binnenland adverten meen tegen conflicten. Dit conflict durft hij echter gerust aan, vooral waar het absoluut niet ten nadeele van het on derwijs zou zijn als de commissie ver dween. De heer Van Niftrik zal tegen het voorstel stemmen, omdat hij deze com missie niet wil noodzaken naar huis te gaan. Hij schuwt voor de gevolgen van de aanneming van het voorstel-Van Hal. De heer Van Hal deed daarna het voorstel om de commissie te verzoeken alsnog een voordracht te doen tot uit breiding van de commissie, welk voor stel werd aangenomen met 12 tegen 6 stemmen, die van de heeren Auer, Laernoes, Tichelman, Merckens, Van Niftrik en Vermaas. s}: Burg. en Weth. stellen voor tot wij ziging van art. 204 der algemeene ver ordening van politie ten aanzien van de oprichting van vleeschwinkels. De heer Baard is er natuurlijk ook voor meer hygiënische toestanden te krijgen in de slagerswinkels. De voor gestelde wijziging zal niet in het voor deel van het publiek zijn. Hij zou willen zien ondervangen dat de vrije concur rentie in het slagersbedrijf komt te ver vallen, want juist door deze concur rentie is het publiek gebaat, omdat de vleeschprijzen op een beter niveau zijn gekomen. Op moeilijkheden voor sommige be trokkenen wijst spreker en hij vraagt toezegging, dat niet onnoodig moeilijk heden in den weg zullen gelegd worden. De heer Laernoes zeide, dat de be doeling is de menschen te wijzen op ge breken, helpt dit niet clan zouden zij worden aangezegd den verkoop te sta ken. Burg. en Weth. zullen de clementie zooveel mogelijk toepassen. Het voorstel werd hierna goedge keurd. Vastgesteld werden een staat van oninbare posten wegens plaatselijke directe belasting naar het inkomen, voor den dienst 1917 en het kohier van het schoolgeld aan de Handels school en het voorloopige kohier der plaatselijke directe belasting dienst 1920/1921. Vervolgens werd beschikt op recla mes tegen den aanslag in den hoofde- lijken omslag. Rondvraag. De voorzitter deelde mede, dat door den heer De Meij een vraag is gedaan of Burg. en Weth. bereid zijn om enkele personen bij de gemeente-reiniging, aan wie verzocht is pensioen aan te vragen, alsnog in hun betrekking te handhaven tot 1 Januari 1921. De voorzitter zeide dat Burg. en Weth. van oordeel zijn, dat enkele per sonen, die pensioen-gerechtigd zijn, door jongere krachten vervangen die nen te worden. Het is in iiet nadeel van den dienst als deze personen niet met pensioen gaan. De heer De Meij merkte op. dat de heer Laernoes reeds antwoord op zijn vraag gegeven heeft. Hij zou echter eerst gaarne cenige toelichting willen geven. Hij wees er op, dat de personen in dienst bij de reiniging jarenlang een laag loon hebben gehad. Nu dit loon beter is geworden, moeten de personen gelegenheid hebben hun pensioen eenigszins te veriioogen en dit kan, ais zij nog tot t Januari 1921 in dienst konden blijven. Hij wilde dus eenige clementie toepassen. Het kan de ge meente iets meer kosten, doch dat heb ben de betrokken personen wel ver diend. De heer Van de Putte gaf eenige toelichting en zeide dat het belang van den dienst medebrengt dat er meer dere jonge krachten worden aange steld. Het zijn overigens zaken die door Burg. en Weth. moeten behan deld worden en niet door den raad. De heer Van Niftrik gevoelde alles voor de bedoeling van den heer De Meij. Het komt hem evenwel niet voor in het belang van de gemeente, noch in het belang van de menschen, als deze nog in dienst blijven. Hij wilde even wel een oplossing zoeken, door aan de betrokken personen nog eenigen toeslag op de pensioenen te geven. Op deze wijze zou een goede oplossing gevon den worden. De heer Ticheiman wees op de ge varen van het toekennen van toeslag. Hij is er niet tegen voor deze personen, doch de gemeente mag toch geen lief dadigheids-instelling worden. De heer Van Niftrik wees er op dat de toeslag slechts tijdelijk wordt ge geven, omdat de pensioengerechtigden