ïfceïi ACAO EN K IN ALD lil De Huwelijksdag Wewl I-3AZEL, FILIAAL HILVERSUM f Gftldsito ApolheVo, Ba/al hü's HüümwJkiii MAANDAG 36 APRIL, GEMEENTEBESTUUR GMEiSMB VAH VIISSI8IH !NQ£ H FEUILLETON |t prijsopgaaf pïïpTh m PAPIER. leiken tegen fabrieks- terktijgbaar. BINNENLAND I920 ie beroemdeKiu'dervni |Dr. PIETERS, len personen zijn gcre L kei gebruik dezer kruide-I [ABETISCHE THEE jcerziekte 1.20 (RUIDEN tegen zWJ tcelpijn f0.60. 1 KRUIDEN tegen oyer. rineeren 10 90. [NZA KRUIDEN fo9ol [RUIDEN tegen maag"! jspingen 10.50. end verkrijgbaar bij Mij ..SANITAS" St. jacobstraai !,1 Groote Prijs SfaMeiieia loest, Heeschheid, Keelpijn j Kr In caitonverpaMing, maa? v/ccsrom te ken dooie?» verkrijgt (Inhoud ca. 200 UblcUon) Ik verminderde prijs >,'J SO cenis IEA4EESTER-STRAN». I lan VLISS1NGEN roept |?n op van de na te pit zee aangebractle I REN BOEI, gemerkt 3.1 Jen, 24 Februari 1920. lemeester-StvandvoMla voornoemd, VAN WOELDliREkl Zaandam Ivierk. Bussen Kilo F1 3 Of j Kilo Ki'o Kilo Fl. 1 65 1 Fl. 0.85 Fl. 0 36 luitwerkirg d'e Mcpl |dc ir. tien teginw< I kter. worden bastredal [/allen van het hooi® om op geen toile'.taliil Irogist. VL1SSINGSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.— voor iedere regel meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames' 48 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 1—5 regels 50 centiedere regel meer 12 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.55, tedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS-PR1JS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.30. Week-abon- nementen 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 cent. OPENBARE VERGADERING VAN DEN op Vrijdag 30 April 1020, des namiddags 2 mir. I. Mededeeiingen. II. Over te leggen stuFkeji ill. Te verleenen eervol or.tslag aan den heer W. J. Frijling, als hoofd van school E in de Wagenaarstraat, met ingang van 1 September a.s. IV. Te behandelen punten 1. Voorstel van Burg. en Weth. naar aanleiding van een adres van de organisa ties der onderwijzers, om bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan te dringen op een betere regeling der jaarwedden van het onderwijzend personeel dan in liet aan hangig wetsvoorstel wordt voorgesteld. 2. Idem om adhaesie te betuigen aan een door het gemeentebestuur van 's-Hertogen- bosch aan den minister van aVbeid gericht adres, betreffende kosten voor de gemeen ten krachtens de werkloosheidsverzekering noodwet 1919. 3. Idem om niet in te gaan op het ver zoek vanhet algemeen bestuur van de Tucht-Unie, inzake de oprichting van spe ciale scholen of klassen voor bandelooze leerlingen. 4. Idem tot benoeming van twee leden in de commissie van toezicht op het lager onderwijs en aanvulling der betrekkelijke verordening. 5. Idem tot het verleenen van een bij drage ad 500.000 in de kosten van de uit breiding der buitenhaven. 6. Idem tot den bouw van een berg plaats voor de gereedschappen T an het havenbedrijf, met smederij en schaft- en waschlokaal op het haventerrein. 7. Idem tot het verleenen van een toelage aan weduwe C. de Wijze, wier echtgenoot in gemeentedienst was. 8. Nader schrijven van Burg. en Weth. naar aanleiding van hun voorstel tot het toekennen van bijslag op de te verleenen pensioenen van vier werklieden van den reinigingsdienst, aangehouden ter vergade- r/'n.<r van 26 Maart jl. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot het weder onderhands verhuren aan H. C. Beij- erman van een stuk weiland, gelegen ach ter de wasscherij „Volharding1'. 10. Idem tot het onderhands verhuren aan J. Sohier, sleper, van een stuk weiland gelegen aan den Oostelijken Bermweg. 11. Idem tot het onderhands verhuren aan A. Goedegebure, van eenige perceelen grond aan dén Singelweg, hoek Koopmans voetpad, eenige perceelen nabij de Elec- trotinfabriek en eenige perceelen aan het Koopmansvoetpad, hoek Kapoentjesweg. 