INGEZONDEN STOKKEN SPORT BUITENLAND Eenvoudig gelijk de geheele persoon is zijn werk zonder pretentie. Zijn Bal lade en Hindoe-gebed spreken dadelijk aan overigens krijgt men den indruk van een zoekend talent, dat in de So nate vooral zich nog niet genoeg weet te concentreeren om onze aandacht blij vend geboeid te houden. De finale leeft het meest en bezorgde den -componist dan ook een zeer hartelijke ontvangst, evenals zijn Muggendans, die bijzonder teer van conceptie is (Debussy komt even om den hoek). Coenen is en'speelt muzikaal slechts zou nien hem nu en dan wat uitbundiger wenschen. Jac. v. d. Burg sloeg zich doorgaans met gemak door zijn lang niet lichte partij heen (een te vroege inzet ging bijna onopgemerkt voorbij); zij techniek was bewonderenswaardig, slechts wat overtollig lieeren ontsiert zijn spel. De "heeren werden niet minder dan driemaal teruggeroepen en Coenen kan over deze introductie tevreden zijn. Ondergang. Donderdag 25 Maart, des avonds 8 uur, wordt door ds. N. J. C. Schermer- liorn van Nieuwe Niedorp, in „de Oude Vriendschap" een voordrachtavond ge geven van het door hem vervaardigde anti-mititairistische tooneelspel in 4 bedrijven, getiteld „Ondergang". Wij hebben verschillende recensies van dit tooneelstuk ontvangen en deze zijn alle éénstemmig zeer gunstig. Wij kunnen deze recensies natuurlijk onmogelijk alle opnemen en volstaan daarom met een aanhaling uit de „N. Apeldoornsche Courant" Ds. Scnermerhorn schetst in zijn werk den strijd tusschen twee levens beschouwingen, die van den aristocra- tischen Ernst van Haarsbergen, telg van een oud geslacht, één geworden met de oude tradities daarvan en die vanéén zoon, die beroerd is geworden door een adem var, den nieuwen tijd. Een hevige botsing wordt 't tusschen het oude, dat met den moed der wan- j hoop vecht om zijn handhaving en liet I nieuwe, dat ten slotte ten koste van het oude, overwint. De hevighc-id van deze botsing, welke niet uitsluitend was de strijd tusschen iwee menschen, doch de strijd van twee zielen, het geweldig tragische in de figuur van den vader, heeft ds. Schermerhorn, die al de in zijn drama optredende perso nen zelf belevendigde, den toeschou wer voor oogen gesield. Zonder eenig decor, met alleen een warmrood ge dekte tafel en een fauteuil, als steun punten, werd 't dank zij de groote zeggingskracht van den schrijver, die hier als geen andere dat zou kunnen doen, uitzegde, wat hij doorleefde, tot een brok leven, het leven in al z'n hoogten en diepten, in zijn geluk en weedom, in zijn strijd en overwinning ten slotte. Scherp heeft ds. Schermer horn de twee beginselen in de perso nen van vader en zoon tegenover elkander gesteld, de vader, de in zijn overtuiging eerlijke mensch, de zoon, als de idealist, de man uit ander hout gesneden, die zijn vader niet kan be grijpen, zooals deze hem niet begrijpt. Misschien heeft de schrijver 't niet zóó bedoeld, maar bijna zeker is de groot ste sympathie uitgegaan naar den va der, den drager van de oude idee, die, verlaten door vrouw en zoon, de on dergang ziet van zijn geslachi niet al leen, maar van hem zelf, als mensch. Een ondergang, welke hij meent te moeten ontgaan door een revolver schot. Voor den modern denkenden mensch kan dit slot, dat een absolute onder gang beteekent, inin of meer onaan nemelijk zijn, 't heeft geen afbreuk ge daan aan den totaal indruk, weike, we memoreerden dit reeds, er eene was van iets zeer bijzonders. De aanwezigen hebben den voor dracht-kunstenaar gehuldigd in een eerbiedig geboeid luisteren tot het einde toe. Maran-Atha. Sinds eenige weken heelt zich alhier gevestigd de