r(E). AN KVROUW VRIJDAG 12 MAART Door eigen kracht kstraat irouw, jstbode WEID BINNENLAND /ERF te ROT- identie (Neder- reikzaamheden Afd. Machine- onder rummer gvliet 82, Rot- öt - -- r*g<-«SQ20 «s»' VLISSINGSCHE COURANT :ig heeft, laat :iale afdeeling ïger gehouden asïfeladlnp; üaaowra^m BURG. urg wordt een WERKER niSSIRGSCHE CDU- aagd die in de ge verslagen on bo- iveren. st uitvoerige intich- en ingewacht bij de der „Vlisslngsche ndumteaters evraagd. tter X., aan het Bu- ïgsche Courant". een nette de 20 jaar, teneinde elijk te diijven zaak e besturen mder motto „Zaak", is. Courant". or Dirsdag en Vrijdag, eertien dagen voor de dresBadhuisstr. 421) een nette of drie dagen in de /ERKSTER. Mevr. ROOSA, Taul 24 (ben.) een nette IENSTBODE, •ij. Adres: 1Z. FON- acobstraat 12. gevraagd een nette in de week een >ÜW bij Mevrouf udeketksche weg 1 een net STMEïSJE k of vast, liefst dade- nder letter F. H., Bu- Courant". sche füsalscliappi! Stoomvaart gen, Middelburg Rotterdam. |T. Vliss.lv. *144. j'-IJ ïaaitli.ffl. W-m.wl'"-'1 12 MI 12 nni KrJ7WMaEiifi*1 ADVERTENTIE-PRIJS Van -j4 regels: ƒ1.— voor iedere „.„el meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen "an 1—5 regels 50 centiedere regel meel 12 cent. bij contante betaling. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.55, iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS-PRiJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wai- rhpren 2.per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.30. Week-abon- neinenten 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 cent. fonds voor het gemeente ziekenhuis. Ontvangen b ij dragen: Vorige opgave ƒ11611.54 I I, A. E. M., Nijmegen25. H J. j„ alhier 0.50 Mevr. Z., Rotterdam 5. E. de H., Hilversum2.50 Familie K. E. de J.—R., Waarde 4.— Gravin Van L., Koudekerke, 100. Oud-Vlissinger, Steen wijk1.— Mej. S-, te A- 0.35 W. H. de B. van M. M100. Door tusschenkomst van den heer Jos van Raalte A. Co., Rotterdam 25. s! v. d. B. Jr., Rotterdam 100. M. C. W., Arnhem10. Totaal 11984.89 AAMf HOVt RZICHT. tweede kamer. Vergadering van Donderdag. De motie van orde van de lieeren tollman en Dresselhuijs om het wets ontwerp in zake de installatie voor vee voeder te zenden aan een commissie van "onderzoek, werd heden aangenomen met 42 tegen 39 stemmen. Van de rech terzijde stemden vier leden, te weten de heeren de Geer, Lohman, A. P. Staal man en van Sasse van IJsselt met links mede vóór de motie. Tot leden der commissie werden benoemd de heeren Sasse van tjsseït, Van Veen, de Monté VerLoren, Dresselhuijs en Sarmes. De interpellatie van den heer Mar- chant, over de houding der regeering tegenover de staking der havenarbei ders, concentreerde zich in deze ééne vraag wanneer het niet mogelijk is dat de rege'cring ais bemiddelaarster op- tteedt, omdat één der partijen weigert haar als zoodanig te erkennen, is het dan gewenscht dat zij haar oordeel over het conflict publiceert De heer 'Mar- chant meent, dat dit een goed effect zon hebben, omdat een gemotiveerd oordcel van de regeering den steun za! ontne men aan de partij, die daardoor in het nadeel zou worden gesteld. Minister Aalberse vreesde, dat geen oplossing van de staking van zoodanig vonnis was te wachten, doch veeleer verscher ping van den toestand. Volgens den in- terpellant mag de regeering zich niet onthouden, want onthouding beteekent op dit oogenblik niet anders dan in de kaart spelen van de werkgevers, die den strijd willen uitvechten. Van het eerste oogenblik af, dat het conflict dreigde uit te breken, heeft de regeering getracht het te voorkomen. Het gelukte haar niet. Van het oogen blik af, dat de staking uitbrak, heeft de regeering ziclt op de hoogte gesteld en beide partijen hebben steeds haar me dewerking verleend. Echter is bemid deling nog niet