ste helft van Februari !4 ct., de tweede helft dier maand 13 ct. Met 1 Maart jl. werd een prijs vastgesteld door de zuivelfabrieken van 12 ct. en. thans, in gegaan S Maart 10 cent per liter, ter wijl nog verdere verlaging in het uit zicht wordt gesield. Landelijke collectieve arbeids overeenkomst. Er worden onderhandelingen ge voerd voor liet tot stand brengen van een landelijke collectieve arbeidsover eenkomst voor het timmer-, metsel-, grond- en cement-ijzerbedrijf. De Bond van Patroonsvereenigingen in Neder land en de R. K. Bond van Bouwpa- troons, welke in deze samenwerken, hebben aan de desbetreffende bonden .van bouwvakarbeiders een ontwerp- collectieve arbeidsovereenkomst toege zonden, waarover reeds besprekingen zijn gehouden. Het ligt in de bedoeling, nadat overeenstemming zal zijn ver kregen, de regeling met Mei in werking te laten treden. Stads- «n Provincienieuws VLISSINGEN, 13 MAART. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF MAANDAG 15 MAART Beschuitbereiding. De minister van landbouw maakt be kend, dat de regeeringsbloem, bestemd voor de beschuitbereiding, met ingang van 15 Maart 1920 zal worden geleverd voor ƒ38.40 per 100 K.G. af fabriek. DE „ZEEUAND". De heer Kalft' heeft eindelijk open kaart gespeeld. Hij heeft aan alle on zekerheid zoo deze tenminste nog bestond een einde gemaakt en thans onomwonden verklaard, dat verplaat sing ran de maatschappij „Zeeland'' naar den Hoek van Holland noodzake lijk is. Wij weten, dat ons gemeentebestuur actief is en niets zal nalaten om voor onze belangen krachtig op de bres te staan. Het is bovendien bekend, dat de re geering het niet zal gedoogen, dat de „Zeeland" zal verplaatst worden en de positieve verklaring, welke nog kort ge leden door de ministers van binnenland- sche zaken en van waterstaat te dien opzichte aan den burgemeester is af gelegd, geeft ons grond voor ons op timisme, dat wij niet behoeven te vree zen voor de verplaatsing naar den Hoek van Holland. Dit neemt evenwel niet weg, dat wij uiterst waakzaam moeten blijven. Het mag wel verondersteld worden dat de heer mr. E. Fokker die, als pre- sident-conunissaris van de „Zeeland", over alle gewenschte gegevens be schikt, den heer Kalft van ant woord zal dienen en zullen wij onze lezers van de verdere eventueele ge- dachtenwisseling over deze, voor onze gemeente zoo hoogst gewichtige quaes- tie geheel op de hoogte houden. Wij willen echter de aandacht vestigen op een merkwaardige uitlating van den heer Kal ff, waar hij zegt, dat het machtsmisbruik der spoorwegen niet zoo groot is, hoewel zij de helft der aandeden van de maatschappij „Zee land" in haar bezit hebben. Er wordt bijgevoegd dat zij (de spoorwegen) van dat bezit nog geen enkel dwingend gebruik hebben gemaakt (cursiveering van ons) doch en dat is de conclusie die wij er uit kunnen trekken dat wit nog niet zeggen, dat niet 't avond of morgen van dat recht gebruik zal wor den gemaakt. Op deze uitlating is zeker ten volle van toepassing Vlissingen past op uw saeck Wij vestigen de aandacht op het belangrijke stuk door den heer Laer- noes over de ,,Zeetand"-route, dat on der de rubriek „Ingezonden Stukken" voorkomt, welk stuk naar alle groote en provinciale bladen in ons land is gezonden. Het college van Burg. en Weth. zal ook het antwoord op hei schrijven van den heer Kalft niet schuldig blijven en met tal van doorslaande bewijzen