belangstelling voor land en volk, bidt li God's rijksten zegen toe." Daarna werd gepauzeerd. Nadat de vergadering heropend was, werd inededeeling gedaan, dat een collëcte zal plaats hebben ten bate van de Christelijke havenarbeiders. Het stembureau rapporteerde daarna, dat tot le voorzitter van het centraal comité is gekozen de heer H. Coiijn met 599 van de 697 geldige stemmen en tot 2e voorzitter de heer A. W. F. Idenburg met -!Si van de 6S0 geldige stemmen. Met daverend applaus werd ontvan gen het voorstel van den voorzitter om dr. Kuyper het eere-iidmaatschap aan te bieden. Besloten werd aan dr. Kuyper een telegram te zenden, waarin o.m. item werd verzocht het eere-voorzitterschap te aanvaarden. De voorzitter verklaarde zich bereid de benoeming tot len voorzitter te a'an- vaarden. Hij zou het. in verband met zijn toekomstige reizen naar het buiten land. beter gevonden hebben wanneer een ander ware gekozen. In het feit echter, dat hij, die voor deze benoeming in aanmerking behoort te komen, om gezondheidsredenen daarvan heeft af gezien, doch zich wel een verkiezing tot 2en voorzitter heeft laten welge vallen. vindt spreker aanleiding -dé be noeming aan je nemen. Spreker bracht nog hulde aan den aftredenden 2en voorzitter, prof. Diepenhorst, in bespreking kwamen de conclusion op het rapport der grondwets-eommis- sie. De heer Monté verLoren verklaarde zich als minderheid der commissie te gen grondwetsherziening. Hij sprak zich uit voor blijvend behoud van hei koningschap. De heer Haarsolte sloot zich bij den vorigeu spreker aan. Hij was'van mee ning, dat door de voorstellen tot Grondwetsherziening de kern van het Staatsrecht aangetast wordt. Spreker hoopfc#dat de conclusies van het rap port niet wprden aangenomen, daar zij een soort instituïtieve Catheder revo lutie voorbereiden. De heer J. F. Heemskerk (Middel burg) drong er op aan, dat ook para graaf 1 betreffende de troonopvolging wordt losgelaten. Men moet de erfop volging laten zooals ze op het oogen- blik geregeld is. De voorzitter merkte op, dat in het bloeitijdperk onzer historie een repu- blikeinsche regeeringsvorm bestond. De Calvinisten hebben zich daar indertijd best mee kunnen vereenigen. Thans 'is de stand zóó, dat de Oranje's voor ons slechts zijn H. M. de Koningin, en Prin ses Juliana. Andere vertegenwoordigers van het Huis van Oranje hebben voor ons niet die beteekenis. Het is ge wenscht, dat bij het uitsterven der rechtstreeksche afstammelingen van Hare Majffsteit volkomen vrijheid be staar, betreffende de keuze van een opvolger in verband met de behoeften van der. tijd. Spreker zette vervolgens de beteekenis uiteen der codclusie op liet rapport der Grondwetscommissie. Na korte repliek werden de conclu sies tot en met III, nl. 'die van de Troonopvolging, van de Buitenland- sche betrekkingen en van meerdere publiek-rechterlijke lichamen, ongewij zigd met groote meerderheid van stemmen aangenomen- Bij de gedachtenwisseling over de verdere conclusies werd behoud van den stemplicht bepleit bij verkiezing van leden voor de Tweede Kamer. Bij stemming sprak de vergadering zich uit tegen behoud van den stem plicht. De conclusies IV tot en met VI, nl. van de Staten-Generaal, van de ver houding van Kerk en Staat en van het Moederland en de Koloniën, werden zonder stemming aangenomen. Daarna kwam in behandeling het volgend voorstel van het Centraal Comité De Deputaten-vergadering benoeme een commissie van drie personen, aan welke opdracht wordt gegeven de vraag ..Moet het in de Grondwet vastgelegde passieve vrouwenkiesrecht door de A. R. partij worden aanvaard in dien zin, dat candidaatstelling van vrouwen op de candidatenlijsten, door bij het C. C. aangesloten kiesvereeni- gingen ingediend, voortaan geoorloofd moet worden geacht?" te onderzoe ken, daaromtrent te rapporteeren, zoo dat op een volgende Deputatenverga- déring een beslissing kan worden ge vraagd. De voorzitter adviseerde, dat