KoninklijJ PjÖHGFjN1 loor eiqen kracht DINSDAG 24 FEBRUARI. IS JE No 46 «Se 1920 ISËENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON u toom-Cheralsche [iherijan Verve 'OLHARDINd LISSINGEN. TE en BESTE A[)Rf<J nieuwste inrichting VJ n en verven. r: - EUERMAN, sing,n| IVVSTOFFENHA^DÈTf, TEENHOUWERIJ M. D de Putter >!N o EN - GOEs ding Steenhouwerij inrichting tot hef»., vaardigen van nenien en Grsk\% Ispeiijke afwerklnj SiJlijke prijzen. en afbeeldingen woijj age verstrekt WAALSTRAAT 14-lf] Eadres Postbus II Aanbevelend, Mt. VAN RIET Directeur. inschrij en gteeij i s de rivier De Zoom. i E N OP ZOOM O er?, opgedane IrSSCHEN, tioveejpoflen gen enz., worden op| gratis verstrekt bij on-| rnden, ASSELBERG5 Co 1 oi" po ra al der Marin-I ZIT-SLAAPKAMER. lett. J. S., a/b Hr. Ml restaanvrjugft kc atst worden bij „Eigen] 1 Schoenmagaziin. ion. a een nette ceijuffrouNN NIEST, Lepelstraat. ;d een 'iist bod 6 lelgische Loodsensocie- 3* voor de morgenuren. CORNs. HENNING, Badhuisstraat 63. Stoomvaart VUSS11NGSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS v-n i4 regels ƒ1.— voor iedere I „.I meer 24 centbij abonnement spe- I dale prijzen. Reclames 4S cent per regel ffienstaanbiedingen en d^nstaanvragen 1 van 1—5 regels 50 cent iedere reg meer I 12 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 1—6 regels: ƒ1.55, Iedere regel meer 24 cent ABONNEMENTS PRIJS I v„or Vlissingen en gemeenten op Wal keren f2— per drie maanden. Franco Hnor hét geheele rijk: ƒ2.30. Week-abon- nementen I 15 cent Afzonderlijke nummers j cent HINDERWET. Burg en Weth. van Vlissingen, gelet op [_rt 8 der Hinderwet, brengen ter open- I hare kennis, dat bij hun besluit van 23 Fe- Ibruari 1Ö20 aan G. LEMM1NK, aannemer J alhier vergunning is verleend tot opnch- Iting van eene tijdelijke werkplaats voor I het" bewerken van hout, waarin zal wor- Iden geplaatst een electro-motor van 7J§ IP K in het perceel, kadastraal bekend 1 veni'eente Vlissingen sectie C no. 1489, I 'plaatselijk gemerkt Prins Hendrikweg. Vlissingen, 23 Februari 1920. Burg en Weth. voornoemd, s' VAN WOF.LDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De uitlevering van den ex-keizer. Naar de Parijsche correspondent van hef „Hbl." seint, staat volgens de „Éclair", de Nederlandsche regeering nog altijd perplex van de tweede kei- zernota. Men voelt daar aan 't Hof dat er onweer aan de lucht is en daar men weet, dat de mcening van de impor teurs gericht is tegen een conflict met Frankrijk en Engeland, begint men de door de regeering aangenomen houding I te betreuren. De organen van reeders en de groote koloniale maatschappijen 1 merken op, dat Nederland alles te ver- [liezen heeft, indien het de Entente prik- Ikelt. De Indische bezittingen zijn. naar ldie organen beweren, een verleidelijk ■bezit en Frankrijk en Engeland zijn zoo ■bijzonder correct tegenover ons ge- ïweest, terwijl zij en België toch hon derd redenen hadden om ons onze vriendelijkheid tegenover Duitschiand ïte verwijten. Toegevend aan deze inge- fvingen van de openbare meening, zou ■onze regeering besloten hebben, den |ex-keizer naar Curagao te aeporteeren. ■Nederland zou bovendien de Entente fuitnoodigen aan den Raad van den [Volkenbond voor te stellen een inter- Inationale garde te vormen voor de be- |waking van den geïnterneerde. De berichtgever van het ,,Hbkl." ■voegt er aan toe, dat indien dit alles ■niet geheel uit den Franschen duim is ■gezogen, en dergelijke waanzin inder- ïdaad in een Neüerlandsch blad heeft lgestaan, dan ziet men het effect ervan, Iwaardoor het door onze regeering doen Ivan voorstellen, onmogelijk zou kur,- Tpon worden gemaakt, op grond van de Interpretatie, die een deel van het bui len/and er thans aan zou geven.. voor