2)oor eigen kracht PILL EH isnedeiwaning VRIJDAG 20 FEBRUARI. 43 Jaariianft||- 1920 !en to 'I hi NCHlTiS 1VERF mfolodingg# neSsJe Maatschappij van Bcmvaait GEMEENTEBESTUUR üribJ SLLËTON KAMEROVERZICHT BINNENLAND ;n, asthma, aam- ontsteking der j of longen, gerte- BE ROEMDE Apoth. Specialis1 ent per doos. bijC. A.SCHUL Middelburg. Ver ingen bij A. Be- Kruidenier, H j V. de Landmeter. C. F. v. d. Peijl. •1TREUX, dadelijk zwart Hoofd- of 1.25. h a d e I ij k.) in alle voorname bij N.V. „Sanitas", St. Jacobstraat 1 Voorstraat 227; iroote Gracht 21. Sanitas, postbox m. evraagd te Vhssin- Ipaar zonder kin- ■eeide K A Al F R S. aalstr. 6b, Souburg. aangeboden een IHOUTEN SLAAP- UbLFMENT Te REIGEL, Prlnsen- flink 7VET, Glacisstr. 17 n, Middelburg otterdam. v. «lil. .u. mi! sen. T.ir.l» 7*. i Vliss 12 uur 12 nar sagiesdienst. te bekomen: N V Transport en rn.v.h ErvenG.VOS; g: B EENHOORN; AN OOSfERHOUT; Gebrs. BUITEN* VLISSI1NGSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS Van i4 regels 1.— voor iedere repel meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 cent per regel.,- Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van i5 regels 50 centiedere regel meer 12 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 1—6 regels 1.55, iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.— per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.30. Weekabon nementen 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 cent. BEKENDMAKING. Herijk der maten en gewichten. Burg. en Weth. van Vlissingen maken bekend A. Dat dit jaar voor den herijk van ma ten en gewichten in deze gemeente zitting zal worden gehouden in een der lokalen van het Distributiegebouw aan de Wilhel- minastraat, op alle werkdagen van 1 tot en met 17 Maart e.k., en wel als volgt Voor verkoopers van nieuwe maten en gewichten Maandag 1 Maart, van 1012 en van 14 uur. Voor apothekers, goud- en zilversmeden (fijnere weging) Maandag 1 Maart, van 1012 en van 14 uur en Dinsdag 2 Maart, van 912 en van 14 uur. Voor hen wier familienaam, naam der handelszaak, firma of vennootschap begint met de letters A, B, C of D op Woensdag 3 Maart en Donderdag 4 Maart, van 912 üur en van 14 uur. Idem met de letters E, F of G op Vrijdag 5 Maart, van 912 en van 14 uur en Zaterdag 6 Maart van 812 uur. Idem met de letters IT, I of J op Maandag Maart van 912 en van 14 uur. Idem met de letters K. L of M op Dins dag 9 Maart en Woensdag 10 Maart, van 912 en van 14 uur. Idem met de letters N, O, P, Q of R op Donderdag 11 Maart en Vrijdag 12 Maart van 912 en van 14 uur. Idem met de letters S, T, U of V op Za terdag 13 Maart van 812 uur, Maandag 15 Maart en Dinsdag 16 Maart van 912 en van 14 uur. idem met de letters W, X, Y of Z op Woensdag 17 Maart van 912 en 14 uur. B. Dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aange boden om onderzocht te kunnen worden C. Dat betaald moet worden voor de werkzaamheden, verbonden aan den herijk, alsmede voor het justeeren van gewichten en we\ ten bate van 's Rijks schatkist D. Dat de maten en gewichten die ge stempeld worden met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. teruggebracht jnogen worden E. Dar de maten en gewichten vóór l October 1921 gestempeld moeten zijn met de letter Z en dat er bij verzuim of ver hindering om van de sub A vermelde zit ting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten her ijken aan het ijkkantoor te Middelburg op 18 en 19 Maart, 8. 9, 29 en 30 April, 20 en 21 Mei, 10 en 11 Juni, 1, 2, 22 en 23 Juli en 12 en 13 Augustus van 9 tot 12 en 1 tot 4 uur en na 1 September eiken Don derdag en Vrijdag, van 91 uur. F. Dar de Milligrammen niet op de her- 'ïjkzitting maar alleen aan de ijkkantoren herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco). Vlissingen/ den 13 Februari 1920. