(tegen EDEDEELINGEN. 21.000 artsen erkend ie versterkingsmiddel 'en en Lichaam. stopzetting van het federland een nood- i van de bij liet N. 3onden een .bedrag laten betalen, welk moet zijn voldaan ad te machtigen, na lig een regelmatige t per lid per week deelde mede, dat prekingen tusschen nd en de Federatie den secretaris der iportarbeiders fede- men, de eenheid in weer was hersteld at geen nieuwe sta- den gcproclameenl erieg en verkregen werd mei luid ap en heer Schaper be laving van de orde Iking in de havens, I-s geantwoord, dat lierzoek gebleken is, |vorderi'ng van den Amsterdam ter be- lofficieren die mili- le haven verleenen, [taak berekend zijn. dat de indruk, die rekt is, een andere tonden kan worden |elf uur reden twee spek beladen van Rotterdam naar het d door eenige rij- lende liet transport |van de stakers. Op drongen deze te agenten hun revol- Tiige schoten in de boogde de paarden |rd gearresteerd en Teati aan de Meer- j Ben de leider Junius Bond, die zich onder 1 Hij werd eveneens liebureau gebraclit, I gevonden werd van joces-verbaat opge ld ijk volgen, verbo- Ipens en ophitsing, lop vrije voeten ge- fistraat drongen dc politie heeft met sa- Ke stakers terugge- afgezet, totdat het las. J* lm het gisterenmid- 1 tusschen een veer- lic en eenige Zaan- Is' Iden nl. sojakoeken [liters uit Wormer- Jvoerd. De Amster- rs nu beweren, dat Jiam belioort te ge lrut te Zaandam ge let de staking, zoo- |e bootwerkers dus [zouden verrichten, linen dit. Wel is dit te Amsterdam ver- was dit te Zaan- I de verschepers een I Ook de controleur Itoor te Amsterdam Jstandpunt. De Am- lerkers lieten zich len, met het gevolg Jontstond, waaraan linde werd gemaakt. [LAND ITUUR VAN KBURG. Zcitung" bespreekt Le candidatuur van lor rijkspresident. 1 blad zegt Deze I overal in iiet land Jcan een open pro lcontra-revolutie en Tmingen.Haar ovcr- len herstel van liet Ine en imperialisme In alle machten die Inover ons gestaan leven vast als vroe- liuitêh De wildste tincten in Frankrijk [vólkomen vrij spel is zich weer iang- |de Duitschland zal len, zoodat het zich len opheffen. I onheilspellend als Idgens dit blad, de pndidatuur van von pet binnenlandsche poging, die alleen r,,.r,deert op de meest onervaren en cedachtenlooze kiezers, zal liet tegen overgestelde van een landsvredcvcr- oorziken en zal veel eerder in hooge mate vergiftigend werken. Aan den veldmaarschalk is openlijk meegedeeld, dat hij uit het geheele Duitsche volk ongeroepen is. Wij hopen, zoo eindigt hef blad, dat hij zijn bes uit zal hei den wanneer de echo op dc eerste me- van zijn candidatuur hem thans geleerd heeft, dat de Dultsch- naiionalen hun actie bedorven hebben doordat zij hun eigen candidaat om oen tuin geleid hebben. UIT DE BELGISCHE KAMER. In de Kamer is door den socialist Branequart bij de interpellatie over liet activistische en orangistische drijven, een hevig incident uitgelokt, toen hij zeide, dat er voor den oorlog in Wal lonië'een groote bedruktheid heerschte, als gevolg van den invloed der kerke- lijken die pro-Duitsch waren en het land zonder verdedigingsstelsel lieten, in het begin van den oorlog werd deze ellende nog grooter, toen men op de preekstoelen de overwinning der Duit- schers begroette als een straf voor het loddelooze Frankrijk. Van links kwa aien luide toejuichingen, terwijl men van rechts kabaal maakte en riep dat is een laf schandaal. Er ontstond een vreeselijk tumult. De Kamer nam daarna met 121 te ven 7 stemmen en 28 onthoudingen een motie aan, welke door de regeering werd aanvaard. Deze motie veroor deelt alle activistische propaganda, maar stelt vast, dat het onrechtvaardig zou zijn en in strijd met de waarheid om eenige overeenstemming te con- strueeren tusschen