De Huwelijksdag Ws v [Ws ectcnhk contant. DINSDÜO 6 APRIL» Tilburg No. si ü's VISSER, GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON BINNENLAND Stads- en Pfovincienieuws chep i waarborg, ft uit rieten. g ontvangt Eigen geld. 60.000.—, f 1200. ivaarden op na trekking, e obligatiën openbaar ris. de trekking ranco. igd. Middelburg, lissingen ouburg iervliet IE KAARTEN SE CIRCULAIRES. ■na Van de Velde tl ekoliej in werking,! vigste Rheu- schias, Spier-1 namaak ver-j !.45 p flacon. jenden gratis J den fabrikant. poeders» half uurj iespijn, tand-| spijn. kken der kie- boaig. cent per! ceders rormen zeker veroorzaken Si ikeen heeft f|j niet bedacht, cent perU bij ARM ■ND st, Lepelstraat 13, Ie Drogisten. Firma B. MEIN- Haag. VGan (Or.) VLISSINGSCHE COURANT ADVERTENTlE-PR!]S Van 14 regels 1.voor iedere regel meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 cent per regel Dienstaanbiedingen en öienstaanvragen van 1—5 regels 50 cent iedere regel meer 12 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.55, iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.-per drie maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.30. Week-abon- nementen 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 cent. FONDS VOOR HET GEMEENTE ZIEKENHUIS. Ontvangen b ij dragen: Vorige opgave 15485.C9 F P. ter M., 's-Gravenhage 10. C. M. C., Delft20.— 15515.69 UITREIKING BROODKAARTEN. Burg. en Weth. van Vlissingen bren gen ter algemeene kennis dat de brood kaarten voor de 34e broodkaartperiode zul len worden uitgereikt in het Distributiege bouw, Wilhelminastraat. N.B. De broodkaarten worden uitge reikt zonder aanvullingsbroodkaarten, wel ke afzonderlijk zullen verkrijgbaar zijn op 13, 14 en 15 April, voor hen, die deze voor de 33ste periode ook ontvangen hebben. Op Woensdag 7 April aan de domicilie nummers no. 1 tot 150 van 8 tot 9 uur no. 151 tot 300 van 9 tot 10 uur no. 301 tot 450 van 10 tot 11 uur no. 451 tot 600 van 11 tot 12 uur no. 601 tot 750 van 2 tot 3 uur no. 751 tot 900 van 3 tot 4 uur no. 901 tot 1050 van 4 tot 5 uur no. 1051 tot 1200 van 5 tot 6 uur. Op Donderdag 8 April no. 1201 tot 1350 van 8 tot 9 uur no. 1351 tot 1500 van 9 tot 10 uur no. 1501 tot 1650 van 10 tot 11 uur no. 1651 tot 1800 van 11 tot 12 uur no. 1801 tot 1950 van 2 tot 3 uur no. 1951 tot 2100 van 3 tot 4 uur no. 2101 tot 2250 van 4 tot 5 uur no.. 2251 tot 2400 van 5 tot 6 uur. Op Vrijdag 9 April no. 2401 tot 2550 van 8 tot 9 uur no. 2551 tot 2700 van 9 tot 10 uur no. 2701 tot 2850 van 10 tot 11 uur no. 2851 tot 3000 van 11 tot 12 uur no. 3001 tot 3150 van 2 tot 3 uur no. 3151 tot 3300 van 3 tot 4 uur no. 3301 tot 3450 van 4 tot 5 uur no. 3451 tot 3600 van 5 tot 6 uur Op Zaterdag 10 April no. 3601 tot 3750 van 8 tot 9 uur no. 3751 tot 3900 van 9 tot 10 uur na 3901 tot 4050 van 10 tot 11 uur; no. 4051 tot 4200 van 11 tot 12 uur. Op Maandag 12 April no. 4201 tot 4350 van 8 tot 9 uur no. 4351 tot 4500 van 9 tot 10 uur no. 4501 tot 4650 van 10 tot 11 uur no. 4651 tot 4800 van 11 tot 12 uur no. 4801 tot 4950 van 2 tota3 uur no. 4951 tot 5100 van 3 tot 4 uur no. 5101 tot 5250 van 4 tot 5 uur no. 5251 tot 5400 van 5 tot 6 uur. UITREIKING AANVULLINGS BROODKAARTEN. Op Dinsdag 13 April van 9 tot 12 uur no. 1—2000. Op Woensdag 14 April van 9 tot 12 uur no. 2001—4000. Op Donderdag 15 April van 9 tot 12 uur no. 4001 en hooger. Dat' de broodkaarten uitsluitend op bo vengenoemde dagen verkrijgbaar zijn, en de broodkaarten welke niet op tijd worden afgehaald eerst verkrijgbaar zijn op Vrijdag 16 April a.s. Dat in het lokaal gelegenheid bestaat het aantal broodkaarten te controleeren, en dat op reclames welke ingebracht worden, na dat men het lokaal heeft verlaten, geen acht meer kan worden geslagen. Dat men verplicht is de 'domiciliekaart ,mede te brengen. Dat men de Broodkaarten als gewoon kan ontvangen, eji men bruine kaarten te- (Naar het Engelsch) Door M. HELLEMA. 