LDERS aaksters WOENSDAG 17 MAART. gemeentebestuur binnenland €513 1^20 ifJWUMiRf rouw stbod® NSTBODE neisje Maatschappij «au omvaart KAMEROVERZICHT. FEUILLETON Door eigen kracht a8e dtoarilaisil )FFENHANQ£L EN HOÜWERIJ de Putter jen goes, Steenhouwerij, -o iting tot het ver- igen van er Grsfsteenen jke afwerking, e prijzen. beeldingen worden erstrekt LSTRAAT 14-16. s Postbus li anbevelend, VAN WIET Directeur. HOND men tegen adver- BORRtY, Oprit 6. VL1SSINGSCHE COURANT n&iedinget igsowragefj, twame hoog. loon. Adres: ditraat 62. n nknechf e 18 jaar Brieven „Viiss. Courant', 00 spoedig moge- <te der tegen woor- kennis, om met de s de leiding van zich te nemen. salaris f 125 per 1 Brieven o der reau Vlissirgsche S Co. vragen het HeerenvaJ rieten de voorkeur. jen 1 Mei een nette jk der regenwoor- te melden 's avonds VAGENAAR, Bad- n nette KVROUW Brievei bur. „Viiss. Cour.' net Bur „VI Crt." Mi d d e Ibit rg tterdam t.ünn. .tl r Yltss.l» ïitl .1» IV.ID. p 12 aw 12 Ml te bekomen NV' Tran-ponen .v.h Ervenü.YOS B EENHOORN NOOSTERHOUT: Gebrs. BUITEN- ADVERTENTIE-PRIJS yan 14 regels 1.voor iedere reeel meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen "an 1—5 regels 50 centiedere regel meer 12 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.55, iedere regel meer 24 cefit. ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.per drie maanden. Franco door het geheele rijk 1 2.30. Week-abon- nemcnten 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 cent. KAMERS VAN ARBEID. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter algemeene kennis, dat de op 15 Maart 1920 door hen vastgestelde kiezerslijsten voor de Kamers van Arbeid voor de Me taalbewerking en voor de Bouwbedrijven, ter Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd en dat tegen betaling der kosten afdrukken of afschriften daarvan verkrijgbaar zullen worden gesteld. Bezwaren tegen die lijsten kunnen bin nen veertien dagen na heden ingediend worden bij heeren 'Gedeputeerde Staten va'n Zeeland. De bezwaren kunnen ont leend zijn aan het feit, dat de naam van den verzoeker of van een ander in strijd met de bepalingen der wet op de Kamers van Arbeid of van bet Kiesreglement voor die Kamers, daarop voorkomt, niet voor komt, of niet behoorlijk voorkomt. De bezwaren kunnen op ongezegeld pa pier gesteld' worden. Vlissingen, 17 Maart 1920. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. De Kamer besloot de discussie over de interpelatie-Marchant, inzake de houding der regeering tegen n-er de staking der havcnarbiders, te sluiten. Aileen de communisten wilden voort- praten. Vervolgens vroeg de heer Schaper verlof vragen te mogen richten tot den minister van binneulandsche zaken, ten aanzien van de bewaking van den ev- keizer en den ex-kroonprins. Dit ver zoek werd onmiddellijk ingewilligd en de interpellatie -zal heden bij den aanvang der vergadering plaats heb ben. De heer Teenstra stelde daarna eeni- ge vragen inzake de uitvoering der Landarbèiderswet en de voorgenomen wijzigingen daarin. Minister van IJselstein zette uiteen, dat tal van moeilijkheden zijn gerezen, omdat in tal van gemeenten meer dan één vereeniging is opgericht. In het ge heel zijn er 161 vereenigingen geweest en 60 stichtingen die erkenning vroe gen. Reeds zijn er 7 toegelaten en 26 zullen spoedig volgen. Over de te wachten wet wilde de mi nister niets zeggen. Hij zei alleen spoed toe. De interpellatie werd gesloten. Aan de orde was vervolgens de wij ziging van de Mijnwet. Deze is het ge