12. Idem om niet aan te nemen het voor stel van de raadsleden Hensel c.s., om ge durende de kermisdagen den verkoop van sterken drank in het klein te verbieden (aangehouden ter agenda van 26 Maart jl.) 13. Idem aan de^ Koningin het verzoek te richten tot verlaging van het aantal ver gunningen van 54 op 50, naar aanleiding van het adres van het Vlissingsch Drank- weer Comité. 14. Idem tot vaststelling van een staat van ontheffingen wegens hoofdelijken om slag over 1919 ad ƒ12707.67. 15. Vaststelling le suppletoir kohier schoolgelden lager onderwijs en idem her- halmgsonderwijs jongens. neerde kwaliteit Winkeliers ver- umm. (Naar het Engelsch) Door M. HELLEMA. ioRDRECHT lat 191-195 Tel.1489 'jrenfabrlkant en Grossier in en Buiteniandsoho Sigaretten. Ingen vanaf ióV jemboufs. 19) De wapenkamer was niet ver weg en Alastair kon gemakkelijk terug worden geroepen, als hij toch nog noodig was om als cicerone op te treden maar voor het oogenbük waren Daura en Robert Troy alleen. „Wilt u het mij niet vertellen fjpis- ferde zij bijna. Oogen-en stem voegden er bij, omdat ik uw vriendin ben, omdat u niet verlegen behoeft te zijn jegens nhj, want ik zal u begrijpen". „Nu, ik zal het zeggen", antwoordde hij oorsch, „ofschoon u mij verachten zult, als ik het gedaan heb. Wat komt dat er ook op aan Ik zeide, dat er niets was gebeurd. Dat is ook waar. Niets is veranderd behalve mijn ge voelens. Toen ik eerst toestemde op het kasteel te blijven, tot Conway voldoen de hersteld was, begreep ik niet, wat dat inhield. Ik had geen tijd gehad er over te denken. Als ik er at over heb ge dacht, dan was het, dat ik meende al leen te blijven. Het kwam niet bij mij dat ik met u aljen zou moeten om- f?aan. Ik dacht wel ik weet nauwe- jjjks wat ik dacht. Maar toen stelde u hp! V00r aan uw oom> ^en Deken van een Qf ander (ik wget zelfs niet wat 16. Behandéling reclames plaatselijke di recte belasting naar het inkomen, dienSt 1919. WIJZIGING PLAN VAN UITBREIDING VAN VLISSINGEN. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt, ingevolge artikel 2S der Woningwet, ter openbare kennis, dat door Gedep. Staten van Zeeland, bij hunne be schikking dd. 16 April 1920, no.j284, 3e af- deeling, is goedgekeurd het besluit van den ■Raad dezer gemeente, dd. 26 Maart t.v., tot vaststelling van een plan tot wijziging van het plan van uitbreiding, voor zooveel betreft het gedeelte, gelegen ten Noorden vand en Singelweg en ten Oosten van den Boscbjesweg dat gemeld plan met uitvoerige kaarten op de Gemeente-Secretarie voor ieder ter inzage is nedergelegd. Vlissingen, 26 April 1920. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, VAN WOELDEREN. HINDERWET. Kennisgeving. Burg. en Weth. van Vlissingen, gezien de artikelen 6 en 7 der Hinderwet, geven bij deze kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van C. B. VAN ZW1ENEN, al hier, om vergunning tot het oprichten van een slachtplaats (met stal) in het perceel kadastraal hekend gemeente Vlissingen, sectie E no. 1324, plaatselijk gemerkt Lan ge Zelke No. 10; dat dit verzoek met de bijlagen, te be ginnen met Maandag den 26 April 1920, op de Gemeente-Secretarie ter visie ge legd zal worden en dat den veertienden dag', zijnde den lOen Mei 1920, ten raad- hinze, des namiddags ten 3 lire, gelegen heid zal gegeven worden om bezwaren te gen het oprichten dier inrichting in te brengen, zullende zij die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet voor het gemeen tebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mon deling toe te lichten, niet tot beroep ge rechtigd zijn, terwijl gedurende drie da gen vóór dat tijdstip, ter Gemeente-Secre tarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kan genomen worden. Vlissingen, den 26 April 1920. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Nederland en België De redacteur van „de Maasbode" te Brussel seint De Nederlandsche Vereeniging te Brussei heeft de Koninklijke bibliotheek van België een collectie Nederlandsche oorlogsteekeningen van verschillende Nederlandsche kunstenaars ten ge schenke gegeven. De „Nation Beige" maakt zich weer eens boos op de Nederlanders en den Nederlandschen gulden, die zes francs waard is. De Nederlanders konien meer en meer koopen in België. Vele waarde volle antiquiteiten en kunstschatten gaan de grens over. Veel van ons natio naal bezit, vaste goederen en industrie, komt in handen der Nederlanders. Daar moet iets tegen gedaan worden, zegt het blad en Neuray heeft het mid del gevonden. De Nederlander, die in België iels koopt, hetzij een diner of een hemd, een schilderij of een huis, moet driemaal den prijs betalen, een maal aan den verkoopcr en tweemaal aan den Belgischen staat. Een dergelij ke belasting zou veel opbrengen voor de schatkist en het gevaar van den gulden bezweren, meent de wijze Neu ray, die vergeet te zeggen, dat diezelfde maatregelen dan ook zouden moeten een Deken is, behalve dan een soort pastoor), en uw neef, kapitein Mac Rimmon. een flink officier denk ik daar ziet hij naar uit. En het is duide lijk, dat in manieren en alles, wat een man uitmaakt volgens u, hij zoo hoog boven mij staat als hij meent. En nou dat meisje nog. Zij was heel vriendelijk en deed moeite mij bezig te houden, en mij op mijn gemak te brengen. Maar ik verlang niet bezig gehouden te wor den. Ik verlang niet mij op mijn gemak te voelen hier. Ik kan het niet uit houden, Lady Daura Als er geen hotel is, waar ik kan blijven nu, er zal toch wel het een of andere huisje zijn, waar men mij een bed en wat eten wil geven. Het zou mij waarschijnlijk voorkomen ais een paleis, vergeleken bij de krotten waar ik heb gewoond, in elk gevat zou het voor mij veel prettiger zijn dan hier, onder uw familie, waar ik mij voel als een visch op het droge. Ik heb zelfs geen gekleed pak, goede hemel, neen, dat heb ik natuurlijk niet Ik ben te Skye gekomen, om een man te achter volgen, niet om te spelen voor gast in een deftige familie Het speet Daura werkelijk voor hem voor hem, dien zij gedoemd had tot dc zwarte Bretonschc kamer voor hem, die maar zoo gauw mogelijk weer moest verdwijnen, als zij met hem had afgedaan, en George had gered. „Ik begrijp, wat u gevoelt", zeide zij; „maar maar u overdrijft alles. Ik verlang, dat u blijft. Ik houd u aan uwe beloften. U zult er geen berouw van worden toegepast op de Engelschen,' Amerikanen, Zweden, Denen, Noren, Zwitsers en Spanjaarden, die even goedkoop francs koopen als de Neder landers. De kotenleveranties uit Duitschland. De „Deutsche Allgem. Ztg." spreekt tegen een bericht uit Essen, dat geene kolenleveranties naar Hólland mogen ptaats hebben voor en aleer Frankrijk heeft gekregen waarop het rechten kan doen gelden. Het blad wijst er op, dat dit verbod niet te vereenigen is met de gesloten leveringscontracten aan de neutralen, en ook overigens ernstige gevolgen kan hebben. De neutralen leveren tegenover deze steenkolen levensmiddelen. En op deze leveranties is het geheele econo mische leven gebaseerd, speciaal in het industrie-gebied. Ook na de algemeene overeenkomst met Nederland en Ame rika is de toestand van dien aard, dat Duitschland die contra-prestaties in ruil voor zijne steenkolen niet kan missen. Het wegvallen van dien levensmidde len-import zal een sterken invloed heb ben op het geheele industriegebied en zal ook de steenkolenproductie niet ten goede komen, waarvan de leveringen aan Frankrijk noodzakelijk den weer slag zullen ondervinden. Begrafenis van mr. A. J. Roest. Het was de uitdrukkelijke wensch van mr. A. J. Roest, laatstelijk Commis saris der Koningin in Zeeland, dat bij zijn graf geen woorden van nagedach tenis of afscheid zouden worden ge sproken. Met eerbiediging van dat verlangen heeft