1919 uitgebracht, waaraan het volgen de is ontleend Ter voldoening aan art. 17 van ons rreglcment breng ik U verslag uit over het leven en werken onzer vereeniging in het jaar 1919. Het ledental bedroeg op 31 Decem ber 1797, dat is 66 minder dan op 1 januari. Het vertrek van een aantal vreemdelingen, meest Belgen, heeft die' vermindering voornamelijk veroor zaakt. De wijkverpleging werd het geheele jaar door zuster D. Ruijter met toewij ding verricht. Het totaal der in 1919 door haar gebrachte bezoeken, waarbij hulp werd verleend, bedraagt 6037 in 288 gezinnen. Een woord van dank voor haar trouwen arbeid vinde hier een plaats. Verplegingsartikelen werden 3428 maal in bruikleen uitgegeven, terwijl voor tuberculose-patiënten 83 maal ar tikelen werden verstrekt. Letten we op de cijfers van vorige jaren (in 1916 1640 maal, in 1917 1549 maal, in 1918: 2041 maal in totaai) dan mag zeker geconstateerd worden, dat zelfs bij uit breiding van het aantal ziektegevallen ons magazijn aan het Bellamypark aan zijn bestemming beantwoordt en meer dan vroeger gebruik wordt gemaakt van de hulpmiddelen, welke her in voorraad heeft. De ijsverkoop had geregeld plaats. De rijwielbrancard werd voor binnen de gemeente 29 maal en naar buiten 7 maal gebruikt. Uit deze opgaven blijkt, dat ook onze magazijnhouder en zijn echtgenoote in 1919 hun werk hebben gehad en een woord van dank verdie ner, voor de vervulling van hunne niet altijd even gemakkelijke en dankbare taak. De werkzaamheden der tuberculose- commissie bestonden in het exploitee- ren der bekende hghallen, waarvan er drie in gebruik waren. Daarin werden 5 volwassenen verpleegd. Het confeui- tatie-bureau werd door 54 nieuwe pa tiënten bezocht. De enquêtrice, mej. R. Schuïleman, had 88 gezinnen onder haar toezicht. Ook haar komt, gelet op den omvangrijken arbeid, die van haar gevraagd wordt, een woord van dank toe voor hetgeen zij met zooveel toe wijding in het belang der tuberculose bestrijding heeft verricht. Toeslag op woninghuur werd verleend in 15 geval len. tot een gezamenlijk bedrag van 459.50. In buitengewone gevallen werd geld voor versterkend voedsel uit gegeven/terwijl ook voor hulp in gezin nen werd gezorgd. Met financieelen steun der commissie verbleven 7 kin deren eenigen tijd in een herstellings oord. Eindelijk werden populaire uitgaven der Ned. Centrale Vereeniging ter Be strijding van Tuberculose verspreid. Het arbeidsveld der commissie breidt zich zoodanig uit, dat ernstig voorge nomen wordt een afzonderlijke tuber- culose-vereenigingen op te richten, niet als onderdeel van, maar naast de ver eeniging „Het Groene Kruis". Behalve de gewone, werd in 1919 ook een buitengewone ledenverga dering gehouden en wel op 27 No vember. Het aftreden, wegens ver trek uit de gemeente, van den voor zitter onzer vereeniging, den heer jhr. mr. A. A. van Doorn van Koude- kerke, die haar van hare oprichting af, November 1902, had geleid, en onder wiens bestuur onze vereeniging van een teedere plant tot een krachtigen boom mocht opwassen, noodzaakte het bestuur naar een nieuwen voorzitter 0:11 te zien. Het mocht dien vinden ijl onzen nieuwen burgemeester, den heer C. A. van Woelderen, die dan ook op die bui tengewone ledenvergadering bij accla matie benoemd werd. Brengen wij aan den oud-voorzitter dank voor alles, wat hij in het belang onzer vereeniging ge daan heeft, wij heeten ook welkom on zen nieuwen voorzitter en wenschen hem toe, dat hij voor „Het Groene' Kruis" te Vlissingen veel moge doen, en onze vereeniging moge brengen tot vernieuwden bloei. Na de benoeming van den voorzitter werd in verband met de tijdsomstandig heden het