het activisme en de loyale Vlaamsche beweging. De motie spreekt haar vertrouwen uit in de waakzaamheid der regeering om elke politiek ie onderdrukken, die steunt op liet buitenland of haar toevlucht neemt tot geweid, en spreekt den vasten wil uit om de sociale, politieke, en taal kwesties op te lossen binnen het kader, der nationale eenheid, daarbij de ge lijkheid in rechte en feite voor alle Belgen verzekerend. DE NIEUWE VERKIEZINGEN VOOR DEN RIJKSDAG. De nieuwe verkiezingen voor den Duitschen Rijksdag zuilen niet voor October plaats hebben. Toen het voor stel tot ontbinding van de tegenwoor dige Nationale Vergadering voor het eerst ter sprake werd gebracht, waren er enkele parlementsleden, tot de meer derheidspartijen behoorende, die dit voorstel wel de overweging waard vonden. Alle partijen zijn het er echter over eens dat de naiioriale vergadering niet uiteen mag gaan, voordat zij eenigszins de iinancieele verhoudingen van het rijk geregeld heeft. Voorts hechten de industrie en de werkgevers er groote waarde aan, dat na de afkondiging van de wet op de Bedrijfsraden, ook de zgn. Arbitragewet, tot het voorkomen van geschillen, tot stand komt. Maar men kan niet eischen, dat deze wetgevende maatregelen met juni gereed zullen zijn. Men is het bij alie partijen er over eens, dat de maanden Juli tot en met September niet voor de nieuwe verkie zingen in aanmerking kunnen komen. En aldus is men er toe gekomen om October als eerste maand te nemen, die voor de nieuwe verkiezingen in aan merking komt. DE INCIDENTEN TE BERLIJN. De Duitsche rijksregeering vaardigde den volgenden oproep uit De laatste dagen nemen de gevallen tot, dat leden van vreemde missies, die zieii op grond en ter uitvoering van het vredesverdrag in Duitsche steden op houden, tot voorwerp van aanvallen in woord en daad worden gemaakt. De rijksregeering waarschuwt met I nadruk tegen deze verwildering van het openbare leven, welke met vaderlands liefde niets te maken beeft en slechts tot ernstige benadeeling van het va- I derland kan leiden. Het is de van zeil j sprekende plicht van iederen Duitscher tegenover de ieden der vreemde missies leen gereserveerde en waardige houding |b acht te nemen. Iedere andere hou- [ding kan onafzienbare gevolgen met ï'icii sleepen en het algemeen voor de [•'dwalingen van enkelen doen boeten. Dc rijksweerminister zal zich met de I "'torste strengheid tegen militaire nit- I'Witingen keeren, welke de vreemde Iofficieren in de uitoefening van hun l'wbtsnlichten belemmeren. De rijks- l'cgceiing zal evenmin aarzelen, civiele Ingrijpen tegen zeden cn volksbelang zonder genade te bestraffen. Zij denkt ler "iet aan, haar politiek door lawaai- Patriottisme te laten dwarsboomen, dat ["P kosten van het geheele volk zijn lieeluk en gevaarlijk spel speelt. Too- Ijcclen, zooais wij ze de laatste dagen I eleefd hebben, kunnen slechts be- [werkstclligen, dat in de landen buiten I 'tschland de weinige stemmen ook I, J> verstominen, die zich meer en meer I 1 spreektrompet voor onzen nood en I s recht hebben gemaakt. VERKLARINGEN VAN CHURCHILL. heeft in liet -Lagerhuis mee- lsi«5 c^at tle Dritsclic militaire mis- l,,. 'n Siberië nu 50 officieren en 67 ln "ejen tellen. Ze worden teruggeroe- Tborp' innen vr'J '<orten tijd en de voor- tan 1"entte maatregelen zijn al aan den Li1 Va" 12 officieren en 6 minderen Jiviki ,^en c'a' z'i 'n handen der bolsje- Iiiet h 11 Rcval'en. Berichten, welke nog ecvestigd zijn, melden dat vier van deze officieren door de bolsjewiki zijn gefusileerd. Op een vraag, of niet stap pen zouden worden gedaan om voort aan in den oorlog geen gifgas meer te gebruiken, antwoordde Churchill, dat deze kwestie er een is, waarover tie vol kenbond moet beslissen. Het