iAD. sn ïsjsr [Door eigen kracht. OLE. ENT, binnenland meisje KAMEROVERZICHT' O M s No 88e Jtauaurtfcuruft '®20 VLISSINOSCHE COURANT DONDËRDAO 18 MAART. ADVERTENTIE-PRIJS Vn i4 regels: ƒ1.— voor iedere I „rel meer 24 centbij abonnement spe- I Lie prijzen. Reclames 48 cent per regel nienstaanbiedingen en dienstaanvragen 5 regels 50 cent iedere regel meer 19 rent. bij contante betaling. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.55, iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- I hpren ƒ2.-per drie maanden. Franco I ,oor hét geheele rijk ƒ2.30. Week-abon- 1 dementen 15 cent. Afzonderlijke nummers t cent. 'TONDS VOOR HET GEMEENTE ZIEKENHUIS. Ontvangen b ij dragen: Vorige opgave 13939.30 I pöör tusschènkomst van den lieer Jos. van Raalte Electr. Ven. Industrie. Slikkerveer 25. Ic. J- J- A. van T10. I Air. E- E. van R., Den Haag 10. I Mr, A. M. Hzn., Leeuwarden 2.50 IC. J D.L., Busstim 5. N. N., alhier25. J j. v. d. B., Souburg 5. Totaal 14021.89 i U1ZEN ISiÊNTEBESTÏÏüR an één ledig, mei I ong. 60 roeden, rd bij MiddelbU'g <ijkdag Zaterdag 20 van 9—12 en 1-4 ;en O W. Sou- itraat 54. 1.00 RWORST 0.35 ST te bakken 0.20 per pond. elend, te men er op, da rd wordt, en niet mende onder den et, dan loopt ma voor men ook 1,4 het ongezuiverde, vangt. Het gemalen dheid. a n t >ïaêmragm, ingerichte en goed VLEI SCHWAREN- ragt een plaatselijk gen en omstreken, der nummer 4215, mgsche Courant." egen 1 of 15 April, nn nette een flii ke knechf. el „DE L'EUROPE", jf^CasiüM ÈRE zoo ipoedig moge- r' kte der tegen woor- e ïfOltW ikkennis, om meldt ens rle leiding vffl p zich tc nemen. :ie, salaris f 125 per rn Brieven or del Bureau Vlissïpgsche tegen 1 Mei een nette I elïjk der legenvvoor- in t' melden 's avonds WAGENAAR, Bad oer i ette II RKVROUW Brier» bur. „Vliss. Coiin" oor heele of halve Mevr DOMMISSE, l' 47 iioomvfisft en, Middelburg {otterdam. Rolt li, lil f 1 Yltsr,. 7 m.\ ait Lm. L«. nut i» 1 12 pr 12 uur ,n te bekomen: n NV Tram port e» ern.v.h Ervenü VOS, irgB EENHOORN; vanoositrhouu til: Oebrs BUITEN' ONTTREKKING AAN DEN OPENBAREN DIENST. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen {er algemeen'e kennis, dat bij den Raad de zer gemeente is ingekomen een verzoek van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" om in eigendom van de gemeente e verkrijgen het Laantje, een gedeelte van den Peperdijk en een gedeelte van. de Waalsche Kerkstraat in ruil van een stuk- bouwterrein in eigendom aan genoemde Maatschappij toebehoorende en gelegen aan de Lambrechtsenstraat dat eene eventueele inwilliging van dit verzoek tengevolge zal hebben dat ge noemde straten aan den openbaren dienst zullen worden onttrokken. Noodigen een ieder uit, die tegen eene eventueele onteigening van die straten of gedeelten van straten bezwaren mochten hebben, deze schriftelijk bij hun college in te dienen vóór 25 Maart a.s. Vlissingen, 18 Maart 1920. Burg. en Weth. van Vlissingen. VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. De interpellatie-Schaper over de be waking van den ex-keizer en ex-kroon prins, bracht niet veel nieuws. De mi nister hieid zich buiten-af. Zij Vaardig de een besluit uit waarbij een deel der provincie Utrecht als verblijf-gebied voor den keizer wordt aangewezen. Voor den kroonprins wordt hetzelfde overwogen. Overigens bewaakt de po litie den keizer sedert November 1918. Maar met die simpele antwoorden was 4c heer Schaper niet tevreden. Welke haatregelen bijv. neemt de regeering [om te voorkomen, dat de keizer relatie krijgt met de contra-revolutionnaire beweging? Volgens de regeering heeft de keizer de verklaring gegeven, dat bij aan geen politieke actie zal deelne men en dat hij Nederland geen overlast zal aandoen. Uit niets is gebleken, dat [zij deelnamen of nemen aan eenige po litieke actie. De regeering kon niet [meer zeggen en daarover waren de lieeren Duijs, v. Ravesteijn en Kruijt zeer boos, maar de heer Lohman steun de de regeering. FEUILLETON Roman van H. ABT. -Dat zou je gedaan hebben, zon- |™mij er vooraf ook maar een woord ■van gezegd te hebben Zeg, dat het |*t waar is Ook de jonge man stond op. 