halve, dagen. Bellamypark 34. w THEUNISSEN, Op-I lagt tegen Maart ees| mend iCMEISJE, ien ifj jaar. Zich as 's avonds na 7 uur. Knoeierijen met regeer'mgsbrood- grondstoffen. Als gevolg van plaats gehad hebben- pi e öngeoorloofden verkoop van regee- ringsmee! door bakkers, is een aantal bakkers .en regeeringsmolenaars door ,.den directeur van het rijksbureau voor praan en meel uitgesloten van hei Betrekken van regeerings-grondstoffen loor de brood- en meellbereiding. F>) Roman van H. ABT. gen, Mi d de lburg Rotterdam. Tliss. Y. Blid. fW. Mr. T.m, y.e. mr Ml. ni 7 li 18 nat '7 1 li 12 mr passagie'sdienst. tien te bekomen: lam: NV Transport es ndern.v.h ErvenG.VOS: lburg: B EENHOORN; Ai. VAN OOSfERHOUT cht: Gebrs. BUITEN- Dat is geen leven. En ik wil levert, ifen wil ik. Maar, Army, jammerde de moeder [n drukte de handen tegen het voor- 'wifd. ik kan het immers niet veran- [eren. Ik weet niet, of li het niet zoudt unnen veranderen, mama. in elk geva! Egon het kunnen doen. Inplaats an altijd op uw zak te leven, zoodat 'ij nauwelijks het allernoodigste kun- :n bekomen, moest hij liever een rijke rouw zoeken. De dochter van een andelsraad of zoo iets. Weer zuchtte haar moeder. Alsof at altijd zoo gemakkelijk gaat En an bij Egon's fijn besnaard gemoed zoo heelemaal zonder liefde Liefde Spottend lachten de lnge lippen. Wees niet zoo royaal, lama, dat kunnen menschen als wij ps niet veroorloven. 4.77 Armgard De generaalsweduwe W'lde verontwaardigd losbarsten, maar een blik op het gelaat van haar doch- rer deed haar de verwijtende woorden ■eer inslikken en terwijl ze zich nog en van de dunne schijfjes van het op warmde schapenvTe.esch op haar f Vice-admiraal Engelbrecht. Tengevolge van een ongeval, waar door hij, op de Koninginnegracht te 's Gravenhage, onder een tramrijtuig geraakte, is Zondag, dp 77-jarigén leef tijd, overleden d& gepensionneerde vice-admiraal F. K. Engelbrecht, die in 1902 na een ruim veertigjarige uffi- ciersloopbaan bij de Nederlandsche marine, den zeedienst met pensioen verliet. De crematie van het stoffelijk overschot zal Vrijdag a.s. te Driehuizen plaats hebben. Een rede van mr. Troelstra. Op een feestvergadering der Ned. Vereeniging van spoor- en tramweg personeel te Amsterdam heeft Zondag mr. Troelstra voor een overgroot aan tal leden van deze vereeniging het woord gevoerd. De havenarbeidersstaking wordt, aldus mr. Troelstra, dienstbaar ge maakt door een paar leiders van een bijna niet bestaande politieke partij in ons land, om den boel aan het rollen te brengen, om daarna in troebel water te kunnen visschen. Moge het spoor wegpersoneel niet verder gaan, dan door dezen strijd noodzakelijk is. Moge de directies van de spoorwe gen oppassen, door te voorkomen, dat onnoodige bevelen het conflict uitbrei den tot het spoorwegpersoneel. Dat dit personeel er voor zorge, in dezen strijd niet ontijdig betrokken te wor den, noodlottige gevolgen als in 1903 te voorkomen. Tusschen 1903 en 1920 is een verschil. Toen overviel men ons. Toen wilde men onrecht aan ons be gaan. Toen werden wij gedwongen tot verweer. De strijd, zooals thans, door syndi calisten en communisten opgezet, is geen verweer, maar een aanval op den geheelen kapitalistischen staat en stelsel. „Hij" en „ik". In de „Vrijzinnig-Democraat" komt het volgend historisch schetsje voor „Wij wonen allebei in Amsterdam. Hij woont 2 hoog,, ik 3 hoog. Hij is timmermansknecht en verdient 45 gul den per week, ik ben commies in 's rijks dienst er, verdien 2500 per jaar of nog geen 50 per week. Van zijn loon gaat niets af, van het mijne 5 gul den per week voor pensioenstorting. Hij verwoont 26 per maand en ik 24. Hij houdt een kostganger en ik kan dat niet doen. Hij heeft twee schoolgaande kinderen, ik heb er ook twee. Hij