volg van de toepasselijk-verklaring van de Arbeidswet en de Veiligheidswet op den bovengrondschen mijn-arbeid. De heer de Jonge stelde een motie voor, om den 7-urigen arbeidsdag in de mij nen in te voeren. Deze motie v/ordt de volgende week Dinsdag behandeld. Roman van H. ABT. 19) En zeer lang zaten ze bij elkaar. Eerst was het alleen maar een bedaard zakelijk vragen en antwoord geven, een vaststellen, hoe aan de verplichtingen welke luitenant von Röhritz op zich genomen had, het best voldaan kon worden. De speelschuld op eerewoord, welke den volgenden dag betaald moest worden, zou de verliezer zelf be talen met den schuldeischer, die wis sels van Egon had en met den regi mentscommandant dreigde, wilde Jobst Muilenhof onderhandelen. Wat verder u°g zonder uitstel gedaan moest wor den, vertelde Egon von Röhritz uit mgen beweging hij vertelde het op kalmcn, vasten toon en'de blik, welken U'j daarbij op den degen met den sjerp wierp, had niets dat sprak van een af stand doen, dat veel pijn deed. De jon- ge oogen zagen helder en energiek en er kwam hoe langer hoe meer schitte- rinf? in onder liet luisteren naar hetgeen Jobst Müllenhof hem op zijn kalme, eüachtzame manier aanschouwelijk en wL 'ik frachtte te maken. Een nieu- i vreemde wereld, een nieuw be- renhr' waarin zich iemand, die zijn nt op een eervol leven verbeurd Over geld voor de grenswachten werd alleen door den heer Wijnkoop gesproken, die er natuurlijk niets van weten wilde, Het geld werd toegestaan. Eindelijk kwam de Duurtewet weer ten tooneele, waarover intusschen veel overleg is gepleegd met niet al te veel resultaat. De heer Marchant verdedigde breedvoerig zijn amendement om de bevoegdheid tot vernietiging van over eenkomsten en verlaging van prijzen uit de wet te lichten. Alleen publicatie en strafbaarstelling blijft dan over. Nederland en België. De redacteur van „de Maasbode" te Brussel seint Het ministerie van buiteniandsche zaken zet zijn publicaties omtrent het Nederlandsch-Belgische verdrag voort. Het nieuwe verdrag bepaalt dat een commissie zal worden benoemd, welke de afwatering in Zéeuwsch-Vlaanderen zal regelen. De grieven der visschers van Bouchoute zullen uit den weg worden geruimd door verbeteringen in de haven. Zij zullen mogen deelnemen aan de verpachtingen der mosselban- ken in de Ooster-Sehelde. De belemmeringen voor het gebruik van de draadlooze zijn opgeheven. De scheepvaart op de nieuwe water wegen van Luik en de verbindingen iusschen Schelde en den Rijn zullen vrij zijn van tollen of lasten. Nederland zal faciliteiten verleenen voor den aanleg van zijlijnen en nieu we spoorlijnen in Nederlandsch Lim burg, welke bestemd zijn om de wa terwegen tusschen Schelde en Rijn te vervolledigen. De kwestie betreffende de vaart van oorlogsschepen op de Schelde blijft ge reserveerd. Nederland zal voor de vaart in den tijd van vrede het Kon. besluit van het jaar 1860 wijzigen, waarbij bepaald wordt- dat voor elke passage de toestemming aan de Neder- landsche marine moet worden ge vraagd. De kwestie» van de vaart in tijd van oorlog blijft gereserveerd. Bel gië ziet er dus niet van af om zijn oor logschepen eventueel in tijd van oorlog over de Schelde te zenden. Dit vraag stuk za! later kunnen geregeld worden. Poging tot vorming van een Raden-stelsel. Zondag werd in liotc! „l'Europe" te Utrecht een conferentie gehouden van den bond van revolutionair socialisti sche intellectueelcn. Het doel der sa menkomst was voornamelijk het vor men van bedoepsraden. Omtrent deze reünie