men in afwachting van het rapport der com missie zich voorloopig onthoude van het stellen van vrouwelijke candidaten. De vergadering vereenigde zich met het voorstel van het centraal bestuur. De oud-minister van marine, de heer mr. Bijleveld, herinnerde er aan, dat zijn heengaan verband hield met de kwestie der twee kruisers. De noodza kelijke eenstemmigheid \verd te dien aanzien in de A. R. partij niet verkre gen. Spreker verklaarde zich persoon lijk overtuigd dat de Kamerclub te goe der trouw was te handelen in het be lang van het land, toert zij deed wat gebeurd is. Men kan zoo'n conflict tus- schen den minister en de verwante Ka merclub betreuren, de mogelijkheid en de toelaatbaarheid zal men evenwel moeten erkennen. De voorzitter der A. R. Kaïnerclub, mr. Rutgers, erkende de noodzakelijk heid, dat alle pogingen gedaan moeten worden om overeenstemming te ver krijgen tusschen minister en club. Dit neemt niet wee, dat de Kamerclub een eigen verantwoordelijkheid blijft dra gen ten opzichte nok van regeerings- voorstcllen. De Kamerclub betreurt evenzeer dat over de begroeting van marine geen eenstemmigheid is verkregen. Spr. uitte den wensch, dat bij de nieuwe verkie - zingen in 1922 een weg zal worden ge vonden om aan de A. R. Kamerclub de medewerking van den oud-minister Bij leveld te hergeven. - De voorzitter bracht nog hulde aan die leden der A. R. partij, die' in het 'najaar van 59.1 S hebben gewerkt aan de organisatie van den vrijwiidgen landstorm. Spreker drong er voorts op aan, dat thans voortgang worde ge maakt met de vestiging van een Kuy- per-leerstoel aan de Vrije Universiteit. Vervolgens moet er komen een centrale instelling der A. R. partij. Ook moet de propaganda onder de jeugd met kracht ter hand worden genomen. Voor dat alles zal weldra geld worden ingeza meld. Ten slotte dankte de oud-minister Idenburg den voorzitter voor de voor treffelijke leiding der vergadering. God heeft ons dezer dagen weergegeven een nieuwen leider der partij, zeide spreker. Daarom zijn alle leden den Heer dank baar. Daarna zongen alle aanwezigen den voorzitter toe ,,Dat 's Heeren zegen op u daal", waarna de vergadering uit eenging. e„ Provgndeoseu VLISSINGEN, 14 APRIL. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF WOENSDAG 15 APRIL Vergadering van de Commissie van het Tijdelijk Distributiebedrijf op 12 April, des avonds ter. 7>/2 ure. Tegenwoordig waren een aantal melkveehouders, de directeuren der Vlissingsche en Middelburgsche melk inrichtingen en de voorzitter en secre taris van de melkslijtersvereeniging „Ons Belang" alhier. Het doel der ver gadering was om ingevolge missive van den minister van landbouw, nijver heidken handel, afdeeling melk en melk productenvoorziening, overleg te ple gen met de betrokken melkieverancier.s in verband met een voorstel van den minister voornoemd, gedaan door Mid delburg en Vlissingen om den maxi mumprijs der melk te stellen op 15 cent, met ingang van 16 dezer. Door de besturen der coöperatieve melkinrich ting „Walcheren", den veehoudersbond en kring Walcheren der Zeeuwsche Landbouw-maatschappij, was hierte gen telegrafisch bij den minister boven vermeld geprotesteerd en zouden zij- op 14 April een vergadering houden in het militair tehiiis te Middelburg. Intusschen werd ons door de afdee ling melkproducten van het ministerie van landbouw medegedeeld, dat de prijsberekening van 15 cent gunstig zou worden overwogen. Uit de discussiën bleek, dat men met de toestanden in Friesland en Groningen geen rekening kan houden, met het oog op de groote kaas- en boterproductie. Vóór den oor log was de algemeen geldende prijs 9 cent, soms wel eens 8 cent. Er schijnt in de kaasmakende streken zooveel kaas te zijn, dat wel eens overgegaan wordt om daarmede varkens te voede ren. in het noorden des lands varieeren de melkprijzen, betaald aan melkvee houders, zeer veel, aangezien daar de gewoonte gevolgd wordt om den prijs