betaalt twintig gulden school geld per jaar. ik honderd. Hij betaalt 100 gulden aan belasting, ik 250. Hij betaalt 1 per week aan contri butie, ik betaal meer aan tijdschriften en betaal ook contributiën. Hij heeft bij ziekten den dokter van een ziekenfonds, en ik word in zoo'n fonds niet opgenomen, omdat ik te veel verdien en betaal dus 1.50 per visite. Hij rijdt 's morgens per tram voor 6 cent naar zijn werk en 's avonds voor 6 cent terug. Ik moet weidra 25 cent per dag betalen, wanneer ik niet tweemaal drie kwartier wil looped. Hij kocht van de gemeente een paar Amerikaansche schoenen voor 12.50, ik zou er ook een paar willen koopen, doch ik val nog niet in de termen.om dat te mogen doen. Hij gaat eiken Zaterdagavond met zijn vrouw naar Flora, ik bep met mijn vrouw van den winter nog nergens ge weest, zelfs niet bij een volksconcert, omdat het er r.iet afkan. Laatst troffen we eikaar toevallig in een vischwinkel. bord legde, zei ze Ik zou nok liever willen, dat we een royale tafel konden hebben, zooals de Krampiners. Plotseling hield ze op en haar voor hoofd rimpelde zich. De herinnering aan haar verblijf op het landgoed van de rijke bloedverwanten, waar men sedert jaren de zomermaanden placht door te brengen, was dezen keer niet zonder eenigen bitteren bijsmaak. Ze had met oom Joachim, den eigenaar van Krampin, herhaaldelijk onaange name besprekingen gevoerd, waarbij "hïj op de meest besliste manier zijn woord had gegeven, dai hij voor den lichtzinnigen windhond Karl Egon in 't vervolg geen pfenning meer dacht te betalen, in elk geval geen speelschul den. Harde woorden waren daarbij ge vallen en allerlei speideprikken voor de moeder, aan wier verkeerde liefde voor haar zoon hij voor een goed deel diens lichtzinnigheid toeschreef. Ik moet mij dat wel door je laten zeggen, beste Joachim, had mevrouw von Röhritz, denkende aan de toelage van den Kramniner, met het gezicht van een martelares gezegd, maar het anders zoo aangename verblijf op het feudale landgoed had voor haar de bekoorlijkheid verloren, en toen haar dochter er op aandrong, dat men veeï vroeger dan men eigenlijk van plan was, naar Berlijn terug zou keeren, had ze zonder veei tegenstribbelen toe gegeven. Waarom dit plotselinge aandringen Hij nam paling mee, ilc spekbokking. Zij eten natuurboter, wij margarine. Met Sinterklaas was het bij hem feest, bij mij was het stil, ik doe daar niet meer/aan. Het volgend jaar gaat zijn oudste jongen verdienen, de mijne gaat dan over, naar ik hoop, naar de derde klas van de 5-jarige. Hij verdient nu driemaal zooveel als in 1914, ik heb er sedert siechts een kwart salaris van toen' biigekregen. Hij ik Maar laat ik maar uitscheiden, iede re vergelijking valt toch in mijn na deel uit. Moest ik nog eens beginnen, dan ging ik niet naar de R. H. B. S. en werd nooit rijksambtenaar. Verbod van drankverkoop op Zondag enz. Ged. Staten van Friesland hebben aan 't bestuur van den Frieschen bond van hotel-, café- en societeithouders in antwoord op zijn verzoek om het besluit van den raad van Utingeradeel, waarbij de yerkeop van sterken drank op Zori- en 'feestdagen is verboden! ter vernietiging voor te dragen bericht dat daarvoor geen termen zijn gevon den. Een gelijk bericht ontving ge noemd bestuur op een dergelijk ver zoek ten aanzien van de verordening van Achtkarspelen, waarbij de verkoop var, alcoholhouder.den drank op Zon dag en op marktdagen is verboden. