Gemeenteraad. SPORT iïW^NDtTsTüKKEN BUITENLAND C. Drebbel" 44.45 „Hydra" 15.75; 5 13 Mijnenveger II 3 Voor het examen van eersten stuur man is geslaagd deh eer A. Leunis, eerling van de De Ruyterschool. Naar het huis van bewaring te Middelburg is overgebracht P. S., wo- lende te Oostkapelle, verdacht van irandsticliting in een schuur onder <oudekerke. RECHTZAKEN. De rechtbank te Middelburg heeft /eroordeeld wegens diefstal Ph. J. de C., 23 jaar, arbei- Jer te St. Jansteen, P. C. P., 38 jaar, roopinan te Beveren (B.), ieder tot 6 uaanden gevangenisstraf J. P. de W., 24 jaar, werkman te Middelburg, A. v. B., 46 jaar, varensgezel, zonder vaste woonplaats, ieder tot twee maanden ge vangenisstraf C. S., 19 jaar, landbou wersknecht te IJzendijke, tot 7 weken gevangenisstraf S. S., 48 jaar, werk man te Stekene B.tot 40'dagen ge vangenisstraf C. L., 12 jaar, te Ril- land-Bath, tot 3 maanden tuchtschool P. J. G., 17 jaar, dienstbode te Dom burg, tot 15 b. s. 1 week tuchtschool R. M. C. L., 21 jaar, vrouw van D. J. S., te Hulst, tot 15 b. s. 4ö d. h. C. J. M„ 53 jaar, vrachtrijder te Graauw, tot 10 b. s. 10 d. h. wederspannigheid L. v. B., 49 jaar, leurder te Kieldrecht B.)tot 14 dagen gevangenisstraf j. F,, 27 jaar, werk man te Hansweert, 2 tot maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd C. F., 25 jaar, fabrieksar beider te Middelburg, tot 1 maand ge vangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd opzettelijk niet voldoen aan een amb telijk bevel: M. v. O., 26 jaar, veld- arbeider te 's-Gravenpolder, tot 15 b. s. 15 d. h. mishandeling J. M. v. d. V., 34 jaar, herbergier te Ter Neuzen. W. M. R„ 29 jaar, verver te Hulst, ieder tot 10 b. s. 10 d. h. E. P. de N., 16 jaar, te Zuiddorpe, tot 10 b. s. 3 weken tucht school beleediging van een ambtenaar A. H., 30 jaar, arbeider te St. Jansteen, tot ƒ25 b. s. 25 d. h. eenvoudige beleediging A. F., 20 jaar, vlasbewerker te St. Jansteen, tot 10 b. s. 10 d. h. oplichting A. W., 20 jaar, landbou- wersknecht te Koudekerkc, tot 4 maan den gevangenisstraf P. J. S., 27 jaar, vrouw van M. H., te 's-Heer Arends- kerke, tot t maand gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd vrijgesproken A. W., 20 jaar, land bouwersknecht te Koudekerke, be klaagd van oplichting J, M. F., 37 jaar, slager te Souburg, R. de S., vrouw van L. Z., te Boschkapelle en 'A. G., 30 jaar, vlasbewerker te St. Jansteen, allen beklaagd van beleediging A. G., 49 jaar, varensgezel te Sliedrecht, be klaagd van heling W. B., 36 jaar, veldarbeider te Axel, beklaagd van mis handeling. De rechtbank te Middelburg heeft rechtsingang verleend tegen de beide 17-jarige jongens uit Goes L. H. v. d. S. en M. Z., die verdacht worden zich door valsch onderteekende postwissels gelden te hebben toegeëigend. Tegen eerstgenoemde werd tevens een bevel tot gevangenhouding verleend. Een zware, maar welverdiende straf. De rechtbank te Almelo had voor waardelijk een 64-jarigen man wegens het plegen van onzedelijke handelingen met minderjarige meisjes veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, met een proeftijd van 3 jaren. Het Hof te Arnhem vernietigde dit vonnis en veroordeelde beklaagde niet- voorwaardelijk tot 4 jaar gevangenis straf. MARINE EN LEGER. Bij Kon. besluit is benoemd tot offi cier van gezondheid 2e klasse bij de zeemacht de heer I. Buskop alhier. Bij het departement van marine is bericht ontvangen dat Hr. Ms. „Tromp" en „Hertog Hendrik" den 20en April jl. in Chin Wang Tao zijn aangekomen. in verband met de voorgenomen ge- heele opheffing van den staat van beleg op 1 Mei 1920, oefenen de bevelheb bers in de militaire afdeelingen met ingang van dien datum hunne functie als zoodanig weder uit in de gebieden overeenkomende ,met die van voor 1 Aug. 1914. VOETBAL. Zoóals de in dit blad staande adver tentie vermeldt, speelt „Vlissingen" I Zondag tegen „Zeelandia" uit Middel burg. Naar wij vernemen is het plan dat „Zeelandia" het volgende seizoen als oud „Zeelandia" weder in den N. V. B. competitie zal gaan spelen vandaar zeker deze oefenwedstrijd. Buiten Yerantwo.