BRONCHITIS Pers©nen, ite hebben gevestigd [ten, gedurende de ind Februari. MEN: naker, Vlamingstraat Badhuisstraat 93, infanterie, Glacis- urg. tikman, Slijkstraat j scher, Paardenstraat jrman, Kastee.s-iviat Wagenaarsü aat 25,. K. M., Nieuwstraat ïan, Noordstraat 19, |elsAndeweg, znn- m Rotterdam. -Wall, zonder, Gla- Istone. Ir, zonder, Paarden- lam. [nalenvisscher, Paar- ;muiden. |sr, Breevvaterstraat •ïan, Breewaterstraat lm, Vrouwestraat 29, l-Roosendaal, zonder, IVriezenveen. (steller, Groenewoud I banketbakker, Bad- Irlem. lediende, Walstraat |ker, Glacisstraat 73, -Mosmans, zonder, I Rotterdam. I, assistent-verpleeg- I 2, van Ter Neuzen, lonteur, Wagenaar- rg- leepmaker, Bankert- Schorpioen", scher, Paardenstraat It, Pluimstraat 15, ■sknecht, Hurgronje- lurg. ■haanv. BekAoven, li, van Rotterdam. Tspecteur van politie, kat 21, van Hilver- KKEN: lacisstraat 170, naar llacisstraat 27, naar ■raat 5, naar Middel- [straat 39, naar Oost- Isenstraat 5, naar laat 49, naar Dord- Jt, Kanaalstraat 134, louburg. lird de Ruijter 22, Itraat 121, naar Den Ivenkampde Reus, llphen a/d Rijn. ■endrikweg 12, naar |riesvan Oorschot, larlem. I 2, naar Haarlem. -Kouseband, Resi- [ïstraat 16, naar Den I Galenstraat 6, naar laat 61, naar Oost- lenierstraat 28, "aar lat 47. naar Delft, lobeinstraat 11, naar |Aan die brief ont- bijzonderheden dat de dame in Indin samenwoont. It zij Jrschrikkelijk duur, (elingen niet aan te llieel wat ontberin- om met onze in- |n. Alles slaat zoo lp. Vleesch zien we 1de stad ons alle 2 lat is voor ons bei- lond. Nu kan men pokvteesch koopen, lark per pond de |veer 15 maal hoo- i hard noodig heb- ondergoed, maar lirijzen. Eenvoudige In rok 90, 100 en Ir, een paar schoe- Hl een naaister, al- pon van een japon ■en zomer afgeloo- 1 de tegenwoordige Iheer het recht zijn In, maar aangezien Itrouwen en in onze laakt men ons het we wel uit vrije" -ials we maar looals de toestand Jiblik is, is hij on- Idreigingen worden Ireeds tot handtas- |egaan. resultaat van vre- loo slim hebben we ltijd nog niet gehad en we plukken de vruchten van de hoog- <roroemde revolutie. Liegen en bedrie gen is aan de orde van den dag de kleine man doet het en heeft zijn mil- lioenen verdiend of verdient ze nog door uitbuiting van den nood. Ook de grooten „Schieben" Voor dansles en pleziertjes heeft men het geld over de dienstboden vragen en krijgen 80—190 mark loon per maand ze hebben drie uur per dag 'vrij voor maaltijden, werken acht uur, eiken avond en eiken Zondag vrij, ter wijl zij dan in fluweel en zijde uitge- doscht comedies en bioscopen vullen. Welk burgergezin kan dat betalen Men doet dus zelf het huiswerk. De berichtgever teekent hierbij aan, dat dit de tweede brief uit "West- Duitschland is (de eerste kwam uit een andere stad), die hij binnen een week tijds onder de oogen kreeg, geschreven door Hollandsche vrouwen en waarin deze om hulp vragen gedurende de oorlogsjaren ontving noch zag hij ooit een dergelijk schrijven en men mag dus v/el aannemen, dat de nood voor de vroeger-gegoede burgerklasse thans veelh ooger is gestegen dan ooit tevo ren in de oorlogsjaren. Geen kellners meer, doch „meneere n." Drie be zoekers van de Utrechtsche Jaarbeurs kwamen even uitrusten in een koffie huis. Ze riepen een keilner en bestelden hem het een en ander. Op jaarbeurs- dagen geschiedt de bediening wel eens wat trager dan anders en dus oefende het drietal geduld. Maar toen het be stelde maar wegbleef, terwijl de bedien de tal van andere bezoekers hielp, rie