Irenzen. jÜËMENGD NIÉUWS LAATSTE BERICHTEN of geen waarde |l Zaterdagmiddag pe staking gepro- tienduizenden ar- Ig van Ltinen op- Ie daar aanwezige n strijd te begin- Imeldt, dat inder- staking algemeen uur mag niemand op straat vertoo- staurants en scho- bladen zijn niet Ibedienden zijn in ind is het .ook el- Igebied tot nieuwe Vooral in 't spoor- Irschillende punten lieer is gestaakt te lEmscher en Duis- Imeld, dat daar iiet Imaal ifi actie is. in gevallen van |gen, aanvallen op [en. Een aanvoer ende heeft reeds Iss hebben de ar- erdag de aanslui-% [nbliek geproela- Iche troepenafdee- leide steden bezet. daarentegen ge- I troepen van liet ft front bij Wesel Ikken zijn. De re- lip verzoek van het In actie Zaterdag- lgetrokken, zoodat |ist heerscht. gevochten en de allengs ten na- fn". Daar de re- pantserauto's over (optrekken, hébben Iders besloten hun lLippe-oever teruj llitie-president een Ijst gepubliceerd, van 77 dooden en Het aantal licht- honderden. Met leden werden Za- Ts begraven. De len scholen waren I bij Berlijn is ■handgranaat ont- liitein von Pflugk trd. De kapitein fnden, met wie hij Irgebracht, in een Jerlijn terug te rij- llik dat de wagen |e zetten, ontpiof- wagen werd ge- Pilugk werd op lerbêen en een ge- mi werden van het Ivan personen,.die bevonden, werden bewond. Een hun lieden. dt men, dat von Islachtoffer is ge- Islag. De kapitein in de gemeente, lanleiding van de len. Von Pflugkt Ijd een niet onbe- leld in het Lieb- ps een der perso- zaten, waarmede Idenhotel naar de voerd. Maar hij laar hij volgens de genblik dat Lieb- werd, den chauf- Jiel herstellen. Von |29 jaar oud. wordt gemeld benden liet land goederen Krükow li de asch gelegd, tin hebben moord- Bij Görlitz en elementen met de lags geraakt. De In Greifswald tot Ben der opstande bevel staan van j.De spoorwegver- Greifswald is hier lun macht doch de 1 is open. Er zijn Inde omtrent wel- 1 bekend is. 1 berichten uit het Ibij onze grenzen ling gewekt, voor- 1 bij een eventuee- Itsche roode leger lui loopen. In som- Breeds overgegaan den vrijwillige" lio noodig het ge- Ikeeren en have en lerende bolsjewis- Ifgevraagd, welke lering heeft geno- lan onze grenzen lirbereidingen, die 1 een gedeelte van is belast met de fepen. Echter de trstgrenzen is zeel rn wij, aldus zegt [•bij een persoon- nik bezoek kunnen overtuigen. Tus- !ï,en Groesbeek en Kranenburg en op traject tusschen Bocholt en Wesel Slvoorbeeld was geen grenswacht te ^speuren, terwjl de geheeie wachtm van schilderwerk en beeldliouwwerk, welke de Russen gaarne geneigd zijn uit te voeren in ruil voor fevensmidde- leh, welke zij dringend noodig hebben. 6n ij I.j. hiüi»u-i<ie inn) ï-ii.ii, i n,n Haag vindt het blijkbaar niet no Vil'de hoogst noodzakelijke voorzorgs maatregelen reeds-nu te nemen. Gelukkig is er alle reden om aan te „pmeti dat deze zorgeloosheid voor on- ',p grensstreken geen ernstige gevolgen «1 hebben, want op het oogenbiik is hit ./«vaar geweken. Een berichtgever ,„an de Avondpost" te Zevenaar heelt pPn onderhoud gehad met den kapitein Te Wechel, die Zaterdagochtend te half tien vergezeld van den Dnitschen vice- ;,onsul Buschhammer uit Zevenaar naar Wesel was vertrokken om zich per soonlijk van den strijd op de hoogte te Stellen. De streek tusschen Emmerik en Vi/eeel was merkwaardig rustig. In We- -el waar hij te 11 uur aankwam, werd hij'zonder formaliteiten toegelaten. 