SPORT BUITENLAN iEMENODl baar ts maken liet S:ij bij een kapper zijn blond haar zwart "maken, wat hem reeds een proof deel van z'jn g?!d kostte, en toen hij te Rotterdam, waar heen hij het eerst vluchtte," nog slechts kort vertoefde, was zijn geld reeds voor de helft verdwenen. Hij reisde door naar Vlissingen en maakte daar de rest op. Zonder geld en niet wetende waar naar toe, kwam hij te Middelburg en meldde zich daar aan. Heden werd de aangehoudene naar Den Haag overge bracht. Met ingang van heden heeft de Zeeuwsche Hypotheekbank te Middel burg de zaken van de Maas-Hypotheek bank te Rotterdam overgenomen en is de directie van laatstgenoemde bank 'naar de kantoren der Zeeuwsche te Middelburg verplaatst. De heer P. A. van der Loeft, tot dusver directeur dei- Maas Hypotheekbank is benoemd tot commissaris der Zeeuwsche hypotheek bank. Aan de aandeelhouders der Zeeuw sche Hypotheekbank zal worden voor gesteld 13 dividend uit te keeren. In de vacature voor lid van den ge meenteraad te Ritthem, ontstaan door 't vertrek van.den heer J. Mesu, is door het stembureau als lid gekozen ver klaard de heer C. Wisse. Bij de directe belastingen, invoer rechten en accijnzen zijn verplaatst A. F. ljsenbrandt, komm. 2e kl. van As- beek naar Hulst C. P. Bogte, komm. 3e kl. van Nieuw-Namen naar Zuiddor- pe A. M. den Hollander, komm. 3e kl. van Hulst naar Nieuw-Namen AL Krijger, komm. Ie kl. van Middelburg naar Vlissingen (stad) A. de Wild, komm. Ie kl. van Vlissingen (stad) naar Terheijden H. Jansen, komm. 3e kl. van Riel naar Achtmaal J. A. Kort hout, komm. 3e ld. van. Huijbergen naar Riel L. J. Gilbers, komm. 3e kl. van St. Jansteen naar Cadzand N. Blok, komm. 3e kl. van St. Jansteen naar Ter- neuzen (A. D.) R. Hoefsloot, komm. 3e kl. van Hansweert naar Oud-Gastel H. Jans, komm. 3e kl. van Wouw naar Pindórp A. J. V. P. Scholten, komm. 3e kl. van Sas van Gent (vis.) naar Sas van Gent (g. I.) SOUBURG. Bij het gehouden toelatingsexamen voor de Chr. Kweekschool te Middel burg, slaagden o.m. S. W. Brombacher en j. Hubregtse, beiden te Souburg. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. - Ned. Herv. Kerk. Aangenomen j (toez.) naar Ritthem door ds. C. Sim- i dermeijer te Zeerijp. Een buitengewone Synode. Biijkens een bericht in het officieele orgaan der Ned. Herv. Kerk, heeft de 'Algemeene Synodale Commissie de te- den der Synode bijeengeroepen tot een Buitengewone vergadering op Woens- dae 21 dezer in het gebouw der Synode te 's-Gravenhage, ter behandeling van het rapport der commissie in zake de ontwerp-regeling der predikarttstracte- menten en pensioenen. Geref. Kerken. Aangenomen het be roep naar Vries, door den heer J. de Koning, cand. te Krabbendijke. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk alhier is aan de firma A. S. J. Dekker en Zn. te Goes de levering op gedragen van een nieuw pijporgel voor de N. Middelkerk. Tot tijdelijk onderwijzer te Lekker- kerk is benoemd de heer J. van Graaf- eiland alhier. Tot conrector aan het Christelijk Lyceum te Harderwijk is benoemd de heer dr. C. M. Buizer, leeraar aan het gymnasium te Middelburg. Voor de akte-examens werden Za terdag te Middelburg geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten. Geslaagd zijn de dames A. H. Schaven, M. E. Bodin, U. S. H. Born, C. M. Hoekstra en M. den Otter, allen te Vlissingen. Actie der onderwijzers in België. in het Belgische blad „Ons Vader land" lezen we het volgende, waaruit blijkt, dat ook in België de positie dei- onderwijzers niet tot tevredenheid stemt Het Nationaal Ondervvijzerssyndicaat hield op 8 April 1.1. een algemeene ver gadering te Brussel. Groo-te toeloop van onderwijzers (essen), circa 600 man, in de ruime zaal der St. Gooriksmarkt. De onderwijzers schreeuwen het luid, dat ze tot het uiterste gedreven worden door de duurte des levens, de regee- ringsdoofheid en de ondragelijke min achting, waarin ze gesteld worden te genover andere bedieningen. Ze vragen 5600 fr. minimum, behoor lijk pensioen en onderscheidene hervor mingen. Wat meest de vergadering kenschet ste was de geestdrift voor de door- slaandste middelen de verbittering die -uitbrak om al te lang doorstaan lijden en vernederingen, de eenheid voor ge- weldsmiddeleln, waarvan de zachtste zijn 't leegioopen der normaalscholen en administratieve staking. 