-rdelljklield der redactie De corle mo.de niet teruggegeven NEDERLAND GEDENKT ZIJN SLACHTOFFERS DER MARINE. Het comité tot oprichting van een monument, gewijd aan de nagedachte nis van de mannen onzer vloot, die in dienst van het vaderland als slachtof fers van hun plicht zijn omgekomen bij rampen, die Hr. Ms. zeemacht geduren de de oorlogsjaren hebben getroffen, mag zicli in de hooge eer verheugen, dat onze geëerbiedigde Koninginne, als „Beschermvrouwe" dit streven 'wil steu nen. Gedurende de mobilisatie zijn slacht offers gevallen bij de volgende rampen: -Het springen van een aangespoelde mijn op den Westkapelschen zeedijk bij het demonteeren. Mijnongeluk in de Wielingen a/b Hr. Ms. „Triton" bij het lichten van een oorlogsversperring. Het vergaan van een defensiesloep op de Maasvlakte. Torpedo-ontploffing uit onderzee boot „O 5" te Vlissingen. Ongeluk in mijnpistolen-bergplaats a/b. Hr. Ms. „Triton". Ketelontploffingen a/b. Hr. Ms. „Gelderland", Hr. Ms. torpedobooten „G 14" en Hr. Ms. „Zeeslang". Ongeluk machinekamer a/b. Hr. Ms. torpedobootjager „Lynx". Ongeluk bij stormweer a/b. Hr. Ms. torpedobooten ,,G 12" en „G 5" en Hr. Ms. Loodsboot no. 12. Het op mijnen loopen van Hr. Ms. mijnenveger „Frans Naerebout", torpe doboot G 11" en Hr. Ms. Loodsboot no. 14. Het zinken van een onderzeeboot in het dok te Vlissingen. Het springen van een mijnpistoo! a/b. Hr. Ms. mijnenlegger „Hellevoetsluis". Benevens talrijke ongelukken bij den marine-vliegdienst. Velen zijn de slachtoffers dezer ram pen, 6 officieren, 7 gemilitairiseerden van liet personeel van het loodswezen en 41 onderofficieren en manschappen. Zij vielen, deze wakkere mannen, ter wijl zij een gevaarvollen plicht jegens het Vaderland vervulden, bij het verze keren van een veilige kust, ter bescher ming van onze voedselvoorziening, han del en industrie. Voor de achtergebleven weduwen is een fonds gesticht, waaruit zij, die steun behoeven, worden geholpen en dat beheerd wordt door de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot". Het comité vertrouwt, dat Nederland het zich tot een eereplicht zal rekenen, om moreel en financieel mede te wer ken aan de oprichting van een alles zins waardig monument, dat symboli- seeren moet den dank der Hollandsche natie, en den rouw, gedeeld met de we duwen en weezen en bloedverwanten, van wie velen een grafstede voor hun dierbaren moeten derven. Dat daarom iedereen gehoor geve aan den oproep van het comité om sub-comité's op te richten in den lande. Nederland toone, dat het naar waarde weet te schatten, wat onze kleine, maar kranige marine voor volk en land heeft gepresteerd in vele gevaren. Het uitvoerend comité P. J. JAGER, Voorzitter, Valken- boschkade 420, Den Haag. KL F. OORTGIJSEN, Vice-Voorzit- ter, Westgracht 82, Helder. H. J. M. ALINK, Vlootaalmoezenier, Secretaris, Weststraat 116, Helder. M. J. HE1JBOER, 2e Secretaris-Pen- ningm., Parallelweg 41, Helder. Mevr. DE BRU1JN—v. RINGELEN- STEIN, Vischmarkt 1; Helder. Mevr. DE BOER—JONGKEES, Ko ningstraat 28-30, Heider. HENRI TER HALL, Nassaukade 1, Rijswijk (Z.-H.) P. MOLENAAR, Weezenstraat 39, Helder. A. NEISINGH, Vosstraat 16, Helder. K. VAN DER LINDE, Californiestr. 