't Is waar, mama. En 't ontslag is [e[leend. Zie u nu maar zat aan de 3la-uniform vandaag heb ik die voor de laatste maal gedragen. De [orde-luitenant von Röhritz is dood en HsOn von Röhritz leve Zwijg Zwijg, wanneer dat alles onminste geen misdadige scherts is. Jat heb je gewaagd Dat zonder drin- .6Me reden gewaagd na al de opoffe- ;lngen, die ik me voor je heb getroost, in „terwijl alles toch weer in orde s Of en plotseling keek ze hem n> alsof ze bevreesd werd kon het hiw "'e man'er 'n or<Je komen en le ontslag vragen, omdat je je .ora van eer niet kunt inlossen, s» aS' mama> daarom niet. De eer rek 'i voor andere, de nieuwe, n stn i"16* vreugde den bonten rok uit ort om hem geen enkelen traan. Pin zuster H-Ug&en treci sing hi> naar lis llle hlJ nu Pas in de venster- Pmerkte. Dag, Army Geef mij De heer Schaper stelde toen een „mo tie van vermaan" voor, waarin vertrou wen werd uitgesproken, dat de regee ring alle mogelijke maatregelen zal ne men om te beletten, dat de ex-keizer en de ex-kroonprins invloed kunnen oefenen op de politieke gebeurtenissen. Dat vermaan -had de regeering niet noodig, meende de heer Nolens ook de heer Marchant zag er geen nut in. Toen trok de heer Schaper de motie weer in en de interpellatie was daarmee uit. Toen weer de 'Duurtewct, waarbij de lieer de Savornin Lohman, hoewel groo- tendeels onverstaanbaar, de opvattin gen van den Hoogen Raad verdedigde, die bezwaar heeft tegen het optreden als laatste instantie bij deze Duurte- wet. Hij was het overigens met mr. Marchant eens. Een misgeboorte noemde de heer Dresselhuijs artikel 3. Geen dokteren hielo ei' aan om dit te herstellen. Wan neer de kans bestaat, dat een contract later wordt verbroken, is de mogelijk heid van contracten-sluiten afgeloo- pen. Het element van onzekerheid dat geschapen wordt, zal noodzakelijk ma ken, dat waarborgen worden gegeven. Met het amendement-Marchant kwam men niet veel verder, meende hij. Vol gens den heer Sannes was dat weer anders, want naar zijn meening'stond dit amendement gelijk met intrekken van het artikel, gelijk de heer Dressel huijs dat wenschte. Niets dan publi- ceeren en strafbaarstellen van den woeker is geen waarborg en daarvan komt- niets terecht. Hij verdedigde de handhaving van het artikel met zijn exorbitante bevoegdheden. Volgens den heer Van Schaik gaf mr. Marchant steenen voor brood, schijn voor prac- tisch effect. Hij wenschte eenige woe keraars krachtig aan te pakten als af schrikwekkend voorbeeld. Dat alleen kan effect hebben. Voor de opdracht aan den Hoogen Raad gevoelde hij niets. Dat werd een slecht soort ieeken- rechtspraak. Morgen de minister. 2e. De noodzakelijkheid om uit een malaise te geraken. 3e. De dringende noodzakelijkheid wederom goede betrekkingen met Ne derland aan te knoopen. De leden der commissie hebben geer. enkele opmerking gemaakt. Zij zullen zich in het openbaar debat in de Kamer uitspreken. Daarna heeft staatsminister Woeste een rede gehouden over de buitenland- sche politiek van België. Woeste oefende geen critiek uit op het ontwerp Nederlandsch-Belgisch verdrag, maar hij wees er op, dat de neutraliteit van België, welke in 1914 aan België onschatbare diensten be wees, is afgeschaft, zonder dat daar voor iets in de plaats is gekomen. De ex-keizer en ex-kroonprins. Het