ÜEMENQD NIEUWS LMlil^^iRiCHTÊN 156 loopgraafmortieren en 12ê '■"irfiiieen étappetroepen 64.000 man. "e° edessterkte is bepaald op 100.000 ,ea„ (de bevolking telt l/2 millioen Ifor den oorlog bestond het veld- in vredestijd uit 20 regimenten iiterie 10 regimenten cavalerie, 6 imente'n veldartillerie en 6 bataljons «nietroepen a 2 compagnieën. Thans is deze sterkte 36 regimenten Mterie 12 regimenten cavalerie, 18 inenten veldartillerie, 3 regimenten %re artillerie en 22 bataljons genie roepen. „v economische toestand in v rusland. ne „Morning Post" verneemt uit „ede bron' dat de economische en de dnstrieele vooruitzichten voor Rus- ".„d allerslechtst zijn. Het stelsel van plichten arbeid wordt beschreven ós een droeve mislukking. Terwijl vóór Ie revolutie berekend werd, "dat 90 ier werklieden geregeld in de fabrieken kamen, is dit aantal thans de helft, mannen van het arbeids-leger wer- met de grootste langzaamheid en „wil. Niet meer dan een kwart van et noodige materiaal voor een voort- ttting van 'het metaal-bedrijf is be- rhikbaar. De vlasoogst daalde in 1919 ,it minder dan 2.5 van de normale ópbrengst en men berekent dat de op brengst thans niet meer is dan twee ierden van den oogst van 1919, of- ichoon vermoedelijk veel door de boe- en wordt achtergehouden. De Russi- iche officieele bladen kondigen den 10- iren-dag af in de fabrieken van be- iaai.de districten maar bij den onwil ran de arbeiders is het twijfelachtig of te maatregel iets zal baten. RUSLAND WERKT OP 1 MEI. Een draadloos telegram uit Rusland neldt, dat het één-Meifeest daar zal orden gevierd als een nationaal feest ian arbeiders. Alle uitvoerende raden in alle commissies ter mobiliseering jpn den arbeid zijn aangezocht om iënovereenkomstig hun maatregelen treffen. Gedurende minstens zes uren ai op den lsten Mei gemeenschappe- jk worden gewerkt aan het reinigen er steden en dorpen, het herstellen der tratcn en wegen, enz. Des avonds zul- n vergaderingen worden gehouden schouwburgvoorstellingen gegeven. Donderdagavond kwam te Harlin- binnen de Duitsche stoomtreiler .Gorch Foch", kapitein Ridder. In de loordzee nabij Just trof dit sohip een achtje aan in zinkenden toestand, Oaar'in vier opvarenden, waaronder de eer Coerts, wijnhandelaar te Harlin- p. Z\j waren met eerstgenoemd jacht- e „Diana" en het motorschip „Motzle" p weggegaan van Bremerhaven naar nier en onderweg door stormweer be oopen, waardoor de „Motzle" zonk. )e menschen werden op den treiler aan loord en het jacht op sleeptouw ge- lomen. De heer Coerts is vol lof voor de mtvangst aan boord van den treiler. iet jachtje is des nachts in de haven jezonken. Het is thans gebleken, dat nage- oeg alle diefstallen tijdens de mobili- alie in het zuiden van ons land be leven, op rekening komen van den on- ings gearresteerden van Es en zijn landlangers. De geheele bende, be- itaande uit ongeveer 50 man, zit thans n veiligheid opgeborgen. Van Es heeft lekend, dat hij alleen meer dan 500 diefstallen, groote en kleine op zijn ;erfstok heeft. ■De heer Wolf, die met zijn stoom- aroussel te Asesn staat, vervoerde op ijn motor den knecht. Op den Rolder- traatwég wilde de heer Wolf voor een lasseerenden wagen uitwijken, doch aakte het stuur kwijt en reed tegen En boom. De knecht werd van den totor geslingerd en werd ernstig ge rond naar liet