Interessante Spreekavond Openbare Zanguitvoering Café „INTERHATIOHAAL" Strijk-Orkest 'slvlenod nieuws LMHTÏÏ^iiïcÏÏTiN Burgerlijke Stand ADVERTENTIËN Dankbetuiging. MATINEE a. j.yan olm jr. iscussie over de in- nde de buitenland" ek verdaagd. MACHT DER )ERS van litz w erhaD der Geallieerden, welke God ge- ve dat altijd zal bestaan tussclien onze landen. het de erd Saksische inacht der --- een batat- twapend. 3000 ar- bewapend. Te hoofdpost- geweervuur I .kantoor en in de buurt maar het post- it van de vei- -vielen er toen militaire patrouille waardoor 2 dooden wonden vielen. De den toestand n bij en met Het •huizen igd, macht iörlitz het o postka :hter CHE VLOOT. .zeide Walter Long marine-begrooting loot op voldoende oet worden om haar k te kunnen vervul- s een mogelijk por- vinden. Geen zee. 1 er, die voor kt rnstige bedreiging De eenige maf® Sritsche irabij komt, he, en de geijaclitt in bewapening te iedereen tegen de enige rivaliteit tus- bestaan, dan hoopt dat dit zal gaan in mindering der ma- beide landen zoo I die van alle andere i POLITIEK. bevat een artikel, ogd, dat Italië uit is idgenootschap mei gen Frankrijk is ge- Slaven op den Bal- talianen een himfer- r hun streven naar wereldaangelegev ers en de Italianen ang bij de vernieti- :n en Frankrijk kan veiligheid tegen de hopen, ais het de taten sterk ziet wor- r streven er naar, de ;uik een oud stelsel appen ie beletten, te schipperen, nu steunen in het be- nomiscli herstel vai Frankrijk, dan weer en van Italië in de matigen. D IN RUSLAND.. ingenieur, de heer .'durende 15 jaren in oond, is onlangs uit ontvluchten en thans ren. Hij deelt in „de inde mede over den d. len voert een voort- iopigen strijd om te is geen regeerirng; anarchie niemand de- toestand is er overdriji niets meer, overeind. enkel belang bij, de ig tc belasteren it er.tuigd, dat Leninffl goed willen doen, zijn alle mislukt ro ihhoopen om zich. uwen de landen niet er meer van diefstal mijnwerkers willen heiden de fabrieken ipoorwegen zjjn ver geen locomotieven ïen op Rusland zou s in rook vervlogen; de Wolga-gebieden 1 en, doch er zijn geen e vervoeren. Er zijn i: paarden: zij zijn als bruikt." 1EKEN VOOR MISS VELL. indra heeft 'gisteren, ■inses Mary, het jj- miss Cavell ontliw- Trafagar Square e" andbeeld van du ge" I egster. Alle kjas&en1 ben bijgedragen voor I o.a. vele mannen i# De koningin; zeide ndbeeld zrti hier VOD' Is een gedenkteeken ar martel aarslat ni£ berusting ondergmk ts zelden is ayettrot- duizendern die de? ;aan in onzen UI" atiés, zullen dit wreeden dood. itierende hou- voor haaf °n- karakter- geëerd biij* zal bij gi genei' ■r haar aar sch genheid luwelijk naam' z ïeele rijk voegde ;t mij in ;e de Ie gee met de nale vlaj dooien. L symbool ci nog ;ian hél bijzonder rde heden te koningin van r bij deze ge- Bat zij santen van vriend- De moord te Apel doorn. Vermoedelijk zal de 17- jartge Piet Scheffer, die Dins- avo'nd een moord pleegde, wanneer hij psychiatrisch onderzocht wordt, wei ontoerekenbaar worden verklaard. Al len, die hem kennen, schilderen hem als'een jongen, die alle blijken gaf van geestelijke stoornis. Vooral in het voor jaar en in het begin van den herfst schoot geregeld zijn denkvermogen te kort. Hij gaf dan verwarde