Si- «eftcMotiMMaMMBtx» ülitf v .«Kiinuwa»»' *&:+Ziuu&ttWBi>aiK navolging met andere Jfenreentcn een verordening daarvoor vast te stellen. Volgens de ontwerpverordening voot dit georganiseerd overleg, zal er zijn een commissie van overleg voor de ambtenaarszaken en een voor de vverk- liedenzaken. De eerste zal bestaan uit een lid van het college van Burg. en Weth. als voorzitter, twee vertegen woordigers van den Centraien Neuer- landschen Ambtenaarsbond en twee van het Nat. Verbond van gemeente ambtenaren en de iioofden van dienst door Burg. en Weth. aan te wijzen. De tweede commissie eveneens uit een lid van het dagelijksch bestuur als voor zitter, twee vertegenwoordigers van den Nederi. Bond van werklieden in openbare diensten en bedrijven en twee van den Nederi. Chr. Bond van perso- nel in publieken dienst, en de hoofden van dienst door Burg. en Weth. aan te wijzen. Daar de politie rechtstreeks onder den burgemeester staat, wordt deze tak van dienst uitgeschakeld. Gesteund door de commissie van fi nanciën stellen Burg. en Weth. voor aan de vereeniging Kindervoeding een extra subsidie van ƒ1000 toe te ken nen. Na een uitvoerige correspondentie met den minister van onderwijs stellen Burg. en Weth. voor, aan het onderwij zend personeel en den amanuensis van het gymnasium alsnog over 1919 een exira-uitkeering te doen ais aan de an dere gemeente-ambtenaren heeft plaats gehad, waarvan het rijk de helft zal dragen, zoodat voor rekening der ge meente komt 1267.58. Burg. en Weth. drukken hun spijt uit dat de afdoening der aangelegenheid zoozeer is ver traagd, maar zeggen dat uit de stukken zal blijken, dat dit niet hun schuld is. Voor de Openbare Leeszaal en Bibli otheek stellen Burg. en Weth. een ver hoogd subsidie voor, dat over 1920 zal zijn 1600, over 1921 1900, over 1922 2200 en over 1923 en volgende jaren 2518. De commissie van financiën vereenigt zich hiermede. Burg. en Weth. stellen voor het be drag, waarvoor kasgeld mag worden opgenomen te verhoogen van 150.000 tot 135.000 en zulks tegen een maxi mum rente van ft boven het promes sen-disconto der Nederlandsche Bank, waarmede de commissie van financiën zich vereenigt. Ten behoeve der reiniging stellen Burg. en Weth. voor twee gesloten wa gens voor het ophalen van huisvuil voor een bedrag van 3800 aan te schaffen. De voordrachtavond welke giste renavond door mej. Harry van der Harst, directrice aan de Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst te Leiden, in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg werd gegeven, heeft we derom bewezen over welke gaven als declamatrice mej. Van der Harst be schikt. Zij heeft in het zeer gevarieerd programma volop gelegenheid gegeven van haar kunst te doen genieten en de aanwezigen hebben door herhaald ap plaus blijk gegeven dat zij het kunst genot op hoogen prijs stelden. SOUBURG. De heer C. Leeuwenburg te Oost- en West-Souburg, is ter beschikking van den gouverneur-generaal van Ned.-In- dië gesteld, om te worden benoemd tot adspirant-politieopziener bij de alge- meene politie. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te 's-Gravenmoer door ds. J. W. Verschoor te Poortvliet. Een debatavond. In de groote zaal van het Schutters hof te Middelburg is gisterenavond een zeer druk bezochte debatavond gehou den tusschen de heeren J. A. de HonSt, bestuurslid der afdeeïing Vlissingen van de Vrijdenkersvereenigirfg „de Da geraad" en dr. J. P. Cannegieter, vrijz. predikant bij de Ned. Herv. kerk te Middelburg, over de vraag „Heeft de Vrijdenkersvereniging „De Dageraad" het zedelijk recht menschen te bewegen zich los te maken uit het kerkelijk ver band De