't Wordt tijd dat de regeering han- dele en eens voor goed een einde stelle aan zijne vrekkige besparingen tegen over de nuttigste der moderne inrichtin gen -. de school. RECHTZAKE N. De rechtbank te Middelburg heeft, ter fcenecir.'zg van een rechter in baar college, de volgende alphabetischc lijst van aanbeveling opgemaakt iiir. H. Hannema, mr. H. L Mees en mr, Th. Portheine, resp. te Rotterdam. Arnhem en Middelburg. AFLOOP VERKOOPINGEN. Zaterdagmiddag werd te Ritthem ten ovgrstaan van den notaris H. R. Striïve te Middelburg publiek geveild de hof stede „Trianon", groot 2 H.A. 8 A. 10 c.A. (5 gem. 93 roeden). Het hoogste bod was 9676, maar de koop werd niet gegund. Nog werd verkocht 79 A. 15 c.A. (2 ge'm. 5 roeden) bouwland. Kooper werd L. Koppejan Lz. te Ritthem voor 1200. MARINE Ef-TLEGER. De toestand van onze marine. Dc luitenant ter zee 2e klasse J. B. de Meester, in lndië verblijf hondende, heeft ook namens een groot aantal eveneens in lndië dienstdoende rang- genooten en luitenants ter zee 3e klasse een adres gezonden aan de beide Ka mers der Staten-Generaai, waarin adressanten te kennen geven dat zij den toestand, waarin de ma rine zich thans bevindt als hopeloos beginnen te beschouwen, vooral waar maatregelen uitblijven om dien toe- stand' te wijzigen dat zij hiervan den verlammenden invloed op het moreel van zichzelf én het personeel, Waarme de zij moeten werken, ondervinden; dat hun werkkring, die toch hoofdzake lijk bestaat in hef oefenen van het per soneel en het gevechtsklaar houden van de weermacht ter zee, hen onder deze omstandigheden onmogelijk meer be vrediging 1;an geven dat zij, wanneer geen spoedige afdoende verbetering van den toestand in de bedoeling mocht liggen, hiervan billijkerwijze op de hoogte moeten worden gebracht, ten einde al dadelijk .iedere gunstige gele genheid te baat te kunnen nemen om hun, eens met liefde gekozen beïoep vaarwel te zeggen en een andere be trekking te kiezen; dat zij, wanneer er gegronde hoop op verbetering bestaat nog steeds gaarne willen medewerken aan den wederopbouw van een weer macht ter zee, het Nederlandsche volk en Nederland als zeevarende en»koloni- ale mogendheid waardigredenen waarom adressanten ten sterkste er op aandringen om een beslissing te nemen omtrent de toekomst der koninklijke marine, terwijl zij het zeer op prijs zouden stellen op dit adres een duide lijk antwoord te mogen ontvangen. !n een bij het adres gevoegde nadere uiteenzetting wordt verklaard, waarom dit adres uitsluitend uitgaat van luite nants ter zee 2e en 3e klasse, van de jongere zee-officieren dus. Adressanten hebben zich niet om adhaesie tot de oudere zeeofficieren, offcieren van ge zondheid en officieren-machinist ge wend, omdat de oudere zeeofficieren meestal gehuwd zijn en dus als zij de marine verlieten, voordat zij recht op pensioen hebben, zichzelf en hun gezin zouden benadeelen de officieren van gezondheid kunnen gemakkelijk in de burgermaatschappij een nieuw bestaan vinden, zoodat bij hen de vraag, of zij de marine al dan niet zullen verlaten, niet op zoo korten termijn om ant woord vraagt. Adressanten zullen echter, als -zij'zich genoodzaakt zouden zien, d.