SPORT BUITENLAND gisteren uit Antwerpen teruggekeerd. Bij het passeeren van den Noordzee- boulevard werd van de Belgische lood- sensocieteit met vlaggen gesalueerd, wat door de „Fylgia" werd beantwoord. Het Amerikaansche stoomschip „Ca cique", komende van Mecjelones is he den op de reede ten anker gekomen en zal op de haven komen, teneinde hier de lading nitraat te lossen. Het schip zal alvorens op de haven te komen, eerst gelicht moeten worden. Het circus-Hagenbeek. Dat evenals overal elders ook het circus-Hagenbeek te Middelburg op een grooten toeloop kon rekenen, was wel te verwachten. Vooral gedurende de Paaschdagen hebben duizenden een be zoek aan het circus gebracht en wij ge- looven wel dat niemand onvoldaan huiswaarts zal zijn gekeerd. Het is een zeer rijk programma dat wordt aangeboden en natuurlijk wordt de hoofdschotel gevormd door de dres suur van roofdieren. Het attractie-num mer is de leeuwen-dressuur. Zeven „ko ningen van het woud" worden in de arena gebracht en de temmer Aug. Möl- ker weet deze prachtdieren geheel aan zijn wil te onderwerpen. Wel brommen en grommen zij voortdurend en sperren den vervaarlijken muil meermalen wijd open en dreigen zij met hun klauwen doch de temmer heeft toch zooveel macht over deze zeven leeuwen dat zij precies doen wat hij wil. En dat de temmer geheel zeker is van zijn over macht blijkt voldoende uit de wijze waarop hij de leeuwen verschillende standen laat innemen, door een hoepel laat springen, hen een prachtige groep laat vormen enz. Ongetwijfeld is dit nummer alleen reeds een gang naar het circus volop waard. Niet minder pakkend is het binnen brengen van 22 ijsberen, die gedres seerd zijn en worden voorgesteld dooi den directeur Willy Hagenbeek. Ook de dressuur van de bruine beren, die wielrijden, rolschaatsen rijen en ko- gelloopen, dwingt bewondering af. De heer Fisher heeft zijn „bruintjes" uit stekend afgericht, hoewel ook zij hun afkomst niet verloochenen, daar zij af en toe grimmig doen. Hagenbeck's olifanten zijn reusach tige dieren en wanneer 6 van deze dik huiden tegelijk in de manege worden gebracht maken zij een machtigen m- ■druk. Zij worden echter niet alleen voorgesteld doch voeren nog verschil lende kunststukjes uit. Men vraagt zich telkens af hoe het mogelijk is, dat deze logge dieren zich ook zoo geheel naar den wil van den mensch schikken. Wat een taai geduld en kolossaal uithoudingsmogen heeft de dressuur van al deze dieren niet gekost. Want dat een bepaalde, beweging, een hou ding, kortom alles wat wij in de arena zoo eenvoudig-lijkend zien uitgevoerd, duizenden malen herhaald is moeten worden alvorens de dieren in het pu bliek konden optreden, behoeft geen betoog. Wanneer wij nu verder nog mededee- len dat kameelen, paarden, springhon- den voor wat de dierendressuur befrett, voor Je noodige afwisseling zorgen, dan blijkt uit deze opsomming voldoen de dat het circus-Hagenbeek te zien geeft wat men in gewone circussen niet aantreft. Behalve de dressuur worden nog meerdere eerste ktjisse attractie-num mers vertoond, waarvan liet glanspunt wordt gevormd door de Lorch-familie, die lkarische spelen vertoonen en wier optreden eiken avond een oveivveldi- gend succes is geweest. De koorddanseressen, gezusters Kei zer dansen op het gespannen draad met een bevalligheid, dat men zich er over verwondert, dat zij steeds hun evenwicht weten te behouden. De Wortley-troep verricht zware acrobatiek en deze 2 dames en 2 heeren mogen met recht vliegende menschen genoemd worden. Wij zouden nog meerdere nummers van het rijk voorziene programma kun nen noemen, doch dit mag verder over bodig geacht worden. Alleen wijzen wij er nog op dat, evenals in alle circussen, ook hier de clowns niet ontbreken, die meermalen den lachtlust weten te te wekken. Wij verzuimden nog te melden dat een zeer goed orkest de voorstelling met enkele flinke marscheii opent en verder op uitstekende wijze de verschil lende nummers begeleidt. Het bezoek uit Vlissirigen