TsiMÜiqD Niiïïws" LAATSTE BERICHTEN ADVËRTËNT1ËN~ ieelingen. vorkomen. rkwaien voor v duidelijk is dat de rnidde- tjemeen zullen hoe moeilijk genezen, zij orkomen wor- itigheid, opge- ichaamsbewe- >m het lichaam ook de voor- ruitputting te rat naar bed kels, overwer- id, luiheid en ezuur vorinen- igen het bloed, n veroorzaken ils stijve, ont- ïe gewrichten, zucht, ischias, aasontsteking, ivaal hebt, laai Pillen u dan orden, en past ling. Foster's ozaam zijn. Zij derhalve, bij- te. erzachting aan dc blaas en dienen tot cn alles gene- niet op de le- i. Foster's Pil— ïg, maar doen op de vcrpak- an James Fos- ïugpijn Nieren n verkrijgbaar tr. 13, a 1.75 doozen. 46 2 maanden te echtvaardigd, dezen man zoo den reclassee- n, om te trach- nensch aan'de geven, waar- schijnt ie zijn. ondering drei- enS geheel te 1 L. «imissie. ;i imnissider missie werd ,uir vastgesield 1 (Vlissingen), Piederiel (ilre- Batta (Maas- itserland. M. V. V. te noodiging aan- ksterdagen een vitserland, mits aten. órclub „De Ba- 17 Juli af een arrangeeren leden en alle totale afstand bedragen. Het treda samen te genden ochtend li en via Ber ingen te tuffen, ners naar Bres- ;tedeke af gaat route over Sluis vernacht wordt. it 6 K.M. gereden, an Brugge over fperen, Meenen, naar Mons, al- deelnemers van Namen, Dinant een bezoek aan t gebracht; To- e route van Ro- nouciiairfp, Spa, richt. 152 K.M. vernacht, gaan allen^van terug, ongeveer geheel met een worden, zoodat en kijkje in het men. j2ger. efeningen. zullen in 1920 idweerplichtigen ingen onder de :pen. gedeelte. te houden loting cite is door den hel navolgende eerste oefening nfanterie tot de ehooren, is be- acht de minis- ook dezen aan ieraan behoeven nen de miliciens zij, die met het lichtingsdeel' dier lichting .nun E e oefening hebben aangevangen I ee w;e' verlof is verleend in afwach- van de alsnog aan hen te verlec- vrijstelling, tenzij zij om een of. Hnrp reden inmiddels weder van dn ,'iriof zü" teruggekeerd. DE STAKING DER aVENARBEIDErs en zeelieden, In de Waalhaven te Rotterdam liggen 90 schepen te lossen, acht te iaden. Daaronder bevindt zich de „Sumatra" X\t ballast heeft ingenomen en naar In- (iê vertrekt. Ook op verschillende Lon- en Hull-booten, die onregelmatig innenkomen, doch blijkbaar niet ge boycot zijn, wordt gearbeid. Binnengekomen zijn vier schepen, waaronder een Nederlandsch stoom- •cli'ip met steenkool uit Amerika, verder !eI1 Grieksch, een Amerikaansch en drie Japansclie schepen met stukgoed uit Soerabaya. Vertrokken zijn vijt schepen, waaron der liet Nederl. stoomschip „Iris" met benzine naar Hamburg. Verder een En- oelsch, twee Duitsche en een Japansch. 5 Het laatste was geladen met steen uilen en vertrok naar Terneuzen, om jtar te worden gelost. IS in het bureau van het Internationaal Verbond van Vakvereenigingen, aan de Vondelstraat, te Amsterdam, had Maandag een conferentie plaats, aan welke werd deelgenomen door verte genwoordigers van Centralen- bond en Federatie, benevens van Duitsche en Engelsche zusterorganisaties. Onderwerpen van bespreking maak ten uitde financiën en daadwerkelijke steun, door het buitenland aan_de sta king te verleenen, voorts de voedsel voorziening van het Roergebied en Weenen. Er werden, naar „Het Volk" meldt, jllleszins bevredigende resultaten be- nikt. Een 30-tal timmerlieden, smeden, lelectriciens en bankwerkers, deel uit- 1 makende van het technisch personeel, Iwerkzaam bij Thomson's Havenbedrijf