é marine te verlaten, meerendeels geheel van on deraan moeten beginnen voor hen is het dus van groot belang in staat ge steld te worden zoo spoedig mogelijk een besluit ten deze te nemen. „ecu, zoocis we rec-xs VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. Maastricht M. V. V.Go Ahead 11 Zuidelijke afdeeiing. lste klasse. VelocitasMiddelburg 23. Dadelijk na aftrap nemen de Cadet ten den bal, gaan er mede van door en doelpunten, doch het punt wordt we gens buitenspel niet toegekend. Eenige minuten waarna een herhaling en Le Fèvre geeft aan Velocitas de leiding. (10). Dan maakt van Dijk niet een scherp schot no. 2. Door het falen dei- achterhoede maakt Adriaaanse een te- gerfpunt 21. Hamelink krijgt even later kans om gelijk te maken, waarna de rust intreedt. Onmiddellijk na de hervatting weet Hamelink de leiding wederom aan zijn club te bezorgen (23.) Er wordt nu aan beide kanten hard gewerkt, doch in den stand komt geen verandering meer. 2e klasse. Bredg 't Zesde IIVlissingen 1—1. J.O.V.Zeevaartschool 21. Zaterdagmiddag werd een wedstrijd gespeeld tusschen een combinatie van J.O.V. i en li en een Zeevabrtschool- elftal, waarvan de uitslag zeer goed de verhouding der elftallen weergeeft. DE STAKING DER HAVENARBEIDERS EN ZEELIEDEN. Omtrent de besprekingen, die tus schen de organisaties en de Scheep- vaartvereenigingen aan den gang zijn, verneemt de Rotterdamsche correspon dent van het „Hbld." het volgende i D'.-isch: !de»,, een commissie, waarin Goslings, de voorzitter der Federzttc zitting had, geconfereerd met het be stuur der Scheepvaartvereeniging. Be halve Goslings namen Fimmen en de Duitscher Döring daaraan deel. Na de ze conferentie verscheen het bekende communiqué. In eigen boezem zijn de Scheepvaart- vereenigingen het nu eens geworden over de voorstellen, die zij 'aan de or ganisaties zullen voorleggen. Over deze voorwaarden is gesproken in vergade ringen in Den Haag en in Amsterdam. Aan Fimmen is daarop een uitnoodi- ging gezonden voor een voorbespre king. Deze voorbespreking is gehou den. Met de voorwaarden, die hem daar zijn voorgelegd, heeft Fimmen zich thans tot de organisaties gewend, wel ker besturen thans in overleg .met Fim men zich erover zullen uitspreken. Er gaan de laatste dagen voortdu rend geruchten die als zoovele sympto- nen zouden moeten zijn, wijzen op een naderend einde van het conflict. Tusschen de leiders der Scheepvaart- vereenigingen en de stakingleiders zou den voortdurend besprekingen plaats hebben in Rotterdam en in Den Haag. Het Internationaal Verband van Vak- yereenigingen zou als intermédair hier bij een voorname rol spelen. Ter bevoegder plaatse bij beide par tijen geïnformeerd, bleek aan „de Tel." dat deze geruchten allen grond missen. Er is geen enkel positief feit, dat op een na-derend einde wijst. In' de vergadering van de Kamer van Koophandel te Amsterdam bracht de heer Lieftinck de Transportarbeiders- staking ter sprake. Hij wees op de na- deelige gevolgen van de staking voor den handel en de zeevaart cn achtte het noodig, dat de Kamer haar aan dacht aan de staking schenkt. De'geen, die de staking één dag langer iaat du ren dan noodig is, handelt misdadig en degene die iets tot beëindiging van het conflict kan bijdragen, en- dat nalaat, is eveneens schuldig, meende hij. Spreker oordeelde daarom, dat de Kamer zal moeten bespreken of zij aanleiding kan vinden, zich met het conflict in te laten. De kwestie zou in besloten zitting verder worden behandeld. Naar aanleiding van het ontslag te 's-Gravenhage, gegeven aan 7 gemeen- te-werkifeden, aangesloten bij de Fe deratie, die weigerden, besmette kolen te lossen, had het Corr.