aan het circus is ook zeer groot geweest. De electrische tram laat iederen avond twee trams van 4 wagens rijden en deze zijn telkens overvol. Gisterenmiddag had op de algemee- ne begraafplaats te Middelburg de ter aardebestelling plaats van het stoffe lijk overschot van wijlen den heer jlir. mr D G. van Teijlingen, oud-raads heer in den Hoogen Raad en vroeger ook rechter in de rechtbank aldaar. Behalve de familieleden, die uit Den Haag herwaarts waren gekomen, waren op het kerkhof aanwezig enkele familie leden van den overledene op Walche ren woonachtig en onder de belangstel lenden bevond zich o.a. de Commissa ris der Koningin, mr. H. J. Dijckmees- ter voorzitter van liet Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen, waar van de heer van Teijlingen ook enkele jaren hei presidium heeft bekleed. Nadat de kist, die met een tweetal bloemstukken gedekt was, in de groeve was neergelaten dankte een zoon van den overledene allen voor de laatste eer zijn vader bewezen. De eenvoudige plechtigheid was hiermede ten einde. Zondagavond is op een drietal plaat sen te Middelburg ingebroken en wel eerst op den Noordweg en -tweemaal in Klein Vlaanderen. Bij de eerste inbraak, die reeds omstreeks 8 uur plaats had, is de dader door een smal raampje, dat hij eerst stuk had getrapt, binnenge klommen en heeft hij met een gevon den pook getracht het kabinet te for- ceeren hij werd echter verrast door de uit de kerk komende bewoners en wist te ontkomen, waarbij hij werd achterna gezeten door den man. bij wien hij had ingebroken, die echter door den schrik niet kon aangeven, waarom hij den jongen man vervolgde, zoodat deze ook enkele andere perso nen, roepende dat degeen, die hem volgde niet wel bij het hoofd was. Te ongeveer tien uur hebben de in braken in Klein Vlaanderen plaats ge had. Na blijkbaar eerst getracht te heb ben in het eerste perceel achter door binnen te komen, heeft de inbreker een mat glas in de voordeur stuk getrapt en is daardoor later naar binnengekomen. Hier kon hij rustiger zoeken, daar de bewoners uitstedig waren. Hij heeft hier ongeveer een bedrag van 12 weg genomen andere zaken van waarde werden niet vermist. Bij de derde inbraak wist de dader zich toegang te verschaffen door aan de achterzijde der woning een raam open te schuiven. Hier wordt ongeveer 15 vermist. De politie, die van een en ander ken nis kreeg, stelde Maandag een zeer uit gebreid onderzoek in en voornamelijk doordat de dader zich bij de eerste in braak verwond had en er overal bloed sporen werden gevonden, kwam het tot de arrestatie van den 20-jarigen de R., die reeds meermalen met de justitie in aanraking is geweest. Door gevonden voetsporen, ja zelfs door het vinden van een klein stukje stof aan het prik keldraad achter de woning aan den Noordweg, hetwelk past in een winkel haak in de broek van den verdachte, werd deze tot bekentenis gebracht. Het is de politie ditmaal al zeer spoedig gelukt, den dader te vinden. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot veldwachter in de ge meente Wissekerke, P. Kerkhove, ge meente-veldwachter te Heerjansdam. Door den Commissaris der Koningin worden den 12 April a.s. bezocht de gemeenten Rilland Bath, Krabbendijke, Waarde en Kruiningen. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot. zetter voor 's Rijks di recte belastingen in de gemeente Cl'tn- ge, de heer A. Cammaart, ter vervan ging van den heer C. L. de Cock, die overleden is. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Kerken. Bedankt voor het be roep te Middelburg (vacature ds. Wie- linga) ds. S. Doornbosch te 's-Herto- genbosch. Geref. Gem. Bedankt voor liet beroep te Ter Neuzen ds. H. Kieviet te Veenen- daal. MARINE EN LEGER. De minister van oorlog heeft ter ken nis gebracht van de inspecteurs der verschillende wapens en dienstvakken, dat met betrekking tot het ontslag, het pensionneeren en het aangaan van re- engagementen, voor het reserve-perso neel der landmacht beneden den rang van officier de normale omstandighe den kunnen worden geacht te zijn we dergekeerd. Derhalve moeten zij, wier verband is verstreken, worden ontsla gen (c.q. onder toestemming van het nader pensioen waarop aanspraak blijkt te kunnen worden gemaakt) tenzij zij zich opnieuw kunnen en willen ver binden. De officier-machinist 3e klasse C. M. van de Velde is te Vlissingen geplaatst aan boord van Hr. Ms. instructieschip „Schorpioen". De officier-machinist 3e klasse B. J. Loos is te Nieuwediep geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserdekschip „Zeeland". Reserve-kader. In de Kon. besluiten betreffende het reservekader bij de verschillende wa pens, was tot dusver bepaald, dat het personeel van het reservekader niet in het genot zou zijn van de vergoeding van Rijkswege toegekend aan militai ren, die geen levensmiddelen in natura ontvangen, behoudens in de gevallen, door den minister van oorlog vast te stellen, ter uitvoering waarvan door laatstgenoemde autoriteit was bepaald, dat die vergoeding zou worden geno ten door die kaderreservisten, welke aan de onderofficiersmenage deelne men. Wij vernemen uit betrouwbare bron, dat dezer dagen bepalingen worden in getrokken. VOETBAL. HollandDenemarken 20. Men meldt ons uit Amsterdam Dagen achtereen liepen de gesprek ken in café en op straat over den voet balwedstrijd HollandDenemarken, waarbij nauwkeurig de kansen van beide partijen werden nagegaan. Voor al dc eerste Paaschdag was 'I merk baar, dat erin Holland's hoofdstad iets bijzonders ging gebeuren. Op Damrak en Rembr'andtsplein vormden zicli groepjes voetballiefhebbers om de „eerbare" kronenhandelaren heen, die hun kronen tijdelijk lieten rollen, om Stadionplaatsen te verschacheren. De koers der stadionkaarten rees meer, naarmate het oogenbiik van den wed strijd naderde. Een het behoorde niet tot de zeldzaamheden, dat voor staan plaatsen 10 a 20 en voor plaatsen op de overdekte tribunes meer dan 30 werd betaald. Doch met deze dure plaatsen was men slechts half geholpen daar het zaak was er voor te zorgen, de voorste rijen in te nemen. Dit we tende, behoefde het geen verwondering te Baren, dat tal van menschen reeds om 7 uur in den morgen van den twee den Paaschdag naar het Stadion togen, terwijl eenigc uren later de trams dui zenden bezoekers naar den Amstel- veenschen weg brachten. Toen om 12 uur de Stadionpoorten werden open gesteld, .stroomde een ontelbare massa naar binnen, die spoedig de tribunes vulde. En telkens brachten de trams, particuliere auto's, taxi's nieuwe bezoe kers, totdat onj half drie geen plaatsje meer onbezet was in het Stadion, dat circa 35.000 menschen bevatte. Vele autoriteiten waren natuurlijk ook aan wezig. In een der loges merkten wij op den minister van buitenlandsche zaken, jhr. mf. dr. Van Karnebeek, met den voorzitter van het Ned. Olympisch Co mité, baron van Tuijll van Scrooskerke, Verder waren aanwezig de heeren mr. J. P. Kan en jhr. mr. C. Feith, secretq- ris-generaal, resp. van binneniandsche zaken en van onderwijs, de Eerste Ka merleden mevrouw PothuisSmit en de heer W. H. Vliegen, de Tweede Ka merleden de h.eéren Th. M. Ketelaar, A. B. Kleerekooper, Abr. Staalman en dr. Th. van der Waerden, de wethouders van Amsterdam, de heeren W. de Vlugt, S. R. de Miranda, dr. S. j. Abrahams en F. J. A. H. Wierdels, de plaatselijke commandant van Amsterdam, kol. W. J. Steinbucli, en vervolgens tal van ver tegenwoordigers .van sportverenigin gen en eenige inspecteurs van het Mid delbaar Onderwijs. Het Deensche en het Hollandsche elftal werden bij hun verschijnen op het veld met gejuich begroet. Het militaire muziekkorps speelde daarop achtereen volgens het Deensche volkslied en het Wilhelmus, waarbij velen zich van hun zetels verhieven. Daarop ving om zes minuten over half drie de wedstrijd aan. Hoewel de Denen lang geen onver dienstelijk spel hebben ontplooid, wa ren zij tegen het kloeke en doortastende optreden der oranjehemden niet opge wassen. De laatsten hebben een