na enkele jaren volgens het verhoogde tractement worden gepensionneerd. De heer De Meij wilde de betrokken personen handhaven tot 1 Januari 1921. Als het pensioen behoorlijk was zou hij het voorstel niet doen. De voorzitter meende dat het tijd wordt dat de betrokken personen den dienst gaan verlaten.' De heer Merckens kon niet mede gaan met het betoog van den heer De Meij. Wij kunnen op de thans voorge stelde wijze niet doorgaan. Hij wil de menschen nog wel eenigszins sparen, doch van toeslag geven op pensioenen daar is hij tegen. Als men toeslag op pensioenen gaat geven, waar is dan de grens. De heer Van Niftrik zeide dat de termijn van 5 jaren als pensioengrond slag te lang is, om de pensioenen te brengen in de verhouding van den te- genwoordigen toestand. Daarom wil hij door toeslag op pensioenen de billijk heid betrachten en is hier dus geen kwestie van liefdadigheid. De heer Hensel zeide dat de staats commissie voorstelt een wijziging der pensioenwet door de laatste 3 jaren als pensioensgrondslag te nemen. Daarom wil hij wat clementie gebruiken en de betrokken personen nog een jaar in dienst houden. De heer Baard zeide dat waar de betrokken personen rust noodig heb ben, zij deze moeten kunnen genieten. Daarom moet een middel gevonden worden om de betrokkenen een be hoorlijk inkomen te verschaffen. Hij zou deze personen voorloopig op wacht geld willen stellen, in afwachting van een betere pensioenregeling. (De heer Van Niftrik nam dep voor- zittersstoel in, daar de heer Laernoes de vergadering moest verlaten, omdat hij voor zaken de stad uit moest.) De heer Van de Putte had het beter gevonden als deze zaak met de com missie voor de reiniging en Burg. en Weth. eerst eens besproken was ge worden. De heer Van Niftrik zegde toe dat deze zaak door Burg. en Weth. nog nader zal worden behandeld en reke ning zal gehouden worden met de be doeling van den raad. Goedgevonden werd aan twee stra ten in het Tuindorp de namen te geven van Crocuslaan en Primulalaan. De heer De Meij vroeg of het aan Burg. en Weth. bekend is dat aan school E door twee onbevoegde leer krachten les in het Frausch wordt ge geven. De voorzitter zegde een onderzoek toe. Verder had de heer De Meij nog een vraag beirefiende het verstrekken van klompen aan schoolgaande kinderen. Deze verstrekking heeft niet plaats zoo als dit wel wenschelijk is. Hij wilde den ouden toestand laten bestaan en de tegenwoordige regeling vond hij verkeerd. Burg. en Weth. voeren den maatregel krenteriger uit dan wel de stemming van den raad is. Bovendien is er een nieuwe factor in het spel gekomen doordat de kinder aftrek gelimiteerd is. Hij wilde den toestand zooals deze op 1 Januari bestond, voorloopig hand-, haven. De heer Tichelman zeide dat er zoo veel misleiding bij de verstrekking van klompen plaats heeft en daarom wordt er een strengere controle toegepast. Burg. en Weth. moeten toch gewaar borgd zijn tegen ontduiking. Hij wilde dus geen wijziging in den tegenwoor- digen toestand brengen. De heer De Meij bleef van gevoelen dat de oude toestand voorloopig be stendigd moet blijven. De enkel hon derden guldens die dit zal kosten, durft hij wel voor zijn verantwoording te nemen. Hij deed het voorstel om den ouden toestand te handhaven tot het nieuwe belasting-kohier is vastgesteld. De heer Merckens wilde elk geval öp zich zelf beoordeeten. De thans inge voerde controle is absoluut noodig en kan volstrekt niet als een beleediging worden opgevat. De voorzitter zeide dat Burg. en Weth. het voorstel van den heer De Meij in hun eerstvolgende zitting zullen onderzoeken. De heer Vermaas gaf de betrokken personen in overweging eerst naar het bureau 2 van „de Schelde" om een briefje te gaan, waarop vermeld staat wat zij verdienen. De heer De Meij wilde dadelijk een besluit nemen. De voorzitter ontraadde thans een besluit te nemen. Burg. en Weth. die nen eerst de zaak nog eens