Avordt aan „het Volk" gemeld, dat zij niet heeft geleid tof de resultaten, die er van.verwacht werden. De bijeenkomst was bezocht door slechts 50 leden en 3 genoodigden. Uitvoerig werd gediscussieerd over een door Sneevliet gehouden betoog, die ruimen financieelen steun' bepleitte voor de Federatie van Transportarbei ders. Daartoe wcnscht hij den bond een leening te doen uitschrijven met aan deden van 1000 en 500. Enkele aanwezigen achtten het beter eventueel aandeden van 100, 50 en 25 verkrijgbaar te stelien. Door an deren werd het uitschrijven van een leening geheel ontraden, aangezien geen opheldering werd gegeven hoe en wanneer het geld terug zou worden betaald. Ten slotte werd besloten dat de bond zou trachten 10.000 te lee- nen, dat aan de Federatie zal ter hand gesteld worden. Wegens het gering aantal aanwezi- had, dat recht opnieuw zou verwerven. Er was in hetgeen Jobst Müllenhof hem als een mogelijke toekomst liet zien volstrekt niets, wat den lust naar avonturen zou kunnen prikkelen het was een gesloten kring van alledaag- sche plichten, wier aanvulling de volle kracht van een man eischie, en het was ook geen hulpbetoon van wijde strek king, waartoe hij zich bereid verklaar de, maar slechts juist zoovee! er van als iemand noodig had om zich na de noodige onderwijzing op een onbekend terrein zelf terecht te vinden. En nu is het, dunkt me, voor van daag genoeg en kunnen we een eind aan de zifting maken. Het is geloof ik, zoo langzamerhand tamelijk laat ge worden, zei Jobst Müllenhof op een toon. alsof men een uurtje gezellig over koetjes en kalfjes had gebabbeld. Maar die manier, om aan het vertrek alle plechtigheid en hem zelf het ge voel van onuiisprekelijke verplichting te ontnemen, liet Egon von Röhritz niet gelden. Woorden, die maar eenigszins ■konden uitdrukken, wat er in hem om ging, vond hij niet, maar hij drukte plotseling zijn lippen op de rechterhand van Jobst Müllenhof. Hij werd echter zeer voelbaar terug geschoven. - Voor bedanken is er nog geen reden. En als die er eenmaal 'mocht zijn, heb ik mij zeiven alleen te bedanken voor mijn goeden speurneus, die er mij tot dusver nog altijd voor heeft' be- gen werd tot stichting van beroepsra den slechts ten deele overgegaan. De afdeelingen techniek, handel en administratie werden tot één groep verecnigd. De enkele beroepsraden, die gevormd zijn, kwamen niet, zooals aan vankelijk het plan was, dadelijk in ver gadering bijeen. De Kaagsche gemeente-secretaris. Zooals men weet is Maandag te 's- Gravenhage een nieuwe gemeente-se cretaris benoemd. De beide voorgedra gen personen kregen ieder 20 stemmen, waarop de burgemeester het lot liet beslissen. De Haagsehe correspondent van „de Teleegraaf" heeft reden om aan te ne men, dat deze benoeming in strijd is geweest met de gemeentewet. Artikel 51 van de gemeentewet bepaalt uit drukkelijk, dat er pas geloot mag wor den, wanneer bij herstemming de stem men staken. De burgemeestér heeft dus verzuimd een nieuwe stemming te doen plaats hebben. De zaak staat eigenlijk nog scherper, want prof. Oppenheim zegt in zijn be kend werk over het Nederlandsch ge meenterecht, dat wanneer bij de eerste stemming de stemmen staken, de be slissing moet worden uitgesteld tot een volgende vergadering. Qpigavs der Personen. die zich in deze gemeente hebben gevestigd Qf deze hebben verlaten, gedurende de le helft der maand Maart. INGEKOMEN: Mej. N. I. Maarleveld—Baart, zonder, Oranjestraat 2, van Middelburg. Mej. E. G. VoorMetselaar, zonder, Ka naalstraat 88, van Amsterdam. A. H. Gouwe, kapitein der infanterie, Coosje Buslcenstraat 69, van Middelburg. G. Verheijke, winkelier, Kanaalstraat 92, van Ellewoutsdijk. P. A. Wage, hulpbesteller, Koudenhoek 21, van Aardenburg. D. W. Toussaint, inspecteur van politie, Boulevard Evertsen 70, van Amsterdam. J. Looisen, machinist, Glacisstraat 184, van Rotterdam. J. Maas, gemeente-werkman, Kerkhof laan 42, van Domburg. 