provincie-post „Zeeland" van Maran-Atha zijnde een vrije Ne- derlandsche Veldprediking, waarvan het hoofdkwartier is gevestigd te Nij megen. De commandant van dezen post bezocht alhier autoriteiten en ingezete nen, ten einde aan zijn werk bekendheid te geven en liefdegaven daarvoor in te zamelen, waarbij iiij zich voorstelde te zijn Jonkheer Kuipers Bentley. Ook op zijn brochures had hij dezén naam doen drukken. De politie vertrouwde blijkbaar dezen man niet erg en stelde in het geheim een onderzoek in. Haar bleek daarbij dat deze commandant niet gerechtigd was den adellijken Jonkheertitel te voe ten dat hij reeds eenige malen wegens verduistering veroordeeld was gewor den en dat hij tot voor korten tijd als kellner was werkzaam geweest, waar bij door hem in zijn laatste betrekking ook verduistering was gepleegd. Verder stelde het onderzoek vast dat deze commandant, die had voorge geven eenige jaren officier bij het Leger des Heiis te zijn geweest, en sinds een 12-tal jaren zich met het reddingswerk te hebben bezig gehouden, nooit in be trekking tot het Leger des Heiis had gestaan en nog nooit met evangelisatie- arbeid zich had bezig gehouden. Gisteren is hij daarop door de politie alhier gearresteerd en naar het bureau van politie overgebracht. De politie te Middelburg had opge merkt, dat reeds sedert enkele maanden steeds goederen van een winkelier in manufacturen aldaar, door diens zoon werden verkocht aan' een_ vrouw, die den jongen van ongeveer 15 jaar daar toe aanzette. Maandag heeft de politie ingegrepen en den nietsvermoedenden winkelier gewaarschuwd, waarbij bleek dat voor een zeer belangrijk bedrag aan winkelwaren door den zoon zijn ontvreemd. Bij een huiszoeking bij de vrouw werden verschillende blouses, onderkleeren, overhemden, kousen, sok ken corsetten enz. enz. in beslag geno men terwijl een deel van liet gestolene, dat 'de vrouw, zooals zij bekende, voor zeer lagen prijs kocht, reeds was gedra gen en ten deele versleten. Tegen de vrouw werd wegens heling procesver baal opgemaakt, waarna zij met het oog op haar groot gezin, weder op vrije voeten werd gesteld. Ook te Vlissingen zijn verschillende goederen, van deze diefstallen afkom stig, in beslag genomen. Provinciale almanak voor Zeeland. Hen Zeeuwsch Jaarboekje, dat vroe ger elk jaar verscheen, is sinds 1899 niet meer uitgekomen. Dat was voor Veien een groote teleurstelling, want men vond er tal van bijzonderheden in, welke van groot nut zijn. Dit Jaarboekje is thans vervangen door den provincialen almanak voor Zeeland voor het jaar 1920, waarvan wij een exemplaar ontvingen. De uitgave van dezen almanak is mogelijk geworden door de financieele iiuln van de provincie en de samenstel ler' van den almanak, de heer j. f. Magendans, commies ter provincial griffie van Zeeland, heeft daarmede alle eer ingelegd. De almanak bevat tal van wetens waardigheden. weike men in het dage- liiksch leven noodig heeft. Men vindt er in ai de gewone bijzonderheden welke men in alle kalenders aantreft en daai- naast de samenstelling van het pcov. bestuur, provinciale waterstaat, alpha- betische lijst der gemeenten in Zeeland, weekmarkten, polder- en waterschaps besturen, het bestuur van het rijk, sa menstelling Eerste en Tweede Kamer Verder alles wat op rechtelijk gebied betrekking heeft, de Kamers van Ar beid, verzekeringsraden, raden van ar beid'enz. enz. Uit deze korte opsomming blijkt vol doende wat een practisch handboekje deze almanak is en wij twijfelen niet of hij zal zijn weg wel weten te vinden Alle in den almanak voorkomende gegevens zijn zooveel mogelijk uit of- ficieele bronnen