erlofzaak ÏÏoor eigen kracht BINNENLAND FEUILLETON KOOP: 1ENTen INVENTARIS o. 299, Bureau „Vl|s' ourant." 'ische tram, ingen—Middelburg. singen naar Middel. .40*A, 5.40*A 5.45*1 7.10, 7.50G, 8 20 10.30G, 11.10, 11,50G' 1.10G, 1.50, 2.30G 4.30, 5.10, 5.50, 6 30' 1.30. 9.10, 9.50, lO.30i lelburg naar Vlissin 10*A, 6.10*A, 6.13*4 IC, 8.30G, 9.10, 9.50G G, 11.50 nm. 12.30G' 2.30, 3.10G 3.5o' 5.50, 6.30, 7.10, 75o' 5.50, 10.30, 11.IOC. ndag tot en met Vrij. nm. van de remise rkmanstram. zijn werkmanstreinej een op werkdagen, en B vertrekken van C rijden niet verder se. i vervoeren goederen erkdagen. gemerkt met rijden en feestdagen, ouburg in de richting plm. 15 minuten later ingen. Vertrek Sou- e richting Vlissingen linuten later als uil Duur van den rit on- inuten. rdag, Zon- en feest- entueele drukte ver- ltatieve extra-treinen p kan dus niet g,«e- Van Vlissingen .10, 2.50, 3.30, 4.10, IOC en 6.50C. elburg 1.30, 2.10, 10, 4.50. 5.30 en 6.10. StadStation. StadBellamypark I.15, 6.50, 7.30, 8.25, II.50R*, n.m. 12.10, .40, 3.20, 4.—, 4.50, .55, 7.50, 8.50, 9.40, ationStationsplein: 1.25, 7.10, 7.50, 9.10, n.m. 12.05*. 12.30, 3.40, 4.30, 5.10, 20, 9.15, 10.15, 10.50, iet rijden tdagen. niet op No. 75 58e Jaargang 1920» et rijden alléén op tdagen. :t R rijden van de re- IOMBOOTDIENST. g vanaf 25 Januari, e r k d a g e n. ï'gen naar Breskens 11.50, n.m. 1.43a, ;ns naar Vlissingen .55, n.m. 12.20, 3.25, 0 n d a g e n. igen naar Breskens .30, n.m. 1.43a, 410. :ns naar Vlissingen 1.55, nm. 3.25, 4.40. aging van trein 1.33 t naar Breskens 15 li ten. e 1 ij k s. ingen naar Neuzen ti. 1.43b. :n naar Vlissingen n. 2.30. aging van trein 1.33 naar Neuzen 30 tni- n. en leggen de booten een half uur na het Vlissingen of van lit Walcheren en d bewesten liet ks- via Vlake-Hansweert lereiken,.wanneer zil een van den. trein, uit Vlissingen om >urg 9.05, Goes 0.42 de te Vlake om 10.01 ■an de tremen, ver tilt Vlissingen 4.20, 1.33, Goes 5.12 en te Vlake 5.31. he fóaalsclappil w osmrt :n, Middelburg otterdam. 1 fllss Y. KM. lï.M'" rt ï.ni, |f.B. Hf Hl" I 12 uit I I 1 te bekomen: N V. Transport en rn.v.h. Erven G.VOoj ■gB. EENHOORN AN OOSfERHOyt! Gebrs BUITL VL1SS1NGSCHE COURANT MAAN DAG 29 MAART. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels: ƒ1.voor iedere Tegel meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 1—5 regels 50 centiedere regel meer 12 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 1—6 regels 1.55, iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.30. Week-abon- •nementcn 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 cent. fonds voor het gemeente ziekenhuis. Ontvangen b ij dragen: Vorige opgave ƒ14327.14 Jhr. D. F. R., Rotterdam... 100. Mei. M. J., Londen10. Wed. H. A. v. d. P.. St. Kruis 1.50 Mevr. v. d. E.v. K., Rotterdam 1. Totaal 14430.64 De crisis aan het departement van oorlog. De Nederlandsche militaire attaché te Parijs, luitenant-kolonel R. B. A. N. de Quay, die, gelijk gemeld, de vorige week eenige dagen te 's-Gravenhage heeft vertoefd, hetgeen, naar het Cor respondentie-bureau bericht, in ver band stond met dienstaangelegenheden, terwijl het „HblcL" de overkomst in verband bracht met zijn aanstaande benoeming tot minister van oorlog, is enkele dagen geleden weder naar zijn post teruggekeerd. Passen voor België. De redacteur van ,,de Maasbode" te Brussel seint De passenmaatregelen, die het wordt thans toegegeven door het ministerie van buitenlandsche zaken werden genomen in verband met het Studenten-Congres te Leuven, zijn 24 dezer wederom opgeheven. Het afleve ren der visa zal dus weer normaal en vlugger geschieden. Fn officieele kringen worden de maatregelen goedgepraat met de bewe- wvg, dat men bang was voor relletjes te Leuven. Generaal Snijders naar Indië. De gepensionneerde generaal