Haagsche Correspondentie-bu reau meldt het volgende Met niet genoeg klem kan gewaar schuwd worden tegen berichten welke ten opzichte van den ex-keizer en den ex-kroonprins in de dagbladen ver spreid worden. Zoo kon men dezer da gen lezen dat een Duitsche auto met hooge Duitsche heeren te Amerongen was aangekomen, waarna de heeren toegang tot den ex-keizer zouden ge vraagd hebben. Toevallig konden de feiten nagegaan worden en bleek dat de auto er een was uit het kasteel van Graaf Bentinck en de Duitsche heerén de medebewoners van het kasteel, ver gezeld van een Nederland^ch staats ambtenaar, die juist van een bezoek op Amerongen terugkeerde. Nederland en België. öe-rettaetai-r va« „xle-Maasbode'.'.-te 'Brussel seint dd. 17 dezer De commissie voor buitenlandsehe zaken uit Kamer en Senaat heeft van daag andermaal.vergaderd over de her ziening van de verdragen van 1839 en het - ontwerp Nederlandsch-Belgisch verdrag. Minister Hymans 'deed mededeeiing. dat de commissie van veertien.waarin, gelijk men weet, zitting hebben de ver-' tegenwoordigers der groote mogendhe den, van Nederland en van België Dins dag a. s. te Parijs een nieuwe bijeen komst zal houden. De commissie heeft een zeer kort ver drag opgesteld, waarin bepaald wordt dat de twee collectieve, verdragen van 1839, waarbij de Belgische neutraliteit gegarandeerd werd, zijn afgeschaft. Vervolgens sprak de minister over hef Nederlandsch-Belgisch verdrag, dat een zuiver economisch karakter heeft. De minister gaf een overzicht der onderhandelingen, herinnerde aan het besluit der mogendheden van 4 juni en aan hun advies, om de Schelde in tijd van oorlog gesloten te laten. De minister adviseerde het verdrag met Nederland goed te keuren en wel om de volgende redenen le. De internationale politieke toe stand. de hand en kijk me eens aan. Had het jou, arme meid, bijna ook op het hel iend vlak gedreven Opeens stond de moeder tusschen broer en zuster, en op bevelenden toon, zooais ze nog nooit tot haar zoon had gesproken, zei ze Vertelt eikaar later, wat jullie eikander te zeggen hebt. Eerst moet je naar mij luisteren. Daarvoor heb ik mij niet vernederd en als een bedelares ge smeekt. Daarvoor niet Maar nog wil ik gelooven, dat je slechts onder den invloed van een ander gehandeld hebt, dat dit de voorwaarde was, waarop een een Doch haar zoon hief waarschuwend de hand op. Halt, mama, geen min achtend woord met betrekking tot den man, dien ik vereer, zooais ja zeker, zooals slechts een zoon zijn vader kan vereeren. Er kwam een minachtende trek op het gelaat der generaalsweduwe, maar weldra neigde ze tot een andere mee ning over en aarzelend vroeg ze Moet dat beteêkenen, dat hij* je zulke ruime middelen ter beschikking heeft gesteld, dat Het was bijna een vroolijk glimlachje, dat om de lippen van den jongen man speelde. Dat zou een slecht vader zijn, die het een iichtzinnigen zoon zoo gemak kelijk maakte den goeden weg weer in te slaan. Ga zitten, mama, en laten we eens verstandig met elkaar praten. De bewaking van den ex-keizer. Hoewel de ex-keizer aan onze regée- ring uitdrukkelijk heeft verklaard aan geen pQlitieke actie te zullen deelnemen en onze regeering geen moeilijkheden te zullen berokkenen, is het toch wel in- tressant te vernemen op weike wijze de ex-keizer bewaakt wordt. Het „Hbl." heeft hiernaar een onderzoek in gesteld en het blad deelt hieromtrent de volgende bijzonderheden mede Sedert Zaterdagavond heeft de ex- keizer zich niet meer buiten de muren van het landgoed te Amerongen ver toond en bepaalde hij er zich toe, te wandelen in liet tuingedeeite achter het ■kasteel. - Tot het kasteel en het tot het land goed behoorend terrein worden slechts zij toegelaten, bij de