I Stads- en Provincienieuws INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND Opi&Me der Personer ^ÊMENGhl besproken is de oprichting van secre tariaten in hei roode leger, in overleg met sovjet-Rusland. Deze 'secretariaten in de grensplaatsen hebben hoofdzake lijk ten doel, communistische propagan disten e.d. over de grens te smokkelen. In verband met de komende verkie zingen werd nog besloten, een krach tige propaganda ie voeren onder de vrouwen, vooral ook onder de dienst boden. Uit betrouwbare inlichtingen, die het blad over dit congres der derde inter nationale vernam, stipt het voorloopig nog aan, dat aan de Engelsche, Belgi sche en Fransche afgevaardigden op dracht is gegeven, in hun landen krach tig de revolutionaire idee te propagee- ren en door middel van sabotage den vrede met Rusland af te dwingen. Bij deze onthullingen zal „de Maas bode" het voorloopig laten. De „N. R. Ct." heeft tien voorzitter en den secretaris van den Centralen bond van transportarbeiders gevraagd, welke consequenties er voor dien bond voortvloeiden uit de Amsterdamsche onthullingen. De heeren deelden mede, dat daarover nog een bespreking ge houden moest worden, en dat waar schijnlijk nog heden daaromtrent een communiqué aan de pers zou verstrekt worden. Wel konden zij reeds verzeke ren, dat die onthullingen in hun stand punt tegenover de werkgevers niet de minste veranderingen konden brengen, en dat daaruit ten hoogste een wijei- ging in de stakingsleiding zou voort vloeien. Tevens werd den hoofdbestuurders gevraagd, welk hun standpunt is te genover uit de staking voortvloeiende werkeloosheid, zooals die reeds door enkele glasfabrieken is aangekondigd. De heeren achtten dit voor de actie der arbeiders gunstige verschijnselen, die h. i. er toe zullen bijdragen, dat de werkgevers gaan overwegen wat hun te doen staat. Eenzaam en verlaten ziet het er nu uit op Handelskade, Ertskade, Java- kade en andere kaden te Amsterdam. Op de steigers, waaraan de vrachtboo ten gemeerd liggen, heerscht stilte. De groote deuren van de loodsen zijn ge sloten, de kranen en elevators van de maatschappijen werken niet meer, geen zware karren rijden over de. keien. Zooals reeds gemeld is, heeft de politie, bijgestaan door maréchaussees, h£t geheele havengebied afgezet, en niemand mag de bruggen bij Oosterdok of Marineplein of de overwegen bij de Czaar Peterstraat en Rietlanden pas- seeren, zonder vergunnig van de po litie. Wie op het terrein werken moet, heeft een toegangsbewijs nbodig en gisterenmorgen stond er ai een lange file wachtenden vóór het politiebureau Kattenburg. Ook voor het varen in de .havens zijn vergunningen noodig, af te geven door den havenmeester, bij wien het toezicht op het water berust. Ter bewaking varen dag en nacht sleep- booten van het korps torpedisten op en neer, welke met twee mitrailleurs bewapend zijn. Op de De Ruyterkade heerschte in de vroege morgen-uren een groote drukte, daar vele stakende bootwer kers zich daar heen begeven hadden om te zien of er nog werkwilligen zich zouden aanmelden. De „Scheepvaart- vereeniging" heeft zoowel voor de vaste als voor de losse werklieden de gelegenheid opengesteld aan het werk te gaan. Gisterenmorgen was er een onge wone drukte op den Goudschesingei tusschen Goudscheweg en Oostplein en op der, Goudscheweg te Rotterdam, waar zich groote drommen van haven arbeiders ophoopten en heen en weer slenterden, in het Verkooplokaal hield de Centrale bond en in het Vereeni- gingsgebouw de federatie van trans portarbeiders zitting, om alle leden in ie schrijven, die het p3rool der orga nisaties" hadden opgevolgd en Zater dagmiddag om i uur het