strie Door eigen kracht MEISJE VRIJDAG 6 FEBRUARI. si^ Branche. iMO. keljtiffrouw istbode KEMMEiD MËÏSJÏT he Maatscbappi/ Stoomvaart KAMEROVERZICHT. FEUILLETON Stads* en Provincienieuws ivraagd een z I G E R, rd in bovengenoemde ~y de provincie Zee- Sigarenfabriek met - Hooge provisie. 1000, Bureau „Vüss, aae^^aMeasaeas! &S22&ST' 3s3F§fiHS ">a,- vtrt»» .-e*«n>3SVA»«rAW>t*5l ^2^5LJ >e oor VA ATE Banketbak een nette iasthuis te Vlissingen JLP geplaatst worden, melden bij de Binnen- oor Den Haag. Loon val. Brieven Mevrouw Groot Hertoginne en Haag. Y. Tllss. I. Uil. Y Y.B. Y.m. Ml 12 III 1 12 MI 1 n te bekomen n: N.v. Transporten ern.v.h ErvenG.VOS; irgB EENHOORN; VAN OOSfERHOUT- it: Gebrs BUITEN- ASSCHERIJ. sche Stoom Chemische herij cn Ververij Volharding", ir. BEYERMAN. Telefoon 50. TERLEIDING. J1NWATERLEIDINC- ATSCHAPPIJ. aat 2 Telefoon 64, eparatie van binnenlei- - Sanitaire Artikelen. HANDELAREN. AN AARTSEN. Buskenstraat 62. na v. d. Eist iS Bueno, distill., Likeuren, Limon. jcr halve dagen, 's Za* gehetlen dag, loon ouw KUILER, Kou- weg 62 liet beneden 14 jaat ellamypark 34 boven en 8 uur. een net idres De Ruyterstr. 5. en, Middelburg botterdam. TIMMERMAN, traat 8 Tel. Int. 46. voor zuivere Bordeaux, nen en Advocaat. IERIJ. PAARDÊNTUIGERIJ SCHMELZER. rkt 9. Reis-, School- en Hon- Reparatie-inrichting. KERIJ, CHEEPSTUIGERIJ. RIBBENS ZONEN, at 15. Tel. 290. i- en Aannemers materialen. U B U R G ESCHUIT- EN BANKETBAKKERIJ. DEURWAARDER tstraat A 50, Souburg, es voor Banket, Bitter- ou-Frou en allerhande Ruime sort. Bonbons. KOLONIALE REN, COMESTIBLES. UURMOND Lzn. laalstraat A 83. aren, annex Melksalon t Café-Biljard. NGSCKE COURANT advertentie-prijs Van t4 regels: ƒ1.— voor iedere „.„..1 meer 24 centbij abonnement spe- rifle prijzen. Reclames 48 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen 1—5 regels 50 cent iedere regel meer 1? cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels: ƒ1.05, Iedere regel meer 24 cent. abonnements-pr1js Voor Vlissingen en gemeenten op Wul- ,.v,eren 12.— per drie maanden. Franco door het geheele rijk: 2.30, Week-abon- nementen 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 cent. KflWW jmammmmena EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Zelfs in deze Kamer moest de voor zifter op kortheid aandringen, een ver zoek, dat door den heer Van Embden, die vandaag zijn rede voortzette, aan stonds in den wind werd geslagen. Hij kwam op voor den intellectueelen mid denstand, die het volgens hem slecht heeft. Als voorbeeld noemde hij de ambtenaren wier salaris hij nog niet voldoende achtte. Verder wees hij op de geestelijken, de artisten en dergelij ke,'die het alle niet best hebben. Hoe hij zich voorstelde dat de Regeering daaraan iets kan doen, werd niet dui delijk gemaakt het bleef bij vage alge meenheden. Beter waren de aanvallen op de soci alisatie. Hij zag daarin een gevaar om dat de socieal-democraten niet een an deren regeeringsvonn weten uit te vin den en niet langer de geleidelijke her vormingen willen. Socialisatie is de toe passing met daden te komen tot het socialisme. De agitatie die voor dat denkbeeld wordt gevoerd, is bij uitne mendheid geschikt om de hartstochten te prikkelen en het slooperswerk te be vorderen. Uitgangspunt is de bewering dat de oorlog het gevolg is van het kapitalisme, dus het stelsel moet on middellijk weg en moet door een ander worden vervangen. De heer Van Emb den beriep zich op verschillende des kundigen, o.a. Kautsky en mr. Bonger, die het verband ontkennen. Echter gaat men voort dat denkbeeld in de hoofden te heien. De leuze houdt geen rekening met de gevolgen. Dc Staatsbedrijven zijn allesbehalve modellen van producti viteit ze zijn veeleer slechte staaltjes daarvan, omdat zij verstard zijn in het bureaucratisme, hetgeen het