liMENoiriiiïjwF .«.«chiiiiK- °at consigne is nagenO- ""n" Toch bestond de onverschillig en slechts in schijn. De rest is vol- tSmen De les heeft geholpen. Men zal f Frankfort niet meer manifesteeren. HgT HERSTEL VAN DEN VREDE. Italië is'er op uit aan het herstel van j n vrede in Europa krachtdadig bij te Hraléiü en het schuwt ook niet, Rusland „eer de hand te reiken. De handels betrekkingen tusschen Italië en Rusland °l net Zwarte Zee-gebied, waren vóór Jen oorlog zeer levendig en Italië is nu te eerste om met Rusland een overeen komst aan te gaan. De strekking daar van is de volgende Italië staat toe dat cr te Rome een controle-bureau gevestigd wordt van de Russische coöperatieve vereenigin- „en. Dit bureau zal in verbinding tre den met een gelijksoortig Italiaansch bureau, namelijk den Bond van Natio nale ltaliaansche coöperaties. De bank der ltaliaansche coöperaties, de Natio nale Kredietinstelling, zal in dienst der Russen worden gesteld, iedere nieuwe overeenkomst, die de sovjet-republiek op economisch terrein zal aangaan, zal rekening moeten houden met de ver plichtingen, door de sovjet tegenover Italië aanvaard. De overeenkomst is voor den duur van een jaar aangedaan. Te Parijs is men over deze overeen komst slecht te spreken, omdat men daar elke uitbreiding en toenadering tot de bofsjewiki uit den booze acht. Van Rome uit zullen de bolsjewiki hun propaganda verder kunnen uitbreiden de ltaliaansche regeering is daar blijkbaar niet zoo bevreesd voor ep tevens kunnen de Franschen niet begrij pen waarom met Rusland een overeen komst wordt aangegaan, zonder te be dingen dat de sovjet-republiek de oude Russische schuld zal erkennen. DE „WACHT AAN DEN RIJN". Een Fransch blad doet het volgend verhaal Eenige Engelsche officieren dineerden in een Duitsch restaurant (de stad wordt niet genoemd) waar het orkest, op verzoek van eenige Duitsche officieren, die daar eveneens zaten, „Die Wacht am Rhein" begon te spelen. Alle aanwezige Duitschers stonden op, maar ook de Engelsche officieren ver hieven zich van hun stoelen en brach ten het saluut. Toen de muziek zweeg, spraken de Dutischers hun verwonde ring er over uit, dat de Engelschen ge salueerd hadden, töen „Die Wacht am Rhein" werd gespeeld. Een der Engelschen antwoordde toen Natuurlijk. W ij zijn de „Wacht aan den Rijn". DE SPOORWEGSTAKING IN AMERIKA. üe hoop op een onmiddellijke rege ling van het conflict met de spoorweg- M'utitas werd tegen den middag van gisteren opgeheven, toen na een bijeen komst der stakingsleiders werd mede gedeeld, dat deze aan hunne oorspron kelijke eischen nieuwe hadden toege voegd. Voor den aanvang der vergade ring was medegedeeld, dat de leiders waarschijnlijk den stakers zouden aan raden het werk te hervatten, zoodat hun besluit zeer onverwacht'kwam. Intus- schen is nog- eenige verbetering inge treden in het verkeer op de "oostelijke lijnen. Zaterdagnacht is ingebroken in den papierhandel van de wed. H. Boh- tamps, gevestigd Prinsengracht bij de Reestraat te Amsterdam. De inbrekers zijn door het aangrenzend perceel, dat leeg staat, den papierhandel binnenge komen. Zij hadden daartoe slechts een raampje open te maken. Daarna zijn zij naar het kantoor afgedaald en hebben in de brandkast, naast liet slot een gat geboord, zoodat zij het slot konden openen. De buit zal hun tegengevallen zijn, want er was slechts 90 kasgeld in de kast, welk bedrag zij hebben me degenomen. Toen het kantoorpersoneel