-Bureau een on derhoud met het bestuur van de Fede ratie van personeel in Openbare Dien sten. Het bestuur erkende, dat art. 61 van het Werklieden'reglement duidelijk om schreef. dat bij het neerleggen van het werk liet ontslag automatisch intrad, terwijl van dit ontslag geen beroep op het scheidsgerecht mogelijk is. Men ge loofde echter niet dat B. en W. in de gegeven omstandigheden dit artikel consequent zullen durven toepassen. Op de vraag, wat men zou doen, in dien lieden de kolen door andere werklieden toch gelost werden, ant woordde men, dat de besmettingstheo rie dan consequent zou worden voort gezet. De stakers, bij de Federatie aan gesloten, zullen weioeren, de besmette kolen te stoken, en zoo zal iedere arbei der bij de Federatie weigeren, zijn werk te verrichten. De Federatie telt alleen bij de gasfabriek aan de Trekvliet 127 arbeiders en heeft het in haar macht, de gasfabrieken te 's-Hage geheel stil te leggen. Zij zal zoo verklaarde men zoo noodig voor die consequen tie niet terugdeinzen. De afdeeiing Den Haag van den Bond van Werklieden in Openbare Diensten en Bedrijven (den Modernen Bond) heeft besloten de besmettings theorie niet te aanvaarden, wat dus wil zeggen, dat men bereid is, het werk te verrichten. De afdeeiing 's-Gravenhage van den R. K. Bond van Werklieden in Over heidsdienst verklaarde met algemeene stemmen, de besmettingstheorie niet te aanvaarden. Mocht de Federatie de sta king uitbreiden aan de andere gasfa brieken, dan is men bereid, lie* neerge legde werk over te nemen, desnoods op een hndere fabriek het noodige werk te- verrichten. Het referendum, in den Bond van Nederi. Onderwijzers gehouden over de uitkeering van steun uit de bondskas aan de stakende havenarbeiders, is met 1088 stemmen vóór en 1174 stemmen tegen verworpen. EEN VERKLARING VAN LLOYD GEORGE Lloyd George is Vrijdagmiddag te Marseille aangekomen. De menigte juichte hem toe, toen hij den voet aan wal zette. Hij legde de volgende ver klaring at. „Ik heb mij steeds laten leiden door de grootste oprechtheid en genegen heid voor Frankrijk. In de zaken, die wij hadden af te handelen, beschouw ik mijzelf als een strijder voor de vrijheden der wereld én ik beschouw alle vraag stukken van dit standpunt uit.Wij won nen den oorlog door volkomen een dracht in samenwerking en indien wij de vruchten willen plukken van onze overwinning, moeten wij op dezelfde wijze voortgaan. Niemand meer dan ik ZiCll 1 Villi (iii ZCC«* groots opofferingen, die Frankrijk zich heeft getroost gedurende den oorlog. Geen enkel land op de wereld heeft ver richt, wat Frankrijk verricht heeft. Meer dan ooit zal ik mij dat weten te herin neren steeds hieraan denkende za! ik trachten het best overeenkomstig uw belangen te handelen, hetzij gedurende deze conferentie, hetzij gedurende die, welke nog volgen zullen. Wij hebben den oorlog slechts gewonnen door onze nauwe samenwerking en ons groot we- derzijdsch vertrouwen en door ditzelfde middel zulten wjj ons de Vruchten der overwinning kunnen verzekeren. De eenige voorwaarde hiervoor is, dat wij samengaan. Wij zijn voorzeker nog niet aan het einde en om die reden moeten wij vereenigd blijven. Het beste middel om alie moeilijkheden te doen verdwij nen is om aan weerskanten de grootste openhartigheid te betrachten. De toe komst der beschaving hangt er slechts van af, of Frankrijk en Engeland nauw vereenigd blijven." HET OFFICIERENCOMPLOT TE» BERLIJN. De Duitsche linksche pers is niet te vreden over de spoedige vrijlating van de officieren en burgers, die zijn gear resteerd door het ministerie van Verde diging, daar de zaak nog onopgehe!