blijft ech ter een moeilijkheid om te voorkomen, dat in dezen tak van wetenschap nieuwe ontdekkingen worden gedaan en wij moeien er op voorbereid zijn onze troe pen tegen dit soort van gas te bescher men. BISMARCK EN CLEMENCEAU. Bismarck heeft in zijn tijd de kracht van Clemenceau al begrepen. Toen Blowitz in Berlijn was in verband met de Tunis-kwestie, vroeg Bismarck U kent Clemenceau Op dien man moet gelet worden. Het pleit voor Bismarck's menschen- kennis en scherpzinnigheid, maar hij zal tocli wel niet gedacht hebben, dat de man op wien gelet moest worden, zijn levenswerk nog eens tot den grond toe afbreken zou. HET ECONOMISCH MANIFEST. Het economisch manifest van de Lon- densche conferentie is tengevolge van het Fransche verzet thans herzien en men verwachtte vandaag de openbaar making. Oorspronkelijk waren Enge land en Italië voorstanders van kracht dadige hulp aan Duitschland en Rus land aan grondstoffen en kredieten voor hun economisch herstel. Frankrijk protesteerde tegen hulp aan Duitsch land, voordat het verwoeste gebied in Noord-Frankrijk was hersteld. Daarop decreteerde de Londensche conferentie dat het herstel van Noord-Frankrijk een zaak van internationalen aard was, waaraan alle mogendheden moesten meewerken. Frankrijk heeft, naar de „Echo de Paris" weet te melden, doorgezet dat het weder-opbouwen van zijn gebied moet voorafgaan aan Duitschland's economisch herstel. Verder zal liet ge wijzigde manifest geen woord bevatten dat op een vermindering van de macht der commissie van herstel zou duiden, die de schadeloosstelling, door Duitsch land te voldoen, zal vaststellen en de middelen moet vinden om de betaling te waarborgen. Van de aanvankelijke verwachting dai het economisch manifest een begin zou zijn tot herziening van het Versail- ler verdrag, blijft niet veel over. KEIZER-VEREERING. In de Duitsche Nationale Vergade ring is een protest uitgebracht tegen hei feit, dat de Duitsch-nationale af gevaardigde, mevr. Kathe Schirmacher, bij het beeld van keizer Wilhelm 1 in den wandelgang op den jaardag van den dood van den ouden keizer een lauwertak met zwart-wit-rood lint had neergelegd. Het kwam tot levendige debatten tusschen de Duitsch-nationaien en de onafhankeiijken. De onaihankelijken gaven op luidruchtige wijze.te kennen, dat zij een andermaal het beeld een roode muts zouden opzetten. (Leven dige uitroepen van afkeer in het heele huis). De onafhankelijke afgevaardigde Colin stelde voor, dat het beeld verwij derd zou worden. flEMENfll) NIEUWS In den nacht van Zondag op Maandag werd een 19-jarige persoon op den boek van Bilderdijk- en de Blercqstraat te Amsterdam door drie mannen aangevallen en met een puntig voorwerp op het hoofd geslagen, zoodat hij bewusteloos neerviel. Bij zijn ont waken der volgenden dag bevond hij zich midden in een bosch, dat naar hem later bleek, het park „Groenendaa!" bij Heemstede te zijn. Hij beeft toen den weg gevraagd en is tot Sioterdijk terug gewandeld. Daar kwam hij tot de ont dekking, dat hij nog geld in. zijn zak had en ging per tram naar Amsterdam terug, waar hij aangifte deed bij de po litie, die onmiddellijk een uitgebreid onderzoek instelde. Daar de jongeman niet veel in zijn bezit had cn dus roof zucht niet de drijfveer schijnt geweest te zijn, heeft men vermoedelijk te doen met een wraakneming, daar hij tegen den zin zijner moeder verkeering met een meisje had en ze den jongen reeds met 'mishandeling had gedreigd. Wel licht waren de drie onbekenden hand langers van de moeder. Den bewusten avond heeft men een rijtuig zien rijden in de richting Sioter dijk, zoodat het vermoeden bestaan, dat de jongeman hierin naar Heemstede is vervoerd. De marechaussee te Valkenburg heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een bakker te Klimmen, ter zake van fraude met broodbons. Nadat de door de bakkers te Valkenburg ingekomen broodbons waren opgeplakt en ingele verd en aan hen de door de regeering bepaalde Rijks- en gemeeniebijslag was uitbetaald, werden die opgeplakte broodbons aan een veldwachter ter ver nietiging. In plaats- echter van ver nietigd te worden, kwamen ze in han den van bedoelden bakker te Klimmen. Deze voorzag ze van een ander opge plakt hoofd, zette er een nieuwe stem pel op en inde dan op die frauduleus vervaischte broodbonskaarten, vijf da gen later te Klimmen nog eens de be paalde regeerings- en gemeentebijslag. Door een toeval ontdekte de burgemees ter de gepleegde fraude. Een streng on derzoek is ingesteld, waaruit reeds ge bleken is, dat liet Rijk en de betrokken gemeente een beduidend nadeel gele den hebben, terwijl de knoeiende bak ker bovendien de beschikking over meer meel kreeg, dat hij zonder bons, aan boogere prijzen verkocht. Uit Uithuizen zitten thans een klein dozijn personen achter slot en grendel. De ntarechaussée is nl. een dievenbende op het spoor, en zij heeft reeds een 10-tal leden van de bende beet. Gedurende eenige jaren werd hier veel gestolen, doch het mocht de politie niet gelukken de daders te pakken. Thans heeft de marechaussée een begin en liet lijkt waarschijnlijk, dat, wanneer er meerderen zijn, ook dezen spoedig zullen worden gegrepen. De 15-jarige M. uit Lymbeekstraat te Woensel_}visf onopgemerkt den win kel van W. v. d. Boomen binnen te slui pen en zich onder de toonbank te ver stoppen. Doordat de winkelierster bij liet bedienen van een klant, toevallig onder de toonbank greep, werd liet ventje ontdekt. Het jeugdig boefje wist daarop aan de winkelierster een groot mes te ontfutselen, dat deze in de hand hield en waarmede hij haar te lijf wilde gaan. Dit werd verhinderd door eenige j personen, die op liet hulpgeroep der i vrouw kwamen toesnellen. Terstond i wörd het boefje overmand en onder- vraagd. Hij gaf hierbij een valschen j haam op. Later echter viel hij door de mand. Hij werd in verzekerde bewaring j gesteld. j in Selzaete staat, op 300 M. van 1 de Nederlandsche grens de suikerfa briek Ty.tgat. Gisterenochtend werd een groote kookketel verplaatst. Door liet breken van een haak is de ketel neer- 1 gekomen op drie werklieden, die ver- pletterd werden. j De politie te Berlijn zet den strijd 1 tegen de nachtkroegen onvermoeid I voort. Tegenwoordig sluit men de ge- j legenlieden niet ailecn, doch neemt ook den inventaris in beslag en verzegelt de zaal. Dit bleek noodzakelijk na een zonderlinge ontdekking. Op een goeden i nacht deed de politie een inval in de Czardas-Bar. De inventaris werd me- j degenomen en in liet politiemag'azijn opgeborgen, doch de deur verzegelde men niet. Eenige weken daarna deed de politie in hetzelfde gebouw een inval, thans getooid met den schoonen naam Vinoie. En het was haar, als bevond zij zich in de Cza'rdas-Bar, het zelfde buffet, dezelfde stoelen en tafel tjes, hetzelfde servies, dezelfde keliners en buffet-bedienden. Wat bleek De geheele inventaris was op krediet ge leverd. Toen de politie hem nu in be slag had genomen, kwam de leveran cier hem opeisclien en meenemen. De eigenaar van Viniole had geen verlof, noch vergunning en zal dus zwaar moeten boeten. De schoenmakersknechts te Ber lijn genoten tot nu toë reeds een toe slag op het loon van 1914 van 1300 zoodat er reeds knechts zijn die 1600 mark per maand verdienen en nog tel kens eischen ze meer. De schoenfabrikanten overwegen nu of ze maar niet evenals de sinaretten- fabrikanten hun bedrijf stop zullen zet ten. Een huurauto reed te Weenen door de Krugersstrassc. Er zaten vier aangeschoten mannen