De Huwelijksdag 94 S920 lïtslui- ERK 50, bureau IT". iide VI LU, inbledlnga jiiaanvragen. (0EW itbode I iNSTBODE. issae e Maatschappij «r| loimil "(SE1®®- WOENSDAG 21 APRIL. 'TtlME^iÏESTüÜR FEUILLETON KAMEROVERZICHT. BINNEN LAMP f Fa JUK» 199! f IVlus! i n - Cretonne I S f 1.15, f2.50, 13.per Meter, SI Nochtans kunt deelneemt aan kloten een hoofdprijs ;25 enz. (geen nebben aan ons vangt men het men reeds aan f 2 50, 5 stuks i ontvangst van enEFFECT- prima fcnd te Vlissingen, I, voor de zomer- niddellijk te aan- |r 250 gl. per maand, |ter O. G bureau nt\ liresC, J. PAUL, It 5 trshnechts Ink loon. Geruimen IresW. VAN DER ION, Lievevrouwe- 1 op-Zoom. lANHOLT, Aagje 169, vraagt met 1 lag en nacht. Ziek hn bij Mevr. LAU Jekerksche weg 6( 1—8 30 uur. I gevraag^ een flinke lestauraut BUN1NG- Ivraagd een net ;g:ssdie lorgenuren. Adres: iiter 62 (boven). Jinuren. AdresBou- ijter 66. n, Middelburg 11 e r d a m. T. *141. t.ïï. Bi T. VI T.ffl. 12 uur 12 ra ij v J te bekomen: I: N V. Transporter. VLISS1NGSCHE COURANT AÜVERTENTlB-PïajSI Van l4 régels f 1.voor iedere legëi meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 1—5 regels 50 centiedere regel meer $2 cent, bij contante betaling. ABONNEMENTS-PRJJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.per drie maanden. Franco door het geheelc rijk ƒ2.30. Week-abon- nementen 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 cent. MILITIE, Eerste zitting van den Militieraad. Dc Burgemeester der gemeente Vlissin gen brengt bij deze het navolgende ter openbare kennis In de eerste zitting van den Militieraad wordt in het algemeen uitspraak gedaan omtrent a. vrijstelling van den dienst wegens eigen vrijwilligen dienst en wegens broe- derdienst b. uitsluiting van den dienst. Voor zooveel betreft vrijstelling van den dienst wegens aanwezigheid van in hetzelfde jaar geboren broeders, doet de Militieraad eerst uitspraak in zijne tweede zitting, welke later zal wordeil bekendge maakt. De ingeschrevenen dezer gemeente voor de lichting van liet volgend jaar, die vrij stelling wegens eigen vrijwilligen dienst of wegens broederdienst hebben aange vraagd, zullen in de gelegenheid worden gesteld desgewenscht die aanvrage toe te lichten of te doen toelichten en vervolgens de uitspraak hieromtrent van den Militie raad te vernemen op Woensdag, den 5 Mei e.k., te 10 uur voormiddags, te Middelburg, in het Stadhuis (ingang Helm). De uitspraak zal voorts door ondergetee- kende schriftelijk ter kennis worden ge bracht van den ingeschrevene, die aanvrage om vrijstelling deed. De aandacht wordt nog gevestigd op on derstaande bepalingen Tegen de uitspraak van den Militieraad omtrent vrijstelling of uitsluiting kan bin nen tien dagen, te rekenen van den dag, waarop die uitspraak is geschied, bij Ged. Staten der Provincie, behalve door den Militiecommissaris, bezwaar worden inge bracht lo. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door zijn vader, moeder, voogd of curator 2o. door elk der overige voor de ge- meene ingeschrevenen of door zijn vader, moeder, voogd of curator. Hij of zij, die bezwaren inbrengt, levert het daartoe strekkend verzoekschrift, dat behoorlijk met redenen omkleed moet zijn, in ter Secretarie dezer gemeente. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst uitgereikt. Bezwaarschriften, niet ingericht of niet ingeleverd op de hierboven aangegeven wijze, kunnen geen gevolg' hebben. Voor"zoover omtrent een en ander na dere inlichtingen worden gewenscht, ver- voege men zich ter Gemeente-Secretarie op een werkdag, tusschen 9 en 12 uur voor- middags. Vlissingen, den 20 April 1920. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. drankwet. Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 37 der Drankwet, doen te* weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van JOSINA CORNELIA BOTTEROP, echtge- noote van Casparus Witberg, om verlof tot verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in perceel Joost de Moorstraat 1 dat vanaf heden gédurende veertien da gen tegen het verleenen van het gevraagde verlof bezwaren kunnen worden ingebracht bij Burgemeester en Wethouders voor noemd. Vlissingen, 20 April 1920. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. (Naar het Engelsch) Door M. HELLEMA. 15) „Natuurlijk", zeide Lord Gorme, die gastvrijheid zou betoonen, zoolang hij nog een korst brood had. „Moet ik hem terstond ontvangen, of kunnen jij en Aiastair voor hem zorgen en hem een boodschap overbrengen „Wij zullen er wel voor zorgen", ant woordde Daura. Zij was zoo gewoon die woorden uit te spreken in den da- gelijkschen omgang met haar vader, dat zij haar als een natuurlijke zaak op (ie lippen kwamen. ,,ik veronderstel, dat het een heer is vroeg Lord Gorme plotseling. Het meisje schrikte. Die vraag had zich nog niet aan hem opgedaan. Zij deed haar nu zich zelve voor de eerste maal. Was die man uit Nome, die man met de vurige „duivelsoogen" een heer? De gedachte, dat zij hem zulk een vor- melijken titel zou geven, maakte haar b'jna aan het lachen maar plotseling meende zij weer zijne stem te hooren zeggen „ik behoor niet tot het soort, dat een gevallen vijand schopt." ••Ja, vader, hij is een heer in zeke- fn Z'C. namelijk, ofschoon hij den laat- s'en tijd in ruw gezelschap heeft ver- TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Minister de Visser heeft bij de be antwoording van de vele redevoeringen over de Lager Onderwijswet dezen ver- standigen weg gevolgd, dat hijalles wat naar de politiek riekte, kalm liet rusten. Op de redevoeringen van de lieeren Visser van IJzendoorn en Otto ging hij niet in. Hij wees den eersten er alleen op, dat hij had nagelaten aan te geven hoe hij zich de pacifistische uit werking van art. 192 der Grondwet had gedacht. Evenmin had ook de heer van Zadelhoff nagelaten aan te wijzen waarin het karakter van klasse-wetge ving in dit ontwerp school. Ook ging de minister niet in op de wilde redevoeringen der lieeren van Ra- vesteijn en van de Laar. die hierin overeenkwamen, dat hun stelsels leiden moesten tot de meest afschuwelijke- geestelijke tirannie, terwijl het wetsont werp juist als uitgangspunt heeft de geestelijke vrijheid. Het verwijt.dat de minister overhaast had gehandeld, kan Zijne Exc. gemak kelijk afwijzen. Hij wees er op, dat on ze onderwijswefgeving achterop ge raakt is en dat verbetering van alle andere soorten onderwijs wacht op de wijziging der L. O.-wet. Bovendien wil deze wet 1 Januari 1921 in werking kunnen treden, 'dan is het noodig ze spoedig gereed te hebben voor de ge reedmaking van de uitvoeringsbepalin gen voor de wet. Voorts is de aan bouw van bijzondere scholengeheel stopgezet, fen einde fina'ncieele antici patie te voorkomen. Alles eisehte dus grooten spoed. De motie-Ketelaar inzake het acht ste leerjaar behoorde bij dit ontwerp niet thuis, meende de Minister, maar wei bij de Leerplichtwet. Bij de lager onderwijswet kan ze slechts verwarring stichten, omdat zij het herhalingsonder- wijs en het nijverheidsonderwijs in moeilijkheden brengt. Hij adviseerde dus om de motie te bewaren, totdat de wijziging der Leerplichtwet aan de or de is. Over het herhalingsonderwijs deed de minister typische mededeelingen. Altijd is dit onderwijs stiefmoederlijk bedeeld, totdat verleden jaar plotseling groote liefde daarvoor is opgeleefd bij de on derwijzers en de gemeenteraden. Toen toch werd de rijksbijdrage verhoogd en nam hef Rijk alle kosten over. Om reeds gebleken misbruiken tegen te