te bepalen naar het geleverde vetge halte. Ter sprake werden gebracht eenige klachten over vervalschingen der melk. De voorzitter deelde mede, dat intus schen deze aangelegenheid breedvoerig was besproken met den commissaris van politie, die zal zorgen dat monsters niet alleen van de slijters, maar ook van den opgespoorden leverancier zul len worden genomen. Het komt evenwel voor, dat een soort koeien weinig vet gehalte levert. Het is wel eens voorge komen dat bij een melkveehouder een staimonster steeds 2 uitwees, doch door het oordeelkundig voederen kon gebracht worden tot 2,6 De directeur der coöperatieve ver- eeniging Walcheren raadt de ingezete nen evenwel aan om de melk te haten waar ze goed is. Den melkveehouders en slijters werd in overweging gegeven om voortaan steeds „melk voor geld" te leveren en. niet tot verdunnen over te gaan Wij kregen den indruk dat de ver gaderden inderdaad bereid waren om zulks te doen. Na nog meer gedetail leerde besprekingen werd ons in over weging gegeven om den maximummelk prijs vast te doen stellen van 19 April 30 April op 16 cent en van 1 Mei30 September 1920 op 15 cent. Waar wij veronderstellen, dat Middelburg ook daarmede genoegen zal nemen, tele grafeerden wij aan het meergenoemde ministerie om tot de vaststelling als bo vengenoemd nog heden over te gaan. Tot vaststelling van een productie prijs meent onze commissie niet te moe ten adviseeren. De directeur der Vlissingsche melk inrichting uitte zijn votkomene instem ming mei dit resultaat der besprekin gen en noodigt ieder belangstellende uit om des Woensdagnamiddags een kijkje te komen nemen in zijn uitgebrei de fabriek, waar hij alsdan bereid zal bevonden worden om aan te toonen, hoe de zuivelbereiding in al hare bij zonderheden geschiedt. Broodprijzen. Door de balikerspairoonsvereer.iging Samenwerking bevordert Weivaan" alhier, werd ons- ter inzage gezonden een afschrift van een request gezonden door' het hoofdbestuur van de Neder- landsche vereenieing van werkgevers in het bakkersbedrijf, niet bijgevoegd afschrift van het rapport inzake den kostenden prijs van het brood in de hoofdplaatsen van Nederland in 1919 1920, opgemaakt door professor J. G. Ch. Volmer. In verschillende dagbladen is hieromtrent meermalen geschreven. Vorengenoemde vereer.iging voegt daarbij een staat, aantoonen.de haar winstcijfers op bruin- en witbrood, waaruit zij meent te moeten besluiten dat er geen termen zijn om den brood prijs le kunnen verlagen. Uit den door ops opgemaakten staat der verdiensten der bakkers op het re- geeringsmeei en de regeeringsbloem blijkt, dat de'winsten der bakkers be langrijk zijn en dat dus wél overge gaan kon worden om den broodprijs met 2 cent te verlagen. Door ons zullen derhalve Burg. en Weth. geadviseerd' worden om de coöperatieve vereenigin- gen „de Broederband" en „Eigen Hulp" te verzoeken eèn vermindering van den broodprijs met 2 cent in te voeren, in welk geval wij hopen, dat de bakkers daartoe eveneens zullen besluiten.Waar de coöperatieve vereenigingen thans een bruinbroodprijs hebben van 15 cent zou men verwachten, dat hun omzet daarin zou zijn toegenomen, doch se dert de invoering van den 15 cent prijs is zulks niet geschied. Bij de laatstge houden uitreiking der broodkaarten is gebleken dat 1500 wittebroodkaarten meer werden uitgereikt dan bij de voorgaande uitreiking. Visch. Men deelt ons mede, dat in Gronin gen van Zoutkamp aangevoerde visch steeds verkocht wordt tegen 20 cent per K.G. Deze prijs is beduidend lager dan den hier geldenden, welke gezegd wordt te z>jn 60 a 70 cent per K.G. Het ware wel aanbevelenswaardig, indien de visch hier goedkooper werd. Manufacturen. De coöperatieve vereeniging „Eigen Hulp" deelt mede, dal tengevolge der stagnaric in'het vervoer van Engeland nog niet kon worden Overgegaan tot beschikbaarstelling van manufacturen. Zij uitte daarbij hare teleurstelling over de weinige belangstelling, welke