zijn zoon, mr. dr. C. Roest, Zater dag bij de begrafenis van zijn vader op Oud-Eik-Duinen bij Den Haag zich er toe bepaald, tot de daar aanwezigen een woord van zeer hartelijken dank te spreken voor de door hen betoonde belangstelling. Inzonderheid richtte hij zich daarbij tot den burgemeester van Den Haag, mr. Patijn, die met den ge meente-secretaris, mr. dr. Ter Polk- wijk, tegenwoordig was, om hem te danken ook voor de woorden van waardeefing jegens zijn vader in den gemeenteraad gesproken. Ten slotte uitte spreker een woord van dank je gens zijn vader voor het door hem ge geven voorbeeld van plichtsbetrachting De middenstandsbond. Blijkens een rondschrijven van den directeur van het bondsbureau van den „Nederlandschen Bond van Vereenigin- gen van den Handeldrijvenden en van den Industrieelen Middenstand" (Mid denstandsbond) zal de algemeene ver gadering en het gewoon congres van dien bond dit jaar worden gehouden op 20 en 21 Juli te 's-Gravenhage in de groote zaal van den Dierentuin. De 's- Gravenhaagsche Winkeliersvereeniging is de ontvangende vereeniging. De agenda voor liet congres zal zoo spoe dig mogelijk openbaar gemaakt wor den. Voorloopig kan reeds medegedeeld worden, dat mr. D. Fock. voorzitter van de Tweede Kamer en lid van den Raad van Advies, zich bereid verklaard heeft, stellingen in te dienen en te ver dedigen over „de vorming van een toe- komstigen middenstander", terwijl dr. j. A. Nederbragt, refendaris bij de di rectie van economische zaken aan het departement van buitenlandsche zaken, een prae-aclvies heeft toegezegd over een onderwerp, dat in het bijzonder van belang is voor de kleinindustrie. De heer Nederbragt is door zijn gedane reizen ter bestudeering van de industrie hebben. Natuurlijk hebt u geen gekleed pak bij u. Op de reden waarom komt het niet aan Daaraan willen 'wij niet denken. Iedere dag heeft genoeg aan zijn eigen kwaad, en we hebben van daag genoeg kwaad gehad. Maar u hebt het recht, door uw moeder, het Cameronsche tartan te dragen. U kunt per auto naar Portree gaan en u prach tig uitdossen." „Ik in een Hooglandsch kostuum", lachte hij, half spottend,, half verlegen. „Waarom niet Is u niet trotsch op uw Hooglandsch bloed, dat u recht geeft het te dragen „Ik was er trotsch op in vroeger tijd, toen mijn moeder nog leefde en verzen van Sc.ott voorlas en ons verhalen ver telde uit de Schotsche geschiedenis maar dat alles ben ik nu vergeten. Het leven legde beslag op mij en verander de mij zoo, dat zij mij nooit zou her kennen. Het verwondert mij echter niet", en zijn oogen zwierven over de oude strijdvaandels en wapenrustingen en verschoten behangsel, „het verwon dert mij niet, dat u trotsch is op uw bloed. Dat beteekend iets hier". „Beteekent het ook niet iets voor u?" Hij bloosde. „Misschien als ik het toeliet." „Nu, laat het dan toe. O, ik weet, wat u denkt. U is hier met een bepaald doel en in zekeren zin zijn wij vijanden. Maar u hebt mij beloofd en u zelf ook dat u zult wachten, tot George weer beter is, voor u tracht dat doel te bereiken. Kan u zoolang niet verge in het buitenland te dezer zake zeer op de hoogte, en leverde, ten bate der middenstandsbeweging, ook reeds ver scheidene artikelen over economische aangelegenheden in 't algemeen week blad „de Middenstandsbond". Ook de weldra in werking tredende uitbreiding der Ongevallenwet, waardoor elk win kelbedrijf verzekeringsplichtig zal wor den, zal een punt van bespreking uit maken, waarbij aangestuurd zal wor den op de stichting van een nieuw in stituut, een „winkeliers-onderlinge", ten einde de lasten, die deze wet den winkeliers zal opleggen, zooveel moge lijk te beperken. Van deskundige zijde is ook over dit onderwerp een prae- advies toegezegd. Toekenning van studiebeurzen. Bij Kon. besluit is ingesteld een com missie, die van advies zal hebben te dienen bij de toekenning van