werk neer gelegd, om Maandagmorgen niet naar de havens terug te keeren. In beide za len was het stampvol en hadden de bestuurders de handen vol met liet administratieve werk van de inschrij ving der stakers. De leden der federa tie in het Vereenigingsgebouw werden daartoe in 2 groepen verdeeld, haven arbeiders, zeelieden en overige catego rieën, welke zich elk aan een bepaalde zijde van de groote zaal moesten aan melden. Zoo druk als het op deze twee punten in de stad was, zoo stil was het in de havens, waar op liet oogenblik pl.m. 65 schepen liggen, meest van vreemde nationaliteit. Behoudens het vaste personeel der Steenkolen-Han- delsvereeniging, dat besloten had aan bet werk te zullen blijven en dit besluit ook ten uitvoer bracht, is in alle havens de staking zoo goed als algemeen. Langszij van het Engelsche stoom schip „Penrhys" zijn 2 elevators geko men, zoo.dat men waarschijnlijk zal trachten een begin te maken met de lossing van dit schip. Het Zweedsche motorschip „Svaland", gisteren van Huelva te Rotterdam aangekomen met ijzererts, is naar Emden vertrokken, ten einde daar te lossen. Naar „Het Volk" verneemt, is aan de werkgevers in het vervoerbedrijf te Am sterdam door de afdeeling van den Centralen Bond een brief gezonden, waarin dezelfde looneischen worden ge steld, als waarvoor de havenarbeiders thans in staking zijn. Toen gisterenmiddag het werk in de haven tc Amsterdam geëndigd was, be gaven zich slechts enkele werkwillige havenarbeiders huiswaarts. Wederom waren de toegangen tot het havenge bied door politie afgezet, daarbij had den zich tiians postende stakers ge voegd. De werkwilligen werden echter niet lastig gevallen ongeregeldheden hadden niet plaats.' Een schuitenvoerder, die uit de ha ven ijzerwerk op zijn schuit naar een der expeditiekantoren op den Singel te Amsterdam vervoerde, werd daarbij lastig gevallen door stakers, die met steenen gooiden. Onder bescherming van politie leverde hij zijn waren af en werd hij naar huis geleid. De wekelijksche uitkeeringen aan de istakers zullen 10.50 voor man en •vrouw en 75 cent voor ieder kind be dragen. Het Engelsche stoomschip „Pen rhys", in de Maashaven te Rotterdam liggende, geladen met 5700 ton mais, wordt met elevators gelost door kan toorpersoneel en bazen van de Centrale Graanfactorij en de Graan Elevator- Maatschappij. De margarine-fabriek van de naam- looze vennootschap Anton Jurgens zendt haar margarine, voor Engeland bestema, thans via Antwerpen en Vlis- tsingen. (Zie Laatste Berichten.j VLISSINGEN, 17 FEBRUARI. AGENDA VAN het distributie- bedrijf WOENSDAG 18 FEBRUARI Ledige baien. De ledige balen, afkomstig van de firma M. van Walbeek te Dordrecht, worden ingewacht op a.s. Woensdag. Na dezen dag worden geen balen de zer firma meer in ontvangst genomen. Voorts worden bakkers verzocht al ien op Woensdag te komen met zoo veel zakken der N. V. Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij tc Rotter dam en Middelburg, ais zij maar eenigszins kunnen afstaan. Het conflict in de bouwvakken. De afdeeling Vlissingen der lande lijke federatie van bouwvakarbeiders hield gisterenavond een zeer druk be zochte vergadering. Door het bestuur weid medegedeeld dat op zijn verzoek, door een invloed rijk persoon alsnog pogingen in het werk zullen worden gesteld oin een conferentie tusschen het bestuur der werkgevers- en werknemers-organisa ties tot stand te brengen. Mocht deze poging mislukken dan werd het bestuur de opdracht gegeven zoo spoedig mogelijk de slaking te proclameeren. Zijn de patroons wel tot overleg be reid dan zal Woensdagavond weder om worden vergaderd en over de ver kregen resultaten