'JONGEN PJOHGEji nsfbode lisfbode Gezinsleven. 2)oor eigen kracht iNSDAG 3 FEBRUARI. 1920 te JONGEN IÏSJE FEUILLETON No. aiSe Jaargang Eg V U SSI N GS^EXOTR ANT |o. 4, of BeursDlein no i I den Boulevard de of Beursplein no 3 Noordzee-Boulevard, gemakken voorzien Ook "'rikt voor Kantoor o? bevragenBoule'. ard 28 (boven). >tel gei... cliikt 'e no iFDKLIEREi loor r lar mij geheel gezuiverd. behoeft niet van het jnlooze behandeling, tosten vooruit te betalen louranf6" N°' 9°' Burtau I -"ritrillfcaay; Msanbiedlngsn ^aanvragen. ÏVBAACD: nteurs ►MONTEURS eene zeeuwsche 'cl 1 eits-maatsch. Middelburg. iteekende beveelt zich aan voor het onder- tuinljes. NIC BALjEU IKleinjan, Kanaalstraat burg. wikkeld, genegen het ik te leeren, kan ge- irden ter Elecfr. Druk- m. geelhoed. loon f5.— per week. ,AGE, Walstraat. svraagd. ureau „Vliss. Courant" GD tegen Maart In een nette l te melden 's avonds en 9 uur. P. VERMAAS, Bad- io. 131. IN PUFFELEN, Wal- igt tegen 15 Maart een 3ME1SJE. IS1E of WERKVROUW Adres: Boulevard de (boven). een aankomend ISÜE dagen. AdresGroe- rgenuren, niet beneden jon f8. Zondags vrij. >ur. „Vüss. Courant". CARRIÈRE, Badhuis- raagt een net (IBJE dag en nacht. Loon lamheid. i Dagmeisje vraagd. jiur. Viiss. Couiant". che jülssischappif w iStoomvaart en, Middelburg [Rotterdam. 'elir Vllss. 12 MI aidi.'r. f". V.1D. Uti''.n.lll .IV 12 nir tün te bekomen m: NV. Transport en lern.v.h. Erven G. VOS; urgb. EENHOORN: VAN OOSrERHOUT; ht: Gebrs. BUITEN- ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels: 1.voor iedere tègel meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 50 centiedere regel meer 12 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.55, iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren f 2.per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.30. Week-abon- nementen 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 cent. De stoffelijk en zedelijk zoo zwaar geschokte maatschappij bevindt zich in een tijdperk van groote beroeringen op elk gebied der samenleving. In schier al hare voegen ontbonden, dreigt het al tot een puinhoop van verwoest volksgeluk en -welvaart te worden. Staat en maatschappij, eens de hecht- ste steunpilaren der samenleving, wan kelen op hunne fundamenten en diep dringt de wig der tweespalt in alle groepeeringen van volken en rassen door. Wie onzer vermag dan ook met reden te gelooven, dat de thans beëin digde worstelstrijd der natiën, metter daad de laatste zou zijn Integendeel worden thans allerwege de zaden we der uitgestrooid, die ontkiemd, te eeni- ger tijd de wereld opnieuw in vuur en vlam dreigen te zetten. Evenals tijdens den grooten oorlog alle verwachtingen en voorspellingen gansch anders uit gekomen zijn, dan de knapsten en bes ten onder ons gemeend hebben, dat het zou gebeuren, evenzoo is het na het intreden van den wapenstilstand ge gaan, die allerminst de rust en de zoo noodige verademing aan de afgetobde maatschappij vermocht te schenken. En ook thans weder, nu sedert enkele we ken de definitieve vrede tusschen de voornaamste tegenstanders hersteld heet te zijn, ook nu is er, tegen de al- gemeene hoop en verwachting in, nog geen sprake van eenige beterschap bij het zieke lichaam der samenleving te hespeuren. Inderdaad, de maatschappij is ziek, en ziek niet alleen aan de wonden haar door den bloedigsten aller krijgen ge slagen, maar ziek ook aan de ontaar ding en verwording, aan dé plagen en de nooden, die zij zich zelve reeds ge durende een lange reeks van jaren heeft toegebracht. Vandaar dat om tot een herstel, tot een opleving en een weder krachtigen levensstaat te komen, met de verbete ring van den grond af als het ware, moet worden begonnen. Eerst wanneer de grondslagen van