LAATSTE BERICHTEN I in de oogen van |n van de geheele Wej zegt wel eens te m| |indenburg ooit eenitI lamheid bezeten wl ie niet gedurende Uenl het ongelukkig genoe| len Ludendorff zici, él ,e politiek gemen.J zegt verder, dat Hij Is soldaat nooit meel :en middelmatig Pm,! |nt- te berlijn. correspondent van I Joachim Albert is i laten, in wiens gezel-1 Ich bevond, in hechte-1 zijn als volgt in het ebeambten zich naar I li prins hadden bege-1 |j, dat de prins dei had doorgebracht, in het „Elite Hotel" |n Russischen staats- I gebleven was. Toej Iprins in een der ka- >1 vonden, gelastt# I [zijn paleis te volga. I zijn onschuld, doei 1 bevel. Toen hij zijn I gegaan, werd het ge- losten afgezet. In den Irgen gelastte Noske, Ibureau van den poli- lengen, en de prins Imet vier politie-be- ^ureau overgebracht, en de politiebeamb- de woning van rit- begeven deze was I er werd gezegd, dat |was vertrokken. De hem daarheen en ie nabijheid van het |>k hij werd naar hel rolitie-president ge- In werden aan een Ir onderworpen. De lrtdurend, iets niet |ande te hebben. zijn vriendenkring Irklaring. Het hotel- |echter dat de prins vaas met bloenten |cieren te werpen. 1 werd de prins met gevangenis te Moa- pinsdag zat er over de arrestanten in lis, dan wel in ver- 1 zullen worden ge- ich naar het i gebied. Is Zondag te Brus- werd aan het sta len koning verwel- II baron De Moor, Koning. De maar- I luch in het paleis. 1 had een langdurig koning plaats. Gis- |ar Keulen doorge- bezoek aan het langdurig onder- I minister van oor- let hem naar Keu- leigischen general- lok de bijeenkomst ïn paleize Zondag jaarbij ook tegen- Irninister-presidcnt van oorlog Paul Irninisler van bui- |mans. werpt de vraag op Duitschland zal In een korten ter- In van het vredes- zal uitvoeren. In It vermoeden ge- Jmgrijke besluiten lichte -van de be- i russische Ie. kte president van lische regeering, |al andere Russi- Kamovolof, de voorloopige re- prof. Miljoekof, |rteekend; waarin Igen het plan der lovjet-Rusland te |delsbetrekkingen Idezer verklaring |ek van compro- poeten leiden tot bolsjewistische Ie macht in Rus- fit. welke beslui- pk zullen nemen. overheersching |zal aanvaarden, berust op on- Iheid en van de Ivan den burger, lacht der sovjets lgeen oogenblik nt te hebben te Jlomatieke maat- |cbe volk er toe den strijd voor Ind op te geven. 1 dreigen ze, zal thlen door ver- |net andere lan- de turksche kwestie. De Turksche kwestie blijft de hoofd schotel der besprekingen van den Op persten Raad te Londen. Bij de yerdee- ing van het Turksche gebied krijgt Griekenland belangrijke iandaanwin- sten De afstand van een groot deel van Thracië (Europeesch-Turkije)en Smyr na met het achterland werd door den Oppersten Raad definitief aanvaard. De toestand in Turkije heeft de En tente genoopt tot krachtige maatrege len. De Turksche nationalisten, die zich in Klein-Azië onafhankelijk gevoelen buiten het bereik van de kanonnen der geallieerden, maakten zich onder hun leider Mustapha Kemal pasja gereed voor verzet tegen de verdeeling van Turkije. Onderwijl werden nieuwe moordpartijen op Armeniërs, Grieken en andere Christelijke volksstammen gepleegd en het nationalistische verzet kwam ook in de kuststeden tot uiting. Feitelijk waren de Turksche machtheb bers te Konstantinopel deze beweging niet ongunstig gezind. Er werd na de nederlaag en na de vlucht der jong- Turksche leiders naar Duitschland een nieuw kabinet gevormd, dat den vrede met de overwinnaars zou tot stand brengen, maar ook dit kabinet is we gens de vernietigende vredesbepalingen I afgetreden. Wat doet nu de sultan Hij draagt maarschalk Izzet paja op, een nieuw ministerie te vormen dat uit nationalisten zal bestaan. De stemming te Konstantinopel is derhalve niet erg onderworpen aan de toekomstige poortwachters. De Opperste