ging| -Bankwerkers ÜDaor eigen kracht {VROUW MEISJE I920 sche I920 Ikmische HL ENSTBODE BINNENLAND FEUILLETON tto SS SSe Jaargang jintó lo.a. [)0 a Kr 250 000 JOO Kr. 20.000 In Premiën pg circa f 15.— |rag circa f3— Geen nieten. Maart a.s aan- |CA \r BANK", Postrekening' inschrijvings- wnkujkêT averij m |SSCHfljj 1 Uw kleedjnd oomen bf/ JtLHARDING'-lfB ■krij/gr ze f |ieuw lerug haar b. b. h. h. gelijk SIOM. I prijsopgaaf onder Ibureau Vliss Crt.' ffibledingmsf ilaanwageii. ÈEUWSCH—VLAAM- |EG-MAATSCHAPPiJ, nnen terstond ga- ti bekwame lerk en togen goed ikwaamheid mat afschrift van Bn worden inge- werkmaester der te Axel. LINO ^ENDE-BF DIENDE H. ANOERMAN, Imypark 37. niet beneden de 16 d. Hoog loon. eau „Vliss. Cour." nlijke IE gevraagd, eau „Vliss. Crt EVRAAGD een net nkelmanstraat no 5, ie Maatschappij lat oomvaart n, M i d d e lburg otterdam. I. Vliss. r.m, 12 mr 12 urn Uil. It. Roll. ?.m. uur J' i.iii - I 7 7 1- te bekomeh: N V Transport en rn.v.h ErvenG VOS; g: B EENHOORN: AN OOSrERHOUT; Gebrs. BUITEN- VLISSINGSCHE COURANT DINSDAG MAAKT ADVERTENTiÊ-PRIJS Y»a l4 regels ft.— voor iedere 'r'mter 24 cent; bij abonnement spe- ri&e prijzen. Reclames 48 cent per regel ^„(aanbiedingen en dieostsanvragen L 1_5 regels 50 centiedere regel meer 12 cent bij contante betaling. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.55, Iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS-PR1JS Voor VliSsingen en gemeenten op Wai- „wen f2-Per drie maanden. Franco Voor het geheele rijk': ƒ2.30. Week-abon- j,cmenten 15 cent. Afzonderlijke nummers cent. FONDS VOOR HET GEMEENTE ZIEKENHUIS. Ontvangen b ij dragen: Vorige opgaaf ƒ11388.04 t. D., Borsselen 1 J j S., alhier I 1 jitcq. F., Middelburg 5. 0. V. Rotterdam L \V. J. F., alhier100. Totaal 11496.04 Nederland en België. De redacteur van „de Maasbode" te I Brussel seint Volgens de „Soir" en de „Nation Beige" heeft de Belgische regeering besloten het eerste artikel van het Ne- derlandsch-Belgische verdrag, dat gelijk men weet een politiek karakter draagt, niet góed te keuren. De Belgische regeering zou, volgens deze bladen, dus allleen het economisch gedeelte van het verdrag hebben goed gekeurd. Zooals bekend is, wordt in het eerste artikel alleen geconstateerd, dat het verdrag van 1839, waarbij de perma nente neutraliteit van België werd vast gesteld, is afgeschaft. In een der zittingen, welke de minis terraad gehouden heelt ter bespreking van het Nederiandsch-Belgisch verdrag, werd gelijk we indertijd reeds meld den door enkele ministers de op merking gemaakt dat het eerste artikel om zijn politiek karakter niet in een verdrag, dat zuiver economisch is, thuis hoorde. Wij gelooven echter niet, dat de Bel gische regeering thans besloten heeft bet politieke gedeelte (bestaande uit' het eerste artikel) te schrappen omdat, zooals bovengenoemde bladen bewe ren. daarin niet de volledige vrijheid van de Schelde in tijd van oorlog ver zekerd wordt. Passen voor België. De redacteur van „de Maasbode" te Brussel seint 8 dezer Van bevoegde zijde wijst meri er ons op, dat de officieuse tegenspraak van het bericht, als zouden de Belgische consuls in Nederland de opdracht heb ben gekregen geen passen voor België meer te viseeren, aanvulling behoeft. Hel bericht heeft waarschijnlijk zijn oorsprong gevonden in den maatregel door het Belgisch ministerie van bui- tenlandsche zdken genomen, dat thans bepaald heeft, dat aanvragen voor visa door de consuls in Nederland moeten doorgezonden worden naar het ministe rie van buiteniandsche zaken te Brussel, hetwelk daarop beslist, of de consuls de gevraagde visa mogen toestaan. "De controle op de personen, die zich naar België willen begeven, word! dus meer verscherpt. Roman van H. ABT. 42) Maar die kon nog gemakkelijk tegen den stijven vilten