Stads» en Provincieoieuws INGEZONDEN STUKKEN Blaas- en Nierziekte. buit gedurende de oorlogsjaren als crisis- kosten werden aangemerkt en door middel van geldleening op korten ter mijn gedekt. Deze gedragslijn kan met ingang van 1920 niet meer worden gevolgd, zoodat de uitgaven voor schoolvoeding en -kleeding uit de gewone middelen moeten worden bestreden. Wij stellen U voor aan de bovenuit- eengezette regeling der beschikbaar stelling van klompen en de verstrek king van voeding aan de schoolgaande kinderen uwe goedkeuring te willen hechten. Door de leden uwer vergadering, de hèeren F. L. Hensel, J. E. C. Haast, L. P. van Oorschot en j. de Meij is het voorstel gedaan, om voortaan geduren de de kermis den verkoop van alie al coholhoudende dranken in de gemeente Vlissingen te verbieden. Dit voorstel is van zeer ruime srreK- king, daar het in de eerste plaats geen onderscheid maakt tusschen den ver koop voor gebruik ter plaatse van ver koop, als voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop (slijten). In de tweede plaats spreekt het voorstel van ,,alle alcoholhoudende dranken", waaronder kan worden ver staan sterke drank en alcoholhou dende drank andere dan sterke drank (bier, wijn enz.) Ten slotte wordt in het voorstel geen onderscheid gemaakt in welke locali- teiten de verkoop plaats vindt, zoodat elke verkoop van sterke drank, bier, wijn enz. gedurende de kermisdagen verboden zou zijn, waar deze ook zou plaats hebben, bijv. in winkels, soci- reiten, in hotels aan logeergasten en dergelijke. Nu heeft de regeering, blijkens een beslissing van recenten datum, ten aanzien van de wetgevende oevoep- heid van den gemeenteraad op net ter rein van de Drankwet weliswaar een zeer ruim standpunt ingenomen doc.i het zou nog de vraag zijn, of Gedep. Staten, die'in eerste instantie net toe zicht uitoefenen op de strafverorde ningen der gemeente, met een verbods bepaling, zooals de voorstellers dm wenschen, wel zouden instemmen. Ons college heeft bij de beoordeeltn0 van het voorstel der genoemde raads leden de algemeene belangen onzer ge meente voor öogen gehouden. Reeds bij de beantwoording van het verslag der afdeelingen voor de ge- meentebegrooting, gaven wij als onze zienswijze te kennen, dat hel onjuist zou zijn om bij het keimisvpmaak he o-ebruik van alcoholhoudende dranken fe verbieden, welke bij dergelijke fees telijke gelegenheden algemeen worden Het komt ops voor, dat het gevolg van den gewenschten maatregel zou ziin dat vele niensehen, met het pog op de kermis, wel zouden zorgen ster ken drank of.bier in huis te hebben, hetgeen aanleiding geeft tot het g bruik van een grootere hoeveelheid, dan die welke men anders in een cafe tegen hoogeren prijs zou k°°Pe"- h_ Het erootste bezwaar, dai vvi| een ter hebben tegen hei meergenoemde voorstel, is voor Vlissingen van meer- deZoobalseu"fve,;gadering. bekend is, vertier bij de badplaats het grootst'S en er met het oog op de aanwezigheid der badgasten concerten en siriikriiu ztek in verschillende inrichtingen worden gegeven. In de hotels vertoeven dan ve e vreemdelingen voor hun Sjoege hun verblijf op allerlei wijze trachten te veraangenamen. Nu behoeft het toch verdei geen be toog dat een verbod voor den verkoop van sterken drank en alcoholhouden der drank gedurende de kermisweeh een grooinadeel voor Vlissingen zou ziin en geenszins bevorderlijk zou j nan het vreemdelingen-bezoek, on danks onze vele pogingen om de bad plaats zoo aantrekkelijk mogelijk m Daarbij komt nog het voor de ge meente fïnancieele nadeel, daL0„e «sfaanolsatscn voor oen zgn. >1-- Ss" veel minder zullen opbrengen, daar ook in vele tenten (caroussels, beignetskramen enz.) wijn en bier ve - 1 «mrHt heteeen een bron van in komsten voor den houder der tent op- 'e Onder overlegging van een verzoek- schrift van' de afdeeling Vli^ingen van den Nederlandschen Bond van huis- restauranthouders en slijters 01. niet op het voorstel van de bovenge noemde raadsleden in te gaan, hebben wii de eer uw vergadering te advisee ren niet tot aanneming van het voorstel te besluiten. De N V „Fijnwerk" alhier verzoekt van de gemeente ondershands in huur ie monen ontvangen een barak staande op het terrein aan de Brouwenaar- straat, kadastraal bekend gemeente Vlissingen Sectie A no. 2144 (ged-)- Zij is bereid hiervoor een huurprijs van f 400 per jaar te betalen. Bedoelde barak werd bij uw besluit d d 24 Mei 1919, no. 4, aangekocht van het Regeeringscomite tot behartiging van de Belgische vlu?htelmgerin*fJ ml singen, met bestemming om daarin hj zijn de barak langer onverhuurd ie ia- ten. f -E™ ko°Psom heeft met de kosten 3320 bedragen. De geboden huursom is dan ook alleszins billijk te achten terwijl het niet te voorzien is dat bij openbare verhuring een hooger bedra" zal kunnen worden bedongen. Wij hebben ons voorgesteld de huur aan te gaa'n voor den tijd van één jaar te rekenen met ingang van 16 Februari 1920, terwijl de huur na afloop telkens met een jaar wordt veriengd, behou dens het wederzijdseh renin van op- zegging 2 maanden voor den afioop der huur. Daar de barak voor een klein gedeel te is geplaatst op grond, bestemd voor den bouw eener Rijks Hoogere Burger school, achten wij het gewenscht een bepaling op te nemen dat eventueeie verkleining in verband hiermede door en voor rekening Van de huurster zal moeten geschieden. De Commissie voor het Grondbedrijf heeft een gewijzigde begrooting voor den dienst 1919 ingediend, zulks in verband met de ingrijpende wijzigingen welke te dien opzichte in 1919 hebben plaats gevonden. Bedoelde begrooting, weike wij hier bij overleggen, is door ons nagezien en in orde bevonden, weshalve wij de eer hebben uwe vergadering voor te stellen haar vast te stellen zooals zij door de Commissie is aangeboden. Wij hebben reeds maatregelen geno men ten einde te trachten het naaeeilg saldo der begrooting van buitengewone inkomsten en uitgaven thans onder artikel 3 der inkomsten uitgetrokken op een bedrag van 105,990.191,, door leeningsgeld te dekken. Blijkens artikel 3 der uitgaven dier begrooting is het bedrag dat wegens rente en aflossing aan de gemeente zal worden ïerugbetaaid, met 2.710.33 verhoogd, welke som ten goede komt aan de gewone inkomsten der gemeen terekening, dienst 1919. i en slotte merken wij op dat onder genoemde uitgaven een nieuw artikel 4 „Uitkeering aan het Reservefonds" is ingesteld. Het hierop uitgetrokken bedrag ad 17133.10 is he't verschil tusschen de opbrengst van verkochten grond en de getaxeerde waarde, waar voor die is ingebracht. •t5 3ij de behandeling van ons voorste! tot herziening van de regeling betref fende den duurtebijsiag aan de in ge meentedienst zijnde ambtenaren, die gepensionneerd of op wachtgeld ge steld waren en aan de weduwen en weezen van oud-gemeentenaren, a's- mede aan hen, die in het genot zijn van een jaarlijksche toelage uit de ge meentekas, werden door verschillende ieder, in uwe vergadering van 30 Janu ari j!.