ziekenhuis vervoerd, 'aar hij overleden is. Te Weesp is en 91-jarige man, die dezer dagen tor een kar overreden werd, aan de wolgen hiervan overleden. Bij een irbeider te Rheden is een 2J4-jarig "aapje in een pot met gekookte boo- 'bt, die door de moeder van de kachel 'P den vloer was gezet, gevallen, met ongelukkig gevolg, dat het ernstige "andwonden kreeg en is overleden. Iemand te Helmond kreeg op zijn rouwdag hoogloopende ruzie met zijn "oönvader. Alcoholmisbruik was oor- ■a«dat de twist erg hoog liep, zoodat Wnge man zijn nieuwen schoonvader '[een bijl een gapende hoofdwonde '«bracht. Het was de politie ter oore ge- men, dat zich te Oosterbeek een der „r?rs van de Spartacisten te Duisburg 1 nield. De Oosterbeeksche politie stel- een onderzoek in en vernam, dat de n zich zou ophouden bij zijn zuster, r wonende. Toen de politie kwam, 1„ de man, die Nederlander is, de e ut. Na een wilde drijfjacht, waarbij vuur van vuurwapenen gebruik 'ne i i werd h'i eine1elijk gearresteerd, tonri dat hii n0§ gesignaleerd ie fii cen maand gevangenisstraf. o(fi„j 2al<e is de man toen voor den 11 van justitie te Arnhem geleid, keten e 8endarmerie van Gent was te dorr, \|?e ümen' 'daI bewoners van het SteL ebeke, zilvergeld over de smokkelden. Dezer dagen werd wagen van een bode tusschen Wachtebeke en Gent door de gendar men aangehouden en onderzocht. Zij vonden drie koffers die 28,000 fr. in zil vergeld, in stukken van 5, 2 en 1 franc inhielden. De koffers werden in beslag geno men. De voerman verklaarde, dat hij handelde voor rekening van een bewo ner van Overslag. Deze, die ondertus- schen per auto van Gent naar Wachte- beke reed, werd bijtijds van het voor gevallene verwittigd, en vluchtte de Hoilandsche grens over. Het schijnt, dat verscheidene personen in deze zaak be trokken zijn. Te Parijs had bij het vervoeren van een flesch met ether een ontploffing plaats, die erge gevolgen had. Bij het afladen van de flesch, die 25 liter ether bevatte, bestemd voor een drogisterij, viel de flesch stuk en de inhoud ver spreidde zich over de straat. Plotseling ontplofte de ether, vermoed wordt doordien de etherdampen door het vuur van een sigaret in brand raakten. Ver schillende personen in de nabijheid kregen door de brandende ether ernsti ge brandwonden of werden door glas splinters gekwetst. De 30-jarige cas- siére van den drogistwinkel verbrandde levend. Een 8-tal andere personen moesten in het ziekenhuis worden op genomen, waar een hunner bezweek, een ander verkeerde in levensgevaar. De ontploffing was zoo hevig, dat een kar in de straat verbrijzeld en het paard gedood werd. Het lichtvaardig vervoer vaii het gevaarlijke goedje in een druk ke 'stad als Parijs, waar verkeersonge lukken niet zeldzaam zijn, mag zeker verwondering wekken. De „Frankf. Ztg," meldt, dat de 5 groote Amerikaansche „packers" een nieuwe crediet-overeenkomst hebben gesloten voor de levering van groote hoeveelheden vleesch en vet aan Duitschland, waaruit een groote tege moetkoming van Amerika blijkt. Het factureeren in dollars blijft bestaan tot een hoogte van 75 millioen.'De firma's hebben er in toegestemd, dat de aflos sing van het nieuwe crediet pas moet beginnen, wanneer het oude zal zijn afbetaald, hetgeen waarschijnlijk einde 1920 het geval zal zijn. De nieuwe leveringen beginnen on middellijk. De