BUITENLAND even wijzen op soortgelijke plaatsen als Vlissingen, waar reeds tijdelijke overeenkomsten zijn gesloten, o.a. te Delft, met een loon van resp. 80 en 77 cent per uur, Nijmegen 7370/Zaan dam 8582, Zeist 9087, Baarn 85- 82, Almelo, Hengelo e.a. waar het loon voorheen 7 cent per uur lager was dap te Vlissingen, 67-^-65. Welke redenen of er nu voor U be staan om liet loon voor de bouwvak arbeiders alhier steeds zoo laag moge lijk tc houden is ons een raadsel. Het is toch overbekend, dat Vlissingen zeker niet goedkooper is om te leven als een van de hierboven genoemde plaatsen. Verder kunnen wij U nog mededeeien dat indien U njet bereid zijt om op dit, of ons vorig voorstel in te gaan, of de bespreking hier over ie openen, op een gisterenmiddag gehouden vergadering met algemeene stemmen is besloten den strijd onverzwakt voort te zetten. Namens bovengenoemde organisatie, J. JOOSSE, Secretaris. Bij de Landelijke Federatie, at'dee- ling Vlissingen, is nog liet volgende schrijven ingekomen Ondergeteekenden, aannemers van bouwwerken te Vlissingen, gezien den stand der staking in de bouwvakken, waarvan voor zoover hun bekend in de verhouding tus.schen partijen, nm. de Federatie van Bouwvakarbeiders, afd. Vlissingen en de Patroons-vereeniging „Bouwkring" te Vlissingen, geen wijzi ging is gekomen, en blijkbaar geen overeenstemming is te verkrijgen, mee- nen zij, nu deze staking, daardoor reeds de achtste week is ingegaan, een be middelingsvoorstel aan uwe Federatie te moeten doen, en vertrouwen zij, dat dit door U in overweging zal worden genomen, nl, Het loon te brengen op 60 cent per uur voor een metselaar en timmerman, en 57 cent per uur voor een opperman of grondwerker. Indien uwe vereeni- ging hiermede accoord gaat, verwach ten ondergeteekenden, dat de arbeid bij hen zal worden voortgezet. Achtend, W. ANKER. H. SEEGERS. Hierop is door de Federatie het vol gend antwoord gezonden Naar, aanleiding van uw schrijven tl.d. heden 14 April, moeten wij U mel den, hoewel uw voorstel op hoogen prijs stellende, hierop niet te kunnen ingaan, U verwijzende naar het besluit op onze vergadering van hedenmiddag genomen, verzonden aan de patroons- vereeniging „Bouwkring" en gepubli ceerd in de „Viissingsche Courant" van Donderdag 15 April. Achtend, 'bfai nens bovengenoemde organisatie. j. j. JOOSSE, Secr. Beschouwingen over woningnood. De voorzitter van de Vereeniging voor Algemeen Geestelijke Ontwikke ling opende gisterenavond de vergade ring in „de Oude Vriendschap" met een woord van welkom aan den spreker, den heer jhr. M. C. de Jonge van Elle- meet, die zich bereid had verklaard op te treden met bovengenoemd onder werp. Op verzoek van den spreker deel de hij mee, dat het gesprokene in twee deelen zou gesciieiden worden door een pauze, en dat aan 't eind gelegenheid zou bestaan tot het doen van vragen. De heer de Jonge van Ellemeet be gon met te zeggen, dat hij zou trachten te behandelen welke oorzaken geleid hebben tot den heersehenden_ woning nood, welke maatregelen mo&ten lei den tot oplossing en ten slotte zou hij aangeven in welke richting men tot een oplossing moest komen naar zijn mee ning. De woningnood, zoo hoorden we van den spreker, was niet een product van den oorlog, maar een epidemisch verschijnsel. Perioden van woningnood wisselden perioden van woningover vloed af. Maar een van de oorzaken, die deze kwaal veroorzaakte was de vermeerdering van bevolking, die na tuurlijk tijdens den oorlog kolossaal was en daardoor een reuzengebrek aan onderdak deed ontstaan. Over 't alge meen hebben door deze oorzaak de groote steden het meeste te lijden, maar ook het platteland kan er iets van on dervinden bijv. bij bevestiging van in dustrieën. Een tweede oorzaak is het grondbe zit, waardoor speculatie met bouwter reinen in de hand gewerkt wordt, in dien de eigenaren van deze terreinen uit speculatie-zucht weigeren deze te