Stads s» en Provmdenïeuvvs SPORT 1NGEZONDËN STUKKEN nenste iets is, een macht, grooter ats hijzelf. Men ging begrijpen, dat er niet is een God, die in de hemelen troont, maar een die in de inenschen is waar bij, nog komt de evolutie, de geleide lijke ontwikkeling. Met prof. Bollandt zegt spreker God is niet, God wordt. God zelf bestrijdt het primitieve godsgeloof. De oude beschouwingen worden onderste boven gegooid en dit voert tot waarheid wat niet met het geweten overeenkomt, moet worden wegge maaid. Als spr. het woord God ge bruikt, heeft dit niet de beteekenis, die er over het algemeen aan gegeven wordt. De aardsche rechter kan vrijspreken, het leven doet het niet, en dit leert ons wat in het universum heerschi en hoe wij leven moeten thans leert het dat er is gezondigd tegen de gerechtigheid, tegen de groote wet van menschen- liefde. Spr. begrijpt dat er voor velen in de zaal wat is weggevallen, maar men moet de waarheid zoeken en spreker herinnerde aan de spreuk uit den Bij bel De waarheid zal U vrij maken. Hierna was het woord aan dr. De Groot, die begon met de woorden van den Kerkvader Augustinus „God en de ziel wil ik kennen." Er is geen ant woord te geven wie God is. Ds. Schermerhorn heeft gezegd, dat „God het primitief godsgeloof be strijdt" spreker wil het primitief Godsgevoel van zijn collega bestrijden. Verheugd is hij, dat ds. Schermerhorn toch ook iets blijft voelen voor het persoonlijke van God, daar hij anders het bovenbedoelde niet had kunnen zeggen. Als er bestreden wordt, ge schiedt dit toch door een persoon. Trouwens andere moderne predi kanten denken er anders over en noe men God wel degelijk persoonlijk. Waar ds. Schermerhorn erkend heeft, dat er wetten zijn voor het leven, moet hij toch ook toegeven, dat er een wet gever moet zijn. De Godsbeschouwing van de modernen loopen zeer uiteen. De orthodoxen hebben allen dezelfde opvatting van God. Spr. weet niet wie God is dit bewijst reeds, dat er een God is, maar dat Gods wegen voor ons verborgen zijn. God komt tot ons in openbaringen op allerlei wijze maar ook in een bijzondere openbaring door Jezus Christus, die niet tot het verleden behoort, maar die wij nog bezitten in den Bijbel. Spr. wenscht niet te zitten aan de voeten der natuurwetenschappelijke onderzoekers, maar aan die van Jezus Christus. Deze stelde ons God voor als de Almachtige en als Vader, dit lijkt tegenstrijdig, maar ook als hij slaat is hij een Vader. Het pantheïsme is niets nieuws, maar ouderwetsch, primitiever als animisme. Hier in de zondige wereld is er een scheiding tusschen Schepper en schep sels, wat niet het geval is in den he mel, waar God in allen is. Waar ds. Schermerhorn over de ontwikkeling van den godsdienst gesproken heeft, vraagt spr. of er iemand in godsdienst hooger kan staan dan Jezus Christus. Spr. wijst er op, dat ds. Schermer horn bij den doop de formule der drie eenigheid „in naam des Vaders, des Zoons en des Heiligen Geestes" zal gebruiken, wat een orthodoxe opvat ting is. Waar ds. Schermerhorn een hypo these over de ontwikkeling heeft gege ven, wijst spr. er op, dat er ook mo dernen zijn, die meenen, dat er voor alles een monoïsme is geweest. Dat de predikers God hebben voor gesteld naar hun eigen beeld, ontken de spreker. Ds. Schermerhorn buigt zich voor het gezag der natuurwetenschappen een ieder zoekt immers naar gezag. Men legt in de geschiedenis van den godsdienst veel, dat meri eerst in den Bijbei gelezen heeft. De orthodoxen buigen zich echter voor het gezag van Gods Woord en bestrijden daarom het ongeloof van tienduizenden. Na een korte pauze kwam ds. Scher merhorn ten tweede male aan het woord, en ontkende, dat hij toch God als persoon erkent, hij kan iiet niet anders uitdrukken ais hij deed. Dat er een wetgever moet zijn is een hypo these, dat zegt men wei van de wetten voor den