| denkbeelden van verder strek kende er\ van minder ver strekkende beteekenis geopperd. Wij namen toen ons voorste! terug, onder de belofte deze aangelegenheid nader onder de oogen te zien en daar/ia opnieuw ter tafel uwer vergadering te brengen. inmiddels bereikte ons een Provin ciaal Blad, d.d. 6 Februari ji., no. 8, waarin o.m. voorkomt een regeling der verhooging van de pensioenen en wachtgelden der provinciale ambtena ren en bedienden. Bij nauwkeurige beschouwing van die regeling kwam het ons wenscheüjk voor hei systeem daarvan te bezigen voor de bovenvermelde bijsiagregeüng voor de oud-gemeente-ambtenaren en hunne weduwen en weezen. In verband daarmede hebben wij de eer U de volgende bijslagregeling voor te stellen, weike geacht kan worden op 1 Januari 1920 te zijn ingegaan. Artikel 1. Voor de toepassing dezer regelen worden de personen onder scheiden in twee groepen Tot groep A be'nooren 1. gehuwden 2. weduwnaars, weduwen en ge scheiden echtgenooten, die een of meer kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar te hunnen laste hebben. De overige personen behooren tot groep B. Art. 2. De bijslag op de pensioenen, wachtgelden en toelagen van hen, die tot groep A behooren, bedraagt voor pensioenen, vrachtgelden en toelagen van 800 of minder 40 van meer dan 800 tot en met 1600 40 voor de eerste 800 en 30 voor de tweede 800 of gdeeelte daarvan van meer aan 1600 tot en met 2400. 40 voor de eerste 800, 30 voor de tweede 800 en 20 voor de derde 800 of gedeelte daarvan. Pensioenen, wachtgelden en toelagen van meer dan 2400 komen niet voor bijslag in aanmerking. Art. 3. De bijslag op de pensioenen, wachtgelden en toelagen van hen, die tot groep B behooren, bedraagt voor pensioenen, wachtgelden en toelagen van f 500 of minder 40 van 500 tot en met 1000 40 voor de eerste 500 en 30 voor de tweede 500 of gedeelte daarvan. Pensioenen, wachtgelden en toelagen van meer dan 1000 komen niet voor bijslag in aanmerking. Wij zouden het ongerijmd achten in dien een minimum bedrag van den bij slag werd vastgesteld en wel met het oog op eenig bestaande, geringe, pen sioenen en toelagen. Voorts kunnen de bijslagen tot we deropzegging worden verleend, met dien verstande, dat de noodzakelijk heid van de toekenning van deti bijslag jaarlijks bij de gemeentebegrooting moet worden overwogen. Ten aanzien van pensioenen, toela gen of wachtgelden, welke na 1 Janu ari 1920 worden verleend en toegekend zijn, hetzij geheel of gedeeltelijk, op de verhoogde salarissen na genoemden datum, zai het bedrag van den bijslag afzonderlijk worden beoordeeld en be paald. VLISSINGEN, 24 FEBRUARI. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF WOENSDAG 25 FEBRUARI Rijkssuikerkaart. De minister van landbouw, nijver heid en handel maakt bekend, dat in het tijdvak van baandag 23 tot en met Zondag 29 dezer geldig zullen zijn de bons nos. 20 en 21 van de rijkssuiker kaart. Het conflict in de bouwvakken. De afdeeling Vlissingen van den Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond hield gis terenavond een ledenvergadering ter bespreking van het conflict in de bouw vakken. De leden van de R. Katli. bouwarbeiders-organisatie, die met het conflict in betrekking staan, waren hierbij tegenwoordig. De vertegen woordiger van het hoofdbestuur be sprak der, stand van het conflict. Het antwoord van de patroons-vefeeniging „Vli'ssing's Bouwkring" werd bespro ken en men was eenparig van oordeel dat dit niet van bevredigenden aard was. Echter kon men zich niet verce- nigen met het standpunt door de Lan delijke Federatie van bouwvakarbei ders ingenomen, en werd eenparig be sloten aan den arbeid te blijven en aan de hoofdbesturen opgedragen alle po gingen in hef werk te