gevolg is van de collectiviteit en hetgeen zich ook reeds bij groote maatschappijen laat gevoelen. Hoe verder dc dienst af staat van alle commercialiteit des te slechter functionneert hij. De heer Van Embden wees op de rechtsspraak der leger-organisatie en dergelijke staats diensten. Het eigenbelang alleen is een goede prikkel en de arbeiders beginnen dit meer en meer in te zien. blijkens het verlangen naar stukwerk. Zeer uitvoerig zette deze afgevaardigde het nadeel van de socialisatie uiteen en hij waarschuw de de regeering om tijdig tegen de toe neming van het monopoliseeren front te maken, omdat daarin een groot gevaar schuilt. Zij heeft ook te zorgen dat de christelijke arbeiders niet worden aan getast door de socialisatie-waan. Van de overige sprekers var, dezen dag stippen wij alleen aan het heftige woord van den heer Van Kol tegen den Duitschen ex-keizer, dien hij een man zonder moraal en zonder geweten acht te. Toch deed de Regeering goed met hem niet uit te leveren omdat het een rechtsspraak .zou worden zonder eenige 14) Roman van H. ABT. De jonge man daarmee werd hij bedoeld, hij, Rudolf Müllenhof, de mooie Rudi. 't Scheelde niet veel of hij was luidkeels begonnen te lachen. Den vorigen winter had hij een gemaskerd ba! meegemaakt, waarop ieder deelne mer als vagebond of landlooper moest verschijnen. Hij had ais reizend hand werksgezel met een ledigen ransel, ver scheurde broek er, losgeraakte schoen zolen een premie gekregen. Als zoo'n handwerksgezel gevoelde hij zich thans ongeveer, nu hij een eerbiedigen blik verdeelde tusschen den boekhouder, meneer Korte, en den chef. Ik zal mijn best doen om al, wat mij gezegd wordt, tot tevredenheid van u uit te voeren. Alleen onder die voorwaarde heb ik u ook geëngageerd, bij wijze van proef om zoo te zeggen. weet, hoe de overeenkomst tusschen ons luidt. Ik weet het, meneer 'Brömmel- mann, antwoordde Rudolf Müllenhof, stak de pen in der. inktkoker en schreef met sierlijke calligrafische tetters het ontvangstbewijs voor Oskar Weven- donk klaar zonder ook maar eenmaal zekerheid. De Volkenbond moet z.i. dit zaakje opknappen. Minister Ruys de Beerenbrouck zeg de toe, dat' enkele wetten gewijzigd zullen moeten worden met betrekking tot den landbouw. De grondwetsherzie ning zal op tijd gereed zijn, hoopt de Minister. Aan de Arbeidswet wordt krachtig gewerkt. Spoedig komt de Hooge Raad van Arbeid bijeen. Vier wetsontwerpen voor den wo ningnood zullen spoedig verschijnen. Over de socialisatie zweeg de Minister omdat er een Staatscommissie voor in gesteld is. In zake de kwestie der uitlevering zei de Minister, dat de houding niet anders kon, noch kan zijn. Kan Is dat voor straks bestemd Ten opzichte van het militair beleid is het moeilijk den koers te vinden, om dat er allerlei tegenstrijdige factoren werken. Het Kabinet wil de weerkracht niet verzwakken maar ook de lasten niet verzwaren. Het wenscht de kruisers af te bouwen op grond van commerci- eele overwegingen. Geen beslissing wordt daarbij geno men over een maritiem plan. De Minis ter hoopte, dat de oplossing van de crisis aan de defensie-departementen het begin zou zijn van een nieuwe vruchtbarende opbouwende periode. Het is inmiddels wei zonderling dat het Kabinet reeds een besluit nam in zake de kruisers terwijl het geen defensie minister heeft. De rede van Minister De Vries bood niets belangrijks. De ex-keizer. De correspondent van de „N. R. Ct." te Londen seint De diplomatieke correspondent van de „Daily Chronicle" schrijft De alar- meerende geruchten nopens een voor genomen blokkade van Nederland of een verbreken van de diplomatieke be trekkingen voor het geval de uitleve ring van den gewezen keizer opnieuw geweigerd mocht worden, zijn in strijd met de werkelijkheid. De verbonden regeeringen schatten de