ND gestemd is, edige beëin- ct. ken is, dat ngen haar ven handha- der verga- rbeidersbon- 'an zijn, zoo den grond de Scheep- edig einde te er geval zal, hen de inter- rs Federatie ngen mocht latste woord beiders zelf an de zijde nede. ekingen tus- van het be- enigingen en bestuur der der Scheep- ,de Tel." scheepvaart^ preking in jzigd. GREEP IN :n oproep van lemocratisehe :n tot groote aangespoo-rd. ;en militairen eenige dagen n maant aan peciaat nu de r staan moet n belangstel- k toonen. De t deze bewe- nneer zij uit- let geval zou a! hebben, als intra-revoiutie bij voorbaat Zoo er echter welke p'artij- rorden gevon- ionaire bewe- hoofd in een ij wel wéten, meer uit dien {trekken en de zullen hebben verneemt uit den loop van nschen die op welingelicht aire beweging bewijzen zijn zijn zooveel actisch zeker- né uitbarsting AN HET ÏAG. een nota aan land het laat- lelsvloot moet n' de Duiïsche ir de commis- zonden, wordt 'keurig onder eden, de com- efcomen is, dat rden genoemd bepalingen te 'Crneemt, heeft 11 nieuwe nota ïarin nogmaals de bepalingen llen en de ver- onderstreept ■n van de lnat- ïomische leven roeten hebben. EBIED. toestand in het erandering ge- nog steeds ten en worden ge- actie in het ge in het Bergsche ewapende coni- neld, komt niet k de veronder- ire kringen té roode troepen 1.000 man zou de burgerlijke ken. lestand ten Zui- steeds als zeer het is zeer de toch nog zal taire actie in rnenren, voelt men ech- irc expeditie ten ar men hiervan ran de militaire wondenheid on- Daarbij komt politieke toe- ontruiming van :eer gewenscht nenlandsche za» unster te Berlijn in zijn verslag r den nadruk op til- ingrijpen ten :r slechts in chieden, als alm n gefaald. liet 1 lil t. ie ont Naar het „Acht Uhr Abendblatt" ver- ,'mt is het roode leger thans zoover Tonden, dat er in het Roergebied Sei gesloten afdeel ingen roode troe- meer bestaan. Wat op het oogen- ti" nog aan gesloten afdeelingen in -treken rondtrekt, zijn slechts ben- die uit werkeloos gespuis bestaan. Aangaande den toestand in liet Wup- perdal wordt van militaire zijde liet vol gende bericht Duizenden voormalige roode gardis ten ziin naar iiet Wupperdal en omge- L, i,-vlucht en wachten daar op het voor "in"1 doel gun3''8e tijdstip. Er heerscht dientengevolge overal groote onveiligheid. Inbraken, rooverijen, dief stal cn'afpersing zijn aan de orde van den dag. Bijzonder brutaal treden eeni- ne benden op aan der, zoom der Wup- oersteden. Ze overvallen wasscherijen, ttvnnderlijk staande huizen en boerde- rijen om waschgoed, icleeren,, levens middelen en geld af te persen. Met is voorgekomen, dat mens-men niet naar iiiin werk konden gaan, omdat men kun a|ï kleeren had afgenomen. Het g spuis is voor een gr leeï.e zeer go- neideed en somtijds de Duitsche ia; niet machtig. In de steden hebben nog vele schietpartijen plaats, als de roode »ardisten ai te brutaal optreden. On langs eischte b.v. een roode gardist te Elberfeld in een auto met zijn vrienden kosteloos te worden rondgereden. Bij de schietpartij, die daarop ontstond, werd hij gedood. Elkeii nacht hebben talrijke inbraken plaats. In het bijzon der heeft men het op schrijfmachines, telefoontoestellen en drijfriemen ge munt. In de ambachtsschool te Elber feld werd de laatste nachten driemaal ingebroken. Hef Wupperdal schijnt het uitgangs punt van een nieuwe actie van het roode leger te worden. Van de afgifte der wapens is nog zoo goed als niets gekomen en hetgeen werd ingeleverd, is onbruikbaar. De Essener Centrale Raad heeft den strijd nog niet opgegeven. Hij acht het thans zijn voornaamste taak, met het oog op