C. J. Snijders, oud-oppérbevelhebber van land- en zeemacht, zal zich thans bin nenkort naar Indië begeven om als af gevaardigde der Nederlandsche veree- niging „Ons Leger" deze te vertegen woordigen op de algemeene vergade ring der Vereeniging „Indië Weerbaar", welke 20 Mei 1920 te Bandoeng zal worden gehouden. Dc kapitein van den generalen staf L. H. van den Akker zal den generaal vergezellen. De genoemde heeren vertrekken 7 April a.s. naar Londen om vandaar op 10 April de reis voort te zetten naar Singapore per stoomschip ..Delta" van de P. a. O. S. Cy. Zij zullen vermoedelijk 4 a 5 maan den afwezig blijven. Voortbrenging en verdeeling van goederen. Zaterdagmiddag heeft de .minister van binneniandsche zaken de Staats commissie, aan welke is opgedragen te onderzoeken door welke wettelijke Roman van H. ABT. 58) Maar het hield de gedachte bij elkaar en de stille woede, die dikwijls als een zacht smeulend vuur in hem woekerde, had een afvoerkanaal gevonden en be gon langzamerhand minder merkbaar te worden. Het verteerde eiken dag zich zeiven en hoe sneller het uitdoven ging, des te spoediger was het einde geko men. Toen hij zich dat bewust werd, rekte hij zich uit, .Is iemand, die iets van zich heeft afgestort, dal hem lan gen tijd den adem benam. Maar hij was nog niet zoover gekomen, dat hij voortaan zonder eenige gemoedsbewe ging aan Kiitlie Eilert kon denken. Nog telkens stond hij op het punt om bitter te glimlachen, als hij zich voorstelde, hoe zij hem, die met het gevoel van een overwinnaar was uitgetrokken, met een blauwen scheen naar huis had gestuurd. Als er nog niet een allerlaatste slot komt, kom ik er niet inee klaar, zei "ij tot zichzelven. Van welken aard dat slot zou moeten zijn, dat was hem niet duidelijk en hij had ook geen lust, zich daarover 't hoofd te breken. Als 't het rechte was. zou hem dat op een goeden dag vanzelf wel igvallen. En op zekeren dag viel het hem in. Misschien als hij haar nog een- waal zag. Niet haar sprak, alleen maar zag- En het kon - neen, het zou zelfs maatregelen de voortbrenging en ver deeling van goederen meer dienstbaar kunnen worden gemaakt aan liet alge meen belang, geïnstalleerd. Gerst naar Duitschland. Volgens de ,,N. R. Ct." wordt heden 4 millioen K.G. gerst, door de Duitsehe regeering gekocht van de Nederland sche regeering, verzonden naar Duis burg, Dortmund, Dusseldorf en Crefeld. Nader verneemt „de-Tel." omtrent deze transactie, dat een viertal Rotter- dams'che importeurs de vriendelijkheid hadden van de regeering deze gerst te knopen en aan dit „zaakje" ieder onge veer een kwart ton verdienden. De voorstelling der „N. R. Ct." dat de Duit sehe regeering deze gerst van de Ne derlandsche kocht, is dus misleidend* Het Kamerlid De Muralt zijn mond voorbij gepraat. De „Delicourant" interviewde het Tweede Kamerlid jhr. De Muralt. Hij noemde mr. Fock den aangewezen op volger van den landvoogd en geloofde, dat de lieer Fock zou bereid zijn, het gouverneurschap te aanvaarden. Het „Bat. Nieuwsblad" becritiseert deze uit lating en vermeent dat een hoogge plaatst ambtenaar, belast met een deli cate zending, zich zoodanig dient te be- heerschen, dat hij geen uitspraken doet over de vervanging van den landvoogd, welke slechts een glimlach zouden kun nen verwekken. Aneta.wendde zich, naar aanleiding van het interview van de „Delicourant" tot mr. Fock, die met de grootste stel ligheid verzekerde, dat de heer De Mu ralt deze uitlatingen heeft gedaan zon der zijn medeweten of machtiging. De lieer Foek verklaarde, dat er niet de minste grond bestaat voor deze uit latingen. Mr. Fock toonde zich dan ook onaangenaaqj verrast door de uitlatin gen, die hij, indien deze juist zijn weer gegeven, qualificeerde als een dwaas heid. De heer De Muralt maakt zijn reis geheel als particulier en van een deli cate zending is hier'te lande