Raad te Londen achtte daarom dringend maatregelen noodig dat het prestige en het gezag der En tente in het nabije Oosten zal worden hersteld. In 't bijzijn van Lloyd George b besprak de Opperste Raad het houden van een demonstratie. Voorgelezen werden de zeer alarmeerende rapporten van den hoogen commissaris van Groot Brittannië, generaal Robeck, over den toestand, die niet alleen in Konstantino pel, maar ook in Klein-Azië heerschte, waar tal van onlusten dreigden. In Klein-Azië werden te Marasi en Aïntab volgens de laatste officieele Engelsche berichten, ten minste 15.000 Armeniërs vermoord. het amerikaansche vloot- programma. Secretaris Daniels heeft voor de com missie van het Amerikaansehe Huis van Afgevaardigden gesproken en ver klaard, dat, zelfs indien de Vereenigde Staten tot den Volkenbond toetreden, het noodig is dat hun vloot gelijk is aan elke andere vloot en zoo ze niet in den Bond gaan, dan moeten ze de grootste vloot ter wereld hebben. Zoo de Senaat weigert het verdrag en liet covenant te aanvaarden, dan, zoo verklaarde hij, moest een viool van 96 schepen worden gebouwd, voor i95 millioen dollars. in antwoord op een vraag van den afgevaardigde Butler zeide Daniels, dat hij liet bericht niet geloofde, dat sir Eric Geddes gezegd had, dat Engeland niet zou trachten met de Vereenigde Staten te wedijveren in het bouwen van slagschepen, want het was officieel bekend en uiteengezet, dat Engeland thans zijn koloniën er toe aanzet om oorlogsschepen te bouwen. Toen men hem vroeg, waarom de Vereenigde Staten nu hun best moeten doen om Engeland in aanbouw van schepen te overtreffen, terwijl men vroeger nooit eenige aandacht had ge- I schonken aan Engcland's vlootpolitiek, 1 zeide Daniels „Wij moeten niet door eenige natie in 't bijzonder worden be- I invloed". Vier jaren zijn er voor noodig om de vloot der Vereenigde Staten tot de grootste der wereld te maken, zeide 1 hij. De vraag is nu maar of we cenvou- I dig onze vloot zullen grootcr maken I door genoeg eenheden te bouwen om I haar volledig te maken, of dat we met I een heel nieuw program van uitbrei- I ding van wal zullen steken. Hij vestigde I de aandacht op het feit, dat Engeland 17S lichte kruisers er bij bouwde tegen |de Amerikanen 3. de voedselvoorziening in duitschland. Een medewerker van het „Berl. Ta- I geblatt" heeft bij de bevoegle autori- lteiten om inlichtingen gevraagd over gebruik, dat van de 31/2 milliard Jiark gemaakt is, die destijds door de Rationale Vergadering voor den inkoop het goedkooper afleveren van le smiddelen toegestaan zijn. '1919 deden zich moeilijkheden die hoofdzakelijk een gevolg wa- P" van de voortdurende daling der wisselkoersen cn verder van den toe- s|and in Amerika, waardoor de regee- ""K der Vereenigde Staten den uitvoer ♦heel verbieden of in liet belang van iet eigen land sterk moest inkrimoen. Onder deze omstandigheden waren ïard snel verdwenen. Voor "et grootste gedeelte zijn zij gebruikt por den aankoop van bussen vleesch, c°rned beaf, boter, margarine,melk enz. "He levensmiddelen werden voor het grootste deel uit de Vereenigde Staten Wrokken, met uitzondering van de "e'k, die uit Denemarken geleverd werd. Een bijzondere rol bij het gebruik der m speelt de verzorging van de in- 'striegebieden, groote steden en in het Ronder van de mijnwerkers. 