pen ze hem aan Keilner, aannemen „Jawel, heeren, kom dadelijk Maar het bleef bij beloven en de hee ren stonden ten slotte op om te ver trekken. Juist wilden ze heengaan, toen de keilner met het gevraagde verscheen. Maar nu waren ze er niet meer van ge diend en ze zeiden liet op hartige wijze. Waarop de keilner met een onver stoorbaar gezicht zei „Begrijpt me wel wie keilner of aannemen tot me roept, wordt het laat ste bediend. Als men „meneer" tegen me zegt, geeft men me ten minste, wat me toekomt en dan ben ik de kwaad ste niet." Of zijn patroon het met die opvatting eens is, hébben de bezoekers maar niet geïnformeerd. Door de recherche te Delft zijn twee werklieden op heeterdaad betrapt, toen zij met een met aardappelen ge laden wagen zouden wegrijden die zij hadden gestolen uit het pakhuis van een koopman op de Koornmarkt. Op hun aanwijzing werd gearresteerd ais ver dacht van heling een koopman, aan wien zij de laatste weken ongeveer 40 H.L. gestolen aardappelen hadden ver kocht. Omtrent het ongeluk in de mijn Emma te Hoensbroek wordt nader ge meld Door het verkeerd overhalen van den stroomhandel door den ophaal- machinist is een van de beide liften van de schacht te ver doorgeschoten en te gen het dak van de schacht gebotst. De zes mijnwerkers, die zich in de kooi bevonden, werden tegen het dak ge drukt. Door den schok zijn vier van hen ernstig gewond. De andere kooi, waar in zich één man bevond, werd tegen de I vloer van de onderste afdeeling gedrukt en viel gedeeltelijk om. De man kreeg geen letsel. De vier zwaar gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een van rijkswege ingesteld onderzoek" beeft uitgemaakt, dat alleen de machi nist, die de ophaalinrichting bediende, schuld aan het ongeval heeft. Op de mijn Willem Sophia te Spekholzerheide is een mijnwerker door een stuk steen kool zoodanig getroffen, dat de dood onmiddellijk intrad. Een heer van middelbaren leeftijd in de provincie woonachtig, doch tijdelijk te Amster dam vertoevend, sprong gisteren in de Middenlaan verkeerd van een in bewe ging zijnde tram met het noodlottig gevolg, dat hij in bewusteloozen toe- stand en met een groote hoofdwonde ^Ëraar liet Binnengasthuis moest worden ^Jvtrvoerd. Gisterenmorgen werd door H'en machinist van den trein, die onge- jwt 7 uur het station Veenendaal-De "lomp passeert, het lijk van eerpo'ouw den weg ontdekt. Bij onderzoek ^Week het de 30-jarige echtgenoote van D. uit Ederveen te zijn. De ongeluk kige, die niet wel bij iiet hoofd was, "ad den vorigen avond hare woning verlaten en was den spoorweg opge- '°°pén, met het gevolg, dat zij door een Poseerenden trein werd gegrepen en onmiddellijk werd gedood. Zondag middag reed een motorrijwiel met zij span-wagen in volle vaart in de Ainster- damsche Vaart tusschen Naarden en "V'iden. De motorbestuurder en zijn passagier kwamen beiden in het water recht, doch wisten zich weer spoedig op het droge te werken. Eenige uren er sloeg een andere motorrijder, die in dolle vaart langs den weg rende, op dezelfde plaats over den kop en blee' eenigen tijd bewusteloos liggen. Met een opengereten hand moest hij wor den opgenomen. In de boomgaarden der Betuwe L fl jeeds duidelijk te zien, dat de f en dit jaar weer, evenals het vorige I,1 r, volop zullen bloeien. De appels daarentegen geven weinig knop. Dit is echter wel verwacht na den laatsten overvloedigen oogst. De commissionairs in fruit schijnen dit voorjaar voorzichtiger te zijn dan in 1919. Van den windhandel toch in fruit, die om