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DRANKWET. Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van ALPHONSUS JOHANNES VAN OLM, om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, voor Roman van H. ABT. 27) En nu stond ze alleen. Zeer haastig was hij weggeloopen als iemand, die zijn gevoei niet langer kan beheer- schen. En zij stond met gesloten oogen, voelde op de oogleden nog zijn lippen en in haar hart lachte en weende het Tot weerziens Wel, gelukkig weer van de reis terug had de oude boekhouder ge vraagd, toen Rudolf Miillenhof den volgenden morgen weer in zijn kan toor was verschenen. En de jonge chef had geknikt en gelachen op dezelfde eenigszins opgewonden manier, waar op hij heel in de vroegte de poort van zijn bezitting was doorgegaan en zoe kend, vorschend, bijna als iemand, wien alles vreemd was geworden, om zich heen had gekeken alsof hij jaren achtereen en niet maar een enkele maand weg was geweest. Vier weken en langer niet Had ik dat geweten, dan had ik liever ge had, dat u heelemaal niet bij mij was gekomen, had hedenmorgen aan den Engelufer juffrouw Hulda gesnikt en haar scheidenden huurder de hand bij na uit het gelid geschud. De kamer ben perceel 110. 25, gelegen aan den Konings weg dat vanaf heden gedurende veertien da gen schriftelijke bezwaren tegen het even tueel v.erleenen van het gevraagde verlof kunnen worden ingebracht bij Burg. en Weth. voornoemd. Vlissingen, 19 Februari 1920. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Minister Van Karnebeek, die van daag eindelijk aan het woord was, heeft de verstandigste partij gekozen gelijk te begrijpen valt en heeft al die breede beschouwingen van di verse leden kalm laten rusten. Hij heeft zich bepaald tot het uiteenzetten van de redenen, die de Regeering er toe hebben geleid om voor te stellen dat Nederland zich thans aansluit bij den Volkenbond. Dit is het punt waarom het gaat en alle bespiegelingen heb ben voor een Regeering verder weinig of geen waarde. De Minister stelde voorop dat de eerste vraag die rijst deze is wat is het contract, wat is de Bond. De Bond is een Statenbond, niet een Bondsstaat, niet een rechtspersoon. De Bond is een coheratie van Staten die een basis zoeken voor georganiseerd overleg omtrent aile zaken die hen gemeen schappelijk raken. Het contract is een wereldgrondwet, die wel vaag is maar niet meer kan zijn als men let op de uiteenloopende traditiën en aspiraties in Europa. Een kring van Staten dus, wiens doel het is gezamenlijk hem te gen te staan, die iets doet dat niet is geoorloofd. Natuurlijk verliest ieder die •toetreedt iets van zijn souvereiniteit. Maar dat is onvermijdelijk. Het gaat met dat verlies echter niet verder dan noodzakelijk is. Dit is al vaag. De Regeering blijft gebonden aan betgeen haar mannen in den -conseil hebben verklaard. Maar dat zegt niet dat de volksvertegenwoordigingen uitgescha keld blijven. Integendeel: bij een kwes tie ais den doortocht van troepen blijft het laatste woord aan deze. leder lid zal niet verplicht zijn aan de gemeen schappelijke actie deel te nemen. Hoogstens bestaat de moreele ver plichting en de toepassing daarvan hangt af van de omstandigheden. Hoe ver de prijsgeving van de souvereiniteit gaat, weten wij niet. Bij een geoor- loofden oorlog, die gaat tegen een lid van den Bond, die zijn plicht niet doet, blijft de neutraliteit bestaan. Bij een ongcoorioofden oorlog moet ieder zichzelf helpen. Hoe staat het dan met hef leger dat wij op de been moeten