buitenland" ïhmïïnodi „MOBILISATIE." Gisterenavond liad in het gebouw der Christelijke JongelingSvereeniging in de Noordstraat alhier, een openbare vergadering plaats ,van de Nationale Christen-Onderofficieren vereeniging, waar als spreker optrad de heer A. T. van Oosteroni, met bovengenoemd on derwerp. Na een welkomstwoord van den voorzitter, den heer Van Dijk, die in 't bijzonder de Christ, zangvereeniging „Hosanna" dank zegde voor haar be reidwilligheid dezen avond met haar lied op te luisteren, begon de heer Oos- terom met te wijzen op het eigenaar dige van het onderwerp. Het woord „mobilisatie" is in de laatste jaren.een schrikwoord geworden. Spreker zal niet over den oorlog met al zijn ver schrikkingen handelen. Hij wil het woord mobilisatie in een andere be- teekenis doen zie'n, namelijk de nood zakelijkheid betuigen om ook in onze dagen mobiei te zijn. Dit woord betee- kent klaar te zijn. Zoo hebben de Christenen van onze dagen mobiel -te zijn tegen de velerlei beroeringen en anarchistische agitatie, welke er op uit zijn de grondslagen dei- maatschappij omver te werpen en het gansche samenleven te ondermijnen. De woorden van Luther, dat de vijand aanrukt met opgestoken vaan, zijn nog steeds van pas, niet het minst in onze dagen. Er is nu wel vrede onder de oorlogvoerenden van voorheen, doch het is slechts een uitwendige vrede. in een boeiende rede gaf spreker vervolgens aan, hoe de rnensch reeds van het begin der schepping af zich van God heeft afgewend, met het doel zichzelven te redden hoe de boosheid ten top gestegen was in de dagen van Noach en de Zondvloed het gansche menschengeslacht verdierf. De heer Oosterom wees vervolgens op het volk Israël, door God zoo bij zonder begenadigd, en uitgered uit het diensthuis van Egypte en schilderde de opstand en murmureering van dit volk in de woestijn en naderhand in het land Kanaan. Daarom werden zij overgegeven in de handen hunner vijanden, hetzelfde wat wij ook in onze dagen kunnen waarnemen, want de volken van liet Christelijk Europa hebben met God ai- gedaan en daarom worden zij bezocht met oorlogen en gerichten. Spreker wees vervolgens op de kleine schare van getrouwen in Israël, de Gideonsbende, welke opkwamen voor de eere van God en trok een pa rallel met onze dagen, waarin wij het zelfde zien gebeuren. Ook nu is' het getal van belijders klein in vergelijking met diegenen, welke ontvallen aan het Christelijk geloof. Wanneer Israël zich bekeerde tot der vaderen God. gaf Hij uitkomst en verloste hen van hunne belagers. Zoo ook met het volk van Nederland. Hoe dikwijls in de historie van ons land blijkt het niet, dat God uitkomst gat' in benauwde tijden, wanneer het volk op Hem vertrouwde, waartoe het Huis van Oranje, een Willem de Zwijger, Mau- rits én Prins Willem 111 instrumenten waren in Zijn hand, om ons volk te verlossen. Ook H. M. de Koningin is een waardige ieig van het doorluch tige Huis en schaamt zich de goede belijdenis niet. Spr. herinnerde aan het geschenk van H. M. de Koningin aan het Vredespaleis. Het „Christus vóór alles", is Haar devies. Spreker hoopte dat het Oranjehuis nog tot in lengte van jaren den troon v.an Nederland moge behouden. Spreker behandelde vervolgens de toestanden in het leger, en betreurde het dat het Christelijk eiement zoo gering is. Spr. herinnerde aan de, woorden van mr. Troelstra, dat hij niet rusten zal voor ook het leger staat aan de zijde der sociaal-democratie. Hierte genover hoopt spr. dat het leger, en vooral de Christen-soldaten, steeds zul len strijden voor het wettig gezag dat zij mobiel zullen zijn ten dage des gevaars. Spr. wees er op, dat het ge vaar niet denkbeeldig is, en besprak de heerschende ontevredenheid onder de