antwoorden en 's nachts in zijn droomen, waarin hij door vervolgingsgedachten werd ge kweld, had hij vaak ijlkoortsen. Voor eenige jaren werd hij als gevolg van onhandelbaarheid en schoolverzuim geplaatst in het doorgangshuis Hoen- derloo, waaruit hij echter tijdelijk ont slagen werd, toen vele jongens wegens de duurte uitbesteed moesten worden. Eenige maanden was de jongen uitbe steed in de Betuwe, waar hij echter niet blijven kon, omdat er geen huis met hem was te houden. Hij kwam weer in de stichting te Hoenderloo terug. Se dert drie maanden was hij als loopjon gen in dienst bij de coöperatieve bak kerij ,,Dc Veluwe", waar hij tot groote tevredenheid van den chef werkzaam was, die zijn ijver en nauwgezetheid roemde. Niemand heeft iets kunnen merken van zijn boos voornemen, waarmede hij blijkbaar reeds eenige weken heeft rondgeloopen. Zelfs zijn broer, met wien hij geregeld omging, wist er niets van, dat hij in het b^it van een revol ver was. Dinsdagavond, een uur ua het plegen van zijn daad, kwam hij kalm bij zijn ouders thuis. Zijn gelaat was met bloed bevlekt. Op de vraag van zijn vader, hoe hij zoo bebloed was, antwoordde hij, dat hij van zijn fiets was gevallen en zich bezeerd had. Hij waschte zich af, at rustig zijn avondeten en ging kalm naar bed. Toen hij gearresteerd werd, legde hij zijn bekentenis af. in de kamer waar liet lijk van zijn slachtoffer lag, ver telde hij omstandig de toedracht dei- zaak. Zijn revolver werd op zijn aan wijzing bij hem thuis achter eenige kis ten met oude fiesschen gevonden. Gisterennacht is ingebroken in de Rotterdamsche Confectiefabriek aan de Oppert te Rotterdam. De inbrekers zijn over een aangrenzend pand op het platte dak van de fabriek gekomen en zijn toen door een luik liet magazijn binnengedrongen. Hier hebben ze ver schillende kasten en doozen opengebro ken en voor ruim 750 aan goederen meegenomen. De inbrekers, twee beken den van de justitie, zijn met de gehecie partij bij een opkooper gearresteerd. De aangehoudenen worden bovendien ver dacht van een inbraak bij de firma Hol laar op de Binnenrotte. Een Rotter da m sc lie Bcursmop. Als Kapp 't in Ber lijn niet houden kan, zal hij wel naar Amerongen vluchten. Dat kan niet, want in Amerongen is een kap-verbod Bij het graven op het terrein ach ter Boeimeer voor het nieuwe voetbal veld van „Bredania" t- B.edr zijn, meldt het Dagblad N. Brabant'1, fundamenten blootgelegd, waarschijn lijk van een oud klooster. Er werden daarbij ook geraamten gevonden, waar schijnlijk van vrouwen, zoodat veron dersteld wordt, dat ter plaatse een vrouwenklooster heeft gestaan. - In de irieine Witten! urgerstraat te Amstetdam, is een 88-jarig man tenge volge van gas,verstikking overleden. Zijr vrouw, die bewusteloos was, is naar een gasthuis vervoerd. Nabij Zandvoort is het iijk aangespoeld van den op 19 December ji. met de sleep boot ..Hercules" verongelukten tweeden machinist J. Botter, uit IJmuiden. Oisinen is een 12-jarige jongen te Hëngeloo bij het spelen met een tram wagen overreden en gedood. Een slager te Hilversum wilde een koe liet schietmasker voordoen. Door een on- verwachten stoot van liet dier'viel het masker op den grond en ging .af. De kogel trof den knecht in den buik. in zeer zorglijken