leub. KAMERS ïïoor eigen kracht WERKER IIENSTBODE Meisje DONDERDAG 11 MAART. 1920 sche Maatschappij Stoomvaart gemeentebestuur BINNENLAND een IVO* 60 [tie Joost de Moor! ïijk 1 pril te aan. pers V. M„ Bureau Courant" VLISSINGSCHE COURANT j gevraagd Station. let prijsopgaaf onder |au „Vliss Courant.' (onderhouden wegens plaatsgebrek, alstraat 35 (beneden)^ srsbiedingfe |s ia an wagen, MBURCl iurg wordt eon ■VLISSINGSCHE COU- raagd die In do ga. Is verslsgan en be waren. jiet uitvoerige inlicb- len ingewacht bij de la der „Vlisslngscbe (GEN |vraagd en magazijnwerk. per week. S T E N A U, Lepel- leen nette frouw, de 20 jaar, teneinde I lelijk te drijven zaak Ie besturen, pnder motto „Zaak", ps. Courant". IVROUWi or Dinsdag en Vrijdag, leertien dagen voorde I |dresBadhuisstr. 42b VAN BENNEKOM, 19, vraagt voor ter- lette istbode te melden 's avonds en 8 uur. een nette ril. Adres: Iz. FOR- lacobstraat 12. |gevraagd een nette m e i o tri in de weelt een |l)W bij Mevrouw j ludekerksche weg 62, liet beneden de 18 jaar, ARNOLD, Zandweg ;en. i een net SISrJ'E rgenuren. Adres: B( Ruijter 62. een aankomend DES JË >ij Mej. WISSE, Kou- o 9. gen, Ml ddeïburg Rotterdam. v. Vliss. y, MM. Maart T.m. v.m. aar II 7 li il 12 nar li 7 li li 12 nnr ADVERTENTIE-PRIJS v... 1_4 regels: fl.-—1 voor iedere „e»! meer 24 centbij abonnement spe nds prijzen. Reclames 48 cent per regel Olenstaanbiedingcn en dienstaanvragcn van 1—5 regels 50 cent iedere reSel meer 12 'cent, bij contante betaling. pamiiieberichten van 1—6 regels 1.5a, tedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS-PRÏJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- -heren 12.per drie maanden Franco joor het geheele rijk ƒ2.30. Week-abon- nementen 15 cent. Afzonderlijke nummers 5 cent. FONDS VOOR HET GEMEENTE ZIEKENHUIS. Ontvangen b ij dragen Vorige opgave ƒ11504.54 E. van O., ljmuiden 1 I. 1 Vlissingen1. C. de R.. Vlissingen100. Wed. C. P. M.v. d. W., Bergen-op-Zoom 2.50 M. R. B., Terneuzen 2.50 Totaal ƒ11611.04 STREMMING VAN HET VERSLEER OVER DE SCHIPBRUG TE VLISSINGEN. De Burgemeester van Vlissingen, gezien de aanschrijving van den Ingenieur van 's Rijks Waterstaat, maakt bekend, dat in verband met het te water laten van het stoomschip „Prinses Juliana" op Zaterdag 13 Maart a.s. het verkeer over de schip brug .alhier vanaf des namiddags 12.30 uur tot zoolang als noodig zal blijken, zal zijn gestremd. Vlissingen, 11 Maart 1920. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. DRANKWET. Burg. en Weth. van Vlissingen. gelet op art. 12 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen, een aan Gedep. Sta ten van Zeeland gericht verzoekschrift in afschrift, van ALBERTUS GOEDEMANS, om vergunning tot den verkoop van ster ken drank in het klein uitsluitend aan lo geergasten in de benedenlocaliteit van per ceel 42, gelegen aan de Peperdijk dat vanaf heden gedurende veerden da gen schriftelijke bezwaren tegen het ver- leenen der gevraagde vergunning kunnen worden ingebracht bij Burgemeester en Wethouders voornoemd. Vlissingen, 11 Maart 1920. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. KA ftl FII0 V E P 21CHT. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. De interpellatie-Marchant over de houding der regeering tegenover de havenarbeiders en hun staking, zal heden (Donderdag) plaats hebben. Voorts heeft de heer van Beresteijn ver lof gekregen om vragen te richten tot den minister van landbouw over de li quidatie van de aardappeldrogerijen, op een nader te bepalen dag. Minister van IJsselsteijn had voor zijn wetsontwerp hulptroepen aangerukt in den vorm van den landsadvocaat mr. Telders, die hem als regeeringscommis- saris ter zijde stond. Deze advocaat, die zeer sterk bleek te