haar afdeeiing sokken, garen en band onder vindt. Gisteren is voor de eerste maal de facultatieve sneltrein van 11.20 van hier vertrokken, aansluiting gevend op de om ongeveer kwart voor elf hier aankomende mailboot., bi hei vervolg zal deze trein nu geregeld na aankomst van de mailboot vertrekken. Bij liet huiswaarts brengen van de werkwilligen van fiet stoomschip „Ca cique" was gisteren weder een zeer groote menschenmassa tegenwoordig, wier aantal voortdurend aangroeide. De politie had evenwei haar maatregelen genomen, zoodat geen ongeregeldhe den voorkwamen. Alhier is opgericht een afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbei aersbond. Het bestuur bestaat uit de heeren J. G. Kempe, voorzitter, A. Ver- mairres, Vrouwestraat 11, secretaris en W. Louwerse, penningmeester. Een buitengewoon concert. Sven Scholander, de.ook in Neder land zoo buitengewoon geliefde Zweedsche zanger, die Zondag 25 April een liederen-matinee komt geven in de Concert- en Gehoorzaal te Mid delburg en zich zelf op zijn prachtige oude luit begeleidt, waarmede hij zoo onnavolgbaar de emotie van elk lied illlustreert, was oorspronkelijk een zeer gewaardeerd beeldhouwer te Stock holm. Den aanleg voor muziek heeft hij van zijn vader en grootvader geërfd en van hen het luitspel geleerd. Van zijn studie-jaren in Frankrijk en Italië keer de hij met een schat van chansons van allerlei aard terug en bij gelegenheid van een weldadigheidsconcert trad hij met een verrassend succes op. Het duurde dan ook niet lang, of Scholan der toog met zijn luit de wereld in, ge lijk een troubadour, overal een gaarne geziene gast en vreugdebrenger. Wat Scholander te hooren geeft, is zuiver natuur hij verstaat bovenal de moei lijke kunst om met zijn luit en door zijn temperament de personen te karakteri- seeren. Het „Handelsblad" schreef dan ook terecht „Alles is raak wat Scholander doet elke tokkeling zijner snaren, elk gebaar, elke stèm-intonatie, een trek op 't beweeglijk gelaat, een wenk brauwfrons, een lok op 't voorhoofd neergestreken. Scholander doet leven zijn figuren, die niet meer uit onze her innering gaan. Hoe kostelijk is alles, vermakelijk in realiteitsuitbeelding, en hoe fijn in humoristische fantasie De waarheid der luchtige zangtafereeltjes, het treffend-gevoeiige in de volkswij zen, zóó tot ons komende dat we ge pakt. worden en den lach niet weer houden kunnen, ze zijn het eigendom van Scholander's kunst, van den wel doener in ons serieus muziekleven. Ook thans weder heeft hij een bui tengewoon aantrekkelijk programma saaingesteld, waarin ook eenige van de meest geliefde succesnummers niet zijn vergeten het bevat o.a. de volgende oude en nieuwe Fransche, Engelsche en Duitsciie chansons, zooais de „Sere nade du pavé" van Varney, een treffend voorbeeld van typisch-Parijschen bou levard-zang, „Le compère Guillen", „Rentrons bras d's as bras d'ssous", de alleraardigste nachtelijke uittocht der bruiloftsgasten van Plaiïquétte, „The brave cabinboy", „Drei trallernde Ma- dels" van(Scholander zelf, „Zwei Mei- len im Trabe",'het bekende gedicht van Liliencron, eveneens door Scholander op muziek gezet, het geestige Zuid- Duitsche volksliedje „Der Tod von Basel", „Die dumme Liése", dc over moedige boerendans „Juchheissawal- zer" van Franz Abt, enz. Bij Kon. besluit is benoemd tot ont vanger-der directe belastingen en ac cijnzen te Domburg L. van Weel, ont vanger derzelfde middelen te Nieuwe- sluis. De melksiiiters te Zierilo.ee hebben besloten vanaf 1 Mei den prijs van de melk vast te stellen op 14 cent per liter. Uit het verslag van de agenda van het distributiebedrijf blijkt, dat met in gang van genoemden datum de prijs hier ter stede op 15 cent zal worden bepaald. Bij Kon. besluit is ingetrokken het Kon. besluit van 24 Mei 1912 voor zoo- Ver daarbij is bepaald, dat de vacature van kantonrechter te Terneuzen, ont staan door de benoeming van mr. G. W. F. Wentholt, niet zal