dezen tijd begon, be- spert men nu nog niets. Iemand, die gisteren een vriend wilde bezoeken, die in de St. Lucien- steeg te Amsterdam woont, kwam voor een gesloten deur. Bij een hernieuwd bezoek, kreeg li ij weer geen antwoord. Daar de man onraad vreesde, waar schuwde hij de politie. Deze rook een gaslucht en liet toen de deur met ge weld openen. Men vond den ongelukki ger bewoner gestikt. Op het gastoestel stond een pannetje eten. dat overge kookt was. Vermoedelijk heeft het voedsel de vlam gedoofd, waardoor liet gas de kamer binnenstroomde. De uittocht van Belgische werk lieden naar het buitenland, vooral naar Frankrijk, dreigt in een ware crisis te ontaarden, indien aan dien uittocht niet onmiddellijk paal en perk wordt gesteld. In verwoest Vlaanderen, vooral laat dat gebrek zich zeer voelen. Overal, en bijzonder ten Noorden van Brugge lig gen geheele streken onvruchtbaren grond open, die niet kunnen beploegd worden omdat er geen werklieden te vinden zijn. Gevolg minder levens middelen, hoogere prijzen, stakingen. Overal in Vlaanderen zijn Fransehe agenten bezig met het aanwerven van Belgische werklieden, die zij met de be lofte van hooge loonen bewegen om in de verwoeste streken van Frankrijk te komen werken. Velen gaan, alhoewel niet allen blijven, want sommige kee- ren na enkele dagen terug njet de on dervinding, dat zij het in verwoest Frankrijk, ondanks de hooge loonen, veel slechter hebben dan in verwoest Vlaanderen. Zij vinden in het eerste land niet de minste huisvesting en de levensstandaard is er nog hooger clan in België. Het verschijnsel van dien arbeiders- uittocht doet zich echter niet alleen on der de iandbouwkrachten voor, maar ook de werkplaatsen zien hun personeel met den dag verminderen. Een brutale rooftocht hebben Za terdag op klaarlichten dag eenige jon gelieden te Berlijn ondernomen, 's Mid dags om 3 uur drongen zij een café in de Kurfurterstrasse binnen en poog den te plunderen. De aanwezige gasten joegen echter de indringers op de vlucht, die een uur later met versterking terugkwamen. Op dat oogenblik was in de benedenzaal slechts één gast, die gemakkelijk overmeesterd en beroofd werd. De roovers begaven zich daarop naar de bovenzaal, waar zij met een „hand op" binnendrongen. Om den gasten schrik in te boezemen, werd een revol verschot gelost. Na de eerste verras sing begonnen de aanwezigen echter krachtigen tegenstand te bieden, zoo dat de boeven moesten vluchten. Eén van hen, die een huis binnendrong, werd gevangen genomen. Bij zijn verhoor verried hij de overige roovers, die nu veilig achter siot en grendel zitten. Door de arrestatie van den eersten vluchteling, den acrobaat Kunlioff, heeft de politie een goeden slag gesla gen. Hij is een oud-bekende van de politie, die ook den roof van een regi- mentskas in September van het vorig jaar volvoerd heeft. De namen van zijn medeplichtigen heeft hij ook aan de justitie bekend gemaakt. De herbergier Horold, te Berlijn, die verdacht wordt van inbraak in het Mausoleum te Charlottenburg, is Maan dag door de justitie verhoord. In zijn woning werd een groote hoeveelheid gestolen waar gevonden. Zooals het onderzoek uitwees, heeft men hier te doen met een heele inbrekersbende, waartoe Horotd behoort. In Moabit had de bende een winkel gehuurd, waar de gestolen waar in het publiek werd verkocht. Te Berlijn dreigt een huurders staking, als protest tegen het opdrij ven van de huren door de huiseigenaren die, naar de meening der huurders veel meer op de huur legden