De Huwelijksdag tesi DONDERDAG 22 APRIL,. 1920 JVIER tèrsknicht] KAMEROVERZICHT. FEUILLETON sa No. 95 im Sanguiixjtmii. in vacuo) ivolen tegen sl ipe.I i, g- fcrek aan kracht fgie, gedurige ver bid, lusteloosheid en ij. bosheiii.zeniswhooid- II |ebrek aan eetlust t de maag, in denf de (enden, kortom lie verschijnselen van II «oatfeeaZenuwzwafcfell _>?r flacon f2.— fin 8| 112 fl f21.—. II ll U voor ns maak li |N DAM Co. ll [ïersiraat 2c/4. Den Haag, i|j irkrijgen bij Apothe-jj I Drogist en. Kien worden terugge- 7 AS AN 25351 bateriteerd m ddel ;egen (troebele of gedurigeI r.g (Geb. Ziekt ei.) Fl. 3.- en 4.- |ARELSvan Dr.Pi;t®| Fl. 1.80 alleen verkrijgbaar!»] I I Mij. „SANfTAS". to, St. Jacobstraat 1. bs Sanitas, postbox Irdam. felON tegen 1 Mei a.s.l It t 80 per maand. Brie-I [w Ibur. .VI. Cd' lACD by del tlijhe Met/- [ij ,.DE SCHLV VUssingen. uoniykc aan- bij den FOR- *n defabrieRs-l de Walstraet. I 5 een nette aankomenJt jtNGEN. I) ROELSfc', Bakker, ^idtts VAN DE VEN,| hele, Souburg. Begef, goed loon. Adtes,I y MERMAN, Walstraat.l tegen Mei e.i1 flinke 1 If dag en nacht. Zich I [Ier 's avonds nah»«'| VAY, Nieuwendijk de 20 jaar. Zeeuwschc ^ïoorri-l Ischerij en Ververij T)1NG\ lelie Msstschappii Stoomvaart Jen, Ml d deIbU'S IR otterdam* Ijril r. fit T.9, 12 HRf 1, Kil. Ï.B. H' 7 rn.ii' I 12 uuri VLISSIINGSCHE COURANT ADVERTENTIE PRIJS Van 14 regels: ƒ1.— voor iedere regel meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van i5 regels 50 centiedere regel meer 12 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.55, iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.per drié maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.30. Week-abon- nementen 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 cent FONDS VOOR HET GEMEENTE ZIEKENHUIS. Ontvangen b ij dragen: Vorige opgave ƒ17609.36 Van N. N25.— M. L. M., Bloemendaai25. Door tussc.herikomst van den heer Joz. O.vaa V. M., Tilburg 10. Door tusschenkomst van den heer J. Ph. Andrresse D. S., Nijmegen5. Totaal ƒ17674.36 TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Om onbegrijpelijke redenen is de dis cussie over de Lager Onderwijswet op geschort, om gelegenheid te geven voor de behandeling van een wijziging der Inkomstenbelasting en het Wetboek van Strafvordering. Het eerste punt betrof de kwestie van de belasting op de bosschen, waarom trent de Hooge Raad 29 Maart 1917 een beslissing beeft genomen, die niet overeenkomstig de bedoeling der wet was. De regeering stelt nu voor, de op brengst der bosschen ais inkomen nit onroerend goed te beschouwen en niet, gelijk de Hooge Raad besliste, als op brengst uit onderneming. Drie amen dementen waren ingediend één van de Commissie van Rapporteurs, om ook bosschen langs de lanen en wegen onder de de belasting te doen vallen één van den heer van Beresteijn, om alleen belasting te heffen bij het hakken van de boomen en één van den heer de Wijkerslootli de Weerdesfeijn, om al- •-teetr ha'kboSSClfén' Ónder cle wét té bren gen. Het was cenigszins zonderling, dat de minister van financiën plotseling zijn ontwerp geheel wijzigde. Zijn ambtgenoot van Landbouw had hem ervan /overtuigd, dat de bosschen niet onder de inkomstenbelasting moeten vallen. Hij nam daarom het amende ment-van Beresteijn over en zegde toe te zullen komen met een kap-belasfing. Echter werd weer, aangenomen een amendement-de Wijkerslooth, dat het hakhout weer onder de inkomsten-be lasting valt en niet onder het kaprecht. Het ontwerp werd goedgekeurd. Het treedt pas in werking ais liet kap-reclit ook geregeld is. Vervolgens was het Wetboek van Strafvordering aan de orde. De bedoe ling van de herziening is een moderni seering van de strafvordering, waarbij allerlei verbeteringen worden