samengesteld, wat de waarde er van nog veel verhoogt De uitgevers, de firma Littooi) <x Ult- lioff te Middelburg, zorgden voor een goede typografische afwerking. """kerk- en schoolniËuws™" Ned Hen-. Kerk. Beroepen fe Grijps- kerke ds. C. Koenekoop te Camperland. Dr. H. T. Oberman te Heemstede stelt zich voor den 27sten Juni a.s. af scheid te nemen van zijn gemeente en den 4den Juli intrede te doen bij de Ned Herv. gemeente te Rotterdam. Als bevestiger zal dr. J. A. Cramer te 's-Gravenhage optreden. Voor het examen nuttige 'Handwer ken zijn te Rotterdam geslaagd de da mes L A. van Krieken en A. J. van Bo ven, beiden alhier en C. P. M. Sakko en j. Vis, IreideiM^Tliolem^^^^^^ RECHTSZAKEN. Broedermoord. Voor de rechtbank te Maastricht stond gisteren terecht een bewoner van Kerkrade, thans gedetineerd, ter zake dat hij in den avond van 13 De cember zijn broeder door een snede met een mes. in het voorhoofd, zoodanig verwond heeft, dat deze eenige uren daarna aan de verwonding is overleden. Volgens beklaagde bestond er onee- nigheid tusschen de beide broeders De een verweet den ander steeds, dat hij hem verraden had, toen hij van achter dc- waterlinie was teruggekomen. 1 oen beiden nu'op den bewusten avond met vrienden uit de bioscoop kwamen, sloeg de verslagene Jan zijn broer Marten met een vuist in het gezicht, waarop Marten het mes trok met het bekende Beklaagde was niet beschonken en had, volgens zijn zeggen niet het plan ziin broeder te vermoorden. Getuigen verklaarden, dat hu den dag te voren zijn broer met den dood bedreigd had. Het O. M. eischte tegen beklaagde 15 jaar gevangenisstraf. Mishandeling door politieagenten. Drie politieagenten te Rotterdam, die in hooger beroep voor het gerechtshot te 's-Gravenhage hadden terechtge staan wegens mishandeling van drie personen, zijn vrijgesproken. De Rot- terdamsche rechtbank had hen verooi- deeld tot 4 maanden hechteniss. trokken van Norderney naar liet mili taire vliegkamp De Mok (op Texel), al daar is aangekomen. Het blijkt dat deze boot een proefboot is en dat de con structeurs deze boot naar de Noordzee hebben gezonden, teneinde de zeewaar digheid van deze machine te meten. Op de Zwitsersche meren heeft deze boot uitstekend voldaan. Er zullen met deze vliegboot eenige demonstraties gegeven worden boven Amsterdam. De boot wordt Zaterdag te Scheve- ningen verwacht. AFLOOP VERKOOPINGEN. Door den candidaat-ndtaris J. L. van der Harst alhier, werd gisterenavond, in het café „de Oude Vriendschap" aan de Groote Markt alhier, publiek ver kocht 1Een huis en erf aan de Nieuwstraat te Vlissingen, groot 71 c.A. Koop'er de heer J. M. Scheers, alhier, voor 3303. Een huis en erf aan de Van Dishoek- straat, groot 78 c.A. Kooper de heer J. H. Schoch, alhier, voor 3325. Een huis en erf aan de Dijkstraat, groot 50 c.A. Opgehouden. 4. Een huis en erf' aan de Dijkstraat. groot 88 c.A. Opgehouden. 5. Een huis en erf aan de Dijkstraat, groot 81 c.A. Opgehouden. 6. Een huis en erf aan de Dijkstraat, groot 82 c.A. Opgehouden. 7. Het café met aparte bovenwoning en tuin aan de Badhuisstraat alhier, no. 84, groot 2 aren 74 centiaren. Het perceel is opgehouden. MARINE EN LEGER. Bijslag militaire pensioenen. Op de vraag van den heer Van Rap- pard, lid der Tweede Kamer, betreffen de de toekenning van een extra bij slag op het pensioen over het jaar 1919 aan de officieren, gepensionneerd vóór 1 April 1911, en aan de militairen be neden den rang van officier, gepensi onneerd vóór 8 Mei 1913, antwoordde de minister van financiën, d.d. 8 Maart, dat de desbetreffende betalingsstukken thans alle verzonden zijn. Met de be