moeilijkheid, waarin de Nederlandsche regeering zich bevindt, naar waarde. Terwijl zij voortgaan op uitlevering aan te drin gen van den schuldigen aanstichter tot den oorlog, is er reden om aan te ne men, dat Nederland zal voorstellen dat de keizer, in plaats van uitgeleverd te worden, geïnterneerd zal worden in het huis te Doorn, dat hij voor zich heeft laten inrichten. Of de raad der verbondenen hiermee genoegen zal ne men is niet te voorspellen, maar het is zoo goed als zeker, dat, als men er bij gebrek aan beter toe overgaat, aan de Nederlandsche regeering een behoorlij ke overeenkomst zal worden gevraagd, waarin zij de volle verantwoordelijk heid voor de bewaking van den gewe zen keizer op zich neemt. De „Petit Parisien" schrijft naar aan leiding van een bericht in een buiten- landsch blad, vollgens hetwelk Frank rijk het initiatief zou hebben genomen tot verzoek om uitlevering van den ex-keizer en dit land er ook alleen op zou aandringen satisfactie te verkrijgen, dat dit geheei onjuist is. Het antwoord aan Nederland, dat nog niet voltooid is, spreekt niet over maatregelen, waartoe de geallieerden zouden kunnen over gaan in geval zij een nieuwe weigering zouden krijgen. Maar van die maatre gelen moet het kabinet in Den Haag op de hoogte zijn, want de vertegen- op te houden. Met gefronste wenkbrauwen keek de chef er naar en bromde ontevreden Een leesbaar handschrift is mij voldoende de beginletters behoeven geen krullen te hebben als een coquet jong meisje, dat naar 't bal gaat. Heel goed, meneer Brömmelmann, antwoordde de berispte heel beschei den. Ik zal in 't vervolg mijn A's en H's en O's zoo eenvoudig maken als het kleed van een heilsoldaat. Van den kant, waar naast den aller jongsten jonge man de beide leerlingen zaten, klonk een onderdrukt gegniffel, maar de chef blies zich op ais een ra zend geworden kalkoenscha'haan. Flauwe grappen en kwajongens praatjes kun je voor je houden, jij jij aap De kruk voor den lessenaar draaide rond en 't volgende oogenblik stond de mooie Rudi op zijn voeten. Müllenhof heet ik, meneer Bröm melmann, Rudolf Müllenhof. Alle hoofden werden omgedraaid, dat van den ouden boekhouder het eerst en op diens gelaat glansde onverholen vol doening. Aha, nu zal de bom barsten kon men er op lezen. Doch het kwam niet tot barsten. De fonkelende jonge oogen, d®zoo wel sprekend uitdagend op hem gericht waren, scheen meneer Brömeimann niet te zien, en zijn bulderende stem klonk boven de heider klinkende uit. Hoe u heet, ja wel, dat weet ik. woordigers van de mogendheden, die het meest vast besloten zijn om satis factie te verkrijgen, hebben dit onge twijfeld medegedeeld. De actie der havenarbeiders. Naar de „Nieuwe Courant" ver neemt, wordt de Ned. Federatie der transportarbeiders blijkbaar gesteund door geld uit den vreemde. In het be gin van de week had zij de uitkeering bij eventueeie staking op f 8 per week bepaald. In de laatste vergadering van het hoofdbestuur werd de uitkeering op 21 gesteld, onder mededeeling, dat de weerstandskas het onbepaalden tijd zou kunnen uithouden. Het grootste Nederïandsche stoomschip. Woensdagavond is te IJmuiden aan gekomen het stoomschip „Limburgia". de voormalige ..Johann Heinrich Bur-- chard" van de Hambur-Amerika-lijn en aangekocht door de Kon. Holl. Lioyd. Dit grootste van onze thans varende stoomschepen is in 1914 te Geestemun- de gebouwd en is 590 voet lang, 72 voet breed en 44 voet diep. Het stoom schip kwam te IJmuiden ledig aan met een diepgang van 80 djVl. en voert drie schoorsteenen. Pokken. De Centrale Gezondheidsraad ver zoekt ons de volgende raadgeving op te nemen In November 1919 werd door den Centralen Gezondheidsraad de aandacht gevestigd op het voorkomen van enkele gevallen van pokken te Arnhem en werd gewezen op de wenschelijkheid om zich tegen