latere onvermijdelijke gevechten, een krachtige organisafiee in het leven te roepen, met welk doel een commissie is gekozen. HET ENGELSCH-FRANSCHE GESCHIL BIJGELEGD. De Fransche minister-president heeft in de Kamer medegedeeld, dat het ge schil met Engeland uit den weg is ge ruimd. Het is, zoo zeide Millerand, slechts geweest een verschil van mee ning over de middelen, die tegen Duitschiand moeten worden aange vend. Beide regeeringen zijn meer dan ooit overtuigd van de noodzakelijkheid dat een nauwe, hartelijke samenwer king noodig is, bij de regeling van de ernstige kwesties, die uit het vredes verdrag voortkomen. In dezen zin stelde Millerand de op nieuw beklonken eenheid tusschen En geland en Frankrijk vast. Bij alle 'con cessie? door Parijs aan Londen gedaan, word! de Fransche bezetting in het Main-gebied voorloopig gehandhaafd, en, volgens Wolff, zelfs uitgebreid in de streek van Hanau. De Fransche re geering heeft nadrukkelijk beloofd de troepen uit Flessen te zullen terugne men, wanneer de neutrale zone door de Duitsche troepen wordt onlruimd. Het terugtrekken der Duitschers zou reeds begonnen zijn, de rijksregeering blijkt weinig macht te hebben over de aai; tien Roer staande gevechtstroepen, die op iiun eigen houtje willen terugtrek ken, alles werkt dus mee om de Fran- schen spoedig het voorwendsel te ont nemen tot verdere bezetting van het Main-gebied. 7V San Remo, in de Italia'ansche Ri viera, zullen Lloyd George, Millerand, Nifti en de andere leden van den Op- ptrsicn Raad een beslissing moeten treffen om dc Duitsche tekortkomingen inzake de uitvoering van het vredes verdrag te verhelpen.'Millerand heeft in zijn antwoorden aan de 'cngélsche re geering den vinger op de wondeplek gelegd, nh dat Duitschiand door niet- uitvoering van het vredesverdrag, op voorname punten, o.a. de kolenlevering, iit' bestraffing der oorlogsmisdadigers, tie ontwapening, in gebreke bleef en verzuimde daardoor zijn goede trouw ie bewijzen. Frankrijk kan niet aldoor blijven vrachten. Uit het resultaat ban Remo zal kunnen blijken, hoe de "eallieerden verder het vredesverdrag willen ten uitvoer zien gelegd. Aan Fransche zijde huldigt men nog steeds de opvatting dat dwangmaatre gelen daartoe onontbeerlijk zijn. Enge- ,3'<1 heeft bij zijn kritiek op Frankrijk vergeten, dat het zeif Konstanii- n°pel bezet heeft. HET TERUGTREKKEN DER TROEPEN. Ibeslissing over den termijn, waar- I 'P de troepen uit de neutrale zóne moe- In zijn teruggetrokken, waarvan het Knue' ;5a' afhangen wanneer de Fran- I n f rankfort en Hanau zullen oni- nien, zal waarschijnlijk heden vailer. ''staatssecretaris Stock, die naar nster gezonden is om een onderzoek Prs/"cn naar de toestanden in het lichu?' f?' 281 c'e rijksregeering in- l trno.fi1 nf "en verder oprukken der I i,. ,ln 'let Wuperdal noodzakelijk leen Li01'.Kron|l van deze inlichtin- 1 sluif rijksregeering dan een be ten wenscht re'§eeringskringen edl" I div „XX";",1 men de troepen zoo spoe- ,l|g 'te trekken'1 "eutrale gebied te- EEN INTERNATIONALE COMMISSIE NAAR RUSLAND. Op het oogenblik bevindt zich te Berlijn een internationale commissie, die bestaat uit den Fransclien socialist Renaudel, hoofdredacteur van de ,,Hu- nlanité", den Engelsehen arbeiders leider Shaw en het Hollandsche Kamer lid Schaper. Deze commissie vertrekt binnen eenige dagen naar Warschau om de juistheid ie onderzoeken van het raat)art dat de Amerikaansche gezant Morgenthau deslijds over de toestan den in Polen heeft uitgebracht. Van daar reist de commissie naar de Oekraï ne. terwijl een bezoek aan sovjet- Rusland op het program staat. QEMENÜD