'hans vertoeft een Amerikaansehe lassie in Duitschland om de moge- u-ii van nieuwe invoeren vast te 'n n. Men tracht een weg te vinden ia ?P Particuliere basis het ruilen van Artikelen tegen levensmiddelen bell)k te maken. De Amerikaansehe uitvoer wordt door de handelwijze van het Amerikaansehe banksyndicaat om geld met 7 disconto te verleenen, sterk in gevaar gebracht. M a a r t s c li e buien. De rae- tereologische medewerker van het „Vad." schrijftNa vele mooie lente dagen werden wij gisterenmorgen ver rast door sneeuw- en hagelbuien, afge wisseld door de heldere voorjaars-zon- neschijn, zoodat het afwisselend winter en lente was. De Maartsche buien zijn gekomen, de echte Maartsche buien, die geen lente ons spaart, en daarom tot de meest bekende meteorologische ver schijnselen behooren en een algemeene belangstelling genieten. Men ziet er- al tijd iets bijzonders in en de volksmee- ning heeft er natuurlijk een weervoor spelling aan verbonden. Maartsche buien Die beduien Dat de lente aan komt kuieren. Ook zegt men vaak, dat met de sneeuw de kou uit de lucht komt en dat de lentewarmte niet doorbreken kan als de kou niet uit de lucht komt. Daar is veel waars in gelegen al zouden wij niet gaarne instaan voor de juistheid van deze opvatting. Waar is in ieder ge val dat bij zulk sneeuwig weer de bo venlucht betrekkelijk heel koud is. Juist het groote verval in temperatuur van beneden naar boven speelt een belang rijke rol bij het ontstaan van buien als in Maart. Reeds op betrekkelijk geringe hoogte vindt men in de atmosfeer een temperatuur beneden het vreispunt, zoo dat de in de hoogte gevormde neerslag, die daar reeds in den vorm van sneeuw kristallen begint te vallen, ook als sneeuw voor dien tijd ontdooien en als regendruppels vallen kan. Minder juist is het om aan te nemen, dat de uit de lucht vallende sneeuw als het ware een voorraad koude daarbo ven zou uitputten, waardoor de lente- warmte zou kunnen doorbreken. De Maartsche buien ontstaan bij een be paalde verdeeling van den luchtdruk en komen voor aan de Westzijde van de pressies, die hier overheen of voorbij trekken. Als nu zoo'n depressie voorbij gaat, trekken ook deze buien over ons heen en wanneer nu geen nieuwe de pressie volgt, klaart het weer hoe lan ger hoe meer op. Ontwikkelt zich dan eindelijk een gebied van hooge lucht- drukking met helderen hemel en gering temperatuurverval naar boven dan houdt de oorzaak der buien op en zij verdwijnen dus geheel en worden ge volgd door mooi weer. In zooverre is dus waar, dat zij het mooie weer soms inleiden. Zoo'n geval deed zicli juist eergister en gisteren voor toen de buien optraden tusschen het betrokken, koude en winderinge weer en het droge, zon nige dat in den loop van den dag is ge komen. Zaterdagnacht drongen drie ge maskerde individuen, elk met een te- volver gewapend, de woning binnen van den molenaar Dam te Heerjans- dam. De roovers bonden hem met la kens in zijn bed vast en gingen toen in de woning op zoek. Met 15.000 aan ef fecten hebben zij zich uit de voeten ge maakt. Een hunner, zekere H„ uit Rot terdam, is gisteren aldaar gearresteerd. Een rumoerige raads vergadering. in de jongste raadszitting der gemeente Schoten is het -weer Poolsch toegegaan, vertelt „de -Tijd". Bij de rondvraag vertelde de heer Blom, dat hij, nu hij een motie, om deze zaak in den raad te behandelen, had moeten intrekken, een brochure zou schrijven om het volle licht te doen vallen op handelingen van wethouder Bies en het raadslid Verkooy, die, met financieele hulp van den gasdirecteur, getracht hadden den inspecteur van politie en den gemeente-secretaris uit hun betrekking te stooten. „Ga je gang maar", zei wethouder Bies, „dat zal mij van u niets deren". „De S.D.A.P.