bewakingspolitie _als geëmployeerden van den ex-keizer of van graaf Bentinck bekend. Zij moe ten in het bezit zijn van een toegangs kaart, door den rentmeester van het kasteel verstfekt. Het kasteel van Amerongen ligt in een reusachtig vierkant, waarvan de hoofdingang zich bevindt aan de Dros- testraat die zijde van het terrein is door een muur van omstreeks 2/2 M. hoog van den openbaren weg geschei den, evenals de andere zijde van het vierkant; loopende van genoemde straat in de richting van den Neder-Rijn. De weg naar de rivier is open voor hef publiek verkeer, doch op beide wegen wordt zoowel 's nachts als overdag scherp gesurveilleerd. Dit betreft dus den vóórkant en de rechterzijde van het landgoed; tusschen de laatste en den vivierweg bevindt zich de kasteeigracht. Links van den hoofd ingang ligt een smalle weg, particulier eigendom van den kasteelheer, het pad is voor het publiek niet toegankelijk, de verbindingsweg tusschen de linker- en de rechterzijde van het landgoed even min. Op deze drie wegen surveilleeren dag en nacht rijksveldwachters met ge- Dat u er een geweldigen schok van zoudt krijgen, wist ik, maar ik kon het u niet besparen dat had u zelve ook wel moeten inzien. Bekijk de zaak eerst maar eens van het rechte standpunt. De rok maakt den man immersr niet en Voor mij en jou doet hij dat wei, klonk het ijskoud, want je rok is je stand en als je dien uittrekt, ga je naar beneden. Dan ga ik maar naar beneden, klonk het antwoord op even vasten toon. En als ik dan op den aileronder- sien sport van de ladder gekomen ben, dan kan ik niets anders, meer doen, dan weer omhoog gaan. En weer drukte hij de hand van zijn moèder, welke onbeweeglijk en kil in de zijne lag. Mamaatje, ik heb niets vergeten van alles, wat u voor mij gedaan hebt, maar moet ik nu werkelijk denken, dat ai uw liefde en al uw offers slechts ijdelheid zijn'geweest en de vangsnoe ren van den garde-officier golden Het was de trots op mijn zoon, klonk het driftig. En als je zelf mijn trots breekt Dan breekt ook de liefde, vol tooide hij den zin en schudde het hoofd. Dat geloof ik niet van u en dat wil ik ook niet gelooven. Ze zweeg een paar seconden en scheen zich, zij het ook tegenstribbe lend, gewonnen te geven, maar plotse ling rukte ze haar hand los. Zeg me, laden karabijnen in den arm. Er is een drieploegen-bewakingsdienst ingesteld en 't lijkt onmogelijk, tusschen deze postenketen door te glippen. De bewaking bepaalt zich niet alleen tot deze drie wegen, doch ook tot de beide zijpaden en het achterpad. Rechts van den hoofdingang poort met ijzeren hek, is een klein gebouwtje ingericht tof wachtlokaal der rijkspoli tie. Vóór die hoofdpoort staat een rijks veldwachter als „post voor 't geweer". Wanneer het iemand lukken zou, on gehinderd door deze poort te komen, doemden nieuwe hinderpalen voor hem op, op zijn ongeoorloofden tocht naar het kasteel. Want honderd meter ver der is weer een sterke poort, een gol ving van de breede oprijlaan voert er heen. Daar hebben goedgewapende mare chaussees de wacht betrokken, flinke mannen, die zich zoomin trouwens als de manschappen der rijksveldwacht, om den tuin zullen laten leiden. Wéér honderd meter verder, men kan bij den hoofdingang het drietal in zijn architectonisch schoon bewonde ren, de derde poort, bewaakt als de beide anderen. Dan een zwenking naar rechts, en ge bevindt u op het plein, vóór het prachtige kasteel, dat thans 1ot tijdelijk verblijf dient van den ex- keizer en zijn gemalin. Ook op dat plein vóór, tusschen het geboomte naast en achter het kasteel, be vinden zich bewakingsmanschajvpen, zoodat; voor één oogenblik aangeno men dat de ex-heerscher zou willen vluchten, hem dit thans onmogelijk zou