het maatschappe lijk gebouw opnieuw zuiver gesteld en stevig bevestigd zuilen zijn, dan eerst zal met kans op gunstigen uitslag aan den opbouw van een gezonde samen leving tusschen individuen, volken en volkerengroepen kunnen worden ge arbeid. Tot de meest voorname en be langrijke fundamenten van zoodanige samenleving behoort ongetwijfeld het gezinsleven. Daarin moet de jeugd ge dijen en tot wasdom komen, daarin moeten de maatschappelijke en indivi- dneele deugden worden ontwikkeld en versterkt, daarin moeten de toekom- Roman van H. ABT. II) Hij schoof een zachten leunstoel bij 't venster, zette het rooktafeltje er voor en den courantenstander er naast en zei met een uitnoodigende beweging van de hand - Maak het u gemakkelijk, oom Jobst, u bent hier immers thuis. Mij zuTf u nog wel voor een poosje excu- seeren. In 't kantoor wachten allerlei dingen op mij. En met een drukte, alsof hij groote haast, had, wilde hij de deur uitgaan. Ik ga mee, zei zijn oom, drukte zich den ronden vilten hoed op 't hoofd en stak, toen ze buiten gekomen waren zijn neef twee vingers toe. Vaarwel 1 Ik kom bij gelegenheid wei eens weer aan. 1 Aan een haastig afscheid nemen van de zijde van zijn oom was de mooie Rudi weliswaar reeds gewoon, maar J hij kreeg nu toch een zonderlingen schok en tegelijk een hoogst onaange naam gevoel, alsof hij zich met deze weddenschap danig in de klem had gevverkt en onder gegeven omstandig heden wel eens de gefopte kon zijn. De dwaasheid weer herroepen, stige staatsburgers zich leeren te schikken en aan te passen en voor te bereiden tot de taak die hen in het volle leven later wacht. En nu is het helaas een droeve waar heid, dat juist het gezinsleven in de laatste tientallen jaren aan een groote verzwakking, ontbinding en achteruit gang heeft blootgestaan. Een uithuizige vroegrijpe jeugd vond in voor hurgtaak niet berekende en weinig hun plichten nakomende ouders maar al te vaak de gelegenheid ontzegd, te leeren hoe krachtig en voor het verdere leven on ontbeerlijk, een goed voorbeeld is, dat tot goed navolgen opwekt. De uithuizige vermaken door de ouderen nagejaagd, vermochten na tuurlijk niet de kinderen de groote waarde van het gezinsleven te doen beseffen. En deze tekortkoming van ouderen wreekt zich niet alleen ten .opzichte van het karakter der jongeren, zij doet het ook terzake van hun gan- sche inzicht nopens wat recht en plicht is, jegens zich zelf en jegens anderen. Indien de maatschappij zich ooit her steilen wil van de kwalen, waaraan zij thans dreigt te gronde te gaan, dan vinde zij in een gezond en krachtig ge zinsleven haar allereerste remedie. Zoo de school het verstand ontwikkelt, in het gezin wordt het hart, het karakter bij voorkeur gevormd. Slechts uit een gezond, harmonisch gezinsleven kan een evenredig ontwikkelde en gezonde maatschappij voortkomen, en kunnen gelukkige, welvarende volken groeien. Daarom moet het gezinsleven weder de plaats in onze samenleving hernemen, die het toekomt. Maar verbeterd en gelouterd. Geen kweekplaats van be krompen eigenbelang zij het, geen broeikas van zwakheden en flauwhar tigheid maar een school voor de maatschappij waar hart en hoofd in innige genegenheid, en harmonie lafe nis vindt waar onze tekortkomingen met zachtheid worden verbeterd, waar onze drang naar het goede en schoone wordt bevorderd en aangewakkerd, en waar in liefde voor onze naasten, in plichtsbetrachting jegens vaderland en maatschappij, ons wordt voorgegaan, als zijnde dit het cement, hetwelk al leen het grootsch gebouw eener ge lukkige menschheid hecht en duurzaam maken kan. TliNNENI^D— Een geschenk van de scheidende N.O.T. (Officieel). Toen het oogenblik na derde waarop de N. O. T. in liquidatie zou treden, is de