SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Briefkaarten binnenland jan de Nooijer, Arnemuiden Corry Scheffer, Amsterdam T. A. Verschoor, Hans- weert. Brieven buitenland George k'int- haert, Le Havre Firma Melsert, Dort mund Clementine v./d Steen, Antwer pen. Briefkaarten buitenland D. Osinga, Tijrope Toleman, Londen. KOUDEKERK E. Uitgifte broodkaarten op 't Zand Donderdag 4 Maart 1920, wijk C van 912 uur wijk D van 24 uur op 't dorp Vrijdag 5 Maart 1920, wijk A van 912 uur wijk B van 14 uur. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Aiolis— sone ds. J. L. Klomp te Sciiore. Geref. Kerken. Bedankt voor het be roep te Oostburg door den heer B. Ha genaar, cand. te Arnhem. VOETBAL. Zuidelijke afdeeling. lp Vlo een Tilburg N.O.A.D.—V.V.V 1—1 Breda VelocitasWilhelmina 00 2e klasse. Vlissingen: VlissingenD.O.S.K.O. 3-4 Een voetbalmatch tusschen twee blindenclubs is wel iets bijzonders. Deze is dezer dagen in Engeland gespeeld, echter niet als een gewone match, maar in den vorm van doeltrappen. De twee voetbalclubs van blinde militairen vaar digden elk 6 man af die moesten trach ten om zooveel mogelijk ballen door het doel te zenden, dat door Molynense, den bekenden keeper van de „Chelsea Foot ball Club" verdedigd werd als het wae dus een serie straf-schoppen. De match werd ten slotte met 3-3 door een der partijen gewonnen. MARINE EN LEGER. Verplichte dienst bij het reserve-kader. Door den inspecteur der infanterie werd in 1919 bepaald, dat kader-reser visten, welke om studie- of'andere re denen uitstel van eerste oefening ver zochten tot 1920 of een daarop vol gend jaar, den reeds in militairen dienst doorgebrachten tijd gedurende de mo bilisatie, niet in rekening konden bren gen, voor zoover zij de eerste oefening niet hadden volbracht. Als gevolg van deze bepaling zijn tal van kader-reservisten met groot verlof vertrokken even voor het tijd stip, waarop zij de verplichte eerste oefening van acht maanden hadden volbracht en daardoor verplicht nog maals voor 8 maanden onder de wape nen te komen. Op grond hiervan heeft de minister van oorlog thans bepaald, dat de hier- bedoelde kader-reservisten, die de eer ste oefening van acht maanden niét ten volle hebb.en volbracht, slechts het ont brekend aantal dagen onder de wape nen behoeven te komen, om een eerste oefening van acht maanden te kunnen doen gelden. Overnachten buiten de kazerne. Naar wordt medegedeeld, staat in de legerorder, welke is uitgegeven tot re geling van het overnachten buiten de kazerne, duidelijk aangegeven, dat dit een proef is in enkele garnizoenen. In dien zin kwam dan ook in de begroo- tingstukken van dit jaar een mededee- ling voor. Van het resultaat dezer proef zal, naar wordt verzekerd, afhangen in hoe verre een zoodanige al of niet gewijzig de regeling definitief zal kunnen wor den vastgesteld ook in de overige gar nizoenen. De thans in beproeving zijnde maat regel heeft dus allerminst een definitief karakter en leent zich voorshands niet voor uitbreiding. DE STAKING VAN HAVENARBEIDERS EN ZEELIEDEN. De Federatie heeft Zaterdag de eer ste uitkeering gedaan. Er is te Amster dam en te Rotterdam totaal 76.000 uitbetaald. De Centrale Bond deed Zaterdag zijn tweede uitkeering, van dezelfde bedra gen als verleden week. Er moet totaal worden uitgekeerd aan 4952 stakende leden waaronder 797 ongehuwden, 1190 gehuwden zonder kinderen, 2115 met 13 kinderen, 850 met van 49 kin deren. Ook de Katholieke Bond deed dezelf de uitkeeringen als de vorige week. De Christelijke Bond van Transport arbeiders keerde Zaterdag uit over de eerste week van de staking. De uitkee ringen varieerden tusschen -1.50 en 2.25 p. dag, naar gelang de indeeling in de verschillende contributieklassen, met een kindertoeslag, van 50 cent tot een maximum van ƒ2. Dinsdag én Woensdag a.s. zal over de tweede week van de staking een gelijke uitkeering worden gedaan. Volgens