staat, maar niet van de wet ten der natuur. Spr. erkende dat er ook bij de modernen verschil van opvat ting is. Als het wezen verborgen is, kan men er niet meer over praten, men moet echter trachten te doorgronden, al is dat een zeer zwaar werk, waarbij men honderde malen zal mistasten. Openba ring aanvaardt spreker als iets per soonlijks, aan een openbaring van vroeger hecht hij niet. Niemand kan zich geheel aan den Bijbel onttrekken, omdat hij altijd blijft een redelijk en oordeelend wezen. In den Bijbel wor den verschillende voorschriften gege ven God in het Oude Testament is geheel anders dan in het Nieuwe Tes tament. Voor den mensch is alleen waarheid, wat hij zelf heeft doorleefd. Als dr. De Groot zich op den Bijbel beroept, is er geen reden meer verder te gaan want spr. zegt over de auto riteit van Jezus Christus, dat hij het recht behoudt te oordeelen en te zeg gen als hij het er niet mede eens is. Spreker heeft in dr. De Groot toch ook den pantheïst gevonden, als deze erkent, dat God overal is. Spr. gelooft i zeker, dat er iemand komen kan, die nog beter inzicht heeft als Jezus Chris tus, die de prediker was van bepaalde gedachten. Maar men heeft niet de ab solute zekerheid, dat men hier te doen heeft men een werkelijk bestaan heb bend wezen. Het doopsformulier gebruikt spreker niet als hij doopt spreekt hij er ge woon een wensch bij uit. De heer De Groot interrumpeert dat hem dit verheugt, maar dat het geluk kig is, dat het classikaal of provinciaal kerkbestuur van ds. Schermerhorn niet aanwezig is. Ds. Schermerhorn zegt zelf lid van het classikaal bestuur te zijn. In Noord- Holland is men echter ruim van op-_ vatting. Dr. De Groot zegt „Dan doopt U niet". Ds. Schermerhorn „Zooals U het bedoelt niet, maar dat is uit den tijd." Als men zoo van de waarheid van den Bijbel overtuigd was, zou men het „Hebt uw naasten lief gelijk u zeiven" beter toepassen en kwam er spoedig een revolutie, geen bloedige, maar een die de wereld verbetert. Spr. buigt zich voor de natuurweten schap, wat hij als de waarheid be schouwt. Die waarheid zal voeren tot het door hem gewenschte anarchisme de machtige eenheid van al wat is van mensch en God. Spr. herinnert aan een woord van dr. Den Hartogh, den stichter van de Middaghoogte te Amsterdam, „Rejigie is in het diepste wezen de eenheid met God beleven." !n zijn antwoord wees dr. De Groot er op, dat hier overtuiging tegen over tuiging staat, waaruit blijkt dat men met wederzijdsche .waardeering elkaar bestrijden kan. Het wordt hier een remise, want elkander tot andere ge dachten brengen zal niet gaan. Dr. Den- Hartogh bedoelde met zijn gezegde niet wat ds. Schermerhorn er in zoekt. Het is jammer, dat zijn tegenstander het idee der zonde niet aanvaardt en dus de zonde ook niet bestrijdt. Wat hij verdedigt is een ouderwetsch modernisme. Door nadenken gaat men God niet bc-ter kennen. De absolute waarheid is niet de Bijbel, maar Jezus- Christus. De waarheid is subjectief en waar spreker gezag voelt van den Bijbel, schaamt hij zich niet er voor te buigen. Door modernen wordt zelfs de mo gelijkheid van het „V/onder" reeds erkend. De hypothese van ds. Schermerhorn is heel iets anders dan het categorisch gevoel van spreker voor den Bijbel. Het Oude en Nieuwe Testament ver schillen wel, maar Jezus ging toch uit van het idee van continuieteit. Waar ds. Schermerhorn heeft gewe zen op een Gereformeerd predikant, die zonder eenige tegenspraak te dul den den Bijbel de waarheid noemde en dit ook zonder meer zijne kinderen voorhield, gaf spreker toe, dat dit laatste" onpaedagogisch is. Spr. eindigt met te wijzen op de verschillen in ieders standpunt, en daarom zuilen de aanwezigen moeten kiezen en niet tusschen in blijven staan, want dan vallen zij in een kloof ieder moet buigen voor de waarheid, die volgens spreker is de persoon van Jezus