stellen om te trachten tot overeenstemming te gera ken. Het kinderkoor ,,Jong Leven", direc teur de heer M. P. Ventevogel, geeft Vrijdag a.s., des avonds 8 uur, in de zaal van den heer Harsveid, een groote openbare uitvoering. Opgevoerd zal worden „Goudinuilfje", gecostumeerd tooneel-zangspel in 2 bedrijven, uit te voeren door het geheeie kinderkoor. Door wijlen den heer jhr. mr. A. van Reigersberg Versiuijs, te Middelburg overleden, zijn nog de volgende legaten vermaakt aan de N.V. Verpleeghuis en aan de Vereeniging tot bezoeken der armen ieder 500 aan de Provinciale bibliotheek de geheeie bibliotheek van den overledene en aan de Arrondisse- ments-rechtbank te Middelburg een bronzen beeia, voorstellende Aristides, den rechtvaardige, hem geschonken door de advocaten bij zijn aftreden ais president der rechtbank op 22 Septem ber 1909, met verzoek dit in een der zittingszalen of in de raadkamer een plaatsje 4e geven. Hedennacht is door onbekende oor zaak de landbouwschuur van een hof stede in den Westhoek te Koudekerk?, eigenaars de heeren de Klerk en Flipse, geheel afgebrand. Twee geiten kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Een zekere C. V. uit Goes, die de laatste dagen teekenen gat niet wel bij het hoofd te zijn, was Zaterdagmorgen de ouderlijke woning te Goes ontvlucht. Hij was met den trein naar Roosendaal gereisd en toen hij aldaar uitgestapt was en in de wachtkamer gekomen was, bleek hij volslagen krankzinnig. De politie heeft hem in bewaring ge nomen en nadat de noodige formalitei ten in orde gemaakt waren, is hij onder geleide van de politie naar liet krank zinnigengesticht „Voorburg" vervoerd. De krankzinnige verzette zich bij zijn overbrenging hevig. KERK- EN SCHOOLN'EUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kat- tendijke ds. J. Wiliemse Hzn. te Ouden bosch. Aangenomen het beroep te Nigte- vecht door ds. J. F. Lijsen te Kortgenc. Geref. Kerken. Bedankt voor het be roep te Meliskerke ds. G. Doekes te Nieuwdorp. Geref. Gein. Bedankt voor het be roep te Middelburg ds. A. Verhagen te Dirkstand. RECHTSZAKEN. De moord te St. Oedenrode. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in de moord zaak te St. Oedenrode. Het hof veroor deelde B. en L. tót een gevangenisstraf van 15 jaar, met bevestiging van het vonnis van de rechtbank en v. d. W. wegens medeplichtigheid aan diefstal en heling tot 8 iaar gevangenisstraf met vernietiging van het vonnis van de rechtbank. MARINE EN LEGER. De luitenant ter zee 2e klasse L. C. baron van der Feltz is hier geplaatst aan boord van Hr. Ms. instructieschip „Schorpioen". Buiten verantwoordelijkheid der redactie De coDle woidt niet teruggegeven HET DROOGLEGGEN VAN DE KERMIS, De heer Staalman kondigt zijn artikel aan met het opschrift „Het droogleg gen van de kermis in strijd met de wet." Wij mochten dus verwachten, dat de heer Staalman ons dat in zijn artikel zou duidelik maken en bewijzen. Is dat nu werkelik gelukt Heeft de heer Staalman nu glashelder aange toond het onwettige van een maatregel als net droogleggen van de kermis Wij ontkennen dat ten sterkste. Noch zijn drie aangehaalde artikelen uit de Drankwet, noch zijn aanhaling van het geen bij de behandeling van de wet in 1904 door de Minister van Binnen- landsche Zaken en de voorzitter van de kommissie van rapporteurs omtrent al. 3 van art. 7 der Drankwet is gezegd, zijn bewijzen voor zijn stelling, dat droogleggen van de kermis iets onwet tigs zou zijn. Deze zaken raken de kwestie niet, en de aanhaling van de Minister van Bin- nenlandsche Zaken