Provlndenieuws SPORT INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND is tegen te houden wegens „belangrijke economische voordeelen". Het platte materialisme heeft zóó lang onze poli tiek beheerscht en het ..economische belang" is zóó lang als fetisch aange beden door onze politieke leiders (het is, als opperste toetssteen van politieke wijsheid, ook op sociaal gebied de vloek geweest van het liberalisme) dat bet onmogelijk ineens uit te roeien is. Maar het opleven van nationaal inzicht dat uit den aangehaalden passus blijkt, is al verblijdend genoeg. En minister König, die zich al eenige malen zeer stellig ten gunste van het handhaven der „Zeeland" te Vlissingen heeft uit gelaten, toont door zijn bezoek aan Vlissingen dat ook dit deel van Zeeuwsch-nationaal belang hem ter harte gaat. Om nu nog even tot de dienstrege ling op de Zeeuwsche lijn terug te kee- ren De minister stelde althans in uit zicht, dat er bij de zomerdienstregeiing eenige verbetering zou kunnen komen. Als men in Zeeland nu maar goed de oogen open blijft houden. Ook op het geen onze spoorwegdirecties bezig zijn in Duitschland met hun collega's daar ginds te bekonkelen. Zij hebben, door wat ze tot nu toe ten aanzien van Zee land deden, iedereen reden gegeven tot het scherpste wantrouwen in haar doen en laten ten aanzien van dat deel des lands. En als Zeeland in 't algemeen, en Zeeuwsch-Vlaanderen in 't bijzonder, nu ook maar eens wakker wordt ten aanzien van een goede spoorwegver binding van Zeeuwsch-Vlaanderen, via de Zeeuwsch eilanden, met het overige deel van Holland. Ik zeg dat omdat het tot nu toe wel eenigermate den schijn heeft, alsof Zeeiiwsch-Vlaanderen zelf ietwat in den dommel is en meent, dat het, na een paar verzoekschriften van een gemeentebestuur of een Kamer van Koophandel, wel op één oor kan gaan liggen en de behartiging van zijn belan gen gerust kan overlaten aan een paar belangstellende Eerste Kamerleden en ministers. Zoo ja, dan zal die landstreek op zekeren dag wakker worden in volkomen vergetelheid. En merken dat niemand zich meer om haar bekom mert. Ik herinner mij, uit een der werken van Conscience waar blijft toch een goede Hollandsche uitgave van dien kostelijken romanticus en waarom be seft men niet, welk een sterke band tusschen Hollanders en Vlamingen de letterkunde zijn kan een smid voor komt, een sterke, rusteloos arbeidende natuur. Het boek heet „Rikketikketak" en die titel was ontleend aan een lied, dat die smid bij zijn werk placht te zin gen en waaruit ik mij deze regels her inner Rikketikketak, rikketikketoe 't Ijzer warm, Hoog den arm En dan sloeg de smid er op los, zoo lang het ijzer heet was Zoo moet men nu in Zeeuwsch-Vlaan- deren doen. De belangstelling in die streek is er nu ailerweeg in Holland in de pers, in de Staten-Generaal, in het Ministerie. Thans is het de tijd dat de Zeeuwsch-Viamingen het heete ijzer smeden door comité's van actie op te richten, met een centraal comité, liefst in verbinding met de rest van Zeeland, voor een goede spoorwegverbinding van ZeeuwschVlaanderen en de Zeeuw sche en Zuid-Hollandsche eilanden met de rest van ons land. Thans is het tijd. Het ijzer is heet. Nu zij het ge smeed. Komt, Zeeuwsch-Viamingen, „let op uw saeck" 1 't Ijzer warm hoog den arm 1 Rikketikketak, rikketikketoe op, slaat toe 1 VLISSINGEN, 9 MAART. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF WOENSDAG 10 MAART Beëedigd weger. Op ons advies werd door Burg. en Weth. dezer gemeente inet ingang van 6 Februari 1920 voor onbepaalden tijd benoemd tot weeg- en laadmeester te Vlissingen de heer J. H. van den Els- hout, Hobeinstraat 9, alhier. Belanghebbenden worden verzocht van deze benoeming goede nota te nemen en de diensten van dezen amb tenaar bij voorkomende gelegenheid aan te wenden. Regeeringsbloem en -meel. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft bepaald io, dat met ingang van 15 Maart e.k. zal v/orden verstaan onder regeerings bloem een mengsel van 10 kg. Anieri- kaansche bloem, en 90 kg. bloem, ver kregen door uitmaling op 74 van 10 k.g. iniandsche rogge 10 k.g. inland- sche tarwe, en 80 k.g. buitenlandsche tarwe of bloem, verkregen door uitma ling op 37 van buitenlandsche tarwe, iniandsche tarwe en iniandsche rogge, waarbij elk der beide laatste graan soorten zijn aangewend tot den hoog ste 10 en onder regeeringsmeel een mengsel van 25 iniandsche rogge 10 in iandsche larwe 65 buitenlandsche tarwe 2o. dat de prijs, waarvoor de regee ringsbloem aan de gemeenten moet ge leverd worden, zal gehandhaafd blijven op 36 per 100 k.g. af fabriek 3o. dat voor regeeringsmeel als in koopsprijs voor gemeenten, bedoeld in art. 3 der Distributiewet 1916, blijft geiden de prijs van 29.65 per 100 k.g. af fabriek 4o. dat de in art. 3 der Distributiewet 1916 bedoelde verkoopprijs van regee ringsmeel voor gemeenten bepaald blijft op 15 per 100 k.g. af fabriek. Hier zijn binnengekomen het Neder- landsche stoomschip „Biesbosch" van i Antwerpen, tot liet inladen van tinafval voor Westhartlepooi, de Nederlandsche j schoener „Regina" van Antwerpen be stemd naar Swansea, tot het repareeren van zeilen en het Engelsche stoomschip „Lincolnshire" van Antwerpen naar Londen, wegens defect aan het anker spil. Het Duitsche stoomschip „irmgard- liorn", komende van Antwerpen, gela den met bloem en bestemd naar Kopen hagen, is hedenmorgen in de Sardijnkil tegenover den boulevard de Ruyter, aan den grond gevaren. Hedenmiddag is het schip niet sleep boot assistentie vlot gekomen, waarna de reis werd voortgezet. onlangs uit West-Indië teruggekeerd, gedurende de zomermaanden Mei, Juni en Juli een buitenlandsche reis te laten ondernemen, ter oefening van de adel borsten van het eerste studiejaar, de leerlingen-onderofficieren en jeugdige schepelingen. Op het eerste gedeelte van die reis zullen Zuidelijke havens worden aangedaan, terwijl liet tweede gedeelte aan het bezoek van Noorde lijke havens zal gewijd zijn. Kamer van Koophandel te Middelburg. In de hedenmiddag gehouden verga dering van de Kamer van Koophandel te Middelburg was ingekomen een schrijven van de Spoorwegen, dat vol gens de ontworpen zomerdienstrege ling, indien de kolenpositie het toe laat, dagelijks in iedere richting drie snel treinen op het baanvak Roosendaal Vlissingen zullen rijden. Daaronder be vinden zich de treinen 6 en 11 (dat zijn de sneltreinen, die nu alleen des Maan dags rijden), als mede een sneltrein, uit Amsterdam C. S. vertrekkende te 7.14 eti te Middelburg aankomende 11.42. De door de Kamer voorgestelde om vorming der treinen 311 en 1412 is in denl oop der huidige dienstregeling niet mogelijk. Tot dagelijksche inlegging der treinen 6 en 11 in Zeeland kan voorshands niet worden overgegaan wegens de in de laatste maanden on gunstiger geworden kolenpositie. Van de Kamer te Vlissingen was een verzoek ingekomen om adhaesie aan het adres aan de regeering, waarin nogmaals op het behoud van de „Zee land" wordt aangedrongen. Het bureau der Kamer heeft deze adhaesie reeds verleend en o.a. geschreven „Onze Kamer deelt uit den aard der zaak ge heel en al het gevoelen der Vlissingsche Kamer, dat het overplaatsen der „Zee land" een ramp zou zijn, niet alleen voor Vlissingen, doch ook voor geheel Walcheren, en een groot deel van ove rig Zeeland". De Kamer te Middelburg wil derhalve gaarne het adres van Vlissingen steu nen en zij