Stads* en Provincienieuws BUITENLAND alhier, eigenaren van de strooken grond gelegen aan en nabij den Zandweg, als d en c op een siiuatieteekening aange geven, wenschen blijkens het hierbij- gaande adres dezen grond aan de ge meente Vlissingen in eigendom af te staan. Daar tegenover wenschen adressan ten van deze gemeente in eigendom te ontvangen de strooken grond als b en c op genoemde situatieteekening aange geven en aan en nabij den Zandweg gelegen. Aangezien wij het in het belang der gemeente achten, dat bovengenoemde stukken grond in eigendom der ge meente komen, omdat daardoor eene verbetering van den bestaanden toe stand wordt verkregen, hebben wij de eer U voor te stellen het verzoek van adressanten in gunstige overweging te nemen, doch hierbij als voorwaarden te stellen ld. dat de stoepen (d) in den be staanden toestand aan de gemeente in eigendom, beheer en onderhoud wor den overgedragen 2o. dat de strook (e) door en op kosten van adressanten door een erf- scheiding landgenoegen van Burg. en Weth. van het overige eigendom van adressanten worde afgesloten. Wij hebben de eer U hierbij ter vast stelling aan te bieden een door den gemeente-ontvanger opgemaakten staat van ontheffingen wegens school geld over het dienstjaar 1918/1919. Bedoelde staat is door den contro leur der gemeente-belastingen nage zien en accoord bevonden tof een be drag van 1610.0A\'i. In uwe vergadering van 26 April 1918 werden de voorwaarden aangenomen, waarop liet Rijk bereid was de Hoogere Burgerschool met tweejarigen cursus van de gemeente over te nemen en deze te converteeren in eene school met vijf jarigen cursus. Bedoelde voorwaarden luiden lo. De gemeente staat aan liet Rijk af 6000 M'. bouwterrein en 15400 M' speelter rein, een en ander ter keuze van den betrokken minister 2o. Zij stort f 145.500 in 's Rijks kas (binnen een maand, nadat het nieuwe gebouw in gebruik zal zijn genomen) 3o. Zij stelt, zoo noodig, tijdens den bouw hulplokalen beschikbaar ten ge noegen van den minister. Ter uitvoering van genoemd besluit van uwen raad werd in Juli 1919 een voorloopig contract opgemaakt, waarin nog moest worden opgenomen, dat de in de school aanwezige meubelen en onderwijsbenoodigdheden, derhalve de geheele inventaris van de H. B. school kosteloos in eigendom aan het Rijk moeten worden afgestaan, voor zoover die meubelen en onderwijsbenoodigdhe den, naar het oordeel van den minister, niet voor het onderwijs aan de H. B. school kunnen worden gemist. Nu de gronden, benoodigd voor den bouw van de Rijks Hoogere -Burger- school en het speelterrein door den mi nister van onderwijs, kunsten en weten schappen nader zijn aangewezen, kan tot het verlijden van een notarieele akte van schenking van de terreinen en de schoolbehoeften aan het Rijk worden overgegaan. In verband daarmede wordt een con cept-besluit ter vaststelling aangebo den. Blijkens een schrijven van den direc teur van gemeentewerken kan binnen kort van de woningbouwvereeniging „Gemeenschappelijk Belang" een nieuw bouwplan worden verwacht, omvatten de een uitbreiding noordwaarts van de bestaande tuinstadwijk. Met die uit breiding zal gepaard moeten gaan de aanleg van den hoofdverkeersweg, wel ke dit tuindorp van dat der „Vereeni- ging tot verbetering van de Volkshuis vesting" scheidt. Het terrein van dien hoófdverkeersweg werd bij raadsbesluit dd. 17 December 1915, no. 18, aan laatstgenoemde vereeniging verhuurd, waarbij da gemeente zich evenwel hdt recht voorbehield het verhuurde te allen tijde uit de huur te nemen, behoudens opzegging tenminste 180 dagen tevo ren, evenwel bij voorkeur 180 dagen vóór 1 November. Daar de directeur van gemeentewer ken het met het oog op bedoelde plan nen voor woningbouw voldoende acht, wanneer de gemeente met 1 December 1920 de beschikking over het bewuste terrein krijgt, hebben wij de eer U voor te stellen de