militairen. Laten de ouders der jonge militairen hun zonen wapenen in den strijd, die voor hen menigmaal zoo zwaar is. La ten zij hen helpen mobiei te zijn. Spre ker betreurde het,' dat er nog zooveel Christen-ouders zijn, die hun zonen naar de kazerne laten gaan, zonder Bijbel, want dit noemde spreker liet eenige richtsnoer voor het leven. De anderofficieren moeten er stipt voor zorgen, dat diegenen onder de soldaten, die daartoe behoefte hebben, ongehinderd hun godsdienstplichten kunnen vervuilen. Ook de kerken hebben een groote roeping tegenover den jongen sdldaat, om dezen te beschermen en onder haar hoede te nemen. Alet vreugde consta teerde spreker, dat in dit opzicht in den laatsten tijd een verandering ten goede is gekomen. Spreker sprak ten slotte de hoop uit, dat er steeds meer en meer eenheid moge komen onder de Christelijke mi litairen en ook onder het Christelijk deel van Nederland, opdat in deze tij den alles wat zich buigt voor het wettig gezag, en belijdt dat het gezag van God is ingesteld, mobiel moge zijn in den strijd welke ongetwijfeld te komen staat, zij het niet allereerst met wa pengeweld, dan toch tegen de geesten dezer eeuw. De voorzitter zegde spreker hartelijk dank voor zijn boeiende rede en hóópte dat tiet 'gesproken woord rijke vrucht mag dragen. Ook de zangvereeniging „Hosanna" werd dank gebracht voor kaar medewerking en hij hoopte dat deze vereeniging ook in net vervolg met haar lied nog vele malen de toe hoorders mag verkwikken. De vergadering werd op de gebrui kelijke wijze geopend en gesloten. Stadse enProvincienieuws VLISSINGEN, 25 FEBRUARI. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF DONDERPAG 26 FEBRUARI Het lossên van steen. De minister van landbouw heeft be paald, dat het Rijkskantoor voor steen slechts toestemming tot aflevering en vervoer zai afgeven onder voorwaarde, dat tot lossing niet za! worden over gegaan dan na afgifte van de vergun ning aan het gemeentebestuur (afdee- iing distributiebedrijf) hetwelk in plaats daarvan een los-vergunning zal geven. Deze voorwaarde treedt in werking met ingang van 2o dezer. Door Burg. en Wetii. is nog het vol gende voorstel aan den gemeenteraad gedaan Ter vervanging van het Algemeen reglement voor de Kamers van Koop handel en Fabrieken, vastgesteld bij Kon..besluit van 4 Mei 1896 (Stbl. no. 76) is thans bij de Staten-Generaa' in behandeling een ontwerp van wet, re gelende de samenstelling, inrichting en bevoegdheid der Kamers van Koophan del en Fabrieken. Volgens dit wetsontwerp verandert de Kamer van Koophandel geheel van karakter. Het is de bedoeling van de regeering, dat zij een vertegenwoordiging zal vor men van den handel en de nijverheid in liet geheele land. Om dit doel te be reiken verdwijnt geheel liet plaatselijk karakter van de Kamers, doch worden deze voor bepaalde districten ingesteld door de Koningin. De Kroon wijst te vens den zetel van elke Kamer aan. Met liet oog op de wenschelijkheid,. dat te Vlissingen de zetel eener Kamer van Koophandel worde gevestigd, heb ben wij de eer U iiet volgende voorstel aan te bieden „De Raad der gemeente Vlissingen gelezen her voorstel van Burgemees ter en Wethouders overwegende, dat in deze gemeente de grootste van de provincie Zeeland de belangrijkste takken van nijver heid eri scheepvaart in genoemd gewest zijn gevestigd geeft der regeering in overweging den zetel van een Kamer van Koophan del en Fabrieken te Vlissingen te ves tigen, bijaldien liet bij de Staten-Gene raai in behandeling zijnde wetsontwerp,, tot regeling van fle samenstelling, in richting en bevoegdheid der Kamers van Koophandel en Fabrieken tot wet zal worden verheven." Indien U zich met dit voorstel kunt vereenigen, stellen