aange bracht, o.a. in de positie van de be klaagde. Deze wordt iets meer gelijk gerechtigd met den aanklager en het O. M. De heer van Doorn zag de nood zakelijkheid van deze herziening niet goed in. Was dan gebleken, dat vele schuldigen ongestraft blijven of dat (Naar het Engelsch) Door M. HELLEMA. fcn te-bekomen: 16) De vraag, in welke kamer Troy zou slapen, was zeer lastig. In vroegeren tijd had het kasteel Dunulm met gemak dertig a veertig gasten kunnen herber gen, maar die roemrijke tijd was wel een, eeuw voorbij. Elk nieuw geslacht was armer geweest dan het vorige, en zoolang Daura zich kon herinneren, waren er nooit meer dan vier of vijf kamers geweest, die men behoorlijk aan een gast kon aanbieden. Alle, die cenigszins goed waren, waren nu bezet en tenzij de goede Alastair zijn kamer afstond, was het moeilijk te bedenken, waar men Troy moest laten. Toch wenschte zij zeer, dat hij goed gehuis vest zou worden. Gaarne had zij haar eigen kamer afgestaan en was zelf gaan slapen in een van degene, die van hare hehangels en meubels waren beroofd, zij zou met pak en zak naar Nira zijn verhuisd; maar dat gedeelte, van het kasteel, waar zij sliepen, was het slechtst onderhouden van alle, en bo vendien was Daura's kamer maar heel kiem en vol allerlei meisjessnuisterijen, vaarvan het opruimen veel tijd zou kosten. En dat moest toch gebeuren, Plat T roy niet zou merken, dat een vele onschuldigen gestraft worden Immers neen. Het hing er voor dezen afgevaardigde veel vanaf of het oordeel van het O. M. over dit ontwerp is ge hoord. Was dat niet het geval dan had hij wel lust om tegen te stemmen. Daar begreep de heer Reijmer niets van. Ons wetboek van strafvordering was slecht en werd nu juist zeer verbeterd, een op vatting die ook door den heer Dressel- huijs werd verdedigd. Deze betreurde die houding van den heer van Doorn. De strafvordering, had een grootere be- ■teekenis dan alleen het uitdeelen van straffen, en in dit ontwerp werd het juiste midden gevonden tusschen het algemeen belang en het belang van den beklaagde. Het M. was niet gehoord, maar had alle gelegenheid gehad om zich (e doen hooren. De heer van Scliaik betoogde, dat voor liet welslagen van de rechtspraak zeer veel afhangt van de personen die rechtspreken en hij be pleitte daarom betere opleiding tot het rechterlijk ambt. De minister van justitie achtte dit ontwerp, dat van zijn ^voorganger af komstig is, belangrijk, al is het geen grooté hervorming. BINNENLAND Nederland en België. De redacteur van „de Afaasbode" te Brussel seint De Brusselsche Kamer van Koophan del heeft zich ook met het Nederlandsch -Belgische verdrag bezig behouden. Zij heeft zich uitgesproken tegen het voorgestelde kanalenplan en vóór een ScheldeRijn-kanaal volgens het zui delijk plan. Majoor Deianoy gaf een overzicht van den militairen kant der kwestie. Hij verklaarde o.m. dat Nederland sinds 4 eeuwen de suprematie over de Schelde vnor zich opeischle om den Belgischen handel te dooden. Uit militair oogpunt moet hij het noordelijk kanalenpian ver wetpen en kon hij alleen het zuidelijke verdedigen. De Belgische bezetting aan den Rijn eischt zulks. De Duitschers hebben een troepenmacht .aan den /Rijn die veel grooter is clan die der Belgen en welke de Belgen heel gemakkelijk kunnen terugslaan, wanneer zij dat wil den. Tusschen Bonn en de Nederland- sche grens kunnen zij den Rijn over trekken. Indien wij aan deft Rijn échec leden, zouden wij ons dan op Limburg kunnen terugtrekken Geenszins, want wij zouden onmiddellijk geïnterneerd worden. Het kanaal via Venio zou aan de Duitschers een schitterende invalspoort geven, terwijl het kanaal in meer zuide- lijke richting voor ons een verschan sing zou zijn als de Yser in 1914. De