'De generaal-commandant van de be- zeitingstroeoen in Wesel, Abschnitt. stond kapitein Te Wechel met de groot je bereidwilligheid te woord. Hij deel de hem mede, dat om twee uur de i rijkstroepen een u.ilval zouden onder nemen. Kapitein Te Wechel nv'icht op zijn verzoek mee naar de voorposten len zuiden van de stad. In de stad zelf stonden kanonnen, cavalerie en mitrail leurs gereed. Te kwart over twee ving het bom bardement van uit Wesel aan, hetgeen dadelijk door de roode troepen werd beantwoord. De granaten sloegen in de voortuinen van de stad. De kapiteiri bevond zich met een majoor van het bezettingsleger op een wachtpost bij de spoorbaan naar Oberhausen. Op een gegeven oogenbiik sloeg een granaat in den ui uur, echter zonder uiteen te sprin gen. Vooral het vuur van de troepen iiit Wesel richtte groote schade aan. Het roode leger moest spoedig den strijd opgeven en is thans in vollen aï- i tocht. Hoe zwaar hunne verliezen zijn, iWijkt uit de talrijke dooden en gewon den, die zij op de wegen achterlaten. de strijd bij wezel. De roode troepen hebben. Wezel Vrij dag niet zware artillerie beschoten. De regeeringstroepen vielen aan de Lippe- brug, zuidelijk van de stad aan en z" maakten twee zware machinegeweren buit, benevens veel munitie. Een aanval der roode troepen bij Vinkei'werd af geslagen. In den namiddag trachtte dc tegenstander door een verrassende 0111- singelingsaanval den overgang over de Lippe te forceeren. Een geconcentreerd machinegeweer- en artillerievuur ech ter dwong hem met groote verliezen terug te trekken. Bij Bucholt-Wolmen Vuben de roode troepen loo^raven laangelegtl. Na een kort gevecht namen de regeeringstroepen zonder verliezen Vrijdagmiddag aan hun kant Raesfeld. De tegenstander had 8 dooden. Zij na men 1 zwaar machinegeweer. De voor posten zijn naar het oosten tot Pedden- berg en Drovenack opgerukt. Een ge pantserde trein, die tot Hade gebracht werd, vond den omtrek van vijanden gezuiverd, Gross-Locken we'rd door de regeeringstroepen bezet. plunderingen door de roode troepen. Uit Hamm bericht uien, dat roode Itroepen plundertochten op de boerde rijen ondernamen. De communistische ■leider Meinberg heeft in een vergade- Iring verklaard, dat het -roode leger in ■het Munsterland zelf voor fourage moet ■zorgen, daar hij niet in staat was, de Biorg hiervoor op zich te nemen. Men pl trachten de rijksweerbaarheid te pmsingelen en niet de verschillende af palingen een voor een af te rekenen. |t>e geallieerden en rusland. Een lid der Italiaansche delegatie, die |n nauwe verbinding staat met Nitti, leeft verklaard, dat zijns inziens het Belangrijkste punt uit de rede van Bar- pou niet was de aanval op de Britsche politiek, maar de zinspeling op de her- letting van de betrekkingen met Sov jet-Rusland. Italië, Frankrijk en Enge land beschouwen de Russische situatie |an 3 verschillende standpunten. Italië F Engeland gaan wel op eeuige pun- P« van elkaar, maar vereenigen zich Tgen de officièele Fransche stelling, •elke tegen eenige relatie is. Italië is Pw een hervatting van de handelsbe- pzkiiigen en zelfs van dc diplomatieke («rekkingen, omdat de volkspartij in waarvan Nitti afhangt om een Vrzame regeering te vormen, naar de Ptiuung van de Sovjet streeft. Nitti Put geen illusie betreffende de resul- T'-n van die erkenning, maar wordt Par heen gedrongen door de volkspar- I- ualiaan'sehe deskundigen melden Rusland, dat het jarenlang onmoge- II' zal zijn levensmiddelen uit Rusland •bekomen, omdat, terwijl er groote peveelheïfen graan In verschillende i-rsen van Rus)antj zjjni jjg bevolking' ■"andere districten verhongert en hef Ij" !0!' klaarblijkelijk onmogelijk is 1 "smaldelen over de grens te bren- hetgeen slechts ontevredenheid zou lint" vciwe'(ken en een nieuwen op- I a veroorzaken. Desniettemin steunt auaan.sche openbare meening het •rv-it'r11 cen 200 spoedig mogelijke lusin van C'e betrekkingen met tnrvH waardoor dit zelf zou kunnen iruvoT, ziin Plaats in de wereld |nl p s frt'oot voedsel uitvoerend I'llipiH ^us'a"d een enorme hoe- "l p.atina, zilver, meesterstukken -Nadat studenten te Amsterdam in hun sociëteit aan het Spui in den nacht van Vrijdag op Zaterdag druk gefuifd hadden, vervielen zij des ochtends tot