te onder zoeken. De heer Hensel bracht de kwestie van de gasprijzen ter sprake. De raad heeft besloten de nieuwe regeling 1 januari te doen ingaan. De thans ge volgde wijze keurde hij af. en het is ook niet in overeenstemming met het besluit van den raad. De voorzitter gaf eenige inlichtingen om de billijkheid van de thans gevolgde regeling aan te toonen. De heer Van Oorschot stelde voorop dat er administratieve moeilijkheden zijn om de nieuwe regeling in te voe ren. Er had echtdr gezorgd moeten worden dat het publiek eerst vanaf 1 Januari de nieuwe gasprijzen moet betalen. Het publiek wordt thans de dupe van de administratieve moeilijk heden bij de gasfabriek. Er moet naar een oplossing gezocht worden om de menschen die over December te veel hebben betaald, dit ook werkelijk terug te betalen. De heer Lindeijer had ook bezwaren tegen de regeling en aan een groote onbillijkheid was tegemoet gekomen als de gasverbruikers over December het oude tarief hadden betaald. In deze richting is wel iets te doen door een wijziging van de begrooting. De voorzitter zeide dat hij de zaak bij Burg. en Weth. zal brengen en wanneer er een weg gevonden wordt om de over December te veel betaalde 1500 alsnog op de begrooting voor 1920 te brengen, het te veel betaalde dan nog zal worden terugbetaald. De heer Van Oorschot zou het op prijs stellen als een oplossing wordt gevonden. De heer Baard vroeg over welk be lastingjaar de verhoogde gasprijs ge rekend zal worden. De voorzitter antwoordde dat dit over het belastingjaar 1920 plaats heeft. In de volgende zitting zulfen na dere inlichtingen gegeven kunnen wor den. De heer De Meij zeide dat het logisch is dat wanneer de nieuwe belastingi kohieren bekend zijn, ook het gastarief wordt herzien. De voorzitter wees er op dat van de zijde van de gasfabriek alle mildheid wordt toegepast. De heer Hensel vroeg of het juist is dat de gasverbruikers meermalen gedreigd worden met afsluiting als de verhoogde prijzen niet betaald worden. De voorzitter antwoordde dat dit het eenige middel is dat de gasfabriek bij onwillige betaling kan toepassen. De heer Hensel deed het voorstel adhaesie te betuigen aan het adres der Kamer van Koophandel betreffende het adres aan de regeering over een bete ren treinenloop op de Zeeuwsche lijn. Dit voorstel werd met applaus be groet. De heer Hensel wees op verschillen de ongeregeldheden op den Nieuw jaarsdag. Hij heeft verschillende troe pen stomdronken mannen niet alleen, doch zelfs van jongens gezien. Hij is nog op het politiebureau geweest. Hij gaf den burgemeester in overweging op dergelijke dagen dc café's te sluiten. Hij heeft met zijn oogen gezien dat de politie veel door de vingers heeft gezien op den Nieuwjaarsdag en hij hoopt dat dit niet meer zal gebeuren. De heer Baard zou willen zien dat Burg. èn Weth. eerst eens zullen on derzoeken dat vele zaken welke in geheime zitting worden besproken, nu zoo geheim zijn dat deze niet in een openbare zitting besproken kunnen worden. Verder wees de heer Baard nog eens op de slechte wegen naar het Tuindorp en hij hoopte dat deze toestand zoo spoedig mogelijk zal verbeterd worden. Ook bracht hij ter sprake het ver strekken van tramgeld voor de leer lingen uit deze gemeente die de am bachtschool te Middelburg bezoeken. Hij vroeg of dit aan grenzen gebonden is. De voorzitter antwoordde, dat ieder die daarvoor in de termen valt, dit reisgeld ontvangt. De voorzitter antwoordde den heer Baard dat zoodra de steenslag ontvan gen wordt, welke reeds een half jaar is besteld, de toegangswegen naar het Tuindorp verbeterd zullen worden. Hierna werd de zitting gesloten. De rijkskolendistributie. De rijkskolendistributie heeft aan de Vereeniging van brandstoffencommis- sies in Overijssel en Noord-Gelderland bericht dat de brandstoffendistributie na i April 1920 zal worden voortge zet. Die commissies welke aan bewo ners van huizen welke ondergeloopen