1 J. Haneghem, pakhuisknecht, St. Jacob- straat 13, van Alkmaar. R.. Roelofs, agent van politie, A'agje De kenstraat 109, van ©mme». J. Jobse, visscher, Prinsenboschje 14, van Arnemuiden. Wed. L. Schroeversde Ridder, zonder, Prinsenboschje 14, van Arnemuiden. Al J. Jansen, coupeur, Oroenewoud 50, van Onstwedde. I. P. J. v. Aartsen, kantoorbediende, Coosje Buslcenstraat 62, van Rotterdam. A. van Belzen; visscher, Prinsenstraat 2, van Arnemuiden.. J. D. Eilers, adjudant-machinedrijver K. M., Hobeinstraat 91, van Oost- en West- Souburg. W. Blaas, winkelbediende, Scherminkel- straat 7, van Oost- en West-Souburg. D. Kruidenier, vleeschhouwer, Vrouwe straat 26, van Rotterdam. Mej. G. de NooijerSchuit, zonder, Nieuwstraat 48,. van Arnemuiden. j. Schraa, remmer S.S., Scheldestraat 20', van Roermond. J. Stroo, scheepmaker, Hobeinstraat 93, van Kruiningen. B. Zietse, officier-machinist, Hendrik- straat 28, van Indië. E. de Bruijne, ambtenaar Rijks water staat, Verkuijl Quakkelaarstraat 27, van Terneuzen. J. A. Kik, werkman, Breewaterstraat 13, van Bruinisse. P. Rijks, werkman, Trompstraat 5, van Rotterdam. P. J. Verplanke, voorslager, Bouwen Ewoutstraat 40, van Sluis. M. Hoogerheijde, voorslager, FJesschen- straat 14, van Vrouwepolder. waard, dat ik mijn geld voor een verlo ren zaak weg zou gooien. Een korte, gelukkige lach weerklonk. Met dit zelfvertrouwen maakt u de maai vol. En u zult ook niet aan u zei ven behoeven te twijfelen, zoo waar ik weer als een levende in deze kamer sta. Over elven, zei jobst Müllenhof, nu zal de huisdeur beneden wel ge sloten zijn. Ik sluit die voor u weer open. Dat zult u tenminste toch wel van mij aan nemen. En nog eenmaal klonk de heldere, ge lukkige lach. In de vestibule namen zc haastig af scheid van elkaar. Jobst Müllenhof had niet willen hebben, dat Egon hem naar het dichtbij gelegen spoorwegstation bracht. Den volgendep ochtend heel in de vroegte had de moeder een telegram aan haar zoon gezonden. Sterf van angst. Hoe werd het gisterenavond Per omgaande kwam het antwoord Alles goed. Kon namiddag. Alles goed dc generaalsweduwe liep door t huis, alsof haar voeten door gouden wol-kei? gedragen werden. Alles goed, Army Meer zei ze niet de woorden, welke haar dochter den vorigen avond tegen haar had ge bezigd, hadden een scheidsmuur tus schen dc beide vrouwen omgetrokken. Bedrijvig begon mevrouw von Röh ritz nu rond te draven, 't Was, of men G. Munnik, machinist, Callenfelsstraat 15, van Delft. C. Vader, scheepmaker, Boulevard de Ruijter 76, van Kruiningen. J. C. Vermeer, wagenmeester S. S., Gla cisstraat 136, van Roosendaal. G. Vogel, visscher, Beursstraat 11, van Arnemuiden. P. Geertse, bootsman K. M., Palingstraat 46, van Nijmegen. G. van Belzen, Rijksveldwachter, Tuin stad 12, van Brouwershaven. L. Goethals, werkman, Tulpenlaan 16, van Middelburg. G. Wondergem, hulpbesteller, Aagje De kenstraat 81, van Aagtekerke. VERTROKKEN: F. Piekema, Badhuisstraat 95, naar Maastricht. W. Heijmel, Tulpenlaan 16, naar Haar lem. W. van der Graaf, Kasteelstraat 82, naar Eindhoven. C. H. Willemse, Lampsensstraat 17, naar