-afdeeling hier heeft je dat wel anders gezegd", antwoordde de lieer Blom. De heer Bies „Dat weet je van mijn partijgenoot Mogendans. Alle middelen zijn je goed 0111 achter geheimen te komen De heer Blom „Ik werk alleen met eerlijke middelen." De heer Bies „Je bent er anders smgenoeg voor De heer Blom roept de bescherming van den voorzitter in. Wethouder Bies „Wacht maar, je kunt nog meer krijgen. Je wordt den raad wel uitgegooid." De heer Blom „Zeker door jou De lieer Bies komt dreigend nader „Ja, door mij, dan zullen we het eens anders probeeren." Er ontstaat groole verwarring. Het eenige vrouwelijk raadslid, dat voor het eerst de raadszitting bijwoonde, roept angstig den voorzitter toe, dat hij moet ingrijpen. De heer Blom „Ik ga weg, want met zoo'n persoon wenscli ik niet lan der samen te zijn." Hij verlaat de vergadering. Stemmen „Laat hij maar gaan." Even iater komt de heer Blom terug. Het gordijn valt, want de voorzitter maakt van de openbare vergadering een geheime. Toen Zaterdag in het gebouw „Helpt u zeiven" te Deventer een feest avond werd gehouden, trachtten eenige opgewonden jongelui liet gebouw we derrechtelijk binnen te dringen. De con cierge v. d. N., door hen in 't nauw ge bracht, greep uit zelfverdediging een stok en bracht een der aanvallers, den 19-jarigen Van der K. een zoodanigen slag toe, dat deze een schedelbreuk be kwam en in hoogst zorgvollen toestand naar het ziekenhuis werd overgebracht. Van der N., werd door de politie aan gehouden, maar Zondag weder voor- loopig op vrije voeten gesteld. De politie te 's Gravenliage heeft aangehouden een 22-jarigen onderwij zer verdacht van misdrijf tegen de ze den, gepleegd tegenover aan zijne zorg toevertrouwde minderjarige kinderen. Een 18-jarig bediende van den lieer Tarorris, boekdrukker en uitgever te Leiden, werd gisterenvoormiddag door zijn patroon uitgezonden ter in ning aan een der banken van een be drag van 1850. Toen het jongmensch op den middag niet was teruggekeerd, werd hij op straat aangehouden, waar op hij verklaarde het geld verloren te hebben. Die bewering bleek echter bij onderzoek onjuist en werd spoedig be wezen, dat het geld verduisterd was. In verband hiermede werd ook gearres teerd de 19-jarige H., die in de ver duistering de behulpzame hand schijnt te hebben geboden. Zaterdag heeft de Amsterdamsche recherche te 's-Gravenhage aangehou den den beruchten K., die verdacht wordt mede schuldig te zijn aan den diefstal van 150.000 mark, in Januari van het vorige jaar te Scheveningen ge pleegd. Zijn medeplichtigen, een Rus en diens vrouw, werden reeds tot gevan genisstraf veroordeeld, doch K. had zich al dien tijd schuil weten te houden. De aangehoudene was bij zijn arrestatie in het bezit van groote sommen buiten- landsch geld en verscheidene gouden voorwerpen. De laatste weken hebben in Kerk- vade en gehuchten tal van nachtelijke diefstallen met braak plaats. Ruiten van winkels worden ingeslagen en het in de uitstalkasten aanwezige wordt ge stolen. Bij een kleermaker werden 10 costuuins, bij een schoenmaker een do zijn paar schoenen, bij een winkelier chocolade enz., bij een slager vleesch enz., gestolen. Verdacht worden Duit- schers. Vrijdagavond zijn te Bellingwolde tal van personen het slachtoffer gewor den van een onaangename verrassing. Ten gevolge van den lagen marken- koers wordt er aan de grens druk han del gedreven in fietsen en allerlei an dere artikelen. De Duitsche verkoopers komen dan bij de grens met de Hol- landsche koopers samen. Dat was Vrij dag ook het geval. Een 20- a 30-tal koopers en nieuwsgierigen had zich daarbij even over de Duitsche grens begeven en de handel was druk bezig, toen ze door een aantal Duitsche grens- oppassers werden verrast. De ambtena ren hadden zich verdekt opgesteld en de heele troep werd gearresteerd en naar Pappenburg opgebracht. Men ver wacht, dat men ze daar na het betalen van een boete, weer los zal laten. Een paar der koopers, die de vlucht namen en nog juist het Hollandsche gebied konden bereiken, werden door de Duit- schers beschoten, gelukkig zonder dat ze getroffen werden. Door de politie te IJmuiden zijn gearresteerd de schipper en twee knechten van een voor den Vereenigden Steenkolenhandel aldaar in lossing lig gende Rijnaak, die uit de lading elf ton kolen hadden verkocht aan de in de laatste jaren bekend geworden gebroe ders K. te Zaandam, die inmiddels