaatst bij het mari tiem hospitaal te Willemsoord. Het marine-hospitaal te Hellevoet- sluis is ter beschikking gesteld van het loodswezen aldaar. Bij Kon. besluit zijn benoemd bij liet reserve-personeel der landmacht tot re serve eerste luitenant bij hun tegen woordig korps bij het wapen der infan terie: de reserve tweede luitenants T. M. P. van der Veen, A. Lijsen, J. Hartman en A. H. de Vos, allen van het 14e reg. en bij de infanterie der landweer P. C. de Jonge van het 38e bataljon. Bulten verantwo.-rdeifiilieM der redactie De copie wordt niet ternjaegeveu HET CONFLICT IN DE BOUWVAKKEN. Vlissingen schijnt zijn plaats als stad in Zeeland te verliezen, en gelijkgesteld te worden met de dorpen. En nu mag zulks in de belasting- cijfers, welke door de ingezetenen moe ten worden opgebracht, nog niet dui delijk te zien zijn, ook niet in de prij zen van kleeding, schoeisel en verdere levensbehoeften, of in salarissen van hooge en lage gemeente-ambtenaren, doch in de klasse-indeeling, welke de Bond van Patroons-vereenigingen in hun landelijk contract ons biedt, daar is Zulks maar al te duidelijk in te zien. Wat toch is 't geval In bovengenoemd contract zijn de gemeenten ingedeeld in 6 klassen, met een maximum-uurloon, bij invoering van den 8-urendag van resp. 85, 78, 71. 64, 57 en 50 cent, en nu geniet Vlissin gen de hooge eer, en zulks niet volgens beslissing van het hoofdbestuur, doch op dringend verzoek der patroons te Vlissingen, om geplaatst te worden in de vijide, zegge op 1 na de laagste klasse, dus met den 8-urendag een ma ximum-uurloon van 57 cent (terwijl een schilder 69 cent ontvangt), alzoo dus kan een vakman te Vlissingen in het allergunstigste geval en trots steiging van alle levensbehoeften, bij invoering van zulk een contract geen hooger weekloon halen dan 25.65. Nu daar gelaten. dat zulk een loon absoluut niet voldoende is, om het hoognoodige te bekomen, wat ook door vele gegoede ingezetenen beaamd wordt, en de bouwvakarbeiders door dit verzoek der Vlissingsche patroons tot armoede ge doemd worden, zoo wordt ook door dat zelfde verzoek op Vlissingen en hare inwoners een stempel van geringschat ting ftedrukt, dooj gelijk gesteld te worden met plaatsen als Arnemuiden, 's-Heerenhoek, Heinkenszand, Ovezan- de, Scherpenisse en Kortgene. Ik noem hier slechts de plaatsen uii Zeeland, omdat ik te veel plaatsruimte zoude innemen, om alle dorpen uit de andere provinciën, welke ook in de vijfde klasse geplaatst zijn, op te noe men. Mochten er belangstellenden zijn. de volledige indeeling is ten allen tijde bij ondergeteekende ter inzage. Deze indeeling treft te meer, daar Middelburg, waaV het loon altijd lager geweest is als te Vlissingen, in de 4e klasse is ingedeeld, gelijk met 'n aantr.l veel kleinere plaatjes als Vlissingen, terwijl Bergen op Zoom, Tilburg, Gou da en bijna alle kleine plaatsjes m Zuid-Limburg, zooals Kerkrade, Ey- gelshoven, Hoensbroek, Nuth, Simpel" veld, Heerlen, Heerlerheide in de 3e ki. zijn ingedeeld, en rijst bij ons de vraag'

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2