ergerlijke baldadigheid en ontzag er een zich niet uit de ramen der sociëteit od straat te urineereri. Voorbijgangers, die daaraan terecjit aanstoot namen, maakten een poiitie-agent opmerkzaam op deze stuitende handelingen. De po iitie-agent begaf zich daarop naar bin nen om den studenten aan het verstand te brengen, dat zij dingen deden, die niet door den beugel konden en niet toegelaten konden worden. De ontvangst, die men den politie dienaar bereidde, was echter verre van heusch. Zoodra was Jiij niet in het ge bouw, of de enkele studenten gingen tot handtastelijkheden over en zelfs nadat de poiitie-agent zich weer. op straat had begeven, lieten zij hem ook daar niet met rust. De studenten, door het dolle heen, verbrijzelden ook ruiten van liet sociëteitsgebouw en smeten met flesschen uit de ramen. Een dertigtal personen uit het publiek, dat zich voor dc studentensociëteit verzameld had, koos de zijde van den agent, die, nadat hij van collega's assistentie gekregen had, tot de arrestatie overging van een drietal studenten een semi-arts, nog een student in de medicijnen en een in de rechten. Er is tegen hen proces-ver baal opgemaakt wegens wederspannig- lieid en mishandeling en tegen een ook wegens openbare schennis der eerbaar heid. Iemand, wonende aan den Ridder van Catsweg te Gouda, had van de huurcomtnissie huurverlenging verkre gen tegen den zin van den huiseigenaar. Deze, verontwaardigd over de uit spraak van de huurcommissie, heeft een nieuw middel bedacht om den huurder te plagen. Hij nam een emmer met teer én besmeerde daarmee de raamkozij nen, brievenbus en naambordje van den geplaagden huurder. De woning heeft veel bekijks. De politie, tot wie de huur der zich wendde, kon niets anders doen dan hejn raden een civiel-rechtelijke ac tie tegen den huiseigenaar in te stellen. - Zaterdagnacht werd op brutale wijze ingebroken bij dr. Schoutpken te Vaals. "Per rijtuig werd de dokjer ge haald om naar een zware zieke in 't nabijgelegen Lenders te gaan. In Le nders wist men echter van geen zieke af en de dokter ging weer naar huis. In zijn afwezigheid was het geheeie huis grondig, doorzocht en alles 't onderst boven gezet. Geld schijnen de dieven niet gevonden te hebben. Een klerk van notaris Canters te Drunen, die er het vorig jaar met 12.000 vandoor ging, keerde Vrijdag in liet dorp teijug en werd door de po litie gearresteerd op aanwijzing van den candidaat-notaris Scheurs. In den vooravond werd Zaterdag de Hekkelaan te 's-Gravenliage opge schrikt door een hevige vechtpartij- tus schen een bewoner van een woonwagen uit Rotterdam, zekeren H. en een zich noemenden koopman, den 45-jarigen F.. C. Het schijnt dat C liefdesbetrek kingen had aangeknoopt met de vrouw van H. en dat deze daarop verhaal kwam halen. Nadat H. eerst getracht had de wo ning van C„ gelegen in een hofje aan de Hekkelaan, binnen te dringen en eenige ruiten had stukgeslagen, zijn later beiden op straat handgemeen ge worden. Daarbij schijnt H. met een dolk den ander een viertal steken te hebben toegebracht in borst en buik, zoodat C. zwaar gewond ineen zeeg. De dader vluchtte, waarbij hij kans zag de dolk in 't water te werpen, maar is door de politie aangehouden en naar het bureau Nieuwe Haven gebracht. In levensge vaarlijken toestand is C. naar liet zie kenhuis vervoerd. In zijn toestand was Zondagmorgen nog geen verandering gekomen. De justitie heeft thans de zaak in handen en hoorde gisteren ver schillende getuigen. De heer G. van Dusseldorp, van Tilburg, die in Duitschland een auto had gekocht en daarmee naar ons land wou rijden, is naar de ,,Tilb. Ct." meldt, door de roode troepen te Dortmund aangehouden. De auto en de chauffeur werden opgevorderd. De heer Van Dus seldorp werd dus bevorderd tot Spar- tacistisch chauffeur. De tusschenkomst van de