gaan, heeft de minister verschillende bepalin gen verscherpt. Kosteloosstelling van het onderwijs kon de minister met aanvaarden. De theorie van den heer Ossendorp, dat het onderwijs een algemeen maatschappe lijk belang is en dat dus de Staat de kosten daarvan over alien moest om slaan, zou naar het oordeel van den minister ook toegepast kunnen worden op de volksgezondheid, die ook in aller belang is. Vrije geneeskundige hulp kan op grond daarvan bepleit worden, het-; geen volgens den heer Duijs bij inter ruptie ook reeds werd goedgekeurd. Omtrent de salarissen gaf de minis ter zijn leedwezen te kennen, dat nu weer gemis aan vertrouwen in zijn ge zindheid werd uitgesproken door de motie-Ossendorp. Het is onmogelijk de onderwijzers '^jder school A te bren gen, omdat hun salaris verband houdt met hun aantal werk-uren, hetgeen juist de grondslag is van school B. In zake het georganiseerd overleg was de mi nister bereid voor te stellen, dat keerd en wel wat ruwe manieren heeft en vreemde uitdrukkingen gebruikt", zeide zij. Lord Gorme haastte zich veront schuldigingen te maken voor zijn vraag. ..Natuurlijk moet een vriend van Conway een heer zijn", prevelde hij, die betrekking als van zelfsprekend be schouwend. „Maar men weet het nooit met die Amerikanen, wel Enfin, men moet zich er maar in schikken en Nira is gelukkig. Wei ja, hij moet blij ven, die meneer meneer hoe was zijn naam oolc weer „Robert Cameron Troy", zeide Daura. Lord Gorme richtte zijn hoofd op voi verbazing. „Wat vroeg hij scherp. Daura herhaalde den vollen naam. Met een uitroep van schrik wendde haar vader-zich plotseling om en snelde naar zijn eigen kamer. Voor 't eerst van zijn leven was hij onbeleefd jegens een zijner dochters. Hij wierp dc deur ach ter zich loe of ze viel van zelf dicht. Het meisje was verwonderd, zelfs ver schrikt. Zij verwachtte half, dat hij te rug zou komen om zijn excuus te ma ken en te zeggen, dat het toevallig ge beurde en hun gesprek zou hervatten, waar hij het op zulk een zonderlinge wijze had afgebroken. Maar hij kwam niét terug. De gesloten deur scheen den muur van geheimzinnigheid af te slui ten, welken Daura moest doorbreken. HOOFDSTUK VII. Daura durfde niet aankloppen en eenige onderwijzers zitting zullen krij gen in de repels bestaande aigemeene Commissie voor Georganiseerd overleg, waardoor zij dus, gelijk ais alle ambte naren behandeld zullen worden. Meer wilde hij niet doen en van bizondere regelingen wilde hij niet weten. De kwestie der schenkingen wist de minister niet op te lossen. Wanneer voor een bizondere neutrale school een fonds wordt gevormd, waaruit toela gen aan de onderwijzers worden be taald, dan is het gevolg daarvan, dat de beste krachten van de openbare school worden „weggekocht". Een mid del daartegen wist hij niet. Trouwens, dit feit is nu reeds bekend en geen on gelijk hebben zij, die voorzien, dat door deze wet de openbare sciiool de armen school wordt. Een krachtig beroep deed de minister ten slotte op de medewerking van alle leden, om deze uitwerking van art. 192 even pacifistisch tot stand te brengen als dit artikel. De heer Ketelaar voldeed alvast niet aan het verzoek öni zijn motie terug te nemen en de heer Ossendorp natuurlijk evenmin. Morgen zal over de moties gestemd worden. De Rijksmiddelen. Overzicht van de opbrengst der mid delen (hoofdsom en opcenten) over de maand Maart 1920, in vergelijking ge bracht met de onbrengst over hetzelfde tijdvak van 1919. Opbrengst Opbrengst over over de maand de maand Mrt. 1920 Mrt. 1919 OrondbeTastinè 871.509 898.930 Personeel 358.938 270.815 Inkomstenbelasting 6.944.089 3.673.107 Div. en Tant.belast. 