vertrouwt dat de regeering met alle haar ten dienste staande mid delen ook tegenover de spoorwegmaat schappijen het belang van de provincie Zeeland in deze zal voorstaan." Van de Kamer te Deventer was een verzoek ontvangen om een onderzoek in te stellen of er ook te Middelburg gegronde klachten bestaan over den dienst bij de post en zoo ja, welke en dan tevens te berichten of het de in stemming der Kamer wegdraagt, zich met een gemeenschappelijk adres te dezer zake te richten tot den minister van waterstaat. De Kamer te Deventer meent, dat de oorzaken der weinig bevredigende wer king van den dienst zijn toe te schrijven aan lo. een tekort aan personeel 2o. de invoering van een korteren werktijd; 3o. opdracht van werkzaamheden aan personen, die wegens gebrek aan de noodige opleiding, voor die werkzaam heden niet berekend zijn 4o. het tel kens onderbrengen van meer werk bij dezen dienst, zonder te voorzien in de daarvoor noodige uitbreiding van per soneel en lokaliteit 5o. een te lage be zoldiging tengevolge waarvan de aan melding van sollicitanten onvoldoen de is. KERK- EN SCHOOLN1EUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Biggekerke (toezegging) en voor Wilhelminadorp door ds. P. War ners te Heinkenszand. MARINE EN LEGER. Bij beschikking van den minister van marine a.i. zijn de volgende plaatsingen gelast met 15 Maart a.s. de luitenants ter zee 2e klasse A. M. Hekking en W. .Harmsen, geplaatst aan boord Hr. Ms. „Zeeland", de luitenant ter zee 2e klasse F. S. W. de Ronde geplaatst aan boord Hr. Ms. „Medusa" en de luite nant ter zee der 2e klasse L. J. Stoit Dijck, thans dienende aan boord Hr. Ms. -„Zeeland, gesteld ter beschikking met 16 Maart a.s. de officier-machi nist ie klasse J. J. Montanus, thans dienende aan boord Hr. Ms. „Zeeland" gesteld ter beschikking en de officier machinist der ie klasse H. van dei- Linde, geplaatst aan boord Hr. Ms. Zeeland met 23 Maart a.s. de officier-machi nist 3e klasse M. Kraal, geplaatst aan boord Hr. Ms. „Zeeland". Bij beschikking van den minister van marine a.i. is de luitenant ter zee 2e klasse L. C. baron van der Feltz, die nende aan boord Hr. Ms. „Schorpioen", met 9 Maart a.s. gesteld ter beschik king. De „Zeeland" oefenschip. Het ligt in de bedoeling, de „Zeeland" VOETBAL. M. V. V. te Maastricht heeft het kam pioenschap in het Zuiden veroverd. 't Zesde is thans definitief op de laatste plaats, niet alleen doordat het van „Bredania" met 10 verloor, maar ook doordat „Wilhelmina" met 10 van „N.O.A.D." won. CultcL' Yerantwo rdelUk&eld der redactie Üe couJe vo.dt niet teruggegeven BOUWVAKKEN. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het door de aï- deeling Vlissingen van de Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders inge zonden stuk, („Vlissingsche Courant" van 8 Maart) ben ik zoo vrij over en kele daarin voorkomende zinsneden opheldering te vragen. lo. Ons het bewijs te leveren, dat de Christ, en Kath. hoofdbestuurders met de patroons over den financieelen toe stand uwer organisatie gesproken heb ben 2o. De leugen(s) te noemen, welke genoemde bestuurders (welke in de vergadering der Kamer van Arbeid ge bezigd hebben, om de houding zijner partij goed te praten 3o. De feiten te noemen, welke de afdeelingsvoorzitter der Federatie tegen deze leugen(s) heeft aangevoerd. J. J. D. SCHEEPERS, Voorz. afd. Vlissingen v/d Roomsch- Kath. Bouwvakarbeidersbond. (in het stuk in ons vorig nummer opgenomen, is een fout geslopen, wel ke de welwillende lezer reeds zal ver beterd hebben. Men dient nl. te lezen dat de werknemers tegenwoordig wa ren op de vergadering van de Kamer van Arbeid om te geraken tot oplossing van het conflict, dus van hun goeden