Ledige Balen. Vlissingen-Middelburg Tevredenheidsverklaring. Bond van Melkveehouders MODISTES LAATSTE BERICHTEN ADVERTENTIËN Eiitimni TRAM Een KELLNER Brood- en Banket- bakkersbediende, Winkeljuffrouw VERKOOPSTERS Een Dagdienstbode Dagdienstbode Dagdienstbode Middelbyrgsohs Maatschappij m Stoomvaart Dagdienstbode Een MEISJE y, werden den daaropvolgenden dag ge arresteerd. Het tweetal werd ter be schikking gesteld van den officier van justitie. Een man te Amsterdam, die zijc wouw in een der gasthuizen, waar deze verpleegd wordt, bezocht, kreeg ruzie j,et haar.. Hij ontstak in woede en ver wondde de vrouw met een mes in de Korst Het toegebracht letsel was ge lukkig niet levensgevaarlijk. De dader werd gearresteerd en naar het politie bureau op het Leidseheplein gebracht.. Ten nadeele van de Bijbank der Nederlandsche Bank "te Rotterdam zijn 28 bankbiljetten van 1000 gestolen. ne zaak heeft zich als volgt toegedra- »'n Bedoeld bedrag moest, verpakt in een enveloppe, gelijk met een aantal andere geldlswaardige pakketten, door ,le bijbank verzonden worden. De 28.000 waren bestemd voor Schiedam. Blijkbaar had men van te voren een enveloPPe klaar gemaakt, die uiterlijk volkomen gelijk was aan de echte, althans te Schiedam is een enveloppe van de Nederlandsche Bank ontvangen, doch inhoudende scheur- ier. De dieven schijnen echter öf «en kans gezien te hebben het gesto- ferte in veiligheid te brengen óf ze zijn evreesd geworden. De enveloppe met de 28 bankbiljetten is namelijk terug gevonden in een kleedkamer, verbor en achter buizen van een centrale rerwarmiiig. Naar aanleiding van eenige be richten over diefstallen in het demobili satiepark te Huis ter Heide, waarin meer dan 20 militairen betrokken zou- zijn, deelt men mede, na een litgebreid onderzoek, de militaire po- jitie in het geheel 15 militairen heeft aangehouden, als verdacht van diefstal an goederen gedurende het vervoer naar het demobilisatiepark. Vier van hen hebben bekend. Verschillende an deren worden van heling van het ge- gtolene verdacht. Ha tal van huiszoekingen m verschil- ende plaatsen van ons land zijn thans in het bezit van ide politie 161 stuks ndergoed, van deze diefstallen afkom stig. Vrijdagavond te 8.20 werd te Scheveningen een logger gerapporteerd, die op de haven aanstuurde. De logger werd eenige malen tegen de palen ge slagen, staande rond .de Zuid-pier van le haven, waarna hij in de buitenhaven ■verd geslagen, overliep in den Oost- loek daarvan en op liet zand werd ge- et. Door middel van een tros werd ver- linding tusschen vaartuig en wal ver tegen en kwam de schipper en later de emanning aan wal. Volgens verkla- ing van den schipper is het ongeluk wijten aan het onklaar raken van iet roet door een zware stortzee, het geen geschiedde vóór den mond der buitenhaven. Het vaartuig zit piet ge vaarlijk. Bij den arbeider G. N. Dam, te atlimen, zijn plotseling een jongetje an 3 en een meisje van 1 jaar over men. Daar men aan vergiftiging denkt, jn beide lijkjes ter onderzoek naar uiten overgebracht. Op den Goudscliesingel te Rofter- am is een 70-jarige vrouw door een uto overreden en gedood. Een 7- arig meisje te Vinkeveen geraakte telenderwijze in een gierput. Ofschoon et kind spoedig er uit werd gehaald, verleed het kort daarna. De politie te Leiden is een groote ierenbende op het spoor, die zich in de atste tijden aan beroovngen en iribra- en schijnt te hebben schuldig gemaakt, eeds zijn een