staan, zette zeer duidelijk uiteen, dat weigeringen om de contracten na te komen, -zullen leiden tot processen, waarbij het slot zal zijn, dat de Staat er slechter af komt. Voor de 10 door den minister gesloten con- iën te bekomen: amNV. Transport dern. v.h. Erven G. VON j burgB EENHOORN; /.VAN OOSfERHOUTi ebt: Gebrs. BUITEN' FEUILLETON Roman van H. ABT. Hij haalde den brief uit den zak en stak zijn oom dien toe. Deze echter strekte afwerend zijn hand uit en deed een stap achterwaarts. ik meen je gisteren duidelijk ge maakt te hebben, dat jouw zaken mij niets meer aangaan. Laten we elkaar dus overbodige woorden besparen. Rudolf liet zich echter door den vreemden, koelen toon van zijn oom niet afwijzen. Ik kan het u niet besparen, oom Jobst, want heusch, ik vind hier geen weg, omdat het een zaak is, waarbij het mogelijk om leven of dood gaat. Leven of dood wat iou betreft vroeg oom Jobst op denzelfden koelen loon als straks. Niet direct wat mij betreft maar t is een ellendige geschiedenis. Geef hier Met een korten ruk en een knorrig gezicht had oom Jobst zijn neef plot seling den brief uit de hand genomen "'1 ging naar 't venster en begon lang zaam te lezen van het eerste tot het 'aatste woord, met een onveranderd gezicht. Toen hij den brief had uitgelezen, legde hij hem weg, ging naar zijn Iracten zal misschien 9 miilioen noodig zijn, terwijl thans een basis van accoord is gevormd, die den Staat slechts 5 miilioen kost. Wat de vischmeelcontrac- ten betreft, ook daarbij is een accoord mogelijk, dat slechts 1 miilioen twee ton zal kosten, terwijl bij een procedure de Staat gevaar loopt bijna drie miilioen te moeten betalen. Het was dus z.i. be ter het op een aecoordje te gooien in plaats van alles op alles te zetten, met de kans alles te verliezen. Met dit standpunt was de. Kamer niet tevreden. Men wenschte meer inlichtin gen, meer licht over den aard der con tracten en over den aard van de basis waarop mr. Telders een accoord wil aangaan. Ten einde die inlichtingen te krijgen, wenschte de heer Dresselhuijs het ontwerp terug te zenden naar de afdeelingen, teneinde daar alle gege vens van de regeering te verkrijgen. Het debat was daarmede geheel en al uitgeput. Alen kan over het vóór en te gen van een accoord nog wat praten, maar zonder een zeer gedetailleerd overzicht van alle contracten en daaruit voortvloeiende verplichtingen is het niet ntogelijk.een juist oordeel te vor men. De heer de Savörnin Lohman stelde een niotie van orde voor, om de discussie te sluiten en het ontwerp naar een speciale commissie te zenden. Morgen wordt daarover gestemd. De passenkwesfie. Naar „de Grondwet" verneemt moe ten thans alle visa op tie passen op nieuw aangevraagd worden. Die aan vragen kunnen reeds heden bij den consul geschieden en worden direct'in Brussel behandeld. Verschillende aan vragen zijn reeds toegestaan. De order tot het niet doorlaten van reizigers te Esschen is opgeheven voor hen, die voorzien zijn van een nieuw geldig visum. Regelmatig komen thans de toestemmingen uit Brussel binnen. Bezuiniging op de staatsuitgaven. Het Unie-liberaal weekblad „de Va derlander" wijst er op dat het maar steeds doorgaat niet nieuwe benoemin gen in den'staatsdienst. Het blad doelt niet zoozeer opJjpt vervullen van ont stane vacatures, clan wel op het cre- eeren van nieuwe betrekkingen. Schier iederen dag brengt de rubriek „officieele berichten" in de bladen een meer of minder lange lijst van nieuw- aangekomenen in het rijk van St. Bu- reaueratius. Veelal zijn het mensehen van een der onderste sporten, maar het inschuiven in tusscheniiggende rangen komt niet zelden voor. Zulks tot be grijpelijke en vaak rechtmatige ont stemming van de in dienst zijnde amb tenaren, die hierdoór