ÏA4mT^BEiiciTii de arbeiders over den meu- £e" tocstand worden ingeieid. De re- edn" wil de zinspreuk „vrede, veilig-- ifd "n brood" van een hol woord tot 'daad maken. Van 'beden af mogen de Berlijnsche hinden weer zonder beperking verschij- n nok de „Vorwarts" en de „Frei- Fr zal geen censuur worden uit- eeoefend. De regeering behoudt zich liter het recht voor, die couranten te verbieden, die haar bijzondere moeilijk heden in den weg leggen. nisterenmorgen had een demonstra- te Essen van meer dan oö.OOO arbei ders plaats, die met vaandels door de straten trokken. De regeeringstroepen die van machi negeweren voorzien waren, verspreid den volksoploopen. Het schijnt dat de communistische nartijen voornemens zijn de vitale be drijven der stad te overweldigen en in lu,n bezit te nemen. Door de geheele stad Berlijn trokken hsieren patrouilles der groene zeker- heidsweer en der rijksweer, aangevoerd hoorvon Gcibel, door een joelende me- „i»ie begeleid. Tot botsingen is het echter nog nergens gekomen. De regee ring heeft een verbod uitgevaardigd leen agitatie voor de algemeene sta king. De bevelhebber, generaal Von Lüttwitz, heeft de volgende verorde ning uitgevaardigd Op grond der verordening van 13 Ja nuari zijn in het belang van de hand having der openbare orde en bescher ming der veiligheid in Berlijn, Span- dau en alle omliggende gemeenten alle vergaderingen, samenscholingen en verzamelingen van menschenmassa's verboden. Voor openbare vergaderin gen in besloten ruimten is eene vergun ning noodig. in het universiteitsgebouw had Za terdagmiddag een vergadering plaats van studenten, waarin het besluit om de hoogeschoo! voorioopig te sluiten, werd bekend gemaakt. De advocaat- jeneraal Zumbreich, die in aanmerking iomt voor de portefeuille van justitie, ontvouwde het programma der nieuwe regeering en richtte tot de studenten een oproep tot aansluiting bij het vrij willigerskorps. Zaterdagmiddag is het te Keulen tol vrij ernstige ongeregeldheden gekomen. De te voren aangekondigde optocht van arbeiders trok om 3 uur door de straten het aantal deelnemers bedroeg ruim 50.000. Het duurde meer dan 3 uur voor de dicht opeen gedrongen rijen betoogers voorbij getrokken wa ren. De tocht trok langs het raadhuis en de regeeringsgebouwen op de Neu- matkl. in den stoet werdén taTrijke bor den medegedragen, waarop in ernstige en humoristische bewoordingen dé pro testen van de deelnemers te kennen gegeven werden, en die vooral tegen de woekeraars en kettinghandelaars waren gericht. Op de Neurharkt werd de menigte toegesproken, waarna een motie werd aangenomen, waarin uiting gegeven werd aan de geweldige ontstemming door den levensmiddelennood en de hcoge prijzen in het leven geroepen. Terwijl de bevolking nood en gebrek lijdt, worden in restaurants door tus- schenkomst van de woekeraars en ket tinghandelaars allerlei levensmiddelen beschikbaar gesteld tegen ongehoorde prijzen. Aangedrongen werd op krachtige maatregelen en desnoods het invoeren van lijfstraffen vooral werd ook aan gedrongen op het sluiten van het „gat" in hef westen, op het aanstejlen van Duitsche douane en het tegengaan van luxe-invoer. De betooging verliep vrij ordelijk. Na afloop was het een levensgevaarlijk gedrang. Om 6 uur trokken enkele troe pen door de straten. De restaurants en café's werden gesloten. Toch kwam het tot uitspattingen, deels door kwa jongens veroorzaakt. Het mooie Arca dia hotel in de Hohe-Strasze werd uit geplunderd. De levensmiddelen werden geroofd en de inventaris op straat ge worpen. De orde werd in den loop van den avond met behulp van Engelsche troepen te voet en te paard hersteld. FRANSCHE PERSBESCHOUVVINGEN. Met „Journal des Débats" zegt Het wang der gebeurtenissen, waarvan Wijn thans het toonee! is, kan aan wemand ontgaan. Zij bewijzen de kortdurende kracht van de militairis- «sche en monarchistische elementen, die op het