vijftal personen in voor- Gevaarlijke inbreker. - Vrijdagnacht is ingebroken bij den ehouder H. Hoekstra, te Follega, na- Lemmer. De inbreker kwam door liet kvenster. Onder bedreiging met en schieten van een revolver in de vloer n het woon- en slaapvertrek, roepen- Je geld of je leven", ontving hij mderd gulden van vrouw Hoekstra. Daarna eischte de inbreker, die zich vermomd had, meer geld. Nadat de vrouw gezegd had geen geld meer in huis te hebben, vertrok de inbreker, na met den revolver de liuisgenooten weer in bed gejaagd te hebben, loopig arrest gesteld, onder welke de kastelein Ki. aan de Heerengracht al daar, die als hoofdman wordt aange merkt en te wiens huize wollen en lin nen goederen, tal van conserven-artike- len en ook eenige kostbaarheden zijn in beslag genomen. Vrijdagavond kwam een looper van de melkinrichting „de Vooruitgang" te Arnhem een bewoner van de Heeren straat om betaling manen. Hij sarde den nalatigen betaler zoodanig, dat deze in woede ontstak, en hem met een stuk hout een slag op het hoofd toebracht, waardoor de man bewusteloos ineen zakte. Vrijdagnacht overleed hij aan dc gevolgen in liet gemeenteziekenhuis. De dader meldde zich ha het gebeurde bij de politie. Zaterdagavond óm elf uur werden twee agenten te Amsterdam naar de Karnemelksteeg geroepen, alwaar een tweetal beschonken mannen geducht te keer ging. De agenten, die het tweetal wilden arresteeren, hadden de grootste moeite hun gevangenen den baas te blijven. Bovendien hinderde het publiek en poogde de arrestanten te ontzetten. Op den Nieuwendijk nam het relletje groote afmetingen aan en de politie moest de sabel trekken voor eigen lijfs behoud. Eensklaps werden uit het pu bliek verscheidene schoten gelost. De beide politiemannen trokken daarop ook de revolver en vuurden terug. Er kwam steeds meer volk op de been. Men brak een luik van een win kel in de Haringpakkerssteeg en ging met de stukken hout de politie te lijf. Anderen renden het Damrak op, waar de herrie op straat en op de steigers werd voortgezet Op het rumoer rukte de geheele bezetting van het bureau Warmoesstraat, "onder bevel van ëen inspecteur, uit. Het publiek groeide nog steeds aan en nu en dan klonk een schot. Er zijn verscheidene schoten uit het publiek gelost, die door de politie werden be antwoord. Met getrokken sabel en de revolver in de hand werd onophoude lijk gechargeerd. Herhaaldelijk werd moordenaars 'geschreeuwd. Er werd gegooid, o.a. met stukken ijzerwerk. De beide agenten hadden hun arres tanten steeds vastgehouden en brach ten hen, via de Oudebrugsteeg naar 't bureau. De steeg werd afgezet, om de mannen voor een aanval in den rug te behoeden. Verscheidene personen lie pen bloedende verwondingen op ten gevolge van sabelhouwen. Een 20-jari- ge jonge man kreeg een verwonding aan het been. Echter niet van ernsfigen aard. In de 69 groote steden van Enge land en Wales bedroeg het aantal sterfgevallen aan griep in de vorige week 169 tegen 109 in de daaraan voor afgaande week. In de week, eindigende 7 Februari, was het aantal 98. In Lon den bedroeg het aantaJ sterfgevallen 37, tegen 25 en 20 in de twee daaraan voorafgaande weken. Naar uit Sofia gemeld wordt heb ben de Bulgaarsche autoriteiten een nieuwe methode van bestraffing uitge vonden voor woekeraars, oplichters en O.W.'ers. Degenen, die voor een van deze misdrijven veroordeeld zijn krijgen een plakkaat op de borst, waarop staat: Ik ben een woekeraar, oplichter, O.W.