799.516 185.855 Vermogensbelasting 1.241.576 753.146 Suiker 1.546.584 3J552.337 Wijn 313.578 ^49.900 Gedistilleerd 3.364.389 2.019.674 Zout 171.700 132.281 Bier en azijn 105.543 44.443 Geslacht 1.285.219 880.992 Zegelrechten 1.851.498 1.523.685 Registratierechten 3.663.843 2.772.846 Successierechten 2.817.383 t.833.845 Invoer 2.4.1,7.610 2.240.410 Bel. goud en zilver 86.882 64.799 Essaailoon 69 89 Statistiekrecht 280.568 196.222 •Mijnen 200.394 Domeinen 130.844 '110.269 Staatsloterij 10.715 9.498 Jacht en visscherij 248 309 Loodsgelden 84.253 75.262 Totaal-generaal ƒ28.549.870 ƒ21.787.726 De nieuwe leider der anti-rev. partij. De hoefijzer-.correspondent van liet „Handelsblad" schrijft Op dr. Kuyper's politieke loopbaan is door de jongste Deputatenvergade- ring der anti-revolutionaire partij nu definitief de steen gewenteld Een nieuwe leider is gekozen de heer H. Colijn. Wat de geweldige figuur van dr. A. Kuyper voor zijn partij inderdaad z ij n partij en voor ons land heeft beteekend, zal later 'zijn te overzien. Voor heden merken wij slechts op, dat dr. Kuyper's uittreden uit de politiek en aftreden als leider van zijn partij iets triestigs heeft hij zelf zal het zich wei anders hebben voorgedacht en ook zijn politieke tegenstanders zouden hem ze ker een ander heengaan hebben gegund dan dit schier ongemerkt verglijden in vergetelheid, zoo zonder „Stag und Klang". Maar zijn gezondheid, die nog Lord Gorme om opheldering vragen. Nooit hadden zij of Annira zoo kame raadschappelijk met hem durven om gaan, als de meeste meisjes met hunne vaders doen. De knappe, verstrooide egoïst was meer een hoffelijk voogd dan een vader in zijn omgang met zijn dochters. Maar zelfs al had ze durven vragen, waf hem zoo opwond, zou Daura het toch maar liet best hebben gevonden, haastig te ontsnappen om de uitnoodiging over te brengen, liever dan gevaar te loopen, dat die bij rijper nadenken werd geweigerd. Blijkbaar had iets in den naam van Robert Ca meron Troy Lord Gorme getroffen, on de man moest snel tot een gast van het huis worden gemaakt, anders zou Dau- ra's plan toch nog misluken, Zij haastte zich terug naar Troy, met een beleefde, vriendschappelijke bood schap van haar vader, aie, zooals zij zeide, zeer. geschokt was door de tij ding van het ongeluk, maar weldra Troy in persoon zou welkom heeten. Toen liet Aiastair Mac Rimnton binnen roepen, en stelde beide mannen aan elkaar voor, terwijl zij weer het verhard deed van Troy's lange reis om George te'zoeken. „Mijn neef is als een broer voor An nira en mij", zeide zij, onder het spre ken Troy en niet Aiastair aanziende. „Hij is hier zoo vaak, en mijn vader is zulk een kluizenaar,-dat wij hem vaak gastheer laten spelen, als hij bij ons is. En eens zal dit kasteel natuurlijk hem enkele jaren geleden stevig scheer., laat hem nog maar een' Uittelen arbeid toe. Vergissen wij ons niet, dan schrijft hij nog wel voor „de Heraut". Maar aan „dc Standaard" werkt hij, zoo is uit zijn lering verzekerd, reeds sinds October 1919 niet meer mede. En dit is wel een vreemde gedachte, dat die man, die eens werd afgebeeld als „de Geweldi ge", nog in ons midden leeft en rond gaat als „ein Mahn wie Andre mehr". Wonderlijk kan het gaan met 's menschen leven. Dr. Kuyper's leidersplaats is dan nu ingenomen door den heer H. Colijn en de man die hem, aan 't einde van dc vergadering, daar heeft bevestigd, en hem als 't ware den profetenmantel om de schouders legde met de woorden „God heeft ons heden een nieuwen lei der gegeven", dat was de heer Iden- burg, verleden jaar nog dr. Kuyper's aangewezen opvolger, thans eveneens door knakkenden greep in zijn gestel gekneusd en afgeweerd ook hij van de plaats des leiders. Hij schikte zich op de twgede plaats en schoon dit hem. den waarachtigen en ootnioedigen Christen, niet al te moeilijk zal geval len zijn, zoo