SHORT BUITEN LAND De Emmabloetn. Het dames-comité voor den bloemen- .rkoop ten. voordeele van de tub'ercu- sebestrijding meldt ons, dat zich eder een 40-tal dames en jonge eisjes bereid verklaarden op V/oens- ag 25 April a.s. de Emmabloem ten ■rkoop aan te bieden. Het is bekend, dat de slechte voeding er laatste jaren, de tubespulö'se schrik- arend heeft doen toenemen en finan- eele steun dus dubbel noodig is j \Vaar al zooveel voor de vreemdelin- en is gedaan, daar aarzelen wij niet bor onze stadgenooten ook dringend ulp te vragen. Wff doen dit slechts éénmaal per ¥1 argeeft dus met milde hand, opdat (jet vermoeiende werk ruimschoots ïeloond moge worden. „Het Groene Kruis". Het bestuur van de vereeniging „Het Koene Kruis" alhier heeft in zijn laat- te gehouden vergadering besloten een ropaganda-avond te organisceren en :ien bepaald op Donderdag 22 April te uur in de groote zaai van den heer sarsveld, Groote Markt. Als spreker :a! optreden de heer F. C. Fleischer, uit A'interswijk, voorzitter der Algemeene 4ederl. Vereeniging „Het Groene Cruis". Het aantal leden, in het vorig jaar [enigszins teruggegaan, moet zich uit— ■reiden, wil de vereeniging alhier rachtigblijven werken in het belang an de ziekenverzorging en verple- ;ing, die in onze goede stad nog steeds e wenschcn overlaat. En waar ieders lersoonlijk belang meebrengt, dat hij in Sjden van ziekte voor zichzelf en zijne misgenooten een goede verzorging en jerpteging geniet, vertrouwt het be- ■tuur, dat velen zich zullen opmaken mi deze propaganda-vergadering bij- te Ponen en zij die nog niet als lid of lonateur tot de vereeniging toetraden, lit alsnog zullen doen. In vereeniging igt kracht. Dit geldt ook voor het werk •lat „het Groene Kruis" zich tot taak reeft gesteld. Blijke daarom uit de be- jmgstelling en de toetreding van velen, 'at de burgerij van Vlissingen wil me- Jewerken om den arbeid van de ver eniging „het Groene Kruis" alhier tot erhoogden bioci te brengen. Allen, die ets gevoelen voor de verzorging en de [efcpleging van. zieken worden beleefd 'itgenoodigd de aangekondigde propa- tanda-vergadering bij tc wonen om te jiooren wat de voorzitter der Aigemeene '■Jederlandsche Vereeniging „Het Groe- le Kruis" uit zijn rijke ervaring te zeg den heeft. De Vlissingsche Tooneelvereeniging .Koningin Wilhelmina" gaf gisteren- tvond in liet Concertgebouw aan de vmmastraat een uitvoering, ten bate •an het herstellingsoord voor tubercu loselijders in het hotel-bedrijf. De voorzitter opende den avond met ;en toepasselijk woord, waarna het zeer gevarieerd programma werd afgewerkt, iie'rop kwamen voor verschillende mu- :iek- en zangnummers en een duet. Na de pauze werd opgevoerd „de Huwelijksadvertentie", een blijspel in •en bedrijf, dat goed vertolkt werd. Aan den heer C. de Ruijter, die zich dezen avond zeer verdienstelijk had ge naakt, werd door den voorzitter een nerdenkingsspeld aangeboden. Met een gezellig bal werd de uitvoe- ing besloten. De teekeningen, vervaardigd door (eerlingen der Burgeravondschool en Avondschool voor Handwerkslieden •varen gisterenavond voor genoodigden :e bezichtigen. De belangstelling was groot. Tal van autoriteiten, als de burgemeester, leden /ar, den gemeenteraad, de commissie /an toezicht op het middelbaar onder wijs, hoofden van scholen en onderwij zers, de directeur der maatschappij „de Schelde", hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven. Deze zaak verdient dan ook ieders belangstelling. De leer ingen hadden blijk gegeven van ern stige studie, zeer zeker onder kundige eiding. We hopen dan ook, dat heden avond de tentoonstelling een druk oezoek mag ten deel vallen. Ze verdient dat ten volle. Voor de afdeeling Vlissingen van de communistische partij zal Maandag 19 April, des avonds 8 uur in het vereeni- gingsgebouw „Ons Huis" in de Nieuw- straat, als spreker optreden de heer L. de Visser uit 's-Gravenhage, met