heer de Hondt stelde de vraag, wat eigenlijk vrijdenken is en zeide, dat niemand eigentijk vrijdenker is, maar dat spr. en anderen trachten het te wor den. Men moet daartoe niet op gezag van anderen iets aannemen als waar, maar het toetsen aan eigen ervaring. Men moet zelfs twijfelen aan zijn eigen gevoelens. Spr. kan niet aannemen dat er een God is, een zichzelf bewuste almacht. Kerk en godsdienst acht spr. synoniem en hij zegt, dat de kerk tegen den vooruitgang is. Spr. kan zich met het idee, dat de mensch in zonden geboren is, totaal niet vereenigen, er is geen zonde, maar groote domheid onder de menschen. Spr. stelt de kerk in staat van be schuldiging, omdat zij niet is opgeko men tegen den oorlog en de priesters integendeel de wapens zegenden, waar mede de zonen van één Vader elkaar gingen vermoorden. Waar de kerk zich bovendien bindt aan de machtigen der aarde in plaats van de armen te steunen, wekte spr. de aanwezigen op, zich van de kerk af te wenden. De heer dr. Cannegieter had tot stel ling genomen, dat de zich noemende vrijdenkersvereeniging „De Dageraad" het recht mist de menschen te bewegen, zich los te maken uit het kerkelijk ver band, in casu uit de Ned. Herv. kerk. Dit recht mist zij, omdat de vereeni ging geen vrijdenkersvereeniging meer is, maar.een vereeniging van atheïsten, dus zich stellende op dogmatisch stand punt, terwijl de Ned. Herv. kerk sedert de Fransche revolutie geen dogmatisch standpunt meer inneemt, doch juist de grootst denkbare vrijheid geeft, waar de meest rechtsche predikanten en de meest radicale bijeen zijn. „De Dage raad" is zelfs geen vereeniging van denkers meer, als zij zich bepaald op atheïstisch standpunt plaatst. Spr. zette uiteen, dat juist „De Dage raak-mannen moesten helpen de vrij zinnige beweging in de kerk te verster ken, opdat deze met meer succes de or thodoxie, die in de kerk kan bestaan bij de gratie der onverschilligen, kan bestrijden en daardoor de Ned. Herv. Kerk in haar goeden vorm, voor wat betreft reglementen enz. behouden. Spr. meende dat men in de kerk op het punt staat van een hervorming, groo- ter als die van Luther, en dan moeten allen mede helpen om die hervorming in goede banen te leiden. Zoowel de heer de Hondt als dr. Cannegieter voerden voor de tweede maal het woord en werden door de zeer talrijke aanwezigen met groote aan dacht gevolgd. Geref. Kerken. Beroepen te' Herwij nen de heer D. Scheels, cand. te Ter Neuzen. De Prov. Diaconale Conferentie der Geref. Kerken in Zeeland, welke dit jaar voor het eerst gehouden wordt, zal plaats vinden te Goes op Donder dag 8 Juli. Als adviseurs hebben zich beschikbaar gesteld ds. R. van der Veen te Goes en ds. H. P. M', de Waile te Zaamslag. Het initiatief ss uitge gaan van de classicaie diaconale confe rentie in de classis Axel.. Tot directeur van het op te rich ten bondsbureau van den Ned. Bond van jongelingsvereenigingen op Geref. grondslag, is benoemd ds. J. E.. Von- kenberg te Zwijndrecht, thans voorzit ter van den Bond. Aan den schoolopziener in fret ar rondissement Rotterdam IV, is eervol ontslag verleend als lid der commissie, welke in 1920 te Rotterdam is belast met het afnemen van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaam heid als onderwijzer(es) en als zoo danig benoemd de schoolopziener in het arrondissement Middelburg. Eervol ontslag is verleend aan den schoolopziener in het arrondissement Middelburg, als lid der commissie, wel ke in 1920 te Middelburg is beiast met het afnemen van het examen ter ver krijging van de akte van bekwaamheid als onderwijzer(es) en als zoodanig be noemd de schoolopziener in het arron dissement