hun gewoonlijk toch niet schitterende kansen op pro motie voor geruimen tijd tot nul terug gebracht zien. Het is alles geen goud wat er blinkt, zelfs niet in den staats dienst 1 Wij wilden het ditmaal intusschen voornamelijk hebben over het steeds maar benoemen van nieuwe ambtena ren. Zeker, het argument daarvoor ken nen we uitbreiding van de staatszorg. En van het bedrag der belastingen, voegen wij .er aan toe. Het kan, zegt het blad, niet zoo doorgaan. leder, die maar eenigszins met de inrichting van de Nederlandsche admi nistratie bekend is, (dit geldt evenzeer voor de groofe gemeenten), weet, dat schrijftafel, sloot er een vak van open en nam daaruit zijn chequeboek. Hij begon voorzichtig een der geperforeer de formulieren los te scheuren en zei ondertusschen Ik wilde morgen naar de bank, om de honderdduizend mark op jouw conto.te laten schrijven, maar ik kan je even goed een cheque schrijven, die de bank uitbetaal». Het duurde een paar seconden, eer zijn neef recht begreep, wat oom be doelde, maar daarna schudde hij drif tig het hoofd. Dacht u, dat* ik de twaalfduizend - - maar daar denk ik niet aan 1— Zoo denk je daar niet.'aan. Maar dan begrijp ik niet, met welke bedoeling je hier bent gekomen. Raden moet u mij, ooin, raden Want ik heb me naar 't schijnt leelijk in de brandnetels neergezet. Oom Jobst haalde koeltjes de schou ders op. Jk kan dat zoo' erg niet vinden. Wie de hoogte in wil, moet zoo noodig daar ook geld voor over hebben. Rudolf Aliillenhof hoorde nauwelijks wat zijn oom zei. Zijn oog was op de pendule op de schrijftafel gevallen en iiij riep Vijf minuten voor zeven Maar, lieve hemel, oom, laat toch met u redeneeren en zeg mij, wat ik doen moet. Ik kan toch niet doen, alsof ik den brief niet ontvangen heb, en ik kan de zaak ook niet op de lange baan schuiver), omdat anders De eene of andere lichtzinnige lui tenant zich het iicht uitblaast want deze op even omslachtige als kostbare wijze is ingericht. Er zijn te veel amb tenaren, veel te veel. Niet dat wij hiermee willen zeggen, dat de ambtenaren niet hun werk zou den hebben en dit werk niet naar be- hooren zouden doen, integendeel, er wordt te veel gewerkt. Allerlei overbo dige en vooral ingewikkelde staten en registers worden bijgehouden, veel te veel brieven wórden geschreven, alles gaat zoo omslachtig mogelijk. En daardoor tevens onnoodig duur. Vereenvoudiging en bezuiniging dit 'nroet het wachtwoord zijn. Door voering van deze beide begrippen zal noodzakelijk tot vermindering van het aantai 'ambtenaren moeten leiden. Na tuurlijk kunnen de betrokkenen niet zonder meer aan den dijk worden ge zet, de bepalingen omtrent wachtgeld geven trouwens aan hoe in dergelijke gevallen dient te werden gehanndeld. Eerste begin zou, volgens „de Va derlander" moeten zijn niet meer aan stellen van nieuwe ambtenaren, althans niet in nieuwe functies. Vereenvoudi ging van den dienst zol: al spoedig een meer dan voldoend aantal ambtenaren vrij maken om in bestaande vacatures te worden geplaatst. Ofschoon onze par'tijgenooten Rink en Van Nierop in dezen geest aan beide zijden van het Binnenhof hunne advie zen hebben laten hooren. bemerkt men r.og niets van ook maar één stap in de gewenschte richting. Misschien krijgen we een Staatscom missie om het vraagstuk eens te be- studeeren. Dat levert niet veei anders dan onkosten, als presentiegelden en dergelijke, op. En tóch moet er bezuinigd worden Vereenvoudiging der schrijftaal. Het hoofdbestuur van de „Vereni ging tot Vereenvoudiging van onze Schrijftaal", verzoekt ons de voigende motie op te nemen „Het hoofdbestuur enz., vernomen hebbende, dat de minister van Onder wijs een nieuwe regeling van het zoge naamde taalkundig geslacht zal doen ontwerpen, in