het onderwerp „Hef dreigend gevaar van het Bolsjewisme." De netto-opbrengst van de op den tweeden Paaschdag in het Concertge bouw gegeven uitvoering door de Vlis singsche Postfanfare, bestemd voor het ziekenhuisfonds, bedraagt 98.25. Naar wij vernemen is de Bond van Politieambtenaren in Nederland tot be scherming der Dieren (opgericht den 12en Juli 1919 te Utrecht) bij Kon. be sluit van 26 Maart 1920, no. 48, goed gekeurd. Het secretariaat van den Bond is ge vestigd te Vlissingen, adres j. F. Ber- kel, hoofdinspecteur van politie. De Bond telt thans orrgeveer 1000 le den, verspreid over geheel ons land. Afdeelingen zijn gevestigd te Hilver sum, Leiden, 's-Gravenhage en Tilburg. Binnenkort zal ook te dezer stede 'een afdeeling van dezen Bond worden op gericht. Voor het examen van apothekers-as sistente "is te Leiden geslaagd mej. J. de-Kreek, geb. te Vlissingen. Lijst van gedurende de le helft der maand April 1920 terugomvangen on bestelbare brieven én briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenland J. de Heus. Na- sou firma Hole Kam, Amsterdam Jette Wolffer, Utrecht Parlevliet, Kat wijk aan Zee P. Stout, Alblasserdam. Brieven buitenland Familie Briels- ntan, Alberta, Canada. Briefkaarten binnenland J. Goos- sen, Amsterdam J V/. Heuser, Deven ter Corrie Schetter, Amsterdam Th. Schmidt, Den Haag E, Tieman, Am sterdam. Briefkaarten buitenland Juli Froh-\ lieh, Atzgersdorf E. A. G. Gold- schmidt, St. Gilles M. Maes, Antwer pen. Weensche kinderen. In den afgeloopen nacht hebben hier een 80-tal Weensche kinderen vertoefd, die heden naar Zeeuwsch-Vlaanderen zijn vertrokken. Vrijdagmorgen vroeg is namelijk we der een trein met kinderen te Zevenaar aangekomen, waar o.a. de heer Hiller uit Middelburg aanwezig was om dé kinderen te verwelkomen en die daar. door hard werken ter elfder ure veel had moeten voorbereiden, dat door het centraal comité was vergeten. Maar ook hadden hij en mevrouw Schluter, die in Arnhem de kinderen afwachtte, begrepen; doordat de trein te iaat te Arnhem kwam, niet meer op denzeifden dag de kleinen te Breskens, Sc'noon- dijke en Sluis te kunnen krijgen, zoodat getracht werd de ditmaal zeer goede D-wcgens met de kinderen voor Zee land in Zevenaar te doen blijven staan tot heden. Dir werd echter niet toege staan en eerst meende men toen de kinderen niet te moeten medenemen, totdat werd toegezegd, dat zij te Vlis singen in de wagons hun derden nacht buiten bed zouden mogen doorbrengen, de trein was nameiijk reeds Woensdag uit Weenen vertrokken. Na een vermoeiende reis, waarbij, daar het aantal kinderen veel grooter was dan aanvankelijk was verwacht, veel administratief werk moest worden verricht, en nadat nog enkele kin deren die aan dé voor hen bestemde (Stations niet werden afgehaald, waren mede door genomen, bereikte men te half acht Vlissingen. Hier wachtte den kleinen en de vrien delijke begeleidsters, een ware verras sing. Niet alleen had de heer D. L. H. van Raalte op telegrafisch verzoek van den heer Hiller gezorgd, dat voor ieder in de wachtkamer een warm bord pap gereed was en vervolgens boterham men met jam maar dank zij de wel willende medewerking van den station chef en van de maatschappij „Zeeland", inzonderheid van den inspecteur, den heer Mulder, waren in de machineloods, die reeds zooveel oorlogsslachtoffers heeft geherbergd, een 85-tal keurig op gemaakte bedden gereed, was er gele genheid voor de kinderen om zich voor liet slapen te gaan verfrisschen. Deze goede zorgen werden zoowel door de dames als de kinderen op hoogen prijs gesteld, het was in de loods een aardig gezicht, die dankbare kinderen van on der de frissche, witte lakens te zien gluren, toen zij te bed lagen. Hedenmorgen ontbeten de kinderen weder in de wachtkamer om te 10 uur met de boot de Schelde over te steken. Hoe diep droevig het ook onder de vroeger beter gesitueerden te Weenen thans is, blijkt