toestand werd hij naar de R.K. Ziekenverpleging vervoerd waar hij na hevig lijden is overladen. Gisterennamiddag kwam een 29- jarige wagenbestuurder, in dienst van de Rott. Electrisclie Tramweg Maat- scliappij, op het politiebureau in de Mcermanstraat tc Rotterdam vertellen, dat hij zijn 23-jarige vrouw in de ech telijke woning in de Rubroekstraat al daar had doodgestoken met een dolk mes. Een dokter, wiens hulp werd inge roepen, constateerde dat de vrouw een dolksteek had in de linkerborst en een jn den rug onder liet linkerschouder blad. Zij is naar het ziekenhuis ver werd, waar men haar toestand levens gevaarlijk, doch niet geheel hopeloos achtte. Zij heeft veel bloed verloren. De wagenbestuurder is dadelijk aan gehouden. Reeds drie maanden gele den kocht hij liet dolkmes. Onophoude lijke huiselijke twisten hebben den da» 'ler, zooals hij zegt, tot deze daad ge- oraclit. Dit echtpaar heeft een kind. Men meldt uit Utrecht aan het „Het Volk", dat Woensdag aldaar door de militaire politie gearresteerd is de soldaat P. Albrecht, ex-voorzitter van den zoogenaamaen neutralen Algem. Bond van Militairen. De aangehoudene wordt verdacht van verduistering van gelden ten na- deele van dien bond. Het aantal gevallen van Spaan- sche griep te Amsterdam blijft station- nair. Toch meent de geneeskundige dienst te mogen constateeren, dat de epidemie heel langzaam aan het luwen is. Vele buurten in de stad hebben zeer veel van de ziekte te lijden, o.a. de Haarlemmerpoortbuurt. Ook op de scholen komen veie gevallen-voor. Te genwoordig zijn de hoofden der scholen verplicht tweemaal per week het aantal verzuimen aan den geneeskundigen dienst op te geven. In verband hiermede heeft deze dienst gemeend een klasse te moeten sluiten. De „muskietenbrigade", onder lei ding van ik. Sieburgh, is Woensdag te Purmerend, bezig geweest met de ver delging van muggen. Het bleek, dat Punnerend als het ware een centrum was van malaria-muggen. Al de stal len, welke bezocht werden, zaten vol met de gevreesde muggen. De middelen, welke gebezigd werden bleken zeer goed te voldoen. Op plaat sen waar geen electrisclie stroom aan wezig was, werd gewerkt met besproei ingsapparaat met benzol, dat tegen den zolder werd gespoten, waarna de mug gen bij honderden naar beneden kwa men en vo'orgoed onschadelijk waren. In enkele stallen werd ook gebruik ge maakt van den electrischen stofzuiger, waarmede de muggen gemakkelijker werden opgezogen. Er was iemand uit Purmerend bij het werk tegenwoordig, die de bestrijdings- methodes moest leeren om de verdel ging voort te zetten. Het plan bestaat, om van gemeenie- wege de malaria-bestrijding aldus ter hand te nemen. Het is trouwens de be doeling van dr. Sieburgh, in verschil lende gemeenten de bestrijdingsmidde len in werking te -laten zien en dan de bestrijding aan daarvoor van gemeen tewege aan te stellen personen over te laten. Men kan in de huizen de muggen verdelgen met een bak, waarin met petroleum doordrenkte watten en poetskatoen, of "hen spiritusvlam, als ook met een wijdhalzige flesch (bijv. jampotje), waarin petroleum of ander sterk vocht. Deze eenvoudige bestrijdingsmidde len worden ten zeerste aanbevolen. Dat een arbeidsdag met twee uren wordt verlengd en dan nog wel zonder te voren overleg gepleegd te hebben met liet personeel daarover, is iets wat tegenwoordig zeker tot de zeldzaamhe den zal behooren. En als dat dan bo vendien een coöperatieve vereeniging betreft, verbaast men zich nog meer. Welnu, dit is gebeurd te Zuid-Schar- woude (N.