TE? »tbode «8e Jdargang! W20« rLEIV. ONGEH itbode ISTE SJB neisje Maatschappij vac mvaart Z4TERDAG 31 FEBRUARI Bij deze Courant behoort een ^Seentebestuur gemhhteraad van vhssihgeh BESTRAFFING. <»MF«f)VERZICHT. BINNENLAND Stads- en Provincienieuws NO. 44 ebenen van door de inge. wanden pas. seeren, maar recht doordrin gen tot de nie ren en de blaas, het doodelijké vergif verwij. deren, de nieren versterken en ze in staat stel. len hun werk te verrichten. Wees niet te vreden met de gewone rier of rugpijnpillen, omdat ge niet weet of Uw nieren wel zijn aangetast li zu t, it dien het aan a 24 uur ring cons IE WlTT's Pillen\ en het vergiftigd ren. rrine na het gebruik en blauw of groen- anneentt, behoeft gij st te maken Hier- angetoord, dat een eien der pillen, hef fende antiseptische bezit, zijn werking kenmerk onder E WlTT's PIL! EN 'e nierpillen. Het is wijs voor U, dat ze kracht op denieren itoefenen. Het mid- t onschadelijk en hijd een volmaakte ifand gbaar bij de vont 1 75 en in doozenl daar zij 2>/s maal at 13, H. J. LUIT de firma E C. DE 1 orden bi; „Eigen enmagazijn. WEEL - Bolle, Huize de Ruyter) huwelijk tegen 1 een flinke n en netjes wer- 50 Waschgeld eerd verval f 40 ldingen 's avonds e Loodsensociteit. egen hoog loon, COHEN, Korte Idelburg. tart gevraagd nei raclti, kunnende f20.— Adres te kh. VAN DER "tg- gd flink VLISSINGSCHE COURANT alve dagen. Adres!: itraat 66 gevraagd een net traat 78. Middelburg 11 e r d a m. Vliss. ia 12 nur 12 nar t. Hllli. .m. uur V T. Ran. r.r.Mi 7 7 7 igie-sdienst. ;e bekomen: N V Transport en .v.h ErvenG.VOS; B EENHOORN; NOOSfERHOUT; Gebrs. BUITEN- OPENBARE VERGADERING van den op Vrijdag 27 Februari 1920, des namiddags ten 2 ure. A. Mededeelingen. B. Over te leggen stukken. 0. Te behandelen punten Aanbieding van een motie door Burg. cn Weth. om de regeering in overweging geven den zetel van een (nieuwe) Ka mer8 van Koophandel en Fabrieken te Vlis- singen te vestigen. 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot ver- I peeling van de drie kieskringen der ge meente voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad in stemdistricten, alsmede de aanwijzing van de stemlokalen, in verband met de invoering van het vrou wen-kiesrecht. 3. Idem tot verhuring van een loods aan de N.V. „Fijnwerk". 4. Idem tot vaststelling eener gewijzigde hegrooting van het grondbedrijf, voor het jaar 1919. 5. Nader voorstel van Burg. en Weth. betreffende het verleenen van bijslagen op pensioenen, wachtgelden en toelagen van oud-gemeente-ambtenaren en hunne we duwen en weezen. 6. Idem in verband met het adres van het bes tuur der Vlissingsche Kruideniersver- eeniging ten aanzien van het gratis inge- bruik geven van een localiteit aan de Con- sumentenvereeniging alhier. 7. Idem naar aanleiding van het geza menlijk verzoekschrift van de léden der commissie van toezicht op het lager orider- wijs om eervol ontslag als zoodanig, als mede tot wijziging der betrekkelijke ver orden ing. 8. Idem in zake de verstrekking van voe ding en klompen aan behoeftige schoolkin deren. 9. Advies van Burg. en Weth. naar aan leiding van het voorstel van de raadsleden Hensel, Haast, van Oorschot en de Meij om voortaan gedurende de kermis den verkoop van alle alcoholhoudende dranken te Vlis- singen te verbieden. 