ver- koopen. Als derde oorzaak wordt wel eens de Woningwet genoemd, wat spreker niet heeleniaal onjuist noemt. Deze geeft toch het recht om woningen onbewoon baar te verklaren, maar worden daar voor in de plaats dan altijd nieuwe hui zen gezet, vroeg spreker. Na uitvoerig deze punten behan deld te hebben, hoorden we den heer de Jonge van Ellemeet de verschillende systemen uiteenzetten, waardoor ge tracht wordt om den bouw van arbei derswoningen en ook wel midden standswoningen deze echter in zeer beperkte mate te bevorderen en hij wees daarbij op verschillende regelin gen, die getroffen waren in tal van ge meenten. Hij ging de verschillende wet ten na, die, in de laatste jaren, op dit gebied ontworpen en ingevoerd zijn en besprak daarbij ook de Huurcoffimis^ sies, hoewel hij hierbij, uit den aard der zaak, door de uitgebreidheid van het onderwerp, niet lang kon stilstaan. Na nog te hebben nagegaan, waar- dooi' tegenwoordig de woningbouw zoo duur kost (materiaal, bouwkosten, enz.) roerde de spreker nog even aan „woningdistributie", waartoe het in 't buitenland reeds gekomen is en waar door de vrijheid van den bewoner ten zeerste wordt aangetast. Met de ver melding, dat men tot een oplossing zal moeten komen door het verhoogen der inkomsten, daf'is dus in dit geval op drijven der huren en een vermindering der uitgaven, eindigde de spreker zijn door een zeer weinig talrijk publiek aangehoorde rede. Van de gelegenheid tot hot stellen van vragen, maakte een der aanwezi gen gebruik door de vraag te doen of naar sprekers meening niet de groote behoefte aan volkswoningen te danken of te wijten was aan de hoogere eischen, die gesteld werden, daar, waar vroe ger met 1 kamer volstaan kon worden, er nu 2 en meer geëiseht worden. Spreker beantwoordde deze vraag zoo goed mogelijk. Hierna nam de Burgemeester het woord om den spreker te danken voor de moeite, die hij zich had getroost voor het goede werk bijeenbrengen van kapitaal voor 't Ziekenhuis en die wel omgekeerd evenredig leek met de opkomst. De voorzitter van A. G. O. sloot hier na de bijeenkomst. De afdeeling van de S. D. A. P. en de soc.-dern. Vrouwenclub, houden Maandag 19 April, des avonds 8 uur, een .openbare vergadering in de groote zaal van het Concertgebouw aan de Emmastraaf. Als spreekster zal optreden mevr. Duiker uit Ter Neuzen, lid van de ProV. Staten, met het onderwerp „Moeder- schapszorg." Bij Kon. besluit 1s, met ingang van 16 Mei 1920, aan den luitenant ter zee lste kiasse C. L. M. Bijl de Vroe, we gens ongeschiktheid voor de verdere waarneming van .den militairen dienst, tengevolge van lichaamsgebreken, eer vol ontslag uit den zeedienst verleend onder toekenning van pensioen, en het bedrag van het pensioen bepaald op 2278 's jaars. In verband met de op 1 Mei in te voeren nieuwe regeling van de bewa king der grens, voornamelijk in ver band met het Vreemdelingenverkeer, vernemen wij, dat de strook tusschen de Rijksgrenzen en kunst- of waterwegen een bewakingsgebied zal vormen, waar in liet verkeer voor vreemdelingen aan beperking onderhevig is. Aan ter goe der naam en faam bekend staande vreemdelingen zullen passen voor ^er- keer over de greits verstrekt worden. Langs de Rijksgrenzen wordt ter breedte van 300 M. een „verboden strook" ingesteld, waarin niemand zich buiten de" wegen mag ophouden' en binnen welke ieder verplicht is op de eerste vordering stil te houden, zich bekend te maken en te verklaren met welk doel hij zich daar ophoudt. De passen voor de verboden strook of voor grensverkeer zullen wofden afgegeven door de brigade-commandanten der maréchaussee. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. De minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen brengt ter alge meene kennis, dat, behoudens onvoor ziene omstandigheden, het mondelinge gedeelte van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als on derwijzer zal worden afgenomen te Middelburg in de bovenzaal .van de sociëteit ,.St. Joris", Balans, op 15, lö, 20, 22, 27, 29 April, 4 en 6 Mei, tel kens te beginnen des voormiddags 9.30 uur, en voor vak i in de gymnastiekzaal der rijkskweekschool op 23 en 24 April telkens te beginnen des voormiddags te 9 uur. RECHTZAKEN. De moord op Dirk van Leeuwen. Het gerechtshof te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 31-jarigen behanger Willem Visser, die op 10 Mei van het vorige jaar het knaapje Dirk van Leeuwen op laaghar- lige wijze vermoord heeft. Zooals men zich herinneren zal. had Visser te sa- 'men met den 19-jarigen kantoorbe diende Dirk Snijder, door den knaap een oplichting laten plegen met een valschen wissel, ten name van de firma Bruno Rechnitz, groot 700. Ten einde te vporkomen, dat Dirk van Leeuwen hem zou verraden, heeft Visser, in gezelschap van Snijder hem meegenomen op een roeitochtje naar het Oostzanergat, en daar aangekomen heeft hij hem verdronken. De rechtbank had Visser veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. De procu reur-generaal eischte bevestiging dit vonnis. Bij de opening van de zitting deelde dc president mede, dat liet Hof hem eveneens tot twintig jaar veroordeeld heeft. Vervolgens ging Visser zitten, en luisterde naar het breedvoerige arrest, waarbij hij tot genoemde straf werd veroordeeld, wegens moord (het pri mair ten laste gelegde). Toen Visser door twee rijksveld wachters weggeleid werd, liet hij het hoofd hangen. Snikkend verliet hij daarop de rechtzaal. Ontrouwe veldwachter. Voor de rechtbank te Rotterdam stond gisteren terecht de 30-jarige .veldwachter A.'H. H. te Moordrecht, rijks- en gemeenteveldwachter aldaar, thans gedetineerd wegens het als amb tenaar toelaten, dat zaken, die in be slag zijn genomen en bestemd zijn om tot bewijs te dienen, worden weggeno men. Hij had namelijk op 15 October 1918 eenige zakken rogge, die in be slag waren genomen bij den landbou wer A. Balvert, laten weghalen doon den oorspronkelijkcn eigenaar en daar 25 belooning voor aangenomen. Het O. M. eischte 2 jaar gevangenis straf tegen beklaagde. Oneerlijke brievenbesteller. Voor de rechtbank te 's^tiravenliage heeft gisteren terechtgestaan een hulp besteller op het postkantoor te 's-Gra- venhage, die er op betrapt was, dat hij een brief uit een bestelling had ach tergehouden en in zijn zak verstopt. De officier van justitie eischte anderhalf jaar gevangenisstraf tegen hem. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur van Zeeland te Middelburg werdgisteren aanbesteed het verbete ren van de keibestrating en het aanleg gen van een rijwielpad op een deel van den Rijksweg door Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. Raming ƒ30.000. Laagste inschrijver de heer J. H. van de Ven te Vlissingen, voor 26979. MARINE EN LEGER. Het ligt in de bedoeiing tegen het einde dezer maand Hr. Ms. „Gelder land" te Willemsoord in dienst te stel len als artillerie-, vuurleiding- en in- strüctieschip, 'terwijl dan terzelfder tijd het sedert jaren in dienst zijnde in structieschip „Bellona" uit dienst zal worden gesteld. De hoogere onderofficiersrangen. Het heeft, bij de opleiding voor ser geant-majoor-instructeur. de aandacht getrokken, dat vele onderofficieren worden aangewezen, om deze opleiding te volgen, zonder dat zij ervaring heb ben van recruten-instructie, doordat zij met bijzondere diensten waren belast. De bepaling, dat aan eiken sergeant, uiterlijk vóór zijn achtste dienstjaar als onderofficier, tenminste éénmaal gele genheid moet worden gegeven een op leiding voor den rang van sergeant- majoor te volgen en van zijn geschikt heid voor dien rang te doen blijken, zoomede de hoogere jaarwedde, ver bonden aan die geschiktheid, na het zesde dienstjaar als onderofficier, wij zigt uiteraard het aanwijzen voor de opleiding van de oudste sergeanten, doch deze opleiding kan onmogelijk tot het beoogde doel