wil om het geschil op te lossen bewijs gaven. Red.) DE STAKING VAN HAVENARBEIDERS EN ZEELIEDEN. Omtrent de Zaterdagmiddag te Am sterdam gehouden spoedvergadering van den besturenraad van het N. V. V. meldt „het Volk" Volkomen overeenstemming heersch- te ten opzichte van de maatregelen, die getroffen moeten worden on; het mo gelijk te maken, dat het conflict in het transportbedrijf, indien noodig, voor onbepaalden tijd kan worden voortge zet. Naar wij vernemen, bleek daarbij óók volkomen eenstemmigheid te be staan omtrent de meest drastische maatregelen, die getroffen moeten wor den, om niet alleen het huidige haven arbeidersconflict, maar ook de in de toekomst nog dreigende conflicten te kunnen financieren. Voor de uitvoering van deze maat regelen werd het dagelijksch bestuur van het N. V. V. opgedragen de plan nen te ontwerpen. Ter bespreking van deze plannen wordt Woensdagmorgen door het N. V. V. een huishoudelijk congres gehouden met de hoofdbesturen der aangesloten organisaties. 's Middags om 2 uur wordt dit con gres in het openbaar voortgezet. Als dan .zal den modern georganiseerden arbeiders een parool worden gegeven. De Federatie van Transportarbeiders afdeeling Amsterdam, hield gisteren avond in de Beurs voor den Diamant handel een vergadering voor de sta kende leden, welke zeer druk bezocht was. De voorzitter, de heer Posthuma, wees er op, dat men vol goeden moed de vierde stakingsweek is ingegaan. Nog steeds iigegn de bedrijven stil. Spreker geloofde niet dat het openen der poorten door de werkgevers, op de havenarbeiders van invloed zal zijn. Spreker deed vervolgens eenige mede- deelingen van huishoudelijken aard. Ten slotte deelde spreker mede, dat men thans met de modernen confereert om het lijntje strak te houden, waardoor de toestand zal verscherpt worden, en waardoor men gebrek aan graan, kolen en kunstmest zal krijgen. Dit is de methode om de afmattingstaktiek dei- werkgevers te breken en welke tot de overwinning moet leiden. In een conferentie tusschen vertegen woordigers van den Centralen Bond van Transportarbeiders en van de fruitimporteurs is een regeling getroffen met betrekking tot het vervoer van truit tijdens de staking in de haven. Overeengekomen is dat fruit uit Italië over land hierheen gezonden, wel ver werkt zal worden, terwijl de vruchten, die uit Valencia afkomstig zijn en dus voor of tijdens de staking o.ver zee zijn vervoerd, als „besmet" beschouwd zul len worden. De heer P. C. Dijkgraaf, voorzitter van het Alg. Ned. Comité voor Nood lijdend Oostenrijk, doet in het „Vad." een dringend beroep op de stakende transportarbeiders, om de levensmidde len voor Oostenrijk, die in de haven te Rotterdam aankomen, te verwerken. Hij wijst daarbij op den vreeselijken nood te Weenen, die hij met eigen oogen heeft aanschouwd. inmiddels zijn de wagons vet, die te Rotterdam voor Weenen waren aan gekomen, reeds overgeladen door leden van den Centralen Bond, ondanks de weigering van de Federatie, om hiertoe mede te werken en verwacht mag wor den dat voor eventueel verder aan te komen levensmiddelen voor de noodlij denden in de voormalige Donau-monar- chie eveneens door den Centralen Bond een uitzondering zal worden gemaakt. DE ECONOMISCHE NOTA VAN DE GEALLIEERDEN. De besprekingen tusschen de geal lieerde regeeringen te Londen over een economisch memorandum, gaan voort. De „Temps" schrijft daarover Het stuk bevat allereerst een uiteenzetting van de oorzaken van de huidige econo mische crisis. De inhoud van het me morandum is ongeveer aldus De vre de is niet volkomen hersteld. De pro ductie van industrie en landbouw is verminderd en het verbruik overal ver meerderd. De circulatie van bankpa