huur met ingang van dien datum op te zeggen. Bij dezen hebben wij de eer uwe. vergadering, overeenkomstig het be paalde bij artikel 28 der V/oningwet, ter vaststelling aan te bieden een ont werpplan tot wijziging van het plan van uitbreiding dezer gemeente, voor zooveel betreft het gedeelte ten noor den van den Singelweg en ten oosten van den Boschjesweg. De wijziging van het uitbreidingsplan is noodzakelijk geworden, omdat het uit stedenbouwkundig oogpunt onjuist is, dat een tuinstad met betrekkelijk Smalle, straten van gebogen vorm in twee deelen wordt gescheiden door eene rechte straat van 25 Meter breedte. Nadat het ontwerp-plan met de daar bij behoorende kaarten en 'n staat van eigenaren der in het ontwerp begrepen perceclen gedurende vier weken op de secretarie voor een ieder ter inzage hadden gelegen waarvan, op de ge bruikelijke wijze, door het hoofd van het gemeentebestuur openbare bekend making was gedaan werden de stuk ken in handen gesteld van de gezond heidscommissie alhier, welke zich, blij kens een overgelegd rapport, geheel met de voorgestelde wijziging kan ver eenigen. VLISSINGEN, 16 MAART. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF WOENSDAG 17 MAART Wittebroodkaart. De directeur van het rijksbureau voor de distributie van graan en meel maakt bekend, dat als wittebroodkaart voor het 130ste tijdvak, hetwelk loopt van 17 tot en met 25 Maart a.s. zal dienen de rijksbroodkaart in de roode kleur op grijzen ondergrond. De broodkaarten voor verhuizenden. In een circulaire tot de burgemees ters zegt de minister van landbouw, dat zijn aandacht er op gevestigd is, dat veelal wordt nagelaten op de ver- huisbiljetten te vermelden voor welk tijdvak de broodkaarten golden, het laatst uitgereikt aan personen, die van woonplaats veranderen, benevens het aantal dier kaarten. De minister ver zoekt maatregelen te nemen dat die opgaven in den vervolge zoo nauwkeu rig mogelijk geschieden cn voortaan op het verhuisbiljet te doen vermelden, welke soorten broodkaarten zijn uitge reikt, Rijkssuikerkaart. De minister van landbouw maakt be kend dat in het tijdperk van Maandag 15 Maart tot en met Zondag 21 Maart e.k. geldig zullen zijn de bons no. 23 en 24 der rijkssuikerkaart en vestigt er nogmaals dc aandacht op, dat de aan bieding ter verzilvering aan het rijks kantoor voor suiker van de bons no. 17, 18, 19 en 20 moet hebben plaats gehad uiterlijk Maandag den 22n Maart e.k. Op verzoek van de Brandstoffen- Commissie alhier, vestigen wij er nog maals dc aandacht op dat, waar met I April een nieuw distributiejaar aan vangt, de thans in handen van het pu bliek zijnde bonnen na 21 dezer niet meer geldig zijn, zoodat men i'n zijn eigen belang aangeraden wordt de res- teerende bonnen zoo spoedig mogelijk bij leverancier in te leveren. i De melkprijs. Wij moeten hier nog maar steeds dure prijzen voor de melk betalen, terwijl overal de prijzen verlaagd worden. Zoo lezen wij thans weer dat te Culemborg de prijs is teruggebracht van 15 op 12 cent per liter, terwijl men binnenkort den ouden prijs van 7 a 8 cent per liter terugverwacht. De 19-jarige boerenzoon A. W. te Koudekerke, die zich den laatsten tijd herhaaldelijk schuldig maakte aan op lichting, is na door de politie voor den officier van justitie te zijn geleid, over gebracht naar het huis van bewaring te Middelburg. In 1919 is hem eer, voorwaardelijke veroordeeling van 1 maand met een proeftijd van 2 jaar op gelegd wegens diefstal. Bij Kon. besluit is benoemd tot no taris binnen het arrondissement Middel burg ter standplaats de gemeente Elle- woütsdijk, L. A. Beth, candidaat-no- taris te Rotterdam. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kle- verskerke ds. P. J. Wouters te Hoofd plaat. Bedankt voor het beroep te Melissant door ds. J. L. Klomp te Schore. Het ambt van predikant. Te Leiden is een druk bezochte ver gadering gehouden van theologische studenten, waarin besloten werd zich te vereenigen tot een onderafdeeling van een te vormen studentengroep in den Bond van Nederlandsche predikan ten. Met nadruk werd erop gewezen, dat onder de studenten hoe langer hoe meer het besef gaat ontwaken, dat bun toekomstige maatschappelijke positie bijna onhoudbaar is. Men gaat zich af vragen „Mogen wij nog de verant woordelijkheid dragen om ons voor te bereiden'tot een ambt, dat zijn dienaar en diens gezin in den staat der armoe de door het leven laat gaan Ondanks de groote liefde, die er is voor het heerlijk ambt, wordt de vraag druk kender, hoe dichter men het doel na dert. Omdat de studenten meer objec tief staan tegenover de predikantsposi tie en de kerk, wordt de behoefte ge voeld zich als studenten tot een groep te vereenigen in den Bond om op ge paste wijze op te komen voor de recht matige verlangens, die onder de stu denten leven ten opzichte van hun toe komstige maatschappelijke positie. De Leidsche onderafdeeling heeft zich voorloopig geconstitueerd en zal pogingen doen om een interacademiaal verband te vormen Geref. Kerken. Aangenomen het be roep naar Breda door ds. J. H. Donner, emeritus-predikant aldaar. De zaak-Netelenbos. In het verslag van de classis Amster dam der Geref. Kerken wordt o.a. het volgende gemeld Een mededeeling der classis Middel burg over de afzetting van ds. j. B. Ne telenbos wordt voor kennisgeving aan genomen. Een voorstel van dr. J. G. Geelkerken om nadere inlichtingen te vragen over dc redenen voor deze af zetting vindt niet voldoenden steun. RECHTZAKEN. Dubbele moord. Voor hef gerechtshof te 's Bosch werd in hooger beroep behandeld de zaak tegen J. L. Jonkers, beklaagd in April 1919 de weduwe E. van der Meij- den Vissers en hare dochter J. W. van der Meijden van het leven te hebben beroofd en Bertha van der Meijden te hebben mishandeld. De rechtbank had bek!, tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Dr. Casparie verklaarde dat bekl. toerekenbaar is, maar dat hij naar zijn meening niet in kalm overleg had ge handeld. De advocaat-generaal hoopt, dat na een tijd van zware criminaliteit een tijd van minder criminaliteit zai komen. Spr. acht het overleg bij deze moorden niet bewezen. In een ongewonen toe stand heeft bekl. een ongewoon plan uitgevoerd. Hij heeft gehandeld uit hartstocht.De advocaat-generaal eischt schuldigverklaring aan doodslag als voortgezette handeling en mishandeling en veroordeeling van bekl. tot een ge vangenisstraf van 17 jaar. MARINE EN LEGER. Bij beschikking van den minister van marine zijn, met ingrmg van 1 April a.s. de navolgende overplaatsingen enz. ge last de officieren van administratie 2e klasse H. J. Eenhoorn geplaatst te Mid delburg A. A. C, Bol geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Vlis singen J. M. Tinga belast met de functie van secretaris van den comman dant der marine te Middelburg; P. Rijn- ders, thans belast met genoemde func tie, gesteld ter beschikking. Bij beschikking van den minister van marine ad interim is bepaald, dat aan zeemiliciens van de 3e ploeg lichting 1919, langer dan 7maand in werkelij- ken dienst, en die in verband met hun geldelijke omstandigheden se dert 1 Januari 1920 geen gebruik heb ben kunnen maken van permissie of ver lof naar de woonplaats van hun gezin, gedurende den tijd, dat zij nog in dienst zijn, bij verlof of p.ermissie eenmaal vervoer geheel voor Rijksrekening heen en terug naar die woonplaats kan wor den toegestaan. Om zich tot het verkrijgen van werk te kunnen aanmelden bij een werkgever of om zich te doen inschrijven bij een instelling voor arbeidsbemiddeling kan verlof met vervoer voor rijksrekening worden verleend. DE STAKING VAN HAVENARBEIDERS EN ZEELIEDEN. Door de directie der Hollandsche Stoomboot Maatschappij te Amsterdam is het volgende telegram aan den mi nister