duur van het crediet is uitgebreid tot 1922. Van de valuta-ga rantie der Duitsche Banken is afgezien. Volgens opgaven, verstrekt door Amerikaansche reisbureaux, zal Europa zich van het voorjaar en dezen zomer mogen verheugen in een bezoek van Amerikaansche toeristen, drukker dan ooit te voren. Dat dé"oorzaak hiervan ligt niet al leen hierin, dat de Amerikanen vijf jaar lang hun lust om een uitstapje naar Europa te maken hebben moeten be dwingen, maar ook in den gunstigen stand van den dollar in verhouding tot het Europeesche geld. Ook het alcohol verbod in de -Vereenigde Staten schijnt een factor te zijn, die de reislust aan wakkert. Deskundigen zijn van meening, dat, in verband met de drooglegging van het Amerikaansche hotelbedrijt', ditmaal ook de middenstand in sterke mate aan het reizen naar Europa, hetwelk vroe ger een privilege der hoogere kringen was, zal deelnemen. Wel is waar, ontbreekt het in Ame rika niet aan champagne, maar zij mag niet in hotels geschonken worden. Zij moet thuis gedronken worden en dit is niet naar den zin van velen. De bakkerpatroons te Madrid hebben besloten de ovens te Madrid te dooven, waardoor er morgen ver moedelijk geen brood in Madrid zal zijn. De bakkersgezellen kondigen aan, dat zij een algemeene staking zullen proclameeren op den dag waarop de patroons hun bedrijf.willen hervatten, want zij zijn van oordeel, dat het doo ven der ovens ongerechtvaardigd is. Millioenenzwendei. Waar voordeel te behalen is, pleegt de misdaad te bloeien waar niets te ver dienen is, komt de deugd niet in verlei ding. Nu de Duitsche mark nog altijd zoo laag staat in koers, levert het na tuurlijk een zoet winstje op, wanneer men, zonder de uitvoer-premie te beta len, goederen uit Duitschland naar het buitenland kan uitvoeren. Dit had een zeker Duitsch ambte naar, Hoffmann, dienstdoende op het rijksbureau voor den buitenlandschen handel, afdeeling chemie, ook ingezien. Toen dan ook op een zekeren dag een vrouw bij hem kwam. en hem trachtte te bewegen, om haar vervalschte uit- voer-consenten te verschaffen, was hij tegen de flinke vergoeding van 500 mark per twee stuks volkomen bereid. Een boekdrukker, die hij kende, lever de' het benoodigde stempel met den rijksadelaar en een ander met de hand- teekening van een der tot onderteeke- r.ing der consenten bevoegd hoofdamb tenaar en de zaak was in orde. Voort aan verdiende Hoffmann met vier hand bewegingen 500 mark en de handelaar ster per consent misschien nog veel meer. De kink in-den kabel bleef echter niet uit. Aan de consenten van Hoffmann ontbrak een zeker geheim teelten, dat de echte kenmerkt zij werden aan de grens als vervalscht herkend en de goederen, die daarop uitgevoerd zou den worden, in beslag genomen. De' handelaar wist zich in veiligheid te brengen, maar Hoffman en de drukker werden gevangen genomen en voor de rechtbank gebracht. Bij de behandeling hunner zaak deelde het ministerie van financiën mede, dat de staat sedert eenigen tijd door dergelijke vervalschte nitvoerconsenten voor millioenen besto len wordt. De rechtbank zag in de beklaagden slechts de werktuigen der eigenlijke schuldigen en veroordeelde hen slechts tot zes en vier weken gevangenisstraf. Zij kwamen er dus wel heet gemakke lijk af. Muggenvruchtb-aar- h e d. Zooals men weet wordt te genwoordig, vooral in