pier is toegenomen. De publieke uit gaven worden steeds zwaarder, terwijl de particuliere uitgaven in een overstel pende mate stegen. De koersen verlo ren hun evenwicht. Bovendien houdt het memorandum zich bezig met de kredieten aan de oorlogvoerende regee ringen vervolgens tot de kern van het onderwerp komende, ontwikkelt het een reeks van middelen tot herstel van de economische crisis. Vooral met deze laatste kwesties komt de Fransche re geering zich niet vereenigen. Zij heeft, zoodra ze het memorandum uit Londen ontving, medegedeeld dat zij zekere voorstellingen niet kon aanvaar den. in het bijzonder kwam zij op tegen de stilzwijgende herziening van het verdrag van Versailles, die aan de com missie van Herstel een deel van de voorrechten onttrok, die het verdrag haar toekende, en aan Duitschland de vrijheid schonk zich aan enkele ver plichtingen van het verdrag te onttrek ken. De Fransche regeering blijft in het bijzonder staan op de herstelling van de verwoeste gebieden en vooral van Noord-Frankrijk. De Opperste Raad heeft in zijn laat ste zitting voor Nitti's vertrek, recht laten wedervaren aan de bemerkingen der Fransche regeering. Hij handhaaft de rechten en verantwoordelijkheid van de commissie van herstel ongewijzigd en voegt er een zinsnede aan toe, waar in hij het belang van een spoedig her stel van de verwoeste gebieden, vooral van die in Noord-Frankrijk, naar voren brengt. Over de andere opmerkingen wordt nog van gedachten gewisseld. HlNDENBURG's CANDIDATUUR. Een deputatie- uit Hannover heeft maarschalk Hindenburg bezocht om hem te verzoeken de candidatuur voor het rijkspresidentschap aan te nemen, zeggende, dat het land nog eens van hem verwacht, dat hij het redden zal van definitieven ondergang. Er werd bij deze gelegenheid geen woord ge sproken over terugkeer tot de monar chie en de eerste leden van de deputatie waren overtuigd, dat Hindenburg zal gekozen worden als behoorende tot geen partij. Hindenburg verklaarde aan de depu tatie, dat hij de candidaatsstelling zou aanvaarden, indien u-it de wijze, waarop de pers van alle kleur en richting zijn candidatuur bespreekt, zal blijken, dat hij den steun van de geheele natie heeft. Hindenburg legde er echter den nadruk op, dat hij absoluut weigerde zich al leen candidaat te stellen voor de oude conservatieve of monarchistische par tijen, Om deze reden dringen de rechtsche bladen de „Kreuzztg.", de „Deutsche Ztg.", de „Lokalanzeiger" en „Revcnt- low's Deutsche Tagesztg.", en alle an dere reactionaire bladen er in bijna vriendelijke taal op aan bij de democra ten, socialisten en zelfs de communis ten, dat zij, niettegenstaande het feit dat zij republikeinen zijn, op Hindeh- bttrg zullen stemmen. De bladen als liet „Berliner Tage- blatt" zijn zoo verbaasd over deze stoutmoedigheid van de reactionnairen, dat zij er het zwijgen toe doen. Do „Vossische Ztg." weigert te ge- looven, dat Hindenburg definitief in de candidatuur zou toestemmen, maar merkt op, dat, indien dit toch het geval mocht zijn,.het slechts zou kunnen die nen om het'verschil tusschen monarchis ten en republikeinen te ac.centueeren. Het blad schrijft Degenen, die deze nieuwe opoffering van den eerbied- waardigen generaal vragen, moesten er aan denken, dat de man, die zooveel voor zijn land gedaan heeft, het recht heeft vrij te blijven van nieuwe lasten en verantwoordelijkheden. Het orgaan van het centrum, de „Ger- mania", zegt niet te kunnen gelooven, dat de candidatuur van Hindenburg succes kan hebben en dat mislukking slechts zal kunnen dienen om zijn glorie te verminderen in de oogen van 1 Duitsche volk en van de geheele #i reld. De „Vorwarts" zegt wel eens te ui] len weten of