Ire Rotterdam, hebben het werk neerge- llegd, omdat een hunner, die weigerde reparatie van een door een werk- Jwillige aan een kraan veroorzaakt de lect re verrichten ontslagen wercl. In het Tbedrijf brengt dit geen stagnatie. FRANKRi |K'S PLANNEN MET DUITSCHLAND. üe Berlfjiische bladen bevatten een Ijïtaitaiend'e onthulling otntreh't de Transche plannen voor de verbrokke ling van Duitschland.Volgens de Deut sche Aügeineine Zeitung" zijn deze plannen volkomen authentiek. Zij zijn ret resultaat van besprekingen, die op I Aprii te Mainz uisschen hooge Fran- Iclie officieren zijn gehouden en waarin ie toekomstige politiek ten aanzien van puitschlar.d werd vastgesteld. Men was van meening, dat het bezit lan Rijnland noodzakelijk was om frankrijk zekerheid te verschaffen te len een revanche-oorlog der Duitsche faitairisten. Daar het bezette gebied den loop der jaren weder ontruimd Inoet worden, volgens de .bepalingen fan het vredesverdrag, terwijl het vrij- f el zeker is, dat Duitschland dan zijn fchulden nog niet zal betaald hebben, Frankrijk zijn tegenwoordigen [waarborg verliezen. Om dit te vporko- nen is het noodig, dat Frankrijk zoo lang het daartoe de macht bezit, de pere/d voor een uitgetnaakte zaak stelt. F' moet naar gestreefd worden, dat Puitschland in verschillende groepen fordt opgelost, bv. in een groep Beie- (en Wurtemberg en Baden, een Rijn- jepubliek, die de beide oevers be- leerscht, een groep, die Mecklenburg, fianiiover, Oldenburg en Sleeswijk om- lat met een deel van Pommeren, een jiidustrieele middenrepubliek, bestaan- |t., uit Thuringen en Saksen, en ten llotte een kleine republiek, gevormd por Berlijn en Silezië, de Mark en de est van Pommeren. Frankrijk moet van de moeilijkheden kr Duitsche regeering, die op zoo uit- lenloopende elementen als de sociaal- pmocraten en het centrum steunt, ge- p'uik maken. Ook is het zaak van de PjPposilie der kleine kapitalisten en van fk onafhankelijke socialisten gebruik te TPelen' Sn d'e ^e^en de regeer'nS uit te het tot onlusten, dan zou F ankrijk door te samen met België op In heide vleugels van de te stichten I "publiek op te rukken den stoot Im'lj" keven tot het tot stand komen IpI* s ""epubliek. Ook het door de En- I. 'en bezette middenstuk zou dan, ||e verw3chten is, zich spoedig bij 'engels aansluiten. Daardoor zou intst-ii?" Üi'd ?-en R'jngebied kunnen lo f, ',onder iranschen invloed. Dan lentil, bereiken wat Foch steeds lelinnfri' nl' de R'ingfens met brug- rhoofden 0p den rechteroever en zon iet °PPositie van de zijde rare m ^"'entelanden tegen dit plan Met verwachten. F nnth.fu 'k wordt verklaard, dat de- I'Tagcs7P-lng f,utt|entiek is, hoewel de l'MeMuS?8 °Pmerkt' dat, ofschoon pvijfelen S?e,Pe ®trekkinK niet valt te R naski-, de derails misschien wel De m 21Jn gemaald. eeste andere bladen schorten hun oordeel op tot zij weten welkfen indruk deze onthulling in het buiten land maakt. DE BEZETTING VAN FRANKFURT. Er zijn thans ook Be'.giscfie troepen naar Frankfort gezonden. Het „Hold. v. Antwerpen", dat zich van den beginne af aan hiertegen verzet heeft, schrijft o.a. het volgende Groole eer is ons beschoren wij zijn mee Frankfort gaan bezetten Een Belgisch bataljon is uit Arlon vertrok ken om liet Fransche garnizoen te gaan versterken. En we lezen in de Fransche pers dithyrambisch® loftuigingen voor het edele België Zeer wel maar met den ineesten eerbied zeggen wc, dat al de beloften van de wereld ons koud en