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn de vol gende voorsteilen aan den gemeente raad gedaan Door de invoering van het kiesrecht voor vrouwen zal het aantal kiezers ongeveer verdubbeld worden, zoodat op een 10.000 tal gerekend kan wor den. Als gevolg daarvan zal het getal stemdistricten, die volgens artikel 31 der Kieswet in den regel niet meer dan 1000 kiezers mogen tellen, een be langrijke uitbreiding moeten onder gaan. in verband met de verdeeling dezer gemeente in drie kieskringen, die thans elk twee stemdistricten tellen, ligt het voor de hand elk stemdktrict te hal- veeren, om de meest gelijkmatige ver deeling te verkrijgen en waardoor ieder sfemdistrict nog eenigszins in aantal toe kan nemen, alvorens een nieuwe verdeeling noodzakelijk wordt.. Bovendien wordt het voordeel ver kregen, dat de stemdistricten voor de verkiezingen van de leden van den ge meenteraad dezelfde zullen zijn, als die voor de verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en van de Provinciale Staten. Tevens rust op uwen Raad, ingevol ge artikel 62 der Kieswet, de verplich ting tot het aanwijzen van een geschikt stemlokaal voor elk stembureau, en eveneens ingevolge artikel 33 dier wet tot hei instellen van een hoofdstem bureau voor eiken kieskring, waarvoor de thans bestaande lokalen kunnen ge handhaafd blijven. Bij dc door ons voorgestelde ver deeling zijn wij er in geslaagd, voor 10 der stemdistricten een geschikt io- I aai te vinden, dat binnen het stern- district is gelegen, terwijl voor twee stemdistricten namelijk 8 en 12 een stemlokaal kan worden aangewezen in de onmiddellijke nabijheid dier distric ten. Wij hebben derhalve de eer u voor te stellen, het ontwerp-besluit, waarbij wij ter verduidelijking hebben gevoegd var> Armgard, die toch anders zoo graag op Krampin vertoefde Was het werkelijk om de verrassende verloving van de oudste der nichten op Krampin met Kuno von Wartjensteit, die inder daad den vorigen winter Armgard heel druk het hof had gemaakt.- Maar daar geen van beiden geld had, wist zoo'n verstandig en practisch meisie als Arm gard toch hee! goed, dat dit niet anders kon-en mocht zijn dan een onschuldige flirt. Was het toch mogelijk, dat ze het ernstiger had opgevat Ze wierp een onzekeren blik op haar dochter, die daar met de armen over den rug gekruist voor haar stond en thans, den blik opvangende, weer spottend begon fe lachen, aisof zij de vraag begreep, welke in dien blik lag, Wees maar gerust, mama, alios is heel gebleven aan beide kanten. Daarover zijn wij het behoorlijk eens geworden. Kletterend vielen mes en vork uit de handen van mevrouw von Röhritz en ineens stond ze in fiere houding voor haar dochter. Wat moet dat beteekenen Jk wil toch niet hopen, dat dat Dat Kuno von Wartjenstedt mij den avond voor zijne verloving zijn keuze begrijpelijk heeft trachten te ma ken ja, zoo is het precies. Hij wist, dat mij zijn voortreffelijke smaak altijd zeer sympathiek was geweest, en daar er hem volgens zijn zeggen veel aan gelegen was, dat hij deze sympathie een kaart, waarop in roode lijnen de verdeeling in stemdistricten is aange geven, aan te nemen. -f Aan het bestuur van de afdeeling Vlissingen van den Landelijken Bond tot bestrijding van de duurte werd tot wederopzegging in gebruik afgestaan een gedeelte van de Centrale Keuken voor bergruimte. Wij meenden zulks kosteloos te moeten doen, omdat wij gaarne onze medewerking verleenden aan de verwezenlijking van hei doel der vereeniging bestrijding van de duurte. Nu de oorlog tot het verleden be hoort, verdient elke poging om het Je- ven in normale banen te leiden van overheidswege allen steun, zoodat ook pogingen van ingezetenen om prijsda ling in verschillende verbruiks-artike- len te verkrijgen, op onze medewerking kunnen rekenen zoolang zulks noodig kan worden geacht. Het algemeen belang der ingezete nen wordt daardoor gediend, zij het dan ook boven dat der winkeliers. Van een bevoordeeling eener vereeniging ten koste van de belastingbetalende winkeliers zooais het bestuur van de Vlissingsche Kruideniersvereeniging