N STUKKEN I ADVERTENTIËN n'on fruifwErkers hebben gewei- ijkhefd tier rcdactJe [let teruggegeven BOUWVAKKEN." vorig manifest een [van de feiten waar- jntstaan', zoo willen verloop der kwes- jen, en de houding pmaken. en wel door de om partijen tot en te trachten het leed schipbreuk, pers weigerden oni om de zitting dier gevolg te geven, Ivers tegenwoordig goeden wil om 't bewijs gaven, wondert ons niet, [gevolg aan gaven, winkel, meer ge- panifest, heeft als dier Kamer, de deze bijgewoond, rekingen gemerkt, Arbeid zich meer der werknemers, gevers, en dus, itter der patroons- |adviseerd er niet is voor- ons niets er de 'geest in de iders geweest, ge- n niet door afwe- Jebben. |ig om partijen tot werd aangewend |er, die in deze on- iddeling aanbood, |kneiners aanvaard werkgevers werd dat de financieele liemers-organisatie Hat het toch spoe- |oeten worden, wat Christ, hoofdbe- |v gespeld is, daar ter vergadering Arbeid ook reeds ns genoemde be- vergadering ge- e ontzien, oni de in deze kwestie Jvat hem niet al te de feiten, welke er Federatie, afd. aangevoerd kon- heiligt de midde- s te zijn, de tijd de grond waarop door de werk- rd, steekhoudend dil de hoop der Ifs al enkelen pu ren, door te zeg- langer volhouden het van zelf op- II kunnen houden, Ie reuzenwinsten, en gemaakt hgb- Wij konden geen |onze verdiensten, ezorgd, doch tot |ven beslist als bij hierdoor dat de de patroons het Jegenover de bur- woorden, slechts en een blinddoe- n trotsche eer(?) li. zij het van hun ;en geven is een Iratroons te Goes, lager geweest is zelfde loon aan- gen, en zij daar- lorkomen hebben Maart) en die zelfde hoofdbe- tm andere rede- wende, blijven an onze billijke hen, welke door |ls velen ons per- de hooge loonen -groepen, en de te hoog zijn. jglijk de Entente uitschland, door ot een oneerlijke sing's Burgerij der Vlissingsche uwvakken, 1)SSE, Secretaris. VAN |N ZEELIEDEN. en bestuursraad left beslo ten a.s. Amsterdam een te houden, dat openbaar con- flgd. Op dit con- verband met de Jig, welke op Zaterdag wer pen vastgesteld, de gevoerde en kingen verband Jeweging te ver hel oog op de geruimen tijd flict. In sinaasappelen us", te Amster- Ip van een aan- duizenden kis- In de groenten- arnixstraat ver- voera. ut u.j gesioten fruitwerkers hebben gewei gerd deze „besmette" sinaasappelen te verwerken. De markt wordt thans door politie en marechaussee bewaakt, om te voorkomen, dat de stakende trans- oortarbeiders het vervoer belemmeren. 1 Door de Internationale Federatie van Zeevarenden, in België gevestigd, is een belangrijk bedrag gezonden aan den Centralen Bond, en de zeeliedenveree- nigingen „Eendracht" te Rotterdam en „Voorwaarts" te Amsterdam, beide laatstgenoemden aangesloten bij de Fe-- deratie, als steun voor de stakende zee lieden. Daarvan zal voorloopig iedere week een uitkeering kunnen Worden gedaan. De Federatie keerde Zaterdag voor de tweede maal aan de stakende haven arbeiders uit. De bedragen zijn thans bepaald op (5 voor ongehtiwden, 8 voor gehuwden en 50 ets. voor elk kind. HINDENBURG CANDIDAAT- PRES1DENT In de rechtsche bladen wordt stem- ming gemaakt voor een candidatuur Hindenburg bij de a.s. verkiezing van een rijkspresident en meegedeeld dat er een bepaalde reden bestaat om aan te nemen, dat hij, ofschoon het wegens zjjn gezondheidstoestand een opoffe ring zou zijn, zoo'n wensch niet zou afwijzen, maar hem voor zooverre het volk dien uitte, zou inwilligen. Binnen kort zal een oproep van leidende man nen en vrouwen worden uitgegeven voor (ie verkiezing van Hindenburg. de duitsche. buitenlandsche POLITiEK. Graaf Bernstorff heeft in de univer siteit te Berlijn een