mogelijk, omdat één der partijen weigert die te aanvaarden. Zonder kans op succes kan de minister •FBUlLLfiTQN Roman van tl. ABT. deze niet aanbieden, omdat een fiasco de verhoudingen slechts erger kan ma ken. Gesteld nu, dat de regeering haar oordeel vormt en dat dit in het nadeel is van de arbeiders, dan is toch niet te wachten, dat de staking dan wordt op geheven. Veeleer zal de regeering dan als partij worden aangezien, waardoor zij zich de pas afsnijdt 0111 de bemid delaarster te zijn. Indien haar oordeel ongunstig was voor de werkgevers, zul- j len zij dan toegeven En als ze niet toegeven is de toestand zeer ver scherpt. Onder deze omstandigheden bleef de minister het niet in 's lands belang ach ten om op dit oogenblik een oordeel uit te spreken. De heer Brautigam greep de gele genheid aan om een uiteenzetting te geven van het conflict, een punt dat gansch niet aan de orde was. Hij praat te daardoor de belangstelling voor de waarlijk belangrijke kwestie, door mr. Marchant gesteld, geheel weg. Van gewicht was zijn vraag, of het juist was dat de regeering in een dwang-positie is geraakt. De werkgevers zouden geen bemiddeling en arbitrage willen, maar tot de regeering gezegd hebben, dat, als zij tiet wenschte, zou worden toege geven, mits de regeering voor de ge volgen de verantwoordelijkheid wensch te op zich te nemen. Ook de heer Kolthek besprak de sta king zelf, hetgeen niet aan de orde was. Hij vesklaarde zich. vóór uitbreiding van de staking, maar niet om tot een bur geroorlog of den chaos te komen. Sta king noemde hij een middel om de ar beiders op te voeden tot bewustwording van het socialisme. Dus wel degelijk was er een politieke achtergrond aan deze staking en had de socialisatie er wei iets mee te maken. Volgens hem was de Federatie ook niet ongenegen om bemiddeling van de regeering te aanvaarden. Morgen voortzetting. tiën te bekomen: .am: NV Transpor^ idern. v.h. Erven G. Af burgB EENHOOKjl /.VANOOSfERHOgi ■cht: Gebrs. BUI"' Dc helft van het uur was om, maar jut tusschen haar en hem, die zoo juist was gekomen, onder vier oogen teproken moest worden, zou spoedig ?ezegd zijn zijn komst was immers eigenlijk al een antwoord op haar brief. Be oude dienstbode wist bescheid ze behoefde den bezoeker niet eerst aan te dienen. Waarom echter kwani ze nu Joch, in plaats van hem onmiddellijk binnen te laten En wat zette ze een wonderlijk gezicht. Wie had dan toch Sebeld Wie was gekomen Meneer Jobsi Miillenhof zei de dienstbode met gedempte stem. De generaalsweduwe schrikte. Er kwam een angstige 'i 'nikking in haar "ogen. Wat vt'dat beic:kenen En U-toeren-; herhaalde ze 'obst denhof 'obst ,:cg je, Berta .- Maar nu wist 1 zicii >ok plotseling w:?r te ''eheerschc I lat meneer nne k. me-- t A'S uantc van de -root,- wereld j C n nentredei'de voorko- k.';'a - "iit- Het ver::?ugt me, u btj me - 'en zit -, m neer '■•-utieuho'. '"lij i aó tven eer b.'ging g- ma; kt, 'ei :u zonder in'.idi .k 1: im Nederland en België. De redacteur van ,,de Maa.sl.tode'' te Brussel seint Het ministerie van buitenlandsche zaken publiceert een uitvoerige nota over de NederlandschBelgische on derhandelingen te Parijs. Daarin wordt gezegd, dat dc onder handelingen voor de herziening der verdragen van 1839 bijna geëindigd zijn. Wat de nieuwe Schelde-regeling be treft, kan men verwachten, dat binnen weinige dagen de Belgische en de Nederlandsche delegatie het ontwerp verdrag betreffende de rivierkwestie zullen hebben opgesteld. Op het oogenblik, dat dit ontwerp gereed zal komen, zal men ook den definifieven tekst hebben vastgesteld van het ontwerp-politiek verdrag. Zekere biaden hebben dan ook een 1 dwaling begaan door te melden, dat de Belgische regeering besloten had het politieke verdrag niet te teekenen. Een dergelijk verdrag is integendeel I uitgestippeld