zijn extra brandstof willen verstrekken, moeten zich rechtstreeks wenden tot de rijkskolendistributie. Rooken in den trein. De directies de'r Nederlandsche Spoorwegen hebben het personeel op nieuw opgedragen het rooken in niet- rookafdeelingen krachtig tegen te gaan en 'bij het constateeren van deze over treding zonder voorafgaande waar schuwing rapport van bekeuring op te maken. indien reizigers zich beklagen over rooken in een niet-rookafdeeling en het personeel de overtreding niet heeft gezien, moet rapport van bekeuring worden opgemaakt op verklaring van de medereizigers, die het wel gezien hebben. Abraham de Winter -j-. Een lid van de oude garde is gestor ven. De eens zoo populaire liederen- zanger Abraham de Winter, die in de laatste jaren vrijwel op den achter grond gebleven is, is, omstreeks zeven tig jaren, te Breda gestorven. De Winter heeft, dertig, veertig ja ren terug, bij Doon in Rotterdam, in het Amsterdamsche Carré en verder onder Frits van Haarlems-directie, overal iin gen, die hij zelf maakte en die hem in die jaren een reputatie bezorgden. Zooals tegenwoordig de liedjes van Speenhof!' worden gekweeld, zoo werd eertijds De Winters Mieke van Oor schot, het eierenvrouwtje, overal ge zongen en in honderden huisgezinnen zwierven de op muziek gezette liedjes van den man, die, behalve voordrager en zanger, eigenaar was van een klee- renzaak. De kieerenzaak heeft Dc Winter tot zijn dood gehouden. Zijn populariteit is hij, zeer begrijpelijk met het klimmen der jaren, een beetje kwijt geraakt. Jongeren, met breedere ontwikkeling, gingen in vier, vijf talen, eigen en an- derer levensliederen zingen. De school van Abraham de Winter stierf uit. werk- en slaapkamers warme kleeding gorgelen met warm water, waarin een weinig keukenzout is opgelost. De kuur van zieke personen komt op het volgende neer Zoodra men zich onwel gevoelt of de temperatuur van het lichaam oploopt, ga men naar bed goed warm houden en om den dokter sturen. Na herstel vermijde men bevolkte plaat sen tot minstens een week, nadat de temperatuur weer normaal geworden is. Voor aan het werk te gaan .moet men volledig hersteld zijn. Stads- an Provincienieuws VLISSINGEN, 31 JANUARI. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF MAANDAG 2 FEBRUARI De suikerkaart. In het tijdvak van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Februari zullen geldig zijn de bons no. 17 en 18 van de rijkö=- suikerkaart. Wapent u als de griep komt. De medische specialiteit van het „Vad." deelt het volgende mede Er is werkelijk een dreigend gevaar, dat de griep, die op het oogenblik zeer heftig heerscht in Amerika, Engeland en Frank rijk, naar Nederland zou komen. Laat men dus zorgen voor Regelmatige en gezonde levenswijze, vermijding van vermoeienis, kouvatten, te veel sterken drank, het bezoeken van be volkte plaatsen en warme vertrekken en het onnoodig reizen goede ventilatie in Het gemeente-ziekenhuis. Nu wij aan den vooravond van de lief- dadigheidsweek ten bate van Ijjet Zieken huisfonds staan, willen wij er gaarne iets meer van vertellen. Naar wij vernemen is de medewerking, die het dames-comité tot nu toe heeft on dervonden zéér groot. Alle denkbare hulp is toegezegd om de week zoo goed moge lijk te doen slagen. Voor de verloting is een zeer belangrijk aantal prijzen ingezonden, waaronder eenige zeer mooie, zooals een ets, eenige zilveren voorwerpen en 4 mooie poppen. Ook komen er vele buitengewoon fraaie handwerken en kunstvoorwerpen, die verkocht zullen worden. Ter opluistering-zal er een „kermis in het klein" te zien zijn, die zeker jong'en oud zal interesseeren. Op Dinsdag- en Donderdagmiddag zal men in de gezellig aangekleede zaal, onder genot van een strijkje, een kopje thee kun nen drinken. De entrée is dan slechts 10 cents en behoeft dus niemand af te schrik ken eens een kijkje te komen nemen. De burgemeester heeft zich bereid ver klaard