Noord-Holland, jacht gemaakt op malariamuggen. Uit de volgende cijfers, aan de „Nieuwe Amsterdammer" ontleent, moge blijken, welke gevolgen het niet-verdelgen van de malaria-muggen met zich brengt. Het niet-vernietigen van één mug kan als gevolg hebben, dat het aantal in één zomer met meer dan acht milli ard kan vermeerderen. Dit cijfer is door dr. Mudday, een Engelsche dokter, op de volgende manier berkend. Hij begon op den lOen April te reke nen. Een mug legt gemiddeld 120 eie ren. Dr. Murray nam aan, dat er, ge zien het ongunstige weer, van die 120 eieren maar 10 uitkomen. Op 25 April zijn er dan 10 muggen voor den dag gekomen. Van deze 10 zullen ongeveer 5 vrouwtjes zijn. Deze 5 leggen .samen 600 eieren. Hiervan komen 200 muggen. Van die 200 muggen zijn 100 vrouwtjes. Deze leggen 12.000 eieren, waarvan er minstens 4000 uitkomen. Dan is het, volgens de berekeningen van dr. Mur ray, pas 11 Juni, Van die 4000 zijn 2000 wijfjes, die samen 240.000 eieren leg gen, waarvan er plm. 80.000 veranderen in muggen. Dan is het 30 Juni. Als hier bij 40.000 vrouwtjes zijn, dan hebben zij op 18 juli een nakomelingschap van 1.600.000 muggen. Op 5 Augustus zijn er opnieuw 32.000.000 muggen bijgekomen. Op 25 Augustus komt er een nieuwe zwerm bij, van niet minder dan 640.000.000 stuks. En dan is het nog niet gedaan, want de 320.000.000 vrouwtjes-muggen die hierbij zijn, zien kans om zooveel eieren te leggen, dat 16 September nog maals 7.600.000.000 muggen op de we reld worden losgelaten. Dan is het afgeloopen, maar onder- tusschen heeft die mug, die 10 April haar eieren legde, niet minder dan 10 200 4.000 80.000 1.600.000 32.000.000 640.000.000 7.600.000.000 8.273.684.210 nakomelingen. Tijdens het verblijf der Spaansche koningin te Sevilia hebben roovers ge tracht den koninklijken trein te plunde ren. Vijf bandieten drongen het station binnen, waarin de trein stond, welke o,a. kunstvoorwerpen van waarde, ook een kostbaar gouden servies bevatte. Er ontwikkelde zich een gevecht tus schen de bewakers en de bandieten, die ten slotte in een auto de vlucht na men, na een der bewakers levensge vaarlijk te hebben gewond. HET NIEUWE VERBLIJF VAN DEN EX-KEIZER. Een medewerker van het „Hbld." heeft eenige bijzonderheden vernomen aangaande de werkzaamheden in het Huis te Doorn, welke thans haar vol tooiing naderen. In Doorn is de indruk overheerschend dat de ex-keizer zoo spoedig mogelijk zijn nieuwe woning wil betrekken. Er wordt althans groote haast achter de werkzaamheden gezet, en dagelijks worden er -door de arbeiders verschei den uren overwerk verricht. Vaak zijn de schilders nog tot tien uur 's avonds bezig. Het oude landhuis is van buiten thans geheel afgeschilderd, en ver schillende vertrekken zijn reeds behan gen. Ook het electrisch licht, de cen trale verwarming en de telefoon zijn reeds aangelegd. Het huis had aanvankelijk begin April gereed moeten zijn, doch hef is vrijwel zeker dat de ex-keizer het niet vóór Juli of misschien wel Augustus zal kunnen betrekken. Van meubelen, tapijten en gordijnen is dan ook nog niets te bespeuren. In Doorn loopen de meeningen uit een over de wijze, waarop het landgoed is verbouwd en gemoderniseerd. Het huis, dat geheel is gerestaureerd en in welks hal een fraaie marmeren trap is aangebracht, heeft stellig aan uiterlijk aanzien