- er. Met de handen op den rug gebon den worden zij zoo door de straten ge voerd en op de markt te kijk gezet. Deze wijze van bestraffing herinnert sterk aan de schandpaal uit de middel eeuwen. Maar, naar men zegt, helpt liet uitstekend. In de gemeenteraadsvergadering van Schöneberg zijn de sociaal-demo craten en de Duitsch-Nationalen slaags geweest. Een van de socialistische raadsleden wees erop, dat het raadslid Kunze, een conservatief-anti-semitiscli agitator, de stad en omgeving onveilig maakte. Dtze had duizend gummi-stok ken, z.g. ploertendooders, uit Berlijn laten komen. Of die bestemd waren voor kleeden uit te kloppen of de jas sen van Semitische medeburgers, wist hij niet, maar gezien de reputatie van den heer Kunze, veronderstelde hij 't laatste. (Luid rumoer bij de Duitsch- Nationalen). De vaandrig die op Erz- berger geschoten heeft, behoorde ook tot de volgelingen van Kunze. (bewe ging). Wanneer die ophitserij voort duurt en de regeering niet optreedt, dan zullen wij ons zelf moeten helpen, en dan jagen we het heele partijtje weg. (bijval van de sociaal-democraten). Daarop gaf de heer Kunze toe, dat hij de gummistokken had gekocht, maar hij ontkende, dat ze tegen de jo den waren gericht hij verkocht ze aan iedereen. Ze waren bedoeld als verde digingswapen, dat ook Nöske als deug delijk had erkend en hij gaf die dingen aan zijn politieke vrienden als wapen, waarmee ze zich verdedigen konden, wanneer ze mochten worden aangeval len. Daarop verklaarde het socialisti sche raadslid Caspar, dat zijn partij zich eveneens gummistokken zou aan schaffen. Dat kan gezellig worden daar in dat idyltische Schöneberg. Opnieuw heeft te Berlijn een dief stal op groote schaal plaats gehad. De zen keer op het Anhalter-station. In dit station bevindt zich een kantoortje van een Berlijnsche expediteussfirma, waar in des avonds met de koetsiers wordt afgerekend. Dezer dagen nu was ook de uitbeta ling geschied, de koetsiers waren ver trokken en de 65-jarige kassier zat het geld na te tellen, toen plotseling door het venster geschoten werd. Behalve de kassier, bevond zich ook nog een 71- jarige wachter niet zijn waakhond in het kantoor. Zoodra er geschoten was, werd de deur opengeworpen en vier gewapende lieden traden binnen. Zij bleven echter doorvuren, zóodat in een oogenblik het kantoortje vol kruitdamp hing. De wacjiter was zoo ernstig door een schot getroffen, dat hij bewusteloos ineen zonk en kort daarna stierf. Ook de hond werd gedood. De kassier was ongedeerd gebleven. Men eischte van hem, dat hij het geld zo li overgeven. Deze voldeed hieraan, daar hij toch niets tegen de vier kon beginnen. Toen zij het geld bijeen had den geraapt, sneden zij de telefoondra den door en namen de vlucht. De kas sier maakte daarop alarm, waarop de politie kwam toegesneld. De dieven konden echter ontkomen. Zooals uit het onderzoek bleek, was 33.000 mark medegenomen. De „Daily Chronicle" publiceert een interview met een der bestuursle den van de „Young Women Christian Association", betreffende het gebrek aan onderdak voor jonge meisjes. Zij meldt dat een groot aantal jonge meis jes naar Londen was gekomen om te s'olliciteeren naar een plaats bij de te- lephoondienst. Voor al deze, zeide zij, is bij den grooten woningnood geen voldoende plaats. Meermalen komt het voor, dat een meisje 's avonds laat van het eene pension naar het andere ge zonden wórdt, teikens met de mede- deeling, dat