de geest van de nota- Muller ir. het rapport van Staatskom- missie, met de bedoeling daaraan een officieel karakter te geven, van oajdeel dat tegen een dergelijke uiteraard willekeurige regeling, waar bij de moeilijkheid van de buigings-n gehandhaafd blijft, overwegende we tenschappelijke en prakties-pedagogie- se bezwaren bestaan, spreekt dc nadrukkelike wens uit dat de minister, na kennis genomen te heb ben van de bezwaren in de „Open Brief" van prof. dr. C. G. N. de Vooys ontwikkeld, aan zijn voornemen geen gevolg zal geven, dóch bij onderwijs en eksamens de toepassing zal veroorloven van de regel die voorschrijft in de spel ling de niet gesproken buigings-n weg te laten, een regel van de vereenvoudig de spelling die, blijkens de praktijk, ook bij vele niet-vereenvoudigers instem ming gevonden heeft." Het vrouwenkiesrecht te Amsterdam. De voorbereidende werkzaamheden tot het samenstellen van de kiezerslijs ten, zooals het afphabetiseeren en het verdeelen der kiezers over de 316 stem- districten, te dier stede, het royeeren van gevangenen, krankzinnigen, onder curateele gesteiden, niet genaturali- seerden, enz., zijn zoover gevorderd, dat men op het oogenbtik bezig is met het schrijven der kiezerslijsten. Elke lijst bevat 200 namen, terwijl in totaal 1700 dezer lijsten geschreven moeten men, vulde Jobst Müllenhof aan, en zijn neef knikte toestemmend. 'Weer haaide oom Jobst de schouders daarop zal de zaak toch wel neerko- op. Als je er niet aan denkt, om voor jouw toekomstigen zwager de twaalf duizend mark te betalen, dan is het dunkt me volmaakt onverschillig wat je anders doet. Zwager De mooie Rudi lachte grimmig. Ik heb een tegenzin in de ver wantschap gevonden en ik zou mijn toekomstig huwelijk toch niet graag lot zulk een onverbloemden handel vJillen maken. Ben je in dat opzicht zoo fijnge voelig? vroeg Jobst Müllenhof scherp. Dan was die kusgeschicdenis, yvaarin ik je gisteren zou raden, de zuivere, onvervalschte liefde. Neen, dat was ze' niet barstte zijn neef los, en zijn gezicht begon te gloeien alsof hij weer iets voelde van hetgeen hem gisteren uit ooms woorden als zweepslagen had getroffen, Maar liefde was er weinig of niets bij. Maar juist daarom hebt u gelijk, dat het nu erg krenterig zou zijn, als ik weigerde, dien kleinen dienst te bewij zen. Doch laat uw chequeboek maar rusten voor 12.000 mark is de ververij ook nog wel goed. En al is daarmee zoo'n kus tusschen deur en drempel wel wat duur betaald, misschien is het op een andere manier toch nog niet de. slechtste wijze van kapitaalbelegging. Dat had ik dadelijk moeten in zien. worden, om te komen tot ongeveer 340.000 mannelijke en vrouwelijke I stemgerechtigden te Amsterdam. Deze kiezerslijsten moeten op 31 Maart ge reed zijn, om door den burgemeester te worden vastgesteld. Maatschappelijke nocd. Het „N. v. d. D." heeft 1000 be schikbaar gesteld voor een (nog niet gepubliceerd) artikel of uitgewerkt plan, waarin een practised uitvoerbaar middel aan de hand wordt gedaan tot blijvende verlichting van den nood, waarin de „nieuwe armen" ten gevolge van de economische crisis verkeeren. De beoordeeling der inzendingen zal geschieden door de heeren mr. M. W, Treub, lid der Tweede Kamer cn prof. mr. dr. G. W. J. Bruins, hoogleeraar aan de Nederl. Handels-Hoogesch.ooi te Rotterdam, met de hoofdredactie van het „N. v. d. D." De „drooglegging" van ons land. Het weekblad „Handelsbelangen" publiceert interviews van Jan Feith met verschillende personen over de „droog legging" van ons land. Deze week is aan het woord de heer Simon A. Maas, voorzitter van den bond van distilla teurs en likeurstokers in Nederland. Het spreekt van zelf, dat de heer Maas een tegenstander der drooglegging is. Wat de heer