uitvoerende commis sie der N. O. T. bezield geweest met den wensch, de herinnering aan deze ianstelling levendig te houden, door iets blijvends tot stand te brengen, dat zal kunnen strekken tot verhooging van het aanzien van Nederland.in het bui tenland. Naardien het haar hij hare handels betrekkingen met het buitenland her haaldelijk gebleken was, hoe groot het nut is dat een land niet alleen door be kwame personen wordt vertegenwoor digd, maar tevens dat die vertegen woordigers op waardige wijze zijn ge huisvest, is bij haar het denkbeeld ge rezen, de Nederlandsche regeering door aanbieding van eene belangrijke som gelds, in staat te stellen voor de huis vesting van eenige onzer voornaamste was 't eerste, dat hem plotseling in de gedachte kwam, maar even spoedig moest hij zichzeiven bekennen Dan zou alles voorgoed verspeeld zijn. Hij liet dus zijn oom zijns weegs gaan en trok zich langzaam in zijn stijl gemeubeld privaatkantoor terug. Zeer dringend scheen het werk wel niet te zijn, dat daar wachtte om door hem afgedaan te worden. Hij stak tenminste eerst een geïmporteerde havana aan, leunde achterover in zijn stoel met iachtleerbekleeding en keek de blauwe rookwolkjes na, die voor zijn neus in de lucht begonnen te dansen. Hm nu ja in zooverre had oom Jobist een goeden speurneus een beetje dol geleefd had hij wel in het laatste half jaar, toen de eerste rouw over 's va ders dood voorbij was en hem de on beperkte vrijheid om voortaan in alles zijn eigen meester te zijn, wat naar 't hoofd was gestegen. De oude boek houder had tenminste veelbeteekenend met het hoofd geschud, toen hij hem bij 't einde van 't kwartaal de boeken voorlegde, waarin telkens en telkens weer een groot bedrag als „privaat conto" voorkwam. Alle drommels 1 had de mooie Rudi zelf geheel onthutst gezegd, maar zijn privaat-conto had hij voorloopig daarom nog niet beperkt. En al was 't ook waar, dat hij eens een beetje meer verteerde, dan de zaak eigenlijk op leverde, daarvan zou de boel niet da- gezant'schappen in het buitenland ge bouwen te koopen, diei op den vreem deling indruk zouden maken en den landgenoot met voldoening zouden kunnen vervullen. Daartoe door den Raad van Bestuur gemachtigd, heeft de uitvoerende com missie voor dat doei aan de Neder landsche regeering een bedrag van 2'/i millioen guldens aangeboden. De regeering heeft dit hooggewaar deerd aanbod met groote ingenomen heid aanvaard en daarvoor aan de uitvoerende commissie der N. O. T. haren oprechten dank betuigd. De Duurfewet. Aan de Tweede Kamer is een adres gericht door het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen en het Nationaal Arbeids-seeretariaat, vertegenwoordi gende respectievelijk 250.000 en 50.000 georganiseerde vakarbeiders. Adressanten verklaren daarin dat zij met belangstelling hebben kennis geno men van het ontwerp-Duurtewet 1919, waarmede de regeering beoogt, om door wettelijke maatregelen onnoodige en onrechtmatige verhooging der prij zen tegen te gaan dat zij de maatregelen, zooals deze in het ontwerp-Duurtewet 1919 worden voorgesteld, niet voldoende achten om het beoogde doel te bereiken dat nevens de strafbepalingen tegen onrechtmatige prijsopdrijving en woe ker, naar de meening van adressanten de overheid zoodanig in de productie, met name van verbruiksgoederen, moet ingrijpen, dat zij daardoor eén prijs- regelenden invloed uitoefent dat de strafbepalingen, in het wets ontwerp opgenomen, onvoldoende moe ten worden geacht, daar zij het moge lijk maken, dat met een boete kan wor den volstaan dat verwacht kan worden, dat daar van een prijsverhoogende inplaats van prijsverlagende werking uit zal gaan, daar fabrikanten en handelaren zullen pogen, deze nieuwe risico van het be drijf te dekken