hoed verruild worden als hij straks met de auto over Schöne- berg naar de Prager Platz reed, In het kleine café, tegenover den in gang van fieinrich August Brömmel- niann's kantoor wachtte hij, tot de kiok vijf «doeg en het kantoorpersoneel de een na den ander naar buiten kwam. De allerjongste bediende was de eerste! Wat had die een haast Hij streek zich met veel respect over de plaats, waar de eerste sporen van een knevel zicht baar werden, en sprong met een salto mortale op de electrische, die juist voorbij reed." Veel pleizier voor 'f ver dere gedeelte van den avond. Na hem kwamen een paar anderen. Toen Hie- ronymus Körthe, knorrig en nijdig als altoos, en daarna een, die Rudolf Af ti 1 - ■enhof niet kende. Iemand van onge veer dertig jaren, met een smalle borst, wien men het reeds op een afsftand kon aanzien, dat hij het hoofd van een gezin was en veel zorgen had. Aha, 7-ijn opvolger, de nieuwe correspon dent. Nu, hier zou werkelijk geen reden voor mogelijke jaloezie geweest zijn. Maar de spottende lach, waarmee hij achter het gele gordijn vandaan gluur de, kwam bij den mooien Rtidi niet uit net hart en verdween heelemaal van Redenen worden niet opgegeven, maar van Belgische zijde wijst men er ons op, dat Nederland nagenoeg het zelfde systeem toepast. Verschillende bladen keuren den voorzorgsmaatregel van het ministerie van buiteniandsche zaken goed, sommigen verklaren, dat hij genomen werd om een eind te ma ken aan de opkooperijen door Neder landers in België, andere om de Neder landers te verhinderen naar het stu-, denten-congres te Leuven te gaan, weer j andere meenen ter bestrijding van de activistische drijverijen. Melk naar België. Door bemiddeling van het Belgische ministerie van voedselvoorziening zal met goedkeuring van de Nederlandsche regeering melk uit Nederland in België ingevoerd worden. F. H. van Wichen. f Te Alkemade overleed 64 jaar oud, de heer F. H. van Wichen, burgemees ter en secretaris dier gemeente sinds 1889 en lid van de Eerste Kamer sedert 1917. De overledene was lid van de Prov. Staten van 18921916, en van de Tweede Kamer van 19011917. Hij behoorde tot de R. Kath. partij, was ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw, voorzitter van den Prov. Zuid-Hollandschen Boerenbond, voorzitter van den Raad van Toezicht der -Coöperatieve Centrale Raiffelse- bank te Utrecht, commissaris der H. ij. S. M. enz. m W. Rooseboom. f Te 's-Gravenhage is overleden de OLid-gouverneur-generaal van Ned.-ln- dië, W. Rooseboom. De heer Rooseboom werd geboren 9 Maart 1843 te Amsterdam, werd in 1861 tweede luitenant der genie. Hij ging in 1874 over bij den Generalen Staf, klom op tot generaal-majoor in 1897 en werd in dat jaar benoemd tot commandant der Stelling van Amster dam en tot bevelhebber in de eerste militaire afdeeling. Van 1884 tot 1891 had hij zitting in de Tweede Kamer der Staten-generaal als afgevaardigde van Arnhem, van 1891 tot 1894 was hij directeur der Hoogere Krijgschool cn van 1894 tot 1897.sous-chef van den Generalen Staf. In 1899 werd hij benoemd tot gou verneur-generaal van Nederlandsch- Indië. Hein werd toen tevens eervol ontslag uit den militairen dienst ver leend onder toekenning van den rang van luitenant-generaal. Opheffing maximumprijzen melk, boter en kaas. Het Haagsclie correspondentiebureau deelt het volgende mede Zooals bekend wordt tot nog toe door het Zuivelkantoor melk bijgeleverd aan den melkhandel, in plaatsen waar deze niet genoeg melk kan bekomen. Deze melk wordt bijgeleverd tegen 15 cent per liter, opdat de handel in staat zal zijn de melk tegen 20 cent te verkoopen, nu geen bijslag meer wordt gegeven. Naar wij vernemen 'heeft de bijlevering wel 300.000 liter, per dag bedragen en bedraagt zij op het oogenblik nog 250.000 liter, terwijl zij wekelijks