Maas over de alcohol-industrie op zich zelf gezegd heeft laten we hier rusten. Van belang achten wij echter hetgeen hij medegedeeld heeft over de neven-industrieën, die met de alcohol industrie zoo nauw verbonden zijn. Zoo \yordt het grootste deel der hier geconsumeerde alcohol bereid 'uit me lasse, afkomstig uit de melasse-spiritus- fabrieken, waar honderden arbeiders werk vinden, terwijl het feit dat deze melasse op loonende wijze kan worden omgezet in alcohol, als direct gevolg heeft, dat de suikerprijs in ons land aanzienlijk gereduceerd wordt. Een ver bod van melasse-stoken zou de inland- sche suikerprijzen aanstonds omhoog doen gaan. Aan de melasse-industrie is weer verbonden de potasch-industrie. Potasch wordt gebruikt voor allerlei chemische doeleinden, o.a. zeep. Bij al coholverbod zou ons,land voor zijn pot- asehbehoeften voortaan op het buiten land aangewezen zijn. Een andere grondstof voor alcohol is graan. Van het graan, dat bij de alco holindustrie wordt gebruikt gaat slechts een gering percentage verloren. Het verbruikte graan mag bovendien niet als verloren worden beschouwd voor de volksvoeding, want in het bedrijf ontstaan gist en spoeling. Het eerste is onontbeerlijk voor de bróodbakkerijen en het tweede vertegenwoordigt een groote waarde als middel om bij het vee meer vleesch te maken. Dan zijn er nog andere bedrijven, die op indirecte, wijze bij de alcoholver- vaardiging betrokken zijn, zooals de glasindustrie. Van de fabricage der glasblazerijen te Delft, Schiedam, Vlaardingen, Zwijndrecht, KrimpeiL a.d. IJssel, Leerdam en Nieuw Buinen is 80 bestemd voor de distilleerderijen. Verder noemde hij nog de kurken industrie, de kistenmakerijen, de stroo- huizen-industrie, de kuiperijen. Doordat onze rijst- en boekweitpellerijen haar heiangrijken afzet aan kaf kwijt raken ais emballagestot' voor de distilleerde rijen, kunnen onze rijst en boekweit goedkooper ter markt gebracht worden. Ten slotte noemde de heer Maas nog de transportbedrijven. De beurtschip pers vinden een deel van hun bestaan in de geregelde transporten alcohol- Vaarwel, oom jobst, en neem me niet kwalijk, dat ik u last heb veroorzaakt. Hij was al bij de deur, opende ze en wilde den drempel overschrijden, toen een „blijf 1" van zijn oom hem terug riep. Verwonderd en bijna verdrietig keerde hij zich nogmaals om en zei op beslisten toon - - Werkelijk oom, ik ben "f met mij zeiven volkomen eens, en daar de zaak geen uitstel schijnt te kunnen lijden, zou ik niet gaarne ook maar een minuut meer willen verliezen. Dat zal ook niet gebeuren. Maar ik za! in jouw plaats gaan, zei jobst jMülienbof. U oom i Uit zijn woorden klonk matelooze verbazing, ja, schrik klonk uit zijn woorden Gelooft u misschien het verhaal niet recht Gelooft u, dat alles een soort fleschenfrekkerij is Ontkennend schudde zijn oom het hoofd. Ik loop volstrekt niet hoog weg met de familie Röhritz, maar dit heb ik toch uit den brief gelezen, dat daar een moeder in doodsangst ver keert. En nu wilde u u stamelde zijn neef zeer ontroerd. Een korte beweging met de hand legde hem het zwijgen op. Heelemaal niets wil ik dan eerst eens zien hoe alles eigenlijk in elkaar zit, en dat ge loof ik beter te weten te zuilen komen dan jij het kunt. Hij nam hoed en overjas, liet zich het adres van mevrouw Röhritz geven, en doende, alsof hij de hand niet zag, industrie. Ook de export naar hef bui tenland zal er onder lijden. Beperking of opheffing van verbruik in hét' bin nenland kan niet samengaan met export naar het buitenland. Op het oogenbiik bedraagt de alcohol-uitvoer jaarlijks ongeveer 400.000 H.L. Zij vertegen woordigt een waarde van 12 miilioen gulden, welk bedrag bij'opheffing der alcohol-industrie op de buiteniandsche