wel daaruit, dat er ge huwde dames als geleidsters medeko- men, die dit doen om zelf op te sterken en tevens hun echtgenoot wat meer geld voor zichzelf te laten, ja hem zelfs van hier uit van haar 5 weekgeld nog kronen toezenden. Ook zijn er onder de geleidsters ver pleegsters, olie in Nederland willen blij ven, terwijl een der onderwijzeressen zich reeds vooruit in het Nederlandsch had geoefend, en dit met bewonderens waardig succes. Nog willen wij aan dit verslag toe voegen, dat de kosten van het vervoer per trein van Arnhem naar Zeeland en de kosten van eten onderweg voor re kening komen van het provinciaal C0t mité van het Anco, dat daarom gaarne nog gelden zou ontvangen om die kos ten ook verder te kunnen bestrijden. Men schrijft ons uit Middelburg Naar aanleiding van het adres van het plaatselijk drankweercomité, hou dende verzoek adhaesie te willen betui gen aan het initiatief voorstel Rutgers c.s. tot invoering der zoogenaamde plaatselijke keuze, deelen Burg. en Weth. mede, dat, waar de uitvoering der verlangde wet grootendeels ten laste der gemeenten zal komen, liet hun op dit oogenblik niet wenschelijk" toe schijnt, zich aan vorenvermeid wetsont werp te binden. Zij- vinden derhalve geen termen om voor te stellen de ver zochte adhaesie-betuiging te doen. Daar het steunen van de politieschool te Hilversum tot de consequentie zou leiden, dat ook de vakopleiding van andere categorieën van staats- en ge meente-ambtenaren moet worden ge steund, wat de gemeentekas weder niet onbelangrijk zou belasten, stellen Burg. en Weth. voor geen steun van gemeen tewege te'verstrekken. Burg. en Weth. stellen voor den prijs van water uit de duinwaterleiding te verhoogen en wel van 5 op 6 cent der belastbare opbrengst en ook de prijzen voor baden, closets, tuin en gevelbe sproeiing en ook voor de huur van watermeters en toevoerbuizen naar evenredigheid. Daar Ged. Staten hun goedkeuring niet hechten aan 't ook, evenais aan de andere gemeente-ambtenaren aan den burgemeester den secretaris en den ontvanger toekennen van een uitkee- ring ineens over 1919 en van dit be- shiil beroeo op.de' Kroon niet mogelijk is, stellen Burg. en Weth. voor de ge- meentebegrooting 1919 zoo te wijzigen dat aan elk der genoemde ambtenaren i 20U wordt uitgekeerd. Keuren Ged. Staten dit niet goed, dan kan van dit beslui; wel in hooger beroep worden gegaan en zoo een uitspraak van de Kroon worden uitgelokt. De commissie van financiën gaat hiermede accoord, al stelt zij de vraag of art. 73 der ge meentewet wel het toekennen van een uitkeering in eens aan den burgemees ter toelaat. Naar aanleiding van de besprekingen over het colportageverbod, stelt de commissie voor de strafverordeningen thans voor de verordening ais volgt te doen luiden Het is verboden op of aan de open bare straten, wegen, pleinen, wandelin gen en kaden bij het om niet of te koop aanbieden van gedrukte of geschreven stukken te roepen of te schreeuwen, alsmede het koopen of de kennisneming van gedrukte stukken luidkeels aan te bevelen, tenzij dat roepen, schreeuwen of aanbevelen uitsluitend geschiedt ter bekendmaking van den naam dier stuk ken en. om beoordeeling van dit laatste mogelijk te maken, tevoren schriftelijk vergunning is verleend door Burg. en Weth. 2e. door middel van een reclame bord of met luider stemme den inhoud daarvan geheel of gedeeltelijk bekend te maken 3e. hetzij door zichtbare teekenen, hetzij door geraasmakende middelen op de bedoelde stukken or den inhoud daarvan de aandacht te vestigen. - Bij de gisteren gehouden verpach ting van staanplaatsen op de kermis werd in liet geheel voor 14300 inge schreven. Hierbij waren echter door meerdere inschrijvers bepalingen gc- jnaakt over bijv. een bepaalde staan- 'plaats enz., zoodat de geheele op brengst van de toegewezen staanplaat sen 7580 opbracht tegen ƒ5000 in 1919. Gisterenavond tegen elf uur klonk het