-H.) bij de Coöp. Verbruiks- vereeniging „Vooruit". Het bestuur heeft bepaald, dat ie de dagdienst ais overbodig wordt uitgeschakeld en 2e de naclitbakkers en een looper iederen dag twee uren zullen moeten overwer ken, door welken maatregel de 12-uri- ge arbeidsdag een feit is geworden bij die coöperatie. Het personeel wil yi geen geval lan ger dan 10 uur werken, liever natuur lijk nog acht uur, en heeft het hoofd bestuur van den Bakkersgezellenbond met het besluit van liet bestuur in ken nis gesteld. Woensdagnacht is een bouw- schuur aan den Zwartenwaalschendijk te Brielle afgebrand 15 paarden, 40 koeien en 18 schapen kwamen in de vlammen om. Men vermoedt, dat dief stal hierin een rol .heeft gespeeld, daar een partij van 17 mud erwten in een griend, daar dicht bij, is gevonden. De woning en een bijschuur zijn gespaard gebleven: De politie is reeds twee van de ver moedelijke daders op het spoor. Een dame ,te Utrecht neemt wel eens pensiongasten op, die in het Te huis voor Vrouwen aldaar geen plaats kunnen vinden zoodoende kwam de vorige week bij haar in huis een jonge dame, die voor enkele dagen onderdak te Utrecht zocht en door haar als logée werd aangenomen. Maar op een goeien morgen was de#ogée verdwenen, met medeneming van eenig ondergoed en een paar schoenen, die de vrouw des huizes toebehoorden. De jonge dame was spoorloos verdwenen, men meende ,dat zij Utrecht wel zou hebben ver- jaten. Doch ziet Maandagmiddag wan delde de dame, die haar huis zoo gast vrij had opengezet op het Janskerkhof, toen zij opeens in de menigte haar logée ontdekte. Zij de jonge vrouw achterna. En deze op haar beurt aan den haai Straat in en straat uit. De achtervolg ster was vast gedecideerd de vluchte linge te achterhalen en toonde zich on vermoeibaar. Toen zij haar logée ein delijk te pakken had, bleek deze de ge stolen schoentjes te dragen. Mevrouw sommeerde de jonge dame met haar mede ie gaan naar de politie, maar daarin had de aangehoudene heelemaal .geen zin en zij maakte daarom aan stalten om er opnieuw van door te gaan. Maar mevrouw had stevig vast en liet niet los zij bracht ten slotte haar arrestante zelf aan de Ganzen markt, in liet hoofdbureau van politie. Het aangehouden jonge meisje bleek afkomstig uit Groningen, was als ver pleegster werkzaam geweest, later als buffetjuffrouw. Zij bekende de familie, waar zij opname gevonden had, be stolen te hebben en toonde over die daad diep. berouw. Zij bleef voorloopig in verzekerde bewaring. 1 - Verschillende inwoners van het Geldersehe Hengelo kregen dezer da gen een kennisgeving van aankomst van een aangeteekend stuk. Er bleek bij liet afhalen ƒ0.65 rembours op te zijn, waarvoor men 't stuk, waarin een bijzondere soort sleutel, in ontvangst kon nemen. Afzender is een zekere lieer Scliönberger te Zittau (Saksen), die op deze wijze zijn inkomsten tracht te ver meerderen. Op eenigen afstand van Pontrq^i- na in Zwitserland zijn een locomotief en twee wagons onder een sneeuwlawine