onverschil lig laten. Want, wij zeggen hel nog eens zoo als vroeger wij noemen^ een kat een kat en geen poeseke En dan zien we, letterlijk als ant woord op de bezetting van Frankfurt, het pond sterling rijzen van 60.25 tot 64.50, de gulden tot 6.05, de dollar tof 16.15. Terwijl de mark al geklommen is van 13 over enkele weken tot 37. Wat kan ons heel die historie van Frankfurt schelen, als intusschen onze frank dagelijks in waarde vermindert Aiswe soldaten te ibissen hebben, zagen we ze nog liever naar een fabriek zenden dan op gekke avonturen uit, die ons op den koop toe niet aangaan. DE TOESTAND IN HET ROER GEBIED. Hoe de actie in het Roergebied zich zal ontwikkelen, moet nog "worden af gewacht. Men zegt, dat het terugtrek ken der rijksweertrogpen uit de neutrale zone heden beslist wordt. Men kwam tot deze meening naar aanleiding van gen bericht van den minister van onder wijs, Stock, die naar Munster is ge zonden om den toestand in het indus triegebied te Onderzoeken. De toestand is te Barmen en Elber- feld nog onopgehelderd, terwijl het af leveren der wapens slechts in geringe mate geschiedt. Men heeft den indruk, dat een groot deel der benden zich om EIberfeldBarmen vastgezet heeft. De naar het Roergebied gezonden Landdagsafgevaardigde Oster, heeft den autoriteiten medegedeeld, dat de onlusten zoo goed als geëindigd zijn, dat het roode leger ontbonden wordt en het grootste gedeelte reeds weder aan het werk gegaan is en daarmede rust heerscht. De eerstvolgende dagen kun nen echter groote verrassingen bren gen, vooral daar het afleveren der wa penen nog niet is afgeloopen. Er heerscht dan ook een gedrukte •stemming door de vrees, dat de rijks- weer zich wederom zal terugtrekken voor de ontwapening is doorgevoerd. Intusschen heeft generaal von Wetter in een proclamatie de troepenaanvoer ders gewaarschuwd, de veiligheids maatregelen met voorzichtigheid en verantwoordelijkheidsgevoel door te voeren, opdat de soldaten zich niet aan dezelfde buitensporigheden zullen schuldig maken als de andere elemen ten. Naar nog verder werd medegedeeld, is de directeur der mijn Lohberg, dien de Spartacisten beschuldigden, het ar tillerievuur der rijksweer geleid te heb ben, op afschuwelijke wijze ter dood gebracht. Eerst werd hij gedwongen munitie voor het roode leger naar het front te zenden. Daarna bracht men hem in 'n varkensstal, waaruit men hem den volgenden morgen weer verwijder de. Met mestvorken werd hij vervolgens mishandeld, naar een nabijgelegen bosch gesleept, 'met geweerkolven op het hoofd geslagen, terwijl men tenslot te een handgranaat op zijn hoofd zette, die tot ontploffing werd gebracht. AMERIKA EN HET OPTREDEN VAN FRANKRIJK. De New-York World" deeit méde, dat een ot'ficieele tegenspraak is ver schenen van het gepubliceerde bericht, dat de regeering van de Vereenigde Staten heeft geprotesteerd tegen de actie van Frankrijk. Tegelijkertijd is te kennen gegeven, dat de officieele kringen in Washing ton het optreden' van Frankrijk in deze zaak als een fout beschouwen. De Amerikaansehe, Britsche en Italiaan- sche regeeringen hadden toegestaan, dat de Duitsche regeering troepen zou zenden naar het Roergebied, tot het herstel van de orde. De Fransche re geering heeft echter een ander stand punt ingenomen en in Washington be seft men volkomen, in welk een moei lijke positie Frankrijk verkeert en dat het nog steeds het gevaar van een aan vat van Duitschland op Frankrijk ducht. eD