istrie 2)oor eigen kracht. 1920 HQ jmensch eijuffrouw, chvroow isibocf© EISJE VRIJDAG 27 FEBRUARI. GEMEENTEBESTUUR KAMEROVERZICHT. FEUILLETON BINNENLAND S3HS I^SlC^fr 49 «Be Jsar^asiif vds I T E KOOP. HE rk „Vogel". Te be- :au „Vliss. Courant", saasiedSap,? Een ekend met "Machine- Vaste betrekking en Uitsluitend schrif. te aan N. V. „FIJN', euwendijk 6, V I i s- iR 6 Co., Middel- agen tegen 1 Mei een et het Manufactui®. vangsalaris 50 idres St. Jacobstr. 5. April een flinke, nette -iUIJBRECHTS, Groe- 5PECKENS, Walstraa^J oor de morgenuren. Bureau „Vliss. Crt.' sche Maaiscbppij gen, Middelburg Rotterdam. FBtr. f. Vliss. t.m. 1, Kill T.m. mritB'.sii I 1 12 uur iën te bekomen: am: N.V. Transpor!wi dernv.h. Er ven G. VOS; rurg8 EENHOORN; .VAN GOSfERHOUT; hf: Gebrs. BUITEN- VASSCHERIJ. wsche Stoom Chemisch scherij en Ververij De Volharding". Chr. BEYERMAN. Telefoon 50. ATERLEIDING. DUIN W ATERLEIDING- IAATSCHAPPIJ. itraat 2 Telefoon 64» reparatie van binnenlei- Sanitaire Artikelen, NHANDELAREN. VAN AARTSEN. je Buskenstraat 62. :irma v. d. Eist Bueno, jedistill., Likeuren, Limou C. TIMMERMAN, irstraat 8 Tel. Int, s voor zuivere Bordeaux, vijnen en Advocaat. AKERIJ. PAARDENTUIGERIJ' L. SCHMELZER. Vlarkt 9. an Reis-, School- en Hon' len. Reparatie-inrichting' 1 AKERIJ, SCHEEPSTUIGERIJ- K. RIBBENS <S ZONEN, traat 15. Tel. 290. ips- en Aannemers- materialef' OUBURG BESCHUIT- EN BANKETBAKKERIJ L DEURWAARDER laalstraat A 50, Souburg idres voor Banket, Bitter Frou-Frou en alierhand{ :k. Ruime sort. Bonbon* KOLONIALE fCfi AREN, COMESTIBLE SUURMOND Lzn. {anaalstraat «A 83. Sigaren, annex Melksalo» met Café-Biljard. VUSSINGSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS Van i4 regels 1.— voor iedere rei>ei meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 cent per regel [üenstaanbiedingen en dienstaanvragen yan 5 regels 50 centiedere rege! meer lï cent, bij contante betaling. Familieberichten van 1—6 regels 1.55, iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.per drie maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.30. Week-abon- nementen 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 cent. GRONDBELASTING. Afkondiging van het kohier der grond belasting, dienst 1920. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat het op heden bij hem ontvan gen kohier der grondbelasting, dienst 1920 ter invordering aan den Rijksontvanger is verzonden en noodigt mitsdien de daarop voorko mende belastingschuldigen uit, om hunne aanslagen op de bepaalde termijnen aan te zuiveren. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 27 Februari 1920. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN.' BEKENDMAKING. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter algemeene kennis, dat, ingevolge de wet van 15 December 1917, houdende be palingen tot bescherming van mollen, egels en kikvorschen, a. het verboden is, op gronden, bij ande ren in gebruik, mollen of egels te vangen of te dooden, tenzij met schriftelijke mach tiging van dén Commissaris der Koningin in de provincie, waar de gronden gelegen zijn, en met schriftelijke toestemming of in gezelschap van den gebruiker dier gronden. Zulks is niet van toepassing op personen, die behooren tot het gezin van den gebrui ker der gronden, of zich bij dezen in dienst bevinden. b. Het is verboden mollen of egels of huiden van mollen en egels ten verkoop in voorraad te hebben, te koop aan te bieden, te verkoopen of te vervoeren, tenzij met schriftelijke machtiging van den Commis saris der Koningin in de provincie, waar het feit gepleegd wordt. c. Het is verboden kikvorschen, of deelen van kikvorschen ten verkoop in voorraad te hebben, te koop aan te bieden of te ver koopen of kikvorschen ten getale van meer dan tien of deelen van kikvorschen te ver voeren. In bijzondere gevallen kan door den Commissaris der Koningin in de provincie waar het feit gepleegd wordt, ontheffing worden verleend. Vlissingen, 27 Februari 1920. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. ONVEILIGHEID VAARWATER. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 2 Maart a.s. en zoo noodig volgende dagen in de stelling Hellevoetsluis schietoefeningen zul len worden gehouden. De voor de veiligheid te nemen voor zorgsmaatregelen liggen voor belangheb benden ter secretarie dezer gemeente ter inzage. Vlissingen, 27 Februari 1920. De Burgemeester voornoemd. VAN WOELDEREN. EERSTE KAA1ER. Vergadering van Donderdag. Een uitvoerige rede van den heer van Kol bracht vrijwel alle onderwer pen, het Indische beleid rakend, ter Roman van H. ABT. 33) Army, vermaande haar moeder zachtjes, en daarna wendde zij zich, als om haar dochter gelegenheid te geven om weer op adem te komen, tot haar geleider en vroeg hem met kwa lijk bedwongen nieuwsgierigheid Verstond ik u goed, meneer Miil- lenhof, dan is uw oom van plan Lie- pow voor zich te koopen De mooie Rudi trok de wenkbrau wen op en maakte met beide handen een beweging, alsof hij iets behoed zaam met een sluier toedekte. Voor zichzelven of voor een ander of misschien ook in 't geheel niet. Ik waag liet niet, de gebeurtenis sen vooruit te loopen en hoop alleen maar, dat mijn oude oom vandaag geen verkoudheid heeft opgeloopen. Anten, zei de freule en vouwde de handen. En daarna leunde zij uit geput in haar stoel achterover, alsof ze Weer op haar verhaal moest komen van de dwaze lachbui. Ze liet haar y°et, die even van onder haar japon te voorschijn kwam, op de maat der muziek op en neer gaan. Rudolf Milllenhof bewoog de punt van zijn eleganten lakschoen en sprake. Naar zijn meening is het noo dig, dat de koloniale politiek zich op nieuw oriënteert in Indië en dat zij dit zeer spoedig doet. De oorzaak van veel kwaad in indië is het getreuzel van de regeering, die zich niet weet aan te passen bij de nieuwe stroomingen, welke leiding behoeven. In de alles ver stikkende bureaucratie ligt de bron van het slechte beheer en het speet hem daarom, dat thans een minister is opge treden, die in de bureaucratie is groot geworden. Het zal hem daardoor moei lijk vallen, om de mentaliteit van de ln- landsche bevolking te begrijpen, in dit verband wees hij er op, dat deze be volking liever een slecht Inlandsch be stuur wenscht, dan een goed Euro- peesch. De Sarekat Islam achtte hij niet een gevaarlijke beweging, maar de re geering moest>ze weten ie leiden en te benutten iot heil van het land. Alles, wat de regeering doet, is half en mist tact. Was ze meer tactisch opgetreden, dan was de Garoet-zaak niet ontstaan. De regeering durft ook niét op te tre den tegen de landheeren en de suiker- fabrikanten, die oppermachtig zijn. Het beste wordt de halfheid in haar optre den aangewezen, door de houding der regeering tegenover den gezondheids toestand. Het heet altijd weer, dat de verbetering daarvan zeer veel geld kost en dat dit er niet is. Het geld is er wel, meende de heer van Kol en ais het moet weet men^liet wel te vinden ook. Herziening van het beleid dient te leiden tot een snellere invoering van liet zelfbestuur, waarbij algemeen kies recht het uitgangspunt moet zijn. De V.olksraad dient het recht van enquête te krijgen. Nadat nog een paar leden vragen hadden gesteld, kwam de minister de Kamer weer eens tracteeren op een van te voren klaargemaakte rede, die vee! frasen bevatte en met weinig oratorisch talent werd voorgelezen. Het moet ons eens van