NIEUWS*" Wij meldden, dat te Leiden eenige personen waren gearresteerd, die men er van verdacht betrokken te zijn bij het Haagsche zedenschandaal. Volgens nadere berichten, meldt het „Volk" hou den de Leidsche arrestaties daarmee geen verband, doch betreffen zij een af zónderlijk geval, dat veel overeenkomst vertoont met liet Haagsche vieze zeakje. Reeds zijn vijf personen gearresteerd. ■Mec.Sere arrestaties zullen vermoede lijk volgen. Gisteieiinacht omstreeks half drie werd van de strra; af ontdekt dat er brand was in het bovengedeelte van de roggebroodbakkerij van de firma Fun- ke, op de Lijn', aansgracht te Amster dam. Hoewel in de fabriek gewerkt werd (de firma heeft daartoe bij uit zonderingsbepaling vergunning) had den de werklieden nog niets bemerkt. Toen de brandweer verscheen sloegen de vlammen reeds uit het middenste van de drie perceelen waaruit de fa briek bestaal. Het dak van de motzol der, waar blijkbaar de brand ontstaan was, brandde door, terwijl de beide on dergelegen verdiepingen, schroei- en waterschade beliepen. De panden ter linker- en rechterzijde leden natuurlijk ook wel schade, doch deze was van zeer geringen omvang. Het vuur werd met behulp van' eenige stralen op de Vechtleiding gebluscht. Verzekering dekt de schade. Niet lang geleden, is een brandje, schoon van minder beteekenis, op'denzelfden mot- Zolder ontstaan. Te Lage Zwaluwe reed een auto in volle vaart tegen een koe, met het gevolg, dat de auto van den dijk tui melde. De bestuurder kwam met den schrik vrij, maar zijn knecht werd le vensgevaarlijk verwond. Onder Ak- krum is bij een botsing tusschen iwee 'motorrijders een monteur uit Gorredijk gedood. Dinsdagavond om half tien werd op Oosterburg te Amsterdam op erger lijke .wijze huisgehouden. Op het oogen blik, dat op Oostcrburgergraciit geen politie surveilleerde, braken een .aantal jeugdige knapen een spoorwagon met aardewerk open. Het werd een plunde ring. Bij duizenden werden kopjes en schoteltjes gestolen. De stationschef en eenige spoorwegbeambten trachtten de plundering tegen te gaan, maar nu kwamen ook ouderen, die met een wel gevallig oog de dievenbende in hun plunder-actie hadden gadegeslagen, tusschenbeide. De beambten werden te gengehouden en zelfs met steenen ge worpen. Het grootste gedeelte van het aardewerk werd vernield. Toen de po litie kwam aanloopen, nam de bende de vlucht. Terstond werden bij een 35-tal gezinnen in de Oostenburgermidden- straat en -achterstraat huiszoeking ge daan. waarbij een gedeelte van het ge- stolene werd gevonden. Volgens het „Dagblad van Noord- Brabant" heeft mevr. Roland Holst zich verleden week, van haar woonplaats Hilversum komende, per extratrein, die één wagon eerste klas bevatte, van het station Seppe naar Zundert be geven, waar zij een buiten heeft. Het wonder in ,.S c a - I a". Het „Vad." schrijft De heer Bouwmeester, die directeur van Scala te 's-Gravenhage is, heeft ons uitge- noodigd een demonstratie bij te wonen van Effendi Delauné, den Turk, di% avond aan avond het Scala-publiek in verbazing brengt. De heer Delauné wordt aan handen en voeten geboeid, gaat in een brand kast staan, die met vier sleutels geslo ten en dan in een groote kist wordt ge schoven. Deze kist hebben we zien dichtspijkeren en omwinden met een stevig touw, waarna zij in een hok wordt geschoven. En nu komt het won der Geen drie seconden, nadat de kist in het hok is, hooren we in de zaal luid gelach daar staat de heer Delauné in rok en ongeboeid... De kist wordt uit het hok geschoven, ontdaan van het touw, los gespijkerd. De bjandkast gaan we ontsluiten en., met een vriendelijk