wij U voor liet ver zoek ter kennis te brengen van den mi- ter van landbouw, nijverheid en handel, tot wiens departement deze aangelegen heid behoort. ten gevolge kan hebben dan verminde ring van den fust tot vestiging of ge vestigd blijven in de gemeente, waar men ten bate van anderen hoogere dan de normale lasten moet dragen. .Dit geldt niet slechts de zgn. beter-g'esitu- eerden, doch ook de industr'reelen, die voor hun bedrijf ruime hoeveelheden lgas van noode hebben. Voor het _exjnien van machinist, di ploma A, z7jn geslaagd de heeren 1. P. Corthals en H. Dobbelaar, leerlingen van de De Ruyterschool Gisterenavond is ,te Middelburg een 7-jarig zoontje van den schipper P. Vermeulen uit een roeiboot gevallen. Hoewel dadelijk met dreggen werd be gonnen en dit hedenmorgen werd voortgezet, kon men het lijkje niet op halen. Wel is dit hedenmorgen gelukt aan den duiker Van Gelder alhier. Het vliegongeluk te Veere. Het stoffelijk overschot van den lui tenant ter zee tweede klasse, den heer A. Schet'felaar, zal Donderdagmorgen vanuit het Gasthuis te Middelburg met den trein van 9.05 uur naar Bergen op Zoom worden vervoerd, alwaar de ouders van den jongen man wonen en waar liet lijk aan den schoot der aarde zal worden toevertrouwd. De Christ. Hist. Kiesvereeniging te Ritthem hield gisterenavond haar algc- meene jaarvergadering. Na afdoening j van huishoudelijke zaken hieid de heer B. J. de Meij een lezing over „Hoe wij bestuurd worden" en hieruit voortvloei ende „Hoe een wet tot stand komt". Daar men dagelijks in de courant ieest over ons bestuur en zijn werkzaamhe den, was liet een leerzaam onderwerp. Ten slotte werd de wet besproken, die thans veler gemoederen in beweging heeft gebracht, nl. de invaliditeitswet. De heer de Meij wees op de groote voordeelen dezer wet en raadde ieder aan zich, zoo noodig, vrijwillig te ver zekeren. Natuurlijk werden ook de ge breken der wet en de bezwaren er te gen onder 't oog gezien, 't Een en ander gaf -een aangenamen en leerrijke dis cussie. De vergadering was goed be zocht. De minister van biiinenlandsche za ken jhr. mr. Rgys de Beerenbrouck ei de minister van waterstaat, de heer König. zijn voornemens aanstaanden Zondagavond voor enkele dagen naar j Zeeland te vertrekken, tot het in oogen schouw nemen van verschillende ver- keersiniddelen te water en te land. i De minister van waterstaat zal daar bij vergezeld zijn van verschillende j hoofdambtenaren. Het conflict in de bouwvakken. Van de aan het'werk'gebleven chris telijke bouwvakarbeiders zijn gisteren avond enkelen onder bescherming van dé politie naar hun woning gebracht moeten worden, wat natuurlijk een grooten oploop tengevolge had. Hedenmorgen zijn deze christelijke arbeiders niet aan liet werk gegaan, teneinde moeilijkheden te voorkomen. Nog wordt ons gemeld, dat bij en kele patroons de nog aan het werk ge bleven arbei'ders zijn uitgesloten, om dat het met het gering aantal werk willigen toch onmogelijk is de werk zaamheden uit te kunnen voeren. Te Middelburg is tiet werk ook neer gelegd aan het in aanbouw zijnde ge bouw voor de Nationale Bankvereeni- ging. hetwelk wordt uitgevoerd door den heer J. J. Krijger alhier. De Christelijke arbeiders hebben het werk niet neergelegd. De prijspolitiek bij het gasbedrijf. Het bestuur der vereeniging van gas- fabrikanten in Nederland heeft in een adres aan de gemeentebesturen de wenschelijkheid 'betoogd om, indien een differentieel gastarief mocht zijn ingevoerd, dit weder in te trekken. Vele gemeenten hebben bij de prijs bepaling van het gas een politiek ele ment op den voorgrond geplaatst en de gasfabriek gebruikt om bepaalde groepen van verbruikers verlichting van hun lasten te geven. Het bestuur