ge arresteerd zijn en een volledige beken tenis hebben afgelegd. Het is uitgekomen dat de helers met eigen schuit de kolen kwamen afhalen en ze daarna vervoerden naar een fa briek te Haarlem, waar ze het geheelde voor 360 of liet dubbele van den door henzelf besteden prijs verkochten. Gisterenmorgen kwam een café houder, wonende aan den Amstel te Amsterdam, tot de ontdekking, dat hem een ijzeren geldkistje ontstolen was, in houdende 26.000 mark, een gouden hor loge en een paar met diamanten bezet te armbanden. Ook werd vermist een gummi-regenjas en een zwarte hoed. De verdenking viel terstond op een Duitsche dienstbode, die daar drie maanden in betrekking was. Zij was echter, evenals het gestolene, spoorloos verdwenen. Daar zij in het bezit was van passen, vermoedt men, dat zij naar Duitschland de wijk heeft genomen. Bij zijn nader verhoor heeft de Deventer valsche munter tc Heux nog verklaard in 1917 op het denkbeeld te zijn gekomen valsche zilverbons te ver vaardigen, met behulp van zinken pla ten. Gedurende den tijd dat hij in ma- rinedienst was, plaatste hij beiangrijke quantums in de steden waar hij lag. De werkzaamheden werden toen verricht in zijn woning en in een pakhuis. Na ver laten van den dienst vestigde hij zich voorgoed in Deventer en begon hij te werken in den kelder. Daarbij volgde hij de aanwijzingen, welke in een „Lc- ven"-nummer van 1915 hadden gestaan over het onderkennen van echt en valsch bankpapier, met zooveel succes, dat hij weldra overging tot vervaardiging van bankpapier van 10, ƒ60, ƒ100 en ƒ300. Vooral op de „honderdjes" legde Le Heux zicli toe. in September 1919 plaatste hij er een aantal op de Elta en later eenige te Rotterdam. Van een an dere serie sleet hij er Zaterdag 28 Fe bruari drie te Nijmegen een werd door de politie in beslag genomen en leidde, gelijk bekend, tot de aanhouding van den wijnhandelaar, die, naar het beweren van sommigen, zijn wijnzaak reeds lang had overgedaan. Zeven sleet hij een dag voor zijn arrestatie te Utrecht. j Op de kamer van den arrestant, die Maandagavond naar Nijmegen is over gebracht om daar een confrontatie- rondreis te beginnen langs zijn verschil lende operatieterreinen, zijn bundels oude zilverbons gevonden, die daar achteloos waren neergelegd, ook zijn daar vellen afdrukpapier gevonden. Er werden sterke vermoedens uitge sproken, dat Le Heux èen medeplichti ge zou hebben gehad, en wel iemand, in wiens gezelschap hij herhaaldelijk in een der grootste drogistzaken te De venter tubes en pasta's kocht. Het is echter gebleken, dat deze met het „muntbedrijf" niets had uit te staan, de inhoud der tubes was trouwens be stemd als materiaal voor het vervaardi gen van etsen, waarmee Le Heux zich wel onledig hield. Begin April zal voor het assizen- hof te Marche, in Belgisch Luxemburg, de grootste zaak v/egens handel met den vijand voorkomen, .welke ooit in België berecht is. Men spreekt van 600 getuigen. Een twintigtal veehande laars uit Belgisch Luxemburg worden wegens leveringen aan den vijand ver volgd. Twee hunner, Lamboray en Paquot, waren sedert den wapenstil stand gevangen gezet. Zij hadden her haaldelijk tevergeefs hun invrijheids- stelling gevraagd. Donderdagmorgen vroeg hield voor de gevangenis een automobiel stil, waarin Lamboray en Paquot, alsof het vanzelf sprak, plaats namen. De auto reed weg en sedert heeft men niets meer van de vluchte lingen vernomen. De cipier bleek in de cel van Paquot opgesloten te zijn Naar de „Lokal-Anzeiger" uit Weenen verneemt, had een consortium van kooplieden uit Krakau aan een Zuid-Slavischen koerier in Krakau een koffer, waarin zich twaalf millioen kronen bevonden, toevertrouwd, om ■'eze tegen een hooge belooning met de bagage van de Zuid-Slavische diploma- tieke missie over de grenzen te bren- j gen. Toen de koffer geopend