aan- toonen dat verplaatsing van de „Zee land" niet in het belang van deze maatschappij is, doch alleen van Rot terdam. Het gemengde geheelonthouders zangkoor „Door Onthouding Ver- eenigd", directeur de heer J. F. J. Machgeels, geeft Zaterdag 20 Maart, des avonds 8 uur, in het Concertgebouw aan de Emmastraat een uitvoering. Voor het examen van apotheke's-as- sistente is te Amsterdam geslaagd mej. P. P. Spruit, alhier. Voor het examen van machinist di ploma C (practisch gedeelte) is ge slaagd de heer J. W. Suurmond, leer ling van de De Ruyterschool. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Januari 1920 bevorderd tot hoofdcom mies bij het Rijksarchief in Zeeland te Middelburg mr. A. Meerkamp van Emb- den, thans commies bij dat archief. Nederlandsche Reisvereeniging. Voor do afdeeling Walcheren van de Ned. Reisvereeniging werd giste renavond in „de Oude Vriendschap" een lezing met lichtbeelden gehouden door den lieer J. Zietse. De belangstelling was vrij groot en na een openingswoord door den voor zitter, ieidde de heer Zietse ons, na een korte inleiding, van Vlissingen langs den Rijn naar het Engadin. Wij kregen tal van mooie foto's, op deze reis be trekking hebbende, te zien, waardoor bet gesprokene duidelijk werd toege licht. Gedurende de pauze gaf de secretaris een duidelijke uiteenzetting van het doel der Neu. Reisvereeniging en wees cr op, dat er hier ter stede nog slechts 44 leden van de vereeniging zijn, welk getal voor Vlissingen veel te gering is. Hij spoorde aan als lid toe te treden tot de vereeniging, die zoo nuttig werkzaam is. Na de pauze zette de heer Zietse zijn lezing voort en gingen wij naar Davos en vandaar naar het Bomer Oberland. De voorzitter sloot den goedgeslaag den en leerzamen avond met een har telijk woord van dank aan den heer Zietse. Deze laatste had te voren den heer Mierse dank gebracht voor hei beschikbaar stellen der foto's voor de lichtbeelden. Uitgaande van de landbomvvereeni- ging is te Ritthem een zoogen. mus- schéngilde opgericht. Voorloopig telt de vereeniging reeds 26 leden, welk getal zeker zal grooter worden, daar hei een algemeen land- en tuinbouw- belang is om de musschen te bestrij den. De contributie is als volgt gere geld voor minder dan 2 H.A. 50 cent, voor minder dan 4 H.A. 75 cent en voor meer dan 4 H.A. 1 gulden jaarlijks. Voor ingebrachte muscheiers zal /2 cent betaald worden en voor musschen 1 cent. De heer Joh. de Visser heeft zich beschikbaar gesteld de eieren en de musschen in ontvangst te nemen. De Commissaris der Koningin be zoekt Maandag 22 dezer de gemeenten Kloetinge, Goes, Nisse, Heinkenszand 1 en 's-Heerenhoek. KERK- EN SCHOOLN1EUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Burgh (Schouwen) door den heer J. j. Ploos van Amstel, cand. te Amsterdam. Geref. Kerken. Beroepen te Middel burg (vacature-ds. J. D. Wielenga) ds. S. Doornbos te 's-Heriogcnbosch. De nationale Schooldag der Christe lijk Gereformeerde Kerk zal 6 Mei te Apeldoorn worden gehouden. Gerei. Gem. Beroepen te Ter Neuzen ds. H. Kieviet Jzn. te Veenendaal. Het blijkt ons dat de correspon dent, die ons gisteren mededeelde dat de bouw van een schoollokaal te Sou burg, wegens te hooge inschrijving niet gegund was, verkeerd is ingelicht. De vorige week reeds is dit werk opge dragen aan den heer P. A. van der Staal alhier. De hulponderwijzeres. Nu de nieuwe wet op het Lager On derwijs