salaris van de wijkverpleeg ster van 1200 tot '.500 verhoogd en besloten de contributie met i Januari 1920 te brengen op 2. Brenge het jaar 1920 onze vereeni ging nieuwen voorspoed en zegen. Biij- ve zij haar heilzamer, arbeid in het be lang der lijdende menschheid uitbreiden en worde die arbeid door steeds meer deren gesteund en gewaardeerd. De voorzitter bracht dank aan den lieer Landsman, waarmede de verga dering zich door applaus verhenigde. De rekening van den penningmeester, den heer M. J. Hemmekam, aanwijzend in ontvang en uitgaaf ƒ4817.77, met een nadeelig saldo van 4.47% tegen een voordeelig over 1918 ad 12.74%, was reeds door een commissie nage zien, die bij monde van den heer W. L, Huson, voorstelde de rekening goed te keuren, onder dankzegging aan den heer Hemmekam voor zijn gehouden beheer. De voorzitter sloot zich, onder in stemming van de vergadering, bij dien dank aan. De heer P. Landsman werd bij accla matie tot bestuurslid herkozen. Thans bracht de voorzitter nogmaals de propaganda voor, de openbare ver gadering ter sprake. Spr. wees er op, dat, al is het vertrek der Belgen er ten deele schuld van, liet ledental niet mag achteruitgaan, het moet niet moeilijk •zijn het te doen toenemen, want het UHeKMiaat«HiRI!UKnEanncMinMtlaK»*»*aK-a-.i» t mttKwaatKsmoKt 1 *staaaKK&RSenRKnrcae geldt hier geen liefdadigheid,, het lid maatschap is in het belang der leden zelf en men kan die zoeken in de breed ste lagen der bevolking, die men zich denken kan. Voornamelijk is de ver eeniging van belang 'voor de econo misch zwak te ren, maar ook beter gesi tueerden kunnen er van profiteeren. Voor de vergadering zal een beroep op de medewerking der pers worden ge daan, terwijl propagandistische steun van de vakvereenigingen zal worden gezocht. Spr. wees er op, dat de me dici ook uitstekende propagandisten kunnen zijn, als zij de ingezetenen op wekken lid te worden en nieuwe hier gevestigde personen op het bestaan der vereeniging attent maken dit laatste denkt spreker ook op het bureau der bevolking te zullen doen geschie den. De secretaris deed voorlezing van den tekst van een inteekenlijst, die ten doel heeft leden te winnen. Besloten werd dezen tekst eenfgszins te wijzigen, om nog beter het doel der vereeniging te doen uitkomen en lijsten op verschillende plaatsen ter teekening te leggen, terwij! verder door krachtige persoonlijke opwekking nieuwe leden zullen worden aangeworven. De voorzitter wees er nog eens met klem op, dat liet lid worden getuigt •in het wel begrepen eigen belang, Naar aanleiding van de aanwezigheid van een dame in de vorige algemeene vergadering, die persoonlijk geen lid was, doch wel haar echtgenoot, werd besloten, dat uitsluitend zij, die als lid of donateur zijn ingeschreven, ;n een vergadering stemrecht hebben. Stads* ?n Provincienieuws VLISSINGEN, 18 MAART. Een muziekavond. Hef Concertgebouw aan de Emma- straat was gisterenavond met een be langstellend publiek gevuld. Dat is steeds het geval, als de lieer G. B. Dommisse met zijn zangklassen voor het voetlicht komt. Ook gisterenavond was het voor hein een feestavond, om dat alles goed van stapel liep. Zijn studie is met succes bekroond, en toen dan ook na afloop der uitvoering een der leerlingen met een benijdenswaar dige welsprekendheid namens de beide zangklassen hem een prachtige mand bloemen aanbood, kwam aan het ap plaus geen einde, een bewijs, hoe de talrijke ouders en verdere belangstel lenden die hulde op'prijs stelden. Ze was ten volie verdiend. Zangklasse A was het eerst aan het woord. Achtereenvolgens voerde ze een zevental eenstemmige speelliedjes uit. De heer Dommisse is ditmaal