door nog meerdere prijs- verhooging dat naar de overtuiging van adres santen alleen dan een preventieve wer king van de strafbepalingen valt te verwachten, wanneer op overtredingen geen andere dan hechtenisstraf wordt gesteld dar de stichting van plaatselijke com missies niet dient af te hangen van het initiatief of de beslissingen van Burg. en Weth., doch imperatief dient te wor den voorgeéchreven, terwijl de kosten dezer commissie geheel door het Rijk zouden moeten worden gedragen dat in de duurteraden en in de plaat selijke commissies de vakvereenigingen een overwegenden invloed dienen te hebben en de Centrale Raad alleen dan beteekenis zal hebben wanneer hij aan merkelijk grooter is en ook daarin de organisaties der arbeidersklasse vol doende zijn vertegenwoordigd redenen waarom adressanten ver zoeken, in het ontwerp zoodanige wij zigingen te brengen als in bovenstaande is aangegeven. Jaarwedden burgerlijke rijksambtenaren Aan het Kon. besluit betreffende de loonschaal voor de burgerlijke rijks ambtenaren, ontleenen wij nog het vol gende Schaal 10 1500—2000. met 4 jaarlijksche verhoogingen van 1(X> en daarna 2 van ƒ50) Hieronder vallen 2e stoker aan boord stoomloodstrans- portvaartuig, le matroos aan boord id., roeier le klasse loodswezen, matroos- delijk te gronde gaan, en een mensch was maar éénmaal jong. En dus had hij zijn jeugd ook verder met volle teugen genoten, met zeer groote teugen zelfs zijn „tijdelijk verblijf" in de Mit- telstrasse zou daarvan wat kunnen ver tellen. Dat zijn oom dat ook juist in den neus moest krijgen Daarmee moest het nu trouwens voorloopig uit zijn. Voorloopig de mooie Rudi krabde zich achter 't oor. In elk geval moest hij de waardige weduwe Henriëtie Lernschneider be richten, dat zij het bordje weer kon aanslaan nu, en bij die gelegenheid, nu, dan moetfc hef heden nog eens een fideele avond worden om er af te wennen en dan Eerst eens vier weken lang door eigen kracht door 't leven zien te komen. Voor den drommel, hoe moest hij dat begin nen en als wat Chemiker, zoo als hij zich tegenover freule von Röhritz had genoemd, ja, een paar halve ja ren had hij zoo nu en dan een college bijgewoond en de pet met gekleurden band had hem zeer goed gestaan en op de bieravonden had hij het tegen de beste volgehouden, maar voor 't een of ander examen was dat alles niet vol doende geweest. En op het terrejc van den handel daar verlangde men al lereerst aanbevelingen, en waar moest hij die vandaan halen, nu dienstwillige vrienden volgens de overeenkomst niet in aanmerking mochten komen En motordrijver aan boord betonningsvaar- tuig, lichtwachter le categorie, stoker, magazijnbeheerder, 2e stoker aan boord stoomgastransportvaartuig, le matroos idem van de kustverlichtng. Brugwach ters te Vlissingen (Keersluisbrug), Schipbrug te Vlissingen, machinist-mo tordrijver 2e klasse bij de visscherij-in- speetie. Schaal 12 1300—2100, 6 jaarlijk sche verhoogingen van 100 en daar na 4 van 50) rijksklerken 3e klasse bij de.belastingen, registratie en hypo theekkantoren. Schaal 13 (ƒ1300—2300, 8 jaarlijk sche verhoogin'gen van 100 en daarna 4 van ƒ50) rijksklerk 2e klasse directe belastingen, registratie, enz., telegrafist en telefonist 2e klasse bij den interloca- len dienst, machinist motordrijver le klasse visseherij-inspectie, administra tie-ambtenaar 2e klasse idem, gezag voerder idem. Schaal 14 1600—ƒ2300, 7 jaarlijk sche verhoogingen van ƒ100) rijks veldwachter-brigadier (aftrek voor de klasse niet meer dan 4 pet.) amanuen- sis-concierge H. B. S. 5 jarige cursus, amanuensis scheikunde bij de marine, le stoker aan boord stoomloodstrans- portvaartuig, loodskweekeling 2e klas se, 2e stoker aan boord stoomloods- vaartuig, monteur, instrumentmaker, opzichter 