snel blijft verminderen. Op den duur zal deze regeling niet bestendigd kunnen worden. Het rijk kan niet ten eeuwigen dage melkleverancie-r blijven, integen deel moet de handel zoo spoedig moge- zijn lippen, toen nu ook Kathe Eilert als laatste onder de poort door en op straat kwam. Als laatste zooals bijna altijd. Doch haast scheen ze daarom niet te hebben. Ze liep voetje voor voetje, had de oogen naar bene den geslagen en er lag zoo iets plech tigs over de bevallige gestalde in liet eenvoudige grijze gewaad, dat Rudolf Miillenhof weer het pijnlijke gevoel be speurde, dat hij in de beide laatste we ken zoo dikwijls had gehad, wanneer de herinnering aan Kathe Eilert plotse- lingals met een hand in ziin binnenste greep. Doch toen hij gisteren had be sloten haar nog eenmaal te zien, had hij zich met alle middelen tegen dat in- zich-grijpen gewapend en het was dan ook nu slechts voor cenige seconden, dat de snaar in hem nog eenmaal aan geroerd werd, die hij voor goed tot zwijgen wilde brengen bij hem en ook bij haar. Hij was uit het café gekomen en liep nu achter Kathe Eilert aan tot den naasten hoek van de straat, waar de tramhalte was en haar weg zich in de breede, met boomen omzoomde Trep- tower chaussée voortzette. Daar had iiij haar met een paar vlugge schreden in gehaald en nam den hoed af. iDag, juffrouw Eilert. Haastig draaide ze zich om hij zag, hoe ze even over haar gansche lichaam beefde en er' daarna een glimlach over haar gelaat vloog, die het als in zonne schijn baadde. O u 1 Ja, ik, zei hij en stond voor haar met den hoed in de hand en koesterde lijk zichzelf weer traeftten te helpen. Hoe meer de bijlevering vermindert, hoe nader het tijdstip komt, waarop de re geling kan worden opgeheven. Daarom is het de bedoeling de bijlevering niet langer voort te zetten dan tot 28 Maart. De melkhandel zal vóór dien datum dan nog gelegenheid hebben zich de melk te verschaffen, die hij tekort komt, bij de boeren. Met ingang van denzelfden datum zulen ook vervallen de maxi mumprijzen van melk, boter en kaas. Op dien datum zullen deze beide maat- ïegelen het gemakkelijkst kunnen wor den genomen, omdat er dan geen vrees behoeft te bestaan, dat de prijzen zul len oploopen. Het is immers kalftijd, en de melkproductie neemt eiken dag toe. Men kan er dus op rekenen, dat er te gen April weer voile productie is. Aanvankelijk was het de bedoeling om de bijlévering te doen geschieden tót 15 Maart tegen 15 cent per liter, en daarna tot 28 Maart tegen den kosten- den prijs. Dan moest de melkhandel de melk dus betalen tegen den inkoopprijs van het Zuivelkantoor plus de vracht vergoeding, welke gemiddeld 3y2 a 4 cent per liter bedraagt, hetgeen tezamen op ongeveer 17 cent per liter zou ko men. Maar in dat geval zou verkoop te gen 20 cent voor den melkhandel slechts mogelijk zijn met verlies, in verband waarmede de billijkheid zou vereischen, dat de maximumprijzen reeds op 15 Maart zouden worden opgeheven. Dit zou echter hebben kunnen leiden tot een plaatselijke verhooging van den melkprijs daar, waar er nog niet genoeg melk was. Daarom heeft -men het beter geacht, om de bijlevering, zoowel als de maxi mumprijzen, tegen den 28en Maart op te heffen. Waar onze beisstingpenningen blijven. Naar aanleiding van de onthulling betreffende den aankoop van het huis van mr. S. Rink te Tiet voor den Raad van Arbeid, waarvan genoemde heer voorzitter is, wordt gemeld, dat deze aangelegenheid reeds sinds geruimen tijd de aandacht der regeering heeft en dat reeds door den Verzekeringsraad te Arnhem een onderzoek "is ingesteld, waarvan het rapport dezer dagen te verwachten is. DE SPOORWEGVERBINDINGEN ÏN ZEELAND. De heer C. K. El.out, de bekende hoefijzer-correspondent van 't „Hbld.", blijft in de „Toorts" doorgaan met krachtig op de bres te