BUITENLAND GEMENGD NIEUWS J seerde beter geheinf korfden blijven. Het geld -moest onder bepaalde letters aan het postkantoor verzonden wor den. De heer M. deed van het geval aangifte bij de politie en verzond een stuk (in overleg met deze), poste res tante. Toen de briefschrijver zich aan het postkantoor vervoegde, werd hij gearresteerd. LAATSTE BERICHTEN moet worden, dat liet onderzoek naar de voor- en nadeelen van staatsmonopolies gedaan moet worden, in betrekking tot de belangen van 's rijks schatkist. Het doel is dan, om na te gaan of de Staat ook in een monopolie een bron van in komsten kan vinden, die den belasting druk kan verminderen of uitbreiding daarvan kan voorkomen. In dien geest diende de heer van Houten een amen dement op de motie in. Tegen elk monopolie, zelfs als het geld oplevert, verzette zich bij voor baat de heer Stork, die ook van mee- ming was, dat daarom een nadere be studeering van het vraagstuk niet noo- dig is. Hij was daarbij van meening, dat de motie-Marchant meer dan vol doende was en dat de in te stellen staatscommissie het terrein der produc tie-regeling geheel bestrijkt, zoodai een speciale studie van het vóór en tegen van staatsmonopolie niet meer noo- dig is. Het verloop van deze motie was zon derling, vermoedelijk als gevolg van een misverstand. Minister de Vries had tegen de motie geen bezwaar. Hij was bereid ze ter kennis van de commissie voor de socialisatie te brengen, maar hij kon die motie niet aanvaarden als het amendement-van Houten er in voor kwam. Dan was ze iets nieuws. De heer Van Kol trok echter zijn motie in en daarmede was de zaak van de baan. Landbouw en Arbeid leverden niets belangrijks op. De Kamer is voor een week naar huis. TWEEDE KAMER. De tijd zal 't moeten leeren, wat de Volkenbond te beteekenen heeft de tijd zal 't ook moeten leeren of Neder land verstandig doet met zich daarbij aan te sluiten. Men zal niet met geest drift en met idealen naar het nieuwe instituut gaan. Hoogstens kan de hoop gekoesterd worden, dat uit dit eerste begin iets goeds en iets groots kan opbloeien. Er zijn tijden geweest dat men kon verwachten dat in Ver sailles de grondslag werd gelegd van den wereldvrede en de groote broeder schap der menschheid. Maar de factoren die bij den opzet een overwegenden invloed hebben gehad, waren niet van de edele soort, die leiden kan tot de verwezenlijking der grootsche idealen, welke de besten onder de menschen al eeuwenlang koesteren. Laat het ons probeeren, wie weet misschien, wordt het wat goeds. Zóó is ongeveer de stemming waarin de Regeering haar voorstel tot aanslui ting heeft ingediend en in diezelfde stemming zal de Kamer haar fiat aan het voorstel geven. Onvolledig, onvolmaakt en onbevre digend achtte de heer Dresseihuijs den Volkenbond, maar hij wilde zijn stem tot aansluiting geven in het vertrouwen dat het mogelijk zal zijn om het Sta tuut te verbeteren, hetgeep de Gealli eerden zelf reeds al noodig oordeelen. Hij zag alleen een gevaar voor onze neutraliteit, omdat wij genoodzaakt zouden kunnen worden om vreemde troepen door ons land te laten. Voor waarden kunnen wij niet stellen alleen moet dat vooropstaan dat geen land op gunstiger voorwaarden toetreedt dan aan Nederland gegund is. Ook is het noodig dat Nederland met kracht zijn arbitrage-politiek zal voortzetten in den geest van de Bryan-tractatën. Drie punten zijn van het meeste be lang in de eerste plaats moet het Permanente Hof voor Internationale Justitie aanstonds worden ingesteld in de tweede plaats moet gestreefd worden naar vermindering van bewa pening en in de derde plaats moet wor den aangedrongen op toelating van de thans uitgesloten landen. Die drie punten werden in een motie vastgelegd. Ook geteekend door de heeren Treub, Kooien, Rutgers en Schokking. Deze motie is wet geen voorbehoud bij de toetreding maar zij drukt precies uit, welke gebreken men in den huidigen vorm van den Bond ziet. En dit is al genoeg. De Regeering zal moeten beoordeelen of zij deze motie ter kpnnisse van den Bond