het in zijn adres noemt is in deze geen sprake. Het bestuur van de Consumenten- vereeniging geeft in een overgelegd rapport een uiteenzetting van zijn werkwijze en een omschrijving van het doel der vereeniging. Aan het slot van het schrijven merkt het bestuur op, „dat door de instelling der Consumentenvereeniging alhier niet alleen de leden, doch de geheeie bur gerij heeft kunnen profiteeren, door dat langzamerhand weer eerlijke con currentie kon worden geconstateerd." Daar de vereeniging het oogenblik nog niet gekomen acht, om den ver koop van haar artikelen te staken welk oordeel wij thans kunnen onder schrijven hebben wij de eer uwe ver gadering voor te stellen, de ingebruik- geving van een iocaliteit der Centrale Keuken kosteloos te continueeren tot wederopzeggens toe, zoodat uw Raad en ons College te allen tijde het ge bruik kan doen eindigen. Op de bovengenoemde, gronden achten wij het niet gewensc'ht, van de vereeniging voor het gebruik der Ioca liteit „een flinke vergoeding" te eischen. Na de mededeeling van uw besluit d.d, 30 Januari ji. aan de Commissie van toezicht op het lager onderwijs, ontvingen wij van haar de mededee ling, dat zij in hare vergadering van 10 Februari jl. heeft besloten met al- gemeene stemmen op één na, collectief haar verzoek om ontslag aan uwen Raad in te dienen, zulks wegens de weinig ivaardeerer.de wijze, waarop haar arbeid als zoodanig in de ge meenteraadszitting van 30 Januari jl. is beoordeeld. Voorts ontvingen wij de door alle leden geteekende aanvrage om ontslag als lid deT genoemde commissie. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat de meerderheid van uwe vergadering door de aanneming van de motieVan Hal, uiting wilde geven van mindere waardeering van den arbeid der com missie. Wij zouden dan ook gaarne zien, dat het gemeenschappelijk verzoek om ontslag door U niet werd aangenomen ais blijk, dat de Raad het werk der Commissie op prijs stelt. Waar de Raad zelfstandig de be voegdheid bezit het aantal leden der niet verloor, trachtte hij mij duidelijk te maken, waar het verband bestond tusschen notorische leelijkheid en een huwelijksgift van driemaal honderd duizend mark. Het is hem schitterend gelukt, mij alies te bewijzen en daar om drukten we elkaar bij 't zachte maanlicht onder den plateau ontroerd de hand en ik beloofde hem en mij zelve zijn prikkelend voorbeeid met al mijn kracht na te streven. Maar dat dat is toch bepaald ongehoord Als Gustavo of oom Joa chim daarvan iets vermoedde stamel de de generaals-weduwe geheel van streek. Haar dochter, die weer naar de geopende balcondeur was gegaan, hoorde haar niet. Met het hoofd in den nek stond ze daar. Dat er beneden op het piein een ander stond en haar slanke gestalte met zijn blikken mat, daaraan dacht ze'niet. Ongeveer tien minuten later echter had deze andere zich te nadrukkelijker bij haar in her innering gebracht. Een mand vo! heer lijke rozen was bezorgd, en op het bij gevoegde visitekaartje van Rudoif Mül- lenhof was aan den achterkant ge schreven „Vroolijke thuiskomst." Alleen deze beide woorden maar de uitwerking ervan was, zooals de afzender zich had voorgesteld. Werkelijk een beminnelijke oplet tendheid en zeer kiesch het kaartje bevat niets opdringerigs, prees me vrouw von Röhritz. Wel, u kunt hem behoorlijk in Commissie met twee uit te breiden, stellen wij U voor, een wijzigings-ver- ordening vast te stellen. in aanmerking nemende, dat de Com missie te allen tijde bevoegd en in de gelegenheid is, zich door onderwijzers te doen voorlichten, achten wij de be noeming van onderwijzers tot advjsee- rende leden overbodig. Na de vaststelling van de wijzigings verordening is de Commissie ingevolge art. 4, laatste zinsnede, gehouden een aanbeveling