rekening van de extra bijslagen kon niet worden aangevangen vóórdat de aanvragen om den gewonen duurtebij- slag op de pensioenen over 1919 wa ren behandeld. De afdoening van die aanvragen heeft vertraging ondervon den, doordien een 2000-tal belangheb benden de hun gezonden formulieren met vragen verkeerd heeft ingevuld. Die vertraging heeft teruggewerkt op de regeling van de extra bijslagen. Zoekmaken van militaire kleediilg. De minister van oorlog a.i. heeft den commandant van het veldleger opge dragen maatregelen te nemen opdat op militairen, die herhaaldelijk hun Mee ding en uitrusting zoek maken, door de betrokken commandanten een bijzonder toezicht wordt uitgeoefend. Voorts heeft de minister als zijn meening doen kennen, dat het niet oor deelkundig moet worden geacht om aan de hierbedoeide militairen voor de zoekgemaakte kleeding steeds nieuwe uit te reiken. Aan hen zal ter vervanging van de ontbrekende kleeding en uitrusting in den vervolge gedragen kleeding moeten worden uitgereikt. c" Politietroepen. De oprichting der 7 compagnieën politietroepen is, zooals vermeldt, gis teren, 10 Maart, geschied. De stand plaats van den commandant der ie comp. is 's-Gravenhage, van de 2e Am sterdam, van dc 3e Breda, van de 4e Maastricht, van de 5e Nijmegen, van de 6e Deventer en van de 7e Groningen. Elke compagnie wordt verdeeld in afdeelingen, elke afdeeling in groepen. Elke compagine wordt gecommandeerd door een kapitein of luitenant, een af deeling door een luitenant, een groep door een onderofficier. De commandant der politietroepen heeft 's-Giavenhage tot standplaats. Kuiten vcranlwo. rdetijkheld der reducüo Dei coole wo.di niet teruggegeven Vliegen. De luitenant Koppen zal dezer dagen zijn reis naai' Indië per vliegtuig aanvangen. Het Haagsche Correspondentie-bu reau meldt, dat de Zeppelin-vliegboot „Dornier", Maandag 8 Maart jl. ver DE ACTIE IN DE BOUWVAKKEN. Mijnheer dc Redacteur, Vergun mij nog eenige plaatsruimte tot beantwoording der vragen van den heer Scheepers, die naar het schijnt zeer kort van memorie is, daar hij tegen woordig zijnde op de bewuste vergade ring der Kamer van Arbeid, alles heeft kunnen weten. Wat het bewiis onder vraag 1 betreft, weet hij zeer goed, dat daar geen be wijzen voor zijn, daar dergelijke bespre kingen niet onder getuigen geschieden. Ik kwam echter tot deze conclusie, om dat de H. B. v/d. N. C. B. op de verga dering der K. v. A. verkondigden dat door gebrek aan financiën onzerzijds, deze staking als een zoutzak in elkaar moest vallen, en zij daarom aan zulk een staking niet mede wilden doen, waarop ik hem antwoordde, dat hij (de H. B.) daar niets afwist, en ook zijn zaak niet was, doch hun houding zeer unfair was, daar op de bespreking tusschen de Hoofdbestuurders even voor «de conferentie met de patroons, overeengekomen waren, de verschillen de eischen terug te brengen op 65 cent per uur met 9-urigcn werkdag en daar van niet af te wijken, wat door allen goed gevonden werd. Alleen de hand slag ontbrak, en waar op de conferentie de lieer de Klerk eenige persoonlijke opmerkingen van de zijde der patroons moest liooren, de H. B. v/d. R. K. B. in 't midden bracht, dat hier niet in per soonlijkheden mocht vervallen worden, en hij alles wat de heer de Klerk gezegd had, ten volle onderschreef. Wel weet ik, dat de Christ H. B. van den N. C. B. de patroons bezocht heeft, doch wat daar besproken is, weet ik niet, doch de veronderstelling ligt voor de hand, dat ook die bewering van de financiën naar voren zal gebracht zijn. Dan werd ons verweten, dat wij de' leden der Chr. Bonden mishandeld had den, om ze daardoor