18, Helder. C. KOETEN, Leliestraat 43, Helder. C. HANDIGMAN, Bassingracht, Helder. Zitting van Vrijdag 23 April. Na aanneming van het voorstel tot het zenden van een adres aan H. M. de Koningin, in verband met de niet-goed- keuring der geineente-begrooting, deel de de voorzitter mede, dat voor deze vergadering verder geen voorstellen meer aan de orde waren en ook bij Burg. en Weth. geen vragen waren ingekomen ter beantwoording bij de rondvraag. De heer De Meij vroeg, wanneer de vergoeding aan de brandweer wordt uitbetaald voor den brand in de hout zagerij van „de Schelde". De voorzitter zeide, dat deze vergoe ding binnenkort zal worden uitbetaald. De heer Manse vroeg of de tram maatschappij toestemming heeft gekre gen voor de verhooging van het tram tarief naar het station en verder zou hij gaarne willen vernemen of reeds goedkeuring is verleend voor een ver- hooging van de prijzen voor electri- schen stroom. De voorzitter antwoordde dat wat de tramtarieven betreft, deze zaak niet tot de bevoegdheid van Burg. en Weth. behoort, omdat de tram naar het station een Intercommunale lijn is. Wat de verhooging van de tarieven van electrischen stroom betreft, hebben Burg. en Weth. geantwoord, dat zij deze verhooging niet noodig achten en dus afwijzend op het verzoek is be schikt. Mocht de tram-maatschappij den prijs willen verhoogen, dan moet de maatschappij met een degelijk verzoek bij den raad komen, die daarop dan moet beslissen. RAADSOVERZICHT. Wij waren gisteren in buitengewone zitting bijeengeroepen en onmiddellijk nadat de deuren geopend waren wer den deze weder gesloten. Wat wij toen besproken hebben moet voortoopig nog geheim blijven, doch dat wij ons krach tig hebben verzet tegen de houding van Ged. Staten is wel begrijpelijk. Toen de voorzitter dan ook de deuren weder opende, hebben wij over het voorstel om een adres aan de Koningin té zenden geen woord meer gesproken. In het openbaar hebben wij dus eigen lijk stilzwijgend geprotesteerd en zon der stemming vereenigden wij ons met het voorstel om het bovenbedoelde adres te verzenden, mei verzoek om de gemeente-begrooting aldus goed te keuren. Dat over 'f voorstel zelfs geen stem ming werd verlangd, verhoogt de waarde ervan zeer zeker, want er blijkt uit dat wij als één man het beleid van het dagelijksch bestuur in deze goed keuren. Trouwens, dat wij zoo in de misère zitten komt alleen hierdoo'r, dat wij maar steeds meerdere uitgaven moeten doen, waartegenover geen in komsten staan. En nu mogen Gedeputeerde Staten al zeggen dat wij geen uitgaven mogen doen alvorens daarvoor de middelen zijn aangewezen, doch als wij onze belastingen .opvoeren op zoodanige wijze dal het eigenlijk niet hooger kan, en wij kunnen ons nóg niet bedruipen, dan is het toch duidelijk genoeg dat wij geholpen moeten worden. Naar deze hulp zitten wij te snakken ais een pa ling naar den dauw. De volgende week zullen wij nu de gewone maandylijksche zitting houden. Bij de rondvraag kreeg de heer Man- se op een desbetreffende vraag ten antwoord, dat Burg. en Weth. afwij zend hebben beschikt op een verzoek van de directie der electrische tram om den prijs van den electrischen stroom te verhoogen. Burg. en Weth. zagen de noodzakelijkheid daarvan nog niet in. De tram kan nu met een dergelijk ver zoek bij ons (de raad) komen en dan zullen wij daarover nog wel het een en ander te zeggen hebben. De heer Baard was weder met ken nisgeving afwezig. Wij hoorden dat hij voor het lidmaatschap van ons college zal bedanken. Het twintigste Raadslid. DE STAKING DER HAVENARBEIDERS EN ZEELIEDEN. De Scheepvaartvereenigingen Noord en Zuid hebben gisteren het volgende manifest aan de stakende transport arbeiders gezonden Havenarbeiders en Zeelieden, in de bladen van Woensdagavond hebben wij medegedeeld op welke voor waarden de werkzaamheden door de havenarbeiders en zeelieden zouden kunnen worden hervat. Gij zult daaruit hebben gelezen, dat aan de onmiddellijke betaling van een loon van 7 (overige categorieën in verhouding) met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1920 verbonden zijn 2 voorwaarden 1. dat de boycot van Nederlandsche schepen in buitenlandsche havens ge lijktijdig met de hervatting van den ar beid zal worden opgeheven. 