Zaterdagmorgen het gebouw, dat des nachts onbeheerd is, binnentrad, ont dekte men wat gebeurd was. Zaterdagmiddag heeft de straat jeugd te Amsterdam, vermoedelijk met behulp van een bank, een groot gat ge rammeid in den muur der koffiesiroop- fabriek der firma Nagel, Warmoes straat 31, waarvan de branderij uit komt op een open plek in de O. Z. Armsteeg, waar onlangs twee perceelen zijn afgebroken. In de branderij werd «n en ander overhoop geworpen en ttn partijtje turven gestolen. Te Hilvarenbeek is de 19-jarige kan E. gearresteerd, die zich van zijn '6e jaar af met anderen aan talrijke diefstallen heeft schuldig gemaakt. Er werd een bedrag van 19.000, afkom stig van inbraken, op hem gevonden. Van E. heeft al zijn aanhangers verra- den er zjjn er volgens liet blad *niet minder dan 52 in arrest gesteld. Bij het onderzoek van de politie te Lorinchem inzake de veelvuldige dief stallen, is nog aan het licht gekomen, jhu 700 scherpe patronen uit een der uuitmagazijnngn werden gestolen. ooals de dieven bekend hebben, waren z'J meermalen door een luik in het ruithuis gekomen en hadden daar uit dadigheid eenig vuurwerk aangesto- *en- Het mag een wonder genoemd °'den, dat het magazijn met een vrij voorraad buskruit, patronen en vërclere ontplofbare zaken, niet opge b-azen is. ilicruiL blijkt Gok lie. slechte toezicht der schildwachten. Ten naaeele van het Rijk zijn o.m. eenige lantaarns gestolen. Toen die vermist werden, gingen de militairen andere op de markt koopen en meri kocht... de gestolen lantaarns. Vijf van de dieven zijn reeds gearresteerd. Eén zit in de tuchtschool. Deze diefstallen zijn in October en November van het vorige jaar gepleegd. De vorige weel; bleek in de kast van het postkantoor te Harderwijk een tekort van 1000, nadat een onderoffi cier van het garnizoen met een burger een bedrag van 36.000 had geïnd. Het vermoeden was, dat bij de uitbetaling. 1000 te veel was gegeven. Bij navraag verklaarden echter de ontvangers, dat hun het juiste bedrag was uitbetaald. Volgens een vischhandelaar, die toe vallig aan het loket aafnéezig Whs, zou ƒ37.000 inplaats van het juiste bedrag zijn ontvangen. Een uitgebreid politie verhoor had geen resultaat. Vrijdagmorgen.ontving de betrokken postambtenaar per spoor een margari ne-doos, afgegeven door Jansen, Leid- sclie weg, Utrecht. In die doos bevond zich het bedrag van fl 000 met een ge typt briefje van den volgenden inhoud „Ten einde een onschuldige niet in een verkeerd licht te zetten, en een post man niet in. moeilijkheden te brengen, stort ik hierbij het geld terug, dat nooit te veel.is uitbetaald geworden, doch op I een andere manier verkregen is. Was dit geld van den Staat Nederland, dan kwam dat geld nooit terug." Te Oosterbeek zijn drie gevallen van pokken waargenomen. De ziekte is overgebracht door iemand die in het Roergebied heeft gewerkt. De patiënten worden te Arnhem in de barakken op genomen en personen uit hun omgeving worden te Arnhem geïsoleerd. I Aangehouden is de post-conduc- teur N. te Groningen, die in -liet postrijtuig betrapt werd op zeer eigen aardige wijze te handelen met een brief, die geopend bleek te zijn. Hoewel ge bleken is, dat er niets uit dezen brief ontvreemd is, omdat er zich ook geen geldswaardige papieren in hadden be vonden, is de politie toch overgegaan tot arrestatie van dezen conducteur, omdat de handelingen, van dezen man een zeer eigenaardig licht werpen op de zaak, mede in