leiden, wanneer de sergeanten onvoldoende voorbereid bij de opleidingsschool aankomen. In verband hiermede is door den in specteur der infanterie ter kennis van de autoriteiten gebracht, dat tof de vol doende voorbereiding in de eerste plaats behoort, dat de sergeant uitste kend met de practische oefeningen be kend is en practische ervaring heeft. Zoo mogelijk moet hij bij de laatste drie lichtingen dienstplichtigen als in structeur hebben dienst gedaan. In den eersten tijd kan aan deze voorwaarde door alle oudere sergean ten uiteraard niet worden voldaan, doch óók voor dezen moet het uitge sloten zijn, dat zij naar de opleiding- school worden gezonden, zonder dat zij doorkneed zijn in den sergeanlsdienst, óók wat de practised* oefeningen be treft. De inspecteur der infanterie heeft den korpscommaridanten verzocht aan deze voor het leger en voor de betrokken on derofficieren zoo belangrijke aangele genheid wél bijzondere aandacht te willen wijden. GEMEENTERAAD VAN SOUBURG. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad waren afwezig de heeren de Visser, Elmendorp en Holthuijzen. Na lezing der notulen, las de voor zitter een ingekomen schrijven voor van den inspecteur der volksgezond heid, behelzende het bouwplan der wo- ningbouwvereeniging alhief. Hierna stelde de voorzitter voor, de vergadering te schorsen, om den voor zitter der bouwvereeniging, den heer Polderman, liet - woord te geven, ter toelichting van deze zaak. Nadat alzoo besloten was, zeide de heer Polderman, dat door de eigenaren, van den grond, deze aan de bouwver eeniging is aangeboden voor 1.50 per vierkanten meter. Hij legde aan den raad een bouwplan over en hoopte, dat in deze zitting tot een definitief besluit zal gekomen worden. Nadat de vergadering heropend was, werd het voorstel aan de orde gesteld. De heer Suurmdnd meende dat de aankoop van grond voor een dertigtal woningen thans voldoende is. De heer Jobse meende dat dertig wo ningen nciodig zijn om eigen ingezete nen van een woning te voorzien, dat ook door de marine en Staatsspoor maar gewacht wordt tot hier woningen gebouwd zijn, om hunne ambtenaren te kunnen doen wonen en dat dat deze woningen door genoemde lichamen gaarne worden overgenomen. Na eenige besprekingen kwamen een tweetal voorstellen ter tafel één om te besluiten tot aankoop van grond voor een dertigtal woningen, en één tot aan koop van een tweede complex om, wan neer Staatsspoor en marine toezegging doen, ook dit na het eerste pachtjaar in eigendom te nemen. Het eerste voorstel wrd met algemeene stemmen aangeno men, het tweede met 7 van de 8 stem men aangenomen. Alleen de heer Melis stemde tegen. Een dankbetuiging van den heer Blij- dorp voor iiet gebruik van een school lokaal, werd voor kennisgeving aange nomen. Een schrijven van den Nationaien Bond voor Plaatselijke keuze, om ad- haesiebetuiging met het voorstel-Rut- gers, werd aangehouden tot een vol gende vergadering, daar de stemmen staakten. De voorzitter deelde mede, dat ge tracht is uitvoering te geven aan de raadsbesluiten, om een som van 18000 te leenen tegen een rente van 5 7, maar dat tegen deze rente niet kan geleend worden, wel tegen 6 De raad gaf met algemeene stemmen hiervoor toestemming. Uit het jaarverslag over 1919 bleek, dat op 31 December 1919 de gemeente bestond uit 4086 inwoners, dat 32 hu welijken werden gesloten en de uitgaven van het burgerlijk armbestuur bedroe gen ƒ2106.451/2 Een schrijven van den Commissaris der Koningin, betreffende de jaarwed den van de veldwachters, werd op voor stel van Burg. en Weth. aangehouden tot een volgende vergadering. De heer Daniëlsc stemde tegen dit voorstel. Bij de rondvraag vroeg de heer- dc Pagter of op het schrijven aan het de partement van oorlog, omtrent vergoe ding van de schade, door de militairen aangericht, nog geen bericht is ont vangen. De voorzitter zeide, dat hiervoor te- s&men ƒ211 is uitgekeerd. De