stelt zelfs buiten twijfel de bevoegdheid van de Gemeen tewet, om te handelen overeenkomstig al. 3 van art. 7 der Drankwet. Aan die bevoegdheid kan niet getwijfeld wor den. Dit is bovendien nog uitgemaakt door de Hoge Raad 'oij arrest van 5 Febr-, 1912, W. v. h. R. no. 9295, waar in hij overwoog „De bepaling van art. 7 no. 3 der Drank wet heeft niet ten doel, aan de Gemeente raad een bevoegdheid toe te kennen, doch alleen om er tegen te waken, dal over de bevoegdheid van het Gemeentebestuur twijfel zou kunnen bestaan." Eigenlik twijfelt de heer Staalman dan ook niet aan de bevoegdheid van de Gemeenteraad, om krachtens art. 7 al. 3 en 4 van de Drankwet verordenin gen op de sluitingsuren en dagen vast te stellen. Het bezwaar van niet wettig zijn, geopperd door de heer Staalman, betreft dan ook eigenlik maar de uit voering van een tapverbod. De praktijk kent al zooveel van deze verordeningen, ook die een tapverbod inhouden, dat twijfel daaromtrent echter niet meer mogelik is. En dat deze ver ordeningen er zouden kunnen komen door de groote gebrekkigheid onzer ad ministratieve rechtspraak, moet ik ook beslist ontkennen. De Kroon en de Hoge Raad zijn meermalen in de gelegenheid geweest, om te oordelen over de al of niet be voegdheid var. de Raad, om verordenin gen op sluitingsuren en dagen vast te stellen. Een paar voorbeelden 6 Mrt. 1918 stelde de Gemeenteraad van Midwolda de volgende verordening vast Alle vergunningslokalen in de gemeente moeten gesloten zijn .- a. des Zondags van 6 tot 12 uur 's morgens en vanaf 3 uur na de middag, b. des Za terdags vanaf des middags 12 uur, c. de overige dagen vanaf 8 uur des avonds. De Burgemeester is bevoegd ontheffing van die bepaling te ver lenen onder uitdrukkelike voorwaarde, dat gedurende genoemde tijden geen sterke dranken mogen worden ver kocht. Dit laatste heeft de bedoeling, om inrichtingen van maatschappeiik verkeer langer open re doen zijn, echter onder deze voorwaarde, dat geen drank verkocht mag worden een tapverbod dus. Volgens Ged. Staten van Groningen was bovenstaand artikel in strijd met art. 150 der Gemeentewei. De voorstel lers lieten het er evenwel niet bij zit ten. Gewezen werd op Overijsel, waar Ged. Staten een dergelijke bepaling wel goedkeurden. De Raad besloot de ver ordening te handhaven. De Kroon deed uitspraak en deelde de bezwaren van Ged. Staten niet. (Enkrateia, 11e jaar gang, le aflevering, blz. 21). 12 Mrt. 1918 wijzigde de Gemeente raad van Leeuwarden, de verordening op de sluitingsuren en bepaaide o.a., dat tapperijen en kroegen tussen 's avonds 8 uur en 's morgens 8 uur ge sloten moeten zijn. Een vergunning houder, die 13 Augs. 1918 na 8 uur nog tapte, werd 7 Okt. 1918 veroordeeld. In zijn op dit vonnis betrekking heb bend arrest van 6 Jan. 1919 (W. v. h. R. no. 10380) overwoog de Hoge Raad o.a. .„dat art. 7, 1. 3o der Drankwet, onverkort latende de bevoegdheid tot verordenen, die de gemeentelijke wetgever aan art. 135 der Gemeentewet ontleent, de Gemeenteraad in het algemeen bevoegd verklaart, om voor lokaliteiten, voor liet publiek toegankelik, waarvoor vergunning is verleend, het slui tingsuur te bepalen, zonder dat bij dit of bij enig artikel der Drankwet die bevoegd heid wordt beperkt of aan regelen gebon den." En nu nog een arrest van 18 Des. 1916, dat betrekking heeft op een over treding van de verordening te' Venlo, die bepaalde, dat van middernachtjot 10 uur 's morgens geen sterke drank verkocht mocht worden in vergunnings- lokaliteiten een tapverbod dus. Hierbij overwoog de Hoge Raad o.a., dat uit