dan, in ver band met onderhoudskosten en stijging van materialen, noodzakelijk was. De huurders willen zich nu daarte gen verzetten en loopen met liet plan rond in één perceel een der huurders te benoemen tot vertrouwensman, de zen tien procent van de tegenwoordige huur ter hand te stellen voor de be lasting, die op het perceel rust, en vijf tien procent voor reparaties, terwijl de rest dan aan den huisbaas gegeven zal worden, terwijl op een verzoek tot ver hooging niet gereageerd zal worden. Op deze wijze is het gedaan met de voortdurende opschroeverij en weten de huurders dat de noodzakelijke repa raties gebeuren zullen. Het gemeentebestuur van Berlijn heeft echter gewaarschuwd tegen dezen eigenaardigen vorm van eigen hulp, die het „spelen met vuur" noemt. Gisteravond heeft er een moord aanslag plaats gehad op den Hongaar- schen minister van oorlog Stefan Frie- drich op het oogenblik dat deze in zijn auto van de partijclub naar huis wilde rijden. De aanslag had plaats op de Eiisabethbrug. Drie goed gekleede mannen liepen plotseling op de auto toe, die langzaam reed en vuurden een revolver af. Er werd slechts een schot gelost, dat langs den wand van de auto schampte. De inzittenden bleven onge deerd. De auto vervolgde onmiddellijk de personen, die de vlucht* namen en wisten te ontkomen. Tot dusverre is het nog niet gelukt een van het drietal te arresteeren. Iemand, die te Parijs een ruim huis kocht, er hier en daar wat liet aan verbeteren en toen de kamers te huur aanbood tegen 3 tot 5 maal den voor- maligen prijs, is veroordeeld tot 10.000 franc boete, 2 maanden gevangenis en verbod oin 2 maanden daarna te Parijs te wonen. De rechtbank overwoog, dat zijn optreden geschikt was om de pu blieke orde te verstoren, dat als naar hij had gezegd hij materiaal, met name dekens, had kunnen koopen bij de li quidatie van de Amerikaansche voor raden, dit hem buitengewoon voordee- lige omstandigheden had bezorgd, en dat zulke woekerpraktijken het wen- schelijk maakten, hem een poosje bui ten Parijs te houden. UaTSTE BERJCïirEN NEDERLAND EN BELGIE. In de „indépendance Beige" deelt Roland de Marès mede, dat het Hol- landsch-Belgische verdrag niet voor over drie a vier weken zat worden geteekend. Het economische accoord is eigenlijk gesloten, doch zekere kwesties als die van de Wielingen zijn nog hangende. „Dank zij Nederlandseh stijfhoofdig heid om zich souverein te verklaren van zijn wateren, ziet Holland er niet tegen op zich zelf tegen te spreken. Onder den oorlog was Nederland de meening toegedaan, dat België over die wateren meester was, en liet er dan ook de Duitsche marine onbelemmerd tegen Belgische booten optreden. Daaruit concludeert De Marès van tweeën één óf Holland is tekort ge schoten in goede trouw in zijn vorde ringen van dit oogenblik, óf het is te kort geschoten in zijn internationalen plicht en in zijn neutraliteit, door gedu rende den oorlog niet op te komen te gen zekere Duitsche krijgsverrichtingen in wateren, die het thans beschouwd wil zien als onder zijn territoir te val len. De Commissie van Veertien zal hebben kennis te nemen van de memo ries over deze zeer delicate kwestie door beide partijen ingediend. Maar de feiten zijn de feiten. En als wij steu nen op de situatie, door Holland ge schapen voor en gedurende den oorlog, dan hebben wij zeker het recht aan onzen kant." In zake het politiek verdrag schrijft De Marès, dat daarin alleen wordt ge constateerd, dat België de neutraliteit heelt opgegeven. Verder zegt hij, wil