60 3) Op dit oogenblik echter waren de omstandigheden anders, want cr be vonden zich eenige kostbare huwelijks geschenken in het huis. Daura ver nachtte te moeten worstelen met twee roestige grendels want zij wist, dat de bedienden tot meerdere zorgvuldigheid waren aangemaand. Niet dat men meer vrees dan gewoonlijk voor de eiland bewoners behoefde te hebben maar in de Edinburgsche en zelfs in de Londen- schc couranten waren berichten ver schenen omtrent het romantische huwe lijk van de schoone Annina Gorme met een „jong, Amerikaansch millionair" en de verslaggevers hadden gesproken van een parelsnoer en andere juweelen, welke George Conway aan de bruid had gegeven, en dan nog.de auto. Dauro was daarom eenigszins ver baasd, de deur bovenaan de stoep on gesloten te vinden. Zij was nog meer eerbaasd, dat de twee groote grendels yan de poort waren weggeschoven. Had men vergeten te sluiten, of wa's er zoo vroeg reeds iemand uitgegaan Zij was wat verwonderd, maar niet wer- kciijk bezorgd, 'daar zij wist, dat het Parelsnoer op Annira's toilettafel lag. gen witte kan omruilen en men verzocht wordt een enveloppe mede te brengen, om dat de broodkaarten niet in enveloppen worden uitgereikt. Vlissingen, 3 April 1920. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Nederland en België. De redacteur van „de Maasbode" te Brussel meldt Vooral in Walenland wordt een hard nekkige campagne gevoerd tegen het Nederlandsch-Belgische verdrag. Behalve de gemeenten van Luik, Bergen, Verviers en Spa hebben meer dan 50 andere gemeenten protest-mo ties aangenomen tegen het verdrag. De ex-keizer. Het is thans vrij zeker, dat de ex- lceizer van Duitschland een paar dagen voor Pinksteren zijn nieuwe verblijf plaats te Doorn zal betrekken. Posterijen, telegrafie en tciefoiiie. Aan de memorie van antwoord be treffende liet wetsontwerp tot regeling van de inkomsten en uitgaven van de posterijen, telegrafie en telefonie is het volgende ontleend Sedert het opstellen van de memorie van toelichting is gebleken, dat de ex ploitatieuitgaven niet beperkt kunnen blijven tot de in die begrooting ge raamde bedragen. Daarom heeft de mi nister van waterstaat opdracht gege ven, een nieuwe tariefsherziening voor te bereiden. Indiening van desbetreffen de voorstellen kan spoedig worden te gemoet gezien. Decentralisatie, voor zoover hiervan een gunstige werking op de kosten van liet bedrijf ware te verwachten, zal niet voldoende zijn om belangrijke verbete ring van de uitkomsten teweeg te bren gen. Daarvoor zijn deze te veel afhan kelijk van daarbuiten liggende en veel sterker werkende invloeden, als prijs- en loonsverhoogingen en inkorting van arbeidsduur, welke nog andere midde len vereischen. Dit neemt evenwel niet weg, dat het voortdurend streven er op gericht is door reorganisatie een meer economisch beheer te bevorderen. Dat zooals eenige leden aanvoeren voor geregelde en behoorlijke ver vulling van den dienst vermeerdering van het aantal ontwikkelde vermoe delijk worden hier bedoeld hoogere ambtenaren noodig is, wordt door den minister betwijfeld. Hij is veeleer van ■oordeel, dat bij het Staatsbedrijf der posterijen en telegrafie het aantal amb tenaren van hoogeren rang veel te groot is. J3at de regeling van het nieuwe be zoldigingsbesluit terecht aanleiding geeft tot klachten over achteruitzetting van het personeel der posterijen, tele grafie en telefonie, is naar de meening van den minister in het algemeen min der juist. Dat er bij het