zijn. En als een ondernemende Duitsche vlieger zou willen probeeren op de wei landen buiten het landgoed, of binnen de muren ervan te landen, zou het hem, zelfs in den tijd, dat de bewaking min der streng was doorgevoerd, slecht zijn vergaan ae weilanden zijn mét tal van slooten doorsneden, het landgoed van graaf Bentinck is voor het neerstrijken te dicht met boomen beplant. Zóó is thans de verscherpte bewakingstoe stand en toen de secretaris-generaal in algemeenen dienst, mr. J. B. Kan. Maandagmiddag een dienstbezoek aan het kasteel bracht, werd hem door de hewakingsmanschappen eveneens om zijn toegangsbewijs gevraagd. Was men, tot voor de jongste Ber- Hjnsche staatsgreep;- zeer karig met het verleenen van toegang tot landgoed en kasteel, nu komt er, zonder speciale re denen, niemand in, die niet tot het dienstpersoneel van den gastheer of tot het beperkte gevolg der beide gewezen majesteiten behoort. Dat za! worden volgehouden, ook ais de bijzondere bewaking niet meer noo dig wordt geacht. Want in de naaste omgeving van den ex-keizer is men ervan overtuigd, dat deze niets liever wil dan zijn levens avond te slijten in de kalmte, die hef deel is van den vergeten burger. Regeling der grondbelasting. Het voorloopig verslag der Tweede Kamer is verschenen naar aanleiding van het tweede afdeelingsonderzoek over het wetsontwerp tot regeling der grondwetsbelasting. Daaruit blijkt dat een aantal leden zich in beginsel ver klaarden tegen verhooging van de grondbelasting. Voor den onroerenden eigendom betalen de eigenaars reeds in de inkomsten-, vermogens- en verdedi gingsbelastingen en er is geen enkele reden om van eigenaars van onroerend goed een extra-belasting te heffen. Vele leden achtten het oogenbiik zeer wei nig geschikt voor verhooging der be- wat je wilt, wat je plannen voor de toe komst zijn. Daarvan zal het afhangen. Met een droevigen blik keek de zoon zijn moeder aan. Moest hij ook hier dan een schitterenden schijn opgeven, die de vuurproef toch niet kon doorstaan Hij schoof een stoel bij, waarin de generaalsweduwe in gebogen houding ging 'zitten. Nu nam ook hij plaats en begon op een manier, welke voor het begrijpen van zijn moeder geschikt was, "alies uiteen te zetten, wat er tus schen hem en Jobst Miillenhof was verhandeld. Maar hoe voorzichtig hij ook zijn woorden koos, zijn moeder hoorde er toch genoeg uit om weer ver ontwaardigd op te springen. Als daglooner Een Röhritz Dat duid ik niet en zoover zal 't niet komen. En ais je in jou netelige positie niet anders kon doen dan de voorwaarden aannemen, ik zal je er weer los van maken. Ik help je Ik ga zelve naar oom Joachim cn dan nog eenmaal naar alle kennis sen. En als een alleen het niet doet, dan zullen ze met elkaar de som toch wei kunnen bijeenbrengen, om ze hem terug te betalen, die zulk een schandelijken woeker drijft met zijn hulp. En jij gaat dadelijk weer naar den commandant en trekt je aanvrage om ontslag in. Dat zal ik niet doen, mama. En i* zult ook niets van dat alles doen, die schande zult u mij besparen. U bent thans opgewonden en hebt tijd noodig om weer kalm te worden. Laat mij nu gaan. Ik kom vanavond terug, of mor- lasting. Sedert de indiening van het wetsontwerp zijn de grondprijzen sterk gestegen. Wordt de belasting geheven naar de verkoopwaarde van 1 Januari 1920, dan zal zij naar zeer hooge grondprijzen worden geheven. Een cri sis in land- en tuinbouw schijnt, voor zoover zij er niet reeds is, thans snel te naderen. Vrij algemeen was men van gevoelen dat de reden, waarom wijziging der wet op de Grondbelasting niet mag uit blijven, hierin is gelegen, dat zij zoo ongelijkmatig werkt. Verscheidene an dere leden achtten de voorgestelde ver hooging met het