meent, dat at moge het goed gevonden worden 'om een even tueel saldo voor dergelijk doel le ge bruiken, het vaststellen van een tarief, waarbij de veel-verbruikers, welke mo gelijk maken, dat de kostende prijs voor een ieder daalt, meer betalen moeten om de weinig-verbruikers te ontlasten, voor de levensvatbaarheid van het bedrijf absoluut verderfelijk is. Immers wordt het veel-verbruik aldus belet of tot kleinen omvang terugge bracht en dientengevolge het verbruik in het algemeen verminderd. De veel-verbruikers worden op deze j wijze object voor de heffing van een indirecte belasting, hetgeen niet anders KERK- EN SCHOOLN1EUWS. j Geref. Kerken. Tweetal te Veere de candidaten D. Scheele te Ter- Neuzen en B. Hagenaar te Arnhem. i Voor het examen nuttige hand werken zijn te Rotterdam geslaagd de dames W. A. van Maris, M, G. Meul- meester, J. H. Abrahatuse, C. E. M. Risseeuw en D. Musch, alien alhier. MARINE EN LEGER. De hoofdofficier van gezondheid 2e klasse P. J. Vastenou, wordt met in- gang van 1 April geplaatst te Middel burg als chef van den geneeskundigen i dienst in het commandement der ma- rine aldaar. Een manifest aan de 3oldaten. Door het bestuur van de Nederland- j sche vereeniging „Ons Leger" is het volgende manifest onder onze soldaten verspreid Wij wenschen tot u eenige woorden te richten, welgemeend en met vollen ernst. Er wordt getracht u over te halen tot verzet tegen de bestaande orde en ge zag, teneinde onze staatkundige instel lingen omver te werpen en uw staat kundige vrijheid tot een hersenschim te maken. Zult gij, als kalme, doordenkende Nederlandsche menschen met Neder- landschen aard uw vele verkregen en reeds vastgestelde rechten alsmede den weg om die rechten te vermeerderen, loslaten teneinde door een bloedbad tot een anderen toestand te komen in ten toekomst waarvan niemand iets vooruit kan zeggen, het allerminst de communisten en anarchisten, die tl naar dat onzekere doel achter het zekere bloedbad wenschen te leiden Zult gij, omdat gij nog niet met alles tevreden zijt, datgene in de waagschaal stellen, waarmede gij wel tevreden zijt en waarop gij de hoop.op een steeds betere toekomst zoo vast kunt vestigen Laat u niet verleiden, omdat gij wel licht grieven hebt, uw plicht als vader landers te verzaken. Maar werlt op ordelijke wijze mede aan den bloei van uw vaderland, dan zuilen ook z.eker uw kleine en grootere grieven uit den weg worden geruimd. Helpt mede. door uw militairen dienstplicht trouw en standvastig te vervuilen het vaderland zoo weerbaar te maken en te houden, dat het zich zonder vrees voor binnen- of buiten- landsche vijanden kan ontwikkelen in den geest van het recht en de sociale vrijheid. Nederland, uw vaderland heeft geen deel gehad aan het ontstaan van den wereldoorlog, heeft zich buiten het groote bloedbad kunnen houden. En als van u blijft gevraagd worden, uw krachl in dienst*van het vaderland te stellen, dan is dat alleen omdat wij Nederland ook verder buiten bloedba den wenschen te houden. De Nederlandsche soldaat zoeke niet te vernietigen, maar te behouden 1 Niet af te breken maar op te bou wen Niet aan te vallen maar te be schermen 1 Beschermer zijt gij Beschermer van uw eigen staatsbur gerlijke rechten. Beschermer van uw wettelijk recht, langs ordelijken weg te streven naar steeds meer ontwikkeling, vrijheid, le vensgenot, beschaving. De heldhaftigheid van den Neder- landschcn soldaat bestaat niet in het haken en verrichterf van bloedige krijgsbedrijven, met hun gruwelijke ge volgen voor allen, ook voor u en de uwen. Maar in zijn vasten wil Pal te staan tot 't uiterste, teneinde bloedige krijgs bedrijven te voorkomen. F.n zoo geve hij het voorbeeld aan alle andere volken en