Mïddelharnis met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als lid plaatsvervanger dier commissie. RECHTZAKEN. Diefstal door middle! van braak. De 60-jarige Ph. A. M. te Middelburg is door de rechtbank aldaar veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf terzake van diefstal door middel van braak, in ver eeniging met twee andere personen ge pleegd. In hooger beroep voor het gerechts hof te 's-Gravenhage terechtstaande, ontkende M., opgevende eenig gestolen goed te heben gekocht. Ofschoon bekl. subsidiair heling is ten laste gelegd, die hij bekende, achtte de adv.-generaal toch het bewijs van diefstal geleverd en vorderde bevestiging van het vonnis der Middelburgsche rechtbank. Een dievenbende. Het O. M. bij de rechtbank te 's-Gra venhage heeft 9 jaren gevangenisstraf gevorderd tegen een lid van de onlangs gearresteerde inbrekersbende, den 21- jarijjen schilder H. T. G. L., te 's-Gra- venhage wonende, "gedetineerd, die in vereeniging met j., die nog steeds voortvluchtig is .talrijke inbraken ge pleegd heeft, o.m. bij minister König. Beklaagde kwam met J. van 'n „kraak" terug, toen ze op den Benoordenhout- schen weg in een revolvergevecht met de politie geraakten, waarvan destijds uitvoerig melding is gemaakt, en waarbij L. gearresteerd werd. Moord en mishandeling. Het gerechtshof te Arnhem lieert den dader van den moord op van Rosmalen en de zware mishandeling van Cremers bij gelegenheid van de kermis te Hees, H. A. T. te Neerbosch, veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf. Een arbeider te Ede, die zich had te verantwoorden wegens den moordaan slag op zekeren Waanders, met wiens vrouw hij in verstandhouding stond en dien hij met een bijl verschrikkelijk toe takelde, is met vernietiging van het vonnis der rechtbank te Arnhem, waar bij beklaagde was veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf, tot 8 jaar gevan genisstraf veroordeeld. MARINE EN LEGER. De luitenant ter zee 2e klasse J. j. Jager, van de Kon. marine reserve, die 1 April a.s. wordt geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Schorpioen", komt alsdan te Vlissingen in"station. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1920 aan den luitenant ter zee der le klasse j. N. de Ronde, wegens lang'du- rigen dienst, .eervol ontslag uit den zeedienst verleend onder toekenning van pensioen, en liet bedrag van het pensioen bepaald op ƒ2600 's jaars. Het blijvend gedeeite. Bij Kon. besluit is bepaald, dat van het eerste lichtingsdeel der lichting 1920 weder een blijvend gedeeite onder de wapenen zal worden gehouden ter sterkte van 3816 man bij de infanterie en van 412 man bij de vesting-artil lerie. Dit blijvend gedeelte zal gedurende 4J/2 maand na volbrachte eerste oefe ning onder de wapenen moeten blijven. Geen audiëntie. In antwoord >A>p de aanvraag om audiëntie door het hoofdbestuur van de onderofficiersvereeniging der land macht „Ons Belang", heeft de minister van oorlog a.i. bericht gezonden, dat drukke ambtsbezigheden hem niet ver oorloven, persoonlijk audiëntie te ver kenen intusschen zal de minister ken nis nemen van een schriftelijke uiteen zetting, waarin het bestuur mogelijk wensehen of mededëelingen te zijner kennis zou willen brengen. De legersterkte. De minister van oorlog a. i. heeft, ingevolge een vroeger gedane toezeg ging, aan de Tweede Kamer doen toe komen een opgave van de getalilen, aangevende de sterkte van de militie en landweerlichiingen. De stérkte van het leger aan militi'e en landweer bedroeg volgens de sterk testaten op 1 Januari 1920 Militie 1912 1.634 man 1913 1.706 1914 21.003 1915 21.606 1916 24.611 1917 26.126 1918 28.342 1919 32.833 Landw. 