is er toch voor der, buiten staander ook hier, in deze abdicatie, iets tragisch. Want de heer Idenburg is, anders dan dr. Kuyper, nog niet geko men op een leeftijd, waarop terugtre den iets natuurlijks is. Maar zoo staat daar dan nu, op de plaats van den geweidig-profetischen Kuyper en in plaats van den apostoli- schen idenburg, de martiale Colijn. Zal hij de leider blijken te zijn, die de anti revolutionaire partij thans noodig heeft In den heer Colijn heeft de ver gadering ongetwijfeld den besten man gekozen dien ze kiezen kon, een rustige krachtfiguur en iemand die reeds heeft getoond én ais minister én als Kamer lid, ook te behooren tot de beste man nen van het land. Maar de anti-revolu tionairen en met name de „kleine Iuy- den" onder hen, zijn door het jaren lange zéér persoonlijke regime van dr. Kuyper gewend geraakt aan een bij zondere, zeer aparte en universeele leiding. Dr. Kuyper was voor hen lei der in alies niet slechts in het staat kundige, maar ook in het religieuse, in héél hun geestesleven. Hij was voor hen wat in het oude Israël vóór den tijd der Koningen een Richter was Wethouder, rechtspreker, priester en profeet. Dat had ook een Idenburg niet' kunnen zijn, want hem is niet het geniaal-univer- seele van een Kuyper gegeven. Maar iets van een apostel heeft hij toch we! in zich en van de wijding en stichting waarmee dr. Kuyper zijn volgelingen laaide, had hij hun toch wei iets kun nen geven. Zal dat de heer Colijn, wiens aanleg anders schijnt te wezen, ook kunnen doen Of zal hij misschien door andere kwaliteiten eenig tekort op dit punt vergoeden Dit lijkt ons zeker Onder Colijn komt dc anti-revolutionaire partij in een heel nieuwe ontwikkelingsphase. De heroïsche periode, de welhaast schier legendarische, de aartsvaderlijk- geweldige, die var, de unio mystica en andere hyperbolische formules, is afge sloten. De periode van nuchferen arbeid gaat de partij nu in. Een ander was het die haar door de woestijn geleidde, veertig inderdaad, van "78 af, onge veer veertig jaren lang een ander is het onder wiens leiding ze nu zich handhaven moet in 't politieke Kanaan, waarin juist thans de wet-De Visser haar de meest begeerde vrucht zal laten plukken. Van het „Bidt en werkt", uit Kuyper's grooten tijd, heeft de partij, onder zijne profetische leiding, vooral behooren, omdat wij geen werkeiijken broeder hebben." Zij wist, dat Aiastair het niet prettig zou vinden, aan Troy te worden be schreven als haar „broeder" maar zij herinnerde zich den blik in de oogen van den Amerikaan en was bang, dat hij haar had zien blozen. Alasfair's ge voelens beteekenden nu niets in verge lijking met andere dingen, en hij zou eerder worden opgeofferd dan dat Tiij dit wanhopige spel stoorde. Zij zou nu en dan wel extra vriendelijk zijn, als hij koppig was maar het was niets voor hem, onbeleefd te zijn jegens een gast van het huis, al was de verzoeking ook sterk. Zij had na de voorstelling juist tijd om te zien, dat Troy en Mac Rimrnon bereid waren elkaar op eene beleefde wijze te verafschuwen, toen de Deken van Camford in de vestibule verscheen met zijn dochter Vane Erskine. Vane's blik op den nieuwen gast, toen Daura fluisterend vroeg „aardig" voor meneer Troy te zijn, bracht Daura het eerst op de gedachte, dat de „ongelikte beer" wel aantrekkelijk kon worden gevon den. Miss Erskine's oogen waren baro meters, waar het een knap man betrof en nu verklaarden zij en hare geliefde wimpers terstond Troy tot een waardig held van eep onschuldig hofmakerijtje. „Heel goed zeide Daura bij zich zelf. „Hoe meer hij van onze familie houdt, en hoe aardiger wij voor hem zijn, des te meer kans is er op succes." f MIDDEUBURG. I Nieuw Amerlkaansch fabrikaat. het eerste geleerd. Thans, na het