staatsbedrijf van de posterijen, de telegrafie en telefonie ook te veel ambtenaren van middelbaren rang (w.o. zijn'te verstaan assistenten, kantoorbedienden, telegrafisten en an dere met dezen gelijk te stellen catego rieën) zouden zijn, wordt beslist ont kend. Aan een tekort aan ambtenaren van dien rang is het juist toe te schrij ven, dat de dienst niet zoodanig kan worden uitgeoefend, ais het pubfiek zou mogen verwachten. Bovendien zou zij in haar tegenwoor dige stemming haast blij zijn geweest, te hooren, dat de juweelen gestolen waren. Als zoo iets, dat toch werkelijk niet veel beteekende in hun leven, die muziek bij het aanbreken van den dag maar kon verklaren Buiten op het voetpad, waar vreem delingen duizelig werden, liep Daura even kalm als in een kamer. Zij ver wachtte elke minuut Hamar te zien verschijnen want hij was stipt ais een klok stipter dan sommige klokken in het kasteel. Hij moest ont kwart voor aciit beginnon te spelen onder dé wes telijke vensters, .waarvan een die van Lord Gorme's kamer was, en om daar op tijd te komen, moest hij nu langs het rotspad gaan. Maar Daura liep verder naar de kust, zonder de reusachtig groote gestalte te zien met haar zwaai- enden Hooglandschen rok en lange, dunne bruine beenen. Zij had gedacht, dat Flamar eerder vroeger dan later als gewoonlijk zou zijn op Nira's trouwdag, zoo' er al eenige verandering in zijn gewoonte mocht zijn. Eindelijk kwam zij aan een vooruit stekende rots, waar het pad zeer steil en schuin naar beneden liep en van waar men het gezicht had óp de huizen en den weg daarachter. Niet ver van den weg stond Hamar met iemand te praten iemand, wiens rug naar haar was toegekeerd. „Wel, het is George zeide zij luid. Toen begreep zij, dat naar alle waarschijnlijkheid George de deur en de poort had geopend. Maar Het is den minister bekend, dat van verschillende zijden wordt geklaagd over de onvoldoende uitoefening van den dienst der posterijen. De klachten zijn te onderscheiden in lo. die, welke een gevolg zijn van ver tragingen in het verkeer 2o. die, welke een gevolg zijn van tekort aan perso neel of onvoldoende bekendheid van het personeel met de dienstvoorschriften 3o. die, welke een gevolg zijn van zon derlinge begrippen omtrent dienstver vulling en plichtsbetrachting onder het personeel 4o. die, welke een gevolg zijn van gebrek aan kantoorruimte ten gevolge van een op sommige oogenblik- ken abnormale toeneming van het verkeer 5o. die, welke een gevolg zijn Van onjuiste of slordige adresseering of van andere oorzaken, vreemd aan den dienst. Van de ingekomen klachten valt pint. 50 onder die, bedoeld sub 5. Aan de klachten, bedoeld sub lo. kan eerst worden tegemoet gekomen, wanneer trein- en bootverkéer tot den vóór 1 Juli 1914 gebruikelijken omvang is op gevoerd. Aan de klachten sub 2o. wordt de noodige aandacht geschonken door aanneming op groote schaal, gepaard met verbeterde opleiding op daartoe in het vorige jaar nieuw opgerichte cur sussen. Tegen overtredingen van het personeel wordt steeds met kracht op getreden, waarbij ondergeteekende gaarne melding maakt van de mede werking, die op dit punt van de vak organisatie wordt ondervonden. Aan uitbreiding van localiteiten, met name te Amsterdam, Rotterdam en andere groote plaatsen, wordt de noodige aan dacht geschonken. Zooals echter uit het vorenstaande blijkt staat het bedrijf in vele gevallen buiten de oorzaak der klachten. in antwoord op de met betrekking tot de regeling van de bestellingen) op Zondag gestelde vragen kan de minis ter o.m. het volgende mededeelen. De invoering van het Zondagszegel heeft tot belangrijke beperking van den omvang van den besteldienst op Zon dag geleid. Wanneer, zooals