het hart, dat dit geen methode is van redevoeringen houden door een minister. Over alle punten uit het voorloopig verslag heeft de minister reeds een speechje op pa pier gezet en dat draait hij af, onver schillig of het punt ter sprake is ge bracht of niet. Op die wijze kan hij de memorie van antwoord wel weer voor lezen. Het was ondragelijk saai en verve lend en geen sprankje nieuws was er in. Een uitstekende lezing voor het In disch Genootschap, zei de heer van Kol en hij had groot gelijk. De begrooting werd goedgêkeurd, waarna de begrooting voor oorlog aan de orde kwam, waarbij generaal Staal aanried, voorloopig niets nieuws te be ginnen. De minister was het daarmede eens. Ook die begrooting werd goedge keurd, evenals die van waterstaat. H. M. de Koningin op de Jaarbeurs. H. M. de Koningin heeft gisteren haar bezoek aan de Jaarbeurs her haald. Zij bezocht de terreinen Vreden- burg, Maliebaan en Tivoli, overal rondgeleid door den burgemeester, als voorzitter van de Jaarbeurs. Na het bezoek aan de Afaliebaan re den de auto's naar de woning van den Commissaris der- Koningin, waar de thee gebruikt werd. Na deze rustpoos werd het bezoek aan de Ja^beurs voortgezet niet de bezichtiging van Tivoli. Hoewel er vrij neuriede daarbij, schelmachtig glim lachende, den tekst der operette- melodie „Dann geil' ich zu Maxim ..Dort bin ich sehr intim ik helaas niet, zei freule Armgard en de mooie Rudi staarde haar letter lijk verbluft aan. Alle drommels, wist zé eigenlijk wel, wat ze daar gezegd had Op het gelaat der generaalsweduwe kwam een zeer ontevreden trek en ze trolc haar schouders achteruit. Army, werkelijk, ik ben ver baasd, Met een onschuldig gezicht, aisof ze heelemaal niet begreep, over welk ver grijp men haar wilde berispen, keek Armgard haar moeder aan. Ja, mama, eigenlijk moet men er ook verbaasd van staan, dat we nog nooit bij de „Lustige Wittwe" waren. Bravo had Rudolf Mülienhof bij na geroepen, die zeer goed begreep, dat dit vertoon van onschuld slechts koniediespe! was. Nog niet bij de „Lustige Wittwe" geweest? riep hij op een toon van ont zetting. En u leeft nog, freule Is er ook een leven naar, klonk haar antwoord. Haar moeder deed niets dan zwij gend het hoofd schudden. De mooie Rudi dronk glimlachend zijn thee uit, Stond toen op en vroeg Willen de dames zoo vriendelijk zijn, mij voor een minuut te excusee- veel publiek op de been was, was het toch lang niet zoö druk als daags te voren. H. M. was onvermoeibaar en be zocht tientallen van stands, zich overal latende voorlichten door den handel en belangstellend informeerende naar nog meer bijzonderheden. Even na vijven werd naar het station teruggereden; waar de Koningin af scheid nam van de autoriteiten, onder verzekering, dat zij met groote belang stelling deze vierde Jaarbeurs had be zocht. Militaire pensioenen. Het ligt in het voornemen -der rqgee- ring, aan de binnenkort in te dienen nieuwe militaire pensioen-wetsontwer pen tot i Januari 1918 terugwerkende kracht te verbinden. Wijziging Drankwet. De Bond van Distillateurs en Likeur stokers in Nederland, heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer, naar aanleiding van het wetsontwerp tot wijziging van de Drankwet, beoogende het alcoholgehalte van alcoholhouden de dranken, andere dan sterke dranken, vast te leggen op een maximum van 10 bij een" warmtegraad van 15 gra den. Adressant verzoekt dringend om het aanhangige wetsvoorstel zoodanig te wijzigen, „dat de maximum-sterkte voor alcoholhoudende dranken, andere dan sterke dranken, wordt bepaald op 35 bij een warmtegraad van 15 gra den va nden honderddeeligen thermo meter". Beter bier. De Bond van Ned. bierbrouwerijen maakt bekend, dat het bier vanaf 1 Maart weer van dezelfde kwaliteit zal zijn als vóór den oorlog en dat de prijs belangrijk wordt verlaagd. Plaatselijke keuze. Reeds 2500 vereenigingen van aller lei aard hebben adhaesie betuigd aan het Adres van den Raad van Negen van den Nationalen Bond voor Plaat selijke Keuze, die bij de Tweede Kamer aandrong het wetsvoorstel-Rutgers krachtig te steunen en tot wet te ver heffen. 