ora, komt het labora op den voorgrond. En Colijn's rustige, practische, sterke lei ding is wel daarvoor juist uitnemend geschikt. De keuze van Colijn was de beste, die te doen viel. 60e verjaardag mr. Troelstra. Bij de officieele receptie, weike gis terenmiddag in het Volksgebouw aan de Priiisegraeht te 's-Gravenhage heeft plaats gehad, werden den 60-jarige eersf door een meisje bloemen aange boden. -Daarna voerden verschillende aanwezigen het woord, o.a. de heer Van Det. voornamelijk namens de jon geren, de heer Vliegen namens de partij en de heer Sannes namens de Kamerfractie. Verschillende bloemstuk ken. werden tijdens de receptie de zaal ingedragen. Reeds geknipte plaatsbewijzen. Door de directies der Nederlandsche spoorwegen is bepaald, dat reeds ge knipte plaatsbewijzen van reizigers, die hun reis door liet missen van den trein of om andere reden wensehen uit te stellen tot een volgenden trein.en liet station willen verlaten, indien vaststaat dat daarmede geen misbruik kan zijn gepleegd, door den stationschef zal worden geldig verklaard, door het Imipteeken als „vervallen" te waarmer ken. De geldigheidsduur wordt door deze waarmerking niet verlengd. Werk- en rusttijden voor het post- en a telegraafpersoneel. Sinds Januari zijn bij de posterijen en telegrafie nieuwe arbeidsvoorwaar den vastgesteld, wat betreft de werk en rusttijden. Als gevolg daarvan blijkt de ovenverkregeting te bezwarend te zijn voor het bedrijf uit een financieel oogpunt. Er wordt nu overwogen, de werktijden iets uit te breiden, de nacht uren niet meer voor anderhalf te doen tellen en het eerste overwerkuur te be talen met het bedrag van een gewoon uur met 4 cent in plaats van met 6 cent per f 100 jaarloon. Deze wijziging zou dan echter gepaard gaan met een loonsvevhooging. De gasprijzen. Burg. eii Weth. van Haarlem stellen den gemeenteraad voor den gasprijs te verhoogen van 18 op 19 cent per M". en voor hen die een belastbaar inkomen hebben van minder dan 1000-op 17 cent per M'. Eert merkwaardige dagvaarding. De heer jhr. mr. Van Styrum te Haarlem herdacht de vorige week het feit, dat hij vóór 40 jaar ais advocaat en procureur bij de rechtbank aldaar werd beëedigd. De „Oprechte Haarlemmer Courant" maakt daarbij melding van een eigen aardige hulddiging, die wel als een uni cum mag worden aangemerkt. 's Morgens om 8 uur meldde de Zij gevoélde echter geen dankbaarheid jegens het meisje, dat, hoewel onbe wust, gereed was haar bij te staan in de moeilijke taak. „Zij is de ijdelheid zeive", was de vleiende meening, welke de meisjes Score van hun nichtje had den. Zij vonden haar ook „een zeer ongeschikte dochter voor den lieven, ouden, eerwaardigen deken", en Daura had dit nooit sterker gevoeld dan nu. De purperkleurige japon, welke ter eere van de bruiloft den rouw over haar moeder had vervangen, flatteerde Vane volstrekt niet toch wist Daura, dat er vele menschen waren vooral mannen die miss Erskine aardig vonden. „Hoe onwaardig gedraagt zij zich zeide het meisje nu tot zich zelf. „Hee- lemaai niet zooals wij, ofschoon zij haar best doet, Nira na te bootsen. Van welke verschrikkelijke vrouw onzer voorouders zou Vane toch die manieren hebben Ik geloof niet van onzen kant. Maar een man uir Nome zal haar zeker wel bewonderen." Met dezen steek, dien ze Troy in hare gedachten toebracht, liet zij aan hare drie familieleden de taak over, den weinig spraakzamen gast bezig te hou den, tot er een kamer voor hem was in orde gemaakt. Het scheen Daura toe, dat hij geleek op een wild beest in de woestijn, dat zich plotseling met rozen ketenen ziet vastgebonden in een wei en omringd wordt door zachte huisdie ren, welke zijn ware natuur niet kennem (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1