studie beurzen aan onvermogende jongelieden van buitengewonen aanleg en belast zal wezen met het toezicht op de studie der jongelieden, welke met zoodanige tevens begiftigd zijn, en zijn benoemd tot lid en voorzitter dier commissie jhr. mr. L. van Bronkhorst Sandberg, lid van den Raad van State tot leden dr. Th. P. H. van Aalst, oud-rector van het le openbaar gym nasium te 's-Gravenhage dr. J. A. j. Barge, hoogleeraar aan de Rijks Uni versiteit te Leiden dr. H. E. van Gel der, directeur van den dienst voor kun sten en wetenschappen te 's-Graven hage P. G. Groenen, hoogleeraar aan het Bisschoppelijk Seminarie te War mond nir. G. Jar.nink, oud lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal H. de Wilde, lid van Ged. Staten der provincie Zuid-Holland en tot secretaris jhr. mr. W. R. Op ten Noort, schoolopziener in het arron dissement Delft. Scheepvaartbeweging. Gedurende de afgeloopen week zijn den Nieuwen Waterweg ingekomen 59 schepen, (27 Nederlandsche. II Duit- sche, 3 Engelsche, 6 Fransche, 3 Ameri- kaansche. 2 Noorsche, l Belgisch en l Spaansch), waarvan 3 zeilschepen en 3 zeelichters, 8 vreemde sleepbooten, 1 bijlegger, I proefstoomer, 1 kolentrans- porteur, 1 stuks havenmateriaal. Hier van waren voor.Rotterdam bestemd 44, voor Krimpen a/d IJsel 2, voor Hendrik !do Ambacht 1. voor Maassluis 2, voor Dordrecht 4 en voor Hoek van Hol land 6. In hetzelfde tijdperk van 1919 kwa men binnen 88 schepen, waarvan 1 zeilschip, 1 zeelichter, 2 vreemde sleep booten, 1 bijlegger. Hiervan waren be stemd voor Rotterdam 86. voor Schie dam 1 en voor Maassluis 1. Sedert 1 Januari zijn aangekomen Schepen N. R. T. N. Waterweg 1920 1221 1,510,646 1919 1393 1,210,407 Rotterdam 1920 1051 1,371,342 1919 1090 1,192.918 Het jubileum van Willem Mengelberg. Op indrukwekkende wijze is de vie ring van Mengelberg's 25-jarig jubi leum als dirigent van het Amsterdam- sch orkest ingezet. Reeds lang voor het vastgestelde uur was de groote zaal het Concertgebouw geheel gevuld. De zaal straalde van licht en het podium was in een bloementuin veranderd. In het midden van de zaal was een carré gevormd, waarbinnen zetels voor den jubilaris, diens familie en ofticieele per sonen, gereed waren gezet. Even voor 9 uur arriveerde de Prins der Nederlan- ten en mensohehjk zijn Troy antwoordde niet terstond. Toen wendde hij de oogen af van de vaandels en vestigde ze op haar gelaat. „Het ge vaar voor mij is, dat ik al te mensche- lijk word en wensch fel vergeten. Maar dat zal u niet gelukken. Niets zal mij daartoe brengen." „Dat zullen wij voor afgesproken houden. Maar nu de eerste dagen terwijl u wacht, kan u dan niet verge ten Wij zijn toch uw vijanden niet. U heeft het alleen op George gemunt. Vergeet, tot u het zich weer moet her inneren. Ik vraag niet meer behalve dat u uwe belofte van hier te logeeren niet breekt." „Als u het beschouwt als een belofte en mij er aan houdt, dan moet ik wel", zeide hij. „Als u mij niet wilt laten gaan, nu ik u de waarheid heb gezegd, dan zal ik mij zoo goed mogelijk,schik- ken. Ik zal naar Portree gaan en terug komen als een Hooglander." „Dank u, dank u riep Daura. Zij had een oogenblik geaarzeld. Hoewel zij den man haast dankbaar was, verhardde zij toch haar hart. „Hoe meer hij vergeet, des te minder moet ik vergeten", herinnerde zij zich zelf. „Dit is een strijd op leven en dood, en ik moet het winnen, het komt er niet op aan, hoe". Zij riep Alastair, en Troy werd naar zijn kamer gebracht. Wat zou hij daar van denken dat wilde Daüra wel eens weten. Misschien zou zij dat later hoo- ren. Ortdertusschen bereidde zij Troy's INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. den. Onder de aanwezigen bevonden zich verder minister De Visser, minis ter Van Kar neb eek. de commissaris der Koningin jhr. mr. dr. Roëll, mr. D. Fock, de oud-minister Cort van der Linden en