Christus. Na iedere redevoering klonk applaus. De heer Van Oorschot bracht dank aan beide sprekers voor de wijze waarop zij debatteerden, aan de aan wezigen voor de geschonken aandacht en hoopte dat deze debatavond tot leering zal hebben gestrekt. GEMEENTERAAD VAN SOUBURG. Vergadering van Dinsdag 17 Februari, des namiddags ten 2 ure. Voorzitter de heer P. S. Buteux. Aanwezig alle leden. De notulen der voorgaande vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd. Overgelegd werd proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvanger. Een goedgekeurd raadsbesluit van Ged. Staten betreffende presentiegeld der raads leden. Mededeelingen omtrent opbrengst der Nieuwjaars-commissie, deze bedroeg 263.96,/2 onder acht-en-vijftig behoefti- gen werd deze som verdeeld. Dit werd voor kennisgeving aangenomen. In behandeling kwam het bekende adres van Smallingeriand, tot verhooging der uit- keering, bedoeld bij art. 10, wet van-24 Mei 1897 (Stbl. 156). Met algemeene stemmen werd met dit adres instemming betuigd. Hierna werd behandeld een verzoek om adhaesiebetuiging aan een verzoek van den gemeenteraad van Schagen aan de volks vertegenwoordiging, om den raad mede- zeggingsschap toe te kennen bij de benoe ming -van een burgemeester. Het dagelijksch bestuur-«6telt voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Jobse, wethouder, merkte op, dat hij als minderheid in het dagelijksch be stuur verklaard heeft en dit nog doet, dat hij.accoord gaat met dit adres van Schagen. In den breede zette de heer Jobse uiteen, waarom hij voor adhaesiebetuiging is aan dit adres. Spr. acht het een stap in de goe de richting. De heer Cijsouw zal voor het voorstel van de meerderheid van Burg. en Weth. stemmen. Spr. vreest dat, waar de raad een overwegende stem krijgt bij de benoe ming van burgemeesters, dit aaneliding zal geven tot politieken strijd, dit acht spreker niet gewenscht, evenmin als de heer de Visser. Zij wenschen dat dit recht in de handen der Kroon blijve. De heer Holthuijzen ging mede met de woorden van den heer Jobse en zette dit nader uiteen. De heer Jobse repliceerde en wees er op, dat de gemeenteraad slechts één adv/see- rende stem zaf hebben en de definitieve be noeming toch itog bij de Kroon blijft be rusten. Hij drong aan op adhaesiebetui ging en wilde nog een stap verder gaan, door de ingezetenen, kiezer zijnde, de bur gemeestersbenoeming in' handen te geven. De heer Suurmond kon medegaan met adhaesiebetuiging aan het verzoek. Spreker is voor medezeggingschap van den Raad. Met 6 stemmen vóór werd dit adres voor kennisgeving aangenomen. Tegen waren de heeren Jobse, de Pagter, Holthuijzen, Efmerdorp en Suurmond. Nu kwam in behandeling een voorstel van Burg. en Weth., om de secretarie-uren vast te stellen als volgt Alle werkdagen is d'e secretarie voortaan geopend van 9 tot 5" uur en voor het publiek geopend tot één uur. D'e heer Jobse deelde mede, dat deze uren zoo gesteld zijn, omdat dan' des na middags door de ambtenaren rustig ge werkt kan worden. Hierna kwam in behandeling een' sala risregeling voor de ambtenaren ter secreta rie! Door het dagelijksch bestuur werd voorgesteld het salaris van den le ambte naar vast te stellen op een aanvangs salaris van 1300, met drie tweejaarlijk- sche verhoogingen van 200 en één twee- jaarlijksche verhooging van f 100. Verder wordt voorgesteld het salaris van den 2en ambtenaar te brengen op 1200 en dat van den jongsten bediende te brengen op 5 per week. De heer Elmendorp zette uiteen, waar om hij dit salaris te hoog vindt in verge lijking met andere gemeenten. De heer Jobse nam thans het woord en zeide, dat hij gaarne het salaris van de ambtenaren tot den hoogsten trap wilde opvoeren, maar er'is meer waar spreker rekening mede moet houden, nl. met de draagkracht der gemeentenaren. Het geld moet uit de zakken der