worden besproken en besloten. De patroons-vereeniging „Bouw- kring" heeft het volgende schrijven ont vangen Namens den Landelijken Federatieven Bond van bouwvakarbeiders, afdeeling Vlissingen, verzoeken wij u dringend nog hedenmiddag of -avond een be spreking met uw bestuur te hebben over het hangende conflict. Deze bespreking zal moeten gaan over het treffen van een tijdelijke over eenkomst tot I Mei 1920. Het door ons toegezonden ontwerp wordt dus tijdelijk teruggenomen, zoo dat dit geen moeilijkheid voor een be spreking meer kan opleveren. Met het öog op den gespannen toe stand dringen wij bij u op allen moge lijken spoed aan. Wij vernemen dat voor de Israël. Gemeente alhier is aangekocht het pand van mevr. wed. De Leef, Grave- straat. Het zal dienen tot woning voor den leeraar, terwijl daarin tevens een school- en een vergaderlokaal zal ge vestigd worden. Daarnaast zal een nieuwe synagoge gebouwd worden. De onderbreking in de elecrrische stroomlevering is gisterenavond ont staan, doordat bij het aflaten van het kanaalpeil te veel water was afgespuid, zoodat de pompen der centrale geen water meer konden halen. Om 8.40 n.m., toen het water weder eenigszins opkwam, was het mogelijk een der pompen van de kleine machine aan te zetten, zoodat toen weder gere geld stroom kon worden geleverd. Naar wij vernemen, is het personeel van de schoenfabriek „Léon", aan de Nieuwstraat, met het oog op de over productie van schoenen met ingang van Maandag a.s. ontslagen. Bij Kon. besluit is benoemd tot ont vanger der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen te Baarlo F. K. C. Timmermans van Abcoude te Domburg. kerk- en schoolnieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arne- muiden ds. J. Ronge te Hoogblokland. Geref. Kerken. Bedankt voor hei be roep te Bruinisse door ds. J. E. Wes- terhuis te Oud Loosdrecht. Geref. Gem. Bedankt voor het beroep te Benthuizen door ds. R. Kok te Aag- tekerke. marïne en leger. Bij Kon. besluit is met ingang van 16 Februari de kapitein-luitenant ter zee jhr. G. L. Schorer belast met de betrekking van inspecteur van den on derzeedienst is met 16 Februari aan den officier-vlieger 3e klasse F. J. Beek eervol ontslag uit den zeedienst ver leend is aan den officier-machinist ie klasse H. C. B^sanson, wegens onge schiktheid voor de verdere waarneming van den militairen dienst ten gevolge van lichaamsgebreken met f Maart eervol ontslag verleend uit dén zee dienst onder toekenning van pensioen en het bedrag van het pensioen be paald op 1681 's jaars is aan den buitengewoon adelborst bij de Konink lijke marinereserve A. Harsveldt ont slag verleend uit den dienst bij die reserve is met 16 Februari aan de luitenants ter zee 1ste klasse bij de Koninklijke marinereserve W. Krol en J. de Koning op hun verzoek eérvol ontslag verleend uit den dienst bij die reserve wegens meer dan twintig ja ren dienst is met 15 Februari aan den kapitein op non-activiteit M. A. Pont, van liet dienstvak der militaire admi nistratie, en aan den ritmeester op non activiteit P. H. B. Beernink, van het wapen der cavalerie, ter zake van on geschiktheid voor de verdere waarne ming van den militairen dienst ten ge volge van lichaamsgebreken onder toe kenning van pensioen, eervol ontslag verleend en het bedrag van het pen sioen vastgesteld voor den kapitein Pont op 1375 en voof den ritmeester Beernink op ƒ916 's jaars is aan den reserve ie luitenant J. H. Hilgen van het 18e regiment infanterie, op zijne "aanvrage een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Bij beschikking van den minister van marine a.i. is de hoofdofficier van ad ministratie 2e kl. C. Mathol, intendant