heer de Pagter wenschte ook nog eenige opheldering van den heer Melis, omtrent hetgeen door den burgemeester en den heer Jobse in de vorige verga dering bij de rondvraag is gezegd. De lieer Melis zeide, dat 11a afloop der vergadering dit in gesloten verga dering te willen doen. Dit werd door alle leden goedgevonden. De heer Arendse betoogde de wen- schelijkheid, om het burgerlijk armbe stuur met twee leden uit te breiden. Na eenige bespreking werd besloten dit in een volgende vergadering te be handelen. De lieer Arendse vroeg, Of de voorzit ter aan het verzoek van den heer Suur- mond, in een vorige vergadering ge daan, om de vergadering te openen met gebed en te sluiten met dankzegging, wensclit te voldoen. De voorzitter zeide, dat de raad hier over beslissen moet. De liqer de Pagter zeide, dat liet ver zoek aan den voorzitter persoonlijk is gericht en deze ciits zelf besluiten moet. De heer Melis meende ook dat de voorzitter het uit zichzelf moet doen en niet genoodzaakt door den raad. De heer Daniëlse zeide, aan zulk gebed geenerlei waarde te hechten. De heer Jobse zag gaarne dat de Burgemeester zich uitspreekt. De voorzitter gaf er de voorkeur aan dat de raad zal besluiten of er gebeden za! worden. De heer Suunnond zeide, dat het ge bed aan den voorzitter niet moet op gedrongen worden en dat bij stemming over deze zaak dit zou kunnen ge schieden. De voorzitter vroeg nogmaals of men stemming over deze zaak verlangde. De heer Arendse verlande stemming. De lieer Kodde stelde voor, de beslis sing aan te houden tot een voltallige vergadering. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Hierna ging de zitting over in een met gesloten deuren. DE STAKING DER HAVENARBEIDERS EN ZEELIEDEN. In de gisterenavond gehouden leden vergadering van de Federatie „Recht en Plicht" te Amsterdam, welke vergade ring enorm druk bezocht was, is het laatste communiqué besproken van de Scheep vaartvéreenig'ngen Noord en Zuid, hetwelk aan de arbeiders van de H. A. R. was thuisgezonden. Onder groote geestdrift werd niet algemeene stemmen besloten liet com muniqué voor kennisgeving aan te ne men en den strijd met verdubbelde kracht voort te zetten. Tevens werd goedgekeurd het advies van het Fede ratiebestuur om de levensmiddelen voor Weenen en Duitschland te verwerken. Het woord werd gevoerd door dc heeren Posthuma, Sneevliet en Bouw man, die den stand der actie uiteen zetten. De toestand in de Rotterdamsche haven was gisteren onveranderd. Bin nen kwamen drie schepen, waarvan een Nederlandsch van La Plata met graan, verder een Duitsch met stukgoed en een Amerikaansch met steenkolen. Vertrok ken zijn drie schepen waaronder het Nederlandsche stoomschip „Sumatra", met besteming naar Chili, twee van de vertrokken schepen warep ledig. Naar aanleiding van de gehouden bespreking tusschen een drietal be stuursleden van de Internationale Transportarbeiders Federatie en liet be stuur der Scheepvaartvereenigingen, deelde een bestuurslid der Federatie van Transportarbeiders aan „de Tel." mede, dat men in arbeiderskringen nog absoluut niet optimistisch gestemd is ten opzichte van een spoedige beëin diging-van het havenconfiict. Vooral niet,"waar gebleken is, qat de Scheepvaartvèfeenigingen haar standpunt ongewijzigd blijven handha ven. Na de jongste uitspraken der verga deringen der Transportarbeidersbon- den, kan er geen sprake van zijn, zoo verzekerde men ons, dat op den grond slag van het standpunt van de Scheep vaartvereenigingen een spoedig einde te verwachten zou zijn. In ieder geval zal, welke grondslag ook tusschen de Inter nationale Transportarbeiders Federatie en de Scheepvaartvereenigingen mocht worden gevonden, het laatste woord aan de stakende havenarbeiders zelf zijn, aldus deelde men van de zijde van liet Federatiebestuur mede. In verband met de besprekingen tus schen vertegenwoordigers van het be stuur der Scheepvaartvereenigingen