New-York Tribune", het optre den van Frankrijk besprekende, zegt, dat Frankrijk moet waken voor de uit voering van het vredesverdrag van Versailles. De Fransche bezetting van Frankfurt berust op de bepalingen van het verdrag. Toëh wordt het hier be schouwd als een zeer ernstige bedrei ging voor den vrede in Europa. ALGEMEENE STAKING IN IERLAND. Er is een algemeene werkstaking in Ierland geproclameerd, omdat de re- gcering weigert toe te geven aan de „honger-stakers" in de Mount Joy ge vangenis te Dublin, die nu reeds negen dagen geweigerd hebben eenig voedsel tot zich te nemen. Verwacht wordt dat heden 250.000 arbeiders het werk zul len neerleggen. De Iersche advocaat- generaal deelde gisterenavond in het Lagerhuis mede, dal 89 van de 151 gevangenen, onder wie sommige mis dadigers, voedsel weigeren en dat ve len het doodsgevaar nabij zijn. Dr. Walch, aartsbischop van Dublin, vreest ernstige gebeurtenissen ais aan de stakers geen toegevendheid wordt betoond. Lord French weigerde gisteren de zaak van deze mannen in overweging te nemen en den lord mayor van Dublin daarover een onderhojid toe te staan. Gisterenmiddag zag een inspec teur van politie te Amsterdam, die per rijwiel een der groote restaurants in den omtrek van den Dam passeerde, een net gekleed* heer zitten bij de drie be ruchte gebroeders Dekker. Hij ver moedde dat deze heeren een slachtoffer poogden te maken. Öp 't zelfde oogen- blik kwamen twee rechercheurs van het bureau St. Pietershal aanzetten, die de drie gebroeders op 't spoor bleken te zijn. Zij begaven zich naar binnen en arresteerden twee der gebroeders. Dc derde wist, met achterlating van zijn jas, te ontkomen. Het drietal werd reeds eenigen tijd door de politie ge zocht. De als heer gekleede persoon een provinciaal was een paar weken geleden in een perceel van den O. Z. Achterburgwal beroofd van zijn geld en papieren. De gebroeders Dekker schre ven hem dat zij geneigd waren de pa pieren terug te geven voor ƒ5000. Hier over waren zij juist aan 't onderhande len, toen de arrestatie plaats vond. Naar het huis van bewaring te Maastricht is overgebracht een beruchte vrouw uit Susteren, verdacht van po ging tot vergiftigng der familie P. al daar. Zij heeft reeds aan de gemeente en Rijkspolitie bekend het vergift in de woning van P te hebben verspreid. Verschillende personen te Zalt- boinmel moesten zich onder geneeskun dige behandeling stellen voor tong- blaar. Van mond- en klauwzeer onder het vee bij de melkboeren was echter niets bekend. Thans is tegen den melk- boed v. E. proces-verbaal opgemaakt, daar hij van besmettelijke ziekte onder zijn vee geen kennis heeft gegeven. In een der Oost-Friesche grens plaatsen werd reeds in 1915 de dood betreurd van een man en vader, die aan een der fronten streed en die eerst als vermist werd opgegeven en daarna als overleden werd verklaard. De „we duwe" bleef met eenige kinderen achter, maar hertrouwde het vorige jaar met een weduwnaar, die ook -eenige kinde ren in het gezin bracht. De vorige week kwam echter bericht van den doodver klaarden echtgenoot, dat hij, die vijf jaren in Siberië had moeten doorbren gen, tegen half April in zijn vaderland zou terugkeeren. Het dorpje is vól van deze berichten. In verschillende steden van het Duitsche rijk heeft men statistieken j aangelegd, om de stijging van den le vensstandaard na te gaan. Wij willen aan deze uitgebreide gegevens een en ander ontleenen. Zoo vinden we bijv. dat in