de Haagsche regeering niet gaan. Zij geeft alleen toe, waar zij niet weigeren kan, en voor het overige overweegt zij nog steeds of zij een aanval tegen Bel gië over haar grondgebied al dan niet beschouwen moet als eene casus belli. MEVROUW ROLAND HOLST AANGEHOUDEN. Het Tweede Kamerlid de heer Van Ravesteijn, heeft aan de ministers van binnenlandsche zaken en van justitie verzocht, mede te deelen, op wiens be vel en krachtens welke bevoegdheden, mevr. H. Roland HollstVan der Schalk, Maandagmorgen van een reis naar Frankrijk te Roosendaal aanko mende, naar de marechausseekazerne is overgebracht, aldaar is gevisiteerd en aan den lijve onderzocht, en krach tens welke bevoegdheid haar in die kazerne schriftelijke aanteekeningen enz. zijn ontnomen. De heer Van Rave steijn vraagt verder of genoemde mi nisters bereid zijn de voor deze behan deling verantwoordelijke personen dis ciplinair te straffen, indien hier machts overschrijding en een daad van wille keur heeft plaats gevonden. DE STAKING IN DE HAVEN. AMSTERDAM. In het gebouw Hand werkers Vriendenkring werd gisteren avond een bijeenkomst gehouden voor de vrouwen der leden van den Centra les Bond van Transportarbeiders, afd. Amsterdam, waar ais spreekster optrad mevr. C. PothuisSmit, het pas geko zen vrouwelijk lid der Eerste Kamer der Staten-Generaai. Spreekster wees op de moeilijke plaats die de vrouwen van de stakers hebben om in dezen strijd met een veel minder weekgeld het gezin in stand te houden en daarbij nog een opgewekt humeur te houden en hierdoor haar man bij den strijd te steunen, want voor alles moet de vrouw met den man dezen strijd voor lotsverbetering en versterking van de macht der arbei dersklasse voeren. Spreekster bracht verder naar voren dat deze strijd niet alleen gevoerd wordt om enkele eischen ingewilligd te krijgen, doch ook om te komen tot een nieuwe wijze van voortbrengen, om een nieuwe wereldorde te scheppen, opdat ook de arbeidersklasse in-het genot ge steld kan worden van hetgeen thans alleen voor de bezittende klasse is weggelegd. PENSIOEN-GRONDSLAGEN RIJKSAMBTENAREN. in de gisteren gehouden openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur, is mededeeling gedaan van 44 Koninklijke besluiten betreffende vast stelling van de pensioengrondslagen van gemeente-ambtenaren. Er was strijd over de vraag, of, wanneer in een besluit van benoeming tot een ambt of betrekking geen datum van ingang is opgenomen, als datum van ingang is te beschouwen de dag van infunctietre ding of wel de datum van de dagteeke- ning van het besluit van benoeming. In strijd met het advies van den Pensioen raad voor de gemeente-ambtenaren is, overeenkomstig de zienswijze van den minister, bij Kon. besluit beslist dat in dit geval de datum van de dagteeke- ning van het besluit van benoeming geldt. HET RIJK OPGELICHT. Door de onlangs ontdekte malversa tiën met regeeringsmeel, waarbij een groot aantal bakkers te Rotterdam be trokken zijn, is, naar „het Volk" ver neemt, het Rijk tot een totaal bedrag van anderhalf millioen benadeeld. Een tiende van dit bedrag komt voor reke ning van de gemeente Rotterdam. SCHENDING VAN HET TELEGRAM- GEHEIM. L. J. v. L., journalist te Amsterdam, zou als ambtenaar op of omstreeks 14 Mei 1919, opzettelijk en wederrechte lijk een aan de rijkstelegrafie toever trouwd regeeringstelegram van den minister van justitie aan den procureur- generaal te Amsterdam bekend ge maakt hebben, door het aan mr. P. J. Troelstra te doen toekomen. De Haagsche rechtbank had