die ziekte te laten inen ten. Sindsdien heeft die ziekte zich te Arnhem uitgebreid, zoodat er thans (van einde October tot 3 Februari) 30 gevallen zijn aangegeven. Dit zou nog niet tot bezorgdheid aanleiding geven, ware er niet een an dere reden om tot waakzaamheid aan te sporen. Deze vindt haar oorzaak in het feit dat, volgens officieele mededeelingen en volgens berichten in de pers, de ziek te zich in het aan Nederland grenzende deel van Duitschland nog sterk schijnt te hebben uitgebreid. De ervaring ten tijde van den oorlog van 1870 moge hier als-een waarschu wend voorbeeld strekken. Onder ver schillende besmettelijke ziekten waren het de pokken, die toen de meeste slachtoffers hebben gemaakt. In verband met een en ander acht de Centrale Gezondheidsraad zich ver plicht nogmaals en met nadruk er op te wijzen, dat inenten en herinenten het middel Is waardoor men zich tegen deze gevaarlijke en hoogst besmettelijke ziekte kan beschermen. Er is voldoende koepokstof voorhan den en aan de gelegenheid om zich te laten inenten en herinenten ontbreekt het niet. Men make daarvan spoedig gebruik VLISSINGEN, 6 FEBRUARI. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF ZATERDAG 7 FEBRUARI Normaal margarine. Bon no. 9 is geldig van 714 dezer. Oppiakbladen met bon no. 8 worden ingewacht Zaterdagmorgen van 91 i uur aan het derde loket. Maar hoe u met uw chef dient te spre ken, dat schijnt u nog niet te weten. Dit gezegd hebbende, stapte hij naar de tafel, waar juffrouw Kathe Eilert naast haar schrijfmachine een berg stukken had liggen, die gecopiëerd moesten worden. Hij wees erop. Vandaag heeft üet zich hier opge hoopt. Dat zal voor den avond wel niet klaar komen. Het wordl klaar, meneer Bröm melmann, klonk het vroolijk en beslist, en de chef knikte tevreden. fNu ja, op u kan men tenminste vertrouwen. Vervolgens ging hij een lessenaar verder. Rudolf Müllenhof echter, die met een koenen sprong en een gezicht dat den jongsten bediende in gevaar bracht van in 't lachen te stikken, zijn kruk weer bestegen had, kon niet na laten achter den rug van den gestren- gen chef een blik te werpen op zijn kantoorgenoote, o'p wie men tenminste vertrouwen kon. Een donkerblond kopje met eenvou dige vlechten, een frisch gezicht met heldere, bruine oogen en een eenigszins gezette figuur van middelmatige groot te. Nu ja, „vertrouwbaarheid" met dat woord kon men ook met het uiterlijke de persoon van juffrouw Kathe Eilert karakteriseeren. Maar zoogenaamde „vertrouwbare jonge meisjes" dat was nu heeiemaal niets voor de mooie Rudi. En dit was nu maar heel goed ook want om grappen Liefdadigheidsweek. De thëeschenkerij gisterenmiddag, waarop zich het orkest der H. B. S. liet hooren, was zeer dtuk bezocht, in het geheel door ongeveer 350 perso nen. Onder de aanwezigen werden op gemerkt de Commissaris der Koningin, de heer mr. H. J. Dijckmeester en fa milie en de burgemeester van Middel burg, de heer P. Dumon Tak. Zij hebben door hun aanwezigheid blijk gegeven dat zij den heer Van Wóelderen gaarne in zijn sympathieke plannen willen steunen, zooals trou wens deze week van verschillende an dere zijden uit Middelburg belangstel ling is getoond, zoowel door belang- looze medewerking aan de uitvoeringen ais in den vorm van geschenken. Zou de belangstelling stijgen, naar mate we verder in de week komen Want meer publiek dan gisterenavond aanwezig was bij het cohcert, dat wij hieronder zullen vermelden, kon men toch moeilijk verwachten. Het lijkt wel of een volle zaal nog altijd wel voller kan en zoo bleef het stroomen,dat ver roeren biina niet mogelijk werd. Vele menschen stonden, maar ieder lette meer op de voldoening, dat het succes van de Liefdadigheidsweek volmaakt werd, dan op de lastige volte. Dat dan ook de uitvoering iets later begon dan het aangegeven