belastingbetalers komen. Hij vroeg wat zal er van terecht moeten komen, wanneer straks de stralen verlegd moeten worden en zooveel geld voor nog andere zaken benoodigd zal zijn. Wij kunnen en mogen de uitgaven voor de secretarie niet opvoeren zooals thans is voorgesteld. De heer Kodde wilde doen vervallen éen tweejaarlijksche verhooging van 200 en het maximumsalaris dus brengen op 1800. De heer Suurmond kon voorloopig met het voorstel van den heer Kodde mede gaan. De heer Jobse bepleitte nogmaals het voorstel door hem en zijn partij gedaan, nl. om het salaris van den le ambtenaar te brengen, op een maximumsalaris van 1700, en dat van den 2en ambtenaar oo ƒ1000: De heer Cijsouw kon medegaan met het voorstel van den heer Kodde om nl. ƒ200 van het voorstel van Burg. en Weth. af te doen. De heer Meüs zette uiteen hoe of Burg. en Weth. er toe gekomen zijn om het maximum-salaris van den len ambtenaar te brengen op 2000." Door de minderheid van Burg. en Weth. werd het voorstel van den heer Kodde overgenomen, nl. om het maximum-salaris van den eersten ambtenaar te brengen op een maximum van 1800. Dit werd aangenomen met zeven stem men. Tegen stemden de heeren Jobse, de Pagter, Holthuijzen en Elmendorp. Het salaris van den 2en ambtenaar werd gebracht op ƒ1200 en dat van den jong sten bediende op ƒ5 per week. Ingekomen was een adres van de S. D. A. P., afdeeling Souburg, om bij de spoor wegautoriteiten aan te dringen op het aanbrengen van een loslijn te Souburg. De raad ging met dit verzoek accoord. Van de bewoners der Cevaalstraat was een adres ingekomen, waarbij zij de ge meente aanbieden de straat over te doen. De voorzitter stelde voor, dit verzoek in handen van Burg. en Weth. te geven, teneinde advies uit te brengen in een vol gende zitting. De heer Daniëlse wees er op, dat het jammer is, dat de bewoners niet vroeger met dit voorstel gekomen zijn, thans is al les even duur. De heer Holthuijzen wees op het groote nut voor de bewoners van overname. Het is er thans vaak een moeras. De heer Cijsouw zeide, dat de straten en rioleering toch eerst in orde moeten zijn, voordat de gemeente deze kunnen over nemen. De heer Elmendorp brak een lans voor spoedige behandeling, zoodat de bewoners ter plaatse zoo spoedig mogelijk geholpen zijn. Hij hoopte dat het thans niet zal blij ven bij toezegging, maar dat er gehandeld zal worden. Vervolgens was aan de orde de benoe ming van een onderwijzer aan dé openbare school met verplichte hoofdakte. De eenige sollicitant was de heer J. Witte te 's Heer Arendskerke. Deze werd benoemd met algemeene stemmen. Door Burg. en Weth. werd voorgesteld eervol ontslag te verleenen aan mej. Luij- mes, als gevolg van het achteruitgaan van het aantal kinderen op de openbare school. Den heer Suurmond speet het, dat als gevolg van een paar leerlingen minder, mej. Luijmes thans eervol ontslagen ts. Spreker meende, dat met een weinigje toe wijding dit ontslag voorkomen had kunnen worden. Meerdere leden waren van dezelfde meening. De heer Jobse zeide, dat het hem speet dat het onderwijzend personeel zoo weinig doet in het belang van de .school. Hij heeft den indruk gekregen dat dit personeel zich onverschillig aanstelt of er veel of weinig leerlingen op de school zijn. Na nog eenige discussie werd met alge meene stemmen aangenomen mej. Luijmes eervol ontslag te verleenen. Goedkeuring werd door den raad ver leend aan verschillende beschikkingen op reclames in den hoofdelijke» omslag. Verschillende veranderingen in de ver ordening op de heffing van den hoofdelijke» omslag werden goedgekeurd. Van de bouwvereeniging te Souburg was een adres ingekomen, om steun te verlee nen aan haar verzoek om grond te koopen en wel dezelfde grond die onlangs te koop is aangeboden, thans echter voor bijna de helft van den vroegeren prijs, nl. voor 1.50 de c.A. De heer Jobse vestigde