in zijn keuze gelukkig geweest. De liedjes waren zeer melodieus en -verschillende nummertjes moesten dan ook herhaald worden. En de jongens en meisjes voel den zich op liet tooneel goed thuis. Ze deden als groote menschen. Dat ver bindt zich in den echt, dat gaat op vi site, en vraagt met veel belangstelling hoe het thuis gaat en informeert dan vooral in het bijzonder naar het kleinste kindje. De bloeiende Jaargetijden was een zeer lief nummertje. De „Lente" kon het op het tooneel niet houden, volkomen begrijpelijk. Voor haar was liet geen aangename temperatuur, noch op het podium noch in de zaal. 't Was er „winter". Het Marschliedje vormde voor zangklasse A een waardig slot. Na de pauze trad zangklasse B op, met een „Verjaardagpartijtje", bewerkt door den heer Dommisse. Ook dit ge deelte voldeed goed. De zang klonk zuiver, en de beide voordraclitjes „Het patente paartje" en „de stakende kostschoolmeisjes" vielen zeer in den smaak. Krachtige hulp werd daarbij geboden door de piano en lief orgel. Een woord van hulde voor deze beide medewerkerden. Alles te samen geno men was het dan ook een avond, die èn voor de zangklassen met haar leider, èn voor de toehoorders een prettigen indruk heeft nagelaten. De stoomvaart-maatschappij „Zee land" deelt ons mede, dat op Goede Vrijdag 2 April a.s. geen boot van hier en op 3 April d.a.v. geen boot van Fol kestone zal afvaren. De heer J. van Hoeflaken, opzichter bij de gasfabriek alhier, herdacht heden den dag waarop hij vóór 25 jaar bij deze fabriek in dienst trad. Op het kantoor van den directeur werd hij door dezen met dit jubileum geluk ge- wenscht. De heer Van Niftrik overhan digde hem, namens de directie een di ploma met zilveren medaille, waarbij een enveloppe met inhoud was ge voegd. Verder ontving de heer Van Hoefla ken nog verschillende stoffelijke blijken van belangstelling en werd door den directeur een bloementafel aangebo den namens het technisch en admini stratief personeel een rookstel met si garendoos en namens het verder per soneel der fabriek een wandelstok met zilveren greep, met inscriptie. De heer Van Hoeflaken dankte allen hartelijk voor deze zoo zeer gewaar deerde souvenirs. ^De heer Hugenholtz heeft aan den minister van binnenlandsche zaken de volgende vraag gericht Kan de minister mededeelen, hoeveel tijd nog zal moeten verloopen vóór de schadeloosstellingen aan de slaclitof- wers van de op 15 Februari 1918 ver ongelukte loodsboot no. 14 van het Nederlandsciie loodswezen alhier, door de Engelsche regeering zullen worden betaaibaar gesteld Door den hevigen wind geraakte he denmiddag aan de Ridderspoorlaan in het Tuindorp een kar met manufacturen van den winkelier S. alhier, in een sloot. Verschillende dienstvaardige handen hielpen den eigenaar 't doornatte goed op het droge te halen. Voor het examen van eersten stuur man is geslaagd de heer F. de Groot, leerling van de De Ruyterschool. Blijkens de niededeelingen aangaan de de werking der arbeidsbeurzen in ons land, kwamen bij de Arbeidsbeurs te Middelburg in 1918 in het geheel 870 aanbiedingen in van werkzoeken de mannen en 12 van werkzoekende vrouwen, tegen 3o0 in 1917 en 706 in 1916 (in deze jaren uitsluitend van mannen). Aanvragen van werkgevers kwamen in 1918 in voor 410 mannen en 7 vrou wen en in 1917 en 1916 resp. 149 en 381 (weder Uitsluitend voor mannen). Er werden in 191S gepiaafst 309 mannen en 7 vrouwen en in 1917 en 1916 resp. 116 vrouwen en 239 man nen. Het gebied van de districts-arbeids- beurs te Middelburg, omvat alie ge meenten op Walcheren, Zuid- en Nooïd-Beveiand. De gemeenteraad van Ritthem verga derde gisterenmiddag in een voltallige