spoedig behandeld zal worden, is het comité van actie tegen art. 25 druk bezig de groote protest-meeting voor te bereiden, welke Zaterdag 20 Maart in „Pulchri Studio" te 's-Graven- hage gehouden zal worden en waar door een achttal spreeksters het woord zal worden gevoerd om te protesteeren tegen het terug dringen van de onder wijzeres en tegen de instelling van het instituut hulponderwijzeres, waardoor de opvoeding van het jonge kind zou worden toevertrouwd aan bijna onbe- voegde leerkrachten, hetwelk zal wor den uiteengezet van onderwijsstand- punt en van het standpunt der moeders. RECHTSZAKEN. Grafschennis. In Mei miste 'Sen moeder, die op het Roomsch-Katholieke kerkhof te Til burg liet graf van haar dochtertje ging i bezoeken, aldaar haar krans in doos, j terwijl een andere moeder een oude I doos terugvond op de piaats, waar zij een nieuwe gelegd had. Een grafdelver moest zich wegens diefstal van grafversieringen, aan zijn zorg toevertrouwd, verantwoorden voor de rechtbank te Breda. Hij ont- kende. Tegen hem werd twee maanden ge- vangenlsstraf geëischt. Poging tot moord en zelfmoord. Voor de rechtbank te Maastricht werd een zaak behandeld van den 31- jarigen timmerman M. A. v. K. te Ram- pen-Brunsum, die liefdesbetrekking had aangeknoopt met een meisje, bij wier ouders hij in de kost was. Toen de moeder en ook het meisje zelve die ver keering wilden afbreken, schoot hij met een revolver, eerst op het meisje en daarna op zichzelf. Het O. M., waargenomen door mr. Peperkamp, had in dit liefdesdrama naar eenige lichtpunten gezocht, maar haast geen gevonden, daarentegen is beklaagde al meermalen wegens dief stal en wederspannigheid veroordeeld. Uit de getuigenverklaringen concludeert spreker, dat de man met voorbedach ten rade en groote koelbloedigheid heeft gehandeld, dat alles nog zoo goed is afgeloopen ligt waarlijk niet aan hem. Het eenige lichtpunt is, dat be klaagde op dat moment erg zenuwach tig was, en niet meer volkomen wist wat hij deed. Spreker vraagt 5 jaren gevangenisstraf. Bekl.'s verdediger pleitte wegens on deugdelijkheid van het wapen en op grond van de bonding der moeder, vrij spraak subs, een lichte voorwaardelijke verpor deel ing. SPORT Luchtvaart. De vliegboot van de „Zeppelinwerkcn" te Friedrichshafen, welke in ons land demonstraties zal houden, is gisterenmiddag uit het vlieg kamp „De Mok" op Texel te Schelling- woude aangekomen, om de ligging de zer vlieghaven te verkennen. De volgende week zullen vermoedelijk van daar uit eenige passagiersvluchten ondernomen worden. Wij laten hier nog eenige gegevens volgen. De lengte van de vliegboot is 4 M. Het gewicht ervan bedraagt ledig 2800 K.G. Het grootste totaal gewicht (met passagiers, brandstof enz.) kan 4200 K.G. bedragen. Het toestel heeft twee boven het draagvlak geplaatste, achter elkaar opgestelde motoren (een trekschroef en een duwschroef) van 250 P.K. elk, die liet toesnel een snel heid kunnen geven van 175 K.M. De bestuurder heeft zijn plaats ge heel vooraan in liet toestel de hierach ter gelegen kajuit biedt plaats aan 6 personen, die, in twee rijen van drie, met" den rug naar elkaar toe zitten en een ruim uitzicht hebben door vrij groote vensters. Ook is hier nog plaats voor den mecanicien. In het midden gedeelte van den romp zijn de benzine tanks ondergebracht. MARINE EN LEGER. Opgave van overgeplaatste onderof ficieren der zeemacht op 16 