beki. veroordeeld tot 6 maanden gevange nisstraf. Beki. was hiervan in hooger beroep gegaan en stond gisteren terecht voor het gerechtshof te 's-Gravenhage. Als getuige wordt gehoord mr. P. J. Troelstra. Deze erkende, dat het hem vertoonde stuk in hoofdzaak overeen komt met het bericht van den minister. De advocaat-generaal vermoedde een juridische tegenwerping van de zijde der verdediging; dat beki. niet in dienst was, toen hij den inhoud van zijn col lega's vernam. Spr. acht haar onjuist. De vraag is alleen, of beki. niet in zijn ambt, maar krachtens zijn ambt kennis heeft kunnen nemen van het telegram. Spr. vindt hiervoor steun bij Noyon. Hij betreurt, dat de officier van justitie niet mede in hooger beroep is gekomen. Spr. acht de straf te laag, doch eischt bevestiging van het vonnis. De verdediger, mr. M. Mendels, wees er in zijn jpitvoerig pleidooi o.m. op, dat beki. op, dat beid. geen afschrift van het bericht heeft gemaakt, maar opgeschreven heeft, wat hij over het bericht van anderen heeft gehoord. Beki. wilde daarmede zijn partij waar schuwen. Wordt hij vrijgesproken van het afschrift maken, dan blijft slechts de qualificatie over, gelijk die in het wetboek van strafrecht is te vinden. De noodige feiten ontbreken dan. Beki. is iemand van goeden aanleg. Ziin positie is hem ontnomen hij is ontslagen uit den telegrafischen dienst. Beki. heeft met goede bedoelingen ge handeld. Pleiter verzoekt daarom sub sidiair een voorwaardelijke veroordee ling. Uitspraak 17 dezer. HET BELGISCHE KIESRECHT. De Belgische Kamer heeft gisteren het wetsontwerp aangenomen, waarbij de vrouwen, die 21 jaar oud zijn en 6 maanden in de plaats gevestigd zijn, het kiesrecht voor den gemeenteraad krijgen. De commissie, die belast is met het onderzoek nopens de herziening van de grondwet heeft zich uitgesproken voor het opnemen in de grondwet van het algemeen kiesrecht op 21 jarigen leeftijd en na zes -maanden vestiging, voorts voor het opnemen van de even redige vertegenwoordiging en van het geheim en verplicht stemrecht. DE VREDESVOORWAARDEN VOOR TURKIJE. Met betrekking tot het besluit, dat de vredesconferentie ten aanzien van de Turksche vloot heeft genomen, ver neemt Reuter, dat de vloot zal worden gesloopt. De kwestie van het leger zal even eens worden behandeld en waarschijn lijk tot een oplossing gebracht worden. Aan Turkije zal waarschijnlijk worden toegestaan, dat het een klein aantal troepen behoudt voor de handhaving der orde. Deze zulien bovendien j/e- huisvest worden in Klein-Azië met "het verbod om in garnizoen te liggen in de nabijheid van de Dardanellen of op eenig ander strategisch punt. Overigens zal het Turksche rijk zoo aanzienlijk worden verkleind, dat een handvol troepen voor de handhaving der orde voldoende zal zijn. De lijn EnosMidia schijnt de uiterste grens te zijn van het gebied, dat aan Turkije zal worden toegestaan en waarschijn lijk zal van het eertijds groote rijk overblijven Constantinopel en eenige voorsteden aan de Europeesche zijde en Anatolië, dat nog verminderd wordt door talrijke enclaves aan de Aziati sche zijde. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd. „Birma" (uitreis) pass. 2 Maart Gibraltar. „Tambora" (uitr.) pass. 2 Maart Gibraltar. „Djebbres" (uitreis) 3 Maart te Rotterdam, „lnsuiinde" (uitreis) pass. 27 Febr. Perim. JavaChinaJapan Lijn. „Tjikembang" 1 Maart van San Francisco naar Batavia.. Kon. Ned. Stoomboot Mij. „Irene" 1 Maart van Barcelona te Gibraltar. „Haarlem" van Amsterdam naar Chili, 26 Febr. te Colon. „Almelo" 1 Maart van Avonmouth naar Darthmouth. „Oberon" 1 Maart van Darthmouth naar Hamburg. „Delft" 29 Febr. van Hamburg naar Chili. Kon. West-Ind. Maildienst. „Commewyne" (uitreis) 2 Maart van Ma deira. „Nickerie" (uitreis) pass. 1 Maart Ouessant JavaPacific Lijn. „Bengkalis" 28 Febr. te San .Francisco. HollandAmerika Lijn. „Zijldijk" van Rotterdam naar New-Orleans 1 Maart van Vera Cruz. „Poeldijk" 29 Febr. van Rotterdam te New-Orleans. Kon. Pakketvaart Mij. „Sibolga" 15 Febr. van Rotterdam te Ba tavia. Stoomvaart Mij. „Oceaan". „Helenas" van Japan naar Amsterdam, 29 Febr. van Gibraltar. „Elpenor" van Japan haar Amsterdam. 19 Febr. van Hongkong. „Ningchow" 28 Febr. van Batavia naar Amsterdam. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 4 Maart 1920. Op de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen be steed Goudreinetten 12 a 37 ct. ermgaard 13 ct. campagne 12 ct. zoete bellefleur 10 ct. zure bellefleur 7 ct. huisman 10 a 11 ct. court pendu 13 ct. reine d'or 9 a 10 ct. kleiperen 9 ct. pondsperen 14 ct. gieser wildeman 11 ct. witlof 35 a 47 ct. koolrapen 3(4 ct. kroten 2 a 3 ct. pas- tinaken 2(4 ct. peen 3(4 a 5(4 ct. uien 3(4 a 4 cf. spinazie 27(4 a 32(4 ct. spruiten 35(4 ct. bruine boonen 30(4 a 31 ct. snijsla 57 a 63 ct., alles per K.G. savoye kool 5(4 a ÏO ct. roode kool 10 a 10(4 ct. eieren 8(4 ct„ alles per stuk rabarber 7 a 7(4 ct. selderie 1(4 a 2(4 ct. prei 3(4 a 8(4 ct., alles per bos an dijvie 43 a 64 ct. zuring 27 a 54 ct. peterselie 10 ct..; kervel 20 ct., alles per mand. Middelburg, 4 Maart 1920. De aanvoer aan de graanmarkt was he den gering. Tarwe 29 a ƒ30; zomergerst 20 a 22 lange bruineboonen 22 a ƒ24; kroonerwten ƒ22 a ƒ24.50; witte- boonen ƒ42 a 47. Boter 1.55 a 1.60 per 5 onj. Eieren ƒ9.a 10.per 100 stuks. WISSELKOERSEN. 3 Maart. Londen ƒ9.36'/* Berlijn ƒ2.721/-* Parijs 19.17(4 Brussel 19.92(4; "Weenen 1.07(4; New-York 2.72%. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 773.8 te Mun- phen. Laagste barometerstand 739.9 te Herno- sand. Verwachting tot den avond van 5 Maart: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Nevelig tot licht of half bewolkt. Droog weer. Zeilde temperatuur. HOOGWATER TE VLISSINGEN. Maart v.m. n.m. Vrijdag 5 1.21 1.49 Zaterdag 6 2.02 2.30 Zondag 7 2.45 3.07 VP.EDES-POSTZEGELS. De Directeur van het postkantoor maakt bekend dat van 10 tot en met 23 Maart e.k. tegen betaling van 5 cents per stuk verkrijgbaar zullen zijn vre- des-postzegels. Deze zegels zijn bij voorkeur op de adressen te hechten, naast de gewone frankeerzegels. De vredeszegels hebben voor fran keering der stukken geenerlei waarde. CALLENFELS. ADVERTENTIËN Ondergeteekenden zeggen har telijk dank voor de veie blijken van belangstelling, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van hun geliefden jongsten Zoon, Broeder, Be- huwdbroeder en Verloofde, WIL LEM BASSIE. Uit aller naam, W. BASSIE. Middelburg, 4 Maart 1920. Noordweg S 224. TER OVERNAME gevraagd een groot, liefst plat, f1andvali@s Brieven onder nummer 307. Bureau .Vlissingsche Courant". n Hevig hoesten, asthr-na, aam borstigheid, ontsteking der luchtpijpen of longen, gene zen door de BEROEMDE 'BALSEM PILL EN H. van Aken, Apoth. Specialist I te Selzaete. Prijs 90 cent per doos. I Hoofddepöt bij C. A. SCHUL- TE iS Co. te Middelburg. Ver der te Vlissingen bij A. Be- I niest, Mej. Kruidenier, H. J. Luitwieler, A. de Landmeter. Te Souburg: C.F. v.d. Peijl.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3