worden vervuld, en zijn benoemd tot kantonrechter te Ter Neuzen mr.SG. Schot Dykman, thans griffier bij het kantongerecht te Almelo te Hulst mr. F. F. J. B. van de Ven, thans griffier bij het kantonge recht te Boxmeer. Door nog onopgehelderde oorzaak» waarschijnlijk door het verzakken van den weg, is gisterenmorgen te 11.40 de stoomtram van Sas van Gent een kwar tier voor Drieschouwen uit de rails ge sprongen. De stoker Van de Rest uit Ter Neuzen werd door een ijzer in dc borst en door een koperen kraan in de keel gewond en onmiddellijk gedood. Een passagier kwam met eenige schrammen in het gelaat- vrij. De locomotief ligt op zijde op de rails. De goederenwagen is van den dijk gerold. Van den personenwagen is de helft van het balkon afgerukt. De tramlijn is versperd. Anderhalf jaar geleden gebeurde na genoeg op dezelfde plaats een dergelijk ongeluk met minder ernstige gevolgen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ds. P. J. Wauters, is voornemens Zondag 2 Mei afscheid te nemen van de Ned. Herv. gemeente te Hoofdplaat en Zondag 9 Mei zijn intrede re doen te Kleverskerke. na bevestigd te zijn door ds. L. B. Tjebbes te .Middelburg. De president en de secretaris der Synode zullen de Synodale commissie in overweging geven, terug te komen op hnar besluit, geen Synode bijeen te roepen. Ged. Staten van Overijsel hebben goedkeuring onthouden aan het raads besluit der gemeente Enschedé betref fende de verordening tot regeling van de wijze van uitbetaling van dc-jaar wedden aan het onderwijzend perso neel der o.l. scholen, en van de inhou ding van die jaarwedden bij verlof tot afwezigheid. De niet-goedkeuring be treft de bepaling van uitkeering in ge val van zwangerschap. in de verordening wordt gesproken van onderwijzeressen, zonder bijvoe ging van het woord „gehuwde". Na ampele discussie heeft de raad besloten van dit besluit in beroep te gaan bij de Kroon, wat reeds in een vorige ver gadering was besloten, indien Ged. Sta ten het raadsbesluit niet mochten goed keuren. RECHTZAKEN. De slechte invloed van de cellulaire gevangenisschap. Reeds meermalen is er op gewezen, dat voor verschillende naturen dc af zondering in gevangeniscellen een zeer slechten invloed heeft ten opzichte van hun geestvermogens. Een treffend bewijs daarvan kwam op de gisteren te Middelburg gehouden rechtszitting aan iiet licht. Een der be handelende zaken betrof den 24-jarigen J. P. de V/., wonende te Middelburg, die in Januari jl. wegens diefstal met braak bij mr. Van Andel, tot een jaar gevangenisstraf werd veroordeeld en mi dezen straftijd in de gevangenis te Breda doorbrengt. Thans had de jonge man zich te- verantwoorden wegens diefstal van een rijwiel in Juni van het vorige jaar. De beklaagde die in Janu ari jl. reeds teekenen van berouw ver toonde, en de inbraak volledig bekende, was thans door het verblijf in de ge vangenis dermate terneergeslagen, dat het den president, ondanks herhaalde pogingen niet gelukte, hem aan het spreken te krijgen, ia, zelfs kon hij zijn naam niet zeggen en de politiemannen, die hem van Breda overbrachten, kwa men verklaren, dat- hij ook tegen hen geen woord had gesproken. -De man heeft dan ook zoowel de inbraak als den diefstal gepleegd onder suggestie van personen, die men gerust beroeps misdadigers kan noemen, en ook de officier van justitie, mr. Wolfson, wees er in zijn requisitoir op, dat het verblijf in de gevangenis voor dezen man een zeer slechten invloed had, toch zag hij INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Hoe nierkwalen te voorkomen. Nu de ernst van nierkwalen voor den bedachtzamen lezer duidelijk is geworden, vall te hopen, dat de midde len tot voorkoming algemeen zullen worden toegepast. Want hoe moeilijk het ook valt nierkwalen te genezen, zij kunnen gemakkelijk voorkomen wor den. De natuurwetten matigheid, opge wektheid en voldoende lichaamsbewe ging die ertoe dienen om het lichaam in orde te houden, zijn