1916 b 10.633 1916 c 10.776 1916 c 10.799 1917 11.011 1918 a 11.304 1918 b 10.830 1919 14.604 Van de militie lichting 1920 zijn sedert ingelijfd 14.140 Totaal 251.988 man Luchtvaart. Naar wordt gemeld zou er groote kans bestaan, dat de vliegtocht naar Nederland-Indië, welke door luitenant Koppen stond te worden ondernomen, geen voortgang zou kun nen hebben, wegens het niet bereid verklaren van Engeland om den vlieger de vereischte faciliteiten te verleenen in plaatsen, waar de vlucht over E.ngelsch gebied moet leiden, en zulks wijl het vliegtuig, waarmede de tocht zou on dernomen worden, van Duitschen oor sprong zou zijn.- DE STAKING VAN HAVENARBEIDERS EN ZEELIEDEN. In de „Beurs van den Diamanthan del" te Amsterdam was gisterenavond door de Federatie van transportarbei ders een openbare ledenvergadering belegd. De voorzitter van de afdeeïing Amsterdam, de heer Posthuma, zeide, dat de federatie financieel onverzwakt staat. Als de volgende week de uitkee- ring aan de stakers heeft plaats gehad heeft de Federatie reeds meer dan 300.000 uitgekeerd. Deze staking, die reeds vijf weken duurt, heeft zeiïs bij de meest gematigde havenarbeiders revolutionaire denkbeelden doen ont staan. De heer E. Bouwman, algemeen voorzitter van de federatie, behandelde vervolgens de interpellatie, welke door den heer Marchant in de Tweede Ka mer is gehouden. Uitvoerig gaat spr. de verschillende redevoeringen na. Daarbij hevig de houding van minister Aalberse aanvallend. Spr. wees er op, dat, ge zien den stand van het conflict, men van arbitrage niet wil weten. De werkgevers,aldus spr., delven hun eigen graf, want het kon we! eens zoover komen, dat, als straks de ge- eischte 8 door de patroons aan de werknemers wordt verleend, daarmede geen genoegen wordt genomen en men voort zou gaan met staken tot volle- digen ondergang der werkgevers. Hierna werd het woord gevoerd door» den heer Sneevliet over de internatio-) nale beweging in verband met de staJ king. Twee zielkundige momenten zijn in deze staking te constatecren, de in- terpellatie-Marchant en de gebeurte nissen in Duitschland, welke zich in de afgeloopen week hebben afgespeeld. In deze week is de wereldrevolutie een groote schrede voorwaarts gekomen. Daar is gebleken, dat de arbeiders aan eengesloten staan tegen het kapita lisme. Hij betoogde de noodzakelijkheid I van uitbreiding der staking, wil men j den steun van buitenlandsche organisa- ties blijven behouden, j Van arbitrage kon geen sprake zijn. Was dit het geval, dan was niet minis ter Aaiberse, die zich trouwens niet be schikbaar stelt, de aangewezen arbi- t ter, maar mgr. Nolens, gezien diens houding in de Kamer. I Spr. eindigt met een opwekking om 1 den strijd onverzwakt voort te zetten. ■- VTO,-.- >J De Engeische organisatie van trans portarbeiders heeft gevraagd, hoe de Hollandsche bonden staan tegenover het werk van een zestal kolenbooten, die onder Engeische vlag varen, doch door het buitenland gecharterd zijn. Zij deeien daarbij mede, dat in En geland ook in dit geval de boycoi uit gesproken wordt; en volledige inlich ting uit Holland nöodig is, aangevende de reden, waarom van dezen stelregel afgeweken zal worden. Door de ge meenschappelijke stakingsleiding is aan het congres der Int. Transportarbeiders te Christiania een telegram gezonden, waarin dank betuigd wordt voor de tot dusver betoonde hulp en verdere steun gevraagd wordt. \yat de uitbreiding der staking be treft, vernamen wij, dat naar Delfzijl en Dordrecht bestuurders der Federa tie zijn vertrokken om te onderzoeken in hoeverre daar besmet werk is ver richt. De verwachting bestaat dat na Zaan dam ook voor Delfzijl en Dordrecht de staking zal worden geproclameerd.