zitting. Het jaarverslag van de com missie tot wering van schoolverzuim over 1919 werd voor kennisgeving aan genomen, evenals het verzoek om sub sidie voor een politieschool te Hilver sum. Aangaande het bekende adres, om bij het benoemen van een burge meester aan de ingezetenen invloed toe te kennen, werd met 4 tegen 3 stemmen besloten het adres te steunen. Opgemaakt werd het kohier van de hondenbelasting, 17 personen van ƒ2 en 15 personen van 1. Vervolgens werd de begrooting over 1919 gewij- Volgens het jaarverslag der Stoom tramweg-maatschappij BreskensMai- deghem over 1919 zijn de financieele resultaten bevredigend, voornamelijk door de belangrijke opbrengst van het goederenvervoer, die opwogen tegen de belangrijke verhooging van loonen en brandstoffen. De verbinding met België via Sluis wacht op het doortrekken van den dienst der Belgische vuurtspoorwegen tot Sluis die over'Maideghem wacht op het herstel door België van de brug gen in het traject Belgische grens Maldeghem en 't herstel der lijnen der maatschappij op dit traject. Van de toegebrachte oorlogsschade aan die lijnen en verdere bezittingen der maat schappij is een schadelijst opgemaakt. De minister van waterstaat heeft zich bereid verklaard verhooging van het renteloos voorschot voor de lijn BreskensGroedeRetranchemenf Sluis te bevorderen en voor wat de pro vincie betreft kan in de a.s. zomerzit- ting der Staten een voorstel ten deze van Ged. Staten worden verwacht. Het kapitaal der vennootschap bleef onveranderd, op de 4 ,7 obligatielee- ning van 1912 werd voor de 7de maal ƒ5000 afgelost op de renteiooze voor schotten van rijk en provincie ieder ƒ4250, terwijl de reserve- en vernieu wingsfondsen met 8430 werden ver hoogd. De maatschappij gaf voor pensioen verzekering uit ƒ2153, de belangheb benden ƒ617. Uit het ondersteunings fonds werd wegens ziekte en onder stand uitgekeerd 1080 tegen ƒ906 in 1918. De ontvangsten bedroegen in totaal ƒ261.291, zijnde per dagkilometer 18.18%, tegen 16.61% in 1918. De exploitatiekosten bedroegen 205.867 of 78.7 (v. j. ruim 74) pet. van de ontvangsten. De netto winst be draagt 50.732, waarvan wordt voor gesteld 13.732 in de vernieuwings- en reservefondsen te storten en 37.000 te verdeelen, waardoor 9 pet. dividend kan worden uitgekeerd. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Kleverskerke door ds. P. J. Wauters te Hoofdplaat. Drietallen te 's-Gravenhage vac. 15e predikantsplaats ds. G. Bolke-. stein te Katwijk a. Zee, ds. K. H. E. Gravemeijer te Voorburg en ds. B. J. C. Rijnders te Rotterdam vac. dr. Ger- retsen dr. Joh. de Groot te Vlissingen, ds. S. H. J. James te Delfshaven en dr. J. Riemens te Leiden. Predikantstractementen. Door een commissie uit de classis Middelburg der Geref. Kerken is een rapport uitgebracht over de noodzake lijkheid van verhooging van de predi kantstractementen, waaruit blijkt, dat Middelburg betaalt 4000 en 50 toe slag voor ieder kind beneden 18 jaar, doch verminderd met' 600 pastorie- huur en belastingen, terwij! dit moest zijn volgens de commissie een mini mum van 3800, benevens vrije wo ning, vrijstelling van alle belasting, be halve vermogensbelasting en 150 pet- kind. Deze laatste bepalingen gelden ook bij andere gemeenten. Vlissingen betaalt 4000, verminderd echter met' 500 woninghuur en 600 belastingen, blijft 2900. Dit moest zijn 3600 en genoemde bijverdiensten. Oost- en West-Souburg betaalt 3000, vrije pastorie en vrij belasting, dit moet Zijn 3300 pius de bijverdien sten. Arnemuiden betaalt 2100, met vrij gebruik van pastorie Domburg en Westkapelle 2000, vrij pastorie en 50 voor belastingen St. Lauren's 2000 en vrij