oogenblik in het binnenland revanche trachten te nemen, maar die er zonder twijfel ook aan denken, in de 'cekomst in het buitenland revanche te oeken. Misschien is het verkieslijk, dat oeze attractie reeds in werking is ge treden. Op liet oogenblik en gedurende ta- im 'angen tijd zijn de Pruisische imperialisten in staat tegenover het v' and een ernstige bedreiging te ,rmen- Zij zijn evenwel aan de wille- ur van de geallieerden overgeleverd, or hun daad herinneren zij de politici n tie overzijde van het Kanaal en aan overkant van den Atlantischen ren aan werkelijkheid. Deze wa- dat 7 ite zeer 8enc'gd aan te nemen, i ondcn tegenover een hervormd tem'm dat men zooveel mogelijk beurt»0® m°est komen. De jongste ge- plirht d'ssen'bewijzen, dat het de eerste der geallieerden is te waken voor een strikte tenuitvoerlegging van het verdrag van Vetsailles tot een blijvende ontwapening van Duitschland. Wij zijn overtuigd, dat alle geallieer de regeeringen de voor de hand liggen de conclusie uit deze gebeurtenissen trekken en dat zij onmiddellijk de maat regelen zullen nemen, welke noodzake lijk zijn. Door thans reeds tot een staatsgreep over te gaan, bewijzen de Duitsche imperialisten in ieder geval geen sterk ontwikkeld politiek begrip te hebben, en nog niet voldoende den tegenwoordigen toestand te begrijpen. Ze geven aan de wereld een waarschu- "wing. Het is op het oogenblik nog ge makkelijk maatregelen te nemen, indien men er onmiddellijk toe overgaat. De „Temps" is niet minder scherp in zijn oordeel. Men moet thans den vrede van de wereld redden, zegt het blad. De vrede is onbestaanbaar met een terug- kfeer van het oude Pruisische regime en zelfs zou het een dwaling zijn, indien men blijft bij de illusoire waarbor gen, die wij thans ineen zien storten. Als wij niet de deur willen openlaten voor een oorlog, nog verschrikkelijker dan dien wij reeds gehad hebben. En als wij niet opnieuw miliioenen menschen ter dood willen veroordeelen, dan moet men erkennen, dat het Duit sche rijk, meer gecentraliseerd en daar door- mee* gepruissianiseerd dan ooit, niet kan voortbestaan in het tegen woordige Europa, dat den vrede wil. De democratiseering van het Duitsche rijk was slechts décor, zijn ontwape ning was slechts bedrog, de mensch- heid wil andere waarborgen. De golven van bloed zouden komen over de hoof den van hen, die deze waarborgen niet zouden weten te geven. DE MÜLITAIRISEERING VAN DEN ARBEID IN RUSLAND. Een draadloos bericht uit Moskou verspreidt het volgende manifest van de sovjetregeering aan de arbeiders „Schaamt u, kameraden De arbei ders van de spoorwegwerkplaatsen van de noordelijke spoorwegen hebben gedurende de maand Januari meer dan duizend arbeidsdagen verknoeid door vrijaf te nemen. Iedere arbeider heeft feiteiijk vier dagen verspild. Nu milii oenen menschen honger lijden, is het onmogelijk om tien millioen pud brood te vervoeren ten gevolge van het ge brek aan locomotieven en de spoor wegarbeiders willen nu een paar dagen in de week luieren. Aan die misdaad moet een einde komen en de niet-arbei- denden zullen er voor verantwoordelijk worden gesteld en zullen moeten wor den gedwongen om den arbeidstijd in te halen, waarvan ze de republiek heb ben bestolen. Het is noodzakelijk de krijgswet in te voeren in de spoorwegwerkplaatsen en de schuldigen de volle gestrengheid van de krijgswet te doen gevoelen. Het is niet voldoende om redding te ver wachten van het buitenland, dat ons nieuwe locomotieven zal moeten ver schaffen. Het is noodig de inwendige blokkade te bestrijden en onze locomo tieven en wagens te herstellen. Alleen door een hardnekkigen strijd op het arbeidsfront alleen als alle arbeiders, in de eerste plaats het spoorwegper soneel, hun plicht doen alleen dan zullen we een einde kunnen maken aan den noodlottigen stand van zaken, den honger kunnen overwinnen en de so vjet-republiek kunnen