Maart sergeant-machinedrijver A. H. Schreu- ders van „Koningin Emma" naar „Zee land" idem W. C. Karssen van „Zee land" naar „Koningin Emma" ser geant-majoor der mariniers A. Woud stra van „Zeeland" naar wachtschip Willemsoord idem G. Schardus van wachtschip Willemsoord naar „Zee land" op 19 Maart sergeant-machi nedrijver J. C. Bosvelt van „Zeehond" naar „Medusa" idem E. Venema van „Van Speyck" naar „Zeehond" idem G. J. Augustijn van „Medusa" naar „Van Speyck" op 22 Maart sergeant konstabel L. Sallem en sergeant-schrij ver J. Brouwer van „Zeeland" naar „Bellona" sergeant-schrijver G. Mee- reboer en sergeant-konstabel M. J. Kra mer van „Bellona" naar „Zeeland" bootsman A. Schildluizen van „Zee land" naar „Emma" op 30 Maart sergeant-machinedrijver W. Ringelberg van „Zeeland" naar „Koningin Emma"; idem A. J. Opmeer van „Koningin Em ma" naar „Zeeland" op 7 April ser geant der mariniers H. Pieterson van marinekazerne Rotterdam naar „Van Specyk" idem A. Lampe van marine kazerne Amsterdam naar Hoorncom plex idem E. J. van Voorst van „Van Speyck" naar Hoorncomplex opper- schipper P. van Dijk van marinekazerne Amsterdam naar Hoorncomple'x schipper J. Wondergem van wachtschip Vlissingen naar Hoomcompiex ser geant-konstabel P. G. Grendel van „Zeeland" naar Hoomcompiex ser- geant-rnachinedrijver H. Kwast van Van Speyck" naar Hoorncomplex op 22 April machinedrijver-majoor J. H. Meinderink van „Van Speyck" naar on derzeedienst Vlissingen. Een luitenant door zijn soldaten gehuldigd. Men meldt uit Delft aan „de Maas bode" Dat er nog luitenants zijn, die veel vóór hun jongens voelen, trad Woensdag op treffende wijze aan het licht. Om half negen 's morgens rukte te Delft de gansche 3e Cie., Ie bat. van het 15e reg. Infanterie naar Den Haag. Om half twaalf traden de soldaten aan in de straten van de Indische wijk voor het huis van den 2en-iuitenant Pothars, die dien morgen in het huwelijk zou treden. Voor de deur zijner woning vormde de stormsectie een eerewacht met gekruiste bajonetten op de gewe ren. De overige 3 secties presenteerden aan den overkant het geweer. Toen de auto- voorkwam, Irad de luitenant met zijn bruid onder de eerepoort van ba jonetten door. De sectie, bestaande uit 60 manschappen, waarvan hij sectie commandant is, had 85 gulden bij ei kaar gebracht voor een huwelijksca deau, wel een bewijs, dat luit. Pothars te Delft gezien is. INGEZONDEN STUKKEN Bulten verantwo- rdclljkhehi der redactie ï>fi coDle W0i dt niet ternggegeven DE „ZEELAND"-ROUTE. Mijnheer de Redacteur, De redactie van het „Handelsblad" veroorloof' zich in het nummer van Za terdag 6 dezer, eerste blad, onder „Binnenland" commentaar te leveren op de beschouwingen van Mr. E. Fok ker, opgenomen in het derde blad van denzelfden dag. Aangezien dit commentaar kant nocli wal raakt en blijkbaar met weinig ken nis van zaken is geschreven, kan ik niet nalaten hierop terug te komen. In de eerste plaats spreekt de schrij ver over een „offer" dat Rijk en gewest zou moeten brengen en van „een be dekte subsidie" die de noodlijdende Spoorwegmaatschappijen zouden heb ben te betalen. Hij vraagt dan de zaak zóó, vierkant en duidelijk te stellen. Alleen daiarop te antwoorden is mijn doel, alle andere beweringen van den schrijver zijn van zoo ondergeschikt be lang en reeds zoo dikwijls weerlegd, dat ik die met stilzwijgen kan voorbijgaan. Ik wil, in het kort, met cijfers voor