Nederlandsche regeering is ver zocht om hem vrij te krijgen. - Te Lievelinge (Beïlcn) is een vrouw, die alleen thuis-was, door een gemaskerd man met een revolver be dreigd en van 20 beroofd. Vóór hij vertrok, heeft hij de vrouw vastgebon den. Een heer heeft bij de politie te 's-Gravenhage aangifte gedaan beroofd te zijn van een portefeuille inhoudende een biljet van 1000 kronen, 3 van 100 kr., ongeveer 14 aan zilverbons, 2 lombardbriefjes, ter waarde van'ƒ20 en 8, cen almanak en eenige waardelooze. papieren, door cen vrouw met wie hij eenige» tijd vertoefd had op een bank aan den Langen Vijverberg. Een 7-jarig knaapje van een land bouwer te Mijdrecht, geraakte spelen derwijze in een sloot achter de boer derij en verdronk. Te Alkmaar is aan den Helderschenweg een 11-jarige jongen door een auto overreden en ge dood. Door de politie is het lijk van een onbekenden man opgehaald uit een sloot aan den Raamweg te 's-Gra venhage. Het was daar ontdekt door enkele jongens. Te oordeelen naar de kleeding en enkele op hem gevonden voorwerpen is de verdronkene een am bachtsman. Te Amsterdam heeft iemand bij de politie kennis gegeven, dat in de Nieuwe Hoogstraat zijn 8- jarig dochtertje door een postauto, waarvan de bestuurder onbekend is gebleven, is aangereden. Het meisje bevindt zich thans in zeer ernstigen toestand in het Binnengasthuis. Men meldt uit Medeniblik, dat daar het aantal typhusgevallen in de laatste dagen zeef is toegenomen. Van gemeentewege zijn allerlei voorschrif ten tot bestrijding dezer ziekte gepu bliceerd. Het Gerei' Weeshuis is thans ingericht tot isoleering der lijders, daar er te Medeniblik een ziekenhuis ont breekt. Enkele gevallen met doodelijkcn afloop zijn reeds voorgekomen. In het torpedomagazijn te Brieile had een begin van brand plaats. Men was bezig met het vullen van een ben zinemotor. In dc Ijenzine moet uit een pijp of sigaret vuur zijn gevallen, waar door met een hevigen knal de benzine ontplofte, verscheidene ruiten in het gebouw indrukkend. Het begin van brand werd door de spuit van het korps torpedisten spoedig geblusclit. Per soonlijke ongevallen hadden niet plaats. Te Spijk is gearresteerd en over gebracht naar Groningen ter beschik king van den officier van justitie, een dienstbode, gewoond hebbende bij den heer J. O. te Spijk, als verdacht van diefstal en poging tot vergiftiging van diens kinderen, door middel van zout zuur, dat zij in de thee had gedaan. Zij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Te Maastricht is een Duitscher aangehouden met een auto, die niet van hem was. De man had ze te Hattem willen verkoopen. Toen hem dit niet gelukte, ging hij naar Maastricht, waar hij de politie in de armen liep. De aan gehoudene werd met de auto naar Hat tem teruggezonden. Een bericht uit Insbrück meldt, dat Woensdag een Duitsche filmmaat schappij een scène arrangeerde op de bovenste hellingen van den Wildgrat»- berg, 9.750 voet hoog. De acteurs en actrice® werden door den sneeuwval overvallen. Elf personen werden onder de sneeuw bedolven, waarvan verschei dene werden gewond. De hoofdactrice Frautein Hermine Koller uit Dresden werd gedood. Gidsen uit Tyrol zoeken in de sneeuw naar haar lijk. Denemarken wordt bedreigd met de sluiting van alle fabrieken en werk plaatsen, niet uitzondering van die, welke onontbeerlijk zijn. Volgens ,,Po- litiken" hebben de bonden van werk gevers, die reeds lang zonder succes onderhandelen met den bond van vak- vereenigingen over hernieuwing der 1 oo no vereen komsten; Vrijdag besloten heeft te dreigen met een uitsluiting en deze op 9 April te laten ingaan. Het besluit is nog niet officieel bevestigd. Een Parijsche aristocraat, die niet van dansen houdt, is op een vriendelijk denkbeeld gekomen om zijn gemalin, die voor liet oogenbiik onherstelbaar lijdende is aan