verband met het dikwijls voorkomen van postdiefstallen. O.a. j was gebleken dat deze conducteur on geveer 20 minuten alleen naar de re- i tirade is geweest zonder dat hij ver- klaren kon waarom hij daar zoo lang j bleef. I De politie zet het onderzoek voort de verdachte zal ter beschikking van de i justitie worden gesteld. Uit Luik wordt gemeld, dat een arbeider uit Welkenraedt een gesprek hoorde tusschen drie Duitschers, waar uit bleek, dat in het station van Her- besthal een geheim munitiedepot was. j De werkmaTi waarschuwde den veilig heidsdienst, die inderdaad in het sta tion een hoeveelheid munitie ontdekte, genoeg, om de geheele.stad in-de lucht te doen vliegen. Er is een onderzoek in gesteld. Sinds eenigen tijd maakt de pre fectuur van politie te Parijs en de Al- gemeene Veiligheidsdienst in de pro vincie jacht op ongevvenschte vreemde lingen. Talrijke individuen, die uit de vroegere Russische provincies van Po len en uit Zyid-Duitschland zijn geko men en wien de Poolsche regeering burgerrecht heeft geweigerd, worden opgepakt en over de grenzen gezet. Zij hebben paspoorten noch andere identi teitspapieren. De meesten zijn Frankrijk binnengekomen doof bezet Duitsch- land. Te Parijs heeft de politie eenige hon derden van die lieden ontdekt. In bij zondere treinen zijn zij naar de grens gebracht. Volgens mededeeling van de Süreté Générale is het toezicht in liet bezette gebied, vooral in den Engelschen sec tor, onvoldoende krachtige maatrege len worden genomen om dat euvel te verhelpen. f— Zaterdagmorgen is de express- trein ParijsCherbourg bij Vernouillet ontspoord. In den trein zaten talrijke hoogwaardigheidsbekleeders, die zich naar Evreux begaven, waar de begra fenis zou plaaats hebben van monseig neur d'Echelette, bisschop van Parijs, kardinaal Morin, aartsbisschop van Lyon, monseigneur Baudrillard van de Académie Francaise, monseigneur Le- roy, supérieur-général van de congre gatie van den Heiligen Geest en eenige andere bisschoppen. Te 8 uur 40 kwam de trein, die met groote snelheid reed, in de buurt van Vernouillet, toen op ongeveer 800 me ter van die plaats de machinist merkte, dat de baanwachter wanhopig met een groene vlag stond te zwaaien. Het was echter te Jaat om het ongeluk te voor komen. De trein was reeds op 60 meter afstand genaderd van de plaate, waar wegwerkers de rails over eefr afstand van verscheidene meters hadden opge broken. De locomotief kwam op een weiland terecht. De drie volgende 3de klasse wagons stortten eveneens in het weiland en werden geheel verbrijzeld. De volgende 1ste klasse wagon viel van den spoordijk, doch bleef tegén de helling hangen, terwijl de rest van den trein in het spoor bleef staan. Uit den versplinterden wagon haalde men een lijk en twintig gewonden, waaronder een pastoor, wien een voet yerbrijzeld werd. De werklieden, die aan de herstelling van de spoorlijn werkten, hadden ver geten, dat de expresstrein van Cher bourg op het punt stond voorbij te gaan. Deze trein rijdt nl. slechts drie keer per week. De express Parijs-Le Havre was 10 minuten van te voren gepasseerd. De werklieden waren nu in de veronderstelling, dat zij twee uur den tijd hadden om aan de rails te werken. Een onderzoek zal uitmaken of de reglementaire voorzorgsmaatregelen in acht zijn genomen. In de voorstad Finkenkrug bij Spandau is in het café van Albert John tusschen vier soldaten der marinebriga de Ehrhardt en de gasten van een brui- iofspartij