-' derd is, al hebben dan, volgens de bla den, de officieren den magistraat ver zekerd, dat zij met medeweten van hun superieuren in onderhandeling getreden zijn met de arbeiders over de inlevering van de wapenen. Een der gearresteerde burgers heeft verklaard, dat hij naar de vergadering is gegaan omdat hem was verzekerd, dat de officieren de dictatuur van het proletariaat als het eenige mid del om Duitschland te redden, be schouwden. Er was niet gëpraat over ontwapening van de arbeiders inte gendeel er was overeengekomen, dat zij gewapend zouden worden om samen met de rijkjweerbaarheid tegen de re geering ou te treden. KAPP GEARRESTEERD. Volgens „Aflentidningen" is Kapp, de leider van de rechtsche contra-revoluti- onnairen. in de badplaats Soederlie in Zweden, gearresteerd. Hij was met een vliegtuig uit Duitschland naar 't eiland Schonen gegaan eii reisde vandaar in noordelijke richting, fn Stockholm hield hij zich op onder den naam van dr. Karnitz. Dit verblijf duurde tot Woens dag, toen begaf zii zich naar Malmö, doch het doel van deze reis bleef on bekend. Zaterdag werd hij bezocht ^door twee defectieven, die spoedig wis ten vast te stellen, dat dr. Karnitz en dr. Kapp een en dezelfde persoon wa ren. Daarop werd dr. Kapp onder hun geleide per auto naar Stockholm over gebracht. Over de aanhouding verneemt de „Voss. Ztg," nog, dat Kapp zich in de eerste dagen na de mislukking van zijn onderneming op een landgoed in Pom- meren heeft schuilgehouden. Toen hij zich daar echter niet meer«eilig voelde, vluchtte hij per vliegtuig naar Zweden. Het gelukte Kapp in het zuiden van Zweden ongemerkt te landen. In een automobiel vertrok hij naar Malmö, en vandaar naar Stockholm. Om elke ver denking af te leiden stapte hij een paar K. M. voor Stockholm te Södertelje uit. Daar nam Kapp zijn intrek in een hotel, onder 'den naam van dr. Kanitz. De be ginletters van zijn naam waren de zelfde gebleven. Kapp is op een heel eigenaardige wijze ontdekt. Hij zat in het restaurant van zijn hotel en bestelde een flcsch Zweedsche punch. Nu is dit volgens de wet op het alcoholisme in Zweden on mogelijk. daar men ten minste met twee personen moet zijn en ook eten moet, alvorens recht op punch te krijgen; Een groepje vroolijke Zweden, die ook daar aanwezig waren, hadden meelijden met den eenzamen gast en noodigden hem uit aan hun tafel. Kapp dronk verschil lende glazen punch en werd toen wat spraakzamer. Hij vertelde waarscliiin- lijk wat te veel, want den volgenden morgen verscheen een journalist in zijn kamer, die hem wilde interviewen. Kapp vertelde toen, dat hij koopman was en van politiek geen flauw besef hact. De journalist verwittigde daarop de politie, die nogmaals de pas van Kapp controleerde, en daar de pas vrflsch bleek, den vroegeren rijkskan selier aanhield. DE ftbANSCHE MINISTER PRESIDENT OVER DUITSCHLAND's ONTWAPENING. Millerand heeft in een interview ge sproken over de ontwapeningskwestie van Duitschland. Hij zeide, dat ten aanzien van deze kwestie beslissingen van groot gewicht waren genomen door Winston Churchill en den Fran- schen minister van oorlog Lefèvre. De ontwapening wordt door een groot aantal Duitsche socialisten gewenscht, die eigenlijk instemmen met de actie van Frankrijk. Wat de vrees betreft, dat, als het Duitsche leger is teruggebracht tot 100,000 man, deze macht niet voldoen de zal zijn om de orde in Duitschland te herstellen, ingeval van een opstand, wees Millerand er op, dat er nog een groote politiemacht is, waarmede reke ning gehouden moet worden, De ont wapening is noodzakelijk; zeide hij, niet aileen voor de veiligheid van Frankrijk, maar ook voor die van de. rest van de wereld. Als Duitschland eenmaal ont wapend is, zal er geen noodzakelijkheid meer zijn om groote staande legers op de been te houden in Frankrijk en an- ucie lauden, u:e aan Duitschiand gren zen. Millerand gaf toe, dat het noodzake lijk was, Duitschland te helpen om zijn economische positie te herwinnen. Hij zeide daaromtrent ik