door het „Hbld." ontvangen inlichtingen, was de Federatie tot de gedane uitkeering in staat, door dat ze op 17 Februari van den heer Rutgers uit Amersfoort een bedrag van ƒ20.000 ontving, in afbetaling op een toegezegd bedrag van 40.000. Van bevoegde zijde wordt medege deeld dat het bericht van een der bla den, als zbuden 60 militairen uit de infanteriekazerne te Amsterdam aan de Graanelevator- en Silo-Mij., voorheen Korthals Altes Co. bezig zijn geweest met het lorsen van graan en meel voor het garnizoen te Amsterdam onjuist is. Slechts 15 militairen zijn aangewezen om werkzaam te zijn in de gebouwen van voormelde Maatschappij voor de reiniging en verzending van aldaar ten behoeve van het leger opgeslagen graanvoorraden. Van het lossen van graan en meel voor het garnizoen is-geen sprake ge weest. Zaterdagavond ontstond een sta kingsrelletje onder het Oostelijk Via duct te Amsterdam, waar stakende ha venarbeiders den 28-jarigen adjunct inspecteur der Hollandsche Stoomboot maatschappij, Van Ramshorst gehee- ten, een dusdanigen slag met een zwaar voorwerp op het hoofd hadden gege ven, dat hij naar het Binnengasthuis moest worden vervoerd. Een controleur der Hollandsche Spoor, die dit gezien had, waarschuw de een politie-patrouille van drie man er. wees haar den schuldigen bootwer ker aan. Een groep stakers bleef bij de komst der politie staan, behalve de da der, die wegliep. Toen de agenten tot de arrestatie wilden overgaan, werden zij gehoond en belemmerd. Er werd op den vluchteling geschoten. Een der ko gels trof helaas een 19-jarig meisje in den bovenarm. Bloedende liep zij naar de Tolhuispont. met de bedoeling naar huis te gaan. Op de boot echter voelde ze zich onwel. Met haar moeder begaf ze zich naar het Binnengasthuis, waar de wond slechts een vleeschwondje bleek te zijn. De dader werd onder bedreiging met de revolver in een café gearresteerd en onder grooteu toeloop overgebracht naar het bureau Warmoesstraat. Het „N. v. d. D." heeft van een harer Rotterdamsche correspondenten een be schouwing opgenomen van het conflict in het havenbedrijf. Deze beschouwing werpt een juisten blik op het conflict en wij nemen deze daarom in haar geheel over De strijd in de haven duurt voort. Een stille strijd, maar die ondanks deze uiterlijke kalmte, op leven en dood wordt gevoerd. Immers ook na de twee de week is er geen enkel teeken, dat op bemiddeling wijst. Trouwens de re geering heeft op een voor ieder duide lijke wijze verklaard, niet als bemidde laar te zullen optreden. De Scheep- vaartvereeniging al kost dit conflict haar dan ook misschien kapitalen wil ook al niet van bemiddeling hooren. Resten dus de organisaties de .sterke Centrale Bond en de dagelijks in leden tal groeiende Federatie van Transport arbeiders. Misschien zouden de moder nen bereid zijn eventueel te onderhan delen, doch de Federatie moet daar in alle geval niets van hebben. Sinds de eenheid verbroken is, zijn de bakens verzet. Van een loonconflict tusschen werkgever en werknemer is het gewor den een geweldige strijd tusschen het moderne en het onafhankelijk georga niseerde havenproletariaat. De haat wordt met den dag grooter. Wie het voorrecht heeft geliad eens te zien, wat er.zich 's binnenshuis bij de diverse be- stuurderen en leiders afspeelt, moet wel tot de overtuiging komen, dat de Federatie langzaam maar zeker den Centralen Bond den wind uit de zeilen haalt. De klove tusschen beide organi saties wordt steeds dieper, al trachten zij dan ook zooveel mogelijk zorg te dragen, dat dit óp den loop der staking geen nadeeligen invloed zal oefenen. Hoe het zij, de Scheepvaartvereeniging, die den loop van dezen strijd heel rus tig aanziet, weet maar al te goed, dat de staking voor de werknemers er een heel stuk zwaarder door is geworden. Om de malle bewering van de Federa tie, als zouden eenige kapitalistische reeders den modernen twee ton in de