't Blijkt dat de sympathie on der ens volk voor Plaatselijke Keuze bijzonder groot is. Onder deze 2500 vereenigingen be vinden zich 577 Kerkeraden, 442 werk lieden en vakvereenigingen, 286 afdee- iingen van de S.D.A.P., 271 afdeelingen van het Nederlandsch Jongelingsver bond. 197 kiesvereenigingen 32 on- dervvijsvereenigingen, het Leger des Heils. het Nationale Reddingsleger. Ook waren van vijf- en negentig openbare vergaderingen moties van sympathie ingekomen. Behalve die van Leeuwarden en Em- men heeft nu ook de gemeenteraad van den Helder adhaesie betuigd met het wetsvoorstel-Rutgers. GEZONDHEID. De appel o.a. behoort tot onze beste vruchten en daar hij ijzer bevat, kan hij mede dienen ter bestrijding van bloed armoede. Voor zenuwpatiënten en lij ders aan hoofdpijn en slapeloosheid roemt men de gelukkige resultaten door het geregeld gebruik v^n appelen ver kregen. In Engeland zegt men „Een appel bij den maaltijd, bevordert de ge zondheid". Appelstroop op de boterham is zeer aan te bevelen en meestal door de kin deren gewild. Voor kinderen en her ren Ik moet noodzakelijk per telefoon iets vragen. Met de ellebogen op de tafel leunen de en het hoofd in de hand, keek de freule hem na, toen hij met vlugge en elegante bewegingen door de vestibule liep. Hij moest, om bij de telefoon te komep, de tafei voorbij, waaraan lui tenant von Löhrsen met zijn kamera den zat. De jonge gardeofficieren draaiden 't hoofd een weinig naar den voorbijgaanden Rudi om, een van hen richtte een vraag tot Löhrsen, welke deze echter slechts met een schouder ophalen wist te beantwoorden. Een schouderophalen, dat slechts een „ik weet het niet" beteekende, doch niet den burger met gardehoogmoed een voudig tot een niets degradeerde. Ook de generaalsweduwe had den mooien Rudi achterna gekeken en de zelfde opmerking gemaakt als haar dochter. Ze knikte dan ook, alsof ze deze gelijk gaf. en zei hij maakt een onberispelijk figuur. En zich verder tot Army voorover buigende, vervolgde ze: Zou dat met Liepow werkelijk zoo zijn Men zou uit zijn woorden haast opmaken, dat de aankoop reeds een besloten zaak was. Mijn hemel, Army, stel je eens voor, dat zou zou dat niet om zoo te zeggen Een onbetaalbare farce zijn, vulde Army de woorden van haar moeder aan. Ja, mama, dat heb ik zoo pas ook tot mij zelve gezegd, toen il^pver deze stellenden zijn ook peren, omdat zij kalk bevatten, aanbevelenswaardige vruch ten. Druiven zijn heilzaam voor het bloed, lever en ingewanden. Aardbeien zijn rijk aan phasphor, dus een goede spijs voor zenuwlijders. De citroen reinigt het bloed, wérkt heilzaam op slijmvlies en klieren. Ci troensap verdient bij het bereiden van verschillende spijzen wel de voorkeur boven azijn, hoewel ook goede azijn*, zuiverende eigenschappen bezit. Het sap van den komkommer werkt oplossend voor gal ep niersteenen. Rabarber is een laxeerend bloedzui verend voedsel. Selderie en prei bevorderen de afzet ting der urine. Knolselderie wordt bij rheumatiek aanbevolen. De voedigswaarde van den aardap pel wordt over het algemeen te gering geschat. De aardappel toch bevat 20 meel, dat zeer gemakkelijk verteerbaar is in den aardappel zit gemiddeld 2 eiwit. Gestampt met groenten en vet verkrijgt men een gezonden en voedza- men kost. Bijzonder voedzaam is de