brengt. In elk geval zal deze na de aanneming weten wat men wenscht. In vrijwel denzelfden geest sprak de heer Rutgers, die na een zeer lang his torisch betoog kwam tot de conclusie dat hij met het oog op hetgeen deze Bond kan worden, zijn stem aan het ontwerp zal geven. De heer Van de Laar is tegen toe treding omdat wij daardoor onze neu traliteit en een deel van onze souverei- niteit verliezen. De Volkenbond was naar zijn meening een onwaarheid om dat het geen bond van volken is. Hij achtte noodig een Statenbond voor West- en Midden-Europa tegen het op komende Rusland, waar 't militairisme krachtig opbloeit. Geloof in de zaak had de heer -Van Doorn niets, maar hij meende dat Ne derland er niet buiten kan. Na iederen oorlog is hetzelfde denkbeeld opgeko men om een wereldvrede te scheppen, maar er is nooit iets van terecht geko men. Met een zeer beperkt optimisme wil hij zijn stem er wel aan geven. Dinsdag gaat deze discussie verder. EEN ANTWOORD-NOTA AAN DUITSCHLAND. De Opperste Raad beraadslaagde gisteren over de uitlevering der oor logsmisdadigers. Men kwam tot volko men overeenstemming ten opzichte van de verdere stappen, welke tegenover Duitschland ondernomen zullen worden. Havas-Reutcr deelt mede, dat een antwoord aan Duitschland over de be schuldigden is opgemaakt het zal heden worden vastgesteld. DE UITLEVER1NGSEÏSCHEN. De „Berliner Lokal Anzeiger" pu bliceert de uitingen van Von Lersner, na zijn terugkeer uit Parijs, over de uitleveringseischen der geallieerden. Hij vindt de pretentie van de gealli eerden ongehoord, om de Duitsche staatsburgers, welke zich binnen hun gebied bevinden, en beschuldigd wor den van vergrijpen tegen het krijgs- recht en de krijgsgebruiken te allen tijde te kunnen vervolgen. Daardoor zou voor tientallen van jaren het ver blijf van eiken Duitscher, die aan den oorlog had deelgenomen, in Frankrijk, Engeland, België, Italië, Roemenië, Polen en Joego-Slavië, levensgevaarlijk worden. Door onbevredigde wraakzucht ge dreven konden dan enkele chauvinisten te allen tijde Duitschers laten arrestee ren en veroordeelen, zonder dat Duitschland daar ook maar iets tegen kon doen. Generaal Ludendorff, die zich on danks de uit Parijs verspreide geruch ten nog steeds te Berlijn bevindt, heeft zich uitgelaten over het aanbod van den Duitschen kroonprins om zich vrijwillig uit te leveren. Hij noemde dit a'anbod een mooien trek van den kroonprins, doch practisch zal het bij de tegenstanders van Duitschland geen succes hebben. Ludendorft wees er op dat ook de kroonprins zich principieel op het standpunt stelt dat de uitleve ring niet mogelijk is, zoodat hij daar bij in overeenstemming is met de meer derheid van het Duitsche volk, dat van geen vrijwillige uitlevering wil weten. DE VOLKSSTEMMING IN SLEESWIjK De „Westminster Gazette" schrijft De eerste volksstemming, welke onder het vredesverdrag is gehouden, heeft Noord-Sleeswijk tot Denemarken te ruggebracht tengevolge van de stem ming eener groote meerderheid der inwoners. Het kwaad, dat bijkans zes tig jaar geleden is gedaan, is aldus her steld, en Duitschland, dat gedurende twee geslachten dit land heeft gere geerd, is niet in staat geweest de ge negenheid van meer dan een derde der bevolking te winnen. Het vredesverdrag is thans het mik punt van veler critiek. Het is daarom te aangenamer in staat te zijn zoo nu en dan het ongetwijfeld goede te aan schouwen dat het heeft verricht om te genover den nood van Midden-Europa de vreugde in Denemarken om de naar huis terugkeerende provincie te stellen. DE EINANCIEELE TOESTAND IN BELGIE. In antwoord op een interpellatie van den Vlaamschen afgevaardigde Van Hoeck, die op de volstrekt onvoldoende ondersteuning van verminkte soldaten en weduwen van gesneuvelde strijders wees, verklaarde minister-president De lacroix in de Kamer, dat men niet moet vergeten in weiken toestand België thans verkeert. Van den wapenstilstand af, zoo zeide hij, hield voor ons alle gel delijke hulp op. Men zegt wel dat, als wij den oorlog voortgezet