- Ten slotte is de discussie over de in terpellatie betreffende de buitenland" sche politiek een week verdaagd. SAKSEN IN DE MACHT DER ARBEIDERS De meeste steden van het Saksische industriegebied zijn in de macht der arbeiders. Te Chemnitz werd een batal jon vrijwilligers ontwapend. 3000 ar beiders daarentegen bewapend. Te Weimar kwam liet bij het hoofdpost- i kantoor tot gevechten met geweervuur en handgranaten. Het postkantoor en verschillende burgerhuizen in de buurf zijn zwaar beschadigd, maar het post kantoor bleef in de macht van de vei ligheidspolitie. Te Görlitz vielen er toen de menigte op een militaire patrouille indrong, schoten, waardoor 2 dooden en verscheidene gewonden vielen. De troepen bleven echter den toestand meester. schap der Gealüf ve dat altijd 1 landen. al BUITENLAND EEN REGEERINCSPROCLAMATIE. Rijkspresident Eberl en de rijksre- geering hebben tot de arbeiders de vol gende proclamatie gericht Kapp en Liittwitz zijn afgetreden. Het misdadige avontuur is' geëindigd. Voor de heeie wereld is in den strij'd der laatste dagen het onwederiegbaar bewijs geleverd, dat de democratie in de republiek geen bedrog is. De arbeid in het belang van den we deropbouw moet weer hervat worden. Daartoe is het vóór alles noodig, dat de arbeiders het wapen der algemeene werkstaking neerleggen. In talrijke gevallen is de arbeid her vat. Het is thans zaak, alle deelen van het economisch leven weer aan den gang te brengen. Allereerst de kolen- productie, zonder welke er geen econo misch leven bestaat. Arbeiders Weest thans even kracht dadig en bereidvaardig op uw post als bij het afweren der volksverleiders. ledereen aan den arbeid 1 De regee ring zal met alie kracht de hervatting van den heropbouw bevorderen. De volksverraders, die aanleiding tot dé algemeene staking gegeven hebben, moeten streng gestraft worden en er moet voor gezorgd worden, dat de sol- dateska niet weer in de lotsbeschikking van het Duitsche volk kan ingrijpen. Wij hebben gemeenschappelijk de overwinning behaald. Aan het werk 1 DE MEENING VAN HINDENBURG. Hindenburg heeft tot een vertegen woordiger van het Wolfbureau gezegd: Twee regeeringen zijn in een geregel- den staat ónmogelijk. Beide moeten het voor de veiligheid des lands eens wor den. De troep is verplicht rust en ordp te bewaren. Ik hoop daarom als oud soldaat, dat officieren en manschappen zich tot vervulling van dien. plicht vrij zullen houden van alle bijgedachten en elke partijpolitiek, en niet-vertrouwen eendrachtig gchtef hun leiders zullen staan. Eenheid in volk en leger zijn noodzakelijk voor beider voortbestaan. DE ONLUSTEN TE BERLIJN. Van gisterenavond 10 uur wordt uit Berlijn aan „de Maasb." gemeld De algemeene staking duurt nog voort. Bij het aftrekken der Baltische troepen is het tot schietpartijen geko men. Eveneens bij den Brandenburger Tor, waar de troepen meer dan 20 dooden hadden en één mijn werper ver loren. Toen kort daarop nieuwe aan vallen plaats hadden, verschansten de troepen zic'n en losten kanonschoten op die massa, waarbij vele dooden vielen. Ook op andere plaatsen in de stad kwanten schietpartijen voor, die aan beide partijen zware offers kostten. Het moet een treffen geweest zijn tusschen de veiligheidspolitie en Spartacisten, wijl deze iaatsten de wapendepots poogden leeg te halen. Het tramverkeer in de stad en op de ceintuurbaan, dat gisterenmiddag nog eenige uren werd gehandhaafd, is we derom stopgezet en zal in de eerstvol gende dagen wel niet meer hervat wor den. Het treinverkeer van Berlijn naar de provincie wordt