werd, vond men niets dan papiersnippers. Het 1 geld was verdwenen. De koerier is ge- 1 arresfeerd. Het zedelijk verval van een groot j gedeelte van het Duitsche volk demon- j streert zich o.a. zeer sterk door de zucht naar sensatie. Te Berlijn, als j middelpunt van Duitschland, is dit wel j het ergste. Schandaal-processen zijn er j aan de orde van den dag. Thans zijn i 't weer een bekende operetten-diva met j haar minnaar, de zoon van een zeer gezien hofjuwelier, die de aandacht trekken. De juwelierszoon had na den oorlog met enkele „zaken" eenige hon derdduizenden marken verdiend. Door zijn jonge stiefmoeder kwam hij in ken nis met de actrice, die de hoofdrol in deze geschiedenis speelt. Met haar hulp maakte hij zijn „zuurverdiende geld" op toen plotseling bleek, dat in de zaken van zijn vader groote diefstallen ge pleegd waren, men zegt voor een waarde van honderdduizenden marken. De stiefmoeder, die om de een of an dere reden haar stiefzoon wilde uit den weg ruimen, deed de verdenking op hem vallen, met het gevolg dat hij in een krankzinnigengesticht werd opge sloten. De actrice werd inmiddels ook gearresteerd en al haar juweelen waaronder, er waren die zij van haar moeder had geërfd, werden haar als afkomstig van diefstal, ontnomen, evenals een bedrag in geld, groot 123 duizend mark. Daar de vader geen strafvervolging wenschte, werd de juf- i frouw weer in vrijheid gesteld, haar juweelen en haar geld kreeg zij echter j niet terug Met behulp van advocaten en psychiaters heeft zij daarna gewerkt voor de bevrijding van haar geliefde uit het krankzinnigengesticht. Uit tal van I deskundige rapporten bleek, dat de jon- ge :nan heelemaal niet krankzinnig was. Thans wordt, nog tegen papa ge- j procedeerd om teruggave van de ju- weeleri en het in beslag genomen geld j De Britsche en Fransche regeering hebben besloten tot den onderlingen ruil van een volledige verzameling ka nonnen en munitie, als door beide lan den in den oorlog zijn gebruikt. Enge land is voornemens het Fransche oor logsmateriaal te plaatsen in het arse naal te Woodland, naast het oorlogs tuig dat in vorige oorlogen dienst ge daan heeft. Frankrijk zal voor een be drag van 400.000 frs. aam artillerie en munitie afstaan en zal voor een even groot bedrag aan Engelsche kanonnen ontvangen, die vermoedelijk de verza melingen in liet Hotel des Invalides zul len aanvullen. Het befaamde Fransche geschut van 1/2 c.M„ dat van loJ"2 c.M. en dat van 22 c.M., benevens verschil lende richttoestellen, afstanjimeters, enz. zal geruild worden tegen Engel sche kanonnen en mortieren, die in den oorlog belangrijke diensten hebben be wezen. Reeds nu gaat men de ontzet tende vernielingswerktuigen, die giste ren nog het allernieuwste op het gebied van oorlogvoering waren, in museums opbrengen en het ziet er helaas naar uit, dat ondanks Volkenbonden en pa cifistische stroomingen, de menschejijke geest zal voortgaan om ze door nog vreeselijker werktuigen te vervangen. In een interview met een vertegen woordiger van de „Evening News" heeft Godfrey Isaacs, de directeur van de Marconi Company verklaard, dat de draadiooze telefonische verbinding tus schen Engeland en Amerika binnenkort uit het rijk der droomen naar de wer kelijkheid zal overgebracht worden. Isaacs verklaarde, dat de proeven op langen afstand inet de draadiooze tele fonie, bijv. tusschen Londen en Madrid een buitengewoon succes opgeleverd hadden, in den herfst hoopte hij, dat de verbinding tusschen Engeland en Amerika tot stand zou zijn gekomen. Alsdan zal men op de postkantoren de nummers kunnen aanvragen, welke men in Amerika wenscht te spreken. De ver binding zal bijna oogenblikkelijk zijn, wijl het geluid met een snelheid van 200.000 K.M. per seconde overgedragen wordt. De scherpte van liet geluid is buiten gewoon. Men zal