te dwingen te stoppen met werken. Ook dat was een leugen, daar door ons wel gedemon streerd werd, 0111 hen te noodzaken met werken, op te houden, doch niemand eenig leed is aangedaan, en op de weer legging van mij niet alleen niets terug gezegd kon worden. En waar bij een der gevallen een der stakers met zijn elleboog duwde, met welk doel weet ik niet, was ik, die zulks opmerkte er direct bij om dezen per soon op zijde te dringen en hem er op te wijzen handen thuis te houden. Trou wens de houding der politie in deze is genoeg bewijs, dat er geen schijn tot geweld aanwezig geweest is. En buiten de vergadering der K. v. A. werd gezegd, dat door'de afd. Vlis singen van den N. C. B. op hun ver gadering eenparig besloten was, om te blijven werken. Ook dit was niet waar, daar door hun leden ons zelf gezegd is, dat niettegenstaande er aangedrongen werd op stemming, zij hiervoor geen kans kregen, daar de H. B. adviseerden, dat stemmen onnoodig was, en zij ver plicht waren aan 't werk te blijven, zoo dat enkelen welke Alaandagmiddag ge stopt waren, Dinsdagmorgen weer aan 't werk gingen. Ook wordt door de Chr. H. B. be weerd, dat deze staking een politiek karakter draagt, en de revolutie daar aan ten grondslag ligt, en zij daarom aan deze staking niet mede willen wer ken. Ook dat is onwaar en een gezocht motief, deze staking draagt een zuiver economisch karakter, was 't anders, ik ben er van. overtuigd, dat velen onzer leden daar nimmer aan mede gedaan zouden hebben. Ik vermeen den lieer Scheepers vol doende van antwoord gediend te heb ben en zal, om van de bereidwilligheid van den Redacteur geen misbruik te maken en ómdat een heen 'en weer ge schrijf over deze kwestie geen nut heeft, op verder geschrijf niet antwoor den, doch ben ten allen tijde bereid, persoonlijk of met de diverse besturen hierover of over andere zaken van ge dachten te wisselen. Laten we niet ver geten, dat wij allen arbeiders zijn, en allen trachten onz.e maatschappelijke positie in een redelijke verbetering te brengen, en dat liet niet goed is, om met leugenachtige beweringen elkander af te kammen, daar wij daardoor ons zelf in 't oog van alle weidenkenden in geen gunstig daglicht stellen. Met dankzegging aan de redactie, voor ziine verleende plaatsruimte. Namens de Federatie van Bouw vakarbeiders, afdeeling Vlissingen, J. POST, voorzitter. DE STAKING VAN HAVENARBEIDERS EN ZEELIEDEN. In Parkzicht te Amsterdam werd gis terenmiddag een buitengewoon congres gehouden van liet N. V. V. met de hoofdbesturen der aangesloten organi saties ter bespreking van de staking der transportarbeiders. Nadat nogmaals een uiteenzetting van het ontstaan en het verloop dei- staking was gegeven, werd bij accla matie de volgende resolutie aangeno men,: De vergadering overwegende, dat de werkgevers bij hun houding tegenover de eischen der arbeiders allereerst werden en worden beheerscht door motieven, niet ontleend aan tie verhoudingen in het bedrijf en de heteekenis van de eischen der arbei ders, doch door overwegingen van po liticken aard en door hun begeerte, de vakbeweging in itaar strijd tot verhei- fing der arbeidersklasse neer te slaan overwegende, dat blijkens de bou nding van verschillende werkgeversver- 'eenigingen, door de werkgeversklasse in Nederland ernstig wordt gestreefd naar een systematisch afwijzen van de verlangen der arbeiders overwegende, dat het conflict in het transportbedrijf door de werkgevers organisatie wordt beschouwd als haar eerste offensief tegen de arbeidersorga nisaties en derhalve de geheele arbei dersklasse van Nederland dezen aan val op de transportarbeidersorganisa