gewonnen, doch liet mist tevens het cachet van Hoilandsche waardig heid, die het vroeger zoo aantrekkelijk deed zijn. Ook in den tuin is veel ver anderd de kapel is op speciale aan duiding van den nieuwen landheer ver groot, tot niet geringe ergernis van kunstzinnige lieden, die het fraaie ge bouwtje uit aestlietisch oogpunt en mede om zijn historische waarde gaar ne intact hadden gezien. in tegenstelling met vroegere berich ten zal de nieuwe hofhouding van de Hohenzollerns een zeer beperkten om vang hebben.,Een Duitsche keukenprin ses, oude getrouwe uit Potsdam, zal zich met het beheer der keuken belas ten, terwijl een Berlijnsche dame, die zich in de genegenheid der voormalige kiezerin verheugen mag, liet huishou den voeren zal. Toch zal het geheel den stempel eener hofhouding 'blijven dra gen en volgens dezelfde beginselen, zij het ook in „gematigder" vorm, als het eertijds zoo streng gereglementeerde hof te Berlijn worden bestierd. Dagelijks bezoekt de ex-keizer zijn nieuwe residentie. Reeds vroeg in den ochtend, somtijds om acht uur, komt hij per auto uit Amerongen aangereden, geëscorteerd door eenige marechaus sees per rijwiel. Zoolang hij op Doorn toeft, verlaten de bewakers hem niet en doorkruisen de straten van het dorp. Ook de ex-keizerin komt vaak naar Doorn en houdt er langdurige bespre kingen over de toekomstige inrichting van haar nieuwe verblijf. OVEREENKOMST MET DUITSCHLAND. De crediet-overeenkomst met Neder land ten bedrage van 25 millioen gul den is reeds door de Duitsche regee ring goedgekeurd. VRIJ VERVOER VAN TARWE. Het vervoer en afleveringsverbod voor buitenlandsclie tarwe zal met in gang van 15 Augustus a.s. worden op geheven en ten aanzien van buitenland- sche tarwebloem en buitenlandsch tar wemeel met 15 September d.a.v. Met ingang van genoemde data ko men de bestaande belemmeringen voor den handel om zelf deze artikelen in te voeren derhalve te vervallen. 300 Russische,.soldaten, die op bevel der Fransohe regeering te Odessa wor den gedebarkeerd. De tweede bepaalt, dat alle andere Fransche onderdanen via de Zwarte Zee zonder onderscheid binnen 3 maanden zullen worden gere patrieerd. De aan Litwinof gegeven verzekeringen bracht zijn regeering er toe, goed te keuren dat ook die Fran- schen in vrijheid worden gesteld, die vervolgd en veroordeeld werden. ONZE KOLENPRODUCT1E. De netto-opbrengst van de Staats- tn particuliere kolenmijnen in Limburg heeft in de maand Maart j.l. bedragen 325.492 ton, tegen 286.477 ton over de maand Februari van dit jaar. DE PREDÏKANTSTRACTEMENTEN. De voornaamste bepalingen van liet reglement zijn gisteren als volgt vast gesteld Het minimumpredikantstractement bedraagt a. 2500 voor gemeenten met min der dan 1500 leden (zielen) per pre dikantsplaats b. ƒ3000 voor gemeenten met 1500 tot 3000 leden per predikantsplaats c. 3500 voor gemeenten met meer dan 3000 leden per predikantsplaats Dit reglement treedt in werking op cen nader door de Synode te bepalen datum, waarbij de Synode de bevoegd heid heeft de verschillende bepalingen van dit reglement op een verschillenden datum in werking te doen treden. In verband met de invoering van het reglement op de predikantstraktemen ten zijn wijzigingen gebracht in andere reglementen nl. in liet reglement op de generale kas en dat op tiet reglement op het fonds tot