houden Daarvoor zullen plan nen worden gemaakt. Wie zich daar bij neerlegt, is verplicht zich er aan te houden. Verder gaan behoeft niemand, maar als hij het met zijn eigep veilig heid meent te kunnen overeen brengen om minder troepen te houden, mag hij dat ook doen. Amerika doet misschien niet mee. Maar ook zonder dit land blijft de Bond en het zou volgens den .Minister niet verstandig zijn ons buiten dezen beperkten Bonci te stellen. De Centra- len zullen vanzelf moeten worden op genomen omdat anders de Bond niets beteekent. Maar juist daarom is het voor Nederland zaak toe'te treden omdat het kan meewerken om de Cen- tralen er in> te brengen. Worden de ik al weer kwijt iemand van de spaarbank heeft ze gehuurd, maar wat heb ik daaraan En van verdriet over 't scheiden had ze gehuild als een hond aan den ketting. En hij de" hemel weet het hij zou het liefst den dienstman van de trap teruggeroepen hebben, dat hij zijn koffer weer op hef spinaziegroenej met roode rozen doorweven Axminster tapijt moest neerzetten, en hij was dan lieden zooals de vorige dagen stipt op tijd en vol nauwgezetheid naar Hein- rich Brömmelmann gegaan als daar vandaag niet een ander op zijn krnk had, gezeten. Óf het de herinnering aan die kruk was, welke Rudolf Miillenhof in den loop van dien morgen in zijn elegant privaatkantoor plotseling den. zachten clubzetel voor zijn lessenaar vandaan deed stooten en hem een gewonen rie ten stoel deed nemen, waarop hij ging zitten om de pas gekomen morgenpost en de boeken, die hij zich liet brengen, op zeer nauwlettende manier door te zien Zoo zeer was hij verdiept in dit werk, dat hij niet bemerkte hoe iemand buiten over hef plein kwam en een weinig zijwaarts van het plein post vatte en zijn ijverig werken oplettend gadesloeg. Eerst toen de waarnemer een stap verder kwam, zoodat zijn breedgeschouderde gestalte een scha duw door de heldere ruiten wierp, draaide Rudolf half onwillekeurig het hoofd om, was het volgende oogenblik Centralen op den duur niet toegelaten, dan kan Nederland overwegen of het niet uit het verband zal treden. In den tegenwoordigen chaotischer! en ver warden toestand was deze Bond een centrum, dat misschien den geest kan levendig houden, die Europa noodig heeft. Wij doen een sprong in het duis ter is gezegd, zoowel als wij toetreden of niet toetreden. Dan deed de Minister den sprong maar lievjer met den Bond. Wij moeten dan echier niet wachten, ook niet op de toelating van de Cen tralen omdat wij onzen invloed ten goede kunnen aanweriden. De Minister zier wel dat er veel raars zit in den Volkenbond, maar er zit ook veel goeds in; Men moet goed vertrouwen hebben, cjat er iets goeds kan groeien uit het primitieve begin. De bedoeling is contact, blijvend, ver plicht contact te Mengen tusschen staten, waardoor de. gelegenheid ont staat om overleg te plegen. Voor de doorvoering van de verplichtingen is een leger noodzakelijk. Niet is dus ont wapening het doel, al is het de zede lijke bedoeling daarnaar te streven. De motieDresselhuijs werd door de Regeering aanvaard. Uitdrukkelijk werd daarin nog e.ens gevraagd dat Nederland het recht van medezeggen schap zal behouden ten aanzien van de faciliteiten bij het verleenen van door tocht van troepen. De motie werd aangenomen met 58 tegen 4 stemmen. Het wetsvoorstel werd aangenomen met 59 tegen 5 stemmen. Tegen stem den alleen de communisten en de heer Stulemeijer. Morgen de Duurtewet. De ex-keizer. De „Times" verneemt uit Vancouver het volgende Een ambtenaar van den Nederland- schen diplomatieken dienst bevindt zich onder de passagiers naar Ned. Oost-lndië. Hij deelde mede, belast te zijn met een diplomatieke