hadden, som men noodig gehad zouden hebben voor de oorlogvoering. Ja, maar dan had de hulp voortgeduurd. Men kan hierbij smartelijke overwegingen maken, doch men moet den toestand onder de oogen zien. Men vergeet, dat wij nu de vree- selijke gevolgen van den oorlog door worstelen. Wij hebben ons voor de wer kelijkheid te stelten. De heer Van Hoeck sprak over de rechten der soldaten. Tot nu toe is er niets ontvangen, dus ook niets te ver- deelen. Ik herhaal het, er is niets, en men heeft dus te wachten tot wij van Duitschland ontvangen. Men heeft den soldaten de overwinning voorgesteld, als het begin van een gulden tijd, waarop alles rijkelijk vergoed zou wor den. De minister toonde aan, dat zulks een droom was. Hij weidt vervolgens uit over den toe stand van het land. België heeft crediet noodig. Daartoe worden door de cre- dietverleeners drie eischen gesteld lo. Vermeerdering van de productie 2e. evenwicht tusschen inkomsten en uitga ven 3o. beperking van verbruik. De toestand is ernstig, maar niet hopeloos. Om den wisselkoers te verbeteren, moet de vloed van papieren geld be perkt worden. De regeering bestudeert ook de middelen om ons te bevoorraden uit landen met lageren wisselkoers. Men raadt aan, vooral den invoer van weeldeartikelen te beperken. Daarvan zouden de gevolgen niet zoo verreikend zijn ais men meent, want de meeste in voer komt uit Frankrijk en is dus van weinig invloed op den koers. HULP AAN MIDDEN-EUROPA. In het Engelsche Lagerhuis heeft Chamberlain verklaard, dat de Britsche regeering met het oog op de dringende noodzakelijkheid, om midden-Europa te helpen, bereid was, om, behalve het reeds goedgekeurde crediet van 12)4 millioen pond sterling, een verdere som te storten, niet meer bedragende dan de helft van Amerika's bijdrage en de 10 millioen niet te boven gaande. Hij vertrouwde dat de andere gealli eerde en de neutrale landen zouden samenwerken om in de behoeften van midden-Europa te voorzien. Men zal het geld gebruiken om de productie te bevorderen en het ruilver keer tusschen de landen aan te moedi gen, welke hulp noodig hebben, zoodat zij verder zich zelf zullen kunnen hel pen. De moord te Mill i n- ge.n. Het gansche dorp Millingen verheugt zich over de vrijlating van mej. Van der Velden en haar dochter en betreurt het, dat zij door de verkla ringen van beklaagde in moeilijkheden zijn geraakt. Beklaagde heeft thans weder ver teld, het mes in den beerput te hebben geworpen, hetgeen blijkbaar waar is, daar de politie aldaar het moordwapen, een afgesleten broodmes, heeft opge diept. Zijn familie zegt 't mes nooit eer gezien te hebben. Dat hij geslepen te werk gegaan is, om de justitie op het dwaalspoor te houden,» blijkt uit het volgende. Op den dag van den moörd stond hij tusschen de nieuwsgierige menigte, nabij het terrein der misdaad bij de begrafenis volgde hij met glacé hand schoentjes zijn slachtoffers naar het kerkhof. Bij dé oprichting van den nachtveiligheidsdienst was mijnheer van de partij en gaf zich zelf op als wachtcommandant. Op het voorbeeld der meeste burgers ging hij ook schuif jes en grendels halen bij den timmer man, ter grootere veiligheids binnens huis. Toen de politie een paar portret ten van verdachte grenswachtsoldaten in handen gekregen had, waarvan zij de namen niet kende, werd Leygraaf geroepen om de namen dezer personen optegeven, daar hij ook grenswacht soldaat geweest was. Men vroeg den moordenaar om raad, welken hij met stalen gezicht gaf. juffr. Anna v. d. Velden, de verloof de van beklaagde, heeft zieti nu ook herinnerd, dat deze op den morgen van den moord een klein wondje aan de kin vertoonde. Op haar vraag, hoe hij d'r aan kwam, was Leygraaf zicht baar geschrikt dit kon het meisje zich thans goed herinneren. Aan den rech- ter-commissaris heeft de moordenaar thans bekend dat hij deze ontvelling had opgedaan bij het van kant maken van de oudste der twee slachtoffers. -. Ter aanvulling op het bericht omtrent een vermoedelijke vergiftiging te Leiden meldt men nader, dat de persoon