gemeenteraden van Oostende en Hasselt hebben een protestmotïe tegen het NederlandschBelgische verdrag aangenomen- De staat van beleg opgeheven. Naar wij vernemen, is eerlang een Koninklijk besluit te verwachten waar bij wegens het intreden van de nieuwe grensdienst-regeiing, die zooals men weet thans geheel aan liet departement van justitie wordt opgedragen, de Staat van beleg voor het geheele land met I Mei a.s. zal worden opgeheven. De luchtmaildienst Engeland Nederland. Dc Londensche „Times" publiiceert de voorwaarden, gesteld door den En gelsehen postmaster-general, tot aan besteding van een geregelden lucht- meisje haar kamer aan hem had afge staan. Er was niemand, wiens raad zij kon .vragen want de vrouw van Douglas, die veie jaren huishoudster geweest was, was dood en was niet meer ver vangen. Daura. hoewel drie jaar jonger dan haar zuster, bestuurde de huishou ding. Alles was in hare handen, daar Nira niet van huiselijke bezigheden hield, en Daura moest alie beschikkin gen maken. „Als ik bem de zwarte Bretonsche kamer eens, gaf dacht zij. En nauwe lijks was dat wanhopige plan in haar hoofd opgekomen, of zij begreep, dat dit het eenige was, dat zij kondgn doen. De bedienden moesten echter gewaar schuwd worden, dat zij niet móchten babbelen, en zij trok aan de bel van het roode bopdoir, dat zij gebruikte om er huishoudelijke aangelegenheden te re gelen. „Zeg Douglas, dal ik hem wensch te zien", zeide zij tot de jonge lakei, die met een verschrikt gezicht op het bellen verscheen. Alle bedienden -zagen er dien morgen verschrikt uit want de tijding van het ongeluk van den bruidegom cn het uitstellen der bruiloft had zich als een loopend vuurtje door het geheele huis verspreid. Toen de hofmeester kwam, zeide Daura hem, wat zij van plan was te doen. ,,!k zal meneer Troy de zwarte Bretonsche kamer moeten geven want (lat is de eenige, die in een oogenbiik vaartdienst tusschen Engeland en Ne derland. Het in Engeland te sluiten con tract moet worden aangegaan voor een termijn van drie jaar, terwijl dc post master zich het recht voorbehoudt, het contract eerder te doen eindigen in ge val van faillissement, liquidatie of her haalde nalatigheid van den contractant. De vliegkampen voor den dienst zullen in Engeland gevestigd zijn te Croydon nabij Londen, of elders naar gelang de postmaster-general bepaalt, en in Ne derland hetzij nabjj Amsterdam, Rotter dam of Den Haag. De mails van Engeland zullen dage lijks, uitgezonderd Zondags, worden vervoerd, en uiterlijk 3 uur nam. in het Nederlandsche vliegkamp moeten aan komen. Het Nederlandsche postkantoor zal de express-brieven tusschen 3 en 7 uur 's avonds, per specialen besteller doen zenden naar Den Haag, Amster dam en Rotterdam, terwijl zij naar an dere plaatsen in Nederland per trein zullen worden doorgezonden. De mail uit Nederland zal eveneens om 3 uur nam. te Londen aankomen. De beiqven, daarmede overgebracht, zullen te Londen om 5 uur worden be steld. Naar andere plaatsen in Engeland zullen zij per trein worden gezonden. De Éngelsche maatschappij, welke het vervoer aanneemt, zal alleen ver antwoordelijk zijn voor het overbren gen van de mail van Engeland naar Nederland zij moet dien dienst uitvoe ren, ook als de dienst van Nederland naar Engeland mocht falen of zou wor den onderbroken. Het wordt wenschelijk geacht, dat de aannemer van den Engelschen dienst tracht samen te werken met de maat schappij, die in Nederland den dienst van daar naar Engeland aanneemt. Er zullen uitsluitend brievenmalen worden vervoerd, (ll. brieven, briefkaarten, cou ranten, handelspapieren en monsters, al of niet aangeteekend. Opbrengst van 's rijks middelen. Uit het overzicht der opbrengst van 's rijsk middelen over Maart 1920 blijkt dat ook ditmaal meer is opgebracht dan in Maart 1919, nl. 28,549,870.49, tegen 21 j7S7,726.36 verleden jaar. Vermeerdering dus 6,762,144.13. De opbrengst over de eerste drie maanden van 1320 bedroeg in totaal 88.974.878.96. te..