ev geen plaats is. Wat dat voor haar is, om in het vreemde Londen 's avonds, ja dikwijls in den_nacht rönd te moeten loopen om maar logies te krijgen, behoef il( u niet te zeggen. MINISTERIEEL BEZOEK AAN ZEELAND. De ministers van binnenlandsche za ken en waterstaat zijn Zondagavond mèt de hen uit Den Haag vergezellen de heeren te Middelburg aangekomen, opgewacht door den -Commissaris der Koningin, mr. H. J. Dijckmeester, ten wiens huize de beide ministers tijdens hun verblijf in Zeeland vertoeven. Hedenmorgen te 9 uur vertrokken de beide ministers met den Commissa ris der Koningin, leden en griffier van Ged. Staten, de hoofdingenieurs van den rijks- en den provincialen water- staat per trein naar Vlake en vandaar over Hansweert naar Walszoorden. Van hieruit ging het naar Terneuzen, waar de havenwerken werden bezich tigd, dan naar Philippine met hetzelfde doel en nadat de verbindingsweg tus schen de beide deelen van Zeeuwsch- Vlaanderen in oogenschouw was geno men, werd de reis per tram naar IJzen- dijke voortgezet, om vandaar uit naar Breskens te komen en ook daar de in aanleg zijnde nieuwe rijkshaven te bezichtigen. Te 6.06 keeren de mi nisters met hun gezelschap te Middel burg terug, waar in het hotel „de Ab dij" het gemeenschappelijk maal wordt gebruikt. Dinsdag gaat de reis eerst per trein naar Vlissingen, waar het bezoek geldt het kantoor enz. van „de Zeeland", en de fabriek en de werf van „de Schelde", waar o. a. een nieuwe mailboot voor „de Zeeland", de „Prinses Juliana", op stapel staat. Van Vlissingen gaat het '.veer per trein naar Goes, dan naar liet Wolphaartdijksche veer, waar met de Provinciale motorboot naar Kortgene wordt overgestoken. Met de Provinci ale boot wordt dan Zierikzee bezocht en keert men later op den middag weer op Zuid-Beveland terug. Na te Goes het middagmaal te hebben gebruikt, vertrekken de ministers te 6.30 weer naar de residentie. Moge dit bezoek aan alle verkeers wegen in Zeeland mede werken tot een kraehtigen steun van het rijk daarvoor, waar toch ook het algemeen Neder- landsch belang "medebrengt, dat deze verkeersmiddelen zoo goed en voor- deelig mogelijk zijn. GEBORGEN LADINGEN. AMELAND. Van de „Liberty Glo" is thans nagenoeg de geheele lading uit het achterschip geborgen gisteren heeft men getracht het schip vlot te brengen, doch door den Noord-Westen storm is een der uitgebrachte staaldra- j den gebroken, waarbij liet schip, plat liggende, hevig lag te werken. De an- dere staaldraad hield het schip echter en door inpompen van water heeft men het in dezelfde positie kunnen houden. De weersgesteldheid is thans gunstiger en men hoopt het schip met het a.s. springtij vlot te brengen. Kort nadat het stoomschip „West- Aleta" is tweeën was gebroken, begon vooral het achterschip snel weg te zin ken. Begunstigd door het goede weer heeft de Nieuwe Bergings-Maatschap- pij in 4 dagen 1000 ton lading kunnen bergen, bestaande 'uit wijn, rijst, noot- muscaat, stukgoederen, grenenhout, sovaolie, benevens alle winschies en verderen inventaris. Door den N.