van arbeid gezonden Hollandsche Stoomboot Maatschap pij is bereid arbitrage van regeerings- wege te aanvaarden over de vraag of haar loonregelingen voor bootwerkers en zeelieden billijk zijn en zoo niet, in ■hoeverre deze zouden moeten worden gewijzigd. De „landelijke leiding", benevens de hoofdbesturen en plaatselijke afdee- lingsbestiiren van den Centralen Bond en Federatie van Transportarbeiders houden morgen in „Diligentia" een conferentie, waarin verschillende be langrijke punten aan de orde zullen ko men en hoogstwaarschijnlijk ook de ar bitrage in bespreking komt. Zaterdagavond werd een werkwillige, die aan het bureau Kattenburg te Am sterdam een doorlatingsbewijs kwam halen door eenige stakers aangevallen, die hem te water wilden werpen. De politie wist dit echter te beletten, en de daders te arresteeren. De Zaterdagavond uit ierseke te Rot terdam aangekomen 54 visschers ijn onddtgebracht aan boord van het vaar tuig „Home" en op de hoogaarsen, waarmee zij de reis hierheen hebben gemaakt. Gisteren werden er nog 60 verwacht, die eveneens bij de Steenko len Handelsvereeniging werkzaam wor den gesteld in de Waalhaven. De bemSnningen van de stoomsche pen „Amor" en Minerva" van de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij en van „Frisia'* van den Kon. Holl. Lloyd heb ben zich bij de stakers aangesloten. Van het stoomschip „Helena" van de K.N.S. M. heeft het meerendeel der bemanning zich bij de "Stakers aangesloten. DE NOOD IN EUROPA. Over den nood in Europa en de mo gelijkheid om dien nood te lenigen, schrijft de heer Kruseman-in het jong ste nummer van „In- en Uitvoer" een zeer lezenswaardig artikel. Een zeer groot deel der menschen, zoo zégt o.m. de heer Kruseman, brengt geen levensmiddelen voort, doch helpt bij de productie van nijverheids artikelen. Het loon, dat zij daarvoor ontvangen, wordt voor den aankoop van hun levensmiddelen gebruikt. Zij worden derhalve slechts dan door te verleenen credieten geholpen, indien de producten, die zij voortbrengen, ook behoorlijk, dus met winst, kunnen ver kocht worden. Dit" laatste nu is voor alle producten niet mogelijk, omdat de wereld als geheel sterk verarmd is en minder kan koopen dan voor den oor log. Elk nijverheidsiand zal dan ook met een deel der productie blijven zit ten, indien het gelukt om door voldoen de credieten de nijverheid volop te la ten werken. Het meest waarschijnlijke is een- combinatie en wel, dat het niet mogelijk zal blijken, in die behoefte aan credieten en levensmiddelen voor allen te voorzien en dat na zeer korten tijd de geholpen fabrieken slechts een deel van hun artikelen kwijt kunnen. Er zal dientengevolge groot werk- gebrek en armoede hecrschen en de hongersnoot, hoewel in anderen vorm, blijft permanent. Het eenige, wat hier tegen kan helpen, is een uittocht op groote schaal van millioenen personen, voor wie in eigen land geen werk en geen brood is. Het helpt niets of zij elders in fabrieken of kantoren gaan werken, dat verplaatst slechts de moei lijkheden. Zij zullen rechtsreeks deel moeten nemen aan de voortbrenging van levensmiddelen, dus boerenwerk moeten gaan verrichten in streken, waar hun handenarbeid en hun meer kennis en ontwikkeling in staat moeten zijn de voortbrenging te vermeerderen. Wellicht kan een verandering cn ver deeling der groote landgoederen in Duitschland en Oostenrijk wat goed doen, doch de productie zal 'daardoor niet zooveel stijgen. Allicht zal er in Rusland wel plaats zijn voor de talloos velen, die in de Germaansche landen niet kunnen blijven, doch dan zal de toestand daar nog heel wat moeten veranderen. Indien het grondgebruik en het grondbezit daar zoodanig geregeld worden, dat personen met weinig ver mogen op gemakkelijke voorwaarden boerderijen van 60 a 80 Hectaren land in vruchtbare streken in gebruik kun nen krijgen, dan is er voor tal van niet- Russen