staan voor de belangen van Zeeland. Dat de heer Elout ais oud-Zeeuw zooveel voor onze provincie voelt, mag door ons wel hoo- gelijk worden gewaardeerd. Want door zijn welversneden pen weet hij de be langstelling le wekken voor de onder werpen, die hij behandelt en juist als voor zijn artikelen maar belangstelling bestaat, dan gelooven wij dat hij reeds op een groot succes mag wijzen, omdat dan zijn woord ook ontegenzeggelijk doordringt tot die kringen, die op den duur wel verplicht worden met de toe standen, die in zijn artikelen worden beschreven, rekening te houden niet alleen, doch ook daarin verbetering te brengen. Zoo trof ons nu weder een artikel van den heer Elout in „de Toorts" van Za terdag 6 Maart, dat de schrijver getiteld heeft „Rikketikketak". Aan dat artikel ontieenen wij het volgende slechts één wensch zoo spoedig mo gelijk dien glimlach van haar gezicht te verjagen, waartegen hij zich in weer wil van zijn vaste voornemens stellig niet lang zou kunnen verzetten. Ik overlegde, of ik u in uw wo ning zou mogen opzoeken, maar toen bedacht ik opeens, dat ik die immers heelemaal niet wist te vinden en dus moest ik voor dit weerzien we! de straat kiezen. Hij zei dat met onberispelijke be leefdheid, - - beleefd en vreemd, cn keek haar aan, alsof hij er niets van wist, dat twee weken geleden zijn af scheidswoord tot haar het teeder zachte Kathe lieve, lieve Kathe was ge weest. Maar was het dan ook nog wel de zelfde, die daar voor haar stond, ele gant in alles en zoo zeer „heer", van 't hoofd tot de voeten, alsof hij niet voor een karig salaris bij August Bröm- melmann in betrekking was geweest. Evenals aan. een Kerstboom het èene kaarsje na-het andere uitgaat, zoo ver dween van Kathe Eilert's gezicht lang zamerhand de hefdcre glans van blijd- j schap, totdat eindelijk als een laatste j flikkerend vlammetje een angstig klein glimlachje overbleef, en ook dat ver- dween plotseling, (oen Rudolf Miillen hof nu vroeg Hebt u nog eenmaal een paar minuten tijd voor mij Mag ik ii een eindweegs vergezellen Ik ge voel behoefte om u omtrent iets de noo- dige verklaring te geven. Mag ik? Ga uw gang was 't eenige, waf ze zei, en ze wist nu was alles uit, nu was 't werkelijk voorgoed uit. Pe officieele belangstelling in Zeeuwsch-Vlaanderen in-'t bijzonder en in Zeeland in 't algemeen is er. En dat is een verheugend feit. Dat twee minis ters den toestand in een bepaald gewest zoo belangwekkend vinden dat ze, zon der accute aanleiding (een tentoonstel ling, een plaatselijke ramp, of iets an ders van bijzonderen aard) zich er heen begeven, is een zeer ongewone gebeur tenis. Ze toont, nu ze plaats had, dat dit ministerie, waarvan de collectiviteit hier werd vertegenwoordigd in den persoon van den heer Ruys en de speci aliteit in dien van den heer Koning, be seft, welk een nationaal belang er ge moeid is met goede verbindingen tus- schen de deelen van Zeeland onderling cn tusschen Zeeland en de rest van liet land. En de discussie in de Eerste Kamer toont, dat het besef van zulk belang ook in dat college niet ontbreekt, een col lege dat trouwens, door de wijze waar op het wordt gekozen, meer dan eenig ander geroepen is om- provinciale be langen in nationaal verband te zien. De Handelingen der vergadering van Vrij dag 27 Februari, waarin de Zeeuwsehe belangen werden ter sprake gebracht door de heeren Fokker en Bergsma, zijn, terwijl ik dit schrijf (Woensdag) nog steeds niet verschenen. Ik moet dus afgaan op mijn herinnering van wat ik ter vergadering aanhoorde. En dan valt drieërlei te onderscheiden le. de verbinding tusschen Oost- en West Zeeuwsch-Vlaanderen, 2e. de verbinding van Zeeuwsch- Vlaanderen met de Zeeuwsehe eilanden en 3e. de spoorwegverbinding van Zee land met de rest van 't land. Wat het eerste punt aanbelangt, ter