een vechtpartij ontstaan, die tot een (gelukkig zonder bloedvergie ten geëindigde) schietpartij leidde. In het stationsrestaurant werd de bruiloft gevierd van de dochter van den rentenier Albert John en een zekeren Kellner. In dezelfde localiteit had op dat oogenblik een compagniefeest van de marinebrigade plaats. In de verwar de hoofden van vier lichtelijk aange schoten deelnemers aan deze laatste fuif, kwam tegen den avond het plan op, de bruiloft te bezoeken. Eerst brachten zij het jonge paar op straat een serenade, en toen daarop John en zijn vrouw in de deur verschenen, eisch- ten zij op meer militaire den wellevende wijze toegang. De echtelieden weiger den dit. Toen ontwikkelde zich een handgemeen tusschen de soldaten en de bruiloftsgasten, dat grooten om^ng kreeg. Spoedig verschenen eenige" ge- wapenden, die een der bootslieden mee namen. Zijn kameraden snelden daarop naar het kamp der rijksweer en alar meerden de manschappen van de 3e compagnie, waarvan 30 man liet huis omsingelden en er tweemaal een solva op gaven. De luitenant Gröner, die te Finkenkrug woont, haastte zich naar de plaats des onheils en wist de soldaten, na lang redeneeren, te bewegen af te trekken. De beide hoofdschuldigen, twee onderofficieren, werden in hechte nis genomen. -Het A d 1 o n - r e 1 1 e t j e. Prins Joachim Albrecht is veroordeeld tot 500 mark en ritmeester Von Platen tot 300 mark beiden, subsidiair een dag hechtenis voor elke 10 mark, wegens hun poging om iemand te dwingen iets te doen en vorst Hohenlohe wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, tot 1000 mark boete. Bovendien zijn de beklaagden veroordeeld in de "proceskosten. Een van de nieuwste modeberich- ten luidt, dat in den aanstaanden zomer door de dames veel klimop zal worden gedragen. Zeer lichte hoeden, versierd 'met allerlei nabootsingen van die beval lige bladeren, zullen de hoofdjes kro nen, die reeds van nature worden ge kroond met bekoorlijkheid cn schoon heid. Deze mode komt uit Engeland en is te aantrekkelijker door haar zinnebeel dige beteekenis. Want het klimop is in menig opzicht het zinnebeeld van de vrouw. Zijn naam wijst er op, dat het zich feeder vasthecht aan dingen, waar mede het gaarne zijn leven verbindt. Het klimop is niet, zooals men wel hoort beweren, een woekerplant. Het zuigt de planten niet uit, waaraan het zich vasthecht. Zijn ranken dringen in de barsten van de schors, zonder iets te ontnemen aan de voedingssappen van de boomen. Hier heeft men weer het beeld van de vrouw, van de echte, trouwe, toegewijde vrouw, die de be- langelooze medewerster is van den man, die hem steunt, en desnoods zich het noodige weet te ontzeggen, om haar levensgezel den strijd om het bestaan te verlichten. Want het klimop heeft ook deze eigenschap, als het leeft op muren van groote gebouwen, dat het ze eer be schermt dan ondermijnt, dat liet er de algeheele uiteenvalling van belet, het door de inwerking van de lucht aange taste cement samenhoudt en met zijn duizenden natuurlijke klampen steenen tegenhoudt, die dreigen'weg te vallen. Hoeveel vrouwen hebben niet op on geveer dezelfde wijze, eenvoudig maar zegevierend, een echtgenoot van den dood gered, die op het punt was, voor goed in het niet te verzinken. Haar han den, bedreven in de kunst van verple gen, dank zij gaven en goedheid en zelfverloocheling, hebben als de twij gen van het klimop het menschelijk wezen ondersteund en gered, dat even eens