10. Voorstel van Burg. en Weth. naar aanleiding van een schrijven van Gedep. Staten over de gemeente-begrooting voor 1920. Indien niet allie teekenen bedriegen, dan lijdt het weinig twijfel meer, of in meer dan één land is een keer geko men in den volksgeest. Het staat vast, dat de mentaliteit der volkeren, na de inspanning en het doorgestane leed gedurende de laatste jaren, zich nog we! in de lijn der opgewekte harts tochten bewegen zai, en dat van een vergeten en vergeven vooralsnog maar uiterst weinig sprake zal zijn. Doch dit voortgaan is tevens een afneming, daar zich minder nieuwe haat-factoren aanmelden, om hun invloed op het ge dachteleven der natiën uit te oefenen. En evenals alles wat eenmaal ontstaan is, ook eenmaal weder teniet zal gaan, zoo kan het niet anders of ook aan de nawerking van den ongelukkigen oor logswaanzin zal eenmaal een einde ko men. Te eerder zal dit hopelijk einde verwacht mogen worden, wanneer zoo wel de overwinnaars van hun driesten victorie-roes genezen zullen zijn, als de overwonnenen zich in het eenmaal onverbiddelijke zullen hebben leeren schikken. Daar moet het heen, en kan het ook heen, wanneer het begrip maar bij allen wederkeert, dat om eigen heil te verkrijgen, het geluk van anderen onontbeerlijk ons in de wereld is. Intusschen heeft het er, tot voor kort geleden, nog niet wel van weg gehad, dat bij de voornaamste tegenstanders zulk een inzicht rijpende zou zijn. In- l tegendeel is het nog kort geleden, dat te Entente in driesten overwinnaars- overmoed, op grond van het opge drongen vredesvedrag, aan den over wonnenen op uitlevering aandrong van ettelijke honderden der Duitsche ..oorlogsmisdadigers".Evenals Shylock, de Koopman van Venetië, staat ook de Entente op haar recht, blijkend uit den schuldbrief, om een vol pond vleesch uit het lichaam van den schul denaar te mogen snijden. Ook de En tente had in de eene hand het mes, in de andere de weegschaal gereed, om, volgens het overeengekomen verdrag, de haar toekomende kwijting te erlan gen. De nitleveringseisch, met ai de daar aan verbonden consequenties, heeft dan ook begrijpelijkerwijze de span ning in de wereld nog sterk doen toe nemen. Algemeen, buiten de betrokken partijen, voelde en begreep men, dat hiermede een terrein betreden werd, hetwelk noodwendig op een weder- °plaaien van hartstochtelijk vijandige gevoelens moest leiden. Vooral onder de neutralen maakte men er zich geen geheim van, dat deze wijze van be straffing een nasleep van allerlei on verwachte en onverhoopte verwarring en onrust met zich brengen zou. Be rechting en bestraffing toch zouden een zoo eenzijdig karakter dragen, dat wel het wraakgevoel, doch niet het rechtsgevoel der volkeren daarmede zou kunnen instemmen. Doch ziet, plotseling is in dezen meer en meer spannenden toestand een keer gekomen. De Entente toch ziet eensklaps volkomen af van haar scher pen eisch van berechting en bestraffing harerzijds, doch draagt aan 'n Duitsch gerechtshof de taak op, te doen wat naar eer en geweten, tegenover de beschuldigden te doen valt. Deze dan zullen, zoo het er toekomt, voor den rechterstoel, niet van hun vijanden, maar van eigen stamgenooten, terecht staan. Wat er van dit terecht staan komen zal, valt niet moeiiijk te ver moeden. Of het komt, gelijk hét meest voor de hand ligt tot een loutere for- meele handeling, een quasi rechts spraak en een quasi vonnis, of er ge beurt ook zelfs dat niet. In elk geval heeft de zaak haar verontrustend ka rakter gansch en al verloren, hoe ook de afloop eener eventueele mas sale procedure der „oorlogsmisdadi gers" moge zijn. Aan welke oorzaken valt deze ver andering van koers bij de Entente toe te schrijven In hoofdzaak hieraan, dat de volksgeest, speciaal die in En geland, zich duchtig aan het wijzigen is. Een onverzoenlijke politiek jegens Duitschland vindt aan gene zijde van hel Kanaal thans hoe langer hoe min der aanhangers, en zoo Frankrijk, te- lleurgesteld als het is dat het niet zijn oorlogslasten geheel en al op de schouders der overwonnenen vermag af te wentelen, nog vasthoudt aan zijn vervolgingszucht, ginds denkt het volk daar anders over. Men begint, geluk kig, er meer en meer in te zien, dat op deze wijze voort te gaan, de wereld er nooit meer boven op komt. En toch, zij moet weder opstaan uit haar el lende en rampspoed, zij