handen hebben geduwd op voorwaarde, dat zij een verder samengaan met de heeren Bouwman c.s. zouden verbreken, is, zooals wij zelf konden opmerken, smakelijk gelachen. Dat de werknemers zoo dom waren om dergelijke bewerin gen te lanceeren, had zelfs de Scheep vaartvereeniging niet kunnpn denken. Inmiddels duurt de strijd voort. Wat er het resultaat van zal zijn, waar en wanneer wij het te zoeken hebben, zal wel niemand met eenige juistheid kun nen zeggen. Op vergaderingen hebben sprekers voortdurend den mond vol over de hoog geprezen solidariteit der arbeidersklasse. Maar de weerstands- kassen zullen heel spoedig zijn uitge put. Een staking, die wekelijks aan uit keering ver over de honderdduizend kost, kan zich onmogelijk bedruipen van uitsluitend eigen middelen. De me de-arbeiders moeten in zulk een geval financieel bijspringen. Nu is ons geble ken, dat het resultaat over de twee achter ons liggende weken, in zake de zen steun van niet-stakers, niet aan de verwachtingen van de leiders voldaan heeft om over een absoluut fiasco dan maar niet te spreken. Wij kunnen dan ook kwalijk gelooven, dat de stakers het met de huidige situatie als basis nog weken kunnen volhouden, gelet reeds op het feit, dat de uitkeeringen het gemiddelde bedrag van elf a twaalf gulden zeker niet te boven gaan. Met een dergelijk weekgeld kan tegenwoor dig niemand zijn gezin in stand hou den. Geen wonder, dat men thans reeds overweegt de uitkeeringen hooger op te voeren. Wie dat echter betalen moet, zal wel altijd een onoplosbaar raadsel blijven. Rotterdam maakt op het oogenblik wel moeielijke dagen door. Als het bongerspook de woningen der stakers binnenkomt, zal het'een nog moeilijker strijd worden. Zal ook dan nog de ha ven dien dooden aanblik hebben van thans. Want immers alle leven is er dood. Zelfs in de dagen van 1917 en 1918, toen'het havenbedrijf voor onze stad absoluut niets beteekende, was het nog geheel anders dan nu. De ha vens liggen stil en volgepropt met sche pen, die niet weg kunnen, die geen be manning of lading aan boord hebben. Slechts bij de veeinen is eenig vertier. Daar.zorgt de gemeente, dat de brood voorziening althans geen gevaar loopt. Verder is alle leven dood. Hoe lang zal dit nog duren DE ONTHULLINGEN OVER ERZBERGER. In Duitschland begint de opinie zich te kenteren tegen Erzberger. De ver schillende zaken en zaakjes, waarin hij een minder fraaie rol heeft gespeeld, worden zelfs zijn partijgenooten te machtig en er vormt zich in zijn eigen partij reeds een groep, die alle relaties met hem wil verbreken en hem niet weer aan de ministertafel wil zien. Een minister moet men niet kunnen verwij ten, dat hij zijn positie heeft misbruikt om zichzelf te bevoordeelen en het wordt nu wel duidelijk, dat Erzberger steeds heel handig zijn particuliere be langen toevalligerwijze heeft doen sa menvallen met het staatsbelang, zoodat de behartiging van het laatste de eerste ten goede kwam. 'Zijn tegenstander Hellferich wordt echter van het proces ook niet beter. Men kent hem te goed als een „Streber", die steeds zijn poli tieke overtuiging dienstbaar maakte aan zijn eigen voordeel. Het is" nu vrijwel zpker, dat Erzber ger geen minister zal blijven. De de mocraten willen er niet meer van weten en ook verscheidene socialistische lei ders zijn van.meening, dat hij niet weer in de regeering kan komen. Het cen trum zelf schijnt hem op te geven in een vergadering van de centrumleden der Na'tionale Vergadering schijnt in derdaad beslist te zijn, dat hij onmid dellijk na afloop van het proces zijn ontslag moet indienen. Volgens een te legram aan het „Hbld." wordt zelfs reeds uitgezien naar een nieuwen mi nister, die ook lid .van het centrum zou zijn ide naam van den oud-burge meester van Keulen Adenauer wordt daarbij, genoemd, DE VREDESPOGING IN 1917. De „Deutsche Allg. Ztg."'bevat een artikel van Bethmann-Hollweg over de vredesmogelijkheden