redevoering gehou den over het doel der Duitsche buiten- landsche politiek. Het moet, zoo zei hij, ót voornaamste taak van onze'nieuwe Duitsche diplomatie zijn, den strijd te gen het imperialisme der Entente aan te binden, opdat het verdrag van Ver sailles'in zijn tegenwoordigen vorm de laatste orgie van het oude imperialisti sche tijdperk blijve. Om dit doel te be reiken, moeten wij onze opname in den Volkenbond trachten te verkrijgen. Wij moeten de Entente overtuigen, dat wij grondstoffen noodig hebben om te wer ken en. onze verplichtingen van scha devergoeding te kunnen nakomen, en dat wij voor den inkoop van grondstof fen crediet noodig hebben. DE MAATREGELEN TEGEN TURKIJE Thans wordt officieel verklaard, dat het waarschijnlijk noodig zal zijn, troe pen uit Engeland naar IConstantinopel te zenden, daar er een sterke macht beschikbaar moet worden gehouden van de troepen, die bij de Turksche grens zijn gestationeerd. Zaterdag is er een nota door de geal lieerden aan de Turksche regeering ge zonden. De inhoud er van is niet open baar gemaakt, doch men verklaart, dat zij in drastische termen is vervat en dat zij, zoo noodig, door een drastische actie zal gevolgd worden. BESTRIJDING VAN HET BOLSJEWISME. In Engeland wordt een poging ge daan om I millioen tot bestrijdijing van het bolsjewisme bijeen te brengen. De mannen die achter deze beweging zitten, hebben hun eerste manifest, on der den titel van De vrijheidsliga, uit gegeven. Tot de onderteekenaars be- hooren Sir H. Rider Haggard, Rudyard Kipling, Lord Sydenham, Sir H. L£5c- Ironsyde, generaal Sir John Hanbury Williams, Algernon Maudsiay en luite nant-kolonel Maitland Edwards. in dat manifest wordt gezegd, dat het bolsjewisme het tegenstelde is van alles wat de menschheid door een inspanning van bijna tweeduizend jaar aan goeds heeft opgebouwd. Het is het tegendeel van de Bergrede. Het heeft tot bloed vergieten en folteringen, roof en ver woestingen geleid. Het verloochent God en wil zijn troon bouwen op de laagste hartstochten van de .menschheid. Het plan van de Liga is om elk jaar 1 tiende van haar fonds, dus 100,000, vit te geven voor anti-bolsjewistische fropaganda. De secretaris heeft de plannen als toegelicht „De Russische bolsje- '»iki geven elk jaar rnillioenen voor Propaganda uit. Wij hebben aanbiedin gen gekregen van duizenden menschen, hic bereid zijn om te spreken, te schrij ven. inlichtingen te verzamelen en op andere wijze werkzaam te zijn. Er zijn een groot aantal gewezen officieren en zelfs admiraals en generaais onder hen. Er zal een opleidingsschool opgericht worden voor degenen, die een cursus willen afloopen. De mannen, die de beweging órgani- seeren, willen in de voornaamste centra commissies oprichten. Wij hebben onze Plannen gereed voor een veldtocht van 'j' jaar. Als wij in Engeland slagen. P,en wij onze propaganda in het ge hele rijk te beginnen Wij zijn niet van plan over de bols- ■™lstische gruwelen uit te weiden. De '-nv°ud:ge industrieele feiten zullen hef1 i Publiek voorgelegd worden, en hui 00l< ziin' dat wij daarbij de P van de bioscoop te baat nemen". DE NOOD IN DU1TSCHLAND. Bi'rtt. ,"Vorwarts" beschrijft Erwin de indrukken, die hij gekregen heeft te Annaberg in het Ertsgebergte. Hij heeft daar verschillende woningen van gezinnen uit den middenstand be zocht, die al evenzeer als de arbeiders onder een zoo zwaren last van armoede en gebrek gebukt gaan, dat men er zich als buitenstaander bijna geen denkbeeld van kan vormen. Zoo bezocht hij het gezin van een gemeente-opzichter, dat bestond uit de ouders en 7 kinderen. De man verdient per week 92.50 mark, de dochter geeft 15 mark