ook de voor naamste regels om nieruitputting te voorkomen. Zware maaltijden, laat naar bed gaan, overdadige prikkels, overwer king, zorgep, eenzaamheid, luiheid en vadsigheid, zijn aile urinezuur vormen de gewoonten.,.Zij vergiftigen het bloed, tasten de nieren aan en veroorzaken pijnlijke verschijnselen ais stijve, ont stoken en rheumatische gewrichten, rugpijn, spit, nier-waterzucht, ischias, niergruis of -steen, en blaasontsteking. Als gij reeds een nierkwaal hebt, laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u dan helpen om gezond te worden, en past daarna op voor herhaling. Foster's Pillen kunnen nog behulpzaam zijn..Zij verbeteren en voorkomen derhalve, bij tijds genomen, nierzwakte. Foster's Pillen geven verzachting aan de urinewegen, regelen de blaas en \ersterken de nieren. Zij dienen tot niets anders en zijn geen alles gene zend middel. Zij werken niet op de le ver, maag of ingewanden. Foster's Pil len doen slechts één ding, maar doen dit goed. Alleen echt, wanneer op de verpak king de handteekening van James Fos ter voorkomt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstr. 13, a 1.75 p. doos of 10.p. zes doozen. 46 zich verplicht thans 2 maanden te ■eischen. De vraag is zeker gerechtvaardigd, of het niet gewenscht is dezen man zoo spoedig mogelijk aan den reciassee- ringsarbeid over te geven, om te trach ten hem als een goed mensch aan de maatschappij terug .te geven, waar voor hij wel vatbaar schijnt te zijn. Door een nog langer afzondering drei gen zijn geestvermogens geheel te gronde te gaan, SPORT VOETBAL. Zuidelijke Elftalcommissie. De Zuidelijke sub-commissie der Nederlandsche Elftalcommissie werd door het N. V. B.-bestuur vastgesteld als volgt J. P. van Bel (Vlissingen), voorzitter J. G. R. C. Piederiet (Bre da), secretaris tn L. Batta (Maas tricht) ld. M. V. V. naar Zwitserland. Dc voetbalvereeniging M. V. V. te Maastricht hcetf een uitpoodiging aart genomen om met de Pinksterdagen een toer te maken door Zwitserland, mits, de competities zulks toelaten. Wietrijden. De motorclub „De Ba ronie" te Breda wil van 17 Juli af een vijfdaagsclien motortocht arrangeeren door België, voor haar leden en alle K. N. M. V.-leden. De totale afstand zal ongeveer 778 K.M. bedragen. Het plan is om 16 Juli te Breda samen te komen, vandaar den volgenden ochtend vroegtijdig te vertrekken en via Ber gen op Zoom naar Vlissingen te tuffen, waar de boot de deelnemers naar Bres- kens brengt. Van dit stedeke af gaat nog dienzelfden dag de route over Sluis naar Brugge, waar overnacht wordt. Totaal 150 K.M. Den 2en dag wordt 176 K.M. gereden. Dan wordt gereden van Brugge over Ostende, Dixmuiden, Yperen, Meenen, Kortrijk, Doornik, Louse naar Mons, al waar gelogeerd wordt. De 3e dag brengt de deelnemers van Mons over Charleroi, Namen, Dinant naar Rochefort, waar een bezoek aan de grot van Han wordt gebracht. To taal 135 K.M. Den 4en dag loopt de route van Ro chefort over "Luik, Remouchamp, Spa. Pepinster, Luik, Maastricht. 152 K.M. Te Maastricht wordt overnacht. Den laatsten dag gaan allen,van Maastricht naar Breda terug, ongeveer 165 K.M. Er zal dus over het geheel met een matig gangetje gereden worden, zoodat de deelnemers kalm een kijkje in het oorlogsland kunnen nemen. MARINE EN LEGER. Geen herhalingsoefeningen. Naar men meedeelt, zullen in 1920 geen militie- of landweerplichtigen voor herhaiings-oefeningen onder de wapenen worden geroepen. Loting blijvend gedeelte. Nopens de dit jaar te houden loting voor het blijvend gedeelte is door den minister van oorlog het navolgende bepaald Nu de duur van de eerste oefening voor hen, die bij de infanterie tot de administratietroepen behooren, is be paald op zes maanden, acht de minis ter het gewenscht, dat ook dezen aan de loting deelnemen. Hieraan behoeven echter niet deel te nemen de miliciens der lichting 1920 en zij, die mei hel

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2