verbetering van de schraalste predikantstraktementen. EEN MOOIE GIFT. De Centrale Commissie voor uitzen ding van Nederlandsche kinderen naar buiten, bureau Frankenslag 83 te 's- Gravenhage, deelt mede, dat het van een moeder uit dankbaarheid voor het herstel van haar kind van een levens gevaarlijke ziekte, een aantal sieraden, waaronder een paarien halssnoer, ten geschenke mocht ontvangen. Dezer dagen heeft het dagelijkscli bestuur der centrale commisie een bod van 10.000 voor deze sieraden aan vaard. De commissie brengt een woord van eerbiedige hulde voor de sympathieke daad van deze schenkster, die onbe kend wenscht te blijven. OPHEFFING DER STAKING IN HET HAVENBEDRIJF. AMSTERDAM. In den stand van het havenconflict, dat sinds 15 Februari geduurd heeft, zijn gisteren wijzigingen gekomen van bijzonder vérstrekkende beteekenis. Om 12 uur hedennacht was de toe stand aldus, dat zoowel in de leden verga-dering van de Federatie als van den Centralen Bond van Transport arbeiders te Amsterdam is besloten de staking op te heffen en zooveel moge lijk a.s. Maandag het werk te hervatten. De federatie te Rotterdam heeft der gelijk besluit genomen. Ook de zeelieden-vereeniging „Voor waarts", de dok- en veemarbeiders, benevens de schuitenvoerders zijn tot hervatting van den arbeid op Maandag bereid. Vermoedelijk zullen de modern ge organiseerde arbeiders te Rotterdam bij schriftelijke stemming over de op heffing der staking beslissen. De uitslag van deze stemming is niet twijfelachtig. GEEN BLOKKADE VAN DUITSCHLAND. SAN REMO. In een onderhoud met eenige journalisten sprak Lloyd George de geruchten omtrent een economische blokkade van Duitschland tegen. Er was reeds genoeg hongersnood in Duitschland. De uitvoering van het vredesverdrag moest echter doorge voerd worden en de geallieerden moe ten eensgezind zijn. Duitschland was echter op het oogenblik te zwak om hardhandig te worden aangepakt. DE ENTENTE EN RUSLAND. De Fransche gedelegeerde te Kopen hagen heeft op 20 April met Litwinof 2 overeenkomsten onderteekend, aan gaande de repatriatie van de Fransche onderdanen, die in Rusland worden vastgehouden. Krachtens de eerste overeenkomst zullen 125 vrouwen en kinderen onmiddellijk naar de Finsche grens worden gezonden in ruil voor de Het PROCES-CA1LLAUX. Caillaux is veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis (ongeveer 28 maanden). Bij handopsteken besloot het Hof Caillaux voor vijf jaar het verblijf bin nen Frankrijk te ontzeggen en hem Vb'or tien jaar zijn politieke rechten te ontnemen. EEN DUITSCHE GEDELEGEERDE NAAR SAN REMO Volgens een bericht uit San Remo, aan liet „Journal des Débats" wordt von Herff, zaakgelastigde van Duitsch land te Rome, Vrijdag in San Remo verwacht. De Italiaansche bladen melden echter dat hij zijn reis niet tot het einde zou voltooien. Het is waarschijnlijk, voegt liet „Journal des Débats" er aan toe, dat indien von Herff in San Remo wordt ontboden, dit een zuiver officieuse stap is om eventueel verschillende in lichtingen te verschaffen, en niet om rechtstreeks met den Oppersten Raa'd te beraadslagen. Men denkt er niet aan den Duitschen rijkskanselier naar San Remo uit te noodigen, zooals eerst werd gemeld. Men verwacht nog nadere mededee- lingen omtrent de aankomst van een Duitsch diplomaat. Het is overigens mogelijk, dat v. Herff