Hindenburg ooit eenig politieke bekwaamheid bezeten heeftl zeker bezat hij die niet gedurende i)(J oorlog toen is het ongelukkig genos, geweest, dat hij en Ludendorff zich i' de buitenlandsche politiek gemencjl hebben. Het blad zegt verder, dat Hijl denburg zeifs als soldaat nooit meeïl is geweest dan een middelmatig Pm,.! sisch generaal. HET INCIDENT TE BERLIJN. De Beriijnsche correspondent vanI „de Tel." meldt Behalve prins Joachim Albert is ook 1 ritmeester von Platen, in wiens gezel-1 schap de prins zich bevond, in hechte- f nis genomen. De arrestaties zijn als volgt in het I werk gegaan Toen de politiebeambten zich naar 1 het paleis van den prins hadden bege ven, vernamen zij, dat de prins den nacht buitenshuis had doorgebracht. 1 Het bleek, dat hij in het „Elite Hotel" bij zijn vriend, den Russischen staats, raad von Herfeld gebleven was. Toen de beambten den prins in een der ka mers van het hotel vonden, gelasttej zij hem, hen naar zijn paleis te volgt De prins betuigde zijn onschuld, doel! gaf gevolg aan dit bevel. Toen hij zijn paleis was binnengegaan, werd het ge bouw door wachtposten afgezet. In den loop van den morgen gelastte Noske, den prins naar het bureau van den poli- tie-president te brengen, en de prins werd in een auto met vier politie-be- ambten naar dit bureau overgebracht. Intusschen hadden de politiebeamb ten zich ook naar de woning van rit meester von Platen begeven deze was eveneens afwezig er werd gezegd, dat hij" naar Potsdam was vertrokken. De beambten volgden hem daarheen en troffen hem aan in de nabijheid van het slot Sans-Souci. Ook hij werd naar het bureau van den politie-president ge transporteerd. Beide arrestanten werden aan een nauwkeurig verhoor onderworpen. De I prins ontkende voortdurend, iets met j iiet gebeurde uitstaande te hebben. J Ooggetuigen uit zijn vriendenkring j bevestigden deze verklaring. Het hotel- personeel verklaart echter dat de prins j begonnen is .met een vaas met bloemen naar de Entente-officieren te werpen. I Laat in den avond werd de prins met I von Platen naar de gevangenis te Moa- bit overgebracht. Dinsdag zal er over beslist Worden of de arrestanten in voorloopige hechtenis, dan wel in ver zekerde bewaring zullen worden ge houden. MAARSCHALK FOCH NAAR HET BEZETTE GEBIED. Maarschalk Foch is Zondag te Brus sel aangekomen. Hij werd aan het sta tion uit naam van den koning verwel komd door kolonel baron De Moor. adjudant van den koning. De maar schalk gebruikte de luch in het paleis. Na afloop daarvan had een langdurig onderhoud met den koning plaats. Gis terenavond is hij naar Keulen doorge reisd. Foch heeft na zijn bezoek aan het koninklijk paleis een langdurig onder houd gehad met den minister van oor log Janson. Tegelijk vertrok met hem naar Keu len de chef van den Belgischen general- len staf. Deze heeft ook de bijeenkomst bijgewoond, welke ten paleize Zondag werd gehouden en waarbij ook tegen woordig waren de minister-president Delacroix, de minister van oorlog Paul Emile janson en de minister van bui tenlandsche zaken Hijmans. D,e „Etoiie Beige" werpt de vraag op of men misschien van Duitschland zal eischen, dat het binnen een korten ter mijn zekere bepalingen van het vredes verdrag van Versailles zal uitvoeren. In ieder geval schijnt het vermoeden ge wettigd, dat er belangrijke besluiten genomen zijn ten opzichte -van de be zette gebieden. EEN PROTEST VAN RUSSISCHE ZIJDE. Prins Lwof, de eerste president van de voorloopige Russische regeering, heeft met een zestiental andere Russi sche staatslieden, o.w. Kamovolof, de vice-president van de voorloopige re geering en de bekende prof. Miijoekof, een verklaring onderteekend; waarin geprotesteerd