kostgeld en de vrouw en de andere kinderen verdienen door werk in huis 22 mark. De inrichting der wo ning is solide en eenvoudig. Niettegen staande de uiterste zuinigheid is ech ter het ééne kleedingstuk na het andere versieten, al werd het ook tot liet laat ste toe versteld. Niet eens ieder kind heeft 'n hemd meer, geen heeft er win- terkleeren en heele schoenen. De kin deren hebben allen rachitis en zijn op vallend klein. Het melkrantsoen wordt niet ten volle geleverd, er is geen melk genoeg. Niettegenstaande de spaarpen ningen geheel worden opgeteerd en de man zich ieder genot als rooken etc. ontzegt, is het niet mogelijk, de duur dere levensmiddelen van het rantsoen als erwten en boonen te koopen en moe ten grootere hoeveelheden kool, knollen en wortelen de magen vullen. De lucht is dik en muf, want met de 15 pond ko len per week is liet niet warm te stoken en moeten de ramen gesloten blijven het hout is te duur. In een andere woning een stedelijke werkster met 5 jonge kinderen en een 21-jarige dochter, die wegteert door ondervoeding. De man is vermist aan ondersteuning, loon, ziektegeld van de dochter worden wekelijke 80 mark ont vangen. In onbetimmerde dakkamertjes staan de bedden met los stroo, bedde- goed'ontbreekt geheel, 's Nachts ligt de rijp op de bedden. Het noodigste huis raad ontbreekt geheel. Suiker wordt niet gekocht, de suikerkaarten tegen brandstoffen geruild en toch is de wo ning koud. De kinderen zijn bleek en zwak, de kleinsten hebben Engelsche ziekte. Geen heeft er warme kleeren, ook de moeder niet de kleinsten kun nen niet meer naar de bewaarplaats, omdat zij geen schoeisel hebben, zij kwamen daarom den lieelen winter niet buiten. Niet meer dan een paar lompen hebben zij aan de voeten, ook de vrouw, dat zijn de kousen er is echter geen geld om wol te koopen voor het ver stellen. Op de lagere school in Annaberg zijn 1050 kinderen hiervan komen bij slecht weer 100 kinderen niet op school, omdat hun schoeisel slechts voor droog weer geschikt is. In een hutpklasse met 19 leerlingen ontbreken bij slecht weer wegens onvoldoende schoeisel 6 leer lingen, dus 30 Vele kinderen komen slechts met een kop koffie als ontbijt naar schooi, zonder een stuk brood. Hier maakt de nood des te meer indruk, daar er zooveel kinderen bij elkaar zijn, wien de honger en ontbering op het gezicht staai te lezen zij hebben de vroolijkheid van de jeugd verleerd. Tot nu toe hebben deze arme, uit gehongerde menschen besluit de schrijver met waren moed op een be tere toekomst gehoopt, op roerende wijze hebben zij hun laatste krachten in gespannen om er weer bovenop te ko men. Nu kunnen zij het niet meer al leen, zij hebben steun noodig, om hun inspanning succes te verschaffen een helpende hand. - Nu dé ^vermoedelijke maker van de valsche suikerkaarten achter slot en grendel zit, heeft de politic te Amster dam voorloopig van verdere arresta ties afgezien. Het aantal van hen, die de nagemaakte kaarten in omloop ge bracht hebben, is buitengewoon groot en het is uiterst moeilijk na te gaan of zij, die de kaarten in ontvangst namen, al dan niet te goeder trouw geweest zijn. Het schijnt, dat, dank zij de vondst in Den Haag, verreweg het grootste gedeelte der in omloop zijnde kaarten thans bij de politie berust, hoewel hier en daar telkens nog valsche bons op duiken. Zoo heeft men eenige kaarten te Enschedé in beslag genomen, en ook in de provincie Noord-Brabant bleken er in omloop te zijn. De distributie-ambtenaren De Boer en Hardeman, die dit keer bij het op sporen van den maker der valsche kaarten zoo'n belangrijke rol vervulden, hebben ook bij vroegere gelegenheden, toen de