van 1917. Het ar tikel is slechts een samenvatting van wat wij reeds vernamen uit Bethmann Hollwegs getuigenis voor de parlemen taire commissie. Er blijkt uit, hoe hij zich eind 1917 in naam der regeering tegenover de pauselijke nuntius bereid verklaarde België volkomen onafhan kelijk ie laten en een deel van Elzas- Lotharingen datgene waar Fransch gesproken wordt aan Frankrijk af te staan. Verder was men bereid mede te werken aan de algemeene ontwapening en aan de inrichting van een arbitrage hof. Korl daarop echter moest Beth- man aftredeg. DE MIJNWERKERSSTAKING IN BELGÏE GEëINDIGD. De gemengde commissie voor de mijnen in de Borinage, samengesteld uit vertegenwoordigers der werkgevers en der Christelijke en .socialistische vakvereenigingen heeft een motie aan genomen, waarin gezegd wordt, dat de commissie besloot stappen te doen bij de regeering, ten einde gedaan te krij gen, dat er slechts een soort brood verkocht wórdt. Voorts i*s zij van mee ning, dat aan de arbeiders een duurte- toeslag kan worden toegestaan, ver band-houdende met den broodprijs. Men moet weten, dat de regeering gemeend heeft twee soorten brood te moeten verkoopen en' wel brood van 1 franc en brood van 1.25 franc. Minister Wauters verklaarde, dat het brood'van 1.25 franc tegen den kostenden prijs geleverd wordt. Dat het andere brood, van ongebuild meel vervaardigd tegen 1 franc geleverd kan worden, kom! om dat de regeering er 17 centimes bijlegt. Tevens spoorde de minister de stakers aan het werk te hervatten, waarop de mijnwerkers besloten heden voorloopig weer aan het werk te gaan. Wordt ech ter binnen 14 dagen niet aan hun eischen voldaan (een loonsverhooging van 15 zonder verhooging van den broodprijs") dan zullen zij wederom het werk neerleggen. DE ALGEMEENE SPOORWEG STAKING IN FRANKRIJK. De Fransche spoorwegstaking is door minister-president Miilerand in de Ka mer gekenschetst als een revolution- naire beweging en hij beloofde, onder den bijval van bijna de geheele Kamer, voor geen maatregelen terug te schrik ken om aan stakingen van dat soort een einde te maken. Aan den anderen kant toonde Miilerand zich bereid het bestuur van den spoorwegarbeiders bond te ontvangen. De uitgevaardigde order tot alge meene werkstaking bleek in het begin van den namiddag van Zaterdag nog van geen invloed te zijn. Op het staatsnet heeft de staking zich Vrijdag uitgebreid, maar op de P. L. M,-lijn is de toestand merkbaar verbeterd. Talrijke mannen zijn weer aan het werk gegaan, niet alleen te Parijs, maar ook in de departementale centra. Op de andere spoorwegnetten, die van Orleans, de Nord en de Est, is het verkeer bijna normaal. De bladen maken gewag van dienst aanbiedingen en bewijzen van sympa thie van het publiek aan de regeering. Met name de groote vereenigingen van oud-strijders bieden hun hulp aan om de levensmiddelenvoorziening in de ygroote steden te verzekeren. De pers drukt over het algemeen de hoop uit, dat de crisis zeer snel bezworen zal zijn. De minister van openbare werken heeft verklaard, dat de fegeering de maatregelen zal treffen, welke de hou ding der stakers noodzakelijk maakt. Het parket heeft besloten de „Liber tair" te vervolgen. Dit blad heeft een artikel over de spoorwegstaking gege ven, dat de justitie houdt voor een aanzetting tot diefstal en roof. Reuter meldt uit Marseille, dat zich Zaterdag om 10 uur nog niemand van het gemobiliseerde spoorwegpersoneel voor het werk had aangeboden. Te Nice heejj de'burgemeester een vergadering van stakers verboden. DE SPOORWEGSTAKING IN FRANKRIJK. Minister-president Miilerand had een onderhoud met eenige journalisten, waarbij hij verklaarde, dat de regeering voornemens, was, krachtige maatrege len te neiqen, daar zij er niet aan denkt toe te geven. Enkele ochtendbladen maakten mel ding van een aantal arrestaties zoo zou Midol, de secretaris der spoorweg arbeiders van de P. L. M., in