en mogelijk, ai was het j alleen maar om door de mogendheden, j die de verdragen van 1839 ondertee- kend hebben en die te Parijs .vertegen- i woordigd zijn, een»einde te doen ma- ken aan het stelsel van permanente en i verplichte neutraliteit, dat door de con ferentie van Londen is opgelegd. Zoodra de Belgische regeering deïi- naar aanleiding van den brief, dien mijn neef van u ontvangen heeft. Ze wendde plotseling de oogen van hem af, hgar handen begroef ze zenuw achtig in de plooien van haar japon. Een gevoel van schaamte en van pijn lijke onzekerheid, hoe ze deze plaats vervanging wel moest opvatten, gaven aan haar stem iets onzekers. Ik kon dat haast wei denken, toen ik uw naam hoorde. En daarbij "was ze plotseling weer in toon en houding de voorname dame, die de situatie beheerschte. Maar wit u niet plaats nemen jobst Miillenhof deed, alsof hij den gemakkeiijken zetel niet zag, dien me vrouw von Röhritz hem aanwees hij trok een rieten stoei naar zich toe en terwijl hij ging zitten zei hij Als 11 mij nu.wilde mededeelen, waar het eigenlijk om gaaf, zou ik be ter kunnen beoordeelen, of uw brief noodzakelijk was. Of die noodzakelijk was 't Was weer gedaan met haar kunstma tige zelfbeheersching. Dacht u, dat ik dezen brief geschreven zou hebben, als er geen dringende reden voor be stond Dezen brief Ze staarde strak voor zich uit, en gedurende eenige ïgenblikken doorleefde ze nog eens w .er den angst van het wachten, die nie. meer van haar geweken was, se dert ze bij zichzelve had gemompeld ben plotseling zoo angstig. D n ganschen nacht, den volgenden mo gen, tot laat in den namiddag, had ze gewacht, altijd ntaar gewacht, of ze nitief dit ontwerp-verdrag over de ri vier-kwestie en het ontwerp-politieke verdrag zal hebben goedgekeurd, zul len de Belgische gevolmachtigden, na aan de commissie van 14 te Parijs verslag te hebben uitgebracht over de onderhandelingen met Nederland, machtiging ontvangen er hun handtee- kening onder te plaatsen. Daarna za! het Belgische parlement moeten overgaan tot dc- ratificatie van het verdrag, dat aldus is afgesloten. Men kan thans reeds'de oplossingen voorzien, waartoe men waarschijnlijk zal komen. Echter kunnen vóór de on- derteekening van het verdrag deze op lossingen nog wijzigingen ondergaan, die zeker niet in het najJeei van België zouden zijn. Afgezien van deze mogelijkheid van het aanbrengen van laatste wijzigingen bestaan er belangrijke kwesties, waar van de bevredigende, oplossing een voorwaarde zal zijn voor het ondertee kenen van het ontwerp-verdrag inzake de rivier-kwestie. Wat dc Schelde betreft, zal men in plaats van het unilateraal beheer van elk land, zooals het door het verdrag van 1839 en de latere conventies is vastgesteld, een gemeenschappelijk be heer stellen. Voor dit beheer wordt een commissie ingesteld, bestaande uit min stens drie vertegenwoordigers van eik land. Behalve voor belangrijke werken zal nadrukkelijk worden gestipuleerd, dat de behartiging van alle belangen van de scheepvaart, zonder één uitzon dering, tot de competentie van de com missie za! behooren, die zich zal bezig houden met de verlichting en het ba kenstelsel op de Schelde, de noodige installaties zal doen aanbrengen en voor het onderhoud en de verbetering van den waterweg zal zorg dragen. In geval van geschil zal een arbitra ge-commissie binnen eèn maand uit spraak moeten doen op verzoek van de benadeelde of zich benadeeld mee- nende partij. Voor de kwestie van de betaling der onkosten van de waterwerken .zullen nieuwe beginselen worden vastgesteld. Tot nu toe weigerde Nederland alles te betalen, wat op de verbe'ering-van den toestand der rivier betrekking had, zoo ais zij in 1839 besfond. Phactisch droeg België dus de onderhoudskosten. Thans stemt Nederland er in toe, kaarten te doen aanleggeh, waarop