drukkers van gefingeerde brood- en andere kaarten achterhaald moesten worden, de politie goede dien sten bewezen. V Na een onderzoek, ingesteld door den inspecteur van politie Herten, is te Deventer gearresteerd J. O. G. L„ we gens uitgifte van valsche bankbiljetten. De zaak werd ontdekt doordat te Nij megen een valsch biljet van 100 in be slag werd genomen, dat door L. was uit gegeven. Dc verdachte heeft volledig bekend. De politie vond bij onderzoek in een kelder in de Polstraat een volle dige werkplaats voor het vervaardigen van valsch bankpapier, met cliché's en negatieven van biljetten van 100, 300 en 10. Ook in het huis van den verdachte werd bewijsmateriaal gevon den. Hij maakte de biljetten zelf en be lastte zich met de uitgifte. Of hij mede plichtigen heeft is nog niet bekend. De smid J'. v. d. G. te Nieuwkoop, die Donderdag gevankelijk naar Utrecht is overgebracht wegens verden king van moord op 't kind, dat zijn dochter heeft gebaard, heeft bekend, dat hij 5 jaar geleden ook een kindje van dezelfde dochter heeft gedood. Op de door hem aangegeven plaats is het lijkje opgegraven. f— Bij de opgravingen in de omge ving van het radiostation te Hoog- Ruurlo is een steen gevonden van zeer groote afmetingen. De lengte bedraagt ruim 2'/2 meter, terwijl de hoogte 1 h meter is. Aan de regeering is bericht van deze vondst gedaan, waarop ant woord terug kwam, dat er niets aan de omgeving mocht worden veranderd, en een nader onderzoek zou worden inge steld. De hoofdbestanddeelen bestaan uit veldspaat, glimmer en magnesium. Op last van de rechtbank te Alk maar is te Lutjebroek het lijk opgegra- ven van een voor drie weken oveileden ingezetene. Men heeft redenen om aan vergiftiging door arsenicum te denken. De directeur van den keurings dienst te Deventer heeft een onderzoek ingesteld inzake de vermoedelijke ver- giftiging van de kinderen, die ten huize van den arbeider Ten D. te Bathmen ziin overleden. Het onderzoek heeit uit gemaakt, dat niet aan misdaad behoeft gedacht te worden. De lijken zijn uit Zutphen naar Bathmen overgebracht en daar begraven. Bij het goederenstation aan de V/estergracht te Haarlem is liet vei- minkte lijk van een grondwerker ge vonden, die door een trein is overreden. Bij de zeepfabriek De Adelaar te Wonnerveer is een jeugdige Amster- damsche fabrieksarbeider, die daar werkzaam was, verdronken. Bi] net Keizersveer heeft een- motorschuit uit A Raantsdonkerveer, een roeiboot, waarin zeven personen zaten, overvaren. Twee hiervan, afkomstig uit de gemeente Dussen, zijn verdronken. Een waker van een particulieren nachtveiligheidsdienst te R tterdam be merkte Zaterdagnacht dat het t.imcl- raam open stond van het kantoor van de finna K. I.. D. van Heerde en Co. aan het Haringvliet. Nadat de politie en- een der firmanten gewaarschuwd wa ren, drong men het kantoor binnen, waar men vier mannen aantrof, die zich op den grond hadden uitgestrekt en zich slapende hielden. Het viertal werd geboeid naar liet politiebureau gebracht. Bij onderzoek bleek dat zij uepoogd hadden de brandkast te for- ceeren. De inbrekers hebben vermoede lijk onraad ontdekt, maar niet de kans gezien om te ontkomen. De Donderdagavond als verdacht van de inbraak in het Museum Boy mans te Rotterdam, in de Wagenstraat te 's-Gravenhage aangehouden jonge man is de 22-jarige P., vroeger in de Spinozastraat aldaar woonachtig. De aanhouding geschiedde door twee re- chercheurs van de Haagsche Centiale recherche, die den gesignaleerde lier- kenden naar een portret. Bij zijn arres tatie gaf P. een valschen naam en een verkeerd adres op. De recherche ont dekte evenwel spoedig zijn ware ver