is _W. v. d. D., oud 67 jaar, thans zonder beroep. De man, die voor een jaar of zes zijn vrouw plotseling door den dood verloor, leefde sinds met een andere vrouw, doch scheen ook nog liefdesbetrekkingen te hebben aangeknoopt met de dochter van deze, waardoor de moeder zoodanig werd ontstemd, dat zij den man ging verra den. Het is nu de vraag of zij door wraakzucht gedreven leugens vertelt, dan wel de tot nog toe verborgen mis daad bloot legt. Als een bezwarende omstandigheid geldt, dat er in huis vergif gevonden is. De officier van justitie te 's Gravenhage is met de zaak op de hoogte gesteld. In een woning in de Pieter Aertz- straat te Amsterdam heeft Donderdag middag een kachelontploffing plaats gehad, waardoor een 59-jarige dame, die daar op bezoek was, brandwonden aan gelaat en handen kreeg en ver moedelijk een arm- en een beenbreuk opliep. Zij moest naar een gasthuis worden vervoerd. Gisteren is de 65-jarige huishoud ster der familie M. aan de Korte Jan straat te Leiden vóór de deur harer slaapkamer in nachtgewaad dood op den grond gevonden. In de kamer was een sterke gaslucht werkbaar. De kraan der gasleiding bleek gesloten te zijn. Vermoed wordt dat het gas is ont snapt uit de leiding der schuiflamp. Nabij het station Breda is gisteren avond de machinist J. uit Roosendaal, van den in volle vaart zijnden trein ge vallen, waarmede hij uit de richting Den Bosch was gekomen. In deerpis- wekkenden toestand werd de man op genomen en naar het ziekenhuis te Breda overgebracht. Op de lijn Boxtel is een 70 jarig man uit Boxtel met een ernstige wonde aan het fioofd gevonden. Aan de gevolgen overleed hij spoedig. Waarschijnlijk was hij door een trein aangereden. Een spoor wegarbeider te Blerick is bij het over steken van de rails door een trein ge grepen en gedood.. Onder Farmsum (Gr.) werd een dynamietpatroon in de anthraciet van den heer G. gevonden even te voren was er met weinig schade reeds een ontploft. Woensdagavond laat ontlastte zich boven Kerkrade en omgeving een .hevig onweer, dat we! een uur duurde. Hagel en sneeuwjachten vergezelden de bliksemflitsen. De lucht was één vuur zee. Het hemelvuur sloeg in een paar woningen. In een keuken sloeg het for nuis tot gruizelementen. De commissaris van politie te Til burg geeft belanghebbenden in over weging bij hem inlichtingen in te win nen alvorens handelsrelatiën aan te knoopen met L. Ligtvoet, wonende le Veedwarsstraat no. 19, aldaar. De heer M. te Maastricht ontving van een onbekend persoon een brief, waarin deze 500 vroeg, omdat hij in moeilijke omstandigheden verkeerde. Als aan zijn verzoek niet spoedig vol daan werd, zou- hij zaken bekend ma ken, die in het belang van geadres- Te Ter Apel hebben dieven in den nacht van Dinsdag op Woensdag door inbraak in een goed gesloten schuur van dokter Poll, diens auto daaruit weten te halen, waarna zij het rijtuig naar den winkel van den manu- facturier A. Pees reden. De dieven heb ben zich daar blijkbaar door opschui ving van een magazijnraam naar bin nen weten te werken en hebben een hoeveelheid manufacturen ter waarde van 1800 medegenomen. Woensdag morgen werd de auto onbeheerd ge vonden op den weg van Ter Apel naar Ruitenbroek,, vlak bij de Duitsche grens. Van de manufacturen was geen spoor te ontdekken, evenmin als van de da ders, die met hun buit Duitschland wel zullen zijn ingetrokken. Een effectenfirma te Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat haar procuratiehouder voortvluchtig is. Vermist wordt aan contanten een be drag van 3600. De man heeft zich echter ook aan malversatiën schuldig gemaakt, waarvan de omvang tot dus ver nog niet kon worden vastgesteld. Wel meent de firma reeds thans fe mo gen aannemen, dat zij voor een aan zienlijk bedrag werd benadeeld. V a 1 s c li e Belgische bankbiljetten. De hoofd commissaris van politie te 's-Graven- hage maakt bekend, dat vermoedelijk een aantal valsche Belgische bankbil jetten van 1000 francs van de „Banque Nationale de Belgique" naar Neder land zijn vervoerd. Deze