lachje staat mada me Delauné ér in geboeid aan han den en voeten Wij staan er paf van 1 Op den hoek van de Dam en dc Kalverstraat te Amsterdam stond een vreemdeling te turen op een platte grond. Hij was' zichtbaar»verbaasd. Een voorbijganger tikte hem op den schou der en bood vriendelijk aan hem terecht te wijzen. De vreemdeling iachte en zei met een Amerijcaansch accent, dat hij gehoopt had zelf den weg te vinden met behulp valt de plattegrond. „Ja", zei de voorbijganger, „dat zou misschien wel gaan, wanneer u niet op een plattegrond van Rotterdam stond te kijken." De Nederlandsche en Belgische justitie heeft te Esschen (grens) een samenkomst gehad om den Nederlander K. te confronteeren met de 6 Belgen, die gearresteerd zijn wegens het maken van valsche 1000 francs-biljetten. K„ die ook bij de zaak betrokken is en door de Nederlandsche politie gearres teerd werd, had bekend en de rol van zijn Belgische vrienden aan de Neder landsche justitie uiteengezet. Bij de confrontatie te Esschen hand haafde K. al zijn beschuldigingen te genover de 6 Belgen. Aan het station te Neuss (een stad in het door België bezet gebied) is een officieel stuk aangeplakt, dat in zulk koeterwaalsch is gesteld, dat wij het curiositeitshalve, in zijn geheel overnemen. Het stuk, geteekend door .Xe general-majbor bevelhebber van het kan-tonnnement Neuss", luidt als volgt „De Burgers van de Gebondenen Landen, die zich van Frankrijk of Bel gië naar de Rhijnlanden willen begeven iiebbeh alleenlijk een certificaat van de Burgemeester of de Politie Kommissa- ris van hun quartier noodig indien zij Franschrnan of Belgien zijn en hun Konsul indien zij Amerikanen of En- gelsehmannen zijn. Zoohaast zij een garnisoen aanko-- men zullen zij bij den Plats-Komman- dant (Kantoiinernent Kommandant in het Belgisch bezet zone) moeten tegen woordig dragen. De personen die tot andere gebonde nen landen behooren zullen in de Rhijn landen toegelaten zijn indien zij de zelfde papiere kunnen toonen die van Engelschmannen ,of Amerikanen wor den geëischt. Er heeft te Parijs een opzienba rende arrestatie plaats gehad. Op ver zoek van den minister van oorlog en den minister van binnenlandsche zaken is men overgegaan tot de inhechtenis neming van den vroegeren Russischen Doema-afgevaardigde Alexi Oznobichi- ne, toen deze van een reis terugkeerde. Uit de bijzonderheden, die de bladen over deze arrestatie mededeelen, blijkt, dat een groote groep Russen, die vroe ger onder hei Tsaristisch regiem dien den, en die-te Parijs een grooten invloed uitoefenden op de Russische politiek, in onmiddellijke betrekking stonden tot de Duitsche regcering. Het vermoeden be stond, dat de aanzienlijke propaganda- kosten, die de Russische groep uitgaf, betaald werden door Berlijn. De Rus sen stelden zich voor, het Russische tsarenrijk in zijn ouden omvang te her stellen. Voornamelijk hadden zij hun propaganda gericht tegen Polen, dat volgens hen een niet-levensvatbare staat is. Er had in verband met de arrestatie van Oznobieliine een dertigtal huiszoe kingen plaats bij zeer bekende Russi sche personen. Bij zijn arrestatie had Oznobieliine een handkoffertje bij zicii, waarin zich een aantal documenten be vonden, die op onderhandelingen met Berlijn betrekking hadden. De aandacht was op hem gevestigd door het onvoorzichtig optreden van den Duitschen vertegenwoordiger te Parijs, die hem herhaaldelijk opbelde en hem in het gezantschapsgebouw ont ving. De ramp, veroorzaakt door de ontploffing te Koningsbergen, is veel erger dan .aanvankelijk vermoed werd. in het lijkenhuis liggen ongeveer 100 dooden. Hierbij