der zeemacht in de stelling van de Monden der Maas en der Schelde, met 1 Maart a.s. eervol van deze betrek king ontheven en gesteld ter beschik king en is de. officier van administratie ie kl. W. Obbes 26 Februari a.s. ge plaatst te Middelburg, en met 1 Maart a. s. belast met bovengenoemde be trekking is de luitenant ter zee Ie kl. J. A. Kruys, geplaatst bij de adspiran- tenschool der marine tc Dordrecht, met i Maart a.s. gesteld ter beschikking. Bulten verantwo- rJclllkbeltl dar redactie Oe coole \vo> iJt alot tern^deijeven rLE RETOUR AU FOYER." (De terugkeer tot den eigen haard). Het is een mooie beweging, die gaande raakte voor de belangen van het Oostenrijksche kind. Maar zij moet ons niet doen vergeten, dat er ook nog andere buitenlandsche kinderen zijn, die recht op onze belangstelling en steun mogen doen gelden het kind in Noord-Frankrijk, vandaar verjaagd, toen de Duitschers er kwamen en deze streken verwoestten, ver boven oor- lctgsnoodzaak uit, zoodat ze nu een woestijn geworden is, waarheen de be ".oners niettemin zouden willen te- rugkeeren, wanneer zij maar konden. Le retour au foyer, de terugkeer tot den eigen haard, dat is de innige wensch van zoovelen, die nu, tijdelijk elders in Frankrijk gehuisvest, snakken naar het oogenbiik, waarin zij den grond zullen terugzien waarop zij zoo vele jaren gelukkig leefden. Niemand is sterker aan den geboortegrond ge hecht dan de Fr'anschman, de l-ransche vrouw. Maar het gezin dat terugkeert, denkende het dorp zoo goed als onge schonden weer te zien, vindt zijn vroe gere woning, somtijds liet geheele dorp niet meer terug. „Ontmoediging", zoo luidt het in een brief aan een Fransche dame in Nederland gericht, „ontmoedi ging maakt zich van die arme lieden meester en de vader, om het aantal on nutte monden te verminderen, zendt de vrouw en de kleine kinderen naar Pa rijs, waar zij (het is smartelijk om het te zeggen) geen ander onderkomen kunnen vinden dan SI. Sulpice. Gedu rende eenigen tijd hebben wij gemeend onze kinderbewaarplaats te kunnen sluiten, maar ze is weldra heropend moeten worden, en vooral hebben wij onzen gezondheidsdienst voor de kin deren moeten uitbreiden, wegens den toestand van lichamelijke ellende.waar in de kinderen, die ons toegezonden' weiden, verkeerden. Als we hen zagen komen, kregen wij den indruk alsof de ouders lamgeslagen, geen belangstel ling meer hadden voor de meest ele mentaire zorgen zonder de gestrenge maatregelen, die door onze doktoren genomen werden, zouden wij een epi demie niet hebben kunnen beletten. Al les ontbreekt hun, niet alleen een on derdak, maar ook linnen, melk, medi camenten en zooveel andere, onmisbare dingen." Tot zoover deze brief uit Parijs, waarin met korte woorden de treurige toestand wordt geschetst de wonin gen verdwenen, de ouders moedeloos, gescheiden van de kinderen. Wat kunnen wij Nederlanders doen, om dezen grooten nood te lenigen Bijdragen tot het stichten van wo ningen in de allereerste plaats. Onder voorzitterschap van den heer Joost van Voilenhovert heefi zich in ons land, nu bijna een jaar geléden, een' comité ge vormd, le Retour au Foyer genaamd, dat gelden verzamelt met het cfoei om, uitsluitend bij de Nederlandsche indu strie, meubelen en andere nuttige voor werpen te koopen, die tezamen een complete woning-inrichting vormen. In liet laatst van December werden 96 complete v/oning-inrichtingen naar Frankrijk verzonden, aan adressen door het Fransclje comité opgegeven. Nog 104 inrichtingen staan gereed voor verzending, welke verzending geschie den kan in Februari. Sub-comité's zijn opgericht te 's Gravenhage en Nijme gen, in verschillende