zijn aangegeven de diepte en de meest gun stige gedeelten, volgens hun besten toestand, hetzij in 1914, hetzij in 1919 en op zijn kosten zijn deel der rivier ie doen verzorgen. Wat de ver bete rings werken betreft, za! Nederland daarvan niet alleen de kosten dragen. Het zal zich verstaan met België en het grootste deel der kosten zal voor rekening van het land komen, dat het meeste profijt trekt van de verbeteringswerken. De ioodsen-kwestie zal ook definitief geregeld worden tot bevrediging van beide partijen. België zal zich ongeveer 85 van de baten van het loodswezen op de Schelde zien toegewezen. Het is onnoodig te zeggen, dat het recht van veto. dat Nederland uitoefen de ten aanzien van de werken op de Seheide, vervangen wordt door de in stelling der arbitrage-commissie. Door het feit, dat Nederland de nood zakelijkheid aanvaardt van de verbete ringswerken. zal liet voortaan mogelijk zijn, van de Schelde een rivier te maken die door de grootste schepen kan wor den bevaren, zooals bijv. de „Impera tor" en waarop de schepen van middel matige grootte gemakkelijk bij laag geen brief kreeg van haar zoon, of hij misschien zelf kwam om te verklaren, waarom hij den vorigen avond zoo in strijd met zijn gewoonte uur op uur op de thuiskomst van zijn moeder had gewacht. Er kwam geen levensteeken van hem. Toen kon ze 't niet langer uit houden en zonder een woord tegen haar dochter te zeggen, die, niet lettend op het verdriet van haar moeder, met een boos gezicht en vast opeen geklemde lippen rondliep, had ze zich gekleed en was naar 't spoorwegstation gesneld. En toen Jobst Miillenhof zag. hoe zich de doodsangst in de trekken der generaals weduwe begon af te teekenen, en alsof hij ieder van haar gedachten gevolgd had, zei hij mi U hebt een zoon in dienst"? Ze draaide zich plotseling om en keek hem met onrustig flikkerende oogen aan. ja, een eenigen zoon En opspringende en geheel buiten zichzelve de handen uitstrekkende, vervolgde ze gejaagd En met deze mijn handen heb ik hem het pistool ontrukt, dat hij reeds had opgeheven om zich te dooden, wijl hij voor een eereschuld van twaalfduizend mark geen dekking wist. Zoo jets komt immers vaker voor, zei Jobst Miillenhof, zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken. De generaalsweduwe boog het hare wat dichter naar hem toe, als -om te zien, hoe hij dat bedoelde. En plotse- water zullen kunnen passeeren. Gestipuleerd zal worden dat de schepen voortaan geen enkele belasting zullen hebben te betalen voor het be varen der rivier, behalve het loodsgeld. Ook zullen de schepen geen enkele «vi sitatie ondergaan en geen vertraging of belemmering ondervinden om welke reden ook. i Bepaald zal verder worden, dat de j wateren van de Wester-Scheide van I haar ingang aan de zee af tot Antwer- j pen toe voor altijd vrij zullen zijn, zoowel in tijd van oorlog ais in tijd van vrede, vo'or alle andere vaartuigen dan oorlogsschepen,' voor zoover deze kaat sten in oorlogstijd opereeren. In geval van eventueele neutraliteit van Nederland ot België, moeten de verplichtingen, door deze neutraliteit in het leven geroepen, in alle geval over een te brenger, zijn met de vrijheid van dc scheepvaart, welke verzekerd moet blijven. Het dreigend economisch gevaar. in een vergadering van de afdeeling 's-Gravenhage van den Economischen Bond heeft de oud-minister mr. M. W. F. Treub gesproken over liet dreigend economisch gevaar. Hij zeide dat, hetgeen tusschen bet tijdstip van het sluiten van den wapen stilstand en van den definitieven vrede geschiedde, wel teleurstelling geboden moet hebben aan degenen, die eenige verbetering en ontspanning in den toe- stand verwachtten. Integendeel werd de toestand veel ernstiger en dit is psychologisch ook verklaarbaar. Tij dens den oorlog hield men zich in de