2e categorie kustverlichting, le stoker aan boord stoomgastransport vaartuig, kommies 2e klasse en kom mies te water ie klasse directe belas tingen, hulpsiuismeester te Vlissingen. Schaal 15 1400—2400, 9 jaarlijk sche verhoogingen van 100 en daarna 2 van 50) assistent, conducteur en hoofdbesteller posterijen en telegrafie. Schaal 18 1600—2500, 8 jaar lijksche verhoogingen van 100 en daarna 2 van 50) rijksveldwachter- brigadier-majoor (aftrek 4 pet.), loods- schipper 2e klasse, kwartiermeester, machinist-motorist bij het loodswezen, le sfoker aan boord stoomloodsvaar- tuig, schipper en machinist aan boord betonningsvaartuig, opzichter le cate gorie kustverlichting, machinist idem, opzichter der verlichting, schipper en machinist aan boord motorgastrans portvaartuig, lichtwachter-stuurman aan boord lichtschip kommies-ontvan ger 2e categorie directe belastingen, kommies le klasse. Schaal 19 1600—2600, 10 jaarl. verhoogingen van 100) opziener staatsvisscherijen, opzichter 2e klasse visseherij-inspectie, analiste Rijksinst. hydr. vissch. onderz. Schaal 20 (ƒ13002700, 14 jaar lijksche verhoogingen van 100) klerk post en telegrafie. Schaal 2.1 (ƒ1700—2700, 10 jaar lijksche verhoogingen van 100) kan toorbedienden le klasse posterijen en telegrafie, telegrafist le klasse, telefo nist le klasse en hoofdconducteur. Schaal 23 1800—2800, 10 jaar lijksche verhoogingen van 100) op zichter le klasse visscherijinspectie. Schaal 25 2000—3000, 10 jaar lijksche verhoogingen van 100) rijks- veldwachter-rechercheu r, loodskweeke- iing le klasse, 3e, 4e, 5e en 6e district, huiploods te Vlissingen, enz. rijkskusf- verlichting Iè instrumentmaker, opzich ter-machinist, 2e gezagvoerder aan boord lichtschip, teekenaar le klasse hydrografie, havenmeester te Vlissin gen. Schaal 26 (ƒ2000ƒ3100, 11 jaar lijksche verhoogingen van 100) ad junct-commies posterijen en telegrafie. Schaal 27 (ƒ2500ƒ3100, 6 jaarlijk sche verhoogingen van 100) bureel sneeuwschepper daarvoor was bij den warmen voorjaarszonneschijn de conjuctuur toch ook niet precies gun stig. De mooie Rudi knipte met de vin gers. ja, die voorjaarszonneschijn het was, of die hem letterlijk heen en weer schudde. Of beter gezegd, het tafereel deed hef dat daar plotseling in den glans van de zon voor zijn gees tesoog verscheen Armgard von Röh ritz, zooais ze op het tennisveld liet raket hanteerde en den bai wierp. Een paar blauwe rookwolkjes blies hij nog in de lucht en plotseling was hij weer van zijn stoel opgesprongen. Alsof men hier zonder hem niet klaar zou komen 1 Maar in de Kaiserallee, daar was hij noodig, zeer noodig zelfs 1 Wam noodwendig moest hij wat nader dan tot dusver in aanraking komen met haar, die hij in zijn toekomstplannen zulk een hoofdrol had toebedeeld; Och, en hij verlangde toch ook wel naar zijn verloofde in spé. Met een ondeugenden glimlach draaide hij zijn knevel op en met een ondeugenden glimlach betrad hij on geveer een uur later het sportterrein in de Kaiserallee. Reeds van de straat af had hij op een der tennisvelden de slan ke figuur van freule Armgard in 't oog gekregen. Zij hanteerde echter het raket niet maar stond een weinig zijwaarts van de spelers met de armen over el kaar en een onmiskenbaren trek van ontevredenheid op het gelaat. Die on- ambtenaar, adjunct-commies etc. van het loodswezen, le gezagvoerder en machinist aan boord lichtschip, kom mies verificateur invoerrechten en ac cijnzen. Schaal 28 2000—3000, 12 jaar lijksche verhoogingen van 100) bu reelambtenaren genie, opzichter 2e klasse, bureelambtenaar le k!., amb tenaar algem. dienst le klasse bij den waterstaat, bureelambtenaar le klasse posterijen en telegrafie. Schaal 29 2700—3400, 7 jaarlijk sche verhoogingen van