volko men verdiende overwinning behaald. Vrijwel voortdurend voor en na half time zijn onze landgenooten in de meerderheid gebleven en hebben deze meerderheid dan ook in doelpunten om gezet. Een bespreking van het spel van elk lid van ons elftal zou te ver voeren, doch zonder onderscheid hebben allen zich uitstekend van hun taak gekweten. Vooral Kessler in de voorhoede blonk uit. Reeds na vier minuten gaf hij aan Nederland door een snel opbrengen en schitterend hoekschot de leiding. Het duo v. DiermanKessler werkte uitste kend. Na de eerste doorboring werd Hansen herhaaldelijk aan den tand ge voeld, doch voor half time heeft hij zijn doel verder schoon weten te houden. Na de thee R\yamen de Denen ietwat sterker op. Niettegenstaande dit kon De Natris, na een snellen ren langs de lijn op eenige meters afstand van het noordelijke doel Hansen voor de twee de maal het nakijken geven. Een derde doelpunt.van Kessler werd wegens bui tenspel geannuleerd. Na zeven kwartier was de strijd be slist. Holland had Denemarken met 20 overwonnen. Onder groot enthou siasme vlogen honderdtallen toeschou wers het veld op en brachten zij de Hollandsche spelers op de schouders dragend naar de kleedkamers terug. Zeer voldaan over den uitslag verlieten de tienduizenden bezoekers Neerlands sportpark, om zich vervolgens naar de stad te begeven, waar een opgewekte stemming heerschte in verband met de groote Hollandsche zege, De tramdirectie had op bijzorfdere wijze maatregelen getroffen, waardoor het publiek zonder te veel gedrang een plaatsje in de tram kon krijgen, terwijl ook de politie dusdanige regelingen had getroffen, dat de orde voortreffelijk gehandhaafd bleef. Zuidelijke afdeeling. lste klasse. Maastricht M.V.V.—Middelburg 5—0 Zondag speelde Middelburg 1 tegen een veteranen-eiftal, waarbij Middel burg won met 41. Gisteren had hier een ontmoeting plaats tussctien Vlissingen I en een sterk veteranen-elftal. Vlissingen won met 43. De Ned. H. B. S. Bond heeft een zil veren lauwerkrans uitgeloofd voor liet kampioenschap van de Ned. H. B. S.- ers. Ook dc Vlissingsche H. B. S.-club tracht, als lid van genoemden bond, dezen lauwerkrans te bemachtigen. Zoo speelde zij b.v. Zaterdag 11. weer tegen de H. B. S.ers uit Terneuzen, en won hiervan met 90. Donderdag a.s. moet ze nu in Breda om het kampioenschap Zuid-Nederland strijden, en treedt ze daar als winnaar uit liet strijdperk, dan Zaterdag a.s. in Utrecht om het kam pioenschap van den N. H. B. Kampioen van'Zeeland is de V. H. C. nu, doch of ze het ook van alle Ned. H. B. S.ers zal worden We willen het hopen. DE STAKING DER HAVENARBEIDERS EN ZEELIEDEN. Het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders deelt het volgende mede De Scheepvaartvereenigingen Noord en Zuid hebben in de dagbladen mede gedeeld, dat de arbeid in de Amster- damsclie en Rotterdanische haven zou kunnen worden hervat op de oude voorwaarden, indien de boycot, door buitenlandsche organisaties toegepast op Hollandsche schepen, zou worden opgeheven. Daarna zou dan kunnen worden onderhandeld op den grondslag van het op 19 December 1919 aange boden standaardloon en zou, indien overeenstemming verkregen is, aan dat loon terugwerkende kracht worden ver leend vanaf den dag, dat liet werk is hervat. Het bestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders meent te moe ten verklaren, dat dit voorstel van de werkgevers zelfs niet voor bespreking in stakersvergadering vatbaar kon ge acht worden, terwijl fen opzichte van de boycot van buitenlandsche organisa ties het hoofdbestuur opmerkt, dat de zen organisaties verzocht is, aan de staking van havenarbeiders en zeelie den steun te verleenen met inachtne ming van de belangen van eigen leden en men niet voórr/.mens is, de door de buitenlandsche vakbonden genomen maatregelen op eenigerlei wijze ten na- deele van de huidige staking te beïn vloeden. DE BELGISCHE SOCIALISTEN. Het socialistisch congres te Brussel heeft zich met groote meerderheid ten