bedolven. Vier reizigers en eenige le den van het personeel werden door de glasscherven gewond, terwijl 7 perso nen werden gedood. De locomotief werd door de lawine meegesleurd. De materiale schade is aanzienlijk, terwijl het verkeer is gestremd. In de Exeter Southern bay Wes- lyan Church (Engeland) wordt thans bij de godsdienstoefening een religieuse film afgedraaid, allerlei tafereelen voorstellende uit het leven van Jezus. Op deze wijze hoopt men drukker kerkbezoek te bevorderen. DE STAKING DER HAVENARBEIDERS EN ZEELIEDEN. AMSTERDAM. De Scheepvaartver- eeniging meldt Gisteren heeft te 's-Gravenhage een vergadering van de leden-werkgevers van den Loonraad plaats- gevonden, waarin de toekomst in alle opzichten uitvoerig is besproken. De vergadering was geheel voltallig en unaniem in haar goedkeuring van liet tot dusverre door de besturen der Scheepvaartvereenigingen Noord en Zuid gevolgd beleid. Met algemeene stemmen werd aan de besturen volmacht gegeven naar bevind van omstandigheden te hande len, onder volledige goedkeuring van het op 19 December door de werkge vers ingenomen standpunt. HET CONFLICT IN DE BOUW VAKKEN TE NIJMEGEN. Na verschillende besprekingen tus- schen de patroons- en werkliedenorga nisaties te Nijmegen betrokken bij de staking in de bouwbedrijven, welke aile zonder resultaat bleven, werd Donder dagmiddag geconfereerd tusschen het bestuur van de Woningvereeniging „Nijmegen" en het stakingscomité. De vereeniging deed het voorstel, het werk te hervatten tegen het loon, dat de pa- troonsvereeniging heeft aangeboden, onder voorwaarde, dat na oplossing van het conflict aan de werklieden het eventueel te weinig betaalde loon zal worden uitgekeerd. Het resultaat der besprekingen was, dat, in afwachting van de door arbi trage te verkrijgen oplossing, het Werk a.s. Maandag zal worden hervat. EEN NIEUWE NOTA DER GEALLIEERDEN De Parijsche berichtgever van het „Hbld." seint De Conferentie der Ambassadeurs heeft zich lieden bezig gehouden met het vervoer van oorlogsmateriaal door Nederland. Men heeft hier namelijk den indruk, dat groote voorraden kanonnen en munitie, die in Duitschland nog na den wapenstilstand zijn gefabriceerd, voor een groot deel onder allerlei vermom mingen door Nederland zijn vervoerd. Men wil daar de aandacht van de re geering op vestigen. Waarschijnlijk zal dit in een vriendschappelijken vorm geschieden. ELBERFELD IN HANDEN DER RADICALEN. KEULEN. (V.D.) Sedert gisternacht bevindt zich ook Elberfeld in handen der radicalen. De troepen zijn vertrok ken. De politie is ontwapend. Het raad huis is door de revolutionairen bezet. DE TOESTAND IN DUITSCHLAND. BERLIJN. (V.D.) Alle in omioop zijnde geruchten aangaande de uitroe ping van een Raden-depubliek te Ber lijn, zijn onjuist. De macht is volkomen in handen der oude regeering. Het gevecht, dat gisterenmiddag bij de Kottburger Thor plaats had, heeft vele offers geëischt. Door een zware mijn,» welke niet ver van de Hochbahn op de straat viel en ontplofte, werden 12 personen gedood en 8 zwaar ge wond. Over den toestand in liet rijk wordt door de rijkskanselarij het volgende meegedeeld Te'Dotlia kwam het tot een bloedige botsing tussclien de rijksweer en de ar beiders. De strijd duurt nog voori. In Thtiringen