biljetten zijn gedateerd 16 Februari 1919. Het pa pier is meer glanzend dan dat der echte bankbiljetten, terwijl het watermerk ontbreekt. De ondergrond, bestaande uit gegolfde lijnen, is zeer onduidelijk en flauw de nummering der series is zeer slecht, speciaal voor zoover betreft het cijfer wanneer de serienummers op de valsche biljetten bevochtigd wor den en er wordt gewreven, vlekt de inkt. De borsten der vrouwelijke figu ren worden op de echte biljetten ge vormd door een zuiver afgeronde lijn, terwijl deze lijn op de valsche in drie stukken is verdeeld. Bij ontdekking van een of meer dei- bedoelde, vermoedelijk hier te lande in omloop gebrachte biljetten wordt mededeeling aan de politie verzocht. De haven vanZee- brugge. Aan de (Brusselsche) „Standaard" schrijft men uit Brugge Enkele Brugsche bladen, waaronder voornamelijk het „Handelsblad", tre den volmondig de zienswijze bij, dat de haven van Zeebrugge door de Engel- schen zou moeten uitgebaat worden. Deze zienswijze werd versterkt sedert de heer Burgemeester Visart verklaard heeft, dat de stad Brugge zeer geneigd is nieuwe onderhandelingen aan te knoopen om de aandeelen, welke de stad in de maatschappij der zeevaart- instellingai bezit, aan een Engelsch consortium af te staan. Anderen zien in deze oplossing het gevaar als zou de haverr van Zee- brugge, welke de Scheldemonding be- heerscht, een nadeeligen invloed uitoe fenen op deze van Antwerpen. Het Antwerpsche reedersblad „Neptune" zou er liefst een voorhaven van Ant werpen van willen maken en beide havens te dien einde door een diep kanaal in verbinding stellen. Doch de Bruggelingen, die geduren de den oorlog gezien hebben, dat Zeebrugge werkelijk geroepen is om onschatbare diensten te bewijzen aan den nationalen handel, zagen liefst de uitbreiding en uitbating der haven in Engelsche handen. Volgens het Brugsch „Handelsblad" mag men zich in dit laatste geval over den voordeeligen keer der zaken ver heugen. Het stoomschip „Plystt" uit Ham burg is bij het eiland Utsire (ten Noor- Westen van Stavanger) aan den grond geraakt. Een dichte sneeuwstorm be- iette de dertig koppen tellende beman ning den vuurtoren te zien. Het schip is doormidden gebroken. Tien der op varenden zijn daarbij om het leven ge komen. De overigen redden zich op de klippen, waar zij den ganschen nacht op hulp moesten blijven wachten. Thans steken nog slechts de masten van het schip boven water uit. Onmiddellijk na dat iiet ongeluk gebeurd was, had men een vaartuig gezien, dat noodseinen gaf, maar bij den orkaanachtigen storm die woei, was het onmogelijk te hulp te komen. D e griep. Is de grieplijder hersteld, dan moet hij, om complicaties te voorkomen, zich nog minstens een v/eek weghouden uit schouwburgen, vergaderzalen enz., omdat hij zeer vat baar is voor andere ziekten. Te Benson, in den staat Minne- hota, zijn twee dieven, met revolvers in de hand, een bank binnengedrongen en hebben 60.000 gld. gestolen. Toen ze daarvoor terechtstonden kwamen ze met een prachtig alibi zij waren den zelfden middag ongeveer 200 K.M. van de misdaad geweest. Het bleek echter dat de heeren in het bezit waren van een vliegtuig en zich daarmede uit de voeten hadden gemaakt. fn de Amerikaansche bladen wordt, melding gemaakt van een tref fend geval'. Een mevrouw, Emily May Favre, die het vroeger goed had gehad doch door de tijdsomstandigheden in financieele moeilijkheden was geraakt schoot in een hotel te New York haar dochtertje van 12 jaar dood, met het voornemen zich daarna zelf van kant te maken. Daarbij ontbrak het haar echter aan durf. Twee dagen zat zij met den revolver bij zich naast het lijkje, zonder te eten of te drinken. Toen kwam de politie en nam haar in hechtenis. Te Conteville, bij Abbeville, werd door de onhandige ontlading van een granaat een ontploffing veroorzaakt, die 'n gansche stapelplaats van schiet voorraad in de lucht deed vliegen. Twee werklieden werden levensge vaarlijk gekwetst. Te Abbeville zeil liepen eenige personen 'minder ernstige verwondingen