de liefdadigheidsweek Maandag avond te openen. Op dezen avond zullen eenige cabaret-nummers uitgevoerd wor den, als een éénacter, een dans, enkele zangstukjes, enz. Ook zal dan een groote pop, door een vriendelijke geefster als Goesche boerin aangekleed, verkocht wor den. De uitvoeringen op de volgende avon den spreken voor zichzelf. Slechts willen wij nog even de aandacht vestigen op de aardige revue „Holland blijft Holland", die Woensdagavond zal'gegeven worden. De programma's voor alle avonden zul len nog nader gepubliceerd worden. Tevens kunnen wij hier mededeelen, dat de kindermatinée op 7 Februari doorgaat. Dus ingezetenen komt in grooten getale op, zoodat aan het einde der week moge blijken, hoe prachtig Vlissing's burgerij medewerkt voor het goede doel, het bijeen brengen van gelden voor het Ziekenhuis- fonds Op Woensdagavond 18 Februari zal een openbare debatavond worden gehouden tusschen de heeren ds. N. J. C. Schermer- horn, die hier destijds voor „de Dageraad" is opgetreden en dr Joh. de Groot, predi kant bij de Ned. Herv. gemeente alhier. In het „Alg. Politieblad" wordt gemeld Namens het Engelsch consulaat te Vlis- singen werd aan de politie aldaar medege deeld, dat van de pakketboot „Pieter de Coninck", van Dover naar Ostende, op 11 Januari tijdens den storm is vermist, de president van het Comité voor Wederop bouw in België, de heer H. A. Bartlett. Men vermoedt, dat hij overboord is ge slagen en verdronken. In verband hiermede verzoekt de com missaris van politie te Vlissingen, bij vin ding van het lijk, waarop zich vermoedelijk wel identiteitspapieren zullen bevinden, be richt. Gisterenavond gaf de afdeeiing tooneel van de gemengde zangvereniging „de Volksstem" een uitvoering voor donateurs en genoodigden van „Het Schootvel", van Dirk Troelstra. Zooals te verwachten was, was de zaal van het Concertgebouw geheel gevuld met een aandachtig luisterend publiek. Dat de vereeniging haar naam heeft hoog gehou den, bewees het langdurig applaus na elk bedrijf. Om elk der medespelers te noemen zou ondoenlijk zijn, daar allen hun rol op zeer verdienstelijke wijze vervulden en dat de aanwezigen met hen medeleefden, behoeft geen nadere omschrijving, daar het spel, hetwelk zoozeer uit het arbeidersleven ge grepen is, zich er bij uitstek toe leende. leder die deze uitvoering heeft bijge woond, zal dan ook- voldaan huiswaarts gekeerd zijn en een aansporing om de uit voering van hedenavond hij te wonen is niet misplaatst. Na afloop der uitvoering deelde de voor zitter nog mede, dat 7 Februari, ten bate van het te stichten ziekenhuis, een uitvoe ring zal worden gegeven, die zeer zeker een goed onthaal zal vinden en een ruim .saldo voor dit doel zal opbrengen. De Nederlandsche tooneeiisten, onder di rectie van Joh. Bakker, geven Zondag in het Concertgebouw aan de Eminastraat een buitengewone voorstelling van „Janus Tulp of de barbier van den Haarlemmer dijk", blijspel in 4 bedrijven van Justus van Maurik. Men zie verder achterstaande advertentie. De afdeeiing Vlissingen van de vrijden- kers-vereeniging „de Dageraad" houdt Dinsdag 3 Februari, des avonds 8 uur, in de zaal „Admiraal de Ruijter" een open bare cursus-vergadering, waarin de heer J. A. de Hondt zal spreken over wat vrij- denken is. Bij het laatst gehouden examen te Ant werpen zijn geslaagd voor tweeden stuur man ter lange omvaart, onze stadgenooten de heeren E. Vandierendonck, P. Major, R. Falin, F. Dewitte en G. Aspeslagh. Het Oranjekruis. Gisteren werd door Prins Hendrik als voorzitter van den Kon. Nat. Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongeluk ken „Het Oranjekruis" in de vergaderzaal van Ged. Staten te Middelburg, de provin ciale commissie voor Zeeland geïnstalleerd. Deze provinciale commissie bestaat uit de heeren jhr. mr. E. A. O. de Casembroot. voorzitter, te Middelburg, die als zoodanig ook zitting zal nemen in den Raad van be stuur van den Bond, mr. A. J, Bik, verte genwoordigende de Zuid-Holl.