gelegenheid om, zonder omweg via hun arbeid in nijverheids-onderne mingen zelf en eigenhandig hun brood uit de aarde te verkrijgen. Ieder gezin, dat op die wijze in zijn eigen levensmiddelen voorziet, geeft drievoudige winst het maakt het-deel vrij, dat het anders als industrie-arbei der zou verbruiken en dat uit verre landen moet worden ingevoerd het zorgt voor zichzelf ter plaatse waar het gezin zich vestigt en het levert door het overschot der landbouw-voort- brengselen, die uit het nieuwe iand- bouw-bedrijf voortkomen, levensmid delen voor hen, die in het oude beroep zijn gebleven. Hoe meer aanbod van granen enz. er is, des te eerder zal de prijs dalen en zal het spoediger mogelijk worden om het verarmde Europa weer op de been te helpen. Naast het ontvangen van crediet zul len de hulpbehoevende landen dus moe ten trachten hun industrie-arbeiders in landarbeiders om te zetten, kan het, dan in de eerste plaats door hèt ver breken van het groot-grondbezit, al thans overgroot grondgebruik in eigen land, en tevens koloniseeren van vruchtbare nog weinig bevolkte landen in de nabijheid, waar de. landverhuizers ook maar een plaats kunnen vinden. Lang niet overal zullen zij welkom zijn, en lang niet overal zullen zij kunnen ikomen, doordat er geen voldoende scheepsruimte is en de menschen de overtocht niet kunnen betalen. Behalve in Rusland is er nog plaats genoeg in Mesopotamie, doch daar zullen de En- gelschen wel bezwaar tegen hebben en in Noord-Mantsjoerije, waar men den tegenstand van China en van Japan te gen Europeesches landverhuizers heeft cn waar de Chineesche koelie voor veel minder loon wil werken, dan een Euro peaan met mogelijkheid kan doen. Ziet men geen kans om de overbe volking van millioenen menschen uit Germaansch Europa weg te krijgen, dan kunnen alle credieten ter wereld niet verhinderen, dat zij in ongetelde aantallen verhongeren moeten, met al de ellende, die daarmee gepaard gaat. DE OMWENTELING IN DUITSCH LAND, Dat bij de verwarring welke thans in Duitschland heerscht, de berichten el kaar dikwijls tegenspreken is gemakke lijk genoeg te te verklaren. Bovendien valt liet moeilijk nu precies te zeggen welke de juisle berichten zijn. Echter schijnt thans wel ais vast staande te kunnen worden medegedeeld, dat de nieuwe regeering begrepen heeft dat, wil zij iets bereiken, zij althans ze ker moet trachten te onderhandelen met de oude regeering. Ontegenzeggelijk heeft de nieuwe regeering een grooten steun achter zich, doch dien heeft de oude regeering ook nog. Bovendien is een zeer belangrijke factor, dat de ge allieerden dc meest nauwgezette uit voering der vredesvoorwaarden verlam den. en de Duitsche regeering welke regeering daar houden zij geen rekening mede daarvoor aansprakelijk stellen en zij zullen wel zulke krachtige, maatregelen nemen dat van transigee- ren in deze geen sprake kan zijn. Hoe kan nu een Duitsche regeering, welke eigenlijk geen regeering js d vredesvoorwaarden uitvoeren Het is daarom maar verstandig <jat de twee partijen elkaar voorloopig hand hebben toegestoken en zooals wij hedenmorgen door aanplakking aan ons bureau bekend maakten de nieu we regeering met de oude onderhands lingen heeft aangeknoopt. Op algemeene grondslagen wordt een kabinet uit vakministers gevormd. Binnen twee maanden zullen verkie zingen zoowel voor dèn Rijksdag a|s voor den Pruisischen Landdag worden uitgeschreven. Ebert blijft voorloopig aan tot de nieuwe verkiezingen hebben plaats had. s De toekomstige rijkspresident zal door liet volk worden gekozen. De nieuwe regeering publiceert nog het volgende over de grondslagen der nieuwe onderhandelingen met de vroe. gere regeering. Door uitbreiding van den economi. schen raad en van de bedrijfsraden wordt een tweede kamer gevormd. De nieuwe en oude regeering geven ge meenschappelijk een verklaring uit, dat onder de tegenwoordige