niets be kend. Uitvoering Invaliditeitswet. Zooals begrijpelijk is, komt het bij de Raden van Arbeid "herhaaldelijk voor, dat de door de Raden verzonden brie ven als onbestelbaar terugkomen. On juiste adresseering, niet bekend zijn niet de woonplaats en andere oorzaken zijn hier voor de oorzaak. Ten einde nu toch de stukken zooveel mogelijk te doen uitreiken, zullen in de postkanto ren voortaan lijsten worden opgehan gen van de stukken, welke door den Raad Ier bestelling aangeboden zijn, doch niet konden worden uitgereikt. Meldt een verzekerde zich nu ten kan tore aan als voorkomende op die lijst, dan wordt nvt alieen hem het stuk uit gereikt, doch tevens zijn juist adres op gevraagd en ter kennis van den Raad gebracht. Pensionneering uitgesteld. De minister van oorlog heeft naar aanleiding van een desbetreffend ver zoek ter kennis gebracht, dat het niet in de bedoeling ligt, om onderoffi cieren, welke op 1 April a.s. zouden moeten worden gepensioneerd, verlof met behoud van salaris te verleenen in afwachting van pensioen, doch dat de pensionneering voorshands niet zal plaats hebben. heel eenzijdig wezen zij behoefde hem niet te zien. Het was op een dag, dat alle werk in de fabriek stilstond en waar het feestdagachtige zoo in de lucht lag, dat hij zelffs in zijn ijverige studie voor den doctorsgraad een pauze van vieren twintig uur maakte. 't Was de eerste Kertsdag. Prachtig vorstweer en zoo'n mooie, heldere winterdag was het, dat het idee om eens naar buiten te gaan, hee- iemaal vanzelf bij hem opkwam. En Rudolf Müllenhof ging^naar bui ten. Naar Treptow. Het was mtusschen avond geworden, maar dat hinderde hem niet integendeel, nu koq hij nog veel bete; zonder dat het in 't' oog liep, naar een paar vensters kijken, waar zich op de dichtgetrokken witte gordij nen de schaduw moest vertoonen, wan neer iemand in het verlichte kamertje zich heen en weer bewoog. Glurend stond hij achter de heg, maar hij zag geen zweem van licht in liet kleine parterre-kamertje. Nu ging hij heelemaal naar het hekje, waar geen heg meer liet uitzicht belemmerde. Maar hij zag nog altijd geen licht in hot kamertje. In de plaats daarvan bemerkte hij bij het hekje een zwart bordje, dat met krijt beschreven was, en bij 't licht der maan kon hij duide lijk ontcijferen wat geschreven stond „kleine, vriendelijke parterrewoning te huur, direct of later". En plotseling zag hij het de ven sters daar ginds waren immers doode oogen. In de ledige vertrekken bewoog zich geen gestalte heen en weer Internationaal anti-militaristisch congres. Op Vrijdag had te 's-Gravenhage een vergadering plaats van de commissie tot voorbereiding van het in die stad te houden Internationaal Anti-Milita ristisch Congres. De secretaris deek' mede, dat tqn gevolge van uitvoer: correspondentie in België en Frankrijk reeds afdalingen van de InternatiS Je Anti-Militaristische Vereeniging waren opgericht, terwijl met vele andere lan den belangrijke verbindingen tot stand waren gebracht. Bekende figuren uit de internationale beweging hebben hun medewerking aan het Congres toege zegd, dat thans definitief is vastgesteld op 29 Juli en volgende dagen. De agenda werd voortóopig vastge steld en ingedeeld in de besprekingen der principieele, practische en organi satorische vraagstukken. Speciaal zullen worden behandeld de biologische beteekenis van den oor log, de zedelijke beteekenis van den oorlog, oorlog en militairisme, oorlog en kapitalisme, militairisme en klassen strijd, en militairisme en communisme. Een ontwerp-beginselverklaring zal hier te lande worden opgesteld en aan het congres worden voorgelegd. In verband met het congres, zal op Zondag 1 Augustus een anti-militai- ristische landdag in de residentie wor den gehouden. Scheepvaartbeweging. Gedurende de afgefoopen week zijn den Nieuwen Waterweg ingekomen 42 schepen (8 Nederlandsche, 10 Engel- sche, 7 Du (sclie, 8 Fransche, 1 Deensch, 1 Noorsch, 1 Japanscli, 1 Belgisch, 1 Spaansch, 1 Portugeesch, 2 Amerikaan- sche en 1 Braziliaanseh), waarvan I" zeilschip, 2 zeelichters,4 vreemde sieep- booten, 1 bijlegger en waaronder ook 1 stoomschip dat aan de Vondelingeï- plaat heeft gebunkerd. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 32,voor Schie dam 1, voor Vlaardingen 2, voor Poor tershaven 2, voor Hoek van Holland 4. In hetzelfde tijdperk van 1919 kwa men binnen 98 schepen, waarvan 2 zeil schepen, 1 vreemde sleepboot, 3 bij leggers en 25 marinevaartuigen. Hier van waren bestemd voor Rotterdam 73, voor Raamsdonkerveer 1 en voor Hoek van Holland 24. Sedert 1 Januari zijn aangekomen Schepen N. R. Ton N. Waterweg 192(1 1010 1.232,447 1919 991 830,652 Rotterdam 1920 892 1,127,199 1919 713 819,547 Verbetering van reddingsbooten. Door dc heeren J. P. Schuttevaer en L. ,A. Soetens, beiden te Amsterdam, is een verbetering uitgevonden van red- ringsbooten en dergelijke vaartuigen, waardoor zij gemakkelijker voort te bewegen zijn. Het vaartui',' wordt voorzien van een ketel, die hol is en bij het te water loopen met water wordt gevuld. Deze ketel heeft nu volgenk de nieuwe uit vindingen den vorm in dwarsdoorsnede van een trapesium, met de breede zijde naar onderen, zoodat zij bij den hellen den stand van de boot bij het zeilen, het grootst werkzame vlak aan het wa ter biedt. Geen drooglegging. De gemeenteraad van 's-Hertogen- bosch verwierp met 15 tegen 3 stem men een verzoek van de drankbestrij- dersvereenigingen tot drooglegging Hij stond, alsof hij een slag voor het hoofd had gekregen. Verhuisd of was misschien de sukkelende moeder gestorven Maar wgaront zou die nu zoo opeens gestorven zijn Hij maakte zich letterlijk boos alleen bij de ge dachte. Vervolgens staarde hij weer naar het bordje. En eindelijk opende hij plotseling het tuinhekje en ging dooi' den tuin naar het huis. Op de boven verdieping brandde licht en waar een woning te huur stond, kon hij gerust aanbellen. Een welgofane vroiivy deed hem open. Ja, de parterrewoning was te huur. Twee kaïfiers, keuken en alles, wat er bij behoorde alles even mooi en belachelijk goedkoop. Men kon de woning bij dag beter bezichtigen. Ja, ja, natuurlijk. En waarom waren de laatste huurders vertrokken Waarom Niet onidat het hun hier niet langer beviel, integendeel. Maar het waren een moeder niet een dochter en omdat de moeder ziek was geworden, kon de dochter niet larjie.r naar 't kantoor gaan en daarom waren ze nu naar 't land getrokken. Naar 't land zoo, zoo en eens bij dag komen bezichtigen. Dat was dus het allerlaatste slot. dat voor hem had moeten komen. Ja, ja, nu was werkelijk alles slil geworden. Want als iemand in angst verkeert om een zieke moeder, dan denkt nten niet wraakzuchtig meer het zal haar niet met rust laten het zal haar berou wen I De booze wenschen hadden zich nu dus ook vanzelf verbruikt en met de wrok was 't ook gedaan. van het nieuwe stadsgedeelte „De Mus- tel". Bepaaldwerd, dat er slechts drie vergunningen zullen worden toegelaten. Tegen militaire diefstallen. De controleur van het intendance- materieel heeft de aandacht van de korpsconimandar)ten gevestigd op de veelvuldige vermissingen van nachtle gergoederen na verloven met Kerst-, Paasch- en Pinksterdagen enz., waarbij v'eelal aan diefstal door de gebruikers moet worden gedacht, bijv. door liet buiten de kazerne brengen van om het lijf gewonden lakens. In verband daar mede wordt op stipte naleving van de desbetreffende bepalingen van beheer aangedrongen. Bovendien zou bepaald kunnen worden, dat aan met verlof vertrekkende militairen slechts een ver- voerbiljet zal worden uitgereikt, nadat door hen een bewijs wordt getoond, dat hun lakens en dekens in de rustkamer zijn