-W. storm van gisteren zijp de werkzaam heden gestaakt en zijn vaten wijn en ofie op Terschelling en Vlieland aan gespoeld en door de bergers in veilig heid gebracht. Zoodra de omstandig heden het toelaten zal men doorgaan. Er bestaat kans om met heh'ulp van duikers de verdere kostbare lading te bergen. Het schip zelf is totaal verlo ren. Op Terschelling heerscht groote bedrijvigheid met het lossen en laden der geborgen lading, terwijl de pakhui zen vol liggen met vaten en stukgoe deren. DE OORLOGSMISDADIGERS. PARIJS. De geallieerden zijn over eengekomen, dat het Duitsche gerechts hof over een zeker aantal aangewezen oorlogsmisdadigers zal mogen oor- deelen die als proefgevallen bullen worden beschouwd. Men besloot, aan Duitschland een lijst te zenden, welke 46 namen bevat. Wanneer deze proef gevallen behoorlijk behandeld worden, zal de lijst van ruim achthonderd oor logsmisdadigers zoo mogelijk aanmer kelijk beperkt worden. f STAKING VAN MIJNWERKERS. in het Ruhrkolengebied is een nieu we staking ónder de mijnwerkers uit gebroken. De gezamenlijke arbeiders van negen mijnen hebben het werk neergelegd, en wel omdat zij weigeren het overwerk, dat door de regeering opgedragen was en door hen was aan vaard, te doen. Achter deze beweging zit de onafhankelijke vereeniging „Ar- beitersunion" in de Bottropperinijn, die voornamelijk uit Poolsche mijnwerkers bestaat. .Daar zijn deze elementen op nieuw begonnen den toestand in de war te gooien. Een nationale Poolsche srooming is daar onloochenbaar aan 't werk. De werkzaamheden tot onder houd van de mijnen worden daar voor- loopig nog verder verricht. De bewe ging dreigt grooten omvang aan te nemen. De regeering maakt plannen van alle maehtsmidedelen te gebruiken om deze'beweging te onderdrukken. DE SPOORWEGSTAKING IN FRANKRIJK. De „Petit Parisien" meldt, dat de Federatie van Spoorwegarbeiders Za terdag besloten heeft de aigemeene sta king op de spoorweglijnen te procla- meeren. Zaterdag werd nog niet ge kenmerkt door meerderen stilstand in het bedrijf. Op de P. L. M. verbetert de toestand voortdurend. De toestand op de Nord is goed. Op Est blijft hii stationair. Op de Etat wordt de toe stand niet ernstiger, wel echter in Or leans, waar minder treinen vertrokken zijn dan de vorige dagen. De regeering blijft voortgaan maatregelen te nemen, welke noodig zijn voor de voedselvoor ziening van de bevolking en de open bare orde en rust te verzekeren. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. „Nederland". ..Roepat" 21 Febr. v. Newcastle (N. Z.-W.) naar Batavia. „Karimata" (thuisreis) pass. 27 Febr. 2 u. v.m. Ouessant „Radja" 28 Febr. van Louisburg te A'dam. Kon. West-Ind. Maildienst. „Nickerie" 28 Febr. van Amsterdam naar Suriname. „Jan van Nassau" vatj West-Indië naar Amsterdam, 25 Febr. te Havre. Kon. Hoilandsclie Lloyd. „Delfland" (thuisreis) 27 Febr. van Vigo. „Frisia" (thuisreis) 26 Febr. van Pernam- buco en passeerde den volgenden dag Fernando Noronha. „Gelria" (uitreis) 25 Febr. te Montevideo. ■Maasland" (uitreis) pass. 24 Febr. Madera HollandAmerika Lijn. „Gorredijk" van Hamburg naar Charles ton, 26 Febr. van Bilbao. ..Sommelsdijk" 26 Febr. van Batavia te New-York. „IJseldijk" 26 Febr. van New-York naar Newport-News. .vijldijk" van Rotterdam naar New-York, 26 Febr. te Vera Cruz. Rotterdamsche Liovd. Deli" 22 Febr. van Philadelphia te Tjila- tjap. „Garoet" van New-York naar Java, pass 22 Febr. Perim. „ïnsulinde" (uitreis) 23 Febr. van Suez, j „Tambora" (uitreis) 27 Febr. van South- i ampton. j „Goentoer" (uitreis) 22 Febr. van Colombo i „Patria" (thuisreis) 22 Febr. te Colombo Kon. Ned. Stoomboot Mij. 1 „Castor" 21 Febr. van A'dam te Lissabon WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 771.8 te Mun- chen. Laagste barometerstand 736 te Seydes- fjord. Verwachting tot den avond van 2 Maart Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot J Zuid-Westelijke wind. Nevelig tot half of zwaar bewolkt. Aanvankelijk weinig of geen regen. Zelfde temperatuur.' HOOGWATER TE VLISSINGEN. Maart v.m. n.m. Dinsdag 2 11:36 f 1.55 Woensdag 3 12.12.29 Donderdag 4 V.M. 12.40 1.10 ftrouwd J. W. VAN DER LEIJÉ en J. M. KOOLS, ook namens wederzijdsche Mie, hartelijk dank zeggen lot de blijken van belangstelling 1 hun huwelijk ondervonden, Pssingenr f'denburg) 27 Februari 1920. 