blijfplaats. Bij haar onderzoek in het logement vond zij een prachtverzame ling inbrekerswerktuigen. Van de gesto len kunstvoorwerpen, waarvan trou wens reeds een groot gedeelte te Rot terdam in beslag werd genomen, was echter niets te bespeuren. P., die hard nekkig ontkent iets uitstaande te heb ben met de inbraak, waarbij nog een ander betrokken moet zijn, is overge geven aan de Rotterdamsche politie, die zijn aanhouding had verzocht. De aannemer v. d. D. te 1 eidcn, verdacht van vergiftiging van zijn vrouw, is, na eenigen tijd in voorarrest te zijn geweest, weder op vrije voeten gelaten. Het onderzoek op jut opge graven lijk der overleden vrouw lieert geen vergiftiging kunnen vaststellen. Het Amerikaansche stoomschip „Houkeepsie" is met 34 man equipage, geboeid wegens muiterij en onder be waking van matrozen van drie torpedo jagers, te Hamptonroads aangekomen. Deze 34 man, die voor 6 maanden had-, den gemonsterd, wenschten af te mon steren en uitbetaling dei gages. De kapitein weigerde echter deze vise,ten in te willigen en drong er op aan, dat zij op hun post bleven. Dit weiger den zij. Middeleeuwsche gast- mal.e 11. Van een pompeuze pracht en praal waren de feestmalen, die in de middeleeuwen de grooten der aaide wisten aan te richten, pompeus niet al leen door het groote aantal kostbare gerechten, dat werd rondgediend, maar vooral door de „entremets". Daaronder verstond men in die dagen niet hetgeen we er thans onder begrijpen. „Entre mets" waren de verstrooiingen die de gastheer zijn gasten tijdens den maal tijd bood. Bij de intiemere partijen wis selden zang en vroolijke vertelsels el kaar af, maar bij plechtige feesten hield men er nog gansch andere „entremets op na. Tijdens het bruiloftsmaal, gegeven ter eere van Robert, broeder van Bode wijk den Vrome, bij diens huwelijk met Mathilde van Brabant, werden de disch- genooten vergast op het schouwspel een-man-te-paard te zien... koordloo- pen Terwijl ieder nieuw gerecht be groet werd met hoorngeschal, afkom stig van twee hoornblazers, die rond reden op met scharlaken stof behangen ossen j In 1389 hield de stad Parijs een groot i banket ter eere van Isabella van Beie- ren, en bij die gelegenheid kreeg men als „entremets" een gansche voorstel- ling van de belegering van Troje door j de Grieken. I Om een klein denkbeeld te geven van de enorme weelde, ten koste gelegd j aan deze „entremets" volge hieronder j een kleine beschrijving van hetgeen er j te aanschouwen viel op een banket in den jare 1453, door Philips den Goede te Rijssel aangericht. Er waren drie reuzen-tafels opge steld, waarop men een 16-tal groote figuren vond, zoo o.a. een „pastei" van zóódanige afmetingen, dat 28 spring levende muzikanten er gemakkelijk een plaatsje in konden vinden en hun deuntjes spelen verder een kerk met orgel en al, waarin vier kinderen een „woestijn", waar een tijger en een slang gelukkig allebei imitatie een gevecht op leven en dood leverden een kasteel, waarvan de grachten met likeur waren gevuld, landschappen, vo gels, wilde dieren e.d. En toen de gas ten gezeten waren, ving het orgel van het kerkje aan te spelen, gingen de kin deren zingen en begon het allerwege in de figuur te bewegen. Misschien zouden wij, twintigste-eeuwers, al kijkende, de gerechten vergeten hebben, maar niet aldus de' middeleeuwers. De eene „ser vice", weer bestaande uit tallooze on dergerechten, werd na de andere rond gediend door kwieke „officiers-debou- che", pages en bedienden, terwijl ook de wijnkannen niet veel rust hadden. En dan hield men nog tijd genoeg over voor het spectacle variété Het in elkaar zetten der plannen voor soortgelijke