heb dikwijls gek sproken over de noodzakelijkheid om de handelsbetrekkingen met Duitsch land zoo spoedig mogelijk te hervatten. Ik ben het volkomen eens met het denk beeld' om Duitschland tot spoedige her leving te brengen, daar deze nuttig zou zijn voor het algemeen herstel der we reld. Een crediteur ziet altijd graag, dat zijn schuldenaar goede zaken maakt. Het is bijgevolg van groot belang voor de geallieerden, daf de Duitsche pro ductie en cie Duitsche financiën hersteld worden. Ik heb mijzelf bereid verklaard mede te werken om dit doei te berei ken. Maar als, wij hem, die de aanvallen gedaan heeft, helpen, moeten wij zijn slachtoffers niet vergeten. DUITSCHE OMWENTELINGS POGINGEN De „Vingtième Siècle" beweert in het bezit te zijn gekomen van de conclusie van een pan-Germanistische vergade ring, welke eenige dagen vóór den staatsgreep van Von Kapp te Brussel gehouden zou zijn. In deze conclusies werd o.m. gezegd; „Wij zijn niet overwonnen en wij wach ten slechts het oogenblik af om onze vijanden te verpletteren. Ons bondge nootschap met de Russsiche sovjets kan elk oogenblik gestolen worden: Wij hebben wapens genoeg. Een groot deel daarvan ligt in Nederland, tn België is onze spionnagedienst bijna geheel hersteld. Wij kunnen beschikken over een groot aantal Belgen, die gedu- rendè de jaren 19141918 in onzen dienst stonden. Er moet revolutie komen in België. Dat zal ons de deur van België openen. Onze Nederlandsche vrienden helpen ons bijzonder goed door de actie te steunen. De scheidingsgedachte wint veld, niet alleen in het Vlaamsche ge deelte, maar ook in Wallonië. Daaruit zal de revolutie ontstaan. De Russische bolsjewiki hebben ove rigens groote sommen gezonden naar Rotterdam, waar die onder de verschil lende landen verdeeld werdén. De Bel gische leiders, hebben 28 millioen ont vangen. Er he'erscht ontevredenheid on der de Belgische recruten en oud strijders. Om in Frankrijk den spionnagedienst te reorganiseeren, zat ons grooter moei te kosten. Onze inlichtingendienst in Den Haag functioneert uitstekend. De Belgische activisten in Nederland werken met energie en verkrijgen zeer bevredigende resultaten." Tot zoover de „Vingtième Siècle", die dit alles in groote letters afdrukt, maar geen enkele verdere aanduiding geeft om deze onthullingen geloofwaar dig te maken, aldus merkt de Brtissel- sehe correspondent van „de Maasbode" die deze bijzonderheden aan zijn blad seinde, zeer terecht op. IN HET ROERGEBIED. Sedert eenige dagen bereist een uit Engelsc'ne, Frajische en Italiaansche regeeringsvertegenwoórdigers bestaan de commissie het Roergebied, om door eigen aanschouwing een beeld van den toestand der voedselvoorziening te krijgen. De vertegenwoordigers der En tente zeiden in een conferentie der be- drijfsraden van de mijnen, dat zij zich van den nood in het Roergebied over tuigd hadden en bij hun regeeringen 'voorstellen zullen indienen, om 'n betere voorziening van het Roerkolendistrict met levensmiddelen, alsmede niet tex- tiel-waren te verkrijgen. De Fransche vertegenwoordigers verlangden echter, dat vooral de Duitsche kolenleveringen aan Frankrijk niet blijven steken. ACTIVISTEN VEROORDEELD. Het Assisenhof ftc Brussel heeft de volgende activisten bij verstek ter dood veroordeeld Devreese, Declercq, Van 'Roy, Planquart, Depla, Maertens, Mor- ma-ert, e.a. De eerste vier veroordeelden maakten deei uit van het bureau van den Raad van Vlaanderen- DE INTOCHT DER BELGISCHE TROEPEN IN FRANKFORT. Een correspondent van de „Petit Pa- risien", die met de Belgische troepen naar Frankfort is getrokken, beschrijft den intocht van die troepen i-rr de stad. Woensdagmiddag om vier uur ko men wij te Frankfort aan. De troepen verlaten aan het hoofdgoederenstation den trein. Op