de in de Fransche hoofd stad tegenwoordig met ontzaglijke he vigheid woedende dansziekte en dus al leen denkt aan fox-trotts en andere nieuwerwetsche danspassen, gelegen heid te geven, zich geheel aan die kwaal van den dag over te geven, zon der dat hij zijn eigen antipathie geweld behoeft aan te doen. Genoemde edel man heeft een nieuw soort bediende ge creëerd, die men liet best met den naam „zwijgende danser" zou kunnen aan duiden en die zich ter beschikking moet houden van mevrouw. Zoodoende loopt mevrouw geen ge vaar meer op de bals, die zij bezoekt, comproniitteerende kennismakingen te ondergaan. Mevrouw komt op het bal, eerbiedig geëscorteerd door haar clans lakei die haar, op een wenk van haar schoon handje, ten dans geleidt of haar naar haar stoel terug brengt. En aangezien mevrouw zicli niet hoeft te bekommeren om haar danser, geen gesprek met hem behoeft te voe ren, kan zij zich. zonder afgeleid te worden, geheel wijden aan de controle over haar passen, zich geheel overge ven aan het ingewikkelde programma, dat wordt gevormd door de tegenwoor dige dansfiguren. Mijnheer en mevrouw kunnen dus te vreden zijn en de danser is het niet minder, hij heeft cen goed en gemakke lijk'baantje. Hij heeft er niet veel voor noodig cen fatsoenlijk uiterlijk, lenig heid van lichaam, danstalent en het vermogen, om zijn mond te houden. Want precies als de kinderen, mag deze welopgevoede danser niets zeggen, als hem niets wordt gevraagd. He't gaat in Ierland van kwaad tot erger. Ér gaat tjjjna geen dag voor bij. waarop geen moordpartijen plaats vinden. De Sinn Fein-misdaden worden steeds brutaler, maar men staat een voudig verstomd over hetgeen Vrijdag morgen, omstreeks 10 uur in een dor drukste straten van Dublin is geschied. Terwijl de 50-javige magistraat Alan Bell in een tramwagen naar zijn bu reau reed, en rustig de courant las, hielden twaalf gemaskerde en gewa pende mannen de tram staande, dwon gen den magistraat uit te stappen, en schoten hem op dezelfde plaats dood, ten aanschouwe van de talrijke andere passagiers. Het lichaam was met revolverschoten doorboord. Na den moord maakten de mannen zich snel uit de voeten en wa ren verdwenen, toen de politie ver scheen. Deze moord verwekt in Enge land de grootste sensatie. Hoezeer men ook gewend is geraakt aan de Sinn Fein-moorden, werd, toen Bonar Law Vrijdagmiddag in het Lagerhuis het gebeurde mededeelde, een luid geroep: „Schande" gehoord. Onder zoodanige omstandigheden en met dergelijke moorden kan van de Engelsche regee ring moeilijk een toegeeflijke houding worden verwacht. Toevallig werd Vrijdag in het Lager huis aangedrongen op de vrijlating van "den gevangen Sinn Feiner wethouder O'Briet, secretaris yan het lersche vak- vereenigingscffngres, die wegens moorddadige samenspanning gearres teerd is en in de gevangenis te Londen is opgesloten. In deze gevangenis wei gerde hij reeds eenige dagen voedsel tot zich te nemen, zoodat het schijn heeft, dat hij ernstig ziek is. Op grond hier van werd op zijn ontslag uit de gevan genis aangedrongen, maar Bonar Law verklaarde, dat de regeering na rijp be raad besloten heeft, hem niet in vrij heid te stellen, zelfs niet als hij zelf moord zou willen plegen. Marconi, die thans in Engeland isj zal een onderzoekingsreis maken, om den oorsprong te ontdekken der „geheimzinnige boodschap", ontvangen van een onbekende streek door draad- looze telegrafie. Marconi vermoedt dat de geheimzinnige draadlooze signalen zouden kunnen komen van de planeet Mars. In een interview fc Londen zei Mar coni, dat hij met eenige anderen scheep zou gaan op het jacht „Elettra", het welk speciaal geschikt is gemaakt voor draadloos onderzoek en proefnemingen. Wij zullen oin Spanje naar Italië gaan en de tijd van onderzoek zal duren tot 21 April, wanneer ik verwacht