and'ere steden ge ven afzonderlijke personen zich moeite voor de goede zaak. Het totaal van de ingekomen giften is nu ongeveer 85000.Maar er is natuurlijk nog veel meer noodig. Wij kennen allen den schrikkelijken toe stand in Noord-Frankrijk, hetzij uit ar tikelen, uit afbeeldingen of uit de ver halen van hen, die deze streken zelf hebben gezien, wij weten, dat hier on schuldig zoo ontzaglijk geleden wordt. Zouden wij, Nederlanders, dan niet, uit sympathie voor het Fransche volk, uit mededoogen voor hel Fransche kind, er toe willen bijdragen dat er weldra weer leven en levensblijheid zal zijn in het verwoeste Noorden van Frank rijk Lezer, vriendelijk noodigen wij U uit, uw antwoord in den vorm van een flinke bijdrage te zenden aan den se cretaris van het comtité te Amsterdam, den heer mr. D. N. P. Hocke, p.a. Ned. Bank, of den heer C. Roovers, secr. sub-comité, Van Bleiswijkstraat 63, Den Haag of mej. Boots, Spoorstraat 8. Nijmegen. J. C. PEEREBOOM. Lid van het bestuur van de Alliance Frangaise, Comité de Haarlem. Mr. D. N. P. HOCKE. Secr. Retour au Foyer. DE GRONDWETSHERZIENING IN BELG1E. De commissie voor de grondwets herziening heeft onder voorzitterschap van Brunet vergaderd. Er werd een bespreking gehouden' over liet vrouwenkiesrecht. De com missie staat voor twee voorstellen. Het eene, van den heer Colaert, kent het kiesrecht toe aan alle Belgen, zonder onderscheid van geslacht het tweede, van den heer Troclet, staat de wet toe zonder tot de herziening te moeten overgaan, de vrouw tot het wetgevend kiesrecht te roepen. Deze laatste wet moet dan mét een meerderheid van 2/3 worden aange nomen. De commissie heeft zich in beginsel en met algemeene stemmen voor de rechtstreeksche verkiezing gunstig verklaard. Zij kreeg ook een voorste! te onderzoeken, om het algemeen kies recht in de grondwet .in te voeren. in de voigende zitting zal de com missie te stemmen hebben over de volgende punten lo. Onmiddellijk vrouwenkiesrecht 2o. Vrijheid voor den wetgever, voor het vrouwenkiesrecht de meerderheid van de '2/3 te eischen 3o. Kwestie der evenredige vertegenwoordiging 4o. Ouderdoms- en verbiijfsvoorwaar- den. DE UiTLEVERINGSKWESTIE. De Entente heeft in zijn nieuwe nota over de uitlevering der oorlogsschuidi- gen, heel wat water in den wijn ge mengd Het verzet der Duitsche regee ring, gesterkt door den nog steeds voortdurenden stroom van Duitsche protesten tegen de uitlevering en niet het minst het terugkrabbelen van Lioyd George, hebben de Entente genoopt in te binden. Te Parijs is men terneergeslagen over de Londensche beslissing, die men vreest dat een aanmoediging zal zijn voor Duitschland om op den ingeslagen weg voort te gaan en ook te weigeren de andere bepalingen van het Versailler verdrag uit te voeren. Sommige Fran sche bladen zijn van oordeel, dat Mil- lerand het tegen Lloyd George moest afleggen. Men redeneert te Parijs nu aldus Duitschland zal denken ook van de overige verdragsbepalingen gemak kelijk af te kunnen komen. De verkla ring in de nota, dat dii slechts een op zichzelf staand geval is, wordt voldoen de geacht. Zal men in de toekomst met gestrengheid jegens Duitschland optre den of voortgaan met terugdeinzen De fout ligt, volgens radicale bladen, in het stellen van onmogelijke eischen in een Vroegere periode der vredesconferentie. Een niet weg te redeneeren feit is, dat Lloyd George op de Parijsche vredes conferentie den uitleveringseisch stel de, dat Frankrijk, dat de schuld op heel Duitschland zonder uitzondering wilde doen drukken, met Lloyd George mee ging, dié ten slotte toen het op han delen aankwam zijn draai nam en zijn vroegeren haat en wraakzucht