op. Het Pasteur-Instituut te Parijs klaagt over een bijzondere vorm van prijsopdrijving, waarvan zij het slacht offer is, namelijk die van de duurte van Guineeschc biggetjes, en witte muizen voor wetenschappelijke proefnemingen. Het fokken van deze dieren was gedu rende den oorlog bijna geheel stop ge zet met het gevolg dat ze schaarscli en duur waren. Dit heeft een groot aantal personen verleid tot het fokken van deze dieren en zij Vragen er nu overdreven hooge prijzen voor. De „Éclair" verklaart, dat leden van de hooge aristocratie zich bezig hou den met liet fokken van Guineeschc biggetjes en witte muizen en dat dit bedrijf vee! loonender is dan het fok ken van groote dieren. Het blad zegt, dat een markiezin Guineeschc bigge tjes verkoopt tegen drie francs het stuk en dat zij er niet minder wil verkoo- pen dan een dozijn tegelijk, terwijl verscheidene andere hooggeplaatste personen weigeren witte muizen te verkoopen tegen minder dan ander halve frank per stuk. Dergelijke prijzen zijn sedert het begin van 1870 onge hoord. DE ONDERWijZERSSALARISSEM. De Algemeene Nederlandsche Vrou wen-organisatie heeft ten aanzien van het ontwerp lager onderwijswet een adres aan de Tweede Kamer gericht, waarin verzocht wordt dat de saiari- eering van de leerkrachten bij het la ger onderwijs zoodanig moet worden geregeld, dat geen verschil wordt ge maakt tusschen gehuwden en onge- huwden dat art. 25 moet vervallen dat in 't bepaalde, omtrent leeraren en directeuren van rijkskweekscholen, uit drukkelijk moet worden vastgelegd, dat voor deze betrekkingen zoowel man nen als vrouwen benoembaar zullen zijn dat wat betreft het rijksschool- toezicht, uitdrukkelijk moet worden vastgelegd dat voor alle functies bij dit toezicht zoowel vrouwen als man nen benoembaar zullen zijn en dat ook in deze betrekkingen mannen en vrou wen gelijk zullen moeten worden ge salarieerd. Deze wenschen worden in het adres nader toegelicht. DE KEÏZERSKWEST1E. Naar bericht wordt; zal heden met de middagboot een koerier uit Engeland naar Holland vertrekken, belast met het overhandigen van een nieuwe nota der geallieerden. Deze nota zal niet in Engeland wor den bekend gemaakt-, vooordat zij aan de Hollandsche regeering is overhan digd. Naar verluidt wordt in deze nota zorgvuldig de imperatieve toon verme den. Er wordt slechts een beroep ge daan op Holland, om de moeilijkheden van Europa niet nog te vermeerderen, door te blijven volharden bij zijn recht om asyl te verleenen aan den bewerker van al de moeilijkheden van Europa NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. „Nederland". Ambon" van Amsterdam naar Buènos- Ayres, pass. 12 Febr. Canarische Eilan den. „Grotius" (thuisreis) 5 Febr. van Sabang. Radja" vóór 12 Febr. te Louisburg (C.B.) van New-York. Kon. Ned. Stoomboot Mij. Ariadne" 12 Febr. van A'dam te Lissabon. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan het bureau als ge vonden is gedeponeerd een huissleutel, en dat inlichtingen zijn te bekomen omtrent een grijs wollen das met zwarte banden bij Daniëlse, Rozengracht 20 wollen muts bij G. Crug, Groenewoud 4 grijs zijden taschje, lorgnet in étui en portemonnaie inh. 12 cent bij v. d. Heuvel, Wagenaar- straat 15 zwarte portemonnaie met een'ig ƒ1.60 bij Nagelkerke, Evertsenstraat 26; kinderhandschoentje (grijs) bij Jobse, Groote Markt 9 handschoen bij Zachel, Aagje Dekenstraat 7 sleutel bij Kruijsse, Pioenlaan 17 paar bruine handschoenen bij v. d. Made, Kleine Markt 1 bos ijzeren veeren aan den melkwagen van De Lange kindersokje bij Kok, Pluimstraat 15 kin derhandschoentje bij v. Berghen, Fles- schenstraat 11 pijp bij Steil, Aagje Deken straat 9 portemonnaie met inhoud bij Ar- dewijn, Dokkade 41 kolenbon no. 13383 bij de Veij, Slijkstr. 33 Lipssleuteltje bij Betskorff, Callenfelsstraat 15 paar sleu tels bij Bedert, Verkuijl Quakkelaarstraat 32 zijden blouse bij Bellaart, Kanaalstraat 30 portemonnaie, inh. eenig klein geld bij .van de Velde, Kleine Markt 58.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2