Amsterdam. A. Siereveld, Prinsenstraat 11, naar Ar nemuiden. G. J. Kentin, Rozengracht 22, naar Rot terdam. J. J. Vader, Lammensstraat 3, naar Rot terdam. Mej. A. H. Bronkhorst, Boulevard de Ruijter 76, naar Zandvoort. J. Castel, Paardenstraat 21, naar Her wen en Aerdt. J. Verburg, Molenstraat la, naar Kou- dekerke. Mej. H. C. Stoutjesdijk—Manni, Glacis straat 91, naar Zierikzee. M. Plooster, Beursstraat 2, naar Nieuw- Helvoet. S. Nagtegaal, Noordstraat 60, naar Roo sendaal. W. H. de Leenwerk, Midden-Reduit, naar Den Haag. P. Dingemanse, Glacisstraat 86, naar Hoofddorp. 1. Timmermans, Oude Markt 37, naar Den Haag. P. J. Polderman, Hobeinstraat 38, naar Leiden. Wed. W. van 't HofHelmstrijd, Kanaal straat 92, naar Klundert. P. van der Maden, Kleine Markt 1, naar Nijmegen. J. A. van der Eijk, Hendrikstraat 28, naar Middelburg. F. de Punder, Molenstraat 8, naar 's-Hce- renhoek. J. de Nooijer, Beursstraat 11, naar Rot terdam. P. A. van Meenen, Gravenstraat 11, naar Rotterdam. A. J. Staal, Hobeinstraat 91, naar Rot terdam. F. Wouters, Kalkhokstraat 15, naar Dén Helder. Mej. C. J: PoldermanVader, Aagje Dekenstraat 93, naar Heerlen. P. Nierop, Dijkstraat 14, naar Alkmaar. H. Witte, Koudenhoek 36, naar Amster dam. J. H. van Burgh, Peperdijk 38, naar Zie rikzee. R. Hoogerheide, Oude Markt 27, naar Putte. W. F. Koster, Walstraat 77, naar Am sterdam. G. Dekker, Verkuijl Quakkelaarstraat 29, naar Arnhem. C. J. Nobels, Vrouwestraat 26, naar Arn hem. F. D. Willemse, Badhuisstraat 65, naar Haarlem. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn de voigen- de voorstellen aan den gemeenteraad gedaan In aansluiting met de mededeeling van den voorzitter in de vergadering van 27 Februari j.l., hebben wij de eer U mede te deelen, dat aan de werklie den bij den reinigingsdienst J. Jacobse, A. Alewijnse, P. Krijger en W. Sohier, eervol ontslag werd verleend met in gang van 1 April 1920. Wegens hun hoogen ouderdom kun- de terugkomst verwachtte van iemand, die jarenlang weg was geweest. Na het eten ging ze zelf naar den banketbak kerswinkel en kwam met een vruchten- taart terug. Sedert Egon kadet was ge weest, v/as dat voor hem een lekkernij gebleven. Glimlachend nam ze van het buffet de fijne kopjes en schoteltjes en in het hooge glas met het wapen der familie von'Röhritz erop zette ze de ro zen, die ze had meegebracht. Met- een onbewogen gelaat keek Armgard toe jammer, dat er geen tijd meer is om eerepoorten te maken. Met een boos gezicht wendde haar moeder zich naar .haar om. Je zoudt immers kunnen uitgaan, terwijl hij hier is. 't Zou misschien het verstandigste zijn. Toch niet, mama. Het interesseert mij toch wel een beetje, te vernemen, hoe de loop der dingen is geweest. Ze bleef in de kamer en trok zich een weinig in den diepen erker terug, toen de schel tweemaal achter eikaar weer klonk, een teeken dai Egon er was. De generaalsweduwe snelde naar de kamerdeur en op den drempel trok ze haar zoon in haar armen. Egon, mijn jongen mijn terug gegeven jongen De vreeselijke spanning der laatste dagen loste zich op in een stroom van tranen. Behoedzaam, feeder, bracht haar zoon haar naar de sofa en ging naast nen allen recht op pensioen doen gel den. Het komt ons billijk voor hun een bij slag uit de gemeentekas op het bij Kon. besluit krachtens de bepalingen van de pensioenwet voor de gemeente-ambte naren toe te kennen pensioen te verlee nen. Gedurende de laatste drie jaren, aan 1 April 1920 voorafgaande, is het ioon van genoemde werklieden belangrijk