nog onderhouden, ofschoon onregelmatig. De vakvereenigingen verlangen vóór- de beëindiging der algemeene staking ontwapening van de militairen, alsook van den veiligheidsdienst en de over dracht van de politieke macht aan de vakvereenigingen en medezeggenschap bij het benoemen van het kabinet. DE HOUDING DER GEALLIEERDEN. Gisteren moest in de Kamer de dis cussie plaats hebben over de interpella tie van Barthou over de buitenlandsche politiek van Frankrijk, met name die ten opzichte van Duitschland. Millerand, die zeer werd toegejuicht, verklaarde, dat hij in de Kamer geen enkele beslissing betreffende de huidige gebeurtenissen in Duitschland bracht, maar verzekerde dat in overeenstem ming met de geallieerden, de Fransche regeering alle maatregelen heeft geno men en zal blijven nemen, welke de be scherming van onze belangen en de veiligheid van nu en in de toekomst eischen. Leon Daudct vroeg of de geallieerden zullen toestaan, dat Hindenburg, Lu- dendor.ff en anderen, die van Duitsch land werden opgeëischt als oorlogs schuldigen, aan het bewind kwamen. >1E MEN( DE ENGELSCKE VLOOT. in het Lagerhuis .zeide Walter Long bij de indiening der marine-begrooting dat, hoewel de vloot op voldoende sterkte gehouden moet worden om haat plicht jegens het rijk te kunnen vervul, len, het moeilijk was een mogelijk por tuur voor haar te vinden. Geen zee mogendheid bestaat er, die voor kt Britsche rijk een ernstige bedreiging zon kunnen wezen. De eenige maf* die in sterkte de Britsche ifebij kom, is de Amerikaansche, en de gédaclitt van met Amerika in bewapening te wedijveren, stuit iedereen tegen de borst. Mocht er eenige rivaliteit tus schen beide landen bestaan, dan hoopt en gelooft spreker dat dit zal gaan in de richting van vermindering der ma- j rine sterkte, welke beide landen zoo ruimschoots boven die van alle andere naties bezitten. ITALlE's POLITIEK. De „Tribune" bevat een artikel, waarin wordt betoogd, dat Italië uit is op een nieuw bondgenootschap met Duitschland, dat tegen Frankrijk is ge richt en tegen de Slaven op den Bal kan, die voor de Italianen een hindw- paa'l vormen voor hun streven naar heerschappij in de wereldaangelega- heden. De Duitschers en de Italianen hebben beiden belang bij de vernieti ging van de Slaven en Frankrijk kan op een afdoende veiligheid tegen de Duitschers alleen hopen, als het de nieuwe Slavische staten sterk ziet wor den. De Engelschen streven er naar, de handhaving van zulk een oud stelsel van bondgenootschappen te beletten Zij trachten overal te schipperen, nu eens door Italië te steunen in het be lang van het economisch herstel van Duitschland tegen Frankrijk, dan weei door de .aanspraken van Italië in de Adrfatische Zee te matigen. DE TOESTAND IN RUSLAND. Een ltaliaansehe ingenieur, de heer Mararinionti, die gedurende 15 jaren in Rusland heeft gewoond, is onlangs uit Rusland weten te ontvluchten en thans te Rome aangekomen. Hij deelt in „de Tribuna" het volgende mede over den toestand in Rusland. Men leeft niet. Men voert een: voort durende n en wanhopigen strijd om te kunnen eten. Er is geen regeerirng, men leeft in voile anarchie niemand gehoorzaamt meer de- toestand is er afschuwelijk ik overdrijl niets meer, er staat niets meer overeind. Ik heb er geen enkei belang bij, de Russischeregeering te belasteren ik ben er zelfs van overtuigd, dat Leninef Trotsky wezenlijk goed wiiien doen, doch hun pogingen zijn alle mislukt m zij zien slechts puinhoopen om zich. De boeren bebouwen de landen niet meer zij houden, er meer van diefstal en roof te teven de mijnwerkers willen leven zonder te arbeiden de fabrieken zijn gesloten de