oogen dan ook alleen aantoonen dat geen offer en geen subsidie noodig is, doch dat het finantieel belang van de spoorwegen eischt, dat de internatio nale treinen via Vlissingen loopen. Welke drijfveeren er dan achter zif ten, dat men die treinen ten dienste der Engelschc lijn via Hoek van Holland en niet ten dienste der Hollandsche lijn vin Vlissingen wil handhaven, beoordeelt de lezer zelf ik begrijp hel. Die sprekende cijfers zijn Vervoer in 1913, internationaal ver keer via Vlissingen 132.000 reizigers; via Hoek van Holland 53.000 reizigers. Die 132.000 zullen, als de treinen uit sluitend van den Hoek loopen, grooten- deels naar Ostende en Calais terug- keeren, dus gaan verloren, daarentegen zouden de 53.000 reizigers, als de trei nen via Vlissingen gaan, grootendeels dienen tot vermeerdering van het aantal via Vlissingen. Indien de treindiensten om finantieele redenen tot één lijn beperkt moeten worden en daarvoor de Hoek-route werd gekozen, zouden 53.000 reizigers, met weinig kans op een klein deei van de 132.000 der „Zeeland"-route, door de spoorwegmaatschappijen worden vervoerd. Werd evenwel de Vlissingsche route gekozen dan zouden die 53.000 grooten deels bij de 132.000 reizigers komen en dus de spoorwegmaatschappijen niet 53.000 maar 188.000 internationale rei zigers bezorgen. Leggen die i32.000 geen gewicht in de schaal bij de spoorwegmaatschap pijen Men zou het bijna gelooven, als hot waar is, dat een voorstel op de Spoor weg-conferentie te Würzburg gedaan, om het Zuid-Duitsch verkeer via Keu lenOidenzaal te leiden, met grooten bijval werd begroet. Of er dan nog een van die 132.000 reizigers, die naar Zeeuwsch gezegde „een broertje dood hebben aan de lange zeereis", naar de Ostende- en Calais- route zullen teruggaan, daaraan kan toch geen oogenblik twijfel bestaan Wie daaraan twijfelt, raadplege de kaart en vergelijke Keulen-Oldenzaal- Hoek en Keulen-Ostende of Kculen- Calais. Gaat dat plan door, dan za! men spoedig ervaren, dat Ostende bij de reeds zoo gereduceerde tarieven een treindienst inlegt van Keulen naar Ostende, die zeker het verkeer tot zicil trekt. Het finantieel resultaat voor de Spoorwegen is bij eene zeer globale berekening, waarbij een gemiddeld per reiziger is aangenomen, dat bij de nl- gemeene verhoogingen wel meer doch nooit minder kan zijn via Hoek van Holland 53.000 reizigers a 10 530.000. Hierbij veronderstellende dat de Hoek, oojc bij di rigeering van net ver keer over Oidenzaal het geheele verkeer niet verliest, tegenover via Vlissingen 132.000—53.000 reizi gers, die bij centralisa tie- Vlissingen zouden toevloeien, a 10 - 1.850.000. plus het aan de Stoom- bootlijn komende deel dat dus Hollandscli blijft, ongeveer - 2.000.000. INGEZONDEN MEDEDEELiNGEN. 3.830.000.— Of de Spoorwegen zelf niet over tuigd zijn, dat hun finantieel belang via Vlissingen ligt, geloove wie wil. Wat er achter zit, zal wellicht later nog wel aan den dag komen. Men zal mij tegenwerpen, dat er op dit moment geen verkeer genoeg is, docli dat is voor beide zijden gelijk. Niemand twijfert er aan, dat er eens weer normale toestanden moeten ko men en is het dus rationeel, dat wij ons, bij het nemen van maatregelen voor in grijpende veranderingen van cijfers be dienen, die onder die normale omstan digheden de juiste zijn. Met dank voor de plaatsing teeken ik, Hoogachtend, M. LAERNOES. DE STAKING VAN HAVENARBEIDERS EN