naties. Begrafenis van luitenant Dulfer. Op de begraafplaats „Crooswijk" bij Rotterdam is gistermiddag onder zeer, groote belangstelling, de door een vliegongeluk' om het leven gekomen luit. ter zee-vliegenier A. J. Dulfer begraven. Het stoffelijk overschot werd uit Den Helder per spoor aangevoerd. Aan het station Delftsche Poort werd de baar, onder het roffelen van de omfloerste trommen, in den lijkwagen geplaatst en met de Nederlandsche vlag gedekt. Bii de groeve werd liet woord ge voerd door den kolonel van de mari niers Van Borselen, als vertegenwoor diger van den minister van marine ad interim den commandant van den marine-vliegdienst luit. ter zee lste klasse Vreede en den luit. ter zee Goed hart en ds. Hooykaas. DE STAKING VAN HAVENARBEIDERS EN ZEELIEDEN. In een manifest richt het N. V. V.- bestuur zich tot de arbeiders in Amster dam en Rotterdam, om hen aan te spo ren niet aan den oproep tot s.olidari- teitsstakingen van de N. A. S.-besturen gevolg te geven. De havenarbeiders moeten hun strijd volhouden tot de werkgevers van hun aan het arbeidersbelang vijandigen machtswaanzin zijn bekomen en tol reëele onderhandelingen bereid zijn Daarvoor moet geofferd worden iede re week moeten de 70.000 voor onzen modernen bond er zijn. Iedere uitbrei ding van het conflict maakt het onmo gelijk daarvóór te zorgen en kan der halve geen ander resultaat hebben, dan de nederlaag der havenarbeiders. In navolging van de werkgevers in de birinenbeurtvaart, hebben naar „het Volk" verneemt, ook reeds een aantal werkgevers in het vervoerbedrijf te land hun arbeiders schriftelijk medegedeeld, dat «zij zich met ingang van 28 Fe bruari a.s. ontslagen kunnen beschou wen, en dan nog slechts in los verband tot hun patroons staan. Siechts voor zoover noodig zullen de werkgevers dan van de diensten dezer arbeiders gebru"; maken. in de haven ie Rotterdam blijft hit stil en de algemeene toestand verandert niet veel. Aan boord van het stoomschip „Winnebga" is het werk neergelegd Onder de 6 binnengekomen schepen bevinden zich 2 Nederlandsche nl. de „Bune" en de „Moerdijk", beiden met graan geladen. Onder de uitgaande schepen'zijn geen Nederlandsche. De Centrale Bond heeft aan zijn leden le Rotterdam een bedrag tusschen de ƒ56.000 en ƒ60.000 uitbetaald. De uit- keering te Amsterdam bedroeg onge veer f 17.000. In een huishoudelijke, zeer druk be zochte ledenvergadering van de alge meene havenarbeidersvereen. „Streven naar Verbetering", gisterenavond in het Algemeen Verkooplókaal te Rotter dam gehouden, is de volgende motie aangenomen De vergadering, enz., gehoord de uiteenzettingen van het bestuur ten aanzien van de voorgebrachte en nog komende verzoeken tot verwerking van granen, vet en andere levensmid delen van oordeel, dat de staking tot de doorzetting van onze billijke loonei- sclien van patroonswege uitgelokt is, waar van ciie^ zijde openlijk is ver kaard, dat de mogelijkheid tot inwil liging van de eisctien voor de betrok ken ondernemingen bestond van oordeel, dat deze staking, wil ze doei terffen, zoo diep mogelijk in het economische leven moet ingrijpen cónstateerende, dat de Centrale Bond van Transportarbeiders dat dwingend karakter aan de staking eveneens geeft door met ons aan de buitenlandsche kameraden te vragen de besmetverklaring toe te passen, on geacht de conflicten, die daarvan in het buitenland het gevolg kunnen zijn is van meening, dat aan de graan- voorziening en de voorziening van an dere levensbehoeften niets in <len weg staat dan de onwil der werkgevers om onze eischen in te willigen slaat alle mogelijke verzoeken van dien aard af en verklaart, dat de arbei ders, die zich voor dergelijke hulpver leening aan de patroons laten vinden, als