er de aandacht op, dat in Den Haag hem uitdrukkelijk if> gezegd, dat boven den north* van 1 per c.A. geen advies tot goedkeuring van zulk een aankoop bij de regeering b te ver wachten. Hij vestigde er nogmaals de aan dacht op, dat -hij niet tegen bouwplannen is, volstrekt met, maar deze moeten uit voerbaar zijn. De heer Suurmond gaf er de voorkeur aan, dat de gemeente zelf bouwplannen ter hand neemt. De voorzitter, alsmede de heer Melis wa ren van meening, dat het verzoek het best in handen van Burg. en Weth. is te stellen om advies. Dit werd met algemeene stemmen goed gekeurd. Van de burgerwacht was een verzoek ingekomen om een subsidie van 150 voor het jaar 1920. Deze subsidie werd verleend. Door Van Eenennaam was verzocht om ontslag als gemeente-werkman. Dit werd i'rr handen van Burg. en Weth. gesteld ter afdoening. RONDVRAAG: De heer Holthuijzen begon met zijn leed wezen uit te drukken over het rooien der boomen aan den Nieuwen Vfissïngschen weg en noemde het een groot nadeel voor zijn daar staande woningen, die hij nu zeker wel tweemaal per Jaar moet laten schilderen. Dit alles hebben wij te danken, zeide spreker met verheffing van stem, aan de rechtsche raadsleden en aan een zich noemend vrijzinnig-democraat. Op zeer scherpe wijze keurde hij dit genomen raads besluit af. De heer Cijsouw merkte dén heer Holt huijzen op, dat deze zaak thans niet in den- raad thuis behoort. In 'n voorgaande verga dering is tot rooien van deze boomen beslo ten, omdat zij, sommigen althans, gevaar opleverden, door hun slechten toestand, terwijl er nieuwe boomen voor in de plaats zullen komen, deze zaak is afgedaan en Is het dus onzin om thans hier weer opnieuw over te spreken. Hierna ontstond tusschen beide heeren een zoo scherpe woordenwisseling dat men bijna aan handgemeen zou gaan denken. Door den heer Elmendorp werd inlich ting gevraagd omtrent onkosten van de burgemeesterskamer, welke later zal ver strekt worden. Verder werden nog eenige vragen ge daan en beantwoord van ondergeschikt be lang. Door den heer Melis, wethouder, werd aan het einde der vergadering zijn leedwe zen uitgesproken over de treurige leiding van deze raadszitting. Met een betere lei ding konden geen discussies ontstaan als thans bij de rondvraag zich voordeden. Hierna werd de zitting gesloten. VLISSINGEN, 19 FEBRUARI, AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF VRIJDAG 2p FEBRUARI Bloem en meel. Door de N.V. Meelfabriek der Ne- derlandsche Bakkerij te Middelburg zal aanstaanden Vrijdag geleverd worden 6600 K.G. regeeringsbloem uitsluitend bestemd voor de bescliuitfabricage. Bakkers, die hun voorraad regee ringsbloem voor de bereiding van witte brood wenschen aangevuld te hebben, kunnen zich aanstaanden Vrij dag voor den middag aanmelden aan het derde loket der afdeeling bloem en meel. Na dezen dag kunnen verzoeken voor een extra-aanvrage niet meer in aanmerking komen. n Pimiiriirr n ïend, doordat veleit' slecfrts op het we. der-openen der gelegenheid hadden ge! wacht, om liet reeds ftthg gekoesterd!! voornemen uit te voereri-. thans, nu de uittocht aanhoudt en er «oe leidt, dat het allengs meer bezwaarlijk-Wordt, om zelfs bij 't weinige in dienst zijnde ma terieel alle officiersplaatsen —-behalve die van ,den stoomvaartdienst «e be zetten, wordt deze aangelegenheid zorgwekkend. In afwachting, dat van regeeringswege beslissingen zullen worden genomen, omtrent de toekomst der zeemacht, acht ik maatregelen noodzakelijk, om althans voorloopig het toenemend verloop te stuiten. Daarom is door mij besloten le. Op verzoeken van officieren der zeemacht, behalve die van-den stoom vaartdienst, om vergunning tot het waarnemen van betrekkingen buiten het zeewezen, afwijzend te adviseeren voor zooverre 't officieren-machinist betreft, die hun dienstverband hebben volbracht, zal gunstig worden geadvi seerd, indien de belangen van den dienst zich er niet tegen verzetten. 