Frankfort de kosten voor levens middelen voor een huisgezin, bestaande uit vader, moeder en twee kinderen, tusschen 1 Januari 1920 en 1 Maart 1920 (dus in twee maanden) 11 ,7 zijn gestegen. Voor kleeding bedroeg deze stijging 37 7, voor woning 5 voor vuur en licht 24 7 en voor diverse an dere uitgaven 25 Het totale huis houdbudget is dus gedurende de laatste twee maanden gestegen met 16 Ten opzichte van 1 April 1919 bedraagt de stijging niet minder dan 98 (bin nen elf maanden dus). Voor de andere groote steden zijn deze cijfers ai niet veel beter. De Duitsche bladen heffen klaag zangen aan over den kolennood en de kolenduurte. Sedert zeven weken reeds is er in heel Berlijn geen briket meer te vinden, alles is uitverkocht, en wat er nog aan brandstof over is, wordt ver strekt op voorrangskaarten. Sommige huisgezinnen zijn niet in staat, om hun middageten te koken, ondanks het tal rijke leger van ambtenaren, dat met ko- lenvoorziening is belast, en in welver- warmde kantoorlokalen de schouders ophalen over haast iedere aanvrage naar brandstof. De commissaris der ko- lenvoorziening, in plaats van een betere ïegeling te treffen, vaardigt telkens weer bepalingen uit, over besparing en distributie van kolen, die niet ter plaat- ise zijn. De distributiebureaux voor brand stoffen worden voortdurend grooter in aantal, eri nemen telkens meer ambte naren in dienst, klaarblijkelijk, om des te gemakkelijker de aanvragen te kun nen afwijzen van de naar kolen „hon gerende" bevolking. En het. rijkskolen' bureau is het méést radicaal van allen het verhoogt zoo om de twee weken de prijzen, zoodat men tegenwoordig reeds voor honderd briketten 15 mark betaalt, tegen ongeveer 80 pfennig voor den Oorlog. Dit is misschien het eenige mid del om liet aantal aanvragen te doen verminderen, maar of het voorziet in den nood...? En toch zijn meer dan 50.000 ambtenaren dag-in dag-uit „aan het werk". Die kolenmisère is onbe grijpelijk, zou men zeggen. Wat we ech ter wél begrijpen, is, dat de bureaucra tie ook in Duitschland een min of meer noodzakelijk kwaad is. Te Koningsbergen, in Oost-Prui sen, heeft Zaterdagmiddag in het artil lerie-depot Rothenstein een ernstige ontploffinf plaats gehad. Een kruithuis is geheel in de lucht gevlogen. Den ge- heelen middag duurde .het ontploffen der ontelbare granaten voort, zoodat het onmogelijk was, de gebouwen te naderen. Tegen 7 uur des avonds waren reeds zeven dooden gevonden, terwijl in de hospitalen ruim 200 gewonden wa ren opgenomen. Deze getallen echter zijn naar gemeld wordt nog slechts voorloopige. Men verwacht nog zeer vele slachtoffers te zullen vinden. De schade alleen aan door den luchtdruk vernielde ruiten, loopt in de honderd duizenden. De zeeliedenstaking neemt een ernstig karakter aan in Denemarken. Denemarken is feitelijk afgesneden van Amerika en Engeland. Naar verluidt doen de autoriteiten pogingen, om met een andere Scandinavische mogend heid een overeenkomst te treffen ten einde de post voor Amerika en Enge land naar Denemarken overgebracht te krijgen. Deze pogingen worden echter zeer bemoeilijkt door het feit, dat de zeelieden van de andere naties gedreigd hebben met een sympathiestaking, in dien aan boord van hunne schepen de post voor Denemarken wordt meege nomen'. Het papiergebrek in Amerika is zoo ernstig, dat de bladen zich overal moeten inkrimpen en den prijs verhoo- gen. Te Los Angelos zijn zij reeds met vijf cent verhoogd, welk voorbeeld