ver gat. Omtrent de verzoeningsgezinde stem ming, die de Londensche conferentie beheerschte, gaf de Belgische premier Delacroix aan een vertegenwoordiger van Reuter de .volgende opheldering De geallieerde regeeringen geven zich rekenschap van de gebiedende noodza- die zicit in' deze gemeente hebben gevestigd I of deze' hebben' verlaten', gedurende de I le helft dér maand' Februari. I N G E K O M E N Wed» D. Schrei]v. Bel, zonder,. Schel, destraat 36, van Zierikzee. C. j. Verhuist, ketelmaker, Dam 7, van Kats. A. Zonnevyllé, timmerman,. Achter del Kerk 15, van Oostburg. T. Driessen schoenmaker, van Galen- straat 2, van Bergen. A. Eonkert, machinist, Kasteelstraat 70 van Rotterdam. C. Boogaard, zonder, Kolyenièrstraat van St. Laurens. T. Visser, stuurman, de Ruyterstraat 12; van Amsterdam. Wed A. v. d. Bergev. Klooster, zon- I der, Dijkstraat 32, van Kruiningen. A. Nagtegaal, hulpbesteller, Koestraat 31, van Goes. R. v. Hoeydonck, scheepmaker, Breewa- terstraat 59, van Kruiningen. C. J. Bijlsma, kantoorbediende, Badhuis- straat 77, van Sneek. M. P. Janse, surnumerair S.S., Kanaal- straat 62, van Dordrecht. J. Foste, kantoorbediende, Evertsenstraal» 9, van Mechelen. J. R. Dwarshuis, boekhouder, Ballastkade 2, van Meppel. J. van Belzen, vischleurder, Dijkstraat^ van Arnemuiden. J. J. W. Sterk, kantoorbediende, \V& straat 36, van Amsterdam. A. de Landmeter, scheepmaker, Kleine Kerkstraat 17, van Goes. VERTROKKEN: J. P. Goetgeluk, Dijkstraat 25, naar Krui ningen. C. A. Jonckman, Hobeinstraat 3, naar Amsterdam. S. de KlerkMurre, Kanaalstraat 96, naar 's-Heer Arendskerke. C. TijssenPeters, Wagenaarstraat 14, naar Rotterdam. j. Krul, Verkuijl Quakkelaarstraat 26, naar Hengelo. J. C. Vethacke, Koningsweg 23, naar Oversell ie. G. de Bok, Gravestraat 29, naar Princen- hage. L. Geieijnse, Kromme Elleboog 7, naar Rotterdam. Meijer. Bellamypark 21', naar Gessel. H. A. Toonen,1 Noordstraat 51, naar Ub- bergen. P. Kruize, Boschjeslaan 6, naar Rotter dam. J. v. Wijk, Oude Middeiburgschê weg 10, naar Boxtel. J. C. Baars, St. Jacobstraat 13, naar Am sterdam. Wed. C. SijbrantsSchout, St. Jacob straat 13, naar Helder. Mej. M. Hoogesteger, Koestraat 65, naar Middelburg. N. v. Belle, Groenewoud 15, naar Den Haag. J. Kuijpers, Walstraat 95, naar Schiedam. j. v. Domseler, Bouwen Ewoutstraat 43, naar Watergraafsmeer. kelijkheid oin een pracfische en geen gevoelspolitiek te voeren. De rechtvaar digheid moet in Overeenstemming wor den gebracht met 'den noodzakelijken terugkeer tot den waren vrede. De toe komst van Europa berust op méér pro ductie en de eerste voorwaarde hier voor is Het scheppen van een atmos feer van vrede en rust. Dientengevolge besloot Delacroix moeten wij er ons voor behoeden maatregelen te bemer ken die den vrede en de rust zouden verstoren. Nu Frankrijk den uitleveringseisch matigde, hebben Engeland en Italië toegestemd dat Millerand in zijn tot Duitschland gerichte kolen-nota een krachtigen toon aansloeg. DUITSCHLAND WIL HET VREDESVERDRAG NAKOMEN. Aan het slot van het wekelijksche overzicht der Duitsche politiek wordt in de Deutsche Allgemeine Zeitung" in- aansluiting met de besprekingen van de geallieerden te Londen en de reis van den rijkskanselier naar Essen opge merkt De minister-presidenten der geallieer de groote mogendheden zijn bijeengeko men ter bespreking en zoo mogelijk ter verbanning van een oud spookbeeld, dat nog alle bloederigheid der vroegere oorlogspropaganda aankleeft. De rijkskanselier is naar Essen ge gaan om het Europeesche en valuta probleem daaï' aan te pakken, waar het misschien nog te genezen is. Op deze reis gaat het niet om der. zesurendag, maar