monster-banketten behoor de tot de „staatszorgen" der vorsten. Weken vooruit werd er aan de hoven over gedelibereerd, tusschen den soe verein en den meest deskundige zijner ministers en hovelingen. Er werden bij eenkomsten belegd, waartoe plechtig de kanselier des rijks en de opperhof maarschalk werden genood en na veel heen en weer praten konden daar ein delijk de plannen worden vastgesteld. In de 14e en 15e eeuw werden wei nig uitvindingen gedaan, die de „entre mets" nog gecompliceerder zouden kunnen maken', dan ze reeds waren. Daarom ging men de luxe in costuums en décors nog grooter maken, waar mogelijk, en geneerde men zich niet letterlijk kapitalen te versmijten voor één banket. Eerst tegen het einde der zeventien de eeuw was het met de middeleeuw- sche „entremets" aan tafe! voorgoed gedaan. EEN ERNSTIG INCIDENT TE EERLIJN. De Berlijnsche correspondent van „de Courant" meldt dat een voorval, dat niet alleen diplomatieke, doch ook ge rechtelijke gevolgen zal hebben, zich gisteren afgespeeld heeft in het hotel i,Adlon", Ur.ter den Linden te Berlijn. Toen in het restaurant van dit hotel door het orkest „Deutschland, Deutsch- land über alles" gespeeld werd, waar bij nagenoeg de geheele zaal opstond, bleven drie leden van de Fransche mi litaire missie zitten, voör welk feit zij door vele gasten, onder wie prins Joa chim Albrecht van Pruisen, zwaar mis handeld werden. Het betreft hier geen voorval, dat zich toevallig afspeelde, maar onder de gasten van het jiotel broeide reeds lang een vijandfge stemming tegen de Fran sche missieleden, die eveneens in het hotel hun intrek hebben genomen. Deze stemming werd vooral verwekt en aan gewakkerd door prins Joachim Albrecht die in 1876 als de zoon van prins Al brecht van Pruisen werd geboren en bij de artillerie diende. Toen nu Zondag de kapel weer „Deutschland, Deutschland über Alles" speelde, stonden prins Joachim Albrecht met zijn metgezel en ritmeester von Platen op, welk voorbeeld door bijna allen gevolgd werd, behalve door gra vin Seydlitz, die in het midden der zaal zat. Ook de Franschen bleven zitten, waarop dc prins hun toeriep „Op staan De andere gasten herhaalden dien uitroep „Ópstaan of anders er uit Natuurlijk bleven de Franschcn zitten. Hierop nam prins Joachim '11 bloem vaas van een tafel en wierp dien naar de Franschcn, welk voorbeeld door anderen werd gevolgd. Ritmeester von Platen nam een wijnglas en wierp dit naar de tafel der Franschcn, waar het in de onmiddellijke nabijheid van me vrouw Klein in stukke® viel. De prins, die reeds verscheidene glazen wijn ge bruikt had, ging door met glazen naar de Franschen te smijten, hetgeen het teeken was voor een algemeenen aan val. Van vele tafels stonden de gasten op en kwamen op de militairen en ge zantschapssecretarissen af. De eclitge- noote van kapitein Klein werd naar de tafel van gravin Seydlitz geleid en van daar naar een venster, waardoor zij het lokaal kon verlaten. Ir, de middenzaal was intusschen een fornieete vechtpartij ontstaan. Een der gasten, graaf Metternich, riep den vechtenden Puitschers toe „Mijne hee- ren, houdt op I", aan weiken uitroep de Duitschers zich evenwei niet stoorden. Tot den prins riep graaf Metternich „Schaam u, wilt gij een prins zijn Gij en uw familie zijt de oorzaak van Duitschland's ongeluk muil II» iMi-wiTn...