in puin dreigde te vallen. Het klimop, waarvoor men thans lang niet-genoeg waardeering bezit, is de gelieele oudheid door reeds geëerd. Terwijl het in Egypte aan Osiris was gewijd, in Griekenland aan Bacchus, den zonnegod van wien men zeer ten onrechte den god der dronkaards maakt zag men het klimop overal in aan zien. Men kroonde er den tuingod mee, zoo goed als den god der drinkebroers en zoowel de priesteressen van Apollo als de bacchanten tooiden er zich mede. Het eeuwige groen van de klimop bladeren, die soms zoo gelijken op de bladeren van den wingerd, deed ze, naar wordt beweerd, boven deze ver kiezen voor de plechtigheden in de Grieksehe tempels. De klimopkransen, die nog tegenwoordig in sommige land streken boven de deuren der herbergen hangen, schijnen een overblijfsel van die oude gebruiken. Het klimop deelde met de lauwer bladeren de eer van als prijs te dienen voor het dichterlijk talent en bij sommi ge bloemenspelen in vroege^ eeuwen werden de prijswinners mëYvuooltjes en gouden klimopbladeren gekroond doe: fijne cn bevailiue handjes. Nu komt de beurt aan de hedendaag- sche dames, om de klimopbladeren met hun fijne nerven te dragen als het zin nebeeld van trouw en aanhankelijkheid in het huwelijk. Een krans van klimop lijkt de mooiste krans, die bij mooie ge zichtjes past. Dames, kroont u met klimop De gele koor t.s- bacil ontdekt? Tot dusver kende men nog niet de microbe, die de gele koorts veroorzaakte. Dqkter Noguchi te Parijs heeft dezer dagen de resultaten gepu bliceerd van onderzoekingen betreffen de deze ernstige ziekte, die in alle war me landen verspreid is. Hij heeft in het bloed van sommige patiënten, die dooi de ziekte waren aangetast, een microbe van het type der spirocheten aangetrof fen, waarvan hij de karakteristieke eigenschappen heeft bestudeerd, en die waarschijnlijk de bewerker van de ver schrikkelijke ziekte zou zijn. De mi crobe staat zeer dicht bij de spirocheet, welke in Europa gedurende den oorlog vrij ernstige gevallen van geelzucht heeft veroorzaakt. In de staatsporceleinfabriek te Meissen worden op liet oogenblik in op dracht van de rijksregeering proeven genomen ter vervaardiging van geld stukken uit porselein. Eerst zijn pro'é- ven genomen met 2- en 5-markstukken, die veel overeenkomst hebben met het vroegere zilvergeld. Naar wordt ver zekerd is het porseinen getd licht, ste vig en ook hygiënisch onschadelijk, daar men de geldstukken kan afwas- schen. Ook namaak van dit geld moet buitengesloten Zijn. Te Wolverhampton is een groot gebouw, dat vroeger dienst deed als vergader- en feestgebouw, ingestort. Sedert eenigen tijd waren de zalen voor biljartzalen ingericht. Op het oogenblik van de instorting bevonden zich een honderdtal personen in het gebouw: Al len werden bedolven. Er is een groot aantal dooden en gewonden. Reeds zijn twee lijken en een 10-tal gewonden on der de puinhoopn vandaan gehaald. Er worden den laatsten tijd te Londen herhaaldelijk agenten van po litie door onbekende boeren overvallen en meermalen worden de vuurwapens op hen gericht. Zaterdagavond is we der een agent, die huiswaarts keerde door drie onbekend gebleven indivi duen zonder eenige aanleiding doodge schoten. De mannen, vrouwen en jongens, die in het centrum van New-York de liften bedienen, vragen loo'nsverhoo- ging. Ze verdienen thans 23 dollar pet- week en willen 33 dollar hebben. Indien de eischen niet worden ingewilligd, zal de staking beginnen