redden." VERKLARINGE&I VAN ASQUITH. In een aan een feestmaal van het overzeesch comité van de unie voor den volkenbond gehouden redevoering, heeft Asquith gezegd, dat er veront rustende of althans teleurstellende tee kenen zijn in de atmosfeer, die den volkenbond omringt. De kwestie van Turkije en de kwestie van de betrek kingen met Rusland baren nog altijd zorg. En andere onbevredigende factor in den internationalen toestand is. dat Amerika geen lid van den volkenbond is. Proefnemingen, zooals die van een Europeescli concert, zijn al eens op mislukking uitgeioopen. Lord Robert Cecil zeide, dat het suc ces van den volkenbond geheel afhing van den volkssteun. De allerbelangrijk ste kwestie was die van de beperking der oorlogstoerustingen. Te Delft is een student gearres teerd wegens herhaalde diefstallen van geld uit kledingstukken, welke door studenten, die roeiden, in het sportge bouw van de studenten roeivereeniging Laga waren achterlaten. Enkele da gen geleden heeft hij nog een bankbil jet van 100 gestolen. Te Heerenveen is gevankelijk bin nengebracht de ongehuwde arbeider T. Z. te Idskenhuizen, verdacht van in braak, bedreiging en diefstal bij den veehouder Hoekstra te Foliega. Uit liet relaas, dat de inbreker nog dienzelfden nacht, aan zijn zwager, bij wien hij inwoont, deed, 'blijkt, dat hij door een zoldervenster is ingebroken en over den stalzolder de kamer heeft be reikt. Daar heeft hij een schot uit een browning gelost en dreigende met dat wapen, met een rooden zakdoek voor het gezicht, geroepen „je geld of je leven." De boerin heeft hem uit een geld kistje' toen 100 gld. gegeven, hij heeft ectiter ook het kistje meegenomen, dat slechts rekeningen bevatte. Dreigende met de browning heeft hij toen den boei en boerin naar bed gejaagd en heeft door de zijdeur de boerderij verlaten. Kistje eh zakdoek zijn in een sloot te ruggevonden. Bij confrontatie heeft de boer den inbreker stellig herkend. Na verhoor gaf de rechter van instructie last tot gevangenhouding. Het zedenschandaai. in het huis van bewaring en het Pro voosthuis te Scheveningen zijn thans 10 heeren, wegens het zedenmisdrijf, ingesloten. Tot heden is gebleken dat er ongeveer 75 jongens van 12 tot 20 jaar betrokken zijn bij het schandaal. Het misdrijf werd gepleegd te Laren (N.H.) en den Haag. Zaterdag bleek, dat er eenige verdachten gevlucht waren naar België en Zwitserland. Zekere J. de Jong uit de gemeente Gaasterland vertrok in 1907 naar Ame rika. In 1914 werd hij voor de mobilisa tie van het Nederlandsche leger opge roepen. Zich toen op de Filippijnen be vindende, ontving hij dien oproep niet vroeg genoeg, om nog te kunnen ver trekken. Hij werd toen bij het Amerikaansche leger ingedeeld, vertrok naar het front, en was voor enkele dagen nog bij het bezettingsleger aan den Rijn. Tweemaal poogde hij tevergeefs naar ons land te vluchten, de derde maal gelukte dit. Hij kwam bij zijn familie in Friesland en... werd als deserteur van het Ne derlandsche leger aangehouden en ter beschikking van de militaire autoritei ten gesteld. Uit een zending sigaren, per spoor te Hengelo aangekomen, werd een kist je vermist. Vrijdag was uit een pak sajet garen gestolen. Kleine diefstallen zijn op de spoorwegen aan de orde van den daggroote zijn niet zeldzaam. Voor enkele weken moest de directie der Hoilandsche Wolweverij plm. f 1600 schade boeken, want de maatschappijen vergoeden 60 et. per K.G. Deze kleine vergoeding ontslaat haar van de moeite gestadig controle te oefenen, doch 't ligt ook voor de hand, dat de spoorweg- diefstallen zullen aanhouden, zoolang de directies zulk een kolossale vergoe ding geven. De Kamer van Koophandel te Hengelo kreeg onlangs nu op haar request om volledige vergoeding. Ver zenders doen wei bij verzending de waarde te laten aanteekenen. Vrijdagavond werd door een bur ger bij de Tweede Wittenburgerstraat te Amsterdam een