vinden ernstige ge vechten tussclien rijksweer en arbeiders plaats. Te Neurenberg is de rijksweer thans meester van den toestand. Te Bremershafen is de radendicta tuur uitgeroepen. Ook te Bremen vreest men „Putsche" van links-radicale zijde. Te Stettin is de toestand gespannen. De arbeiders der Vulkanwerf hebben zelfstandig heden de radenrepubliek uitgeroepen. Er hadden érnstige botsin gen plaats tussclien de troepen en de arbeiders der werf. Te Halle aan de Saaie hebben de mi litairen de bovenhand. Te Erfurt hebben de vakverenigin gen de algemeene staking voor geëin digd verklaard. Daarop werd een com munistisch comité van actie gevormd, dat besloot de staking voort te zetten De algemeene staking duurt dus voort. LEIPZIG. (V.D.) Bij de gevechten, die hier gisteren hebben plaats gehad, zijn 120 personen gedood en velen ge wond. In Piauen is lieden de arbeid weder hervat geworden. Te Chemnitz héerscht thans rust. AKEN. (V.D.) Alhier heeft men gister op dc muren der stad plakkaten beves tigd, welke een oproep bevatten ten bate van de Rijnlandsche republiek. De ze oproep is gebaseerd op de onlusten, die onlangs plaats hadden en de demo cratie in gevaar brachten. KIEL GEBOA1BARDEERD. De „Morning Posl" verneemt uit Ko penhagen Een kruiser de vlag van von Kapp in top voerende, heeft Kiel beschoten op het oogenblik dat er in de stad betoo gingen tegen zijn handlangers plaats hadden. Volgens het telegram zouden er van 4 tot 500 dooden zijn. Talrijke, wonin gen werden beschadigd of vernield. De marine-soldaten zouden de wer ven stormenderhand ingenomen en de werklieden ontwapend hebben. VLÏSSINGEN. Van 1218 Maart. ONDERTROUWD: J. van Oosten, jin. 27 j. en T. C. Schot, jd. 19 j. H. de Boo van Uijen, jm. 22 j. en D. Heijligers, jd. 21 j. L. W. van Egeraat, jm. 23 j. en A. P. F. Wanst, jd. 19 j. W. Vrolijk, jm. 24 j. en M. H. Vro lijk, jd. 22 j. J. J. van der Meulen, jm. 24 j. en E. van der Schaaf, jd. 26 j. J. H. Huising. jm. 28 j. en H. E. C. Mentink, jd. 25 j. J. J. de Loor. jm. 34 j. en G. E. J. Deschepper, jd. 28 j. GETROUWD: A. Minderhoud, jm. 25 j. en B. H. Barbé, jd. 22 j. BEVALLEN: A. Peeman, geb. Walraven, z. A. H. E. Neomagus, geb. Baudoin, z. C. M. M. Sohier, geb. Warman, d. A. A. Tempe laar, geb. de Jong, levenloos kind. M. Verhage, geb. Lievense, d. OVERLEDEN: A. Hofman, jm. 65 j. P. M. Paitlus, vrouw van G. J. Groenouwe, 54 j. J. Ie Clercq, man van C. Sinke, 60 j. A. P. van Riel, wed. van A. M. Koolwijk, 78 j. j. H. van den Elshout, man van E. Al- mekinders, 59 j. G. Meerman, wedr. van S. Meulmeester, 82 j. G. de Ridder, d. 6 m. C. A. van der Eijk, man van H. C. Riemens, 58 j. H. P. Daalhuizen, man van E. Krijger, 35 j. A. Huhn, 53 j. P. Huibregtse, z. 9 w. B. Alewijnse. man van J. van Molenbroek. 62 j. SOUBURG. GEBOREN: Stoffelina Adriana, dochter van J. de Bree en M. Almekinders. Hubregt Pieter, zoon van J. Meerman en T. Toussaint. Abraham, zoon van A. van Sluijs en L. Adriaanse. OVERLEDEN: Franzina van Houte, 5 maanden*. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomboot Mij. .