in het hoogste gé- bouw van de wereld, de „Woolworth building." Dit gebouw heeft 67 verdie- i pingen. Er zijn 10.000 menschen op de j kantoren, daarin gevestigd, werkzaam. Daarna zal, indien noodig, de staking zich uitbreiden over de andere wolken krabbers. Bij onderzoekingen naar de aan wezigheid van petroleum in den bodem in de vlakten van Limagé, departement Puy-de-Dome, (Frankrijk) is een bij zonder krachtige geyser aangeboord. Terwijl men bezig was de boringen te verrichten, spoot er plotseling een dik ke straal heet water uit den grond op tot een hoogte van meer dhn 40 Meter, j Deze geyser werpt thans nog meer dan 80 liter per seconde uit. De kracht, waarmede het water aanvankelijk uit den bodem omhoog spoot, was zoo groot, dat de stalen pijpen, die meer dan 150 meter diep in den grond ge dreven waren, naar buiten geslingerd werden. Brokstukken verwrongen ijzer zijn op grooten afstand in het veld ge vonden. Het geheele materiaal van de boortoestellen, wegende bijkans 2000 kilogram, is in de lucht geslingerd. Prof. Glangeaud heeft na een onder zoek van het geyserwater vastgesteld, dat dit het sterkst mineraal-houdend water is van het geheele Plateau Cen tral. Het bevat bijna 11 gram zouten per liter, hoofdzakelijk dubbel kool zure natron, als in de Vichy-wateren keukenzout, ongeveer 2 gram per liter, andere zouten en massa's koolzuur. Als het water stilstaat, vormt zich een neerslag van koolzure kalk. gekleurd door ijzererts. Er zijn ook groote hoe veelheden aardpek naar buiten geslin gerd. Op een dag meer dan 1200 kilo. Een telegram van Bagdad naar Rome, gedateerd 11 April, meldt, dat de S.V.A.-vlieger capt. Ranza, die op weg was naar Bagdad door een bende Koer dische rebellen werd neergeschoten, op 30 mijlen van Aleppo. De vlieger werd niet gewond, doch werd gevangen ge nomen. Hij werd echter, na een gevecht van drie dagen, door Arabische troepen bevrijd. Dezen heroverden ook de -ma chine, die slechts weinig ^beschadigd bleek te zijn. EEN AGENT VAN POLITIE DOODGESCHOTEN. AMSTERDAM. Hedennacht deed de politie een inval in een perceel aan de Achlerziids Voorburgwal; onder hevig verzet van de talrijke bezoekers. Er ontstond een gevecht, waarbij de agent van politie D. werd doodgeschoten en zijn collega B. verwond. De vermoedelijke dader van P. is ge arresteerd en aan een verhoor onder worpen door den commissaris van poli tie. Dit onderzoek ga. voldoende aan wijzing tegen den kroegbaas om ook hem in verzekerde bewaring te stellen. Hel onderzoek wordt nog voortgezet. DE ONTWAPENING VAN DUITSCHLAND. Gisteren hadden te San l?emo de voorloopige particuliere besprekingen tusschen de verschillende staatshoof den plaats. Om 9 uur begaf Millerand zich naar Lloyd George, terwijl om 11 uur de Engelsche en Fransche premiers een bezoek aan Nitti brachten omjgeza- menlijk het werkprogramma der Confe rentie te bespreken. De afwezigheid der Joega-Slaven ontneemt aan de conferentie voor de Italianen een groot gedeelte van hare belangrijkheid. De Adriatische kwestie kan thans niet behandeld worden. Op het laatste oogenblik hebben de Joego- Slaven doen weten, dat zij niet bereid waren te komen. De officieuze onder handelingen tusschen Rome en Belgra do hebben nog niet tot een resultaat ge leid. De twee groote vraagstukken, die thans ter behandeling overblijven, zijn de ontwapening van Duitschland en het onderzoek der maatregelen, welke deze ontwapening kunnen verzekeren. Vandaar, dat