-n 56,307,990.41 '/2 in 1919. Alweder is over Maart het per centage der vermeerdering geringer ge worden, vergeleken bij de voorgaande maanden. Alweder verminderde de grondbelas ting, ni. van 898,030.48/2' in 1919 tot 871,509.07 in 1920. De accijns op sui ker, in Maart 1919 3,852,337.76, was in Afaart 1920 1,546,584.77. Overigens vertoonen de verschillende rubrieken stijging, o.m. personeele be lasting, nl. in Maart 1919 f 270,815.26i/2 en in Maart 1920 358,938.62Deze cijfers bedroegen resp. voor inkom stenbelasting a. hoofdsom ƒ3,620,111.38 en 6,938.481.16, b.opcenten ƒ51,996.50 en f 5608.61 vermogensbelasting a hoofdsom 752,714.02 en ƒ1,241,439.19, b. 432.82 en 137.86^ accijns ge distilleerd 2,019,674.52 en 3,364,389; idem zout 132.281.70 en 171,700 38; idem bier 44.443.14 en i05.453,79; idem gesiaclit 880,992.83'/2 en 1,285,219.15 registratie-rechten 2,772,846.69JA en 3.663,843.90 successierechten 1,833,845.98en 2,817,383.51. De opbrengst der belastingen in ver band met de buitengewone omstandig heden (oorlogswinst- en verdedigings- belastingcn) is over Maart 1920 in orde kan worden gebracht", ver klaarde zij, trachtend te spreken alsof die schikking heel natuurlijk en onver mijdelijk was. „Maar", ging zij voort, „je moet ze allen waarschuwen, dat ze geen dwaze praatjes moeten houden. Ik veronderstel niet, dat meneer Troy bijgcloovig is, maar ik zou toch niet gaarne hebben, dat hij dat dwaze oude verhaal hoort. Je behoeft niet zoo'n angstig gezicht te zetten, Douglas. Als hij het niet weet, zal hij daar even goed zijn als elders, ja nog beter, omdat het een prachtige kamer is, de beste in het geheele huis. in een half uur kunnen AAargaret en Janet ze opruimen, zoodat ze geschikt is voor een koning „O, Mylady, Mylady steunde de oude man. „Kunnen wij dien heer niet ergens anders inkwartieren Ik wil het niet op mijn geweten hebben, dat wij een onschuldigen vreemdeling in die kamer stoppen." „Een onschuldige vreemdeling Als Douglas het eens geweten had 1 „Jij gekke oude man, wees toch niet dwaas vleide het meisje hem, want Douglas was een oud, geliefd en ge waardeerd familiestuk. „Waarschijnlijk is er een geest voor elke kamer van het kasteel, ais wij het slechts wisten. En meneer Troy weet het niet." „Mylady maar als de geest eens mocht verschijnen Daura zweeg een oogenbiik. „Als dat gebeurde", dacht ze, „wel dan zou de Voorzienigheid ons beschermen en de boozen straffen. Als er iets mocht ge- 10,465,147.94 over het eerste kwar taal 33,090,193.38'/2. De opcenten ge heven ten bate van hei Leeningsfonds 1914 waren in Maart 1.1. 3,645,098.97 en in 't eerste kwartaal 10,840,587.12. Een vermindering in het loopende jaar, vergeleken met 1919. vertoonen aileen de rubrieken grondbelasting met 162,615.84, en accijns op suiker met 839,514.29. De vermeerdering be draagt o.m. voor inkomsten-belasting 7,449.538.45 dividend- en tantième- belasting 3,472.964.27 accijns gedis tilleerd 5,567,811.17'/2 zegelrechten i,812,065.02f2 registratierechten 4,834,524.57 successierechten een som van 2,902,492.031/2 invoerrech ten 4,404,145.68. Totale vermeerde ring 23,666,886.54!