hechtenis zijn genomen met nog tachtig andere personen. Deze berichten blijken ech ter onjuist te zijn er heeft geen en kele arrestatie plaats gehad. De leiding der staking is thans aan de C. G. T. overgegaan. Zij bevindt zich in groote moeilijkheden ten aan zien van de taktiek, welke door haar moet worden gevolgd. In verband inet de bestaande overeenkomsten tusschen de federaties en de C. G. T., moet laatstgenoemde, indien een van de fe deraties in staking is gegaan, voor het geheele kartel de staking afkondigen. Dit kartel omvat, behalve de spoor wegarbeiders, ook de metaalarbeiders en de havenarbeiders. De C. G. T. heeft echter waarschijnlijk een uitweg ge vonden, want volgens de avondbladen stelt de C. G. T. zich thans op 't stand punt, dat zij alleen het kartel in de staking behoeft te betrekken, wanneer deze bij de spoorwegarbeiders alge meen is. Dit is echter geenszins het geval op het Noordernet wordt bijv. in het geheel niet gestaakt. Wanneer de C. G. T. zich aan deze interpretatie houdt, zal de staking waarschijnlijk tot de spoorwegarbei ders beperkt blijven. In weerwil van den toestand is pre sident Deschanel naar Bordeaux ver trokken, waar hij zijn eerste presidenti- eele bezoek brengt. Het personeel der posterijen, telegrafie en telefonie heeft zich tegen deelneming aan de staking verklaard. TER DOOD VEROORDEELDE ACTIVISTEN. Het Assisenhof van Brabant heeft de leden van den Raad van Vlaanderen, Tack, Lambrechts, Verhees, Vernieuwe, Van den Broeck en Dtimon, die deel hebben uitgemaakt, van de delegatie, die zich destijds naar Berlijn heeft be geven, bij verstek ter dood veroor deeld. De civiele partij krijgt 100.000 fres., welke zij van dé vijf eerste ver oordeelden, en twee millioen, die zij van Dumon heeft geëischt. AMERIKA WIL GEEN VREDE MET SOVJET-RUSLAND. Het Amerikaansche departement van buitenlandsche zaken meldt, dat vre desvoorstellen van sovjet-Rusland aan de Vereenigde Staten, door de Ameri kaansche regegring niet in overweging genomen zullen worden. De correspondent te Washington van de „Ass. Press" zegt, dat sovjet- Rusland nieuwe voorsteilen voor vrede heeft gedaan aan de groote Aiogendhe- den. Het belooft de instelling van een op democratische beginselen bijeenge roepen Russische wetgevende vergade ring, de intrekking van het besluit, welke de Russische buitenlandsche schuld annuleert en het geeft mijn- concessies als waarborg. De sovjets eischen echter, dat de geallieerden af zien van interventie in de Russische zaken. ONLUSTEN IN NOORD-ITALIE. Volgens een draadloos bericht wordt uit Milaan gemeld, dat vier personen zijn gedood in een gevecht tusschen de vertegenwoordigers der wet en een ontevreden menigte in het dorp Piave di Soligo van 5000 inwoners, .18 mijl noordwestelijk van Treviso in de pro vincie Venezië. Het heele district Tre viso, verkeert in wanorde wegens den strijd tusschen de katholieken, de coö peraties en de socialisten, om het her stellingswerk in de verrVoeste streek van de Piave. In de stad'Vittoria, 20 mijl noordoos telijk van Treviso hebben socialisten het raadhuis aangevallen en verschei den villa's geplunderd, waarbij zij het meubilair in brand hebben gestoken. Er zijn meer dan 100 arrestaties gedaan in het district Treviso en als protest is een algemeene staking uitgeroepen Men vreest, dat deze zal overslaan naar Fruli, waar het aantal werkloozen zeer "groot is. In de provincie Ferrara is een staking van landbouwarbeiders uitge- broken. Onweer. In Friesland heeft Vrijdag een kort doch hevig onweer ge woed. Te Wartena werd een koemelke- rij door den bliksem getroffen. Of schoon de naaste buren spoedig te hulp snelden, mocht het niet gelukken de 7 koeien en 4 pinken, die in den stal ston den, te redden. In de buurt van Heeren veen werkte een windhoos, die schoor- steenen als keien tegen de straat wierp, dikke boomen deed splijten en hooiber gen mee de lucht in