verhoogd, zoodat de billijkheid mede brengt, dat hun een inkomen uit pen sioen worde gewaarborgd, hetwelk ge baseerd is op het salaris gedurende die jaren genoten. In verband daarmede hebben wij de eer voor te stellen, aan genoemde werklieden een bijslag op het pensioen te verleenen, overeenkomende met het verschil tusschen het bedrag van het pensioen krachtens de pensioenwet voor de gemeente-ambtenaren bere kend naar het gemiddelde salaris over de laatste 5 jaren en het bedrag van het pensioen, waarop de betrokkenen aanspraak zouden kunnen maken, in dien het pensioen ware berekend naar het gemiddelde salaris over de laatste 3 jaren aan hun ontslag voorafgaande. Op grond van het bovenstaande zou aan de betrokken personen het volgen de moeten worden uitgekeerd P. Krijger, 26 jaar en 10 maanden dienst, -volgens berekening over 5 jaren 354. idem over 3 jaren - 415. Toeslag 61 J. Jacobse, 26 jaar en 10 maanden dienst, alsmede 8 maanden militair, volgens berekening over 5 jaren 363. idem over 3 jaren - 425. Toeslag 62. A. Alewijnse, 26 jaar en 10 maanden dienst, alsmede 19 maanden militair, volgens berekening over 5 jaren 375. idem over 3 jaren - 439. Toeslag 64. W. Sohier, 13 jaar en 8 maanden, alsmede 8 maanden militair, volgens berekening over 5 jaren 154. idem over 3 jaren - 134. Toeslag 30.: Opgemerkt zij, dat genoemde perso nen niet het voile aantal jaren (40) in dienst der gemeente zijn geweest, van daar, dat het bedrag der pensioenen belangrijk lager dan het maximum is. Krachtens de Ouderdomswet ontvan gen de drie eerstgenoemden, die ge huwd zijn, 260.per jaar en de laatstgenoemde, die weduwnaar- is en geen kinderen te zijnen laste heeft, 156.per jaar. Aan belanghebbenden is medege deeld, dat zoolang het Kon. besluit tot vaststelling van hun pensioen nog niet is afgekomen, het vermoedelijk bedrag van het pensioen tegelijk met den bij slag door den gemeente-ontvanger zal worden uitbetaald en wel aan het eind van iedere maand een twaalfde ge deelte. Wij moeten hier ten slofte aan toe voegen, dat de gemeente in verband met dc bestaande pensioenwetten niet de bevoegdheid bezit de pensioenen te verhoogen, een besluit daartoe zou door de Kroon kunnen worden vernie tigd. De minister van binnenlar.dsche za ken heeft echter te kennen gegeven, dat de bijslag wei zou kunnen worden gegeven telkens over een bepaald haar zitten, terwijl hij den arm om haar heen sloeg. Mama, mijn lieve, goede mama, wees nu maar kalm. 't Hoofd omhoog, er is geen reden meer om tè weenen. De tranen, zoo zeldzame gasten bij de generaalsweduwe, begonnen al weer op (e drogen en met oogen, die schit terden van geluk, zag ze haar zoon aan. Neen, neen. Alles is immers weer goed ik kan het je aanzien. En terwijl ze haar oogen verlustigde in zijn jonge schoonheid, zag ze ook, dat hij de pa rade-uniform had, en half verheugd, half verwonderd, vroeg ze Je bent in gala Ja, mama. ik was bij den com mandant. Nu schrikte ze toch. Dat klonk zoo ernstig. Bij den commandant was je Ja. Teerderder legde hij zijn arm om de schouders zijner moeder, als wilde hij haar datgene, waarvan hij wist, dat het haar pijn zou doen, minder voelbaar maken, en toen zei hij op hartelijken maar kalmen en vasten toon Wees nu mijn dappere moe der. Ik was bij den commandant om hem persoonlijk mijn aanvrage om ontv- slag aan te bieden. Egon Ze schreeuwde het bijna uit en stiet den arm van haar zoon terug. Hoog opgericht, bijna dreigend stond ze voor hem. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1