eenige le den meenden, in sommige gemeenten des Zondags ook de couranten niet meer worden bezorgd, geschiedt zulks met instemming der geadresseerden. Met de meening van sommige leden, dat de invoering van het Zondagszegel moet worden afgekeurd, kan de minis ter niet instemmen evenmin met de meening, dat beperking van den Zon dagsdienst tot groot ongerief aanlei ding geeft. Vooreerst wijst de practijk uit, dat het aantal brieven, waarvan door opplakking van het Zondagszegel bestelling op Zondag wordt verlangd, zeer gering is, zelfs zóó gering, dat het ernstige overweging verdient of dit ge ringe aantal vooral in de kleinere ge meenten de aan de bestelling ver bonden zeer belangrijke uitgaven wet tigt. Voorts staat op Zondagen het zaken leven geheel stil. De minister zal dus beperking van den Zondagsdienst blijven bevorderen. Hij doet zulks in de eerste plaats met het oog op de belangen van het perso neel, doch ook met het oog op de uit komsten van het bedrijf. Beperking te zoeken in verhooging van het recht voor bestelling van brie ven en telegrammen op Zondag, acht de minister niet aan te bevelen, omdat daardoor het minder kapitaalkrachtige deel der bevolking zou worden getrof fen. Bovendien is die verhooging voor brieven practisch niet uitvoerbaar. waarom zou hij alleen zijn uitgegaan en waarom zou hij met Hamar staan praten HOOFDSTUK II. Het meisje liep haastig het steile pad af, en Hamar, die haar zag, bracht haar het militair saluut, als oud-gediende. Beide zusters hielden van die wijze van groeten. George keerde zich haas tig om en nam zijn pet af. Hij droeg een korte broek en zag er heel knap uit bijna even knap, dacht Daura, alsof hij het Hooglandsch kostuum droeg wat hij helaas nooit kon doen, want geen zijner voorvaderen had ook maar één droppel Hoogiandsch bloed in de ade ren. Georgd was lang, ofschoon niet zoo lang als Hamar, en hij was ook soldaat geweest. Ais jongen had hij gevochten in den Spaansch-Amerikaan- sctien oorlog. Nu was hij vier en dertig jaar, maar het golvend bronskleurig haar, de heldere, openhartige, blauwe oogen, de klassiek gesneden gelaats trekken en het gladgeschoren gelaat, dat juist genoeg door de zon verbrand was om interessant te zijn, deden hem jonger schijnen. Toen hij landde, was hij eerst bleek en bedrukt, want hij had zijn besten v\end verloren, den direc teur van de bank, waar hij de eerste klerk was geweést ifiaar in de laatste drie weken was hij veel beter gewor den, omdat hij, zooals hij zeide, zeer gelukkig was, daar hij „uit een langen poolnacht in een zomermorgen vol vreugde was gekbmen." Annira her haalde deze woorden voor haar zuster, Met liet oog op de zeer groote be langstelling, waarin de sport zich mag verheugen, acht de minister het voorals nog niet wenschelijk op Zondagen tele grammen over sportzaken te doen wei geren. Wel acht hij het mogelijk om op Zondag geen stadstelegrammen en zooals bijv. in Beijeren geschiedt geen felicitatietelegrammen te doen nemen, terwijl het zeer wel uitvoerbaar zal zijn het bestellen van brieven, enz. op Zondag geheel te laten vervallen. Zuinigheid bij de posterijen. Kort geleden werd een ambtenaar der posterijen van het kantoor te Hille- gom „ter vervanging" naar Noordwijk gezonden. Boven het gewone salaris geeft dat 8 per dag extra. Nu moest echter te Hillegom weer een ander amb tenaar van elders geplaatst worden ter vervanging van hem, die tijdelijk naar Noordwijk ging, natuurlijk ook weer met f 8 per dag extra vergoeding. Ware het nu niet verstandiger geweest den eersten ambtenaar maar op het kantoor te Hillegom te laten en den tweeden maar direct naar Noordwijk te zenden vraagt de „Nederlander", waaraan wij dit bericht