brandalarm en bleek, dat er brand woedde in liet perceel, waarin de heer A. Looten, firma C. Moens, in de Lange Delft een sigarenwinkel en handel in tabak heeft De brand was door voorbijgangers ontdekt en bleek te woeden in pakken tabak, opgeslagen' in een pakkamer achter den winkel. Aanvankelijk tracht te een inspecteur van politie den brand met- een minimax te blusschen, hetgeen niet gelukte. Daar iritusschen de brandweer gealarmeerd was, verscheen die spoedig met vrij veel materiaal ter plaatse, doch sléchts een tweetal slan gen moesten worden gebruikt om het vuur te blusschen, al bleef het nog lan gen tijd rooken trouwens de talrijke nieuwsgierigen, die naar de Langedelft waren gekomen, hebben niets gezien dan rook.' de vlammen zijn tot de pak kamer beperkt gebleven. De oorzaak van den brand is onbe- ken, de schade wordt door verzekering gedekt. De Zeeuwsche bakkerij-tentoonstel ling en nationale tentoonstelling van kruidenierswaren enz. zal van 30 Augustus tot 4 September te Middel burg worden gehouden in de zalen en den tuin van liet Schuttershof. Coöp. Volksspaar- en Voorschotbank voor Zeeland. Bovengenoemde bank hield 13 dezer haar jaarlijksche ledenvergadering te Vlissingen. Balans, verlies- en winstre kening werden goedgekeurd. Uit het finantieel verslag bleek, dat de inrich ting in bioeienclen toestand verkeert het aantal bijkantoren werd wederom vermeerderd met één te Veere. Op de aandeelen wordt over 1919 een dividend van 3 uitgekeerd de rentevergoeding op de spaarbankboek jes werd voor 1920 op 3(4 vastge steld. Het aftredende bestuurslid, de heer C. J. Mommaas te Vlissingen, werd her kozen, terwijl tot leden van den raad van toezicht benoemd zijn de heeren W. Reus te Westkapelle en W. P. Cal- liber te Souburg. SOUBURG. Op 21 April a.s. zal te Souburg als naar gewoonte de Emma-bloem ver kocht worden. Mogen de dames, die zich geheel belangeloovoor dit goede doel (bestrijding der tuberculose) heb ben gegeven, door de ingezetenen met een ruimen verkoop verblijd worden. KERK- EN' SCHOOLNÏEUWS. Geref. Kerken. Tweetal te Middel burg (vacature-ds. J. D. Wielenga) ds. H. W. Laman te Assen en ds. J. H. Tel- kamp te Berkel en Rodenrijs. De kerkeraad der Ger. Kerk te Utrecht heeft de jaarwedde van de pre dikanten bepaald op 5000 met 75 tóeslag voor ieder kind. Voor de akte-examens werden gisteren te Middelburg geëxamineerd 8 mannelijke candidaten, die allen ge slaagd zijn, nl. de heeren J. van Driel, C. de Galan, K. Gorter, C. A. J. de Groot, K. van den Ham, J. W. Haeser, J. W. G. Lansink en A. M. Meijer, allen te Middelburg. VOETBAL. Programma voor Zondag 18 April Zuidelijke afdeeling. Eerste klasse. Breda VeloeitasMiddelburg. Tweede klasse. Bréda 't Zesde il Vlissingen. Vriendschappelijke ontmoeting Marine ElftalM. F. V. Goes. RECHTZAKEN. Opruiing. De Amsteruamsche rechtbank heeft veroordeeld den sigarenwinkelier B. te Amsterdam, die zich schuldig gemaakt had aan overtreding van art. 131 Wet boek van Strafrecht (opruiing). Bekl. had in Maart 1919, toen de verkiezin gen piaats vonden voor de Prov. Staten een biljet voor het raam van zijn win kel in de Laurierstraat gehangen waar in de kiezers uitgenoodigd werden niet aan die verkiezingen deel ie nemen. De rechtbank veroordeelde beki. tot be taling van een geldboete van 25, subs, vijf en twintig dagen hechtenis. De eisch was drie weken gevangenis straf. MARINE EN LEGER. Opgave van overgeplaatste onderof ficieren der zeemacht op 27 April van „Bellona" naar Gelderland" schipper A. Aaldertsz bootsman A. Rook opperkonstabel J. Wiarda kon stabelmajoor j. A. Groenland en B. Fa- ber sergeant-konstabel J. W. G. Mijn- hart, K. S. de Jong, S. F. Roberti, G. Maasdam, F. H. yoordenberg, P. A. Verhoef, L. Sallem en W. A. Gohren sergeant-machinedrijver W. C. Kraaij sergeant-machinedrijver J. Brouwer en F. M. j. H. van de Putte sergeant der mariniers H. Berkman sergeant-tim