zending van zijn regeering voor den gouverneur- generaal van Ned. Indie. Hem werd gevraagd, of er grond was voor het gerucht, dat zijn zending betrof het treffen van toebereidselen voor het toekomstig verblijft yan den gewezen keizer. Hij weigerde cÊïiter hierop 1e' antwoorden. De „Daily Mail" heeft uit Amsterdam vernomen, dat de Nederlanders bereid zijn te voldoen aan een verzoek van de geallieerden om den gewezen kei zer te deporteeren, indien zijn tegen woordigheid in Nederland wordt be schouwd als een gevaar voor de vei ligheid van Europa. Over de mogelijkheid zijner inter- neering is men eenigen tijd in overwe ging. Wij willen hierbij aanteekenen, al dus zegt .de „Nieuwe Ct.", dat in dezen vorni de zaak stellig niet juist is. De „Daily Mail" had de zaak door een kleine redactiewijziging een heel an der karakter kunnen geven. Niet de overweging der geallieerden over een eventueel uit de aanwezigheid van den keizer voortvloeiend gevaar is het beslissend element, maar indien zij inderdaad door mededeeling van feiten die aan onze regeering 20uden zijn ontgaan, den indruk weten te vestigen dat gevaren van dien aard dreigen, die door onze regeering niet worden gezien, dan zal daarop ongetwijfeld worden gereageerd. Deze mogelijkheid is van den aan vang af in het oog gehouden. opgesprongen en wierp de beide vleu gels van het raam wijd open. Oom jobst 1 Welkom Treed binnen en breng geluk mee Of sta me toe Een koene sprong en de neef was door het venster, dat twee meter boven den grond lag, buiten gekomen en schudde zijn oom zoo krachtig moge lijk de handen. Dat doet me ontzettend veel plei- zier. En hoe gaat het met u Mij gaat het goed en jou schij nen de beenen intusschen ook niet stijf te zijn geworden, zei oom en be schouwde zijn neef bijzonder nauwkeu rig. Dus je bent er weer. Ja, ik ben er weer. Gelukkig uit den vreemde teruggekeerd. En zou ik nu allereerst zoo vrij mogen zijn u het allernoodigste mee te deelen van het geen ik op mijn reis heb beleefd Oom zei niet neen en zei niet ja, liet zich door zijn neef over het plein naar den tuin voeren, waar onder den ouden noteboom nog hetzelfde oude prieëei stond, waarin voor twintig en meer jaren de familie Miillenhof vele keeren bij de Zondagnamiddagkoffie een drachtig vereenigd was geweest. De jonge man drukte den ouden op de groene tuinbank neer, wachtte nog een paar oogenblikken om de stemming, waarin men door de situatie werd ge bracht, nog beter te doen werken, nam toen het netjes opgevouwen ge tuigschrift waarin Heinrich Brömmel- Diplomatieke benoemingen. Naar wordt gemeld heeft thans de in uitzicht gestelde benoeming van jhr. mr. Michiels van Verduynen tot diplo matiek vertegenwoordiger van Neder land bij de republiek Tsjecho-SIovva- kije plaats gehad, en is jhr. Michiels voornemens a.s. Dinsdag naar zijn post te vertrekken. Bij de republiek Polen zal ons land diplomatiek worden vertegenwoordigd door jhr. mr. P. R. A. Melvil van Carn- bee, thans gezant te Sofia bij hef Bul- gaarsche hof. De aangekondigde benoeming van den heer G. D. Advocaat, diplomatiek agent van Nederland te Tanger, thans met verlof hier te lande, tot diploma tiek vertegenwoordiger van Nederland te Belgrado bij het Servisch-Kroatisch- Sloveenschs hof is thans officieel. Het Tweede Kamerlid Niemeijer. In parlementaire kringen liep giste ren het gerucht dat trouwens reeds kort na het bekend worden van het bedanken van het vrij-liberale Kamer lid. den heer Niemeijer de ronde deed volgens hetwelk het oud-Kamerlid, de heer Nierstrasz, die van rechtswege des heeren Nienteijer's opvolger zou zijn, het Kamerlidmaatschap niet zou wenschen, zoodat het vroegere Kamer lid, de heer Drion, den zetel van den heer Niemeijer zou innemen. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn de vol gende voorstellen aan den gemeente raad gedaan Van Ged. Staten van Zeeland ontvin gen wij terug de begrooting voor het dienstjaar 1920 (en bijlagen), met ver zoek uwen Raad in kennis te stellen met de opmerkingen, welke de begroo ting aan genoemd college aanleiding heeft gegeven en tevens met verzoek daarin dé noodige wijzigingen aan te brengen. Waar in het hierbij overgelegd schrijven van Ged. Staten op verschil lende plaatsen in het öij'ztïiidef TteT ge voelen van uwe vergadering wordt ge vraagd, hebben wij het van belang ge acht in dit geval hierna het ontwerp- schrijven te doen volgen, hetwelk zoo u zich daarmede zoude kunnen ver eenigen bij de terugzending der be grooting aan Ged. Staten kan worden gericht „Onder weder aanbieding der be grooting voor het dienstjaar 1920 (en bijlagen) hebben wij de eer u te be richten, dat de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 27 Februari j.l. heeft besloten, naar aanleiding van uw terzijde aangehaald schrijven, het volgende mede te deelen. Aan de in den aanhef van uw schrij ven vermelde opmerkingen van admi nistratieven aard werd voldaan. Dat met het vastgestelde bedrag der ver mindering volgens art. XVII der wet van 14 Juli 1919 (Staatsblad no. 493) in de begrooting geen rekening wordt gehouden, vindt hare oorzaak in de omstandigheid, dat de mededeelïng van de vaststelling van bedoeld bedrag na de behandeling der begrooting heeft plaats gevonden. Thans hebben wij alsnog het juiste bedrag in de be grooting opgenomen. De raming van de uitgaven, voorko mende onder hoofdstuk 2, afdeeling 2, artikel 4 tot en met 9, voor het jaar 1919 is inderdaad onvoldoende geble ken. Bij de wijziging van de begroo ting voor genoemden dienst d.d. 29 mann verklaarde, dat Rudolf Miillenhof vier weken bij hem als correspondent werkzaam was geweest, zich gedu rende dien tijd bruikbaar had getoond en ontslag had gekregen op eigen ver zoek legde dit document op de tuin tafel voor zijn oom neer, telde een mark en vijf en tachtig pfennige itt zil ver en nikkel daarnaast neer en zei bescheiden Dat is alles wat ik besparen kon. De volgende maand zou 't wel wat meer geworden zijn, daar de patroon mij tien mark verhooging aanbood als ik besloot bij hem te blijven. Oom keek zijn neef aan. keek naar het getuigschrift en de 1 Mark 85 en schudde het hoofd. - Verhooging en gespaard geld - dat klinkt toch eigenlijk te mooi om waar te kunnen zijn. Nu kreeg de mooie Rudi het over moedige gevoel van den overwinnaar cn terwijl hij zijn lenig lichaam in volle lengte uitrekte, riep hij luidkeels lachend uit Wordt u nu bang, oom Jobst Wie heeft nu de vlag en de wim pel gewonnen Nu voor den dag met de ridderhofstede En hij hield zijn oom de handen voor. Oom hield met beide handen zijn wandelstok vast, legde de kin op den gouden ossekop en zei langzaam Een buitenplaats wel ja, waarom niet Ik heb dezer dagen ook al eens gedacht of ik me niet hier of daar zoo'n ding zou koopen dan December j.l. zijn voornamelijk de ar tikelen 4 en 9 belangrijk verhoogd en het laat zich aanzijn, dat de verhoogde bedragen voor den dienst 1919 nog niet toereikend zullen zijn. Vandaar, dat wij bij het opmaken der begrooting voor 1920 de uitgaven over 1918 als basis hebben genomen. Ofschoon door ons alles wordt ge daan om bijv. den post „drukwerken'', waarvan de kosten telkens belangrijk worden opgevoerd, te bezuinigen, eischen de onvermijdelijke drukwerken, in vergelijking met vroeger, beduidende offers. Ten aanzien van de kosten van het gewoon onderhoud