in, die voorbij gangers met wijn begoten en met een flesch, die ze wegwierpen iemand ver wondden. De heeren werden gearres teerd en bleken koetsiers te zijn. Bijna op hetzelfde oogenblik reden een vier tal anderen met een rijtuig rond die met een flesch wijn een ruit ingooiden, 't Bleken weer drie koetsiers en een werkman te zijn. Een paar andere ar beiders, verder twee kleermakers en een kellner zijn gevangen gezet wegens kaartspel om hooge bedragen. En in dezelfde Oostenrijksche bladen lezen we, boe een hooge premie wordt uit geloofd voor het ontdekken van groote hoeveelheden spoorloos verdwenen mi litaire schoenen. Te Neuenkirchen bij Weenen was de bestuurder van een weverij, een Zwit ser, het oneens geworden met een der werklieden aangaande loonsverhoo- ging. De arbeiders vielen den bestuur der aan, sleepten hem naar de markt van de gemeente, sloegen hein len bloede en wilden hem daarna ophan gen. Een aantal kalme elementen kon den den bestuurder bevrijden en hem bewusteloos naar het ziekenhuis trans porteeren. De Zwitsersche gezant te Weenen heeft nu een bezoek gebracht bij den Oostenrijkschen staatskanselier Renner om tegen deze mishandeling van een Zwitscrsch burger krachtig te protesteeren. Mary Pickford, de Amerikaansche film-actrice, wier honorarium op vijf millioen per jaar geschat wordt, is ge scheiden van haar echtgenoot, een film acteur, Owen Moore. Mara Pickford's ware naam is Gladys Mary Smith. Ze is geboren in 1894. Op haar vijfde jaar speelde ze de rol van little Eva" in Uncle Tom's-Cabin". Op haar zestiende jaar was ze vermaard als Mary Pickford. De New-Yorksche correspondent van de „Daily Telegraph" bespreekt den toestand van den Amerikaanschen .middenstand in de groote steden, waar keliners 90 a 100 dollar, kleermakers 125 dollars en glazenwasschers 50 dol lar per week verdienen, maar waar bankemployé's een verklaring moeten onderteekenen dat zij niet zullen trou wen zoolang zij minder dan 35 dollar per week verdienen „daar dit een di recte aanleiding tot verduistering zou kunnen zijn". Er zijn vergaderingen te New-York gehouden, waarin beslo ten werd geen huur te betalen, voordat de huiseigenaars hun prijzen matigen. De woekeraars in huizen zijn te New- York door den burgemeester op een zwarte lijst gesteld, opdat men bij den belastingaanslag daarmee rekening kan hóuden. Een nieuw middel te gen tand- en k i e s p ij n. Het is algemeen bekend, dat dieren een ge zond en sterk gebit hebben. Bij men- schen is dit over het algemeen niet het geval. De meeste menschen toch, wil len zij hun gebit in orde houden, moe ten menig bezoek bij den tandarts afleggen. De tandarts Deneger te Mainz kwam na tal van onderzoekingen tot de conclusie, dat de stoffen, waaruit het mensehelijke gebit is opgebouwd, van zachtere samenstelling zijn dan die der dierenwereld. De tanden cn kiezen der zoogdieren bevatten een grooter ge halte aan fluoriden. Deniger nam proeven bij verschillende personen, die dagelijks een kleine hoeveelheid fluor- calcium aan hun eten toevoegden en constateerde, dat het gebit in hardheid toenam. Ook bleek het, dat fluorcalci- um, toegediend aan vrouwen voor de geboorte van een kind, van merkbaren invloed was op het gebit der moeder, zoowel als later op het gebit van hei kind. Het toedienen van fluorcalcium bleek niet schadelijk te zijn voor de spijsvertering en verwacht wordt dan ook, dat het gebruik hiervan gaande weg zal toenemen. Gisterennamiddag zijn in de ge meente Wernitz in de Marken wederom stroopers door de plaatselijke weer baarheid ontdekt. Acht stroopers, die per auto uit Berlijn gekomen waren, werden op heeteraaad betrapt en ge sommeerd zich over te geven. Vier van hen gaven hieraan gevolg, de anderen trachtten te