2e. Op verzoeken om ontslag van of ficieren, die in of na 1912 tot de oplei dingen toetreden, en derhalve hun ver bintenis nog niet hebben volbracht, tus schen 1 Maart en 1 November in elf- gevat afwijzend te adviseeren. Hr. Ms. schoener „Zeehond", is on der bevel van kapitein-luitenant ter zee A. F. Hansen te Nieuwediep aan gekomen om van draadlooze telegrafie te worden voorzien, alvorens te ver trekken voor het houden van politie toezicht op de visscherij in de Noord zee. 12, gi inschr 955. 121 en ei grot he Biljarten. Mej. Schrier, de beken de biljartspeelster uit Domburg, heeft een rondreis gemaakt door 16 verschil lende plaatsen tusschen Enkhuizen, Hoorn en Medemblik. Te Midwoud wist ze haar hoogste serie te brengen van 134 tot 189. Ze heeft in de 16 plaatsen 10142 caramboles gemaakt tegen 4110 door al haar tegenpartijen tezamen. Twee vtiegerongelukken. Gisteren morgen is op het vliegkamp De Mok, op Texel, een watervliegtuig van een hoogte van 50 meter naar beneden ge stort. De bestuurder, kwartiermeester 't Gas bekwam geen letsel. Gisterenmiddag is op het vliegkamp De Kooy, bij Den Helder, een landvlieg- tuig, bestuurd door den luitenant ter zee Dulfer, naar beneden gestort. De bestuurder werd zwaar gewond. Behalve de reeds gemelde legaten is door wijlen mevrouw Guillaume Plugge nog gelegateerd aan de Christ, school Kasteelstraat alhier een s.om van 500. In het Concertgebouw aan de Emma- straat wordt Zaterdag en Zondag een tooneel- en muziekuitvoering gegeven ten bate van het marine sanatorium- fonds. Men zie verder achterstaande advertentie. Het lichtschip „Wandelaar" in het zeegat van Vlissingen, ligt thans onge veer 51° 22'.2 N.b. en 3° 0"3 0.1. Het mistsein wordt met een sirene gegeven elke 2 minuten, drie stooten, eerst een groep van twee stooten, daarna afzon derlijk één stoot. De onderwaterklok geeft elke 4 sec. één slag. Het licht schip is rood en zwart horizontaal ge streept en voert aan weerszijden den naam. Het voert als dagmerk twee bal len in top. Wanneer liet licht defect is wordt dit vervangen door een wit vast licht, tevens wordt dan om de 10 mi nuten geduveld. Wanneer de sirene defect is wordt elke minuut afwisselend één of tweemaal kort achter eikander met de klok geluid. Wanneer het licht schip is verdreven, worden het schitter- licht en het ankerlicht niet getoond, doch drie vaste lichten rood, wit en rood onder elkander geheschen. Over dag wordt de vlag in dit geval in top gevoerd, terwijl dan als mistsein wordt i gegeven liet sein voor een vaartuig ten anker. Als het lichtschip in nood mocht ver- keeren wordt dit aangegeven des nachts door een roode vuurpijl om het kwar tier en overdag door het sein N. C. Voor het examen van derden stuur man is geslaagd de heer A. van dei- Plaats, leerling van_ de De Ruyter- school. marine en leger. De uittocht bij de marine. Van het departement van marine is onderstaand schrijven uitgegaan Sedert November 1918 heeft 'n groot aantal marine-officieren van alle korp sen op verzoek den zeedienst verlaten. Was dit aanvankelijk niet verpntrus- ■tuiten verantwo' rdelljkbeid der redactie !>e coDie wo. dt niet teruggegeven WEENSCKE KINDEREN. Mijnheer de Redacteur, Mag ik voor bovengenoemd doel een weinig plaatsruimte van uw blad innemen. Met het oog op de moeilijke reis vanaf de grens naar onze provin cie is bij hel Algemeen Nederlandscli Comité tot Hulpverieening aan Nood lijdend Oostenrijk een plan in studie om een geheeien extra kindertrein zoo als die in Weenen wordt gevormd, door te voeren naar Vlissingen. Dit is slechts mogelijk indien in dien trein uit sluitend kinderen worden aangevoerd die in Zeeland zullen worden gehuis vest. Vele adressen uit onze provincie voor de opname van kinderen zijn reeds bij het Hoofdcomité