pastorie Veere 2100, vrij pastorie en 200 voor beiastingen Yrouwepoider 2200, vrij pastorie en vrij belasting.voor ai deze gemeenten acht de commissie 2600 als minimum plus de bijverdiensten noodzakelijk. De gemeente Oostkapelie geeft 2430, vrij wonen en vrijstelling van de drie eerste grondslagen der inkom stenbelasting, dit moet zijn 2700 en de bedoeidp bijverdiensten. Grijpskerke geeft 2520, vrij pastorie en 80 voor lasten Koudekerke geeft 2500, vrij pastorie en vrij lasten, en Meliskerke eveneens, dit moet volgens de commissie zijn 2800 plus de ge noemde bijverdiensten. Tot hoofd der openbare school te Kapeile (bij Goes) is benoemd de heer A. C. Abrahamse, onderwijzer aan school C alhier. Tot onderwijzeres aan de Christ. Uio-school te Ierseke is benoemd mej. C. Baarschers alhier, die deze benoe ming heeft aangenomen. Tot onderwijzer aan de openbare school te Terbregge (gemeente Hilli- gersberg) is benoemd de heer P. Minet te Middelburg. RECHTZAKEN. Ontrouwe brievenbesteller. Een 25-jarige hulpbesteller der pos terijen te 's-Gravenhage had zich her haaldelijk schuldig gemaakt aan ver duistering van brieven, welke hem ter bestelling waren toevertrouwd. Hij was reeds eerder vervolgd wegens een der gelijk misdrijf, doch wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Op 11 Februari werd hij wederom betrapt terwij! hij een brief in zijn jas verborg. Bij onder zoek bleek deze brief eeruziiverbon van 1 te bevatten. Hij stond deswege gisteren voor de rechtbank te 's-Gra venhage terecht. t De officier van justitie wees er op, dat in den iaatsten tijd talrijke diefstal len bij de posterijen hebben plaats ge had, waardoor de goede naam van de zen tak van dienst ernstig in gevaar wordt gebracht. Hij meende dan ook dat aan dezen bekl. een strenge straf moest worden opgelegd en vorderde wegens verduistering 2 jaar gevange nisstraf. De teiegrammen-zaak. Het gerechtshof te.'s-Gravenhage vernietigde gisteren het vonnis, waarbij de Haagsche rechtbank den telegrafist j. van L. te 's-Gravenhage tot 6 maan den gevangenisstraf veroordeelde we gens het. als ambtenaar der telegrafie den inhoud van een aan de telegrafie toevertrouwd bericht opzettelijk en wederrechtelijk aan een ander bekend maken, en sp'rak v. L. vrij. Ontrouwe post-directeur. Voor de rechtbank te Rotterdam stond terecht de 52-jarige C. B„ vroe ger directeur 'van liet post- en tele graafkantoor te Lekkerkerk, thans ge detineerd. Beklaagde heeft in de maand Decem ber van het vorig jaar, als directeur van gemeld kantoor te Lekkerkerk, bedragen van 5000 en 6000 verduis terd ten nadeele van den Staat der Ne derlanden, door deze gelden te onttrek ken aan de kas van het postkantoor en ten eigen bate aan te wenden. Bekl. 'bekende. Het O. M. eischte 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf. MARINE EN LEGER. Bij Kon. besluit van 13 dezer is, mei ingang van 16 dezer, aan den luitenant 'fer zee ie klasse bij de Kon. marine reserve J. M. Meerburg, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit den dienst bij die reserve wegens meer dan twin tig jaren dienst. Hr. Ms. „Tromp" en Hr. Ms. „Hertog Hendrik", op reis naar Japan en China, zullen van eind April tot begin Mei te Yokohama vertoeven. Oefeningsreis. Bij beschikking van den minister van marine a.i. is de luitenant ter zee 2e klasse marine-reserve J. j. Jager met 1 April 1920 geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Schorpioen" tot liet medemaken eener oefening van zes achtereenvol gende maanden. DE STAKING VAN HAVENARBEIDERS EN ZEELIEDEN. Aan het bestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders is mach tiging verleend