spoorwegen z<jn ver lamd, want er zijn geen locomotieven genoeg. De hoop, die men op Rusland zou kunnen vestigen, is in rook vervlogen misschien zijn er in de Wolga-gebiedeii nog koren-voorraden, doch er zijn geen middelen om ze te vervoeren. Er zijn geen ossen en geen paarden: zjj zijn als levensmiddelen gebruikt." EEN GEDENKTEEKEN VOOR MISf CAVELL. Koningin Alexandra heeft gisteren vergezeld door prinses Mary, het ge- denkteeken voor miss Cavell ontli* Het staat dicht bij Trafagar Squareen bestaat uit een standbeeld van ds öc" fusilleerde verpleegster. Alle klasse" der bevolking hebben bijgedragen voor dit gedenkfeeken, o.a. vele mannen p actieven dienst. De koningin, zeide t" haar rede Dit schoone standbeeld zai hier w"r eeuwig staan als een gedenkleeke11 ■voor eené, die haar martslaarslot niet kalmte, moed en berusting ondergmK en die daarin slechts zelden is avertrot- fen. De tallooze duizenden, die deze plaats zullen voorbij gaan in onzen ui' en in toekomende generaties, zullen doei} met leed over haar wreeden doom met trots over haar schitterende h°u" ding en met genegenheid voor Haar on zelfzuchtig en vrouwelijk karakter. Edith Cacvel's naam' zal geëerd W' ven door het geheele rijk. Hare Majesteit voegde ef nog aa toe Het verheugt mij in helt bijzonoe den Belgischen gedelegeerde lieden verwelkomen en met de koningin België onze nationale vlag bij deze g legenheid te ontplooien. Dat zij sam wapperen is een symbool van vrien m o Vi Piet De tl o o r n. jarige P avond een moorc psychiatrisch oi ontoerekenbaar - len, die hem kt als een jongen, c geestelijke stoor'n jaar en in het schoot geregeld kort. Hij gaf dan en 's nachts in zi door vervolging! kweld, had hij v Voor eenige ja van onhandelbaa geplaatst in het derloo, waaruit 1 slagen werd, toe de duurte uitbes Eenige maanden steed in de Betuv blijven kon, omi hem was te hout de stichting te i dert drie maande gen in dienst bij kerij „De Veluwt tevredenheid va was, die zijn ij- roemde. Niemand heef van zijn boos voi blijkbaar reeds rondgeloopen. 1 wien hij geregel c van, dat hij in hi ver was. Dinsdagavond, van zijn daad, k ouders thuis. Zijr bevlekt. Op de hoe hij zoo bcb hij, dat hij van 2 en zich bezeerd af, at rustig z kalm naar bed Toen hij gearr zijn bekentenis het lijk van zijn telde hij omsfan zaak. Zijn revolx wijzing bij hem t ten met 011de flei Gisterennac Rotterdamsche C Oppert te Rotter over een aangi platte dak van zijn toen door binnengedrongen schillende kasten ken en voor ruii meegenomen. De. den van de justit partij bij een opk aangehoudenen dacht van een int laar op de Binn Een R Bcursmop. lijn niet houden Amerongen vluel Dat kan niet, een kap-verbod Bij het grav ter Boeimeer voo; veld van „Brei meldt het „Uagt fundamenten bic lijk van een ouc daarbij ook geraa schijnlijk van vrc dersteid wordt vrouwenklooster In de kieine Amsteidani, is ee voige van gas; Zijr vrouw, dit naar een gasthui Zandvoorl is het den op 19 Decen boot „Hercules" x machinist J. Bot Gistnen is een Hdngeloo bij hef wagen overreden slager te Hilversu sehietmasker vooi verwachten stoot masker op den j kogel trof den k zeer zorgëlijken te de R.K. Zieken waar hij - na hevig Gisterennan jarige wagenbesL de Rott. Electrise schappij, op lie Meermanstraat te dat hij zijn 23-jar telijke woning in daar had doodge mes. Een dokter, wi roepen, constateer dolksteek had in tn den rug ondet b'ad. Zij is naai voerti, waar men 1 gevaarlijk, doch achtte. Zij heeft v De wagenbestui gehouden. Reeds den kocht hij liet I- e huiselijke twi ller. zooals hij zee Dracht. Dit echtpa Men meldt

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2