van het gemeente huis ad 2000 is in de toelichting van den betrekkelijken post een specifica tie opgenomen. Deze uitgaaf zal ech ter tot geen lager bedrag kunnen wor den teruggebracht. De tijdelijke crisisleeningen, groot 79.000 en 277.000, waarvoor onder hoofdstuk XI, afdeeling 1, artikel 14 der uitgaven een post voor te betalen rente is opgenomen, zijn wel is waar vervat in het raadsbesluit dd. 4/15 December 1919, maar zulks geschiedde slechts om een som van 650.000 van het Rijk tot 1 November 1920 tijdelijk te kunnen leenen. De raadsbesluiten d.d. 28 November 1917 no. 17 (gewij zigd d.d. 20 December 1917) en dd. 14 Februari 1919 no. 26 (gewijzigd 6 Juni 1919), waarbij gemelde crisislee ningen zijn aangegaan en de aflossing is geregeld, kunnen eigenlijk niet alls vervallen worden beschouwd. Zulks klemt te meer ten aanzien van de crisisuitgaven over het dienstjaar 1919, tot 'n bedrag van rond 300.000, waarvoor zooals reeds in de over wegingen van het raadsbesluit d. d. 4/15 December 1919 is vermeld na afloop van het jaar 1919 wanneer de juiste bedragen van alle uitgaven bekend zijn een tijdelijke leening zal worden aangegaan. De gegevens voor het vaststellen van een raadsbesluit tot het aangaan van een crisisleening voor den dienst 1919 worden dan ook thans reeds ver zameld. De leening met het Rijk post cheque- en girodienst mag men, naar het ons wil voorkomen, niet an ders beschouwen als een kasgeldlee- ning wat zij ook uitsluitend is, terwijl de leeningen welke hierboven genoemd zijn, een ander karakter dra gen, namelijk leeningen op korten ter mijn. Zooals reeds is opgemerkt, ver strekt het Rijk slechts tot 1 November 1920 het genoemde kapitaal van 650.000 tegen dien tijd zal getracht moeten worden weder een voorziening te treffen omtrent de fourneering van deze gelden, na aftrek van de uitkee- ring uit de opbrengst der oorlogs- winstbelasting. Het komt ons derhalve juister voor indien de rentepost (art. 14) ongewij zigd worde gelaten, daar de vermel ding van de rente tot 1 November 1920 niet volledig zoude zijn. Blijkens de bij de begrooting ge voegde raming der distributiekosten voor 1920 zullen deze uitgaven ver meld op hoofdstuk 14, artikell 10 der uitgaven 30.000 bedragen. Het ligt voor de hand, dat genoemde uitgaven thans niet met eenige zeker heid kunnen worden uitgetrokken. Valt dit bedrag mee, welnu dan komt zulks de gemeente ten goede. Het subsidie van het Koninklijk Na tionaal Steuncomité ten behoeve van den bouw der gemeente-woningen kon zou je mij immers eens kunnen bezoe ken. Een oogenblik was neef de kluts kwijt. Was dat misschien werkelijk ernstig bedoeld Oom Jobst tot bezit ter van een riddergoed avanceerend, neen, dat was het niet, wat hij door zijn handig manoeuvreeren te eeniger tijd voor zich zeiven hoopte te verkrij gen. Of had zijn oom het leek wel zoo alleen maar een grapje ge maakt Hij begon weer vroolijk te lachen. Alle respect voor gastvrijheid, oom Jobst, maar zoo goedkoop hebben we toch niet gewed. Maar er is vol strekt geen haast bij het voorstel, u hebt crediet bij mij. Hm zei zijn oom crediet vier weken geleden had ik je voor geen mark crediet verleend en nu 1 Mark 85 dat is werkelijk al iets, maar ik ben graag zeker en zou liever nog eerst een poosje willen afwachten, hoe lang die omkeer tot het goede bij jou duurt. tDie duurt altijd, oom Jobst, daar kunt u op aan. Dat klonk kordaat en beslist't was niet maar een phrase, doch de aankon diging van een vast voornemen, het welk hij had opgevat, toen hij den vo- rigen avond met overhaaste schreden van Treptow en van Kathe Eilert ging. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1