gunste van deelneming aan het congres der tweede Internationale te Genève uitgesproken. Het congres heeft verder met 1314 tegen 330 stemmen een voorstel aange nomen, waar'n het zich voor deelne ming aan de regeering verklaart, onder dit voorbehoud, dat de kwestie op nieuw aan de orde zal worden gesteld aan het einde der parlementszitting, indien dan het program tegen de duurte niet is verwezenlijkt. DE CRISIS IN DENEMARKEN. De gemeenteraad van Kopenhagen heeft in verband met de a.s. algemeene staking in Denemarken, Zaterdag een resolutie aangenomen, waarin o.a. ge zegd wordt Wij hopen dat de alge meene staking nog kan worden verme den, wanneer een ministerie wordt ge vormd van mannen, die in geen opzicht voor het huidige conflict verantwoor delijk zijn en van wie men kan ver wachten, dat zij de meerderheid van het parlement achter zich hebben zul len. Op het laatste oogenbiik.doen wij nog een beroep op den koning om m«- de te werken, dat de algemeene staking kan worden voorkomen. Deze verkla ring zou Zondag persoonlijk aan den koning overhandigd worden. Ook zou tegelijk met de audiëntie der gemeen teraadsleden bij den koning een groote optocht naar den Amaiiënburcht op touw gezet worden om den koning te verzoeke;) persoonlijk tusschenbeide ie komen, om de algemeene staking te verhinderen. DE TOESTAND IN DUiTSCHLAND. Dc opmarsch der regeeringstroepen heeft tegelijkertijd in 2 richtingen plaats. Van het Noorden uit in de rich ting Duisburg, van het Oosten uit naar Unna en Herme. Duisburg is door het roode leger buitengewoon geteisterd. Men hoopt de stad heden of morgen te kunnen bezetten en verder hoopt men in de eerstvolgende dagen uit te komen met de troepen, die volgens het verdrag vhn Augustus kunnen worden gebruikt in de neutrale zone. Men meent nog steeds dat bij verder onderhandelen met de Entente een gun stig resultaat zal worden bereikt. Afgezanten uit Dortmund, die mei veel moeite er in zijn geslaagd tot Mun ster door'te dringen, meldden dat te Dortmund volslagen anarchie heerscht. Meinberg, de voorzitter van den uitvoe renden raad, heeft zijn gezag over de oproerlingen geheel verloren. Toen hij Zaterdag in een vergadering er voor pleitte den terugtocht te aanvaarden, werd hij door zijn vroegere aanhangers afgeranseld. Zaterdagmorgen om 4 uur ging het op de straten reeds verschrikkelijk toe. Niemand kon zich zonder levensgevaar in de binnenstad bewegen. Met hand granaten is men niet zuinig. Dat de uit voerende raad zijn gezag heeft verlo ren, blijkt ook uit het feit, dat de biljet ten, waarin Meinberg aanspoort tot in levering van de wapens, eenvoudig af gescheurd worden en zij, die deze bil jetten aanplakken, met geweerkolven worden bewerkt Het verkeer te Dortmund staat geheel stil. Alle ambtenaren zijn tot een tegen- staking overgegaan. Donderdagmiddag werd er te Fre- denbaum een protestvergadering der ambtenaren gehouden, waarbij ruim 5000 personen aanwezig waren. Reeds dadelijk bij het begin der vergadering kwam een gewapende bende opzetten die blindelings op dc menigte schoot' Het gemeenteraadslid Schubert en een machinist werden gedood en de geheele vergadering werd uiteengejaagd. Afpersingen zijn aan de orde van den dag. De burgemeester van Dortmund werd onder bedreiging met revolvers gedwongen een cheque van 500.000 mark te onderteekenen. De chèque kon evenwel niet worden ontvangen, daar de gemeentekas reeds gesloten was. Daarentegen is bij de rijksbank 650.000 mark geroofd en Zondagmorgen nog 1 millioen. Vele geziene ingezetenen, die men als gijzelaars wilde oppakken, zijn er in het laatste oogenbiik nog in ge slaagd te ontvluchten. DE TOESTAND IN HET INDUSTRIE GEBIED. Uit Bochum wordt gemeld, dat de centrale raad van Essen onder de sol daten van het roode leger een vlug schrift heeft doen verspreiden, waarin deze worden aangespoord, den gewa- penden tegenstand te staken, om den officieren geen gelegenheid te geven een bloedbad onder de arbeiders aan te richten. Wanneer de