sprake gebracht door den heer Fokker (burgemeester van Zierikzee en een der twee afgevaardigden van Zeeland de andere is de heer Lucasse, doch die doet zich zelden meer hooren), zij werd door genoemden afgevaardigde bepleit ge heel in den geest waarin ik dat deed in mijn artikel „Hollands Asschepoes", nl. als een spoorlijn van Oost naar West. Tot mijn leedwezen moet ik constatee- ren, dat de heer Fokker op dit punt weinig of geen steun vond bij zijn me de-afgevaardigde den beer Bergsma, (die overigens steeds, als oud-voorzit ter van den A.N.W.B., wakker in de bres springt voor verkeersverbeterin- gen) en evenmin bij .minister Kanig.. Beiden schepen te vinden dat men het wel met tramwegen af kon. En de minister gebruikte daarbij dit zonder linge argument Er zijn al tramwegen in de bedoelde richting, of ze worden aangelegd, gedeeltelijk door rijkssteun als we nu een spoorweg gingen maken, dan zouden die tramwegen overbodig worden. Ik noem dit een zonderling argument onrdat het tot den regel zou moeten leiden dat overal waar een tramweg is, een spoorweg „overbodig" moet wor den geacht. Het betere zou dus steeds worden teruggehouden door het minde re. En de bewoners van een streek, die met een tramweg wordt begiftigd, zou den waarlijk reden hebben om deswe gen tranen met tuiten te huilen. Nu krij gen we nooit een spoorweg zou den ze moeten zeggen. 's Ministers argument is echter ook onjuist. Want een spoorweg bedient, door zijn grootere snelheid en doordien hij, in verband daarmede, geheel op eigen baan loopt, zoodat hij de gewone wegen niet kan volgen, gansch andere Hij liep eerst een paar stappen mee, .wipte een vlokje roet, dat op de mouw van zijn lichte demi-saison was geval len, weg, en begon toen op kalmen toon, bijna als iemand die zaken be spreekt U hebt eens met betrek king tot mijn vorige positie bij Augusi Brömmeiinann gezegd, dat u het gevoel had, alsof deze betrekking niet bij mij paste of ik niet bij haar. En dat had ii niet zoo verkeerd gezien. De heele Brümmelmann-periode was een grap tengevolge eener weddenschap, waar mee ik wilde bewijzen, dat ik zeer goed in staat was mij zonder andere hulp bronnen mijn levensonderhoud in ge trouwe plichtsvervulling met het werk mijner handen te verdienen. Overigens heb ik, den hemel zij gedankt dat rriet noodig te doen. Hij glimlachte een wei nig en keek haar van terzijde aan, of ze nog altijd zou blijven zwijgen, Er kwam geen geluid over haar lippen. Het scheen hem, alsof ze van alles, wat hij gezegd had, slechts dit eene had ver staan De heele Brömnielmann-periode was een grap En dat andere ook maar een grap. En al die heimelijke tranen en het hei melijke hopen en gelooven een grap tengevolge eener aangegane wed denschap, die dc eenc verliezen moest, als de andere ze won. Bent ii nu boos op me, juffrouw Eilert vroeg Rudolf Miillenhof en ver traagde zijn (red. Nu zag ze hem vol onbewifste waar digheid aan. Boos om een grap. Men moet in het leven toch gekheid kunnen verdragen. belangen dan een tramweg, die ge schikter is voor het kleine interlocale verkeer, maar minder geschikt, ja zelfs in zekeren zin geheel ongeschikt, voor het grootere interlocale en voor het doorgaande verkeer. Het is dan ook te hopen dat de belofte van „overweging" welke de heer König op dit punt ten slotte deed, ditmaal geen ijdele phrase van parlementaire hoffelijkheid moge zijn. Wat het tweede p'unt betreft, verde digde de heer Fokker de verbinding van Zeeuwsch-Vlaanderen met Walcheren en Zuid-Beveland door treinponten. Ook de heer Bergsma sprak in dien geest, scheen echter aan tramponten te denken, daar hij gewaagde van de mo gelijkheid om smalspooorwagens op breed spoor te gebruiken door middel van trucks. Het ware een pietluttig werk dat Zeeuwsch-Vlaanderen niet op radicale