uur was geen wonder, doch wie let er hier op tijd Het Vlissing's Dameskoor opende het concert met een drietal liederen a capella. De directeur, de heer H. Cleu- ver, is een voortreffelijk leider. Door gebaren en houding werkt hij mede om weer te geven, wat gezongen wordt en zijn mooi dirigeeren is een bekoorlijk gezicht. Door deze eigenschappen heeft hij zijn koor al op een hoog peil ge bracht. Naast beschaving kenmerkt de zang zich door ruime schakeering in sterk en zacht zingen en door nauwge zet accentueeren. De heldere sopranen en de diepe aiten vormen een schoon geheel en de openingsliederen vielen ten zeerste in den smaak. Er volgden nu drie liederen voor sopraan, gezongen door mej. Janna Brandsma. In 2a kwam de mooie, volle stem goed uit. Wat ons zeer boeide was de goede intonatie en voorts gaven de verschillende karakters der liederen gelegenheid de nuances van deze heer lijke sopraanstem te beluisteren'. „Nacht und Traume" werd met gevoel gezon gen „an Silvia" was een lied om op het intoneeren te letten. Het applaus was zeer zeker wèlverdiend. Mevr. Dudok van HeelNonhebei kreeg hier gelegenheid een Violoncel- Sonate van Marcello te speien. De mu ziek was zeer dankbaar en melodieus en de soliste oogstte dan ook om haar schoon spel vee! succes. Alle lof voor de keurige wijze van afwerken, ook van de figuren in het Allegro-gedeelte. Thans zong de heer H. Cleuver twee liederen voor bariton, „der Atlas" en „Belsazar". Zoo als hij zich als direc teur doet kennen, zoo is hij het als solist. Voordracht en afwisseling bij zang waar de puntjes op de i zijn gezet. De solist heeft een prachtig geluid, vol van toon in het zware „der Atlas" en zuiver blijvend in de zachte passages van „Belsazar". Onder de grootste stilte luisterde.men toe en had de heer Cleuver de toehoorders in spanning ge bracht, niet minder was de accompag- natrice, mevr. NonbebelFaro, die alle begeleiding tot nu toe op zich genomen had, het beluisteren overwaard. Het is zoo'n bescheiden rol, het accompagnee- ren en toch illustreert dit zang of in strument van a tot z. Hulde dan aan de met meisjes uit te halen, daarvoor zat hij niet bij August Heinrich Brömmel mann. Doch een aangeboren beminne lijkheid laat zich niet heeiemaal onder drukken en daarom sloeg hij, toen het uur van twaalven de middagpauze aan kondigde, meneer Körte bedachtzaam de morsmouwen uittrok en de jonge bedienden haastig naar de deur dron gen. voor juffrouw Eilert de hielen te gen eikaar en zei glimiachend Sta me toe, waarde collega, u nog mijn hartelijken dank te betuigen voor uw vriendelijke waarschuwing. Geen dank, ik deed het gaarne, klonk het vriendelijk, maar er was toch iets in den toon, alsof ze hem op een afstand wilde houden. Dat roode meisjeslippen hem heel koeltjes bejegenden, zoo iets was Ru- dolf AJüllenhof nog nooit overkomen en hij kon er zich ook geen begrip van maken. Zijn glimlach werd nog vrien delijker eh terwijl hij zijn lenige gestalte nog wat meer naar het meisje toeboog, dat nog steeds voor haar schrijfmachine zat, vroeg hij op' smeekenden toon mag ik ook verder op uw collegiale voorkomendheid rekenen Haar oogen, die naar de schrijfma chine hadden gekeken, werden pu plot seling in zijn onmiddellijke nabijheid opgeslagen. iAlle drommels I dacht hij, of schoon het geen coquette oogopslag was, die met een haastige flikkering bij den ander vonken sloeg. Juist het te- pianiste voor de wijze waarop zij haar aandeel in den avond ten uitvoer bracht. Vóór de pauze wachtte ons „das Hexenlied" voor declamatie, voorgedra gen door mej. C. C. Sprenger. De muzi kale illustratie was in handen van den heer H. Cleuver. Het was een enorm geheugenwerk, dat hier werd voorgedragen op een zoo keurige wijze, dat men er in één woord verrrukt over was. Zeer goed kon men de dame, ook