merman K. E. Pels sergeant-bottelier J. van der Sande sergeant-ziekenver pleger J. J. Altmuller bootsman H. van Tijn en L. C. Bosdijk van wachtschip Willemsoord naar „Gelderland"; boots man A. de Graaff van marinehospitaal Willemsoord naar „Gelderland" ser geant-machinedrijver R. van Dijk, J. van Meer en P. Nielen van „Van Speyck" naar „Gelderland" sergeant- seiner B. van Harten van waistation Willemsoord naar '„Gelderland"; boots man P. van Heck van „Bellona" naar „Herring" bootsman A. Gerretsen van wachtschip Willemsoord naar marine- hospitaal Willemsoord konstabel-ma joor J. H. Hibender van „Bellona" naar „Koningin Emma" sergeant-konstabel A. Koumans, J. de Groot en J. W. A. Muijsson van „Bellona" naar wacht schip Willemsoord oppermachinedrij- ver A. J. Stapel van „Beilona" naar „Van Speyck" machinedrijver-majoor L". M. de Waai van „Bellona" naar „Hefring". Bij Kon. besluit is bepaald dat met 27 April a.s. Hr. Ms. artillerie-instruc tieschip „Bellona" zal worden uit dienst gesteld en Hr. Ms. pantserdek- schif) „Gelderland" als artillerie-in structieschip zai worden in dienst ge steld en is het bevel over dit schip met gemelden datum opgedragen aan den kapitein ter zee H. J. Albarda, onder eervolle ontheffing van het door hem gevoerde bevel over Hr. Hs. artillerie- instructieschip „Bellona". DE GEALLIEERDEN EN DUITSCHLAND. Volgens de Fransche bladen heeft de Britsche gezant lord Derby, in zijn on derhoud met Millerand gisteren voorge steld, dat de Fransche en de Engelsche regeeringen gelijkluidende opdrachten aan de vertegenwoordigers van Enge land en Frankrijk in Berlijn verstrekken om de Duitsche regeering mee te dee len, dat men van haar een nauwgezette nakoming van het verdrag van Versail les verwacht, nl. van die bepalingen, welke betreffen de vermindering van de legersterkte en de vernietiging van oor logsmateriaal en dat verder de gealli eerde mogendheden een herstel van de militaire heerschappij noch een anar chistische revolutie zouden dulden. Tegelijkertijd zal er dan op worden gewezen, dat de nakoming tegenover Duitschland van de gedane beloften be treffende den economischen herop bouw, de verleening van internationale credieten en de levering van grondstof fen zal afhangen van de nakoming van de bepalingen van het verdrag en dat het niet nakomen daarvan zou kunnen leiden tot hervatting van de blokkade. DE FINANTIEELE TOESTAND IN DUITSCHLAND. De minister van financiën iieeft in het begroptingscomité der Nationale Ver gadering verklaard, dat het postbelieer een deficit zal hebben van 900 millioen mark. Hij deelde mede. dat een nieuw crediet van drie milliard binnenkort zal worden aangevraagd ten einde de voedselprijzen tot einde Juli omlaag te drukken. De minister wees er op, dat de eischen der vakvereeniglngen om uit betaling der loonen voor de stakings dagen gedurende het Kapp-regiem mil- liarden zouden kosten. Hij zeide ver der op 31 Maart bedroeg onze ge consolideerde schuld 92 milliard en onze vlottende schuld' 105 milliard de laatste schuld' zal nog veel grooter worden. In den loop der debatten zei Noske, dat groote kringen der bevolking nog steeds niet bereid waren de gevolgen te aanvaarden van het feit, dat Duitsch land dén oorlog verloren heeft. Men dient tot het besef te komen, dat het land hopeloos arm is en men niet meer kan leven als voor den oorlog. De le vensstandaard moet op den meest be seheiden grondslag worden gesteld. EEN NIEUW OFFICIEREN-COMPLOT Het „Berliner Tageblatt" deelt op gezag van het rijksministerie voor ver dediging het volgende mede Bij het ministerie was Woensdag een bericht binnengekomen, waarin gezegd werd, dat tusschen in dit bericht persoonlijk genoemde officieren van het rijksweer- coinmando I en radicaalgezlnde arbei ders een bespreking in de lokalen van het ministerie zou plaats vinden. Deze bijeenkomst is ook werkelijk gehouden. De zitting was reeds begonnen