onderkruipers moeten worden be schouwd INGEZONDEN MEDEDCELINGEN. Houdt altijd een huidzalf in huis. Men dient een betrouwbare zalf te kennen of liever nog in huis te hebben om-haar in geval van nood te gebrui ken. En wel, omdat de ergste huidkwalen aanvankelijk zeer gering kunnen zijn. Een ruwe, korsterige huid, jeuk, een pijnlijk of brandend gevpel, vurigheid, puistjes of vlekken kunnen het begin zijn van eeli der vele bedroevende vor men van eczeem, dauwworm, gordel roos, psoriasis, schurft of andere vor men van huidziekte. Om te voorkomen, dat de kwaal zich uitbreidt, is zindelijkheid en spoedige aanwending van een antiseptische zalf aan te bevelen. Het succesvol resultaat zijnde van jarenlange onderzoekingen, bevat Fos ter's Zalf de antiseptische, verzachten de en genezende bestanddeelen, die het best geëigend zijn om de ontsteking, pijn en prikkeling van alle jeukende huidziekten te doen bedaren. Foster's Zalf droogt niet te spbedig op, laat zich niet te gemakkelijk afve gen en zij 'dringt tot elke plek door. Aanwending bij het uitbreken van de kwaal voorkomt uitbreiding en verze kert baat. Foster's Zaif dient niet voor open wonden, doch uitsluitend voor jeuken de huidziekten en is een uitstekend ge- "neesmidde! voor in- en uitwendige aambeien. Lei op den juisten naam Foster's Zalf. Te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstr. 13, a 1.75 per doos. 40 doet een dringend beroep op alle arbeiders om op geenerlei wijze de eenjieid in dezen strijd te verbreken. >k Gisterenmiddag kwam van Newport te IJmuiden aan het Nederlandsche stoomschip „Sint Jansland" met 2850 ton Engelsche briketten. Deze briketten zijn voor de rijksko- tendistributie bestemd, uitsluitend voor de visscherij-schepen. De stoomvis- scherij is niet begrepen onder de ha ven- en transport's taking Niettemin wordt op last van de stakingsleiding te Amsterdam en Rotterdam geweigerd het stoomschip te lossen. Naar wordt gemeld, wordt bij voortduring van de staking eerst dan toestemming tot los sing gegeven, indien voor het stoom- visscherijbedrijf te IJmuiden geen an dere kolen of briketten meer disponibel zijn. DE DUITSCHE TEGENBESCHUL- DIG1NGEN. Nog altijd wordt in sommige krin gen in Duitschland geroepen om een DuitsChe tegenlijst, als tegenhanger van 5e Entente-opgave der Duitsche oorlogsmisdadigers. Uit een oogpunt van billijkheid is er ook wel wat voor te zeggen, dat eenzijdigheid in bestraf fing van oorlogsgruwelen vermeden dient te worden. De ijverigste voor vechters van de Duitsche tegen-lijst gebruiken echter 1.rassere argumenten dan een beroep op het beginsel van g'elijk recht voor beide partijen. De „Tag" geeft in een der jongste num mers een artikel, waarin de arme be lasterde Duitsctfers schoongewasschen worden tot zij melkwit tegen hun zwar te tegenstanders afsteken. Het ernstige verwijt, dat men te genover de Entente-landen tijdens den oorlog heeft gehad, kan richten, is volgens de „Tag", dat van tie meer dan infame, leugenachtige pro paganda, waarmede de vijanden tegen Duitschland gestookt hebben. Terecht kan men daartegen inbrengen, zegt het blad, dat dit niet in onzen Duitschen aard ligt, maar met gifgassen schieten, uit hinderlagen torpedeeren en repre saille-maatregelen uitvoeren ligt even min in onzen aard. En dat alles hebben wij togh óók gedaan, plichtmatig, om dat onze militairen zich wisten aan te passen. Ten minste eenigszins want terwijl de Engelschen weken lang te koop liepen met' de „kindermoorde naars van Scarborough", omdat bii de beschieting van deze versterkte kust- plaats bij ongeluk ook eenige kinderen getroffen werden, heeft de Duitsche censuur acht dagen lang elk verslag over de onheilen onderdrukt, die de