komen nog minsiens zooveel dooden dit' nog onder het puin bedolven liggen. Het juiste aantal kan nog niet vastgesteld worden, daar veie arbeiders onherkenbaar verminkt z^r cn de arbeiderslijsten bij de ontploffing vernietigd werden. De ellende is ont zaglijk, daar de meeste berooide gezin nen zonder middelen achterblijven. Er is reeds een collecte te hunnen bate ge organiseerd. De in de stad aangerichte schade loopt in de millioenen. Over de onploifing in de Stolber- ger kunstmestfabriek meldt de „Aachc- ner Volksfreund", dat het ongeluk hier door ontstond, dat twee wagonladingen kunstmest bij het overladen ontploften. Het betreft kunstmest, welke aan de grens in beslag genomen en aan de stad Aken toegewezen werd. Blijkbaar was de kunstmest uit munitie-afval be reid en bevatte zij nog springstoffen. De zeventien arbeiders, die bij het on geluk in de fabriek werkzaam waren, zijn omgekomen. Ook de gebouwen der naburige chemische fabriek Rhenania. alsmede het stationsgebouw zijn zwaar beschadigd. Een heele straten rij is zoo danig geteisterd, dat alle huizen ont ruimd moesten worden. Van de meri- schen, die zich in de Rhenania-fabriek of öp de straat bevonden, zijn er zeven, gewond. Bovendien is een aantal per sonen in de omliggende huizen ge kwetst. t Gaby Derlijs, de bekende variété- artiste, die onlangs is overleden en veel van zich deed spreken door haar rijke en vorstelijke kennissen, heeft alleen aan kleinoodieën een erfenis nagelaten ter waarde van 5.300.000 francs. Een scheepsbouw- trust. Volgens berichten uit Ot tawa (Canada) bestaan daar plannen voor het oprichten vari een groote com binatie op het gebied van staalfabriea- tie en scheepsbouw, waarin Indië, Au stralië, Canada en Groot-Brittanië ver tegenwoordigd zullen zijn. De consoli datie van de Canadian Steel Corpora tion en de Nova Scotia Steel and Coal Company is bijna een voldongen feit. Er bestaan plannen voor verdere uit breiding, waarbij de Canadeesche on dernemingen voor scheepsbouw be trokken zijn. Dit is alles een onderdeel van de groote combinatie, waarbij men in ruime maté gebruik zal maken van de natuurlijke hulpbronnen, weike Canada biedt. ltaliaansche douaniers hebben te Modena aan de Italiaansch-Fransche grens bij het doorzoeken van den Ro meParijs-express een ontdekking ge daan in de slaapcoupé van prinses Ma rie van Bourbon, dochter van don Car los, den Spaansehen troonpretendent. Het komt weinig voor, zegt de „Daily Mail" dat de eigendommen van prinsen of prinsessen door de douane doorzocht worden, maar nu vonden zij verborgen schatten. Onder de matras der prinses vond de douane juweelen ter waarde van 960.000 gld. Daar Italië den uit voer van weelde-voorwerpen verbiedt, werden de kostbaarheden in beslag ge nomen. iXIïiiE°BERiciTiS HET VLOOTPROGRAMMA DER REGEERING. Bij het afdeeüngsonderzoek der ma- rinecredietwet (voorloopige vaststel ling van de marinebegrooting voor 1920) werden daartegen geen bezwa ren geopperd. Enkele leden behielden zich echter voor bij het wetsontwerp betreffende den afbouw der kruisers „Java" en .Sumatra", het vióotprogramma in zijn geheel ter sprake te brengen om de inzichten van den onlangs opgetreden minister dienaangaande te leeren' ken nen. Ook wenschte een der leden reeds nu een waarschuwende stem te doen hooren tegen dc eventueele instelling van een departement van landsverdedi ging. Hij toch achtte het zeep bezwaar lijk, zoo niet onmogelijk, een bewinds man te vinden, die van beide takken van verdediging, marine en landmacht, genoegzaam op de hoogte is. Wel.werd door hem erkend, dat indertijd het op treden van minister