ontleenen. Dit zou toch een besparing geweest zijn voor het rijk van 8 per dag. Een schenking der Duitsche marine. in 1917 werd door den Duitschen keizer namens de marine een bedrag van 10.000 ter beschikking van den burgemeester van Velsen gesteld als er kenning van de goede behandeling, welke de opvarenden van den te ijmui- den binnengevluchten torpedojager V 69 van de zijde der burgerij had geno ten. De burgemeester, die met 1 Mei gaat vertrekken, heeft deze som met opge- ioopen rente aan de gemeente aange boden onder voorwaarde, dat dit fonds zelf onaangesproken blijft en de rente jaarlijks wordt uitgekeerd aan de afd. Velsen van het Witte Kruis om te wor den besteed voor de wijkverpleging te Velseroord. Scheepvaartbeweging. Gedurende de afgeloopen week zijn den Nieuwen Waterweg ingekomen 46 schepen. (14 Duitsche. 10 Nederland- sehe, 7 Engelsche, 5 Amerikaansehe, 4 Fransche, 2 Japaneesche, 2 Noorsche, 1 Belgisch, 1 Deensch), waarvan I zee lichter, 5 vreemde sleepbooten, 1 bij legger, persmachine, 1 drijvende kraan, I kolentransporteiir. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 34, voor Schiedam 1, voor Dordrecht 2, voor Delft 1, voor Poortershaven 4, voor Hoek van Holland 4. In hetzëlfde tijdperk van 1919 kwa men binnen 105 schepen, waarvan 3 zeilschepen, en 1 zeelichter, 1 vreemde sleepboot, 2 bijleggers, 1 proefstoomer en 4 marinevaartuigen. Hiervan waren voor Rotterdam be stemd 100, voor Vlaardingen 1, voor Maassluis 1 en voor Hoek van Hol land 3. Sedert 1 Januari zijn aangekomen Schepen N. R. T. N. Waterweg 1920 1056 1,282,361 1919 1096 924,090 Rotterdam 1920 926 1,169,707 1919 813 912,490 Een nieuw stoomschip. Van de hellingen van de Rotterdam- sclie Droogdok-Maatschappij werd 1 dezer met goed gevolg te water gelaten het voor de Kon. Ned. Stoomboot- Maatschappij volgens hoogste klasse en Daura beschouwde ze als een poëti sche hulde aan zijn meisje. „ik was benieuwd, wat er van Ha mar was geworden daarom kwam ik eens zien", legde het meisje uit, „Het is mijn schuld, als hij laat is", zeide Conway met zijn aangenaam Zuidamerikaansch accent. „Ik kon niet slapen van opgewondenheid, denk ik, in elk geval, ik was onrustig daarom stond ik op en wilde een wandeling gaan do'en. Ik vroeg juist aan onzen vriend hier, of hij van morgen om streeks vier uur had gefloten en in antwoord daarop vertelde hij mij de legende van je huis". „O. Hamar, je moest hem dat verhaal niet hebben verteld vandaag riep Daura uit. „En waarom zou ik het hem niet vertellen, Mylady verdedigde Hamar zich met karakteristieke onafhankelijk heid. „Hij is toch een man, en geen schroomvallig meisje'. Er zai wel iets meer noodig zijn, dan het verhaal van j den Vertoren Fluitspeler, om hem I vrees aan te iagen, denk ik." „Wat heeft hij je verteld?" vroeg Daura, zich van Hamar tot George wendend. De oude fluitspeler begreep, dat hij in ongenade was gevallen. Maar wel verre van berouw te toonen, begon hij met groote stappen den heuvel te be klimmen. „Met verlof van Mylady en'u, meneer. ik moet aan mijn werk", kon digde hij aan bij het weggaan. „Ik zal nu al wat laat zijn." Lloyds gebouwde stoomschip „Helder", bestemd voor de algemeene vracht vaart. Het is van het shelterdek-type en na genoeg een zusterschip van het stoom schip „Haarlem". De hoofdafmetingen zijn 359' X 50' X 24'6". Het schip heeft 4 groote rui men, 5 luiken en 6 waterdichte schotten. De geheele laadcapaciteit van de ver schillende ruimen is ongeveer 388.299 voet voor baaigoed en 357.400 voet voor graan. In het achterschip, waarin de stokers zullen verblijven, is nog een ruimte over om 127 ton voedingwater te kunnen bergen. In de voorpiek, waar de matrozen een onderkomen