er te San Remo zooveel militairen aanwezig zijn, nl. de maar schalken Foch en Wilson en generaal Badoglio. Een andere kwestie, die waarschijn lijk het eerst aan de orde zal komen, is die van Turkije. Sedert de besprekingen te Londen is een groot aantal punten in studie genomen, welke hier tot oplos singen zal worden gebracht. Men meent, dat de conferentie binnen acht of tien dagen zal zijn afgeloopen, daar het noodzakelijk zal zijn, dat de regeeringshoofden voor den lsten- Mei in hun land terugkeeren. EEN NIEUW DRIEVOUDIG VERBOND De Weensche „Mittagpost" verneemt van bevoe*gde zijde, dat de vorming van een politiek blok tusschen Oosten rijk, Duitschland en Italië aanslaande is cn dat de onderhandelingen tusschen Rome, Berlijn en Weenen reeds in een vergevorderd stadium verkeeren. „Ita lië, schrijft het blad, „dat bij zulk een economisch en later ook militair ver bond, het grootste belang heeft, heeft zich bereid verklaard, het streven van Oostenrijk nagr aansluiting bij Duitsch land te steunen, daar het daarmede een gemeenschappelijke grens met Duitsch land zou krijgen. Italië is ook bereid, als dit verbond inderdaad tot stand komt, Zuid-Tirol aan'Oostenrijk terug te geven." Volgens de door den Weenschen correspondent van het „Hbld." inge wonnen inlichtingen moet de voorstel ling van de „Mittagpost" op verschil lende punten als overdreven worden beschouwd. DE ENGELSCHE STAATSFINANCIËN. Tengevolge van den verkoop van legergoederen en ooriogsvoorraden door de regeering zullen „er waarschijn lijk 190 millioen pond sterling in den loop van dit jaar ter beschiking komen, die of ter vermindering van belastingen of voor amortiseering der staatsschuld gebruikt zullen worden. Vermoedelijk zal men er de voorkeur aan geven, het laatste te doen, aangezien de regeering er naar streeft met alle middelen zoo spoedig mogelijk een belangrijk deel der schuld af te lossen. Austin Chamberlain zal Maandag zijn voorloopige begrooting indienen, waarin voor de eerste maal sinds lan gen tijd inkomsten'en uitgaven balan- ceer'en. Volgens de „Times" zal de we reld uit de cijfers dezer begrooting met verbazing leeren hoe stabiel de Britsche financiën zijn en welke maatregelen er getroffen worden om de staatsschuld binnen een afzienbaren tijd, doch zeker binnen een halve eeuw geheel af te lossen. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd. „Deli" 17 April van Batavia te Rotterdam. HollandAmerika Lijn. „Zaandijk" van Macassar naar Rotterdam, 16 April 12 uur 's midd. van Gibraltar. „Zijldijk" van New-Orleans naar Rotter dam, pass. 17 April 7.50 n.m. Dungeness. Kon. Holl. Lloyd. „Venus" 13 April van New-York naar Kaap Haiti. „Holandia" 17 April van Amsterdam naar Buenos-Ares. Kon. Ned. Stoomboot Mij. „Drechterland" (uitreis) 11 April van Rio Janeiro. „Juno" 6 April van Patras naar Algiers. „Vulcanus" 17 April van Amsterdam naar 1-Iamburg. Kon. Pakketvaart Mij. „Roggeveen" 15 April van Melbourne naar Java. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 767.9 te Bodo. Laagste barometerstand 748.1 te Seydis- fjord. Verwachting tot den avond van 19 April: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zui delijke wind. Tijdelijk opklarend, later toe nemende bewolking en kans op regen. Iets zachter. HOOGWATER TE VLISSINGEN. April v.ni, n.m. (Zomert ij d.) Dinsdag 20 2.54 3.17 Woensdag 21 3.34 4.01 Donderdag 23 5.09 5.35

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3