ook in andere plaatsen zal worden gevolgd. De New-York Times" meldde dezer dagen dat zij verplicht was 72 kolom advertentiën weg te werpen, in Cleve land verspreidde zich het verontrusten de bericht, dat de Canadeesch-Ameri- kaansche voorraad pulp voor de eerste tien jaar zou zijn uitgeput, doch deze voorstelling schijnt overdreven. Het feit blijft echter bestaan, dat ook het Ame rikaansehe dagbladwezen voor een ern stige crisis staat, welke alleen door de groote bladen kan worden overleefd. HET R5JK HELPT ZAANDAM AAN KASGELD. Burgemeester Ter Laan heeft in den Zaandamschen gemeenteraad de me- dedeeiing gedaan, dat door den minis ter van financiën bii gelegenheid van een onderhoud van .Burg. en Weth. en het Burgerlijk Armbestuur betreffende de uitkeering van de tijdelijke werk- loosheidskassyn, de toezegging is ge daan. dat Zaandam door het rijk aan kasgeld zal worden geholpen tot een bedrag van één millioen gulden. HULP AAN WEENEN. Als gevolg van de steunbeweging voor Weenen door de Vakcentralen ge organiseerd, kunnen op 19 April met den levensmiddelentrein van het S. K. Huisvestingscomité voor rekening van het R. K. Vakbureau en het Christ. Nat. Vakverbond naar Weenen worden ge zonden 3 wagons erwten, 3 wagons boonen, 1200 balen havermout, 15000 K G. gecondenseerde volle melk, 30.000- K.G. margarine 15000 K.G. bak- en braadvet, 10 wagons aardappelen. In totaal zal dit worden 26 wagons van 15 ton. De levensmiddelen zijn bestemd voor de leden.der Christ. Geweerschat ten. Als begeleiders zullen mee naar Weenen gaan de heeren J. Th. Nijkamp en S. J. Ruppert, bestuurders van het R. K. Vakbureau en het Chr. Nat. Vak verbond. TEEKENT BELGIE NIET Het Havas-bureau meldt van giste ren uit Brussel De bladen melden, dat afgevaardig den den minister-president verzocht hebben hem te mogen interpelleeren met Betrekking tot de onderteekening van het Nederlandsch-Belgische ver drag, waarbij zij den nadruk leggen op de noodzakelijkheid om de formalitei ten uit te stelien. De minister-president gaf de verzekering, dat het bericht on juist is hepwerdrag zal den 15en niei geteekend worden. De minister van buitenlandsche zaken deelt mede, dat den lsen dezer niets anders zal plaats vinden, dan de overhandiging van de conclusies der Belgische en Nederland- sche gevolmachtigden. DE DEELNEMERS AAN DEN STAATSGREEP VAN KAPP. Generaal von Lüttwitz, een der hoofdaanvoerders van den staatsgreep onder leiding van dr. Kapp, tegen wien de procureur-generaal een bevel tot aanhouding uitvaardigde, is na de mis lukking dei: Kapp-onderneming in een houtvesterswoning in de Mark Bran denburg gevlucht, zoo althans weet de „Frankf. Ztg." te melden. Toen hij daar gearresteerd zou worden, was hij niet meer te vinden en alles wees er op, daW hij door grootgrondbezitters in Pomme ren verborgen werd gehouden. Ook an dere deelnemers aan den staatsgreep van Kapp hebben blijkbaar in Pomme ren een toevluchtsoord gevonden. De „Freiheit" is nu in staat hel volgende te melden Lüttwitz bevindt zich in de Kreits Franzbnrg in het regeeringsdistrict Stralsund. Van daaruit heeft hij nog de draden van een over het heele rijk uit gebreide nieuwe tegenomwenteling in de hand. In opdracht van hem is kolo nel Bisehoff op reizen door het gansche land bezig met de verdere ontwikkeling der organisaties! Vijfhonderd studen ten in Greifswald zijn bewapend en achter hem staan troepenorganisaties. De „Freiheit" voegt hierbij, dat de Pruisische