aanwezig, zoodat wd binnenkort een lijst voor een geheel Zeeuwsche trein naar Weenen zal wor den opgezonden. Zij die zich nog willen aanmelden voor de verzorging van een Oostcn- rijksch kind en die er prijs op stellen, dat een voor hen bestemd kind, met die speciale trein wordt mede gezon den, worden verzocht dit op te geven aan den secretaris van net plaatselijk Comité, Bureau Waterleiding, voor 28 dezer. Namens het Comité, D. L. H. VAN RAALTE. AFLOOP VERKOOPSNGEN. Door notaris J. C. Paap zijn giste renavond in het koffiehuis „de Oude Vriendschap" in het openbaar ver kocht 1. Het huis met bovenwoning en erf aan het Groenewoud no. 48, groot 98 centiaren. Hoogste inschrijver de heer J. H. Schocli voor 3510. Kooper de heer S. M. Polak q.q voor 3706. 2. Het huis en erf aan de Nieuw- straat no. 76, hoek Wilhelminastraat, groot 69 centiaren. Kooper de heer J. de Klerk voor 3821. 3. Het huis met bovenwoning en erf aan de Breewaterstraat.no. 51,-groot 91 centiaren. Hoogste inschrijver de heer C. J. Mommaas voor 2066. Kooper de heer G. van der Star q.q. voor 2291. 4. Het huis met bovenwoning en erf aan de Breewaterstraat no. 37, groot 1 are 45 centiaren. Hoogste inschrijver de heer J. de Klerk voor 851. Kooper de heer J-. van Eenennaam voor 1150. 5. Het huis met bovenwoning en erf aan de Breewaterstraat no, 30, groot 52 centiaren. Kooper de heer J, de Klerk voor 1401. 6. Het huis en ?rf fiaq de Breewa terstraat no Hoogste Hariot voor Dupon voof 7. Het huis straat no. 10, Kooper de 675. 8. Het huis aan de Groote centiaren. Hoogste Klerk voor 1740. g. Het huis cang no. 3, g Hoogste inschrij der voor 666. Eenennaam q. met Ma inschr f 1479. en groot 6. Ke j.q. de stai havenarbeideï Het hoofdbestuu Bond van Transpc Van den secreta Transportwerkersfi den heer Robert W telegrafisch berich leden van zijn landsche schepen of bemannen. Hij sclien consul-genei mede in kennis j de, hiervan aan geering ten spi zuilen doen. i org; h ;i is di poedi ges Het aantal werk dam is, naar van degedceld wordt, Bij sommfge maat dert het aantal, bij De werkwilligen d lijn te Amsterdam meer verschenen. Enkele posters een paar werkwii niet aan den arbeic gisterenmorgen et het stakingsburea plein binnengebracl bewegen reisgeld naar huis terug te De 36 bazen en stoomvaart-maatscl die geweigerd hebt ten, dat anders do daan zou zijn, hebt dedeeling ontvange worden. De stand der stal dam hoegenaamd dergaan. Het aant de Holiand-Amerik man uitgebreid. Handelsvereeniging man gewerkt ovei alls bij het uitbreli geheel plat. Hier e de stakets een wei den, dien men dan het werk neer te leg ding gaat gepaard waar dan van beit harde woorden vall echter nog niet op te treden. Het hoofdbestuur Bond zai confereert welke het afdeelir Ceniralen Bond te over de Nederlandse moet aannemen, heeft men in Amste kingscomité. Het ho Centralen Bond is ook in Amsterdam gesplitst dient te w Door den heer Sc I minister van binnen I deiijk voorzitter van nisters, de volgende 1. Acht de rege woord, dat op het j in de havens de I orde te water is toe I jonge officieren, wie 1 kunnen leiden, dat c I tegen stakers, journ I wordt opgetreden 2. Zoo neen, wil I zorgen dat althar 1 elementen deze taa lgen 1 De leider der Am Iheiiorganisatie, hee I Wilson te Nijmegei J^merikaansciie zee I Nederlandsche tran I zoolang financieel zi |i°l alle eischen zijn i Rc J: r De afdeeling i\, pntralen Nederland oond heeft een i Waarin zij de ambl 'link te teekenen op dp stakende tran: oinnen enkele dage., damschen bestuurder den aangeboden. De afdeeling is Seval de stakers ii dprspit zouden "'ervan onmiddellijk werknemers, dus ren, zou worden de Rotterdamsche mies aan gelegen °onpeil daar ter Sevoerd en dat daarom medebrengt overheidspersoneel de Portarbeiders krachti (1 del i ook gev «e is, stee

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2