regeering haar belofte, om detTopmarsch der rijksweer te staken, niet houdt, dan beteekent dit het bankroet der regeering. Dan zullen de arbeiders van het geheele land te gen het militairisnie opkomen. Voorloo- pig echter moeten de arbeiders zorgen de wapenen in handen te houden door Orstwehren. op te richten, waartoe slechts georganiseerde en politiek ge schoolde „Genosse" als leden mogen worden toegelaten. ACTIE IN HET ROERGEBIED. De militaire actie tegen de plunde- rijkskanselier als waarschijnlijk aan kondigde is aldus meldt een speciale verslaggever van het „Hbld." reeds begonnen en wel op grond hie'rvan dat de gewapende benden de getroffen overeenkomst en dc orders van de ar beidersleiders niet zijn nagekomen. Tot middernacht van Vrijdag op Za terdag waren de rijkscommissarissen Severing en generaal Watter aan hun order van de rijksregeering gebonden, dat de troepen, welker opmarsch reeds voor eenige dagen was geëindigd, niet verder mochten oprukken. Vrijdagnacht is van Berlijn uit naar Munster geseind dat Severing thans de vrije hand had, daar de ongeregelde benden, waarin het roode leger in het Ruhrgebied is uiteengevallen, zich niet hielden aan de overeenkomst van Bielefeld, en alle partijen, ook de socialistische, de onaf- hankelijken inbegrepen, de rijksregee ring verzochten zoo spoedig mogelijk in te grijpen. Van de volmacht van de legeering heeït Severing onverwijld ge bruik gemaakt. Vrijdag reeds zijn de rijksweertroepen, waarover generaal Watter het bevel voert, Recklinghausen en Dinslaken binnengetrokken. Dinsla- ken was den dag te voren nog door de roode troepen met artillerie bescho ten. in beide plaatsen herhaalde zicli het gebeurde (e Hamm, waar de bin nenrukkende troepen, die zwarf-rood- gouden vlaggen met zich voerden, ais bevrijders van het gepeupel, waaronder zich vele Poolsche elementen bevonden werden begroet. Dc bende hebben Recklinghausen en Dinslaken vrijwel zonder tegenstand ontruimd, en geluk kig is bij de zuivering zeer weinig bloed gevloed. Van Recklinghausen zijn de benden in de richting naar het zuiden afgetrokken. Zij plunderen thans het platteland, daar zij gebrek aan levens middelen hebben. De opmarsch der troepen geschiedt in twee richtingen, van het noorden uit in de richting Duisburg en van het oosten uit in de richting Unna en Werne. Duisburg is door de plunderende benden bijzonder zwaar geteisterd. De opmarsch wordt vertaagd door het feit, dat de troepen ook de op hun weg liggende kleine dorpen van het gepeupel, moeten zuiveren. Overigens rekent men er op, dat de militaire actie in het Ruhrgebied binnen zeer korten tijd en zonder aanzienlijke offers aan bloed zal kunnen worden doorgevoerd. De ervaring heeft geleerd dat deze benden, die overwegend uit onrijpe jongens bestaan, slechts korten tijd doodsverachting toonen als ze te genover gewapende troepen staan. Bij de uitgebreidheid van het Ruhrgebied en het betrekkelijk geringe troepenaan tal kan men er echter op rekenen, dal de regeering nog ernstige moeilijkhe den zal ondervinden. Een deel van liet gebied, zooals bijv. Duisburg, valt in de neutrale zone. De- troepensterkte daar is Duitscliland door de overeen komst met de Entente voorgeschreven, en terwijl in het afgeloopen jaar bij de Maart-onlusten in .liet Rulir-gebied maarschalk Foch op liet verzoek van de Duitschc regeering om meer troepen in Dusseldorf te mogen gebruiken, zonder meer toestemming heeft gegeven, wor den er ditmaal door de Entente nog steeds moeilijkheden gemaakt. De rijks regeering zal derhalve voorloopig de militaire actie moeten doorvoeren me' de troepen, die zij volgens de overeen komst van Augustus van liet vorige jaar in de neutrale zone mag gebrui ken. Deze troepensterkte zal voor de eerste dagen ook wel voldoende zijn. Daarna hoopt men op een gunstig re sultaat van de onderhandelingen met dc Entente, die nog voortduren. EEN ONTHULLING. De „New-York Americain" ontving.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2