moet zich, met de vereende krachten van alle volken, weder verheffen uit den poe! van zelf vernietiging en armoede, waarin zij gedompeld is. Dat de neutralen zich van ganscher harte in elke wijziging ten goede in de mentaliteit der volken verheugen, ligt voor de hand, want het uitleveren der voormalige vijanden aan de Entente is een eisch, die aile afmetingen te buiten ging. Dat de algemeene verontwaardiging over de wreedheden en barbaarsche daden op bevel van Duitsche leger hoofden en officieren begaan, gerecht vaardigd is, zal niemand, wiens oor deel vrij is, kunnen betwisten. Een streng vonnis, een zware straf is onge twijfeld verdiend maar de wijze van bestraffing ligt ten deze Feitelijk buiten alle bereik der menschelijke verhoudin gen. Levenslange dwangarbeid, dood straf, of wat ook de vijanden dezer ettelijke honderden hun hadden toege dacht wie zal ontkennen, dat in zulk een bestraffing niet de kiemen in de toekomst voor een weerwraak zuilen iiggen, groofer en vreeseiijker dan men zich nu nog kan voorstellen En daarmede ware het herstel der wereld-orde en -rust voor ettelijke tientallen jaren opnieuw achteruit gezet. Duitschland ligt ten onder, het bloedt uit buizende wonden, het ver gaat van leed en wroeging, het land is diep vernederd, met al zijn burgers, hoog en laag, schuldigen en onsebuldi- gen, welk een bestraffing is klan daar nog van noode TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Na de algemeene beschouwingen over de Duurtewet heeft de regeering in haar ont werp belangrijke wijzigingen aangebracht. De heer Treub was van meening, dat daarvoor een-' nieuw afdeelingsonderzoek noodig was. De Kamer verwjerp echter die opvatting met 30 tegen 23 stemmen. Hoewel de regeering belangrijke wijzi gingen heeft aangebracht en aan den Hoogen Raad opdraagt em de beslissingen van den Centralen Raad goed te keuren, bleef het verzet tegen de exorbitante rech ter van art. 3, het recht tot vernietiging van contracten, bij de heeren Marchant, Dresselhuijs en Treub even krachtig. Men maakt de menschen blij met een dooden musch, zegt de één men draait het volk een rad voor de oogen, zegt de ander het j artikel kan niet toegepast worden of het mislukt, bemerkt de" derde. Om de zaak nog iets te redden stelde de heer Treub voor, om contract—vernietiging alleen toe te staan als één der contracteerende par tijen er om vraagt. Bij de verdediging van den grooten rechter gaan de heeren van Wijnbergen en Schaper samen, hetgeen nogal verwondering kan wekken. De dis cussie was volledig een hrehaling van het geen reeds was besproken. We kunnen ze Hus laten rusten. De vergadering is verdaagd tot Dinsdag 2 Maart. De afbouw der kruisers. Het onderzoek door den Raad van State van het wetsontwerp nopens den afbouw van de twee kruisers voor Nederlandsch-lndië is beëindigd en het ontwerp naar het departement van marine teruggezonden. De verhouding tusschen kerk en staat Naar de Haagsche redacteur van „de Maasbode" verneemt, hebben de be sprekingen onlangs op bet departement van binnenlandsche zaken gehouden mei de vertegenwoordigers der ver schillende Kerkgenootschappen, geloo- pen over de piannen der regeering om de tegenwoordige jaarlijksche uitkee- ringen van den staat aan de kerkge nootschappen om te zetten in een ka- pitaalsuitkeering. Arbeidsbemiddeling. De directeur van den dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeids bemiddeling heeft de directeuren der arbeidsbeurzen uitgenoodigd tot een vergadering tegen 1 Maart a.s. te Utrecht ter bespreking van eenige pun ten betreffende de arbeidsbemiddeling. Subsidie Nationale Opera. De gemeenteraad te Rotterdam heeft met 26 tegen 8 stemmen bc-sloten aan de Nationale Opera een subsidie te verleenen van 10.000 per jaar. VLISS1NGEN, 21 FEBRUARI. AGENDA VAN HET