mevrouw, wethouder Wibaut vertegen woordiger van het gemeentebestuur, tal van kunstenaressen en kunstenaars, di recteuren van zangverenigingen enz. Even over negen uur treden een aan tal met bloemen getooide meisjes de zaal binnen en plaatsten zich du Laie. Op het podium wacht Catlierina van Rennes, den dirigeerstok in de hand, en als Mengelberg verschijnt zet het koor van Toonkunst, gesteund door het Con certgebouw, de cantate in „Ruim baan voor den jubilaris" op tekst en muziek van Catherina van Rennes, door alle aanwezigen staande aangehoord. Daarna sprak de Prins eenige woor den tot Willem Mengelberg. Namens H. M. de Koningin brengt hij geluk- wenschen over en spreekt namens de Koningin den wensch uit, dat Willem Mengelberg nog lang ge'spaard mag blijven voor het hoogstaand en be roemd Amsterdamsch orkest. „Neder land en in de eerste plaats de Konin gin. is trotsch op Willem Mengelberg". De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, de heer De Visser, hield een rede, waarin hij tot den heer Mengelberg o.ni. zeide „Ik acht het mijn plicht, u hier openlijk te danken voor het machtig aandeel, dat gij aan de cultuur-ontwikkeling van ons volk, op muzikaal gebied, hebt gehad. Uw volkomen beheersching van de muzika le elementen, „medolie, harmonie en rhytme", in één woord de univer saliteit van uw talent op dit terrein van kunst, doen het Nederlandsche volk met liefde en eerbied tot u opzien als zijn grootmeester op muzikaal gebied. Door u is het Amsterdamsch Concertgebouw een centraalpunt van nationaal verlan gen naar veredeling en verheffing van zan-g en muziek geworden. Wat Rem brandt voor het buitenland is op het gebied der schilderkunst, zijt gij voor Europa en Amerika als orkestleider. Even beroemd, even gewild. Maar wij weten gelukkig, dat "gij u met sterke banden aan uw vaderland gebonden gevoelt, ook om de roeping, die voor u hier kennelijk op kunstgebied wegge legd was en is. Dubbel beseffen wij dit in dezen, in zoo menig opzicht materi- aiistisehen tijd. Blijf nog -lang onze grootmeester der kunst, die in de tal loos velen, die aan uw voeten zijn ge zeten, iets indraagt van het hoogere dat aan het lagere ontvoert. Dan zijt gij één der eerste en hoogste dienaren van het vaderland." 'lu' BP—B» VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn de volgen de voorstellen aan den gemeenteraad gedaan De organisaties van het onderwijzend personeel aan de openbare lagere scho len, roepen wederom de medewerking in van uwen raad, om door het inzenden van een adres aan de Tweede Kamer verschijnen in Hooglandsch kostuum voor. Zij vertelde Vane en Alastair, toen deze terugkwamen, dat de Amerikaan het recht had, als hij wilde, het Came ronsche tartan te dragen. „Hij had er niet op gerekend te blij ven, en heeft daarom maar weinig bagage in zijn auto meegenomen", ver klaarde zij, met een wonderlijk gevoel van trots op haar beschermeling, wien ze niet vernederd wilde zien. „Ik heb hem aangeraden met zijn auto naar Portree te gaan en te zien, wat hij daar kan krijgen." Het scheen Daura toe, dat er reeds uren waren verloopen, sedert zij Nira het bericht van George's ongeluk had meegedeeld. Nu was zij eindelijk vrij en ging naar de groene drakenkamer. Dokter Mac Donald kwam er juist uit. „Hoe gaat het niet uw patient fluisterde zij. De dokter haalde de schouders op. „Hij is, zooals u hem wenscht te zien", was het antwoord. „En wat mij aan gaat. ik voel mij heel schuldig." „Dat behoeft u niet. Als u ooit een leven heeft gered, dan is het nu. U weet zeker, dat hij niet in een werkelijk gevaar verkeert?" „Volstrekt niet. De jongen viel flauw en kwam terecht op zijn achterhoofd, daardoor kwam hij niet zoo gauw bij, als anders het geval was geweest.Maar hij was zeker al lang bij zijn zinnen, eer hij wenschfe, dat iemand het wist." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1