ingeleverd. Conflict in liet kleedingbedrijf. Namens den Federatieven Bond van Werknemers in het Kleedingbedrijf wordt het volgende medegedeeld In verband met de conferentie, die Vrijdag 26 dezer heeft plaats gehad tussehen de Federatie van Werkgevers bonden in de Kleedingindustrie met de samenwerkende bonden van werkne mers, welke conferentie als beslissend moet worden beschouwd, en die geen resultaat heeft opgeleverd, zal zeer waarschijnlijk een conflict in het klee dingbedrijf uitbreken. De afdeelingen Amsterdam en Den Haag van 'den Federateiven Bond be legden gisteren en Maandag buitenge wone spoedvergaderingen, waarin de vraag besproken zal worden ot reeds heden of anders een der dagen van deze week het werk zal worden neergelegd. De kleedermakersvereeniging „Nieuw Leven" te Amsterdam vergaderde giste renmiddag in het gebouw „Excelsior". Uitsluiting in het meubelbedrijf. Zaterdag is de uitsluiting in het meu belbedrijf ingegaan. Namens de besturen der samenwer kende organisaties van werkgevers in 't meubelmakers-, behangers-, stoffeer ders- en béddemakersbedriji', deelde de voorzitter, de heer H. F. Jansen, het volgende mede Wegens het beëindigen der bestaan de collectieve arbeidersovereenkomst op 6 Maart 1920 werden onderhande lingen gevoerd tussehen de samenwer kende werkgeversorganisaties eener- zijds -en de samenwerkende werkne mersorganisaties anderzijds. Naar aanleiding der gehouden confe renties boden de werkgevers den werk nemers een contract aan, waarin be langrijke verbeteringen in de arbeids voorwaarden voorkwamen. Daar op 5 Maart 1.1. geen overeen stemming voor het afsluiten van dit contract was bereikt, kondigden de pa troons bij kennisgeving aan, dat zij gelegenheid boden te blijven werken volgens de condities van het oude con tract, tegen liet weekloon (plus-minus) van het nieuw aangeboden contract, met behoud van de acht en veertig uii ge werkweek. Het niet tot stand komen van een nieuwe collectieve arbeids-overeen- komst bleek echter aanleiding te geven tot stakingen en stagnatie in het be drijf van aangesloten werkgevers uit verschillende omstandigheden bleek Neen, wrok was het niet,- dat eenige uren later, toen hij weer thuis was, over hem kwam en hem plotseling op de sofa wierp met liet gezicht diep in de kussens verborgen. En in die kus sens verstikte de kreet, waarmee hij vroeger het doode speelkameraadje uit haar graf terug had willen roepen Kathe, hoor je me niet Terug komen moet je, Kiithe I Twee maanden iater had hij den doc torsgraad gehaald cum laude. Er viel dus tSnminste nog iets aan hem te prijzen. En aan een moest hij zich ten slotte (och wel in zijii nieuwe waardigheid presenteeren om den gebruikelijken ge- iukwensch in ontvangst te nemen. Dat had de oude heer nog moeten beleven, zei de bejaarde boekhouder, die zijn betrekking bekleedde, zoo lang de firma bestond en zich dan ook als een deel van haar beschouwde. De jon ge chef antwoordde niets, ofschoon al les in hem er lient toe drong, zijn hart eens flink uit te storten en liet soms wel eens leek, alsof de oude Pfannen- schmidt letterlijk op zoo'n uitstorting loerde en er o zoo graag zelf aanlei ding toe had gegeven. Een paar maal ook had Rudolf Müllenhof zich afge vraagd, of de oude boekhouder mis schien niet met veel dingen beter op de hoogte was dan hij zelf? Bijvoorbeeld niet veel, wat oom Jobst betrof. Die twee konden 't heel goed met eikaar vinden en hadden elkaar altijd heel ver trouwelijk toegeknikt. Dat dateerde ze ker van den Brömmelmanntijd, toen oom Jobst zoo'n beetje toezicht had ge- bovendien, dat den werkgevers de mo gelijkheid van het uitbreken van een strijd, ten tijde dat er ter plaatse waar de werknemersorganisaties dat goed zouden achten, boven het hoofd werd" gehangen. Op een samenkomst met de besturen der werknemers-organisaties op 18 