DISTR1BUTIE- BEDRI1F MAANDAG 23 FE3RUAR! Aanvullingsbroodkaarten. Het ministerie van landbouw, nijver heid en handel, afdeeling rijksbureau voor de distributie van graan en meel, deelt mede, dat voor de 33e periode geen aanvullingsbroodkaarten meer tegelijk met de andere broodkaarten zullen worden uitgereikt. Zij, die schriftelijk verklaren met vermelding van hun domilciliekaart- nummer, dat zij uitreiking wenschen op een nader te bepalen datum van het aantal aanvullingsbroodkaarten, dat zij geregeld ontvingen, kunnen als nog deze kaarten bekomen. Aan hen, die de voor de 33ste peri ode bestemde aanvullingsbroodkaar ten op den door ons bepaalden datum niet persoonlijk hebben afgehaald of door een der huisgenooten hebben doen afhalen op vertoon der domiciiie- kaart, zullen geen aanvullinsrsbrood- kaarten meer worden uitgereikt. De vorengenoemde schriftelijke ver klaring wordt ten spoedigste inge wacht op ons bureau. Aardappelen. De reeds meer beschreven zand- nardappelen in onze agenda's zijn thans aangekomen op de terreinen der gemeentelijke groente- en fruitveiling en overtreffen de verwachting, daar zij inderdaad van prima prima kwaliteit zijn. Wij zullen deze aardappelen uit reiken aan handelaren op bovenge noemde terreinen op Maandag.Woens dag en Vrijdag, terwijl de uitreiking van kleiaardappelen blijft geschieden op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag aan het bekende adres in de Beurs straat. Het gemeente-ziekenhuis. Het dames-comité, dat van 2 tot 7 Februari de liefdadigheidsweek heeft georganiseerd, heeft alle eer van zijn werk gehad. Dat de week een succes is geweest, hebben wij reeds kunnen constateeren, doch dat het succes zóó groot zou zijn als thans gebleken is, had zeker wel niemand durven ver wachten. Wij meenden dat een opbrengst van 4000 tot 5000 ai een prachtig resul taat zou zijn geweest en deze laatste som werd wel het maximum genoemd. De opbrengst bedroeg evenwel niet 5000, doch 8656.28 en wij mogen den burgemeester wel geluk wenschen dat zijn ziekenhuisplannen in onze ge meente zoo krachtig gesteund worden. Nu Vlissingen zich zoo prachtig heeft gehouden, is het groote comité thans definitie! gevormd, dat nu een beroep zai doen op den liefdadigheids zin van gewest- en landgenooten. De circulaires, met verschillende foto's geïllustreerd welke de tegenwoor dige verpleging in het gasthuis alhier aanschouwelijk voorstellen zullen nu weldra worden verzonden en' hoopt het comité dat het uit alle deelen van het land financieelen steun zal mogen ondervinden om Vlissingen in staat te stellen een modern ziekenhuis op te richten. Laat ieder zooveel in zijn vermogen is er aan mede werken om voor dit nuttige, menschlievende doel giften bijeen te zamelen. Men moet vooral niet van de ge dachte uitgaan dat het ziekenhuis er niet kan komen, doch juist het stand punt innemen het ziekenhuis zal en moet er komen. Moge het werkelijk zoo ver komen dat wij binnen afzienbaren tijd met den bouw kunnen beginnen. Als maar eenmaal' de eerste steen is gelegd, dan volgt de rest vanzelf wel. De bezwaren die dan nog te overwin nen zijn, kunnen dan geen beletsel meer zijn om ons het bezit van een modern ziekenhuis te verzekeren. De actie in de bouwvakken. Door de patroons-vereeniging „Bouwkring" is aan de verschillende bouwvak-organisaties het volgende schrijven gezonden Naar aanleiding van onze conferen tie op Dinsdag 17 Februari 1920 met uwe hoofdbesturen, deelen wij u mede dat de leden van de patroons-vereeni ging „Bouwkring" na rijp beraad en in overleg met ons hoofdbestuur van den bond van patroons-vereenigingen in Nederland, uw voorstel om het loon der werklieden met 15 cent per uur te verhoogen, niet kunnen aanvaarden. Ter tegemoetkoming aan uw eischen zijn wij daarentegen bereid de tijds ruimte die het landelijk