oorlogvoerende naties met alle kracht op en kwam daardoor beter over de materieele moeilijkheden heen. Na den vrede verslapte die kracht en uiteraard het meest in de landen, die bij de oor- logsbesiechting het onderspit dolven. Naast deze phychische verslechtering deed zich evenwel ook een materieele verslechtering voor. Achteruitgang van de waarde van het geld deed zich voor in die landen, die door oorlog gedwon gen waren geweest tot het telkens weer creëeren van vlottende schuld en uit gaaf van papieren geld. De uiterst be rooide toestand der verschillende gelds waarden heeft men wel toegeschreven aan het talmen der geallieerden met liet afsluiten van het vredesverdrag en aan verschillende bepalingen van dit verdrag. Spr. wii niet ontkennen, dat zoowel liet talmen als de bewuste van bepalingen op dezen toestand hun in vloed hebben doen gelden, maar de oorzaak ligt veel dieper Deze moet ge- rotht worden in het i tdat de prod, '- tie over de wereld, naast ('e schade, die zij leed door ve lies aan menschenle- vens en productiemiddelen, ontzeft ™d benadeeld werd doordat zij gedure- le vier jaar lang slechts geleid werd in richting van het maken van oorlogstuig. Dit kon niet geschieden zonder dat het zich op de ailerergste manier wreken ntoesf dit aanschouwen wij .thans, na den oorlog,-nu men voor een even groo- te bevolking als vroeger moet zorgen, zonder daartoe de noodige productie middelen te bezitten. Gedurende c'e vier oorlogsjaren immers werd geens zins gezorgd voor de toekomst, doch slechts om den oorlog te winnen. In de niet oorlogvoerende landen staan de feiten eenigszins anders, doch dit neemt niet weg, dat langs indireeten weg de neutralen en speciaal Nederland evenzeer economisch leden, o.m. door het stopstaan van alle internationaal verkeer, al was dit economisch lijden in ling stroomden haar de woorden van de lippen Ja, nietwaar maar al te dikwijls komt het voor, en 0, hemel, hoe ge makkelijk En duizend dingen kan men ter verontschuldiging aanvoeren. Als iemand jong is en vol temperament en leven en er zoo uitziet zoo Zij rukte van de console een portret- lijst met drie portretten en plaatste die voor jobst Miiilehhof. Egon von Röhritz in drie verschillende tijdperken van zijn leven. Rechts in een geborduurd kieltje met een stuk speelgoed in de hand, links als cadet met de toekomstige lui- tenantsuitdrukking op het nog bijna kinderlijke gelaat en in 't midden in veel grooter formaat, als jong officier met den luchthartigen glimlach, in volle, onweerstaanbare schoonheid. Zijn moeder wees op het poriret en haar eigen houding werd voortdurend zelfbewuster, haar stem meer opge wonden, alsof ze elke beschuldiging wilde afwijzen, welke haar zoon ten onrechte zou kunnen treffen. Als nten er zoo uitziet en dan de verplichtingen, welke de stand op legt en waaraan men zich niet kan onttrekken, en de kameraden, die over ruimer middelen kunnen beschik ken, en als iemand zich dan verleiden laat en ook eens riieedoet - en er komt dan nog ongeluk bij en om zich te redden werkt hij zich er dan al dieper in tot hem zijn begrip van eer slechts één uitweg meer doet zien, 0, of u gelijk hebt, meneer Miillenhof, INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. RADIOTELEGR AFIE. AANVANG VAN DEN NIEUWEN CUkSUS 15 MAART A. FRi-.LItR. de Europeesche oorlogvoerende landen uiteraard veel grooter. Het gevaar van een toestand, gelijk wij dien thans kennen, ligt niet zoozeer in het feit, dat handelaren of fabrikan ten verliezen gaan lijden, doch in de verschijnselen, welke zich in breede la gen zullen gaan doen gevoelen, in de eerste plaats een toenemende werkloos heid door het stilliggen van bedrijven veroorzaakt en daarnevens de bedrei ging met verlies van de eenmaal be dongen plaats oplde wereldmarkt, b.v. ten aanzien van onze boter en