wordt tegen het plan der geallieerden om met sovjet-Rusland te onderhandelen en handelsbetrekkingen aan te knoopen. De onderteekenaars dezer verklaring vreezen, dat een politiek van compro missen ten slotte zal moeten leiden tot een erkenning van de bolsjewistische regeering als de wettige macht in Rus land. En zij mecnen, dat. welke beslui ten de mogendheden ook zuilen nemen, het Russische volk de overheersching der bosjewiki nimmer zal aanvaarden, een overheersching die berust op on derdrukking der vrijheid en van de fuiidamenteele rechten van den burger. Aan den val van de macht der sovjets twijfelen deze Russen geen oogenblik en zij meenen het recht te hebben te verklaren, dat geen diplomatieke maat regelen ooit het Russische volk er toe zullen kunnen brengen den strijd voor de bevrijding van het land op te geven. Het Russiche volk, zoo dreigen ze, zal zich nooit gebonden achten door ver dragen, die de sovjets met andere lan den zullen sluiten. DE turks De Turksche Iel schotel der bespf persten Raad te^ ling van het i Griekenland belj sten De afstand Thracië (Europed na met het achtd Oppersten Raad <i De toestand inl tente genoopt totj len. De Turksche I jn Klein-Azië ol buiten het bereik I geallieerden, mal leider Mustapha F voor verzet tegd Turkije. Onderd moordpartijen oJ en andere ChriJ gepleegd en het kwam ook in de Feitelijk waren del bers te Konstantil niet ongunstig gel nederlaag en na| Turksche leiders nieuw kabinet ge\) met de overwin brengen, maar ooi gens de vernietigel afgetreden. Wat dl draagt maarschalll nieuw ministerie tl nationalisten zal bi te Konstantinopel f onderworpen a<| poortwachters. De Opperste Ral daarom dringend I dat het prestige el lente in het nabijd i hersteld. In 't bijzij besprak de Opperï van een demond werden de zeer ala| van den hoogen col Brittannië, generaa toestand, die niet a| pel, maar ook in waar tal van on Klein-Azië werden I volgens de laatste I berichten, ten mins| vermoord. HET AMER1KA4 RROGS Secretaris Daniel! missie van het Ame| Afgevaardigden g| klaard, dat, zelfs ir Staten tot den Vol het noodig is dat hiï elke andere vloot el Bond gaan, dan ma vloot ter wereld heb weigert liet verdrag aanvaarden, dan, moest een viool vanl gebouwd, voor 195r ln antwoord op afgevaardigde Butld hij het bericht nietl Eric Geddes gezegd| niet zou trachten Staten te wedijve] van slagschepen, wa bekend en uiteengj thans zijn koloniën I oorlogsschepen te bl Toen men hem vj Vereenigde Staten nl doen om EngelancT schepen te overtrl j vroeger nooit eenigel schonken aan Engelj heide Daniels „Wijf [eenige natie in 't bij] invloed". Vier jaren om de vloot der Veij de grootste der were I hij. De vraag is nu onze vloot zulll door genoeg eenhedl haar volledig te mail een heel nieuw pro ding van wal zullen s de aandacht op het 176 lichte kruisers er |de Amerikanen 3. DE VOEDSELVOt DU1TSCH Een medewerker v Jgeblatt" heeft bij de Iteiten om inlichting (het gebruik, dat var mark gemaakt is, die Palionalc Vergaderini het goedkooper lesmiddelen toegest fc 1919 deden |1r»r, die hoofdzakelij Ffi van de voortdi ■wisselkoersen en ve Island in Amerika, wi Ting der Vereenigde |*heel verbieden of |"e' eigen land sterk Onder deze omsta F 3j/2 milliard snel pel grootste gedeelte hoor den aankoop va [Corned beaf, boter, m; Alle levensmiddelen (motste deel uit de Jctrokken, met uit; |nelk, die uit Den fvcrtl. Een bijzondere rol 1 |om speelt de verzor Fjstriegebieden, groot P'Ronder van de mijn- 1 kans vertoeft ee ("'"missie in Duitschla *!Ïh van nieuwe teilen. Men tracht ee l "P Particuliere bas |f "cisartikelen tege T°getijk te maken. D

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2