om het groote offer der mijnwerkers bij het vinden van nieu we wegen om mede te werken tot toene ming der productie. De reis van den kanselier betreft den wederopbouw der volken en is een onuitgesproken, maar des te grondiger bekentenis van den wil om het verdrag werkelijk uit te voeren. Duitschland wil niet opbouwen op haai, maar op een onderling vergelijk. Een vergelijk is slechts mogelijk op economisch gebied door het verdrag na te komen. Niet den profeten van een wereldvergelijk, Tnaar den Duitschen mijnwerkers zal het gegeven zijn, de fundamenten te leggen voor de bui tenlandsche politiek der Rijksregeering. Door hun arbeid zullen zij den toestand in het Rijk bevestigen. Door productie zouden zij een verlenging van het mar telaarschap van het Rijnland voorko men. Dat is het doel van de reis van den rijkskanselier. De grootste vraag voor de heele we reld zal echter zijn wat zich krachtiger doet gelden Londen of Essen. I De kanselier zal weten dat elk re sultaat van zijn opbouwende werkzaam heid kan worden vernietigd door een besluit te Londen, ring zou blijven gtL pen ïnternatio FINANCIEEp De meeste Enge hun voldoening besluit van den Ra bond om een inter conferentie bijeen nteg wordt ni gesp noodiging, "V" Hen Volkenbond wicht heeft, dan andere organisatie De „Daily Chron voornaamste punt, houden moet word Se" van hel vast je lijden hebben o He wisselkoersen, e waarvan de rege. bijdraagt tot het koersen door liet uitgeven van meuwl Vreeit zich verzet tl rende dalende bewd (r'isctie financieele °p zichzelf staand Hik, de wisselkoer: voordat de stand zijnde geld weer n. en dit is onmogeliji ringen derverschl zijn teruggekeerd hun uitgaven te c komsten en met c ken en in omloop bankpapier. Het v tot de erkenning gemakkelijk zou zij verspreide gewoond dien men niet overl matische interna uoL aan een einde te m^ AMERIKA EN Uit Washington nal des Débats" me doet verwachten, t -ratificatie door de van het vredesverc in oiiicieele kringe dat de eerste maa middellijk na de ra nomen worden, ree in studie zijn. De i eel haar houding v zien van den eisc Duitschland betreft en omtrent de zend sche troepen naa volksstemming wor Van gezaghebben klaard, dat de ver uitlevering van de reeds is opgesteld. ten zouden formeel| te kennen geven, deelnemen aan het.. wtfmtdigden, wann. verschijnen voor hi geëischte gerechtsh Verder zal de re den. die deel uitm; kenbond, mededeeJi betreffende' het zent sche troepen naa Amerikaansche vol! wantrouwen zou w Men zal er daar dat de Volkenbon uitoefenen om de re Staten er toe te- bi zenden naar streke min gen worden c zal aan den Volk vraagd aan de Verc nieuwe mandaten Vrijdagavond de politie te Schied F. v. d. Gr., wonerj deelende, dal hij vai| zijn werk een br' waarin hij er voor 1 dat zijn (v. d. Gr. gift had toegediend zijn eten. v. d. Gr. pijn, hoofdpijn en drang tot braken Dc politie ging derzoek uit in de w< Bij dat onderzoek op' behendige wijze vuil water te verber tor een inspecteur emmer onderzocht vervolgens 8 sub voorschijn haalde, ti vrouw tusschen liaa zen buisje verborgt pastilles hadden ge buisje stuk geknepe den emmer laten va daarbij haar iinkerl van liét eten van de vvas overgebleven, beslag, evenais de Vervoigens werd teerd cn overgebrac bureau, waar zij we commissaris van po ring werd nog op t courantenuitknipsel, „Vergiftigingsgevalk Nadat zij geruim had ontkend haar 11 hen toegediend, viel de mand en verklaar bruari in zijn midd; halve sublimaat-past Sediend, met de bed wijze van het leven der verklaarde zij d< man daartoe te zijn Het echtpaar is huwd en uit hun hu

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2