Colijn als hoofd van minister Colijn als hoofd van een dergelijk departement algemeen vol doening heeft gewekt, maar hij meende daarin een zeer bijzonder uitzonde ringsgeval re moeten zién. DIENSTBODEN' EN INVALIDITEITS WET. Als ernstig bezwaar tegen de Inva liditeitswet wordt in den laatsten tijd in het bijzonder van de zijde der huis vrouwen aangeroerd, dat de voor dienstboden, welke later huwen, be taalde nremiën zouden zijn weggegooid geid. Het hier bedoelde bezwaar mist even wel eiken grónd. De huwende dienst bode, die voortaan geen loondienst meer verricht, blijft volgens de Invali diteitswet verzekerd, totdat zij gebruik heeft gemaakt van de bevoegdheid om de verzekering te doen vervallen. In dat geval zijn de voor de betrokkene, zoo lang zij dienstbode was, betaalde pre- miën niet voor haar verloren. Artikel 57 der Invaliditeitswet bepaalt immers, dat wanneer de verzekering vervallen is, het bestuur der rijksverzekerings bank vaststelt, welk bedrag, aan vrije premiën ten name van den betrokkene zal worden geboekt. Die vrije premiën nu geven, ingeval de betrokkene inva lide wordt, of den leeftijd van 70 jaar bereikt, recht op een rente, waarvan het bedrag uit den aard der zaak, on der meer zal afhangen van het aantal vrije premiën ten name van den betrok kene geboekte, bedrag. Uit dat wets voorschrift volgt derhalve zonneklaar, dat van „weggegooid geld" geen spra ke is. De huwende dienstbode is bovendien bevoegd de verzekering voort te zet ten. in welk geval de verdere verschul digde premiën natuurlijk ten hare laste komen. DE STAKING IN DE HAVENS. AMSTERDAM. De Algemeene Ne derlandsche Bond van Handels- en Kantoorbedienden meldt In de havens worden verschillende kantoorbedienden geprest, op straffe van ontslag tot het verrichten van het werk, dat anders door de thans in sta king zijnde havenarbeiders wordt ver richt. Het spreekt vanzelf dat daardoor alle kantoorbedienden in deze bedrijven werkzaam, in moeilijkheden komen, omdat de stakende havenarbeiders niet zien kunnen wie wel en wie niet hun gewoon werk verrichten. Op grond daarvan wendde het be stuur van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden zich tot de Schcepvaartvereeniging Nbord, met verzoek te willen besluiten, dat de kantoorbedienden hare leden slechts hun eigen werk blijven verrichten. Het antwoord van de Scheepvaart- vereeniging luidde dat de Vereeni- ging ten opzichte van de kantoorbe dienden geen standpunt wenschte te bepalen en de zaak in kwestie ter be oordeeling bleef van de leden en hun personeel. VVEENSCHE KINDEREN TERUG NAAR HUN VADERLAND. Gisterenmiddag een uur zijn van het Centraal Station te Amsterdam onge veer 150 Weensehe kinderen naar Arn hem vertrokken, om vandaar met on geveer 450 Weensehe kinderen uit ver schillende streken van ons land de te rugreis naar Weenen te aanvaarden. Het waren alle Joodsche kinderen, die door de goede zorgen van het Joodsch Comité lot leniging van' den nood in Weenen, sedert November en December 1919 een onderdak hadden bekomen bij Joodsche families in de hoofdstad, Beladen met kisten en doo- zen, waarin levensmiddelen en souve nirs, stapten de kinderen, die er allen bijzonder goed uitzagen, in den trein. Het vertrek gaf aangrijpende afscheids- tooneelen te zien. Een 30-tal dames en heeren zullen de Weensehe kinderen op hun reis begeleidden. Men hoopte morgen in Weenen te zijn. V.' O F K F. R 'WETGEVING. De voorzitter van de N.at. Vereen, tot Bestrijding van den Woeker, .de heer Sehnuilling, en het hoofdbestuurs lid dezer vereeniging, de heer Pool, hebben, naar het maandblad „Weg met den