het perron zijn alle ge neraals met hunne siaven aanwezig. Generaal Mordacq- komt kolonel Huy- ghe begroeten. Terwijl hij den Belgi schen kolonel de hand drukt, zegt hij <„Het Fransche leger is één groot ge- 'zin. Het miste een van zijn meest ge liefde leden. Nu zijt gij bij ons. Het ge zin is thans volledig." Langs de geheele Mainzer Strasze, die bij de opera uitkomt, staan de be zettingstroepen en haie opgesteld. Daarfusschen door gaan de kleine Belgen in hun kapotjassen met den ran sel op den rug kranig en onberispelijk als bij een parade. Hun houding is voortreffelijk. Zwijgend; onbewegelijk en eenigs- zins bleek, alsof zij door een groot leed gedrukt zijn, kijken de Frankförters toe- Geen uitroep, geen gebaar, geen inci dent, er valt niets voor. De ramen van de huizen staan wijd open, de vensters zijn leeg, en de toeschouwers staan achter de gordijnen. Het algemeene consigne luidt Blijft rustig en toont u 1 „verschuhg. Dat col Toch bestond E',id slechts in schijri l,e' De les heeft J f Frankfort niet meel HET HERSTEL VA| Italië is'er op uit al den vrede in Europa I dragen cn het schuwtl wee°r de hand te reif betrekkingen tusschet! „1 liet Zwarte Zee-gl den oorlog zeer levenf de eerste om met Rus] komst aan te gaan. F van is de volgende i Italië staat toe dal controle-bureau gevl je Russische coöperï «en. Dit bureau zal I den met een gelijksl bureau, namelijk denl nale Italiaansche coöl der Italiaansche coöpf -na|e Kredietinstelling! Russen worden geste! overeenkomst, die til op economisch terreiil rekening moeten hotl I plichtirigen, door d! I Italië aanvaard. I De overeenkomst I van een jaar aangegl Te Parijs is men ol komst slecht te spf daar elke uitbreiding de bolsjewiki uit der Rome uit zullen .i propaganda verder de Italiaansche blijkbaar niet zoo bel tevens kunnen de Fral pen waarom met Rusl l komst wordt aangegJ dingen dat de sovjet-f Russische schuld zal DE „WACHT AAl Een Fransch blad verhaal Eenige Eil dineerden in een Duitl stad wordt niet gent orkest, op verzoek vel officieren, die daaif „Die Wacht am Rheir] Al/e aanwezige Duits» maar ook de Engels! hieven zich van hun f ten hef saluut. Toen I spraken de Dutischel ring er over uit, dat I saiueerd hadden, tOel Rhein" werd gespeel! Een der Engelsd toen Natuurlijk. I „Wacht aan den Rijn| DE SPOORWEC AM FR De hoop op een ol Wngvan het conflict f anra&rs werd tegerJ gisteren opgeheven, tl komst der stakingslel gedeeld, dat deze aal icelijke eischen nieuvl voegd. Voor den aaml ring was medegedeell waarschijnlijk den stJ raden het werk te her! besluit zeer onverwal schen is nog eenige treden in het verkeel lijnen. Zaterdagnacht L den papierhandel vail tamps, gevestigd Pril Reestraat te Amsterdl lijn door liet aangrel teeg staat, den papiel komen. Zij hadden dl raampje open te makl naar het kantoor afgf in de brandkast, naai geboord, zoodat zij openen. De buit zal zijn, want er was sli in de kast, welk bedrl degenomen. Toen lietf Zaterdagmorgen liet] nachts onbeheerd is,| dekte men wat gebenl ZgterdagmiddaJ jeugd te Amsterdam,! behulp van een bank! rammeid in den muutf fabriek der firma straat 31, waarvanl bomt op een operi Armsteeg, waar onlaij zijn afgebroken. In <1 efn en ander overhol Hn partijtje turven gl Te Hilvarenbeel jan E. gearresteerd,f me jaar af met anl diefstallen heeft sclnl Werd een bedrag varl ?j'g van inbraken, ol jan E. heeft al zijn J den er zijn er volgt minder dan 52 in arrl Bij het onderzool vorinchem inzake dol "«Wen, is nog aan iJ jat 700 scherpe patil k'uitmagazijnngn v| jooals de dieven bekfl Z'J meermalen dool kruithuis gekomen erf kèi uglleid een'g VH n Het mag een L 'den, dat het magl Uoote voorraad buslf ^'dere ontplofbare

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2