van twee personen voor elke vacature in te zenden. Toen bij het einde van het vorig jaar de vereeniging „Hulp in Nood" te kennen gaf zich niet langer beschik baar te stellen voor de verstrekking van klompen aan behoeftige schoolkin deren, werden door ons college maat regelen getroffen opdat bij den aan vang van het nieuwe jaar de beschik baarstelling van klompen kon blijven plaats hebben. Aan leerlingen, waaromtrent kan worden vermoed, dat hunne ouders in 1920 niet belastingplichtig zullen zijn, wordt door tusschenkomst van de hopfden der scholen ter secretarie een bon voor klompen verstrekt. ,Ais regel wordt daarbij aangenomen dat ongeveer na verloop van zes weken een nieuw paar klompen kan worden gegeven. Ten aanzien van de kindervoeding is ook in beginsel aangenomen, dat ai- leen die kinderen daarvoor in aanmer king kunnen komen, v/ier ouders in 1920 niet in den hoofdelijken omslag zuilen worden aangeslagen. Voorts is de bemiddeling van den Armenraad ingeroepen om een onder zoek in te stellen naar den financieelen toestand van de gezinnen, waaruit kin deren zich voor klompen of voeding hebben aangemeld. Nu algemeen een belangrijke verhoo ging van salarissen en ioonen heeft plaats gehad, zal het meerendeei van de personen, wier schoolgaande kinde ren over 1919 in de termen vielen voor klompen en voeding, over 1920, we gens den hoogeren aanslag in de plaat selijke belasting ten gevolge van de stijging van het inkomen, van de lijsten geschrapt worden. Deze handelwijze is dan ook het lo gische gevolg van de verbetering van de finaneieele positie der minderge- goeden. Het ligt voor de hand, dat de zeer belangrijke uitbreiding, welke door den oorlogstoestand aan de schoolvoe- ding en -kleeding is gegeven, thans binnen engere grenzen moet worden teruggebracht. Het doel van de Leer plichtwet zou anders geheel worden voorbij gestreefd en zou de overheid een last op hare schouders iaden, weike zij niet in dien omvang behoeft te dragen. Artikel 35 der Leerplichtwet zegt, dat ter bevordering van het schoolbe zoek de gemeenteraad bevoegd is voe ding en kleeding te verstrekken aan schoolgaande kinderen, voor wie daar aan behoefte bestaat. Daaruit volgt blijkens de toelichting van de Regee ring. dat uit de gemeentekas geen voeding of kleeding mag worden ver strekt aan leerlingen, van wie niet te vreezen is, dat zij wegens armoede de school zullen verzuimen. Tot weike gevallen een ruime toe passing van het instituut kindervoe ding en -kleeding kan leiden, moge U blijken uit de overgelegde rapporten van de hoofden der scholen A, B en F. Ten slotte wenschen wij er op te wijzen, dat de hooge uitgaven in deze kennis steiien met uw goede meening omtrent hem, zei haar dochter, die de rozen met een onverschillig gezicht bekeek. Zeker, dat zal ik doen, antwoord de haar moeder. Ik moet hem natuur lijk een woord van dank doen toeko men en zal hem dan verlof geven om ons.morgen namiddag buiten in Hun- dekehte bij de koffie te komen begroe ten. Dat wordt minder beschouwd ais een ofncieele uitnoodiging en is Is goedkooper, vulde Armgard aan, terwijl ze de schoonste purperen roos uit de mand trok en met de spitse vingers blad voor blad uit elkaar rukte. roei. Army, hoe kun je dat doen Die heerlijke rozen riep de generaais- weduwe. terwijl 'ze haar armen over de bloemen uitstrekte als om ze te be schermen. Waarom foei Ik raadpleeg het liefde-orakel van harte met smarte- bovenmate razend Haar heldere lach weerklonk, maar haar moeder legde haar handen op de schouders van haar dochter. Army, zeg mij de waarheid, heb je je dat met Kuno Wartjenstedt wer- kelijk zóó aangetrokken De dochter sloeg de oogen niet neer voor den biik van haar moeder. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1