door de vergadering, aan minister Aalberse telegrafisch te vragen op welke voorwaarden hij arbi trage wij verleenen. De Steenkolen-Handelsvereeniging, waar zich gisteren weer enkele stakers om werk gemeld hebben; de Fransche matrozen en de visschers uit Ierseke, werkten gisteren in de Waalhaven op de stoomschepen „St. Nazaire" p- I drid", „Veniettes", „Yugoa Maru" p" ros" en „Hans Gude"! Voorts werkten in de .Waalhaven eigen bemanningen op de stoomsche pen „Glaeière", „Sebastiaan", „Christi an Horn",, „Sarrebourg" en „Fani" ei in de Spoorweghaven op de stoom, schepen „Saturn", „Keliersee" en te na! 4". a" 1 De bemanning van het te Rotterdam binnengeloop!! stoomschip „Ulrich" I heeft zich in zijn geheel bij de staken aangesloten. In de gisterenavond te Amsterdam gehouden vergadering van de gemeen- I schappelijke stakingsleiding werden de moeilijkheden, ontstaan door het feit dat volgens ingekomen mededeeLjniren verscheidene werkgevers in 't vervoer bedrijf, werk, anders door de stakende arbeiders gedaan, nu door de voerlie den doen verrichten, besproken. Naar aanleiding van een en ander werd het volgende besloten ie. Van ai Donderdagochtend mag geen vervoer van en naar de haven geschieden, waaronder het vervoer van de dokken, of werk voor de stakende schuitenvoerders worden verricht. 2e. Indien Vrijdagmorgen geen bj. vredigend antwoord van de wer% vers in liet vervoerbedrijf op het desbe treffende schrijven van den Centn\a Bond is ingekomen, het geheele ver voerbedrijf te Amsterdam stop te zet ten. Voor 't doorvoeren van dezen maat regel za! overleg door de stakings leiding met de besturen van het N.V.V, en N.A.S. worden gepleegd. De stakingsleiding zal in een bespre king op a.s. Vrijdag beslissen. in de omgeving van de „Karseboom" in de Kalverstraat, waar de stakings leiding gisterenavond vergaderde, had den zich een tweehonderd stakers op gesteld, om re trachten op deze wijze invloed uit te oefenen op het besluit om ook de sleepers in de staking Ie betrekken. DE ALGEMEENE TOESTAND IN DUITSCHLAND. De toestand, die in Zuid-Duitsch- iand en het Oosten ernstig is, dreigt in Westfalen en Saksen zeer gevaarlijk te worden. In enkele steden van het Wes ten zijn troepen samengetrokken, welke de officieren nog in handen hebben, doch in de meeste overige plaatsen is de radenrepubliek afgekondigd en ziji de troepen ten deele ook ontwapend. Iii de havensteden heerscht orde, a ook te Kiel heeft men tenslotte de orde kunnen herstellen. Te Cuxhaven be stond eerst een zekere spanning,- die echter door liet geschikte optreden van den commandant aldaar verdween. Mei zijn troepen stelde hij zich onder het burgerlijk gezag der regeering ran Hamburg. De toestand te Berlijn wordt voort durend ernstiger. In sommige kringen gelooft men dat thans het uur der we reldrevolutie geslagen is en het ziet er naar uit alsof botsingen tusschen de te Berlijn geconsigneerde troepen en de gewapende arbeiders niet zullen uitblij ven. De arbeiders in de voorsteden zijn bewapend geworden. De sterkte der troepen, die te Berlijn aanwezig zijn, zal ongeveer 35000 man bedragen. Ook moeten er troepen van de oude regee ring naar Berlijn opmarcheeren. De Baltische troepen zullen zoo spo«Hg mogelijk ontslagen en over hef p- verdeeld worden. Eebige regeeringsge- bouwen zijn reeds ontruimd. De reactie van rechts heeft, naar te verwachten was, een reactie van de uiterste iinksche partijen tengevolge gehad, in enkele deelen des rijks hcer- schen bolsjewistische toestanden en ook te Berlijn is dit in hevige mate liet geval, daar het monarchistische com plot een ontzaglijke opwinding heeft veroorzaakt. Het bolsjewistische