oog op de stijging van de waarde van den grond volkomen ge rechtvaardigd. Eenige dezer leden wa ren echter bereid er toe mede te wer ken. dat de verhooging voor kleine bezitters eerst over enkele jaren zou ingaan. Verhooging van de pensioenen. In de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Ka mer omtrent verhooging van de pensi oenen, wordt medegedeeld, dat de re geering na ampele overweging heeft gemeend het percentage-cijfer te moe ten verhoogen. Zij heeft dat cijfer op 40 gesteld. Met nadruk moet zij echter verklaren, dat nu ook de uiterste grens is bereikt en dat van verdere verhoo ging geen sprake kan zijn. Volgens deze Memorie van Antwoord zal spoedig ook het noodige verricht worden, om te komen tot een verhoo ging van de wachtgelden. Het ligt in de bedoeling der regeering liet spoedig aanhangig maken van de nieuwe pensioenwetten te bevorderen. Koek van HollandHarwich. De „Tel." verneemt, dat in het begin van Mei de Great Eastern Railway we der een dagelijjischen dienst zal openen tusschen Hoek van Holland en Har wich. Het voornemen bestaat, dat de booten dan 's morgens te 5 uur te Hoek van Holland aankomen en 's nachts te 2 uur vertrekken zullen. HET GROENE KRUIS. Gisterenavond had in de trouw'zaal van .het stadhuis, alhier de jaarverga dering plaats van de verceniging „Het Groene Kruis", onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen, die deze eerste maal, dat hij een algemeene vergadering presideerde, nog eens wil de v/ijzen op het groote belang van de Groene Kruis-vereeniging voor een plaats als Vlissingen, die zoo achter lijk is op het gebied van ziekenverple ging, speciaal de. gemeentelijke zieken verpleging. „Het Groene Kruis" heeft het doel verbetering der huisverpleging en daarom moet er een bloeiende af- deeling zijn. Spr. heeft het voorrecht geljad ds. Fletscher, voorzitter van de Algemee ne Nederlandsche Vereeniging „Het Groene Kruis" te ontmoeten en heeft met hem besproken de wijze waarop propaganda moet worden gemaakt voor de uitbreiding van het aantal leden der vereeniging. Ds. Fletscher heeft zich bereid verklaard in de tweede helft van April alhier een lezing te komen hou den, ten eerste als propaganda voor het „Groene Kruis" en ten deeie voor het gemeente-ziekenhuis. Dit moet hand aan hand gaan. Spr. steide voor later in de vergade ring de wijze van propaganda voor de vergadering te bespreken. Door den secretaris, den heer P. Landsman, werd het jaarverslag over genochtend. Neen, kom niet terug als je den rok hebt uitgetrokken, waarin ik mijn zoon van kindsbeen af ken en waarin ik hem in de herinnering wil houden. Ze stormde in het aangrenzend ver trek en haar zoon keek haar niet droe ven biik achterna. Daarna ging hij nog maals naar zijn zuster, die nog roerloos in het hoekje in den erker zat. iEn jij, Army Zij shfarde hem aan haar adem hijgde. O, kon ik toch met je gaan, Egon! Naar beneden of naar boven om 't even maar dan toch een mensch zijn en zich als mensch gevoelen Hij drukte haar handen zoo stijf, dat hij haar bijna pijn deed. Dat houd ik me voor gezegd, zusje, en het zal voor mij een spoorslag zijn, om mij er gens in 't oerwoud zoo spoedig moge lijk mijn wigwams te bouwen. En ais ik wdan jou riep, zou je komen, freule, en voor mij de huishouding doen Ik zou komen, ik zou komen riep ze en dikke tranen rolden haar over de wangen. Hij kuste tiaar op den mond, zooals hij haar sedert de kinderjaren niet meer had gekust. Army, lieve meid, arm, dwaas kind, veel dingen zijn werke lijk niet waard, dat men er om treurt. Ik weet, dat ze het niet waard zijn, Egon, maar ik zelve ben ook niet veel waard en dat is een pijnlijk gevoel. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1