ergens in de nabijheid van Gibraltar te zijn. Op genoemden datum zal Mars zich in conjunctuur met de aarde bevinden en ongeveer 30 millioen mijlen verwijderd zijn. het grootste hotel in nederland. AMSTERDAM. Met Mei a.s. zal be gonnen worden met den bouw van het grootste hotel van Nederland. Het zal komen op ae Stadhouderskade tusschen Vondelstraat en Overtoom, tegenover het Leidscheplein. Het krijgt een lengte van 180 M. Het terrein is groot ruim 4000 M2., en het gebouw zal met inbe grip van het sousterrain 9 verdiepingen tellen, die tezamen een oppervlakte van 27526 M2. zullen hebben. De toegang tot de groote hal en tot restaurant, bar en grilroom wordt van dien van het hotel afgescheiden gehouden. Hiertoe zijn in het avantcorps van den voorge vel aan de Stadhouderskade twee hoofdingangen geprojecteerd. Het voornemen is het hotel ook \40or een meer langdurige bewoning in te rich ten. De toegang naar de daarvoor be stemde appartementen bevindt zich aan de Vondelstraat. Voorts zijn er afzon derlijke ingangen voor de bagage en de diverse diensten. Een rustige bewoning zal daardoor worden verzekerd. De verdieping gelijkstraats bevat de vesti bules, de groote hal met hare galerijen, het restaurant, plaats biedend voor 400 personen, de feestzaal met de daarbij behoorende reeeptiesalon en verder za len voor aparte diners en voor vergade ringen. De grillroom plaats biedend voor 180 personen, is in het sousterrain geprojecteerd en van de hal uit be reikbaar. Op de eerste tot en met de vijfde verdieping bevinden zich de ho telwoningen (de z.g. appartementen) met hare salons, eet-, werk-, slaap- en badkamers, alsmede de twee- en een persoonsslaapkamers, die meerendeels met badkamers zi>n gecombineerd. Het hotel biedt in tótaal plaats voor 500 bedden. Op de zesde en zevende-" ver dieping bevinden zich, behalve de ver blijven voor het interne personeel, de smids-, meubelmakers-, stoffeerders-, schilders-, timmermans-, drukkers- en kleermakerswerkplaatsen, alsmede de linnenkamers. Verder komen op deze verdiepingen de enorme waterreservoirs welke dienen ter verzekering van een geregelde en doelmatige waterdistribu tie. Het hotel wi^tt geheel brandvrij op getrokken. Door toepassing van het Thermossysteem zal het bovendien ge luiddempend worden ingericht, zoodat aan een der hoofdeischen, die aan een waarlijk goed hotel moeten worden ge steld, namelijk dat het ..rustig" is, vol daan zal worden. Naast de hoofd- en -diensttrappen, voorzien 9 personen cn goederenliften in hel verticale verkeer. Het geheeie gebouw wordt door mid del van warm water verwarmd. Alle kamers krijgen een baicon, een electrische klok en een telefoon, die op het centrale telefoon en telegraaikan- toorVan het hotel worden aangesloten, lnplaats van schellen zullen, door het geheeie gebouw lichtsignalen worden aangebracht. Zoowel aan de Stadhou derskade als aan de Vondelstraat wor den ruime terrassen gebouwd, die. i.50 M. boven de trottoirs zullen liggen. De gevels worden geheel in zandsteen op getrokken en van dubbele ramen en deuren voorzien. uïtbreidïng der staking AMSTERDAM. De Nederl. Fed. van .Werklieden in Openbaren Dienst neeft een schrijven gezonden aan het bestuur van deQ Bond van Werklieden in Open bare Diensten, hetwelk aidus luidt In verband met de conferentie, welke a.s. Maandag plaats vindt tusschen het bestuur van den Centralen Bond en de Federatie van Transportarbeiders over uitbreiding van de staking en omdat de noodzakelijkheid daarvan hoe langer hoe meer in het oog springt, meenen •wij de staking het best te kunnen die nen, door thans reeds met uw bestuur een conferentie met ons bestuur vast te stellen over' het aandeel, dat het personeel in Openbaren dienst hierin zal hebben. Het komt ons het beste voor, deze reeds a.s. Maandag te doen plaats vinden, en