gevaar mag niet als verwijderd worden beschouwd. Er hebben werkelijk onderhandelingen met den leider der onafhankelijken, Dau- mig, plaats gehad, waarbij, toen toestand voor Kapp gevaarlijk wen' generaal von Luttwitz de onafhankelij ken heeft aangeboden een radenregee ring onder medewerking der militair® te vormen. ERNSTIGE ONLUSTEN ÏN DUITSCHLAND. Sinds gisterenvoormiddag hebben in Dortmund voortdurend straatgevechten plaats, welke talrijke slachtoffers eiscn- ten. Het Körner-plein is reeds in hei bezit van de Spartacisten en thans strijden zij om het telefoonkantoor. in den afgeioopen nacht vond in de om geving van Pierbeck, Horde en Schwer- te aan den zoogenaamden Wesffaa'" schen Dam een groot gevecht tusschen regeeringstroepen en demonstranten plaats, waarbij de regeeringstroepen meer dan 200 dooden moeten hebben gehad. Een gevecht tusschen gewapend communisten en Elberfelder troepen heeft plaats gehad. De communiste' werden teruggeslagen. Circa 1000 nin" van hen werden afgesneden en kwanten in het bezette gebied terecht, waar zj door Entente-soldaten ontwapend wer- den. Alle verbindingen met Berlijn va Frankfurt uit zijn nog verbroken. algemeene' staking is te Frankfurt k eindigd. algemeene en on ;-radicale i is Dusseidorf De -wei critie links- geweken In Du: verschelde: plaats. Daarbij devoeringen gingen te uit. Toen de menigte hieraan 1 werd ei 1 persoon wond werden in het distric namiddag verloopen. gen is het ne st bij v geh< tegen de het bei uit eb geen gei sche gedoo met en de Tot gi niet w JVll 1- 1 Daarentegen is irgische gevf radi Het en het B_.„. tot bloedige weer en de men. Het tramv steeds stil. regelmatig. In de door gebieden, «posrwegve wijl in liet overig treinendier.st In Hambu: en nacht rustig Na een in V» gadering poogdf tramdienst stop op de veiligheid- De aangevaller lik, •erkee sp de zooals rkeer ged'e irg zi Vl War wapens gebru. gewond werde... Gisterenmorgen it. hu str; daar de arbeider: derheid naar keerd, zijn gewoi Uit Dortmund middag gemeld voortdurend plaats gehad HET AFTREI Nadat Kapp gis kanselier was plaatsvervangend: nister Schiffer ui regeering genera, leiding der zaken zijde der thans w komen regeering i de regeering-Ka| gecapituleerd. Er directe onderhand door den vice-kai ministers Oeser e derhandelingen mc witz gevoerd. De zich door geen en! over Kapp gebon Het kabinet-BaL te Berlijn terugve - schillende politie men scherpe opr: tieden der compli spreking tusschen geer/ng, die met aftreden van Kr woord amnestie n volgt, naar opgen; chef der persafdee geering, die zij heeft, dat de ge: rechterlijke .gevolg Kapp, de kanse heeft gisterenmidd kanselarij veriater staat, was de rege zeker van de troe vrij sterke spanni tische troepen en heidsweer, zoodat laatst bedoelde t van Kapp reeds v spoedig een ophel stand moest plaa anders de troep tand zouden hebt (IEMENQ - Dinsdagavo uur heeft een mot de echtgenoote vai Kikkert aan den voorbij het iandgo: Apeldoorn. Op da slagene bezoek een jongen van 17 of zij eieren te lco ging in de achteri zich voor de kast te krijgen, schoot c een revolver in het «p de dood bijna moet zijn. Hij hei doorzocht, doch wi komst van Kikkert, voor zaken. Ook S. een schot gelo: kin verwondde. E: steling, waarbij de schoten loste zond gelegenheid vond '8 het bosch acht dwijnen. Kikkert, r'ep de hulp der I «n marechaussee tutter plaatse een De dader werd kende zijn misdaa eenige drijfveer. Dr wordt nog wou hebben om n trekken. De dader deed 1 haal van ziin daad hij reeds meermale „den, een bezoek gebracht met het p vermoorden. Daar naltmes bezi"

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2