de aanhef van het eerste lid van art. 7 i Dr. W.) luidende „Bij plaatselike verordening kan de Ge- meepteraad, onverminderd zijn bevoegd heid krachtens art. 135 der Gemeentewet", blijkt, welke opvatting door de geschiede nis der Drankwet wordt bevestigd, dat ce wetgever, door onder nummers 3 en 4 van bedoeld lid aan de Raad de bevoegdheid toe te kennen de daar omschreven sluiting te bevelen, geenszins heeft willen beperken, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Moeilijke, pijnlijke en gedurige Urine- loozing worden spoedig genezen door do SANTALPILtEN van Dr. ROBERT, Prijs per flacon 1.20. Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Drogistwin kels. Te Vlissingen verkrijgbaar bii A. C. BEN1EST. diens bevoegdheid, om nader regelend op 1 te treden dat, waar een bepaling als de gewraakte de openbare orde in de gemeente Venio betreft, de Gemeenteraad door het vaststel len daarvan de hem bij art. 135 der Ge meentewet gestelde grenzen niet heefi overschreden dat die bepaling ook niet in strijd is me', enige wetsbepaling en meer bizonder de requirant aan de hem krachtens de Drank wet verleende vergunning generlei recht ontleent, waarmede de bestreden bepaling onverenigbaar zou zijn." Zodat én de Kroon èn de Hoge Raad erkennen de bevoegdheid van de Ge meentebesturen, om regelend op te tre den wat betreft de, uren en dagen, waarop in vergunningslokaliteiten deze drank verkocht mag worden. Ten slotte nog enkele besluiten rap de jongste tijd 26 Juni 1919 stelde de Gemeenterad van Nijmegen een verordening vast, waarbij gedurende de kermistijd de ver koop van sterke drank in het klein werd verboden. De Raad van Enkhuizen besloot de verkoop van alcoholhoudende .dranken te verbieden op kermisdagen na 11 en op alle Zondagen na 12 uur voormid dags. De Raad van Den Helder besloot de kermis droog te leggen. Dit zijn dus besluiten met betrekking tot den droge kermis. Nu nog een paar andere voorbeelden van een tapverbod. In Hedcl kan' in het belang der open bare orde voor een bepaalde tijd het tappen of de verkoop van sterke drank in vergunningslokaliteiten verboden worden. In Veendam verbod van verkoop van sterke drank des Zaterdagsmiddags en des Zondags. /c De Raad van Achtkxtrspelen (Fr.) besloot een tapverbod uit te vaardigen voor Zon- en feestdagen, marktdagen, bii uitvoeringen en bij alle gelegenheid, waarbij toestemming van de burgemees ter wordt gevraagd., In Den Haag trad in werking een wij ziging van de Alg. Politieverordening, waarbij het houders van vergunningen verboden is, op Kristelike feestdagen, de dagen waarop de verjaaidagen van het Koninklike Huis worden gevierd, en de dag der opening van de zitting' der Staten-Generaal na 's middags 12 uur de vergunningen open te hebben. De burgemeester kan van deze ontheffing vrijstelling verlenen, onder voorwaarde, dat de vergunninghouder zicli verbindt, gedurende de tijd van sluiting geen sterke drank te verstrekken. Zouden deze dingen nu kunnen ge schieden, als ze onwettig waren im mers geen sprake van. Het drankkapi- taa! is te machtig, dan dat het zo iets .zou toelaten, als er ook maar een schijn van onwettigheid te bespeuren was. Nogmaals, de Raad onzer gemeente zij ten opzichte van de wettigheid van liet ie nemen besluit volkomen gerus. en neme, als hem het voorstel van de heren Hensel c.s. te ver gaat, een be sluit gelijk aan dat van Nijmegen, b.