Entente-vliegers in het van alle mili taire beteekenis ontbloote Karlsruhe aanrichtten met hun op scherf-werking vervaardigde, dus op massa-moord, 'berekende bommen. Ten slotte werd een ziekelijk-sentimenteel feuilleton netje van officieele zijde openbaar ge maakt, waarin een beetje gejammerd werd over de wreedheid van dien slechten vijand, en daarmee was het geval afgedaan, terwijl het weken en maanden lang in de pers der geheele wereld de ronde had moeten doen. In zulke termen verdedigt het blad zijn eindconclusie „Voor den dag met de tegen-lijst 1 Roept het, totdat de werkloos biijvenden (de regeering) de ooren toeteren 1" Men zou van oordeel kunnen zijn, dat dit niet de beste manier is om bij onbevooroordeelden sympathie voor dezen eisch te wekken. EEN INTERVIEW MET LUDENDORFF. De Duitsche bladen geven een inter view weer, dat de vertegenwoordiger van de Amerikaansche Hearstj-pers, ba- V0n Horst met gened ldLln naar"1 ''aanleiden j lu" voor den tegenwl f„zaken. Op grond val l Duitschland de \v| !5rt en op dien grond hl |reen vrede kunnen vel lor zijn eer onaangetaJ j moest zelf maar beod het den gewe dvredl m 14 punten, liad d(J leid echter he't' Amerf 1'steeds verplicht, f* te houden, waar! En eigen idee in den lokken: recht en gej Kost" teekent hierbij aa Schouwingen van Ludend T geheele Amerikaanscl lemming zijn weergegeJ Seiijks een enkel orgaan! Eekenis in ant.-IJ Keft besproken, waai t Enchisie meent te moet! overtuiging in Atneril loordringt, dat Amer.lf 1;„ de 14 punten vert Kjfschland heeft geplet] f fen BELGISCHE PRI 1 HONGAARSCHENl Volgens de „Soir" [dichte kringen te LoiJ lat in verband met het! IpLomatie en den terugl [irgers invloediijke pel tirije er over denken! citen van den troon I [oen op de Belgischel tveede zoon van den II Icn, prins Charles, dicl zou beschouwd 4 'nstig candidaat, geziil eit van het Belgische P [tankrijk en Engeland.L indidatuur mocht wol jkt, zou de ionge BeljJ L' ten Hongaarsche f Jen n/itvangen en veil ionten gemaakt met In de zeden van het ij geroepen zou'ziin tel In afwachting daartP :gcnt en een regei [ongaatsche aangelegii ziden. ENGELSCH CREDïl DUITSCHLe| Naar de „Berliner ■rneemt, zou men van I in plan zijn, reeds inl mist aanzienlijke fir| eitningen aan Duit| aan. Dit besluit van lar de „Telegraphen Ll| n toe te schrijven ai p\ bet in Engeland I zpkelijk acht, een tcgenl In tegen de steeds st# [che vastzetting va( .jitschland en wil luitschland geheel in ivloedsfeer van Ameril VREDE MET Rij [De „Morning Post'j lofclartikel lOndansk alle logenstl Jven wij onze mede<! Issche'n tngelaijd en Tig wordt onderhandel Iwwaarden. De ondetl In den eenen kant I lpin en aan den anden van O'Grady. De or ibben plaats te Kopen! lamste moeilijkheid T zijn over de deniob J'xle leger, welke een (lie voorwaarden is. 1 j thans opgelost de |u beloofd, le zullen voorwaarde, dat In de grens van sovjt 1 Entente wordt gew; [zijn andere voorwar pben betrekking ot Élke aan sommige kaj Bte-landen verleend Int de commissarissei 1 den staf breken ov: I bereid om Russisch I economische voorde i aan den hoogstbiec I liitti zich bij de oi F gesloten ma Ketting is, naar verl jni Zij weet iets v; laukrijk en verlang pvc. Maar Duitsch! ('zaak is van revol Jtlen onderhandelt KWing, door middel fiwoordiger Kopp,- en |k het voorwendsel g verhandelingen aüc then op een ruil v Indoende wordt Eur |de niet een regeerim fpenbaar heeft verki te zijn Europa te Op de veemark l't zich een stier losg |de in dolle vaart ov Iks den Goudschen R ■straat, de Spiegel foswijltschenweg en d f'at Hier drong d fdstaande deur per daar de trap op, Lverwege af en vernie fien de deur. Het clt

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2