boerenkool wegens zijne ijzerhoudende bestand- deeien. Ook roode en witte kool zijn voedzame groenten. De zuurkool is verfrisschend, bloed zuiverend en versterkend. Een bekend Fransch professor schrijft de krachtige eigenschappen van het Germaansche ras ten deele toe aan het veelvuldig eten van zuurkool. Wortelen en uien werken afvoerend en zuiverend. De ui in het bijzonder is wegens zijne microbenverdelgende eigenschappen een de gezondheid be vorderend voedsel. Bieten, salade en witlof of z.g. Brus- selsch lof, hebben koortswerende eigen schappen. Dr. Hausle te Weenen raadt ingeval van influenza en Spaansche griep het eten van roode-bieten-salade ten zeerste aan, tenzij er maagbezwa- ren zijn. Wortelgroenten en peulvruchten be vatten kalkzouten en zijn op grond hiervan aan te bevelen bij bloedarmoe de en zenuwzwakte. Andijvie, stoofsla, postelein en spi nazie bevatten minerale zouten en zijn bij het gebruik van den, aardappel zeer aanbevelenswaardige groenten. Boonen en erwten zijn door hun hoog eiwitgehalte zeer voedzaam gekookt "boonen- of erwtensoep zijn ze lichter verteerbaar en werken dan meer af voerend. Een veelvuldig gebruik van groenterf en vruchten is niet alleen gezond, doch kan ook het gebruik van geneesmidde len beperken en dikwerf voorkomen. Men kan het ook niet genoeg in zijn huisarts waardeerén, wanneer hij de vrij algemeene neiging om voor allerlei wissewasjes en voorbijgaande kwaal tjes medicijnen te willen gebruiken te gengaat en alleen geneesmiddelen voor schrijft als hij die bepaald noodig acht. Gevaarlijk is het, op eigen houtje me dicijnen te gebruiken, want het aantal gevallen waarin dit nadeelig of nood lottig was, is veel grooter dan algemeen wordt verondersteld. Het gebruik van karnemelk is thans veelal te verkiezen boven zoetemelk, niet alleen omdat ze goedkooper is, doch ook omdat ze bij verschillende maagkwalen door de doctoren wordt aanbevolen. Als geneesmiddel heeft karnemelk ongetwijfeld groote waarde en is het gebruik er van voorzeker verre te pre- daad van schadeloos stellende recht vaardigheid nadacht en mij voorstelde, hoe het wel zou zijn, als ik op zekeren dag aan Knno Wartjenstedt en zijn bekoorlijke echtgenoofe op zijn vader lijk landgoed de honneurs bewees. De generaalsweduwe schoof onrus tig op haar stoel heen en weer. Ze sloot haar rechterhand om die van haar dochter, welke met de vingers op het tafelblad trommelde. Army, je kunt je levensgeluk toch niet aan een dwaasheid opofferen, je moet toch ook rekening houden met de omstandigheden. Dat doe ik, mamaatje, dat doe ik! Daarom zei ik immers ook niet trage die, maar farce. En ik denk dat het heel amusant is z'n heeie leven lang in zulk een farce mee te werken. En zeer amusant stel ik me hedenavond de „Lustige Wittwe" voor. I— De „Lustige Wittwe" Me vrouw von Röhritz begreep het niet dadelijk, maar toen ze 't wel begreep, toonde ze zich zeer verontwaardigd. Welk een idee Je kunt toch niet in ernst denken, dat hij het zou wagen en dat Dat thans de edele neef van den gouden os per telefoon aan het The- i ater-des Wertens om kaarten aanvraagt wel natuurlijk denk ik dat. Nu, dan zou ik voor mijn persoon het ten hoogste moeten betreuren jAls hij geen plaatsen kreeg, vol tooide de dochter met de nuchterheid t'ereeren boven tal van dure specialité's of patentrniddelen. Het melkzuur, dat de karnemelk be vat, verwijdert kalkaanzetting in het .bloed, waarom ze bijzonder geschikt is voor lijders aan jicht, rheumatiek of zwaarlijvigheid. Karnemelk oefent een opwekkenden invloed op lever en nieren. Het geregeld gebruik van karnemelk vermindert de behoefte aan alcohol en geneesmidde len. Ter besparing van voedsel ~:i ter voorkoming