ZEELIEDEN. Heden heeft de 4e uitkeering van steun aan de stakers, leden van den Centralen Bond, plaats gehad. Het aan tal stakers, thans door deze organi satie ingeschreven, bedraagt totaal te Rotterdam 5356, waaronder 1001 zee lieden zijn begrepen. Het aantal zee lieden bedroeg in de vorige week 868 en zal in de volgende week nog wel toenemen, omdat dan de bemanning van het stoomschip „Tabanan", van den Rotterdamschen Lloyd er bij komt, waarvan zoo goed als allen in den Centralen Bond zijn georganiseerd. Thans bevindt deze bemanning zich nog aan boord van het schip, dat in den Waterweg aan den grond gevaren is. De „Tabanan" wordt daar nu gelost door de bergingsmaatschappij. Bij de Internationale Transportarbei ders Federatie is, van de National Traiisportwerkers Federation of Eng land 1000 pond sterling ontvangen tot steun van de stakers van beide orga nisaties. Naar aanleiding van de interpellate van den lieer M'archant, treeft de ftf terdamsche correspondent van „e Tel." aan de hoofdbestuurders der Fe deratie, de Iieeren van den Berg, Snee vliet en Bouwman hun meening ge vraagd omtrent de door de regeering aangenomen houding. Uitdrukkelijk werd verklaard, dat van de zijde der Federatie nooit iets be merkt is van directe of indirecte pogin gen van den heer Aalberse om het con flict te voorkomen. Ook nadat de sta king geproclameerd was, heeft inen nimmer bemerkt, dat door den heer Aal berse bemiddelingspogingen werden aangewend. Ook vestigde men er de aandacht op, dat in de Kamer niemand namens de onafhankelijke vakbeweging kon spre ken. Men is het volkomen eens met de meening" van den heer Marchant, dil de regeering zich partij heeft gesteii aan de zijde van de werkgevers, maai begrijpt niet, dat eerst gewacht moest worden op de bijeenkomst van het N. V. V., alvorens de regeering zich kon uitspreken. De Federatie staat op het oogenblik nog op het standpunt, dat men iedere bemiddelingspoging onmid dellijk voor de leden zal brengen. Wat de arbitrage betreft, wil zij zich niet uitlaten, zoolang de minister niet uit drukkelijk verklaart, wat hij daaronder verstaat. Moet daaronder begrepen worden, dat eerst de staking dient te worden opgeheven en dan onderhan deld, dan kan men zich daar niet voor laten vinden. Overigens kan de Fede ratie geen meening uitspreken over de houding der regeering, zoolang de de batten over de interpellatie-Marchant niet zijn geëindigd. BUITENLAND FRANKRIJK EN HET VATICAAN. De Fransche regeering heeft aan het einde van de zitting bij de Kamer een voorstel ingediend, voor het herstel der betrekkingen met het Vaticaan. De indiening van het wetsontwerp heeft in de Kamer geen verrassing ge wekt. De ochtendbladen geven over hel algemeen slechts korte beschouwing?' zonder verdere commentaar. Alleen tte „Humanité" valt het ontwerp in een woeste taal met de uiterste verbitte ring aan. De „Libre Parole", „Gaulois" en „Fl- gare" zijn er zeker van, dat het ont werp aangenomen zai worden. Zij ver wachten slechts oppositie van de soci alisten, welke overigens vruchteloos zal zijn. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN DUITSCHLAND. De "kwestie van dc wijziging der grondwet betreffende de verkiezing van den president, wordt in alle partij bladen levendig besproken. De „Vor- warts" deelt mede, dat de regeering zich reeds inet het vraagstuk heeft be zig gehouden alvorens de candidatuur van Hindenburg bekend werd. Het blad verwijst naar de opmerking van dc „Germania", dat het centrum bij de verandering'van de grondwet wel niet zal medewerken en zegt, dat - indien bij de aanstaande besprekingen tus- schen de coalitiepartijen geen resultaat wordt bereikt, men zich op een ver kiezing van den president door de be volking moet voorbereiden. De „Freiheitt" schrijft Volgens den wcnsch der rechtsche socialisten meel Duitschland een republiek zonder re publikeinen blijven. De meening van het volk moet ook bij deze aangelegen heid uitgeschakeld worden. De „Vossische Zeitung" acht het tic- denkelijk, een vraagstuk van zulk een groote beteekenis op te lossen onder den invloed van partij-politieke over wegingen of verkiezingszorgen van voorbijgaanden aard. Alle rechtsche bladen bestrijden de wijziging van de grondwet. DE CANDIDATUUR VAN HINDENBURG. Uit de omgeving van Hindenburg komen geruchten, dat Von Hindenburg beslist den wensch te kennen gegeven heeft, om van een candidatuur voor de functie van rijkspresident af te zien- Tevens verzocht Utlek debat te be De pers van 't ficieuse centrumv tuur van Hinden! beslist van de har in tegenstelling met den naam politieke candid het in werkelijkh politieke Candida didatuur wordt n door de rechtsche en een dergelijke de arbeiders en b meerdere lagen bestredc-n worder landsvrede echter tijkheid zijn. Met - didatuur is toch in het geheel niet partij is veeleer hoogste eere-post land door een mr nomen, die inziet wikkelden en ven stand, en hoezeer je verdiensten va dert cn erkent, t' functie den grijze den gcschiksten n GE MENG Men meldt no zwaren fabrieksb dagavond te Sc dat de 170 ton Cr ruim ƒ100.000, li de firma Barzilat De belendende ven 73a, 73b, 7U zienlijke watersch eerstgenoemde pa bewoners, welke schrik bevangen hulpvaardige bu van tijd, met vrijw taris ontruimd, d heel wat breekba kostbare machin en groentesnijloka het vuur totaal vr De brand is, dt gehelderde oorza eersten zolder va partij eoprah en gen. De deuren va door belastingau zoodat de oorzaa ger is. Te Amsterd ding politie-revoh is het type van volver, waaraan ringen zijn aanget in de artilleric- Hembrug tot op d beproefd en ondei fabrikaat, dat arbeidsconflicten wordt afgeleverd bewapening van korps kan dus g kader zal het eer met het nieuwe worden ze success de agenten. Deze bewapend met d> leger-revolver, die de nieuwe, boven wordt. Een ander heeft eigen revolv moddelen. De nieuwe revo de andere bewape en sabel verstrekt In het café „1 gaf gisterenavond ander een Walther deeling, dat het Toch bleek het plotseling ging eer den buik trof. Ooj opgenomen in waar de kogel toestand is redelij hem voorloopig nemen. De eige werd gearresteerd Dc laatste da 'hage op last van tic door de zedeni Isonen gearresteen standen der maats misdrijf tegen de Ie omschrijven aar 'Jr legden reed ■Ueerdere arrestati fai, terwijl enke duchtig zijn. De a de in hoofdzaak of slachtoffers. Het onderzoek aanvankelijk door aan het licht is gr samenwerking voortgezet. Reuter vernet bruari nabij Tiflis beving heeft plaats "e dorpen en de s vernield. Ticnduize dakloos en velen on vegen hebben groi D i e n s t b Geschiedde op dt dam. Een familie, 'et haar dienstbod niet langer ging, oi «er gunstige aanu j nu maar heel ii drukken door naar huis zetten. 2 Uk de aandacht in b groepen, die

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2