nam. Onder Wir- dum is een watermolen door het hemel vuur getroffen en tot den grond afge brand. Te Berlikum ging het onweer van een hevige sneeuw- en hagelbui vergezeld. De bijna 25 meter hooge schoorsteen van een groentedrogerij werd getroffen en uit elkaar geslagen. De steenen lagen een 100 meters ver. Het fabrieksgebouw is mede erg be schadigd. Drie loodsen zijn in elkaar gestort. Ook te Suawoude ging het onweer van een sneeuwstorm en een windhoos vergezeld. Een deel van het dak eener schuur met pannen, daksparren en lat ten, is weggeslagen. Verder werd nog een geheele rij elsenboomen bij den grond afgekapt. Te Bergum is een ko renmolen, staande te Bergmnerdam, hevig gehavend. Een der wieken van den molen is ver weggeslingerd, van de andere wieken bleven slechts een drietal kale ribstukken over. De stella ge is vernield. Te Oudega zijn een toren der gerei formeerde kerk en een korenmolen door liet hemelvuur geraakt, zonder echter schade aan te richten. Onder Huister- heide bij St. Nicolaasga zijn verschil lende woningen beschadigd en enkele boomen de kop afgerukt. Een hooiberg is 10 meter ver weggeslingerd. De politie en recherche te 's-Gra- venhage hebben successievelijk de heele bende inbrekers te pakken gekregen, die in de laatste maanden vooral het Zee- heldenkwartier en Laan van Meerder- voort onveilig maakte. 't.Heeft heel wat moeite gekost en 't zijn er een twintig, allen bekenden van de justitie, waaron der er zijn, die volgens hun bekentenis niet minder dan tien inbraken op hun geweten hebben. Uit het onderzoek is gebleken, dat al deze heeren behoorden -tot één bende dat zij vergaderingen organiseerden waar het „plan de campagne" werd vastgesteld en waarin den verschillen den leden hut} functies werden aange wezen. Alleen de leider van dezen troep, die ongeveer veertig inbraken op zijn kerf stok heeft, is weten te ontkomen en vertoeft volgens betrouwbare inlichtin gen der politie in België. Hij is echter bekend en foto's van hem zijn in 't be zit van de Belgische recherche, zoodat men hoopt ook hem spoedig achter sjot en grendel te hebben. Onder deze twin tig gearresteerden bevinden zich ook de verdachten van de inbraak bij minister König, en van de inbraak bij Voor burg, waar een groote hoeveelheid zil ver werd gestolen. Uit liet onderzoek is verder gebleken, dat de inbrekers zicli 's avonds tusschen 10 en 11 uur ver dekt opstelden in den tuin en dan eerst tegen 3 a 4 uur 's nachts het huis in gingen om hun slag te slaan. Daar ble ven zij dan tot ongeveer 7 uur 's mor gens, waarna zij zonder eenige achter docht met hun buit over straat konden gaan. Door dit systeem waren zij den ge- heelen nacht van de straat, zoodat de 's nachts surveilleerende politie niets verdachts ontmoette, in het perceel zelf ging men met de-grootste brutaliteit te werk terwijl de bewoners rustig op de 2e étagesiiepen, werden groote kas ten vair de le étage naar beneden ge haald en daar leeggeplunderd. Men be grijpt niet hoe dat mogelijk was Vanwege de organisatie werden de leden van de bende voorzien van een electrische zaklantaarn en een revolver, zoodat de heeren goed gewapend wa ren. Dat de politie de bende geheel in handen heeft, leidt zij ook af uit het feit, dat in de laatste drie weken slechts één inbraak en nog van geringe beteekenis heeft geplaats gehad. De gebroeders B., twee bij de po litie niet gunstig bekend staande per sonen, zijn voor een paar dagen te Bus- sum des nachts de woning van den vrachtrijder T., aan den Naarderweg binnengedragen. Zij sleepten de vrouw van T., die in hoogst zwangeren toe stand verkeerde, van haar bed, mishan delden haaf op danige wijze en raakten daarna handgemeen met T., waarbij ruiten en huisraad werden vernield, ter wij zij bovendien T. dreigden dood te steken. Op de komst van de politie namen de indringers de vlucht, doch

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2