zullen vinden, is ook ruimte voor 85 ton wa ter en 73 ton stookolie. De gezagvoer der krijgt zijn verblijven in de mid scheeps onder de brug, de officieren worden langs en boven de machineka mer gehuisvest. De dubbele bodem, welke onder het geheele schip is aangebracht, is voor het bergen van stookolie ingericht, in totaal kan 800 ton worden medegeno men. Bovendien zijn er nog ruimten ge spaard voor het medevoeren van steen kool. Buiten de sparebunkers kunnen er 445 ton worden geborgen. Het geheel wordt volgens de nieuwste eischen des tijds met draadlooze telegrafie, elec- trisch licht en stoomverwarming afge werkt. De voortstuwing heeft plaats door een door vloeibare brandstof ge voede expansie machine met cy linders van 25 X 4! X 68 Eng. duim ontwikkelende 1450 l.P.K. De stoom wordt geleverd door drie aan een zijde stookbare ketels, met afmetingen van 13 voet 6 duim bij 11 voet, ieder met 3 vuren. Deze onder een druk van 180 lbs. werkende ketels met oververhitters en geforeeerden trek hebben een ver warmend oppervlak van 5350 vierk. voet. De geheele uitvoering had plaats volgens plannen en teekeningen van de Rotterdainsche Droogdok-Maatschap pij- Op de vrijgekomen helling zal de kiel worden gelegd voor het stoomschip „Zaandijk" voor Solleveld, v. d. Meer en T. H. van Hattum's Stoomvaart Maatschappij te Rotterdam. VLISSINGEN, 6 APRIL. De „Vlissingsche Postfanfare" heeft gisteren in het Concertgebouw aan de Emmastraat een gecostumeerde ujtvoe- ring gegeven, welke goed bezocht was. Zooals wij het gewoon zijn van de Postfanfare heeft liet weer een avond van gepast kunstgenot gegeven. De uit voering van de operette „Jorinde en Joringel" viel zeer te loven en de direc teur, de heer J. A. Hollaers, heeft alle eer van zijn werk. Daar wij reeds van een vorige uitvoering een verslag heb ben gegeven meenen wij met deze korte mededeeling te kunnen volstaan. Een woord van dank aafi de pianiste, mej. Louis, die de piano-begeleiding op zich had genomen en zich op uitstekende wijze van haar taak kweet. Het blijspel „Mijn Luitenant" viel zeer in den smaak. Zooals bekend is de opbrengst van deze uitvoering voor het ziekenhuis fonds bestemd, doch het is nog niet be kend welk bedrag daarvoor kan wor den afgedragen. De Zweedsche kruiser „Fylgia" is „Wel, hij vertelde mij, dat eeuwen geleden in een tijd, dat het hoofd van uw huis een oude woesteling was, de huisdichter of fluitspeler, of wat hij was, zijn meester beleedigde, die hem beval, met vrouw en kinderen binnen korten tijd het eiland te verlaten. Maar weldra ieed het huisgezin gebrek, en de fluitspeler waagde het terug te kee- ren en om genade te smeeken. De hon den werden op hem losgelaten, en hij vluchtte weg. den heer van Dunuim en al zijne nakomelingen vervloekend. Hij werd nooit weer gezien maar men hoorde hem fluiten in de holen onder het kasteel, waarheen hij gevlucht was en waarin hij was verdwaald, naar men dacht. Haniar vertelde mij, dat men wist, dat het de bewuste man was en niemand anders, die daar onder den grond speelde, omdat net een wijsje was, dat een zeemeermin hem had ge leerd. Andere fluitspelers trachtten de wijs na te spelen maar niemand slaagde daarin. En die eigenaardige muziek was het, welke men in de holen hoorde. Het eerste, dat volgens Hamar spoedig daarna gebeurde, was de dood van den wreeden meester, die bij het zwemmen door een haai werd gegre pen, onder de oogen van zijn vrouw, welke krankzinnig werd en stierf. Dat is het geheele verhaal, als ik mij goed herinner, ofschoon ik het niet zoo goed heb verteld, ais Hamar deed. Is het waar, volgens de archieven „Ja, het is waar",' zeide Daura. „Maar (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1