ontvluchten. Zij werden nogmaals gesommeerd om te blijven staan. Toen zij dit niet deden, loste de weerbaarheid schoten om hen te ver schrikken. Zij beantwoordde die met geweervuur. Twee stroopers gaven zich over. Een derde bleef gewond lig gen. De laatste ontkwam. De gekwetste werd terstond naar een arts in Wuster- hark vervoerd, die echter, alleen den inmiddels ingetreden dood kon vast stellen. Bij het verhoor in Wernitz bleek, dat de stroopers bij de Fransche commissie van toezicht op het viieg- wezen waren. Het ministerie van bui- tenlandsche zaken heeft den Franschen zaakgelastigde onmiddellijk met de zaak in kennis gesteld. De „Morgenpost" keurt het uittar- tende optreden van verscheidene Fran sche soldaten af. Met denzeifden na druk zegt het blad waarmede wij van onze eigen landgenooten den tact verlangen die met onzen toestand over eenstemt, moet ook van de onderda nen der geallieerde staten geëischt worden, dat zii in hun gedrag elke pro vocatie vermijden. Ook de „Deutsche Allg. Ztg." wijst op de voortdurende misslagen der Fransche militaire en burgerlijke auto riteiten in de bezette streken èn het stemmingsgebied, alsmede op het dik wijls krenkende optreden vooral van Fransche soldaten. De hooge hoed is al meer dan eens „dood" verklaard. Zulk een „kachel pijp", zulk een onding, behoorde niet op het hoofd van een redelijk mensch, zulk een onpraetische dracht was niets meer voor dezen tijd, was gedoemd te ver dwijnen, zooals de malle gepoederde pruiken verdwijnen moesten.. Maar ja wel, het doodvonnis over den hoogen hoed schijnt te voorbarig te zijn uitge sproken en inplaats van het verdwijnen van dat min of meer zonderlinge hoofd deksel, constateeren we, dat in aile lan den de hooge hoed-mode zienderoogen terrein wint. Ten onzent nog wel het minst, hoe wel de hooge dop ook hier bij verschil lende gelegenheden onontbeerlijk is en blijft. Maar in Duitschland. Engeland *en Frankrijk is het dragen van den hoogen hoed weer sterk en vogue. Ook in de Scandinavische landen, vanweer de hooge hoeden-fabrieken groote orders krijgen. Zoo schijnt de kachelpijp inplaats van een antiquiteit een onontbeerlijk stuk uitrusting van den modernen mensch te worden. En dat in een tijd, waarin men schwdrmt voor alles wat gemakkelijk en practised is LAATST G"BÊ KICHTEN NEDERLAND EN BELGIE. De correspondent van de „N. R. Ct." te Brussel meldt De „Libre Belgique" bevat een arti kel, getiteld: France et Hoilande, waar in gezegd wordt Het is volkomen be grijpelijk, dat de Nederlanders met hart en ziel voorstanders van de taaleisciicn der Vlamingen, 'en de Franschen met hart en ziel voorstanders van het taai- streven der Walen zijn. Indien het con flict onoplosbaar zou blijken door ge brek aan patriofisme, zou dat de mo gelijkheid meebrengen van een scheu ring, waarin wij zouden wegzinken, gelijk Holen, en de Nederlandsche en de Fransche grenzen zouden elkaar raken. Maar na negentig jaar nationaal leven zou een dergelijke zelfmoord een j schande zijn. De „Libre Belgique" ver- i klaart zich niet tegen een cultuursterk i Vlaanderen, dat groote waarde kan bijzetten aan de Hollandsche cultuur. en ook niet tegen een cultuursterk i Wallonië, op voorwaarde, dat de Vla mingen en Walen eerst Belgen zijn, vooraleer ze respectievelijk vrienden van Nederland en Frankrijk zijn. DE HULP AAN DUITSCHLAND. BRUSSEL. (V. D.) De „Nation Bei ge" verneemt uit Londen, dat in het economisch memorandum, hetwelk he den zal worden bekend gemaakt, wordt afgezien van het economische herstel van Duitschland en men zich beperkt heeft tot algemeenheden. De nieuwe oplossing, door den Oppersten Raad gevonden, bestaat hierin, dat de waar den der neutrale landen in Duitschland gemoboliseerd worden. Daar deze