ties dient te beschouwen als een aan val op hare vakvereenigingen wijst de leden van de bij het N. V. V. aangesloten bonden er met grooten na druk op, dat daarom dc strijd der transportarbeiders moet worden be schouwd als een strijd van hen allen, welks afloop grooten invloed zal uit- .oefenen op de positie der gansche vak beweging overwegende, dat de werkgevers niet geneigd zijn, eerder aan eenige oplos sing van het conflict mede te werken, ingezonden mededeelingen. werdt door 21.000 artsen erkend als het besio versterkingsmiddel voor Zenuwen en Lichaam alvorens' door de stopzetting van het transportbedrijf in Nederland een nood toestand is ontstaan bésluit a. door alle leden van de bij liet N V. V. aangesloten Bonden een bedrag van 5 per lid te laten betalen, welk bedrag in 10 weken moet zijn voldaan b. den Bestuursraad te machtigen, na 10 weken zoo noodig een regelmatige heffing van 10 cent per lid per week uit te schrijven. De heer Stenhuis deelde mede, dat na gehouden besprekingen tusschen dén Centralen Bond en de Federatie onder leiding van den secretaris der Internationale Transportarbeiders fede ratie, den heer Fimmen, de eenheid in de stakingsleiding weer v/as hersteld op den grondslag dat geen nieuwe sta kingen zuilen worden geproclameetil dan na gepleegd overleg en verkregen overeenstemming. Deze mededeeling werd mei luid ap plaus begroet: Op vragen van den lieer Schaper be treffende de handhaving van de orde fe water bij de staking in de havens, heeft minister Ruys geantwoord, dat uit het gehouden onderzoek gebleken is, dat de krachtens vordering van den burgemeester van Amsterdam ter be schikking gestelde officieren die mili tairen bijstand in de haven verleenen, volkomen voor hun taak berekend zijn. Tevens is gebleken, dat de indruk, die in de dagbladen gewekt is, een andere is dan op goede gronden kan worden volgehouden. Gisterenmorgen elf uur reden twee sleeperswagens met spek beladen van dc Maashaven te Rotterdam naar het abattoir, geëscorteerd door eenige rij wiel-agenten. Gedurende het transport ondervond men last van de stakers. Op den Goudschenweg drongen deze te veel op, waarop de agenten hun revol vers trokken en eenige schoten in de lucht losten. Een staker, die poogde de paarden vast te houden, werd gearresteerd en naar het politiebureau aan de Meer mansstraat gebracht. Ook is aangehouden de leider Junius van den Centralen Bond, die zich onder de stakers bevond. Hij werd eveneens naar hetzelfde politiebureau gebracht, waar hij in het bezit gevonden werd van een geladen revolver. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt in zake hinderlijk volgen, verbo den dragen van wapens en ophitsing. Hij is daarna weer op vrije voeten ge steld. Ook in de Boezemstraat drongen de stakers op. Bereden politie heeft met sa bel en gummistok de stpkers terugge dreven en de straat afgezet, totdat het transport voorbij was. ÜH Te Zaandam kwam het gisterenmid dag tot een botsing tusschen een veer tigtal Amsterdamsche en eenige Zaan- damsche bootwerkers. Te Zaandam worden nl. sojakoeken geladen, die met lichters uit Wormer- veer worden aangevoerd. De Amster damsche bootwerkers nu beweren, dat dit werk te Amsterdam behoort te ge schieden en dat dit nu te Zaandam ge beurt in verband met de staking, zoo dat de Zaandamsche bootwerkers dus onderkruiperswerk zouden verrichten. De laatsten ontkennen dit. Wel is dit werk een paar maal te Amsterdam ver richt, doch als regel was dit te Zaan dam, omdat dit voor de verschepers een voordeeiiger weg is. Ook de controleur van het vrachtenkantoor te Amsterdam plaatste zich op dit