en afdoende wijze uit zijn spoorwegisolement zou halen. En te- recht heeft ook de heer Fokker, gelijk ik in mijn Asschepoes-artikel d'eed, ge wezen op de Kampensehe dwaasheid van liet feit, dat de eenige spoorlijnen die Zeeuwsch-Vlaanderen heeft, het land trekken naar België. Op het derde punt eindelijk, de ge brekkige spoorwegverbinding,! e g e n- w o o r d i g, van Zeeland met de rest des lands, is gewezen door de beide afgevaardigden. Het antwoord van mi nister König was ten deele slap en wei nig steekhoudend Zoolang we nog zuinig móeten zijn met onze kolen, kan het niet veel beter. Het is jammer, dat de minister dit praatje, dat hem zeker door de spoorwegdirectie is geleverd, heeft overgenomen. Het is immers niets meer dan een praatje ik heb aange toond dat de dienstregeling op de Zeeuwsehe lijn slecht is, niet alleen in vergelijking met die van vóór den oor log, maar ook met de tegenwoordige van andere lijnen zooals die naar Fries land en die naar Noord-Holland. Ik heb, juist uit de vergelijking der tegenwoor dige dienstregelingen van de Zeeuw sehe lijn met die van de zooeven ge noemde andere, de slotsom getrokken dat er veel aannemelijk is in de onder stelling van den burgemeester van Vlis- singen De gefusioneerde spoorweg maatschappijen fnuiken opzettelijk de Zeeuwsehe lijn, ten einde de „Zeeland" ook op deze wijze te saboteeren. Ten aanzien van dit laatste valt nog als ver blijdende uiting uit het afdeelingsver- slag der Eerste Kamer over de nieuwe overeenkomst met de „Zeeland" aan ie halen „Door verschillende leden werd cr op gewezen dat door het slujten dezer overeenkomst de blijvende vestiging der maatschappij „Zeeland" te Vlissin- gen niet weinig wordt bevorderd, het geen door hen vooral daarom werd toegejuicht, omdat bij verplaatsing dier maatschappij de provincie Zeeland een doode hoek van het land zou dreigen te worden. Zij meenden, dat het natio naal belang en de grootere veiligheid van den overtocht naar Engeland meer gewicht in de schaal behoort te leggen dan het commercieel belang van de spoorweg- en stoomvaartmaatschappij en en verklaarden zich uit dien hoofde sterk gekant te zijn tegen verplaatsing van de maatschappij „Zeeland" uit Vlissingen." Natuurlijk ontbreekt 'hier tegenover niet het argument „van andere zijde" (lees van hen die relaties hebben met de spoorwegdirecties) dat op den duur verplaatsing naar Rotterdam toch niet Het klonk niet eens bitter, haar stem verried niets van een gesprongen snaar en toch meende hij de wonde te kunnen zien, die hij met lichtzinnigheid aan deze meisjesziel had toegebracht. U had ook in 't geheel niet noodig gehad, vervolgde Kathe Eilert, mij nu nog in te lichten, meneer Miillenhof of was de naam ook slechts een grap Die was juist, riep hij haastig, zooals ook veei van 't andere juist was heel veel zelfs En nu hield hij plot seling weer op neen, op die manier moest hij niet verder gaan. Hij moest den laatsten grendel voor zijn hart schuiven den allerlaatsten. Hij zette de borst vooruit en richtte het hoofd op. Ik had deze uiteenzet ting noodig voor mij zeiven. Ik sta op het punt om een stap te doen, die tegelijk een nieuw tijdperk van het le ven beleekent, en in zoo'n geval maakt een goed zakenman zooals ik geloof in weerwil van alles te zijn gaarne overal schoone lei. Nu richtte ook zij het hoofd fier op en op hetzelfde oogenblik werd Rudolf Mtillenliof zich de zware beieediging bewust, welke hij haar door zijn laatste woorden had aangedaan. Plotseling opende hij de lippen weer om te spreken, doch zij voorkwam hem, hief afwerend de hand op en zei Als u wilt gaan trouwen, dan gaat dat u alleen aan. Ik wensch u daarbij alles goeds. Even knikte ze, toen ging ze hem voorbij en vervolgde haar weg. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1