zeer aanzienlijk zijn, zullen zij Duitschland de noodzakelijke fondsen verschaffen, om opnieuw crediet te vewerven. Dit voorstel zal aan de Duitsche regeering gedaan worden iiet besluit van den Óppersten Raad zal afhqngen van bet Duitsche antwoord. MAARSCHALK FOCH OP REIS. PARIJS (V. D.) Uit Mainz wordt gemeld, dat maarschalk Foch aldaar per expresse is aangekomen en op het station ontvangen door generaal De- goutte en den consul-generaal van Frankrijk te Mainz. Maarschalk Foch heeft gedineerd bij generaal Degoutte in gezelschap der generaals die de Fransche legerkorpsen aan den Rijn coinmandeercn. Om kwart over negen is hij naar Parijs vertrokken. Een N. T. A. bericht, draadloos uit Pariis geseind, meldt verder dat Foch door de journalisten ondervraagd, ver klaarde dat de troepen in uitstekenden staat verkeeren en de leiders volkomen eensgezind zijn. Hij zeide „ik ben overal met de meeste hartelijkheid ont vangen en heb kunnen constateeren dat het voorbeeld dat de Fransche soldat.;r. geven waardeerj-y vindt bij de gés)* lieerde troepen, bij Engelsehen, Ameri kanen en Belgen. DE ACTIE DER ENGELSCHE TRANSPORTARBEIDERS, LONDEN. (V. D.) Zooals is bericht hebben de transportarbeiders in Enge land besloten hun eischen aan een scheidsrechterlijke uitspraak te onder werpen. De behandeling voor het in dustrial Court za! waarschijnlijk 24 Maart aanvangen, maar dit zal afhan gen van den terugkeer van het vaste land van de Uitvoerende ambtenaren der Nationale Transportarbeidersfede- raiie, die naar Scandinavië gaan, om de internationale Transportarbeiders Fe deratie te hersteilen. Aan sir Robert Horn, minister van arbeid, zal verzocht worden bij de scheidsrechterlijke be handeling niet alleen de samenstellen de deelen van den vereenigden industri- eelen raad, maar alle verbonden en niet verbonden werknemers, associaties, en alle afzonderlijke firma's, aan welke de eiscii tot loonsverhooging is gesteld door hun personeel, na te gaan. Men verwacht, dat de aangesloten firma's zullen weigeren, den overeengekomen ioonstandaard, die de oorzaak is van liet geschil, te betalen. Robert Williams de leider der mannen, heeft den wensch te kennen gegeven, dat in.geen afdee- hng der industrie in Engeland, eenig lid een succesvol resultaat der scheids rechterlijke behandeling zal beïnvloe den door overhaaste stakingsacties. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomboot Alij. „Merope" 26 Febr. van Bacelona te Va- lend a Vesta" 21 Febr. van-Piraeus naar Saionica Kon. West-Ind. Maildienst. „Deltt" van Hamburg naar Valpasardo 5 Maart van Bristol. Kon. Holiandsehe Lloyd. „Kennemerland" 6 Maart van Buenos Ayres naar Amsterdam. Stoomvaart Mij. „Oceaan". „Benlawers" van Japan naar Rotterdam, 2 Maart te Colombo. „Hvson" 1 Maart van Yokohama naar Am sterdam. Rotterdanische Lloyd. „Bondowoso" 29 Febr. van Batavia te Saigon. MARKTBERICHTEN- Middelburg. 11 Maart 1920. De aanvoer, aan de graanmarkt was he den gering. Zomergerst en witteboonen met getoond. Tarwe 29.50 a 30 50 kroonerwten ƒ24.50 a ƒ26.50 lange brui-' neboonen 24 a 26, alles per 100 KG Boter 1.47 J) a 1.57'/, per 5 ons Eieren ƒ9 a ƒ9.50 per 100 stuks WISSELKOERSEN. 10 Maart'. Londen 10.55 Berlijn ƒ3.97'/, Parijs ƒ21.75; Brussel 22.50; Weenen 1.40 New-York ƒ2.88. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 774.9 te Memel. Laagste barometerstand 756.6 te Hapa- ra n da. Verwachting tot den avond van 12 Maart Zwakke tot matige Westelijke tot Zuidelijke wind. Tijdelijk opklarend, later loeneniende bewolking met kans op regen. Alogelijk nachtvorst. Zelfde temperatuur. HOOGWATER TE VLISSINGEN. Maart v.m. n m. Vrijdag 12 L.K. 5.55 6.25 Zaterdag 13 6.53 7.29

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3