kaas. Daarom heeft Nederland een even groot belang bij een internationale re geling der valuta als de eertijds oorlog voerende landen. Bovendien mag men de exporteurs en handelaren niet zoo gansehelijk aan hun lot overlaten. Lang niet allen konden tijdens den oorlog aanzienlijke reserves maken vogr de komende verliesperiode. Een groot aan tal hunner zullen het, duurt deze toe- stand langer, niet meer kunnen houden en een groot aantal faillissementen staat inderdaad te voorzien. Spr. ge looft niet, dat mede een groot aantal banken in moeilijke omstandigheden zuilen komen, al zullen zij ongetwijfeld voor verliezen komen te staan en hier met name een credietcrisis is te wach ten, die spr. nochtans niet zeer ernstig acht. Een vergelijking makend met de eco-" mische crisis ontstaan na den oorlog van 1870. wijst spr. er op, dat de won den, die na dezen wereldkrijg zijn ge stagen, in het economisch leven, uiter aard veel dieper zijn dan destijds. Een vergelijking makend met de Na poleontische oorlogen gaat reeds daarom niet op, omdat de meeste Rijken tot self-supporting waren, b.v. wat hun graan aanging. In het tegenwoordige economisch leven is het internationaal verkeer een zoodanig intregreerend deel geworden, dat kolossale gevaren worden meegebracht door de boven omschreven afleiding der productie ge durende 4 jaren. De eerste conclusie uit dit alles te trekken is de noodzakelijkheid van een zoo spoedig mogelijke totstandbrenging eener internationale credietverleening, hetgeen volstrekt niet alleen ais altruïs me van Nederland mag worden be schouwd. Wij leven in den tijd van grootste el lende, zoowel moreel als economisch. En waar nu de hoofdoorzaak daarvan gelegen is in de vier jaren lange ver- waarloozing der normale productie, is het eenige middel, een opvoering der productie, gericht op de meest noodza kelijke levensbehoeften. Verhooging van werkkracht, werklust en voortbrenging zijn de noodige resultaten. Juist in een tijd, dat energie en durf zich zoo hoog mogelijk moeten uiten, zijn nochtans de stakingen niet van de lucht en wordt in breede kringen smalend gesproken over de bedrijfsleiders. Veel te weinig be- rijpen de arbeiders, dat- het tijdelijk ontstane tekort een gevolg is van de tij dens den oorlog verkeerd geleide pro ductie. De eenige uitredding kan zijn het vrij laten van het vrije bedrijf en de particuliere energie. Een zoo hoog mogelijke uiting daarvan hebben wij hoe gemakkelijk kan het zoover komen, en hoe weinig schuld heeft hij. die zoo het slachtoffer van ongelukkige om standigheden werd. Zoo heb ik het niet bedoeld, me vrouw. zei Miillenhof op ijskouder toon. Wat ik onder eer versta, is iets anders, en voor dien daar hij wees nu op het middelste portret zou ik geen vinger uitsteken, al zette hij zich ook tienmaal, het pistool tegen het voorhoofd, om op die manier zijn schulden te betalen. Mevrouw von Röhritz' gelaat was lijkkleurig geworden, haar handen klemden zich om het tafelblad het was haar aan te zien, dat ze zich slechts met de uiterste inspanning weerhield om hem in haar béleedigden moedertrots de deur te wijzen, die haar bij het portret van haar zoon dat durf de te zeggen. Maar ze dacht er ook aan dat ze daarmee haar laatste toevlucht kwijl zou zijn. en met heesche stem bracht ze er met moeite uit Bent u gekomen om mij dat te zeggen in opdracht van uw neef Opdrachten laat ik mij niet geven. Ik kwam, omdat ik wilde zien, waarom het ging, en ik herhaalOm hem daar nogmaals wees hij op het portret van den garde-luitenant zou ik geen vinger uitsteken. A1aar en zijn blik gleed naar rechts naar het glimlachen de cherubijntje in het kieltje voor die kinderoogen is het misschien-jam mer, dat een vader daarover niet lang en niet ernstig genoeg waken kon. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1