handelsbalans verloren zou gaan. Niet van algemeen nat. In de gisteren gehouden openbare vergadering van den Raad van State, afdeeiing voor de geschillen van be stuur, is mededeeling gedaan van een aantal Koninklijke besluiten, houdende beslissing op voor den Raad behandel de zaken. Ongegrond is daarbij verklaard het beroep van het hoofdbestuur der Ned. Vereeniging tot afschaffing van alco holhoudende dranken te Utrecht tegen de beslissing van den directeur der di recte belastingen enz. te Groningen, waarbij is afgewezen het verzoek'om plaatsing van een inrichting dier ver eeniging op de lijst voor vrijdom van personeele belasting, als inrichting van algemeen nut. Aangenomen werd ten deze dat het doel der vereeniging niet is van algemeen nut. Gedeeltelijke drooglegging van Delft? Door de raadsleden mej. F. Bes (v.d.),'me.j. C. M. Post (R.K.), j. A. Lanberg (S.D.) en dr. W. Mandersioot (C.-.) te Delft is de volgende motie in gediend De raad der gemeente Deift besluit in de verordening der gemeente op te ne men een bepaling, waarbij verboden wordt de verkoop van alcoholhoudende dranken, van des Zaterdags voormid dags 11 uur tot Maandagochtends 9 uur voorts bij algemeene christelijke feestagen en nationale feestdagen van des avonds te voren tot den ochtend daarna, anders dan aan logé's, en ka merbewoners in hotels en pension. Afschaffing kennis. De gemeenteraad te Assen heeft met 8 tegen 7 stemmen besloten tot afschaf fing der kermis. Stads» m Provfocfenieuws VLISSINGEN, 11 MAART. Onze oud-stadgenoot de heer Aleidus Coenen, heeft te 's-Gravenhage een concert gegeven, waaromtrent wij in „het Vad." de volgende recensie lezen De bescheiden klavierbegeleiding was in veilige handen bij Aleidus Coenen,. die overigens verreweg het meest te doen had den geiteden avond. Deze oud-Hagenaar is sedert eenigen tijd weer hier gevestigd. Na een verbluf in de West, gevolgd door een zeer druk ken werkkring als musicus te Vlissin gen, waar hij o.a. met succes als orkest leider optrad, heeft hij zijn oude stad weer opgezocht en is o.a. in den Kunst kring reeds een geziene figuur om zijn aangename eigenschappen als mensch en als musicus. Van zijn composities hebben we Don derdagavond een klein overzicht gekre gen. Hij speelde uitsluitend eigen werk een viertal pianosoli en met v. d. Burg zijn twee sonate in a. gr. t. voor viool en piano. (De eerste is 17 jaar geleden bi; Breitkopf en Hartel verschenen en door van Eek uitgegeven). die zijn neef hein bij de deur toestak, ging hij met een kort knikje en zonder verder een woord te spreken naar de halte van de tram. Rudolf Müllenhof waagde het niet, hem te volgen en keek de eleetrische na, waarin zijn oom gestapt was, tot de wagen uit zijn gezicht was verdwe nen. Eerst toen bemerkte hij, daf hij nog altijd met den hoed in de hand stond, cn langzaam, met een peinzen- den trek op zijn gelaat, bedekte hij 2icii weer het hoofd. Hoed af Zeker, want hij had plot seling een reusachtigen eerbied voor oom Jobst gekregen. Eindelijk Eindelijk het geluid van de bel, waar op mevrouw van Röhritz gewacht had, zooals een drenkeling wacht op de hand, die hem weer op het droge zal •bréngen. Uit den stoel, waarin ze na de rustelooze wandeling door de kamer uitgeput was neergevallen, sprong ze met nieuwe veerkracht weer op van haar gezicht verdween de wanhopige uitdrukking en met het blijde glimlach je, waarover ze tegenover welkome be zoekers beschikte, keek ze voi ver wachting naar de deur. Ze was alleen in de kamer en had ten slotte weten door te zetten, dat haar dochter na veel tegenstribbelen het huis had ver laten, om een boodschap te doen, waar voor ze ongeveer een uur noodig zou hebben. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1