koffertje gevonden, dat hem gevaarlijk voorkwam door het opschrift „Vorsicht". Hij deponeerde het op het bureau Kattenburgerstraat, waar bleek dat het zeven pijpjes bevat te met vermoedelijk ontplofbare stoffen. Een inspecteur bracht het ter onderzoek over naar de artillerie-inrichtingen te Heinbrug. Door een wervelwind, welke over Turkey Creek Valley heeft gewoed zijn 10 personen gedood en 8 gewond. Een man is duizend voet ver van zijne wo ning te Molva meegevoerd en aan den fegenovergestelden oever van de rivier tot bewijstzijn gekomen, zag hij zijn broer iu het water worstelen maar kon hem niet te hulp komen. Een trein van 8 wagons is 200 voet ver verzet en los geslagen, maar niemand is gewond. Te Nevada zijn 3 personen gedood en is aan gebouwen enz. een schade aange richt van 100.000 dollar. In de zaken wijk is geen huis er ongeschonden afge komen. Naar de Brusselsche „Standaard" meldt, hebben Dinsdagmiddag drie werklieden de onvoorzichtigheid be gaan tijdens hun middagmaal koppen van granaten los.te schroeven met het ongelukkig gevolg, dat een der hel- sche machines ontploft is. Twee hun ner werden letterlijk aan stukken gere ten. De derde, bedenkelijk gekwetst, werd naar het hospitaal te Veurne ge bracht. De schoolkinderen te Tónna, in Glamorgan, die staakten omdat zij een nieuwen bovenmeester hadden gekre gen. die hun niet aanstond of liever omdat hun vroegere tijdelijke boven meester niet voorgoed was benoemd hebben Dinsdag een wapenstilstand afgekondigd en zijn allen weer naar school gegaan. De ouders dreigen met directe actie, ais er naar aanleiding van het gebeurde vervolgingen door den politie-rechter mochten ingesteld wor den. De Engelsche munt miste nu en dan een staaf goud, waardoor ver schillende werklieden van de munt on willekeurig, maar, naar later bleek, ten onrechte van diefstal werden verdr,cht. De verdenking viel geruimen tijd niet op een der werklieden, die een houten been heeft, totdat zijn buren bemerkten, dat hij des avonds na thuiskomst iets in den tuin begroef. Dientengevolge werd hij op zekeren avond heimelijk gadegeslagen door een rechercheur, die den man met het houten, been in zijn tuin een staaf goud. zag begraven. Bij onderzoek werden in den tuin verschil lende staven goud gevonden ter waar de van 20.000 pd.st. Hij had deze sta- j ven gestolen en in zijn houten been ver- i voerd. i Gedurende het regen- en windweer van de twee eerste maanden van dit jaar werden ongewoon lage barometer standen geconstateerd, te Stockholm zelfs 715 m.M., wat gedurende 50 jaar niet gebeurd was. De laagste stand was in Zweden 709 m.M. en men moet tot 1821 teruggaan, om dit te vinden. In Parijs werd toen een record van 173.1 geconstateerd hetzelfde cijfer viel eenige tientallen jaren later te consta- teeren in Schotland, in 1884 daalde de barometer daar tot 694.25. De laagst bekende barometerstand is die van 22 December 1881, toen bij een cycloon 687.8 geregistreerd werd. EEN GOUDEN JUBILEUM. AMSTERDAM. Van het gebouw aan den N.-Z. Voorburgwal, waar de bu reaux van het'„Nieuws van den Dag" gevestigd zijn, wapperde gisteren de driekleur ter eere van het vijftigjarig bestaan van dit blad. In de middaguren werd een drukbezochte receptie gehou den in een der lokalen. Een groot aan tal bloemstukken, even^oo vele ge schenken hadden langs dé wanden een plaats gevonden. Het lokaal was geheel gevuld met belangstellenden, onder wie wij opmerkten enkele hoofdredacteuren en vele journalisten, toen de president- commissaris de heer D. Schadd naar voren trad en den directeur, den heer J. Flinke, gelukwenschte met het gouden feest. Na. hem volgden nog vele ande ren, onder wie de hoodredacteur, de heer C. Easton, die sprak namens de redactie, mr. van Santen namens de drukkers enz. enz. Zij boden mede stof- welijke bewijzen van belangstelling aan. De directeur, de heer Funke,. dankte hen allen voor de