/,. („N. Ct.") Kapelmeester N. A. Bouwman. Naar wij vernemen, heeft de heer N. A. Bouwman, kapitein-directeur der Koninklijke Militaire Kapel, pensioen aangevraagd. Sedert 2 Januari 1897 is de heer Bouwman de leider geweest van de grenadierskapcl. Na vier jaren den diri geerstok over dit korps te hebben ge voerd, werd hem in 1901 de officiers rang verleend. Zoowel binnen als buiten onze gren zen behaalde hij veel succes met de kapel. De heer Bouwman, die voordat hij tot dirigent van het Grenadiersmuziek korps werd benoemd, kapelmeester van het stafmuziekkorps van het 3e reg. inf. Ie Bergen op Zoom was, is o.a. ridder in de Huisorde van Oranje en ridder in de Oranje-Nassau orde. In 1878 trad hij op 24-jarigen leeftijd in militairen dienst. Mooie schenkingen. De gemeenteraad van Enschedé heeft besloten om onder bijzondere dankbe tuiging de gedane aanbieding van mevr. de wed. H. B. Blijdensfein-van Heek. 50.000, en van den heer en mevr' Harry ter Kuile-van Heek te za- men eveneens 50.000, voor de ge meente in schenking te aanvaarden voor de stichting van een Openbare Leeszaal en Bibliotheek, terwijl in ver band daarmede de raad in beginsel be sloten heeft tot het beschikbaar stellen van een perceel gemeentegrond, groot minstens 500 ML voor de stichting van het gebouw en om een jaarlijksche sub sidie van ten hoogste 7600 toe te kennen aan de te stichten vereeniging tot oprichting en instandhouding van openbare leeszalen en bibliotheken. Een droge kermis. De gemeenteraad te Wijk bij Duur stede heeft met 6 tegen 3 stemmen be sloten de kermis niet af te schaffen, onder voorbehoud evenwel dat gedu rende de kermisdagen de verkoop van sterken drank verboden wordt. De gasprijzen. De gemeenteraad te Bussum heeft besloten de reductie-regeling der gas prijzen op te heffen en dat een alge- meene prijs zal worden vastgesteld van 19 cent per M'. ONZE GEMEENTE-FINANCIEN. Door Burg. en Weth. zijn, mede in verband met de door den gemeenteraad aan hen gedane opdracht, de volgende brieven gezonden aan Ged. Staten van Zeeland, aan de ministers van binnen- landsche zaken en van financiën Van Ged. Staten ontvingen' zij het hierna afgedrukte antwoord. beuren zooals in het oude verhaal dan waren George en Nira gered Na een oogenbiik zeide zij overluid, dat daar werkelijk geen kwestie van was. De tijd was voorbij, dat zulke legenden geloofd werden als die van de zwarte Bretonsche kamer en van den Ver loren Fluitspeler. Er was geen andere behoorlijke kamer om meneer Troy te geven. Margaret en Janet moesten de zwarte Bretonsche kamer dadelijk in orde maken. „Er is niets, dat de meiden niet voor Myiadv willen doen", mompelde Dou glas „maar dat zal een hard gelag worden." „Bedoel je, dat zij op klaarlichten dag niet in de kamer durven gaan „Ze zullen het niet prettig vinden, Atylady". „Goed, goed, dan zal ik met haar mee gaan", zeide Daura, wier overspannen zenuwen haar eindelijk de baas werden en haar zoo prikkelbaar maakten, dat zij er naar verlangde, iemand uit te schelden, „ik ga er nu terstond heen", zeide zij snibbig, „ik zal je zeer ver plicht zijn, als je de meiden naar mij toestuurt. Er is geen tijd te verliezen Ondanks al haar grootspraak was Daura's dapperheid wel wat bekoeld, toen zij voor de deur der zwarte Bre tonsche kamer stond en een sleutel, dien zij uit het roode boudoir had mee genomen, in het slot stak. Deze kamer was de Blauwbaardskamer van het kasteel Dunulm. Het was meer dan Aan Ged. Staten werd d.d. 29 Alaart het volgende schrijven gezonden In onzen brief d.d. heden betreffende de gemeente-bcgrooting voor 1920, welke brief in de vergadering van den raad van' 26 Maart met algemeene stemmen werd goedgekeurd, deelden wij U mede, dat, met hef oog op den fegenwoordigen slechten financieelen toestand der gemeente-financiën, de uitvoering van noodzakelijke werken moest achterwege blijven, terwijl het onderhoud van gemeente-eigendom men tot het allernoodzakelijkste werd beperkt, In verband hiermede nemen wij de vrijheid het volgende onder uwe aan dacht te brengen. Door ons college zijn aan den ge meenteraad enkele voorstellen aange boden, welke in zeer nauw