arbeidscontract nog vooraf gaat voor het door onze gezamenlijke hoofdbesturen is goed gekeurd, de met uw besturen gesloten overeenkomst van 31 Juli 1919 zooda nig te wijzigen, dat de loonen van alle werklieden met 5 cent per uur worden verhoogd met ingang van 23 Februari 1920. De Ned. R. Kath. Bond van handels-, kantoor- en winkelbedienden en de Ned. vereeniging van Christ, kantoor- en handelsbedienden hebben aan de patroons te dezer stede een circulaire gezonden, waarin om verbetering der loonen gevraagd wordt. De bedrijven worden verdeeld in 2 soorten en wel a. het levensmiddelen- bedrijf en b. de overige bedrijven, ter wijl de gemeenten verdeeld worden in 3 groepen en wei A. hoofdplaatsen B. provinciale hoofdsteden en daarme de gelijkgestelden en C. overige plaat sen. Gevraagd worden voor de levens middelen-bedrijven loonen van f 8 tot 30, voor de sub A bedoelde plaatsen; 6 tot 28 voor de onder B vallende plaatsen en 6 tot 26 voor de overige plaatsen. Voor de overige bedrijven resp. 8 tot f 32 6 tot 30 en 6 tot 28. Voor vrouwenarbeid wordt gevraagd, wanneer haar arbeid volkomen gelijk is aart dien der mannen 100 wan neer haar arbeid niet volkomen gelijk is 80 van het loon der mannelijke bedienden. Voor bedienden met verantwoorde lijke positie van financieelen- of ande ren aard. als winkel-, afdeelings- of rayonchef wordt minstens 5 meer gevraagd boven het hoogste minimum loon der bedienden. Wij vernemen, dat de werkzaamhe den voor de derde mailboot op de wen' der Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier in aanbouw voor de maatschap pij „Zeeland", op verzoek van de di rectie van de „Zeeland" enkele dagen geleden geschorst zijn. De maillboot „Prinses Juliana", op de Schelde in aanbouw, zal de vol gende maand te water worden gelaten. „Vlissingen Vooruit". Gisterenavond kwam het bestuur van „Vlissingen Vooruit" bijeen, om te overleggen, welke feestelijkheid men dit jaar zou kunnen organiseeren, ook in verband met den 40en geboortedag van H. M. de Koningin. Het bestuur kon vooralsnog niet tot een definitief besluit komen, het over woog ni. dat zeer waarschijnlijk gedu rende elk feest de stad zal worden „drooggelegd". Het bestuur sprak verder als zijn meening uit, dat de drooglegging der stad een ramp zou zijn voor de bad plaats en dat dus elke feestelijkheid er toe zou bijdragen de badplaats ten gronde te richten en besloot dus geen besluit te nemen voordat in de a.s. raadsvergadering een beslissing zou zijn genomen inzake een droge of natte kermis. Voor de afdeeling VlissingenMid delburg der Nationale Christ. Onderof- ficieren-verceniging zal Dinsdag 24 Februari, des avonds kwart voor acht, in het lokaal der Christ. Jongeiings- vereeniging in de Noordstraat alhier, ais spreker optreden de heer A. T. van Oosterom, met het onderwerp „Mobi lisatie". De zangvereeniging „Hosanna" zal enkele nummers uitvoeren. Voor het examen van eersten stuur man is geslaagd de heer W. Vrolijk, leerling van de De Ruyterschool. Men schrijft ons uit Middelburg Gezien de hooge kosten en den toe stand der gemeente-financiën, is van Burg. en Weth. geen voorstel tot het aanschaffen van een sproeiwagen te verwachten. Waar een rijksregeling wordt ver wacht, adviseeren Burg. en Weth. af wijzend te beschikken op het verzoek van den Bond van Nederlandsche On derwijzers om wijziging te brengen in de verordening op de onderwijzers salarissen, zoodat een jaar of langer verlof wegens ziekte met behoud van vol salaris kan worden verleend. Voorgesteld wordt den toeslag op de gasprijzen geleidelijk in te trekken en wel zoo, dat voor hen met een zui ver inkomen tot 800 de toeslag met de meteropneming in Maart wordt ver minderd tot 4 cent, met die in April tot 2 cent en met die in Mei geheel in te trekken voor hen, die zijn aangesla gen tusschen 800 en 900 