2. dat een collectieve overeenkomst tusschen uw organisaties en de Scheep vaartvereenigingen zal worden aange gaan, voor den tijd van ongeveer een jaar en eindigende 31 Maart 1921. Uit het gesprokene in uw vergadering op Donderdag en Vrijdag jl. hebben wij vernomen, dat de besturen uwer orga nisaties niet de verantwoordelijkheid wenschen te dragen voor het aangaan van een collectief contract voor een jaar. Dit bevreemdt ons ten zeerste van besturen, die gemeend hebben wel de verantwoordelijkheid te moeten dragen van een gedurende meer dan twee maanden voortgezette staking. Indien uw besturen thans meenen zich aan de leiding te moeten onttrek ken en die verantwoordelijkheid wen schen af te wentelen op de werkgevers, dan deelen wij u thans mede, dat wij die verantwoordelijkheid en die leiding aanvaarden. Wij wenschen allen die werken willen zulks niet langer te beletten, en wij stellen daarom met ingang van Woens dag 28 April de gelegenheid tot hervat ting van den arbeid open en zulks op den grondslag van de oude loon- en arbeidsvoorwaarden. Echter handhaven wij ons aanbod van 7 zooals in de bladen op 21 dezer gepubliceerd, mits de daaraan verbon den voorwaarden uiterlijk Zaterdag 1 Mei a.s. door uw organisaties zijn aan vaard. Wij herhalen dus Wij stellen u in staat a.s. Woensdag op de oude loon- en arbeidsvoorwaar den het werk te hervatten. Ge hebt het echter in uw eigen hand dit loon alsnog overeenkomstig ons aanbod van 1 Januari 1920 af, tot 7 verhoogd te zien, mits door uw organi saties uiterlijk op 1 Mei a.s. aan de door ons gestelde voorwaarden is vol daan. Nog een enkel woord naar aanleiding van uwe vergaderingen. Daar is de hoop uitgesproken, dat het Maandag een grooter dievenbende dan ooit zou zijn. Wij zullen hierop een heel duide lijk antwoord geven Indien gij wenscht Woensdag a.s. het werk te hervatten, dan beteekent dit, dat gij u bereid verklaart te werken, dat gij niet zult stelen, dat gij u zult onthouden van alles wat een behoor lijken gang van zaken kan verstoren. Allen, die dit thans nog niet begrij pen, zullen van de werkzaamheden worden uitgesloten en vervangen door andere werkwillige arbeiders waarme de gij dan yer.plicht zult zijn samen te werken. Afdoende maatregelen zijn reeds genomen, opdat hieraan ten strengste de hand kan worden gehou den. Begrijpt dit goed alvorens gij aan den arbeid gaat Indien gij het bovenstaande ernstig en kalm overweegt, dan zult ge moeten toegeven, dat wij niets onbillijks of onredelijks van u vergen, maar ook, dat wij openlijk en zonder schroom onzen invloed ten volle zullen aanwenden, om tot u te doen doordringen, dat zonder regelmatigen arbeid, de daaruit voort vloeiende ellende u en niet ons in de eerste plaats zal treffen. De Ned. Federatie van Transportar beiders te Rotterdam heeft gisterenmid dag een huishoudelijke vergadering ge- Ihouden in het verkooplokaal voor de vakgroepen havenarbeiders, sleepers en controleurs. Aan de orde was het voorstel der beide Sciieepvaartvereenigingen tot op heffing van de staking en de tegen voorstellen van de Int. Transportarbei- beiders namens beide organisaties ge daan. De vergadering was eenstemmig, van oordeel dat het voorstel van de werkgevers om een collectief contract af te sluiten voor den tijd van één jaar op den grondslag van 7 per dag voor de havenarbeiders, 150 per maand voor de stokers en 145 voor de matro zen niet voor ernstige discussie in aan merking kon komen, zoodat dus over dit voorstel niet is gestemd. Over liet voorstel van liet Federatie bestuur om de staking zonder meer op te heffen met ingang van Maandag a.s. en geenerlei verantwoordelijkheid te dragen voor de verschillende verwikke lingen, die daaruit kunnen voortvloeien, wanneer niet onder een collectieve ar beidsovereenkomst wordt gewerkt, werd door de leden geen schriftelijke stemming