en men was bezig te onderhandelen. Er werd over gesproken, om een aaneensluiting op nationaal-communistischen grond slag tot stand te brengen, toen op be vel van den rijksweerbaarheidsminister de zitting opgeheven werd en alle aan wezigen, met uitzondering van een ka pitein, die in opdracht zijner meerderen, aan de zitting deelnam, gearresteerd werden om tot nader order nahr het hoofdbureau gebracht te worden, waar zij zullen blijven, totdat deze aangele genheid volkomen opgehelderd is. Met betrekking tot de in het rijksmi nisterie van verdediging ontdekte sa menzwering van officieren, schrijft het „Berliner Tageblatt" De radicaalge- zinde arbeidersleiders, van wie bij de samenzwering sprake is, behooren tot (ie zoogenaamde communistische arbei derspartij. Deze communistische partij vertegenwoordigt behalve communisti sche opvattingen nationalistische idee- en en wil volgens het programma van Lauffenberg uit Hamburg, de wereld revolutie door een militair optreden der communisten' veroorzaken. Verder verneemt het „Berliner Tage blatt", dat de besprekingen der officie ren met de communistische arbeiders leiders ten doe! hadden, een nationalis- tisch-communistischen „Putsch" te or- ganiseeren. DE DUITSCHE KRIJGSVOORRADEN. In het Engelsche Lagerhuis verklaar de de minister van oorlog, Churchill, gisteren in antwoord op een vraag, dat, voor zoover bekend was, zich thans in Duitschland bevinden 6500 stukken licht veldgeschut, 2809 veldhouwitsers en 5000 stukken zwaar geschut, behal ve de kanonnen, gebruikt aan de zui delijke en oostelijke grenzen. Tijdens den wapenstilstand was Duitschland toegestaan in bezit te hebben 4235 ka nonnen en houwitsers. De geallieerde commissie heeft deze zaak op het oogenblik in handen. On geveer 3800 kanonnen moeten ter ver nietiging worden ingeleverd. Duitschland zou dan ingeleverd heb ben '.7.800 kanonnen. Er is vastgesteld, dat Duitschland eveneens een groot aantal vliegtuigen bezit, waarvan vele voor oorlogsdoel einden bruikbaar zijn. HET PROCES TEGEN PRINS JOACHIM. Gisteren begon het strafproces tegen prins Joachim Albrecht van Pruisen. Dit is de eerste keer sedert het bestaan van Pruisen, dat een Hohenzollernprins zich voor een strafkamer moet verant woorden. De tribune was door elegant publiek bezt. Een groote macht veilig heidspolitie was aanwezig om de orde te handhaven. Nadat de prins in verhoor was geno men, werden de Fransche officieren gehoord. De prins beweert niet van de muzikanten geëischt te hebben, dat zij „Deutschland, Deutschland ueber aües" zouden spelen. De'officieren verklaren daarentegen, dat zij gezien hebben, dat de prins 50 mark gal, opdat het lied gespeeld zou worden. Ook is er werkelijk met wijn glazen gesmeter. De Fransche kapitein Ronctam zeide verder, dat hij in het hotel nog nooit strijd of onrust meegemaakt had en dat hij het besliste vermoeden koesterde, dat de prins een of andere aanleiding tot een botsing zocht. Eens had hij ge hoord, dat de prins in de garderobe zeide „Wanneer zal Duitschland ein delijk van deze, zwijnen gereinigd wor den De prins ontkent dit. DE ONRUST IN IERLAND. De Iersche arbeiderspartij heeft nu ook verklaard, dat de algemeene sta king, die twee dagen geduurd heeft, thans geëindigd is. De politieke medewerker van de „Daily Chronicle" schrijft', dat het be sluit om de Sinn Fein gevangenen op andere wijze te behandelen er op wijst, dat er een andere geest gekomen is in de manier, waarop men het moeilijke vraagstuk, dat de Iersche uitvoerende raad onder rde oogen heeft te zien, wil behandelen. De benoeming van gene raal Mc. Ready, wien zeer ver strek kende bevoegdheden zijn verleend en van sir Lanon Greenwood, die een man is met veel doorzicht in zaken het be stuur betreffende, wijst er op, dat de regeering al het mogelijke doet, niette genstaande de moeilijke omsfandighe-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2