en een drietal leden van hef bestuur der S. T. F„ deelt het bestuur der Scheep- vaarlvereeniging Noord aan ,,de Tel." mede, dat de houding der scheepvaart vereenigingen door deze bespreking in geen enkei opzicht is gewijzigd. EEN NIEUWE STAATSGREEP IN DUITSCHLAND. De „Vorwarts" bevat een oproep van het bestuur der sociaal-democratische •partij, waarin alle leden tot groote waakzaamheid worden aangespoord. De oproep spreekt van een militairen staatsgreep die binnen eenige dagen te verwachten zou zijn en maant aan tot groote oplettendheid. Speciaal nu de verkiezingen voor de deur staan moet ieder oprecht burger zijn belangstel ling in de openbare zaak toonen. De „Vorwarts" verwacht, dat deze bewe ging der militairen, wanneer zij uit breekt, hetgeen lieden het geval zou zijn, even weinig succes zal hebben, als de eerste. Een militaire contra-revolutie zonder politieke leiding is bij voorbaat tot mislukking gedoemd. Zoo er echter politici van 'onverschillig welke partij- richting bereid mochten worden gevon den zich met deze reactionaire bewe ging te bemoeien en hun hoofd in een strop te steken, moeten zij wel weten, dat zij hun hoofd niet meer uit dien strop zullen kunnen terugtrekken en de gevolgen van hun daad zullen hebben te dragen. De „Breslauer Ztg." verneemt uit Opper-Silezië, dat nog in den loop van deze maand', volgens menschen die op politiek gebied meestal welingelicht ziin, een militaire reactionaire beweging wordt voorbereid. Directe bewijzen zijn niet voorhanden, doch er zijn zooveel aanduidingen, dat men praetisch zeker heid heeft, dat het tot eené uitbarsting zal komen. DE UITVOERING VAN HET VREDESVERDRAG. De Entente verklaart in een nota aan Duitschland, dat Duitschland het laat ste restje van zijn handelsvloot moet uitleveren. I11 de nota, die aan' de Duitsche scheepvaartdelegatie door de commis sie van herstel is toegezonden, wordt verklaard, (lat na nauwkeurig onder zoek van alle bijzonderheden, de com missie tot-de conclusie gekomen is, dat Onvoldoende redenen» worden genoemd om een wijziging der bepalingen te rechtvaardigen. Naar de „Voss. Ztg." verneemt, heeft de Duitsche regeering een nieuwe nota naar Parijs gezonden, waarin nogmaals de onmogelijkheid om de bepalingen van het verdrag te vervullen en de ver nietigende uitwerking onderstreept worden, die het uitleveren van de'laat ste schepen op het economische leven van het Duitsche volk moeten hebben. IN HET ROER-GEBIED. Tot dusver is in den toestand in liet Roergebied nog geen verandering ge komen. De troepen staan nog steeds ten Noorden van de Roer en worden ge reed genouden voor een actie in het ge bied Elbêrfeld-Barmen. h^et bericht, dat zich in het Bergsche Land ongeveer 30.000 bewapende com munisten hebben verzameld, komt niet met de feilen overeen. Ook de veronder stelling van de militaire kringen tc Munster, dat het aantal roode troepen in liet Wupperdal ca, 13.000 man zon bedragen, wordt door de burgerlijke autoriteiten legengesproken. Niettemin wordt de toestand ten Zui den van de Roer nog steeds als zeer ernstig geschilderd en liet is zeer de vraag, of de regeering niet toch nog zp' moeten besluiten een militaire actie i" het Wupperdal te ondernemen, In regeeringskringen voelt men ech ter niets voor een militaire expedi.tie ten Zuiden van de Roer, daar men hiervan slechts een toeneming van de militaire macht en van de opgewondenheid on der de arbeiders vreest. Daarbij komt nog de buitenlandsclie politieke toe stand, die eén spoedige ontruiming van de onzijdige zone zeer gevveiischt maakt. De minister van binnenlandsche za ken Severing, die uit Munster te Berlijn is aangekomen, heeft in zijn verslas aan de rijksregeering er den nadruk op gelegd, dat een militair ingrijpen te Zuiden van de Roer slechts in n uiterste geval mag geschieden, als a andere .nicjclelen hebben gefaald.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2