verlangd, waarna bij hand opsteken met op 2 na algemeene stem men dit voorstel werd aangenomen. De bootwerkersvereeniging „Recht en Plicht" heeft, zooals reeds in een gedeelte van het vorig nummer is ge meld, eveneens besloten weer aan het werk te gaan. De voorstellen der werk gevers, aanvaart men evenwel niet ter wijl men ook geen collectief contract wenscht te teekenen. EEN NIEUWE DUITSCHE NOTA. De Duitsche regeering heeft den pre sident van de vredesconferentie te Pa rijs een nota laten overhandigen door bemiddeling van hare eigen vredescom- jnissie, waarin zij haar standpunt ten opzicht van de aanwezigheid van Duit sche troepen in de 50 kilometerzone nogmaals uiteenzet. Zij verklaart daar in, dat op 21 April het getal der Duit sche troepen in dit gebied niet meer heeft bedragen dan was toegestaan, of schoon wellicht door de legering van verschillende troepenafdeelingen in niet ver van elkaar verwijderde plaatsen een andere indruk is gewekt. De Duitsche regeering gelooft verder de verzekering te kunnen geven, dat het getal der troe pen, dat op 21 April aanwezig was, vol doende zal blijken om de rust in het Roergebied te kunnen handhaven, ook omdat Zuidelijk van de Roer geen ge welddadig optreden mogelijk zal zijn. Zij wijst nogmaals op de noodzakelijk heid der handhaving van rust en orde in deze streek, die het middelpunt is van Duitschlands industrieele leven. Wanneer men de regeering in dit op zicht de handen bindt, zou de onrust zich wel eens over het geheele rijk kun nen uitbreiden, waardoor ook de nako ming van de verschillende bepalingen van het vredesverdrag in het gedrang zou kunnen komen. In de nota is er op gewezen, dat een verdere vermindering van het aantal troepen in de onzijdige zone thans niet mogelijk is, daar het voor de uitvoering van politiemaatregelen bijzonder voor- deelig is kleine troepenafdeelingen te bezigen. Daarom heett de Duitsche re geering verzocht het veroorloofde aan tal troepen alleen naar de manschappen te berekenen. Aan generaal Noliet is voorts een nauwkeurig overzicht van de troepen in de 50. K.M.-zone gegeven. TOENADERING TUSSCHEN ITALIË OOSTENRIJK. De toenadering, die Italië tot Oos tenrijk heeft getoond, is door den staatskanselier Renner, bij zijn bezoek aan Rome, in krachtdadige hulp omge zet. Hij heeft verkregen dat Italië van zijn voor 't eigen land niet overvloedi- gen voorraad 120.000 ton graan zal al- staan. Italië zag er van af tegenover Oostenrijk gebruik te maken van de eenzijdige voorrechten op handelsge bied, die het krachtens het verdrag van St. Germain drie jaren lang mocht toe passen. Een nieuwe spoorverbinding wordt na Tolmino tusschen beide lan den aangelegd. In de haven van Triest wordt een Oostenrijkschc zóne ge vormd, zoodat Oostenrijk gelegenheid krijgt zich van een bescheiden handels vloot te voorzien, hl de toltarieven en kolen-kwesties toonde Italië voorts zijn INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Neem geen proeven. Met een nierkwaal moogt gij niets wagen. Als gij zenuwachtig, prikkelbaar, bleek, loom en bloedarm zijt gij on derhevig zijt aan duizeligheid en hart kloppingen gij van uw slaap beroofd wordt door urine-stoornissen, zenuw pijnen en rugpijn, neem dan geen proe ven. Er bestaat maar al te zeer reden om verstandig en onmiddellijk te han delen. Bovenstaande reeks verschijnselen toont nieraandoening aan, die als zij verkeerd behandeld wordt of verergert door verwaarloozing of verkeerde ge woonten, mettertijd tot niergruis, blaas ontsteking, rheumatiek', ischias, nier steen, nier-waterzucht en urinezuurver- giftiging leidt. Laat deze ernstige verschijnselen niet de bovenhand krijgen wijdt spoedig aandacht aan de nieren. Laat ov'erwer- king, te laat naar bed gaan, een ver keerd dieet of onnoodige prikkels na en neem integendeel een eenvoudige, goed verzorgde leefwijze aan. Dit zal de in het lichaam gevormde vergiften verminderen, die de teere nierfilters overspannen hebben. Neem om de verzwakte nieren te her stellen een speciaal niergeneesmiddel. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn als zoodanig erkend. Zij genezen niet alles, maar worden aanbevolen als succesvol' geneesmiddel voor nier- en biaaskwa- Ien. Foster's Pillen zijn uitsluitend voor dit soort ziekten zij werken niet op de maag, lever of ingewanden. Het gedeponeerde handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen komt voor op elke echte doos. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstr. '13, a ƒ1.75 p. doos of ƒ10.p. zes doozen. 45 hulpvaardigheid voor den vroegeren vijand. Bovendien zal de Duitsche be volking in Zuid-Tirol zoet gehouden worden met een vérstrekkend zelfbe stuur, zoodat ook deze aanleiding tot- politieke wrijving uit den weg geruimd is. De toegevendheid van Italië wordt begrijpelijk, indien men bedenkt dat zijn vroegere vijand Oostenrijk tot een miniatuurstaatje is ingekrompen, waar van liet nimmer meer iets te vreezen heeft, maar waarmee het integendeel, in de toekomst, een voordeelig handels verkeer kan openen. TOCH EEN NIEUWE OORLOG Japan heeft den oorlog verklaard aan sovjet-Rusland en naar de „Daily He rald" meldt, heeft Amerika Japan de vrije hand gelaten in Siberië. NIEUWE BELASTINGEN IN FRANKRIJK. De Kamer heeft een reeks van be- lastingverhoogingen afgehandeld. Aan- de verbruiksbelastingen werd voorloo- pig voor den tijd van 5 jaar toege voegd een belasting op verscheidene wijnen ter hoogte van 3 tot 14 francs per H.L. en een bierbelasting van 1.70 francs. De opcenten op alcoholhou dende dranken, welke den gemeenten toekomen, zijn ook verhoogd. Verder is besloten tot een speelkaarten- en een mineraalwaterbelasting en is een belas ting van 1000 francs per H.L. zuivere alcohol ingevoerd, en de invoer van deze alcohol uit het builenland aan den staat voorbehouden. Het aangenomen art. 65 bracht een reeks belastingen voor schouwburgen, concerten, dans- lokalen, paardenrennen, bioscopen en voor bijna alle soorten publieke verma kelijkheden of amusementsondernemin gen, ten bedrage van 6 a 25 van de bruto ontvangsten. OUD-MINISTER CAILLAUX VEROORDEELD. Callaux is niet vrijgesproken. Men zal hem veroordeelen op grond van artikel 78, met verzachtende omstan digheden en hem geen politieke straf, doch gevangenisstraf tusschen een en vijf jaar opleggen. Met 150 tegen 91 stemmen heeft de Senaat Cailleux schuldig bevonden van verstandhouding met den vijand. HET BELGISCHE LEGER. in een artikel „Gegevens vreemde legers" in de „Militaire Spectator" vin den wij aangaande het Belgische leger belangwekkende opgaven. Dc begrooting voor 1920 vraagt voor het leger aan gewone uitgaven 513 mil- lioen franc en aan buitengewone 39 mil- lione. voorts voor de maréehaussée 39 millioen en 9 millioen voor kazerne bouw, te zamer. 600 millioen franc. Een vergoeding van 95 millioen zal worden gevonden in bijdragen van Duitschland, voor het bezettingsleger van 2 divisies infanterie. Bij die 600 millioen zijn niet begre pen de loopende bijzondere uitgaven, voortvloeiende uit den oorlog. Deze be dragen 311 millioen franc, waarvan on geveer de helft aan pensioenen, onder steuning weduwen enz. De buitengewone uitgaven (48 milli oen) zijn grootendeels bestemd voor den bouw van 12 nieuwe kazernes ten behoeve van het zooveel grootere vre- desleger, zoomede voor uitbreiding dei- legerplaatsen. Voor de verdere inrich ting der vliegkampen te Asch, Haelen en Schaffen .is 3 millioen uitgetrokken. Wat de sterkte van liet leger betreft, de oorlogssterkte wordt gesteld op 3o0 duizend man, daarvan het veldleger 172.000 man, 1000 zware mitrailleurs, 3200 geweermitrailleurs, 950 vuurmon-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2