regeering van al deze zaken sedert acht dagen nauwkeurig op de hoogte is. De regeeringspresident van Stralsund en de landraad van Franz- burg hebben minister-president Braun verleden week te Berlijn uitvoerige me- dedeelingen met betrekking tot het dreigende gevaar gedaan. Braun verze kerde, dat hij van de rijksregeering on der bedreiging met zijn aftreding «zou eïschen, onmiddellijk krachtige maatre gelen te nemen. UITBREIDING DER STAKING !N AMERIKA. Terwijl Maandagavond de staking scheen ai te nemen in het Midden- Westen is de toestand in het Oosten en Zuiden nog verergerd. Het aantal stakers is zeer toegeno men, hetgeen Ijet passagiers- en goede renverkeer ernstig belemmert. De in dustrieën welke afhankelijk zijn van de spoorwegen sluiten. De stakers kregen vele aanhangers te Washington, Phila delphia, Pittsburg, Terrehautte en Cle veland. De leiders van de „brother hoods" trachtten een einde te maken aan de staking, die door hen gekarak teriseerd wordt als een „beweging van het Janhagel." De toestand van de stad New-York wordt slechter, tengevolge van den ver minderden voedselaanvoer. EEN NATIONALE MONARCHIE ÏN HONGARIJE in een veelbesproken artikel in de „Pesti Hirlapj" heeft Ferdinand Urman- czy, die lid is geweest van het vroegere. Hongaarsche parlement en een van de oprichters is geweest van het nationale leger van Szegedin, een warm pleidooi gehouden voor een nationaal koning schap in Hongarije. Dit artikel wordt, naar de „Neue Freie Presse" uit Boedapest verneemt, in politieke kringen aldaar opgevat als de beginselverklaring van een nationa le monarchistische partij, die tegen het weder op den troon brengen der vroe gere dynastie is en streeft naar een nationale monarchie. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. JavaChina—Japan Lijn. „Tjisondari" 12 April van Hongkong naar San Francisco. Stoomvaart Mij. „Oceaan". „Astyanax" van Java naar New-York, pass. 10 Aprii Kaap Spartel. „Laomedon" van Japan naar Amsterdam, 11 April te Londen. Kon. Ned. Stoomboot Mij. ,,Ino" van Amsterdam naar Bordeaux, pass. 10 April Dover. „Juno" 24 April van Bourgas te Constanti- nopel, „Fauna" van Valencia naar Londen, pass. 10 April Ouessant. Stoomvaart Mij. „Nederland". ^.Celebes" (thuisreis) pass. 10 April Perim. WISSELKOERSEN. 13 April Londen 10 60 Berlijn 4.97LA Parijs 16.35 Brussel 17.07'Weenen 1.40; New-York /2.68Aj. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 762.1 te Seydis- fjord. Laagste barometerstand 739.9 te Malin- head. Verwachting tot den avond van 15 April: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Wei nig of geen regen. Des ochtends koelers, iets zachter overdag. HOOGWATER TE VLISSINGEN. April v.rri. n.m. (Z o m e r t ij d Dondsrdag 15 12.07 12.22 Vrijdag 16 12.51 1. Zaterdag 17 I.Ofi 1.34 Zondag 18 N.M. 1.43 2.08 Maandag 19 2.17 2.42 Dinsdag 20 2.54 3.17 ln plaats van kaarten. Ondertrouwd A. GESCHiERE en H. GABRIËLSE. Souburg, Ritthemsche straat B 388 Vlissingen, Lambrechtsenstraat 20 14 April 1920. Huwelijksvoltrekking 30 April a.s. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze lieve Moeder en Grootmoeder, Vrouwe ALIDE MARIA CHRISTINE PEN- NINK, Weduwe van den Heer B. A Bakker, betuigen wij onzen hartelijken dank. Vlissingen, April 1920. TH. GOOSZEN— Bakker. A. J. GOOSZEN. J. A. H. GOOSZEN. Gevraagd een KOSTHUIS Brieven met opgaaf van prijs re. 191, Bureau „Vliss. Crt."

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3