omstandighe den een algemeene staking een misdaad jegens het volk zou zijn. Tot dat over deze punten een beslis sing zal zijn genomen, heeft Kapp ut' de vorming van 'n ministerie afgezien, en den oudsten in rang der onder staatssecretarissen belast met de lei ding der zaken. Generaal veldmaarschalk Von Hin denburg heeft aan dg regeering-Kapp, aan het adres van generaal Von Lutt- witz een telegram gericht, waarin hij den Berlijnschen autoriteiten dringend verzoekt de troepen uit Berlijn terug tc trekken en den constitutioneelen toe stand te herstellen. Tegelijkertijd heeft Hindenburg zieli tot Rijkspresident Ebert gewend, hem mededeeling gedaan van zijn telegram naar Berlijn en hem verzocht, in de kwestie der nieuwe verkiezingen voor de Nationale Vergadering toe te geven. De uit de revolutie van 1918 bekt*. Garbi heeft, naar uit Kiel wordt gemclA, een oproep tof de arbeiders gericht, om zich tegen de voorgenomen landing van marinetroepen te weer te stellen Daarop is een troep gewapende arbei ders opgerukt. De landende marine- troepen werden met snelvuur ontvan gen. Kapitein ter zee Muenich en een fregatten-kapitein zijn gedood, even als een aantal mariniers. Bij de pogin gen, om de gewonden weg te halen vielen nog meer slachtoffers. Ten slotte gelukte het den marinetroepen de ar beiders te verdrijven en het marine-de pot te bezetten. De arbeiders trokken zich terug naar het arsenaal Friedrichs- ort. De marine-troepen maken zich ge reed, om dit arsenaal te bestormen Zondag had te Leipzig een demon stratie plaats. Naar nu gebleken is, hebben de vrijwilligers tengevolge van een misverstand op liet volk geschoten. Men meldt, dat er 15 tot 20 dooden ge vallen zijn. Gisterenmorgen hebben de arbeiders bij Krupp het werk neergelegd, In de stad is het zeer druk. Gisterenmiddag om 2 uur werd een betooging gehouden, waarbij de muziek rondging en roode vlaggen werden rondgedragen. Voor het stadhuis kwam hef tot een botsing met de veiligheidsweel'. Er vielen ver scheidene schoten,, zoodat meerdere personen gedood en gewond zijn. Bij de botsing te Frankfort zijn U dooden en meer dan 100 gewonden ge vallen. In een voorstad van Frankfort zijn 8 communisten in hechtenis geno men, die uit ecu schuilplaats mac/iine- geweren en ammunitie met een auto hadden afgehaald. Bij een demonstratie voor het stad huis te Dortmund is gisterenochtend een schietpartij ontstaan, waarbij ma chinegeweren zijn gebruikt. Het eene bericht noemt 8 dooden, het andere 17, Overigens is alles kalm, in de stad zijn biljetten der meerderheidspartijen aan geplakt, welke de arbeiders aansporen tot hervatting van het werk. Op verschillende plaatsen te Berlijn is het Maandagmiddag en Maandag avond tot ernstige schietpartijen geko men. Bij de Hallesche Tor werd de af trekkende wacht bedreigd. De solda® schoten een meisje werd gedood W twee mannen zwaar gewond. In de Brenncrstrasse en de Invaliden- strasse schoot de rijksweer, die door de menigte bedreigd werd, eerst met losse patronen, doch daarna met schérp. Viel personen zijn gedood of gewond. Een deel der troepen werd ontwapend. Toen er versterking kwam opdagen, nam tie menigte de vlucht. Ook te Steglitz werd met scherp ge schoten. Acht of tien personen zijn ge dood, een groot aantal meet of minder zwaar, gewond. Hoewel de algemeene staking eerst gisteren verwacht werd, had Berlijn reeds Zondag het voorkomen, alsof tie staking uitgebroken was. Het tramver keer stond geheel stil, terwijl het ver keer op den ondergrondschcn en boven- grondschen spoorweg zeer onregelma tig plaats vond. In de voorsteden was sedert Zaterdagavond geen electrisd' licht meer te verkrijgen cn Zondagmor gen 10 uur wertfte ook de waterleiding niet meen Beweerd werd, dat dit nie een gevolg van de staking was, dot te wijten was aan het optreden van o

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2