Woeker" mededeelt, een audiëntie gehad bij den minister van justitie, ten einde dezen te wijzen op het groote belang en zelfs de noodzakelijkheid van een of meer wetsbepalingen tegen den woeker in den geest van het be kende artikel van het Duitsche Burger lijk Wetboek. Naar aanleiding van het op deze audiëntie besprokene heeft de voorzitter zich meteen met een brief tot den minister gewend, waarin hij diens aandacht vestigt op de bröchure-Ger- ritsen (1916) De woeker der Voor schotbanken en de Nederlandsche wet geving. de overdrukken uit het koloni aal Weekblad der ar?ikelen"~van den heer Schmölling, getiteld Vergelijking tusschen de drie vormen van woeker in Nederland en Indië, (1917), alsmede op het bekende Kon. besluit van 17 Juli 1918, hetwelk in den geest van het bo ven aangenaaide Duitsche artikel de bestrijding van den Woeker in indië beoogl. Tevens heeft de voorzitter aan den minister de medewerking van het hoofdbestuur toegezegd bij de voorbe reiding van wettelijke bepalingen, eventis dit toendertijd bij de voorbe reiding van de Pand'nuiswet geschied is, waarvan gebleken is, dat zij goed heeft gewerkt. BELGISCHE TROEPEN TE MAINZ. PARIJS. (V. D.) Uit Mainz wordt ge meld Het detachement Belgische troe pen, belast met de Fransehen samen ie werken met de bezetting van Frank fort en bestaande uit een bataljon van het 10 reg. infanterie, gecommandeerd door kolonel Huvgue, is aan hei station van Mainz aangekomen, alwaar het ontvangen werd door generaal Degout- te. De Belgische en Fransche officieren begaven zich naar de wachtkamer van het station, die voor reizende officieren gereserveerd was. Generaal Degoutte hield een rede daarna bracht kolonel Huygpe een toast uit op den president der republiek, het rransche volk en het Fransche leger. BOMAANSLAGEN. LISSABON. (V. D.) Bij een betoo ging ten gunste van de regeering wer den 40 personen gewond tengevolge van het werpen van bommen. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. „Nederland" „Banka" 9 April van Coronel naar Tahiti. Kon. West-Ind. Maildienst. „Jan van Nassau" 11 April van Huelva te Middlesbro. „Prins Willem I" (thuisreis) 9 April te Havre. „Van Rensselaer" 14 April van Amsterdam naar West-Indië. Kon. Ned. Stoomboot Mij. „Calypso" 29 April van Hamburg te Tri nidad. „Oberón" 5 April van Corcubion naar Newport. „Irene" 7 April van Gibraltar naar Valencia. „Dido" 14 April van Amsterdam naar Hamburg. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 15 April 1920. Zure bellefleur 16 ct. roodbakker 14 ct.j pippin 9 ct. spinazie 7 a 21/3 ct. poters 3 ct. wagenaars 10 a 11 y2 ct". koolrapen 3y2 ct. peen 5V2 ct., alles per K.ü. eend eieren 9'/2 ct. kipeieren S]A ct. bloem kool 3' j a 231/2 ct. kropsla" 6 a 7V-> ct. alles per stuk prei 4 a 8'/2 ct. rabarber 3 a 6' '2 ct. radijs 7l/2 a S ct. peen 11 2 a 121/2 _-t„ alles per bos zuring 6 a 30 ct. snijsla 13 ct., alles per mand. Middelburg, 15 April 1920. De aanvoer aan de graanmarkt was heden zeer gering. Tarwe ƒ33 a ƒ35; witteboonen ƒ44 a ƒ46 kroonerw4en 27 a ƒ28 lange brui- neboonen 25 a 27. Boter 1 40 a 1.50 per 5 ons. Eieren 8 a 9 per 100 stuks. WSSSEL KOERSEN. 14 April. Londen 10.65'/2 Berlijn ƒ4.50; Parijs- 17.25 Brussel 18.40 Weenen 1.35 New-York 2,68' WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 16 April: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid westelijke wind. Betrokken of zwaar be wolkt, met tijdelijke opklaring. Regenbuien. Zelfde temperatuur. HOOGWATER TE VLISSINGEN. April v.m. (Z '0 m e r t ij d Vrijdag 16 12.51 Zaterdag1 17 1.06 1.34

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3