-Mij. tot Red ding van Schipbreukelingen te Rotterdam J. C. Gieben, arts (Provinciale Zeeuwsche vereeniging Het Groene Kruis) te Middel burg mr. j. F. van Deinse, (Prov. Waters- noodeomité in Zeealnd), te Middelburg j. van Hoeflaken, (Nederlandsche Vereeni ging, Eerste Hulp bij Ongelukken) te Vlis singen mr. G. F. baron thoe Schwartzen- berg en Hohenlansberg (Commandery Ne derland der Johanniter-Orde) te Middel brug dr. D. Schoute (Nederl. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst) te Middel burg mr. J. F. van Deinse, te Middelburg, secretaris-penningmeester van het Prov. Centrale comité tot hulpverleening bij ram pen van algemeenen aard, als leden en G. Oosterbaan, arts, inspecteur van de volks gezondheid te 's-Gravenhage, J. L. M. As- selbergs. inspecteur van den Arbeid te Dordrecht, als adviseerende leden. Z. K. H. Prins Hendrik heeft gisteren na de installatie van het provinciaal comité voor het Oranjekruis een bezoek gebracht aan de fabriek van The Vrtrite Works te Middelburg en heeft deze industrie met groote belangstelling in oogenschouw geno men, waarna Z. K. H. nog een bezoek bracht aan het museum van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Voor de afdeeiing Middelburg van de Communistische partij zal Dinsdag 3 Fe bruari in liet lokaal „de Broederband" al hier als spreker optreden de heer Louis de Vries uit 's-Gravenhage, met het onder werp „De eindstrijd tegen de kapitalisti sche heerschappij en de vestiging van het communisme (bolsjewisme)". Het doel. van deze vergadering is om te trachten hier een afdeeiing van de com munistische partij op te richten. H. M. de Koningin heeft met ingang van 30 Januari 1920 benoemd tot kamerheer in buitengewonen dienst, jhr. mr. E. A. O. de Casembroot te Middelburg. De gemeenteraad van Ritthem hield gis terenmiddag een vergadering. Daar deze de eerste was in 't jaar 1920, hield de burgemeester de gebruikelijke toespraak. Door Ged. Staten is goedgekeurd, dat de huur van de woning van 't hoofd dei- school bepaald werd op 245 's jaars. Hun goedkeuring is slechts voor 1 jaar geldig. De goedkeuring van de gemeente-be grooting is door Ged. Staten verdaagd tot April. Door hen werd de pensioengrondslag voor den burgemeester bepaald op 1200. Een ingekomen verzoek van het werk- loozenfonds, om ondersteuning, werd af gewezen. Aan het bekende adres der ge meente Smallingerland zal adhaesie betuigd worden. Li j Het keurloon van vee werd verhooga Bij de rondvraag werd gewezen op het slecht branden der straatlantaarns. De heer A. J. Bierens, sedert 1892 bur gemeester der gemeente St. Annaland. heeft tegen 1 April eervol ontslag als zoo danig aangevraagd. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Philips- land de heer D. Jacobs, cand. te Rotterdam. Geref. Kerken. Beroepen te Meliskerke ds. G. Doelces te Nieuwdorp. MARINE EN LEGER. In verband met het opheffen van het marinehospitaal te Hellevoetsluis, wordt de hoofdofficier van gezondheid 2e klasse P. J. Vastenou 1 Maart a.s. overgeplaatst naar de directie der marine te Middelburg. RAADSOVERZICHT. Wij zijn gisteren voor het eerst weer bij eengekomen in dit jaar en de voorzitter heeft, de traditie getrouw, een Nieuwjaars rede gehouden, waarin hij zoowat alles wat het gemeentebelang betreft, de revue liet passeeren. Deze toespraak hebben wij gis teren in haar geheel in de courant kunnen lezen, zoodat wij daarnaar mogen verwij zen. Met volle instemming vernamen wij nogeens van den burgemeester, dat het ge meentebestuur waakzaam blijft ten opzichte van eventueele plannen tot verplaatsing van de „Zeeland". Wij weten dat het aan den burgemeester toevertrouwd is, voor onze belangen op te komen ter plaatse waar zulks behoort en wij kunnen ons dus gerust op hem verlaten. Als er een wolkje aan de lucht komt, zal hij het wel trachten te verdrijven. De spoorwegen zijn