verband staan met de geldmiddelen der ge meente. Bedoelde voorstellen, welke wij hier onder zullen vermelden en waarvan volledigheidshalve afschriften hierbij worden gevoegd, beoogen in hooge mate de bevordering van het belang dezer gemeente. De raad was dan ook in zijn hier boven genoemde vergadering eenstem mig van gevoelen, dat het gemeente belang de uitvoering van bedoelde voorstellen ten spoedigste vorderde. Hij droeg ons op, pogingen in het werk te stellen om de verwezenlijking van die plannen mogelijk te maken, niettegen staande thans niet kon worden aange toond uit welke middelen de rente en aflossing van de tot dekking der kosten aan te gane geldleeningen konden ge kweten worden. De raad was verder met ons college van oordeel, dat de uitvoering van noodzakelijke werken achterwege moest blijven, uitsluitend op grond van de omstandigheid dat de gemeente niet over de noodigc geldmiddelen be schikte. Uit het hierbij gevoegde afschrift van ons voorstel betreffende opspuiting van gronden, deci uitmakende van de voor malige Zoutevest, zal uw college blij ken, hoe noodzakelijk het is dat dit werk worde gedaan. Er wordt daardoor woongelegenheid geschapen, waaraan de gemeente zoo'n groote behoefte heeft. Door de opspui ting: verkrijgt de gemeente de beschik king over bouwgrond voor 200 arbei derswoningen. Het grondbedrijf wordt volgens genoemd plan bezwaard met 132.000, waarvoor een geldleening kan worden aangegaan. De ophooging van den grond.voor sportterrein houdt verband met de oprichtting van de nieuwe Rijks Hoogcre Burgerschool, waarvoor door de gemeente 145.000 in 's rijks kas moet worden gestort, zoodra het gebouw gereed is. Voorts achtten wij ons genoodzaakt ons. voorstel betreffende het verleenen van een belangrijke verhooging dei- subsidie aan de Vereeniging „Zeevaart school" terug te nemen, daar wij geene mogelijkheid zagen deze meerdere uit gaven betreffende den dienst 1919 uit de gewone middelen te bestrijden. Het deed ons leed bij den aanvang der behandeling van het voorstel den raad te moeten adviseeren het verzoek van de Vereeniging „Zeevaartschool" van de hand te wijzen en zulks te meer, omdat het verzochte subsidie gebezigd zou worden om de jaarwedden van leeraren der „de Ruyterschool", welke nog ongeveer op den voet van vóór den oorlog zijn geregeld, cenigszins op peil,te brengen. Dat het belang dezer uitnemende in stelling van onderwijs ten zeerste is vijftig jaar geleden, dat daar iemand had geslapen maar de prachtige oude meubels en geborduurde gordijnen (door een bruid uit Bretagne meegeno men in den tijd van koning Jacob den Eersten van Schotland) waren er nog gebleven. Als er bezoekers kwamen om Douglas te zien, vroegen ze altijd eerst naar deze kamer, en werden ze er in groepjes heengeleid. Niemand ging er ooit alleen in. In de dagen van de oude huishoudster gingen zij en Douglas nu en dan tezamen de kamer schoonmaken en het prachtige oude eikenhout wrij ven. De jongere bedienden, zelfs zij, wier vaders en moeders en grootouders op het kasteel hadden gediend, hadden nooit gewaagd, een voet over den drempel te zetten. Daura had de waarheid gesproken, toen zij zeide, dat die kamer in een oogenbiik geschikt gemaakt kon wor den voor een koning. De huishoudster was nu bijna zes maanden dood, toch was de kamer niet vochtig of stoffig. Misschien, dacht Daura, was Douglas er wel eens heen gegaan, om de gor dijnen te borstelen, dc ramen met de in lood gezette ruitjes open te zetten, om licht en lucht binnen te laten, of een vuur aan te leggen in den grooten, stee- nen haard. Zij ging binnen met een zon derlingen weerzin, waarover zij zich schaamde, en hoopte, dat de meiden spoedig zouden komen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1