„Titan" 16 Maart van Valencia te Londen. Rotterdamsche Lloyd. „Medan" (uitreis) pass. 16 Maart Kaap Finisterre. HollandAmerika Lijn. „Gorredijk" van Rotterdam naar New-Or leans, 14 Maart te Havana. HollandZuid-Afrika Lijn. „Mont Blanc" 14 Alaart van Kaapstad te East Londen. „Kelbergen, 16 Maart van Port Natal naar Rotterdam. Stoomvaart Mij. „Oceaan". „Antenor" 17 Alaart van Hamburg naar Birkenhead. „Polyphemus" van Japan naar Rotterdam, 13 Maart te Suez. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 775.2 te Ala- thieu. Laagste barometerstand 727.4 te Hapa- randa. Verwachting .tot den avond van 19 Maart: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. Half bewolkt, j Droog weer. Mogelijk nachtvorst. Iets j zachter overdag. WISSELKOERSEN. 18 Maart. Londen ƒ10.20; Berlijn ƒ3.50; Parijs j 20.25 Brussel 20.45 Weenen 1.35 New-York 2.73. HOOGWATER TE VLÏSSINGEN. Maart v.m. n.m. Zaterdag 20 N.M. 1.10 1.37 Ondertrouwd JEANNE VAN RIJN en TH. Q. VAN KESSEL. 19 Maart 1920. OnJergeteekenden zeggenjiar- teltjk dank voor de zeer velé be wijzen van deelneming ontvangen, bij het overlijdt n van hun ge liefden Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Groofvad-r, den heer JACOBUS LE CLERCQ, inzon derheid aan het be-tuur en de leden der harmonie „Ons Genoe gen'' voor de laatste eer aan hun medelid en vriend bewezen. Uit aller naam, Wed. J. LE CLERCQ. Vlissingen, 19 Maart f920. (Baljuwstraat 20.) Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen lieven Man. Vader, Behuwd- en Grootvader Doctor JOHAN CORNELIS BOLLE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Middelburg M. J. BOl.LE M'JLOCK HOUWER. ANNE BOLLE. Vlissingen C. VAN WEEL -BOLLE. H. M. VAN WEEL en Kinderen. Groningen H. BOLLE.. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan de WeiEd. ZeerGel. Heeren Doctoren STA- VERMAN, DUIJVIS en BEI IERS. voor de geneeskundige behande ling van ons Dochiertie ANNA. Tevens hartelijk dank aan de Hoofdzuster en Zusters van liet Gemeentelijk Ziekenhuis voor de liefderijke verpleging. Uit aller naam, J. J. BöMER-KOOPMAN. Bij mijn vertrek naar Indië roep ik allen vrienden en hekenden een hartelijk vaarwel en tot weerziens toe. P. J. VAN DER LINDEN Jr. Liverpool a/b s.s. „Teijdeus". De Heer en Mevrouw DET MAR zullen gaarne bezoeken ontvangen op 2ondag 20 en 27 Maart 's namiddags van half drie tot half vijf. MAANDAG 22 MAART, des avonds 8V5 uur, in het „Concertgebouw". Thema: „DUITSCHE TOE STANDEN". Spreker: Eerw. Heer J. AHSMANN. Entrée f0,25. Kaarten ver krijgbaar bij den Heer Burgers en 's avonds 22 Maart van 71/, uur aan 't loket. Voor iedereen toegangbaar. De OVERKAPPING van de Xo- lenopslagplaats naast School C (B. Ewoutstraat) is ONDERHANDS TE KOOP. De sleutel kan ten Stadbulze, kantoor Gemeente-Ontvanger, gehaald worden, terwijl prijs opgaaf ingewacht wordt bij den Voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, Coosja Busken- straat 59. GEA4ENGDE ARBEIDERS- ZANGVEREEN1NIGING „EXCELSIOR" Direct. dHr. M. P. VENTËVOGEL op ZONDAG 21 MAART a.s. in het „Concertgebouw" van den Heer BURGERS, Emmastraat, v ten bate der stakende Transport en Bouwvakarbeiders. Entree 30 cent per persoon. NA AFLOOP BAL. Opening der Zaal 7 uur. Aanvang 8 uur. HET BESTUUR. PEPERDIJK 32. ZATERDAG en ZONDAG ZONDAGMIDDAG 12 tot 2 uur SST" Zondagavond P r ij s u i t- reiklng W. B. B. Aanbevelend, W Prima Consumptie, -w

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3