mach tig, merkte de burgemeester zeer terecht op, doch er zijn gelukkig nog machtiger lichamen en dat zuilen de spoorweg-maat schappijen nu ook wel gaan begrijpen. Dat dc lange rede van den burgemeester ons allen zeer sympathiek in "de ooren klonk, bleek uit het luid applaus en ons oudste mede-lid, de heer Van de Putte, was ons aller tolk, toen hij den burgemeester hartelijk dank zegde voor zijn goede wen- scheri tot ons college gericht. De burgemeester moest zich voor deze zitting verder excuseeren,, omdat hij in audiëntie zou worden ontvangen door Prins Hendrik, die te Middelburg vertoefde. Hij had den Prins een onderhoud verzocht in verband met de ziekenhuis-plannen. De.heer Laernoes nam daarom den hamer over en nauwelijks waren wij door de me- dedeelingen heen of daar begonnen de wijd- loopige discussies. Het was de heer Baard/ die het eerst het woord vroeg, naar aan leiding van het- door Burg. en Weth. uit gebracht rapport, vrucht van een breed op gezet, nauwkeurig onderzoek naar de uit gebrachte beschuldigingen van knoeierijen bij de gemeente-fabricage onder den vo- rigen gemeente-bouwmeester. Uit dit rap port bleek, dat van alle beschuldigingen niets was overgebleven en dat de hoofd persoon in deze quaestie zelfs zijn excuus had aangeboden voor den laster. De heer Baard was met dit ral; lu'C was eenzijdig, nu» devzoek was nog van bij de „klasse'-justitie nogmaals een nieuwe laten onderzoeken, hoey zal gevoeld hebben, dat stond. Zijn partijgenoot schot, was veel eerlijk werd algemeen geresp destijds te zijn afgegaa als waarheid had opged Bleek, dat de hoofdpe (kletspraatjes had v voorzitter zeer terecht zich met het rapport v geheel vereenigen en a onderzoek niet noodig. onverkwikkelijke zaak ren Baard en Van Oor wijze les uit putten, d niet past beschuldiging" gen. als zij te voren n onderzocht of deze w thans hebben zij een fi (de lezer moet het z hoewel, wij geven 't vol Van Oorschot zich vo komen gerehabiliteer waren wij het allen een| De verschillende vo en Weth. werden vlug stond eenig debat, naai voorstel betreffende een het St. Joseph-ziekenhtt lijdt aan geldgebrek meer voorkomt en geldmiddelen te verkrijg derlverpleegkosten vooi burgerlijk armbestuur werd voor dit hooger t kracht verzocht voor t genomen patiënten. De 11 etF standpunt van het stuur helder uiteen'en den iieer Lindeijer gro verklaarde, dat het best septj-ziekenhuis eigenlij' meer heeft op de verhoc heer Tichelman verklaar wijfeen eereschuld heb' het'St. Jospeh-ziekenhui heeft ons reeds onscha wezen en daarom za orde komen. Het zieken onzen steun en dien verleenen. De commissie van to onderwijs heeft een daarom vreezen wij, d haar taak wel en bloc 5 hadden verzocht, dat d ledental zou uitbreiden dersi-vertegenwoordigers en daarvoor aanbevelin In plaats van aan onzen antwoordt de commissi noodig acht, omdat de kort toch zal ophouden t De heer Van Hal bel zwaren in een motie e, Tichelman een conflict schrok dit ons niet teru Heden overleed p onze gebelde Oom, en Oud Oom de He MART1NUS K Weduwnaar van Neeltje Pi Gepensioneerd Mach den Provincialen Stc dienst o./d. Westers in den ouderdom va Mede namens de J. H. SNOE Rotterdam, 28 Janu (Speelmanstraat Verzoeke van roq verschoond te Mevrouw BOELLAAi is verhinde Dinsdag te ontvangen Ondergeteekende gei lat hij de Timmermans ran wijlen zijn vader en Februari e.k. voorl :ening zal voortzetten! jeleefd zich in ieders J. VOORÏ Walstraat 85. Bekendmaj overeenkomstig art. 3L van Koophand Bij akte 2 December ndergeteekenden Not en zijn wijzigingen g e Statuten der Naam! botschap „Nationaal andeeten Koninklijk :happij „De Schelde ngen. De akte is onder no, )men in het bijvoegse. aatscsurant" van 20 U 13. J. C. F Notaris te Door Echtpaar gevi gang van 1 Maart 10 Wo IV IP rMBt>ubileerdeZIT-ei mek zoo mogelijk il uken of gebruik daar urant"" "0' U6' bure

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2