'e Heer en Mevrouw VAN EL—Jènsen, geven kennis van geboorte van een Zoon ANDRÉE OSCAR. Heden overleed te Aeltre °elgië) onze geliefde Vader, 'ehuwd- en Grootvader, de jeer_ __Louil^T^Nck™v 'den'ouderdom van èf jaar! L. NIËRY'NCK. M. NIERYNCK-Quist. Gissingen, 29 Februari 192o! (Spuistraat 72.) en'£e en aigemeene kennis geving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na kortston dig doch smartelijk lijden, onze geliefde Moeder, Be huwd- en. Grootmoeder 'LEINTJE GESCHKRÊT" Wed. van Leendert de Bruin, in den ouderdom van 80 .jaar. Uit aller naam, A. A. M. GOOTE. Vlissingen 29 Februari 1920. (Hobeinstraat 53) Aigemeene kennisgeving. O— Hiermede wordt bekend ge maakt, dat 2 en 3 Maart a.s. .voor het uitvoeren van de railreparaties de diensten Vlis singen—Middelburg niet van het Badhuis, doch vanaf het BETJE WOLFPLEIN zullen vertrekken en aldaar aan komen DE DIRECTIE. ik kan mij zeer tevreden ver klaren over de ALGEMEENE PAARDEN- en VEEVERZEKE RING MAATSCHAPPIJ te 's-Gra- venhage (De Oude Zwolschevan 1895), Directeur Linthout, daar zij de schade van mijn afgemaakt Paard spoedig uitbetaald heeft. j: M. FLipssr Slager, Souburg. Agent voor Zeeland: de Heer G. J. DE VLIEGER, Vrouwepolder. Bovengenoemde Bond maakt bekend, dat hij in zijne vergade ring van 27 Februari 1920 be sloot den bestaanden prijs voor de melk TOT 1 MEI TE BLIJVEN HANDHAVEN. HET BESTUUR. P. DE ROOM beveelt zich beleefd aan voor het geven van MUZIEKONDERWIJS, Piano en Harmonium. Adres: Boulev. de Ruijter 76. o Wegens plaats hebbende Her ijk der Maten en'gewlchten, kan op Woensdag a sleen In name van LEDIGE BALEN plaa's hebben. DISTRIBUTIEBEDRIJF. gevraagd, van g. g. v. z. Adres: Melksalon „DELAND- BOUW", Goes. Er biedt zich aan een v. g. g. v., oud 27 jaar, P. O. Adrestetter Z., Boekhandel BAURDOUX, Middelburg. In Schoenzaak wordt terstond een nette gevraagd, niet beneden 18 jaar. Brieven letter „SCH", bureau Vliss. Courant". en gevraagd, hoog loon Aanmelden Dinsdagmorgen 9 uur, zaal „De Oude Vriendschap" van den heer W. F. HARSVELD, Groote Markt, Vlissingen. gevraagd. Adres: Mejuffr. WIJ TEN BURG, Schel destraat 2. Terstond gevraagd een nette en een WASCHVROUW. Adres: Wilhelminasiraat 12, Wegens huwelijk der tegen woordige, een nette gevraagd. Aanmelden na 5 uur. Mevr. POLDERMAN, Bellamy- park 31. Vlissingen, Middelburg en Rotterdam. t. Miaa, v. fiott. v.m. in m.iii 1 7 Diisdaj Woeusiai D idertai Vriilai Een nette of aankomend MEISJE gevraagd. Adres: VAN BOVEN, Nieu wendijk 6. voor hialve dagen en een WERK VROUW gevraagd. Adresbu reau „Vliss. Courant". r. Vliss. Maart ï.m, II 11 uur II II 12 uur II 7 „j— 7 Maauiai Informaiiën te bekomen: fe RotterdamN.V. Transport en Exp -Ondern.v.h.ErvenG.VOS; - te Middelburg B. EENHOORN te Vliss.W. VAN OOS FERHOUT te Dordrecht: Gebrs. BUITEN HEK. HOLLANDSGHE KAARTEN •n HOLLANDSCHE CIRCULAIRES. Boekdrukkerij Firma Van de Velde

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3