of vermindering van maag- bezwaren bevelen de geneesheeren in Amerika en in Duitschland thans zeer veel aan te „fletscheren", dat is het zóó lang kauwen op spijzen en dran ken, dat zij zonder willekeurige slik beweging omlaag vloeien. Deze methode is genoemd naar Flet- scher, een rijk Amerikaansch maaglij der, die zijn gezondheid heeft terug gevonden cloor zijn eten zorgvuldig te kauwen en de hoeveelheid dierlijk eiwit in zijn voedsel te verminderen. Hij, die „fletschert", verlicht hierdoor het werk van de maag en heeft niet al leen meer smaak van zijn voedsel, doch kan ook met minder volstaan, zoodat hij bevrediging zal vinden in de rant soenen, welke thans verstrekt worden, wijl hij goed huishoudt, met hetgeen hem wordt aangeboden. Naast de zorg voor goed voedsel, is- het betrachten van reinheid van zeer veel belang voor de gezondheid. Men hebbe daarbij steeds den ernstigen wil om gezond te zijn en wachte zich er vooral voor, onnadenkend, meestal dure, doen waardelooze kwakzalvers middelen te gebruiken. Het geld daar aan weg tg werpen, kan veel beter be steed worden voor de gezondheid be vorderende voedingsmiddelen, wat on ze goede Hollandsche groenten en vruchten voortreffelijk zijn. Stads* en Provinclenieuws VLISSINGEN, 27 FEBRUAR!. AGENDA VAN HET DISTRIBUT1E- BEDRIjF ZATERDAG 28 FEBRUARi Wittebroodkaart. De directie van het rijksbureau.voor de distributie van graan en meel maakt bekend, dat als wittebroodkaart voor het 128ste' tijdvak, hetwelk loopt van 28 Februari tot en met 7 Maart a.s. zal dienen de rijksbroodkaart in de paarse ldeur op gelen ondergrond. Melk-wittebrood. De minister van landbouw heeft met ingang van 26 Februari ingetrokken liet verbod tot het verwerken van melk, melkproducten en melkbestanddeelen bij de bereiding van brood, en heeft bepaald dat melk-wittebrood, uitslui tend tegen inname van broodbonnen, mag worden verkocht en dat voor dat brood geen maximum-prijs, geidt. De prijs der brandstoffen. Naar wordt medegedeeld, zal met Maart a.s. door het Centraal Verreken- kantoor voor Brandstoffen te 's-Gra- venhage een ruim 10 hoogeren prijs voor steenkolen moeten worden bere kend daar de Limburgsche, maar voor al ook de buitenlandsche prijzen, een belangrijke verhooging hebben onder gaan. De prijzen voor huisbrand, die, zoo als bekend, thans op basis van de Lim burgsche kolenprijzen worden bere kend, ook als de eigenlijke afleveringen van een realistische wereldbeschou wing de pathetisch in 't vooruitzicht gestelde weigering van haar moeder. Maar hij had plaatsen gekregen en zelfs voortreffelijke. Eerste rang, in 't midden, zei de mooie Rudi met een buiging voor moe der en dochter, nadat hij met een glim lach op de lippen uit de telefooncel ge komen was. ik had altijd al de eerzucht van de reddingsmedaille te willen verdie nen, maar op zoo'n dringende aanlei ding er toe als het feit, dat de dames „Die Lustige. Wittwe" niet kennen, had ik niet durven hopen. Armgard von Röhritz zat onbeweeg lijk en keek hem aan. Bioode was hij nietdat moest ook zijn ergste vijarid erkennen. En plotseling stak ze hem bijna bruusk'de hand toe. -- Alle respect; dat hebt u fameus gedaan Den geest des tijds begrijpen, noemt men dat, geloof ik. Berusl er in, mama. U bent nu toch eenmaal een offerlam. Doch mevrouw von Röhritz dacht zich niet zoo spoedig over te geven. Wilde men van den jongen man werke lijk ook nog de entreebiljetten aanne men dat men hem de ihee liet beta len, daarover was ze 't reeds lang met zich zelve eens dan moest men hem in elk geval vooraf zoo duidelijk mo gelijk doen begrijpen, hoeveel de gunst waard was, welke men hem bewees. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1