standpunt. De Am sterdamsche bootwerkers lieten zich evenwel niet overtuigen, met het gevolg dat een vechtpartij ontstond, waaraan door de politie een einde werd gemaakt. DE CAND1DATUUR VAN HINDENBURG. De „Frankfurter Zcitung" bespreekt in een 'hoofdartikel de candidatuur van Von Hindenburg voor rijkspresident. Het invloedrijke blad zegt Deze candidatuur moet overal in het land den indruk, maken van een open pro clamatie van de contra-revolutie en chauvinistische stroomingen.Haar over winning zal ais een herstel van het Pruisische militairisme en imperialisme aangezien worden en alle machten die in den oorlog tegenover ons gestaan hebben, zuilen zich even vast als vroe ger weer aaneensluiten. De wildste chauvinistische instincten in Frankrijk en Engeland zullen volkomen vrij spel hebben en het reeds zich weer lang zaam aan oprichtende Duitschland zal totaal vertrapt worden, zoodat het zich nooit weer zal kunnen opheffen. Maar niet minder onheilspellend als naar buiten, zijn volgens dit blad, de gevolgen van een candidatuur van von Hindenburg voor het binnenlandsche politieke leven. Deze poging, die alleen speculeert op ds| gedachtenlooze k overgesteide vai oorzaken en zal mate vergiftigend veldmaarschalk dat hij uit het opgeroepen is. het blad, dat hij f zien, wanneer de dedeeling van thans geleerd h nationalen hun a doordat zij hun eil tuin geleid hebbeil UIT DE BELI In de Kamer I Branequart bij del activistische en een hevig incidei zeide, dat er voo: lonië een groote b als gevolg van d< lijken, die pro-D land zonder verd In het begin van i ellende nog groo preekstoelen de schers begroette goddeiooze Frank men luide toejuic van rechts kabaal is een laf schand vreeselijk tumult. De Kamer nam gen 7 stemmen en motie aan, welk werd aanvaard, deelt alle activi maar stelt vast, d zou zijn en iri st; om eenige over strueeren tussehei loyale Vlaamschef spreekt haar v waakzaamheid dt politiek te onderd liet buitenland of tot geweld, en sp uit om de socia kwesties op te los der nationale een lijkheid in rech Belgen verzekcrer DE NIEUWE VE DEN R De nieuwe v< Duitschen Rijksd October plaats he stel tot ontbindim dige Nationale eerst ter sprake u er enkele pariemei derheidspartijen voorstel wel de vonden. Alle partijen zij eens dat de natioi uiteen mag gaan, de financieele rijk geregeld heef industrie en de w waarde aan, dat m de wet op de Bedri Arbitragewet, tot geschillen, tot sta kan niet eischen, o maatregelen met |u Men is het bij i eens, dat de maai| September niet voel zingen in aanmerlj En aldus is men October als eerste voor de nieuwe merking komt. DE INClDENTlJ De Duitsche rijksl den volgenden oprl De laatste dagen] toe, dat leden van zieli op grond en I vredesverdrag in "ouden, tot voorwe woord en daad wc De rijksregeerin nadruk tegen deze openbare leven, we liefde niets te mak tot ernstige benac (Ierland kan leiden sprekende plicht va tegenover de leden een gereserveerde l'jj acht te nemen. ™g kan onafzienl «en sleepen en hetl I"'dwalingen van fe rijksweermin,, "titste strengheid wetingen kecren ""eieren in de i "notsnlichten belei 'Teering zal evenm 'ywijpen tegen zee zonder genade te bi met aan, haar po [PalriottjSme te laten 3 kosten van het L.X O" gevaarlijk "oelen, zooais wij wp i hebben, K D ^temgen, daf J 2' chland de wei, S verstommen, die „ns J?re,o|!tr°mpet vc recht hebben ge 'ERKLARINGEN V RedlmChil1 lleeft in I les fcat dc Brit: minui Slberië nu 5( S bi? tellen' Ze "-'reiden"? Vrij korte Ig Van ?!?atregel weetm officie 'iki at z'i in I "et b??evallen' Be evestigd zijn, m

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2