wij kunnen verwach ten, dat u ons per omgaande mede wilt dcelen, daarmede accoord te gaan, waarna tijd en plaats kan worden over eengekomen. louis de visser gearresteerd. HEERLEN. Gisterenmiddag is hier gevangen genomen de bekende commu nist Louis de Visser uit 's-Gravenhage, De arrestatie geschiedde omdat De Visser een door de militairen verboden communistische vergadering toch wilde doen plaats vinden. Hij werd naar het politiebureau overgebracht. een ultimatum aan de roode legers. BERLIJN. (V.D.) De rijksregeering heeft aan de opstandelingen in het Rijnsch-Westfaalsche industriegebied een ultimatum gesteld, bevattende (l£ volgende eischen Erkenning van de volgens de grond wet aangestelde autoriteiten. Erkenning der rijksorganen. Onmiddellijke ontbinding der roode legers. Geheeie ontwapening der arbeiders bevolking, inbegrepen de burgerwacht, en inlevering der wapens. De onmiddellijke invrijheidsstelling van alle gevangenen. Indien deze voorwaarden aanvaard worden, zal de regeering van alle ge weld afzien. In het tegenover gestelde geval zullen met militair geweld de grondwettelijke toestanden hersteld worden. spoorwegrampen in italië. De „Times" verneemt uit Milaan, dat gisteren de trein van Triest naar Wee- nen is ontspoord, waarbij 14 personen gedood en 30 gewond werden, onder wie zich 12 Egyptische studenten be vonden, di^ op reis naar Berlijn waren. Een tweede spoorwegongeluk had Zondagmorgen vroeg plaats, toen de sneltrein van Turijn naar Rome in den tunnel nabij Genua op een goederen trein liep. Bijzonderheden ontbreken nog men vreest, dat er vele slachtofïersr zijn. twee schepen vergaan. Uit Toulon wordt gemeld, dat men aldaar vreest, dat de stoomboot ,.Lux_", die den 15en Maart van (Marseille ver trok met "bestemming naar Oran met 117 passagiersr aan boord en 't stoom schip „Vilauban", die van Beni Saf op weg was naar Saint Louis (du Rhone), met 25 man aan boord, met man en muis vergaan zijn. een spannende vervolging. De „Courant" verneemt uit Parijs Zaterdagnacht om één uur bemerkten de stationsbeambten van een der groote spoorwegstations te Orléans vijf per sonen, die bezig waren een wagon open te breken. De bewakers begaven zich naar de wagons en werden daar met revolverschoten ontvangen. Eeiv.ge werden onmiddellijk gedood. Zij beant woordden het vuur en doodden een der bandieten De inbrekers lieten de* wa gons in den steek en begaven zich in twee auto's, die gereed stonden om naar Parijs terug te keeren. De weg Orléans-Parijs loopt echter langs den spoorweg. De -stationschef liet daarom onmiddellijk een locomotief onder stoom brengen en er begon een wedstrijd tusschen den locomotief en de auto's. Bij het station Artenay was de loco motief de beide auto's gepasseerd. De bewakers stapten af en versperden den weg. Toen de auto's aankwamen begon een nieuw gevecht. Gebruik makend van de duisternis konden drie van de bandieten over de weilanden ontkomen. De chauffeur van een der auto's werd gewond en gearresteerd. Hij was even ais de gedoode uit Parijs afkomstig. Nader wordt nog gemeld Twee van de vier bandieten waren, terwijl zij in een auto naar Parijs terug- keerden^aan de politie ontsnapt. On middellijk zette een vijftal agenten de achtervolging voort en slaagden erin. hen Zaterdagnacht aan te treffen in een kleine herberg in het dorp Domainviüe (Eure et Loire). Zij gebruikten daar een avondmaal, toen de agenten de her berg omsingelden. Zoodra de bandie ten merkten, dat zij in gevangenschap verkeerden, trokken zii hun revolvers en een nieuwe strijd ontbrandde. Zij doofden de lampen in het lokaal uit en ■gedurende eenigen tijd ging men voort, elkander in liet donker met revolvers te beschietèn. De strijd eindigde met den dood van een der bandieten, terwijl de

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3