\. in deze vorm Het is verboden in een voor liet p bliek toegankelike lokaliteit, waar een vergunning voor de verkoop sterke drank in het klein is veTlee"^ sterke drank te verstrekken, toe te d - nen of in een voorwerp, dat minder da drie deciliter inhoud heeft, aanwezig te hebben, vanaf de Zondag, voorafgaan de aan de 3e Maandag in Jülie tot de Maandag volgende op voornoemde Maandag. Maar daarnaast eise men dan van el ke vergunninghouder een schriftelike verklaring, dat hij geen sterke drank zal schenken, aanbieden of verkopen, en men zette hier kracht achter, door k besluiten, dat bij overtreding de zaak gesloten moet worden tot na afloop van de kermis. BAARE Sekr. V. D. K. DE STAKING VAN HAVENARBEIDERS EN ZEELIEDEN- De „Nederlander" vraagt of in de staking in >het havenbedrijf nog steecs bemiddeling niet mogelijk is Het biad meent, dat de werkgevers op bemiddeling op dit oogenblik geen pn]S stellen, omdat zij het uitvechten van den strijd in huil belang achten. Mogelijk u dat in hun belang. Maar boven het be- lan" van werkgevers en werknemer beide staat hel belang van het heete volk, dat binnenkort de dupe zal wo den van dezen economischen strijd Ook „het Volk" dringt op bemidde ling aan en wel bij de regeering. Het hoofdbestuur van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportal to ders spreekt ten stelligste tegen dat d^ christelijke arbeiders, tegen het ad in en bloc zich van werken hebben ont- h°Het bestuur stelt er prijs op te klaren, dat zijn leden-havenarbe behoudens een enkele uitzondering, hebber om ?.a dit h het o de hoofd hod dat r verkeert] hal voering parool, maar dat ken door nti de schandelijke kers. Het' van op d niet alleen, gevaar ver werk gingen, wen en kindere Naar aanleidi te Ierseke door gen voor het ha geworven, heb' van de transp een bezoek geb hebben een verf aangeworven v Het bleek, d_ keioosheid ondel visschers hen eil aan te melden. I bestuurders heb| varen. Van Ben Tilli meene dok- en salie in Engelar Bond een schi wordt met alle sche staking te zelfde wijze als transportfederat Het bestuur deelde aan „he zich na alsnog de stakers berei te Rotterdam ae ten voor Weer De Federatie kort in een sprake te brenge| sing nemen. In een gister ring van de Zuid is definitie de haven van Mi leggen. De Steenkole heeft sedert Zati gelegd, omdat aan het werk gel danig gemolestel hun werkvolk nl worden, dat zij n| De bestelling gevoerde goeder| tot dusverre v Röpke, volgens neming heelt ecl actie in het tri het bestellen gei blijven dus aan Naar aanleidin ^zendstations ord< deren voor Rot aan te nemen, vergezeld gaat v den geadresseerc de goederen zal zelf voor den ver zal zorgen. EEN NIEUWE Naar de Beril van de „Westphal verneemt, zal dil daags aan de El de kwestie der oil toekomen, waaróp de Duitsciie regl van materiaal vol mjsvoering tegel personen tegemoel DE DUITS De Londenschel hoofdartikel aan sailles en zegt ol reeds aan 't vert® bodig om nog te ziging" het verdi| bepalingen zijn Hoe aangenaam L minder aangenaaif het is gebeurd, iedere vergoeding I gen." L Het biad geeft lil van de gebeurtenis ge werpt het plan f zijn generaals te ïranschen keuren itidt er zich op Europa en in zee schen verzetten zil verandert van meerT zer en zijn general leuren de verandcJ takje over. 4. Zijl zienswijze te veranl de, dat hij óók vefc van de Turken. 5. de keizer zou wordt het touw wa I de sultan veilig aar| DE BOLSJEWIKI SLUI1 ln een interview,! aan de „New-Yori van melding wo Daily News", he dat de bolsjewisten sluiten, op voorwaa zelfs de meest imp hsten daartegen n inbrengen. Hij is de sovjet-regeering keert door militaira omver geworpen, el handelsvoorstellen 4

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2