zelf het initiatief tot deze reis heeft genomen, maar dat hij zijn voor nemens niet geheel zal kunnen uitvoe- GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin- gen maakt bekend, dat aan liet bureau van politie als gevonden is gedeponeerd een bewijs van betaalde vracht Provinciale boot, en dat inlichtingen te bekomen zijn omtrenteen gouden ringetje bij Marinis- sen, Lange Zelke 11 zwart lederen da- mestaschje bij M. de Nooijer, Marinestraat 36 zwart damesportemonnaie inhoudende 73 cent bij Boutes, Margarietenlaan lin nen boord bij Pierens, Molenstraat 14 ge bedenboekje bij v. d. Velde, Kleine Markt 58 kinderportemonnaie inhoudende 5 Franc en 50 cent-stukje bij P. Kruijer. Breewaterstraat 3 kinderportemonnaie in houdende 4 kwartjes bij Engels, Wal- straat 35 koralen beurs bij Swint, Schel- destraat 63 zwart lederen portemonnaie inhoudende 67(4 ct. bij de Waard, Oude Markt 41 buikriem inh. 20 cent bij T'hilde, Oude Markt 20 koperen pond bij Alfons, Glacisstraat 41 duimstok bij de Rijs, Pe- perdijk 3840 jongenscape bij Timmer man, Bellamypark 54 rozenkrans in étui bij Zietse, Watstraat 72 roode portemon naie inh. 79(4 ct. (Randraat) bij Lu- wema, Fransche Kerkstraat 4 kindertasch- je bij Jobse, Hobeinstraat 29 zilverbon bij 2.50 bij Limburg, Scherminkelstraat 2 zilveren manchetknoop bij Koster, Mo lenstraat 28. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. „Nederland". „Prins der Nederlanden" (thuisreis) 20 April v. Sabang. Ambon" 20 April van Rosario naar Am sterdam. Kon. Ned. Stoomboot Mij. „Helena" 18 April van Amsterdam te Havre. „Nero" 14 April van Amsterdam te Leixoes. Stoomvaart Mij. „Oceaan". „Hyson" van Japan naar Amsterdam. 20 April van Colombo. Rotterdamsche Lloyd. „Goentoer" (thuisreis) pass. 23 April 23 April Ouessant. HollandAmerika Lijn. „Poeldijk" 23 April van New-Orleans te Rotterdam. Kon. Pakketvaart Mij. „Lë'matang" van Rotterdam naar Batavia, pass. 22 April Finisterie. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 24 April 1920. Op de gisteren gehouden groente- en fruitveiling weiden de volgende prijzen be steed Spinazie 20(4 a 26(4 ct. uien 10(4 ct. blauwe poters 7(4 ct. peen 8 a 10(4 ct. koolrapen 6(4 ct. snijsla 6(4 a 9 ct.nieu we aardappelen 59 ct„ alles per K.G. eieren 9(4 a 10 et. kropsla 3(4 a 7(4 ct. bloemkool 18(4 a 39(4 ct., alles per stuk radijs 4 a 7(4 ct. uien 2(4 ct. prei 7(4 a 13 ct. peen 10(4 ct. sjalotten 1(4 ct. rabarber 5(4 a 10 ct-, alles per bos zu ring 21 a 58 ct. peterselie 7 a 9 ct. pos telein 22 a 23(4 ct. andijvie 51 ct„ alles per mandje. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 23 April 1920. Op de gisteren gehouden veiling werden de volgende prijzen besteed Goudreinetten 25 ct. zure bellefleur 21 ct. zoete bellefleur 16 ct. grauwzoet 15 a 17 ct. huismanszoet 17 ct. zoete venen 20 ct. ermgaard 15 ct. grauwzuur 18 ct. kleiperen 24 ct. nieuwe aardappelen 35 a 39 ct. poters 30 ct. spinazie 10 a 24 ct wortelen 3 a 7 ct. kroten 4 ct. koolra pen 4 ct. uien 6 a 7(4 ct. sjalotten 8 a 9 ct. oude aardappelen 11 ct. alles per K.G. kropsla 2 a 7(4'ct. bloemkool 8 a 50 ct., beiden per stuk molsla 117 a 133 cf. baksla 36 a 80 ct. zuring 20 a 30 ct.; andijvie (moskrul) 37 a 53 ct., alles per mandje postelein 21 a 17 ct. per klein

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3