-*,»» De Fransche officieren poogden zich zoo goed mogelijk tegen de overmacht te verweren. Tegen den prins is bij de justitie een aanklacht wegens mishandeling en be- leediging ingediend. Nader wordt nog geméld, dat op be vel van den minister van defensie, Nos- ke, prins Joachim Albrecht van Pruisen en ritmeester von Platen gearresteerd zijn. De prins ontkende tegenover ver tegenwoordigers van de pers, dat hij op de gemelde wijze aan de ongeregeldhe den heeft deelgenomen. Hij verklaart in gezelschap van andere personen in een hoek van het restaurant te hebben ge zeten en het voorval niet eens goed te hebben gezien, omdat zich tusschen hem en de tafel van de Franschen vele personen bevonden, die hem het uitzicht belemmerden. Ook ontkent hij met voorwerpen te hebbeji geworpen. EEN RUSSISCH VREDESVOORSTEL? PARIJS. De Berlijnsche correspon dent van het „Journal" deelt mede, dat de betrekkingen tusschen Duitschland en Rusland sedert Zaterdag in een be slissend stadium zijn getreden. De bols jewistische bevelhebber Radowski, van de roode troepen, die tegen Denikin gestreden hebben, is Woensdag plotse ling te Berlijn aangekomen en heeft Donderdag een langdurig onderhoud gehad met den minister van buitenland- sche zaken. Zooals de correspondent meldt, had Rakowski een formeel vredesvoorstel van de sovjetregeering bij zich. Lenin zou aan Duitschland zeer voordeelige vredesvoorwaarden hebben aangebo den. Er is Zaterdag een ministerraad ge houden, waarin de voorstellen van Ra kowski zijn onderzocht. De ministers waren het er allen over eens, dat thans van Duitsche zijde een energieke actie in Rusland moet worden ondernomen. In sommige Duitsche politieke kringen is men bevreesd, de ontstemming van de Entente te verwekken, doch zij, die voorstanders zijn van een Duitsch-Rus- sische toenadering en samenwerking bepleiten een onafhankelijke houding weike gerechtvaardigd zal worden dooi de jongste onderhandelingen tusschen Engeland en Rusland. Als een der voornaamste voorstellen, v/elke de sovjetregeering aan Duitsch land doet, wordt genoemcj, dat Rus land aan een consortium van Duitsche banken en industrieelen de volkomen reorganisatie der spoorwegen, der han delsvloot en der Russische mijnen zal toevertrouwen. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. „Nederland". „Deucalion" 26 Febr. van Gibraltar naar San Juan. „Rondo" 6 Maart van Amsterdam naar Java. Kon. Ned. Stoomboot Mij. „Iris" 3 Maart van Swansea naar Vigo. „Oberon" 3 Maart van Constantinopel te Hamburg. Kon. West-Ind. Maildienst. „Delft" van Hamburg via Avonmouth naaf Valparaiso, pass. 4 Maart Lizard. Rotterdamsche Lloyd. „Besoeki" 6 Maart vail La Plata te R'dam. „Merauke" van Java naar New-York, 3 Maart van Durban. „Patria" (thuisreis) 5 Maart van Suez. HollandAmerika Lijn. „Amsteldijk" van Rotterdam naar Puerto Mexico, 4 Maart van Baltimore „Maasdijk" 4 Maart vail New-York te Norfolk. WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 9 Maart: Zwakke tot matige Westelijke tot Noorde lijke wind. Afwisselende bewolking. Moge lijk nog eenige sneeuw- en hagelbuien. Zelfde temperatuur. HOOGWATER TE VLIS5INGEN. Maart v.m. n.m. Dinsdag 9 3.57 4.19 Woensdag 10 4.34 4.57 VREDES-POSTZEGELS. De Directeur van het postkantoor maakt bekend dat van 10 tot en met 23 Maart e.k. tegen betaling van 5 cents per stuk verkrijgbaar zuilen zijn vre- des-postzegels. Deze zegels zijn bij voorkeur op de adressen te hechten, naast de gewone frankeerzegels. De vredeszegels hebben voor fran keering der stukken geenerlei waarde. CALLENFELS. In plaats van kaarten. Verloofd J. J. HARTS, le Luit. Regts.-Adjt. 14 R. I., en WILLY BEIJERS. Vlissingen, 8 Maart 1920. Ouders, die hun kinderen op de openbare lagere school te 0. en W. SOUBURG geplaatst wenschen te zien, moeten hier van aangifte doen voor lAPRILa. sTbï] het hoofd der ScheokCSS:' ZZZZ O. en W. Souburg, 6 Maart 1920. De Burgemeester BUTEUX.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3