bijna nog gemakkelij ker met New-York kunnen spreken dan tegenwoordig op de locale lijnen. Ook de kosten zullen niemand behoeven af te schrikken, wijl zijj ongeveer slechts één shilling per minuut zullen bedragen. In het Whitenight district van New-York is Zaterdagavond een huis van de waterleiding gesprongen, waar door een overstrooming ontstond, die verscheidene blokken huizen oneer wa ter zette. Deze overstrooming had plaats in de nabijheid van Times Square, winkels, kelders en de onder- grondsche spoorweg liepen onder en het verkeer werd totaal gestremd door den watervloed, die binnen korten tijd tot ijs bevroor. In het buitenland blijft in het Oosten nog steeds cholera en pest voor komen, vooral in Voor-indië, Hongkong en Zuid-Rusland, zoomede op het einde van het vorig en begin van dit jaar in enkele steden van Galicië, en van pest, behalve in verschillende landen in Azië en Afrika, ook in Oost-Europa, hetgeen dezer dagen verschillende regeeringen, o.a. de Zwitsersche regeering, aanlei ding gaf Rusland, Griekenland, Turkije en Klein-Azië met pest besmet te ver klaren. De pokken, die evenals de vlcktyphus in het Oosten en in Tsjeclio-Slowakije zeer verspreid voorkomen, nemen in Duitschland af. In de beide laatste be- richtsweken werden aldaar nog 107 en 81 gevallen aangegeven in de eerste bericlitsweek van Februari daalde de aangifte tot 71 en in de tweede be riclitsweek tot 15. In Engeland kwamen in Januari 8 ge vallen van pokken voor. De viektyphus komt in Centraal- Europa nog slechts sporadisch voor, o.a. 16 gevallen in de 2e helft van Ja nuari, 18 van 18 Februari en 5 van 814 Februari in Duitschland, waar onder 12 bij uit Rusland komende sol daten. Ook in Oostenrijk en Hongarije komen nog slechts weinig gevallen voor. De dysenterie wijkt meer en meer uit Duitschland. Van daar worden weke lijks nog slechts een twintigtal geval len gemeld. De influenza breidde zich in Febru ari over tal van plaatsen in ernstige mate uit, o.a. te Kopenhagen, Berlijn, Dortmund, Kiel en Boedapest, zoo ook in Engeland, o.a. te Londen, Glasgow, Birmingham en in verschillende Zwit sersche steden. nederland en de volkenbond. 's-GRAVENHAGE. Naar wij verne men is door Hr. Ms. gezant te l.onden bij het secretariaat van den Volken bond, krachtens artikel 1 van het Vol kenbondsverdrag, de verklaring neer gelegd nopens de toetreding van Ne derland toi den Volkenbond. commandant stelling amsterdam. Met ingang van 16 Maart a.s. is aan den generaal-niajoor Overduyn, com mandant der stelling van Amsterdam, en bevelhebber in de eerste militaire af- deeling op zijn verzoek eervol ontslag uit den militairen dienst verleend on der toekenning van pensioen en n et dankbetuiging voor de veeljarige be langrijke diensten door hem aan den lande bewezen en is, eveneens met in gang van 16 Maart a.s. benoemd tot generaai-majoor de kolonel M. D. A. Forbes Wels, van den generalen staf en tijdelijk belast rnet het bevelhebber schap in de eerste militaire afdeeling, thans tijdelijk commandant der Stelling, van Amsterdam. FOLiTlET ROEPEN. Dé minister van oorlog heeft be paald dat de commandant van de po- litietroeoen gemachtigd is 0111 het per soneel van die troepen tot den korpo raalsrang ie bevorderen, voor zoover zij voldoen aan de eischen voor den rang bij hun wapen gesteld. Zij, die opgeleid wenschen te worden tot on derofficier, moeten tijdelijk naar hun wapen terugkeeren. schepen gestrand. ^AMELAND. Hedennacht verkeerde onder Terschelling veil sleepboot met een zeelichter in nood, waarvan de na men onbekend zijn. Hedenmorgen om half negen zijn zij gestrand. De hooge zeeën slaan over de schepen heen. De reddingsboot „Brandaris" kon door de branding de schepen niet bereiken. De roei-reddingsboot gaat thans uitvaren.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3