belangstelling. Na afloop der receptie vereenigden commissarissen, directeuren en redactie benevens enkele genoodigden zich aan een maaltijd in den huize Couterier. DE OMWENTELING IN DUITSCHLAND. BERLIJN. (V.D.) De. tot de meerder heidspartijen behoorende afgevaardig den der Nationale Vergadering hebben reeds een protest-actie ingeleid. Zij zijn voornemens een openbaren oproep uit te vaardigen, om de vergadering ter stond weder te doen bijeenkomen, hei- welk eventueel in de provincie zou plaats hebben. De rijksminister Schitter wordt.in zijn woning bewaakt, daar hij niet zijn eerewoord heeft willen geven, niets tegen de nieuwe regeering te zullen onderwerpen. De meeste ministers zijn uit Berlijn ontkomen. HAMBURG. )V.D.) Door de Berlijn- sche gebeurtenissen is men alhier ver rast geworden. De hier aanwezige troe pencontingenten zijn nog steeds vast in de hand hunner officieren en houden goede discipline. De Hamburgsche Se naat is heden n.m. om 1 uur in voltalli ge vergadering op het raadhuis bijeen gekomen onder voorzitterschap van den Senaatspresident, om te beraadslagen over de aan te nemen houding. MAAGDENBURG (V. D.) Ook te Maagdenburg is men door de gebeurte nissen te Berlijn uiterst verrast gewor den. De arbeiders zijn om 1 uur n.m. in algemeene staking gegaan. Tot rustver storingen is het tot lieden nog niet ge komen. ESSEN (V. D.) Zaterdagmiddag is bij Krupp het werk neergelegd. Des avonds hadden ernstige onlusten plaats, waarbij vele personen gewond werden. FRANKFORT (V. D.) Hier is de al gemeene staking afgekondigd. Het is tot hevige onlusten gekomen. Het uit voerend comité heeft besloten den „Frankfurter General Anzeiger", de „Frankfurter Nachrichten" en het „Frankfurter Volksbiati" te verbieden. Ook te Aken en Hannover is de alge meene staking afgekondigd. BOCHUM (V. D.) De Duitsche mijn- werkersvereeniging heeft besloten nog niet het stakingsparool uit te geven, maar een afwachtende houding aan te nemen en hunne beslissing te doen af hangen van de houding der andere ar- beidersvereenigingen. KEULEN (V. D.) De Christelijke vakvereenigingen van Keulen hebben besloten zich achter de oude regeering te stellen. EEN PROCLAMATIE VAN DE NIEUWE REGEERING. BERLIJN (V. D.) De nieuwe regee ring heeft proclamatie uitgevaardigd, waarin gezegd wordt, dat de regeering igeen monarchistische staatsgreep be doeld heeft, maar slechts gehandeld heeft in het belang van het vaderland. Tegenstakingen en elk soort van agita tie zal de regeering echter met de uiter ste gestrengheid optreden en zij zal eventueel niet schromen over geheel Duitschland den staat van beleg af te kondigen. De nieuwe verkiezingen ?;ul- len gehouden worden, zoodra orde en rust in het nieuwe rijk hersteld zijn. GEVANGEN GENOMEN MINISTERS ALS GIJZELAARS. BERLIJN. (V.D.) De regeering heeft in een officieele proclamatie verklaard, dat de gevangen genomen ministers Hirsch, Heine, Haenisch. Sudekom en Schitter als gijzelaars beschouwd zul len worden. Dit geschiedt met het oog op de geproclameerde algemeene sta king. DE ALGEMEENE STAKING !N DUITSCHLAND. BERLIJN. (V.D.) Zondagmorgen is de algemeene staking begonnen. De electriciteitsvoorziening loopt gevaar. De gezamenlijke Wurtumbergsche, Saksische en Hessische regeeringen hebben verklaard, dat zij geen bevelen van de nieuwe regeering te Berlijn zul len aanvaarden en dat zij front zullen maken tegen de reactie. De technische Nothilfe heeft ingegrepen. DE STAKING BREIDT ZICH UIT. BERLIJN. (V.D.) De staking breidt zich snel uit. De ambtenaren van de posterijen en telegrafie zullen zich bij de staking aansluiten, terwijl men ook verwacht dat de spoorwegarbeiders het werk eveneens zullen neerleggen. Algemeen verwacht men dat een bot sing niet zal uitblijven. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is op de Alexanderplatz een bot sing voorgekomen, waarbij gewonden vielen. EEN POLITIEKE CONTRA BEWEGING. DUSSELDORF. (Part. „Hbld.") De politieke contra-beweging in het in dustriegebied neemt met de snelheid van een lawine een radicaler karakter aan. In openbare vergaderingen wordt medegedeeld, dat na een tusschen de vereenigde communisten, onafhankelij- ken en meerderheids-socialisten getrof fen overeenkomst, de arbeiders morgen hun werkplaatsen zuilen opzoeken en dan raden zullen kiezen, waarna zij de werkplaatsen weer zullen verlaten. De raden zullen den grondslag vormen van de politieke tegen-actie. Ze zullen de dictatuur van het proletariaat voor bereiden, de politieke gevangenen met behulp der arbeiders bevrijden en de socialiseering snel doorvoeren. De mas sa's zullen aan de raden leiding geven. GENERAAL MARKER OVERGELOOPEN. BERLIJN (V'. D.) Uit Dresden wordt gebeidGeneraal Marker is met zijn geheele troepenmacht naar de nieuwe regeering overgeloopen. Als gevolg hiervan is de oude regeering uit Sak sen gevlucht en is, naar men vermoedt op weg naar Stuttgart. Ook daar moet de beweging echter veld winnen en de nieuwe regeering is van plan maatrege len te nemen om voornamelijk Ebert en Bauer op te vangen. Naar verluidt is de regeering van plan de leden van het oude ministerie 'n proces wegens hoog verraad aan te doen. DE INDRUK IN WEENEN. WEENEN. (V.D.) De gebeurtenissen in Berlijn hebben hier'een groote op winding veroorzaakt, niet alleen om de politieke redenen, maar in de eerste plaats in verband met den economi- schen toestand. Men verwacht, dat deze gebeurtenissen een ernstigen terugslag op het economische leven zuilen heb ben. De voorziening van Oostenrijk met levensmiddelen is tengevolge van de havenstaking in Nederland toch reeds zeer verstoord en men vreest, dat door het uitbreken van de algemeene staking in Duitschland de toevoer geheel zal worden afgesneden. OOST-PRUISEN STEUNT DE NIEUWE REGEERÏNG. De Oberprasident van Oost-Pruisen, Winnig, en de opperbevelhebber van liet lste Wehrkreiscömmando, generaal von Estorft, hebben den 14n Maart het vol gende telegram aan rijkskanselier Kapp gezonden in Oost-Pruisen wordt heden de vol gende bekendmaking gepubliceerd De wijziging der regeering is tot dus ver zonder bloedvergieten verloopen. Ia Berlijn en in geheel Pruisen heerscht rust. Het volk heeft zich geschikt in den nieuwen vorm van het bewind. Daar mede is een nieuw feit geschapen, dat ook onze provincie Oost-Pruisen dwingt tot het innemen van een standpunt. Wij Oost-Pruisen, rondom door vijandelijke naburen omgeven, moeten iedere ont wikkeling met vreugde begrepen, die voor onze provincie rust en productie- mogelijkheid belooft. De nieuwe regee ring belooft met verwerping van alle reactie de vrijheidsgezinde verdere ont wikkeling van het constitutioneel leven. Zij zai, steunend op de arbeiders, met nadruk voor het herstel van het econo misch leven opkomen en den interna tionalen betrekkingen recht laten we dervaren door de uitvoering van het vredesverdrag. Steunend op deze ver klaring en geleid door het streven, de orde onder alle omstandigheden te handhaven, erkennen wij de nieuwe re geering als bekleedster van de feitelijke macht, terwijl wij haar bij de uitvoering van het door haar bekendgemaakte pro gram steunen. EEN GEHEIME CONFERENTIE DER MEERDERHEIDSPARTIJEN. De geheime conferentie van de par tijleiders der meerderheidspartijen, die Zaterdagavond op een geheime plaats is gehouden, duurde verscheidene uren. De sociaal-democratische leiders deden verslag van hun onderhandelingen met de onafhankelijken, die niet tot over eenstemming hebben geleid, daar de onafhankelijken weigerden deel te ne men aan eenigerlei actie ten gunste van een regeering, waarvan ook Noslce deel uitmaakt. Volgens het laatste voorstel, waarover Zondag verder wordt onder handeld, zal Noske zoo lang zijn func tie waarnemen, tot de witte terreur is

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3