zonder tekst in de hand, volgen. Zij droeg schitterend voor met hoogst beschaafde uitspraak. Het piano-spel is tijdens het declameeren een groote kunst, doch het was den heer Cleuver wel toevertrouwd. Een langdurig applaus brak los en bewees de waardeering voor deze groote prestatie in het declameeren. De pauze is het vermelden we! waard. Er kwam nu beweging in al die menschen, die voetje voor voetje voor uit kwamen en zich om het buffet ver drongen om een vertrissching. De da mes die bedienden hadden een lastige taak. En het duurde geruimen tijd, eer ieder iets had weten te bemachtigen. Het verkeer was af en toe gestremd toch vond niemand het hinderlijk en met lachende gezichten stond men soms maar even stil, niet wetende of men vooruit of achteruit moest. Be reikte men zijn plaats niet langs de eëne kant, dan deed men over tien mi nuten een poging langs dc andere kant. Zoo verliep de gezellige pauze, waar in druk besteed werd aan allerlei ver snaperingen. Het dameskoor liet zich nu weer hoo ren in drie liederen met piano-begelei ding. De muziek in „de Wonderbloem" was pakkend en het „Liedje in den maneschijn" was heel aardig. Mej. Brandsma zong vervolgens eeni ge soli, waarvan bizonder vermeld moet worden het „Wiegenlied" van Strauss. De piano-begeleiding was schitterend. Na een Andante voor violoncel, dat mevr. Dudok van Heel voor het aan dachtig publiek speelde, sloten drie koor-liederen, getoonzet door den heer Joh. Cleuver, het concert. Dit zijn pittige liederen, volkomen gevoeld en begrepen door den heer Cleuver Jr., die ze dan ook voorbeeldig door zijn koor wist te doen zingen. Het rijke programma was hiermede afgewerkt. De laatste avond in de prettige zaal van den heer Harsveld is voorbij. En daar is het een en al succes geweest. Dat het Vlissing's publiek zich de overige avonden niet onbetuigd zal laten is zeker te verwachten. De burgemeester heeft na de afwer king van het prachtig programma met enkele woorden nogmaals hartelijk dank gezegd aan alien, die op welke wijze dan ook hebben medegewerkt aan deze attractie-week, die tot hiertoe reeds zoo prachtig geslaagd is en zou hij namen moeten noemen, dan zou dat een heele reeks moeten zijn. Alleen den heer Harsveld bracht hij een bijzonder woord van dank voor de wijze waarop hij het dames-comité zijn medewerking heeft verleend. De heer Van Wóelderen eindigde met een driewerf hoera voor het dames-có- miité, waaraan door het opgetogen pu bliek spontaan werd voldaan. Voor het gemeente-ziekenhuis. Wij meenen goed te doen de aan dacht der ingezetenen te vestigen op het werk der vereeniging van ex-ver pleegsters en verpleegsters, ten bate van ons nieuw gemeente-ziekenhuis. gendeel. Er lag in die groote, bruine heldere oogen iets dat ijzig aandeed. Of neen, „ijzig" was 't ook weer niet. 't Was iets, dat achting gebood, res pect afdwong. Hij had zijn vertrouwelijke houding natuurlijk direct weer laten varen en als 't ware om zijn verzoek wat toe te lichten, voegde hij erbij Ik had gelegenheid te hooren, hoe u zich mag verheugen over het vertrou wen van de allerhoogste autoriteit, en als het noodig mocht zijn zou een vriendelijke wenk van u zeer nuttig zijn voor mijn promotie op dit kantoor. A propos hij kneep het eene oog dicht en draaide den knevel op heeft meneer de chef dikwijls zulke zoölo gische buien Kathe Eilert antwoordde niet dade lijk. Ze keek hem, die nog altijd voor haar stond, aan, liet de ellebogen op de tafel rusten, en zei nu op kalmen toon O, meneer Brömmelmann is mis schien een beetje prikkelbaar, maar over 't algemeen genomen niet on rechtvaardig. Over 't algemeen genomen niet onrechtvaardig, zei de mooie Rudi haar lettergreep voor lettergreep na en staar de haar in matelooze verwondering aan. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1