in Maart te verminderen met 2 cent en in April in te trekken en voor de overigen di rect in Maart in te trekken. De progressieve straatbelasting wordt als Volgt voorgesteld Voor perceelen met een kadastrale belastbare opbrengst tot en met 100 2 van 100200 2/2 van 200—250 3 van 250—300 3>/2 van 30(4350 4 van 350—400 4>/2 van 400—450 5 van 450500 5y2 van 500550 6 van 550—f 600 ir'/z en boven 600 7 Ten slotte stellen Burg. en Weth. voor aan de vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" voor den Kin derspeeltuin, welke zij een nuttige in stelling noemen, een bedrag ineens van 250 toe te kennen en vervolgens per jaar 100, te beginnen in dit jaar. De meerderheid van de commissie van financiën vereenigt zich hiermede, de minderheid wil ineens 500 geven, zooals gevraagd is. Afdeeling Zeeland der V. P. N. In de te Middelburg gehouden jaar vergadering van de afdeeling Zeeland der V. P. N. werden de aftredende be stuursleden herkozen en benoemd tof afgevaardigden naar de algemeene ver gadering de heeren W. K. Hering te Middelburg en M. J. Rottier te Kats. Hun werd een vrij mandaat gegeven ten opzichte van de belangrijke zaken, die in de vergadering van 25 Februari aan de orde komen en die waarschijn lijk zullen leiden tot ontbinding der vereeniging. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden 915 bedraagt, een nog niet bereikt getal. De rekening, aan wijzende een goed slot van 151.07, werd goedgekeurd, evenals de onf- werp-begrooting 1920, die een ge raamd nadeeiig saldo van f 223.10 aangeeft. CONCERT GERTRUDE PEPPERCORN. Indien het mogelijk was, mocht bij het uitvoeren van een muziekstuk de compo nist wel aanwezig zijn om evenals de spe ler of speelster de hulde van het publiek in ontvangst te nemen. Want dat men den schrijver van een compositie niet altijd vol doende eert, is een feit. Onbewust gaat de concertgever met de eer strijken, terwij! de componist toch begint met het boeien en de uitvoerder daarmede volgt. De best gespeelde onbeduidende compositie zou spoedig van het programma verdwijnen. Begint dan niet van den componist de vic torie Deze inleiding is algemeen. Zij treft nie mand, allerminst de pianiste, Gertrude Pep percorn. die in de Concert- en Gehoorzaal tc Middelburg gisterenavond een piano concert heeft gegeven voor een talrijk en aandachtig, tevens dankbaar publiek. Het publiek is tenslotte in extase geraakt en het is niet te verwonderen, wanneer men zich door techniek en nauwgezetheid laat meesleepen. Wat zullen wij zeggen van deze pianiste. Elke beschrijving beteekent eigenlijk beperking en welke hoedanigheid zou men haar willen, moeten of kunnen beperken immers niet één Toch moeten we enkele frappante factoren bij name noemen. En wel in de eerste plaats het reusachtig muzikaal geheugen, dat haar in staat stelt het geheele programma uit het hoofd te spelen. Dit is voor den toehoor der een wonder. Voor de speelster is het een weergeven zonder moeite. Voor derge lijke kunstenaars bestaat geen grens en geen moeilijkheid meer. De technische be kwaamheden bewezen dit. Zoo komen wij tot een andere factor, die een onderdeel is van haar muziek-ziel. Die techniek be reikte in 4 b het toppunt. Met forschen aanslag speelde zij, schoone uitwerkingen verkrijgende met het linker pedaal. Het programma was goed gekozen no. I en 3, Sonate van Beethoven en Chopin, tegenover no. 2 en 4, drie kleinere nummers van geheel ander genre. Hoe menigvuldig zal zij de Sonate pathétique a! hebben ge speeld en toch, met welk een gevoel liet zij het bekende, warme Adagio Cantabile zingen. Duidelijk accentueerde zij de chro matische passages in de linkerhand. Scherp liet zij het accent vallen op een accoord waarvan de bas een gedeelte van een se conde eerder intrad.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1