Alaart 1.1. vonden de drie besturen der werknemers-organisaties gelegenheid, uitdrukkelijk te verklaren ten le. dat de stakingen hun volle instemming had den ten 2e. zoo deze niet tot beëindi ging of uitbreiding van liet conflict zou den voeren het in hunne bedoeling lag, meerdere stakingen te proela'meeren ten 3e dat zij niet bereid waren de stakingen op te heffen, wanneer niet een minimum-loon van 85 cent in groep 1. klasse 1, werd toegezegd. Onder deze omstandigheden besloten de besturen der werkgevers-organisa ties een uitsluiting, ingaande 27 Maart, te moeten proclameeren. Zij gaven hier van hunne werknemers kennis, met de toevoeging, dat zij tot 25 Maart be reid bleven het laatst aangeboden con tract met de drie betreffende werkne mersorganisaties te zanien af (e sluiten. Daar op 25 Maart geen bericht is in gekomen, werd Zaterdag dus de uit sluiting welke het geheele land omvat, een feit. (Op eenige plaatsen gaat deze uitsluiting een en twee weken later in.) Een koster gemeente-ontvanger. De gemeenteraad te Groesbeek be noemde tot gemeente-ontvanger den heer E. J. Jacobs,koster van de R.-Kath. kerk. De ambtenaar ter secretarie, die in het bezit is van het diploma gemeen te-secretaris, kreeg slechts 3 stemmen. Stads tn ProvSncienieuws VLISSINGEN, 29 ALAART. Voor de electrische tram zal vanaf Donderdag 1 April een verhoogd tarief worden ingevoerd, waarvan men in achterstaande advertentie de bijzonder heden vermeld kan vinden. De gemengde arbeiders-zangvereeni- ging „De Volksstem", afdeeiing Vlis singen van den Bond van Arbeiders- Zangvereenigingen in Nederland, gaf Zaterdagavond in het Concertgebouw een uitvoering onder leiding van den lieer J. A. Sturm. Evenals bij vorige uit voeringen van deze vereeniging, was ook nu de zaal weder met een talrijk publiek gevuld en kunnen liet bestuur, leden en vooral ook de directeur met genoegen op deze goed geslaagde uit voering terug zien. Van de zangnummers die ten gehoo- re werden gebracht moeten we vooral noemen het moeilijk lied van R. Schu mann „Zigeunerleven", en „Daar was..." van A. Bonman, welke beide liederen niet weinig bijdroegen tot het succes van den avond. „Vlaamsche Ker nlis", mannenkoor, en „Kindje mijns harte", gemengd koor, werden zoo lui de toegejuicht, dat zij herhaald moes ten worden. Als toegift werd „De Daad" van Adema van Scheltema ten gehoore gebracht. Voor de pauze werd opgevoerd een dramatische schets in 1 bedrijf „Arbei dersplicht", hetwelk een kijkje gaf in liet gezin van een staker, 'welke door den honger gedreven, weer aan het werk is gegaan, maar na een dag ge werkt te hebben zich weer bij de sta- liouden. ALaar zich zoo mogelijk door zijn boekhouder over familieaangelegenhe den laten inlichten, daar was toch een en al te leelijk smaakje aan. Maar zelf had hij reeds eenigen tijd geleden de laatste inlichting omtrent zijn oom in gewonnen, welke hij maar met moge lijkheid kon krijgen. Hij had naar diens vroegere woning getelefoneerd en ge vraagd, waar de koffer gebleven was, dien zijn oom had laten staan. De kof- Ier was vier weken geleden afgehaald. Toevallig wist dé juffrouw het nummer van den dienstman, die hem gehaald had. 't Was no. 143. Dienstman no. 143 nu, die konliij gemakkelijk op 't politiebureau bevra gen. F.n Rudolf Müllenhof ging vragen. Het nummer was spoedig gevonden daarachter stond een huis. Dienstman no. 143 was voor veer tien dagen overleden. ALet gebogen hoofd was Rudolf heen gegaan. Wat kon het toch spoedig met een mensch gedaan zijn Voor vier we ken nog een zwaren koffer afgehaald en veertien dagen later „reeds be graven Als het met een andere ook eens zoo plotseling afliep zou hij daar ddn nog wel iets van hooren Maar wat had hij ook noodig iets te hooren Hij had immers zijn hon derdduizend (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1