ƒ100) gezag voerder en machinist aan boord stoom- loodstransportvaartuig, commies loods wezen, betonning, bebakening, verlich ting, ontvanger loodsgelden 3e catego rie, zeeloodsen le en 2e district, op zichter rijkskustverlichting, schipper en machinist aan boord stoomgastrans- postvaartuig, le teekenaar en gezag voerder opnemingsvaartuig, hydrogra fie. Havenmeester te Vlissingen, werk- bureelchef posterijen en telegrafie. Schaal 30 (ƒ30003700, 7 jaarlijk sche verhoogingen van 100) binnen loods te Vlissingen. Schaal 31 (ƒ2200—3800, 8 jaar lijksche verhoogingen van ƒ200)bouw kundig ambtenaar 2e klasse loodswe zen. Schaal 32 2800—3800. 10 jaar lijksche vedioogingen van 100) com mies titulair posterijen en telegrafie. Schaal 35 3600—4200, 3 tweeja rige verlioogingen van 200) commies loodswezen, betonning. bebakening en verlichting en ontvanger loodsgelden 2e categorie, zeeloods 3e, 4e 5e en 6e district, loodsschipper le klasse, le en 2e district. Schaal 39 33004300) machi nist aan boord stoomloodsvaartuig. Schaal 46 (ƒ4400ƒ5000, 3 twee jarige verhoogingen van 200) loods- schippers le klasse, 3e, 4e, 5e en 6e district. De leeraren in sport en athletiek bij de zeemacht genieten een salaris van ƒ3500, na 2, 4, 6 en 8 dienstjaren tel kens te verhoogen met 200. Uitvoer van eieren. Naar het Ned. Weekblad voor den handel in kruidenierswaren meldt» zal weldra de uitvoer van eieren weer wor den toegestaan. Is deze uitvoer aan den eenen kant noodzakelijk ten einde een te groote da ling van den eierprijs, waardoor de pro ductie voor kippenhouders niet meer loonend zou zijn, te voorkomen, aan den anderen kant zal de export zoodanig gereglementeerd worden dat de prijs in het buitenland als regel niet boven een door den minister als norm te stellen bedrag stijgt. Om dit te bereiken zal niet tot vaststelling van een maximum prijs worden overgegaan, maar zal tër nivelieering de N. U. M. een uitvoer recht heffen, dat nagenoeg overeen komt met het prijsverschil in binnen- en buitenland. Het bedrag dier heffing zal wekelijks worden vastgesteld en ver hoogd of verlaagd worden, al naar ge lang de export te groot of te gering is met betrekking tot de binnenlandsche behoefte. In verband niet het bovenstaande hebben ook de eendenhouders na aan vankelijke weigering van den minister op een herhaald verzoek thans een be vredigende toezegging ontvangen, wat den export van eendeneieren betreft. Kavenwerkersstaking op 12 Februari? Naar „de Tel." verneemt, moeien de besturen van de Ned. Federatie van tevredenheid verdween ook niet uit haar trekken, toen ze, plotseling Rudolf Miillenhof ziende, hem zonder een oogenblik na te denken toeriep U daar, meneer Miillenhof Als u juist vrij bent, kunt u hier invallen. Mijn partner is vandaag verhinderd, en nu Nu wordt het ongeluk van den een de zaligheid van den ander vulde Rudi aan, die zoo zonder complimenten tot medespelen werd uitgenoodigd, en hij boog voor Armgard als een vazal voor zijn koningin. Vrij ben ik, en ik leg mij en mijn vrijheid 'onvoorwaardelijk aan de voe ten van de freule. Wat 'n geluk! riep-een jong ding, nauwelijks meer dan een bakvischje, dat kwam aanloopen en met de handen op den rug den mooien Rudi brutaal en blijkbaar met welgevallen aanzag. Heb ik je het niet gezegd, Arm gard, dat een mensch niet dadelijk wanhopig moet worden Als de nood op 't hoogst is, is de redding het dichtst bij. En zich tot den redder in den nood wendende, vervolgde ze Dus Miillenhof heet u. Dien naam kan ik vandaag niet bijzonder goed uit staan. ik had mijn lichtroode linnen japon naar Miillenhof laten brengen, om die op te verven en ik heb ze totaal bedorven teruggekregen. Totaal be dorven (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1