Gemeenteraad. SPORT gewild. Tot slot werd de nieuwe rege ling der gasprijzen besproken. Waar Ged. Staten niet langer het geven van toeslag wilden toestaan, was de nu getroffen regeling de eenige om de minst-draagkrachtigen nog eenigszins te helpen. Daarop was de heer Lindeijer aan het woord, die achtereenvolgens de wethoudersbenoeming besprak, het vraagstuk van eigen beheer of aanbe steding, in verband met het aan eenige gemeente-werklieden gegeven ontslag, waarbij door het ondoordacht optreden der S. P.-raadsleden, de belangen der betrokken arbeiders zijn benadeeld. Dan werd herinnert aan de behan deling der gemeente-begrooting, en uitvoerig uiteengezet, wat in de laatste 8 jaren door het werken der S. D. A. P. in den raad voor de arbeidersklasse is verkregen. Tot voor enkele jaren was de toe stand der gemeente-financiën dan ook zoo, dat een belangrijk deel onzer eischen ingewilligd kon worden, maar nu de geldelijke toestand zóó slecht is geworden, zijn wij hoewel noodge dwongen zoo verstandig onze eischen te matigen, daar ook voor de arbei dersbevolking een half ei beter is dan een leege dop. Van de gelegenheid tot debat werd uitvoerig gebruik gemaakt door de heeren Baard en Van Oorschot, die de houding der S. P. in den raad verdedig den. Beiden waren van oordeel dat zij zich nóch door de gemeentewet, nóch door den slechten financieelen toestand ook maar eenige beperking moesten opleggen bij hun voorstellen en eischen. Loopt tengevolge hiervan de boel spaak of gaan de middelen tot betaling van een en ander ontbreken, dan wer pen zij toch alle verantwoording hier voor van zich af. In dit verband be spraken zij hun houding bij de belas ting- en salarissen-voorstellen ingeno men. Door de beide sprekers werd daarop van repliek gediend, door er nog eens op te wijzen, dat zulks wel een mooi optreden met schoone woorden en groote frasen is, maar dat daardoor toch geen verbeteringen voor de ar beidersbevolking worden verkregen. Bij het werken in den raad moet nu eenmaal gerekend worden met wat in de lijn onzer politiek, plaatselijk ook bereikbaar is. De arbeiderskiezers zul len ten slotte een keuze moeten doen tusschen hen die aldus praktisch wer ken en daarmee iets bereiken, en zij die wel zeer revolutionair spreken en erge principieele eischen stellen, maar hiermee ten slotte geen resultaat be reiken. Daarna werd te ongeveer twaalf uur door den voorzitter de vergadering gesloten, die rustig en kalm het uiteen zetten van beide standpunten had aan gehoord. De Weensche kinderen, welke hier in verschillende gezinnen zullen worden opgenomen, worden morgen verwacht. Gisterenmiddag had een werkman van ,,de Schelde, wonende te Middel burg, het ongeluk een van den steel afvliegenden hamer tegen het hoofd te krijgen, waardoor een bloedende wonde ^ontstond aan het voorhoofd. Door den sla?g viel hij achterover, met zijn hoofd op eren stuk ruw ijzer, waardoor een tweede"- wonde ontstond. In bewusteloo- zen toestand is de man naar het St. Jo- seph-zieldenhuis gebracht. De schö ut-bij-nacht W. J. G. Uinb- grove is mtet ingang van 2 Februari eervol onthe'ven van de betrekking van chef van de^n marinestaf en van de af- deeting defensie aan het departement van marine1. Deze betrekking is opge dragen aaii den kapitein-ter-zee A. F. Gooszen. Hedenrnorgen kwam met den trein van hajlf twaalf te Middelburg aan Prins (Hendrik, aan het station verwel komd door den Commissaris der Ko ningin en den heer jhr. mr. E. A. O. de Casembroot, voorzitter van de pro vinciale afdeeiing van het Oranje Kruis. Hedenmiddag installeerde de Prins het provinciaal comité van deze instel ling in de zaal van Ged. Staten. Te zes uur vertrok de Prins weder naar 'sGra- venhage. De Algemeente Nederlandsche ver- eeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer zal op 23 Juni haar algemeene vergadering te Middel burg houden. De plaatselijke vereeni- ging Vreemdelingenverkeer zal in sa menwerking met de vereeniging Han delsbelang" een étalage-wedstrijd hou den in die dagen en heeft ook plannen voor een reclame-tentoonstelling. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks di recte belastingen in de gemeente Hengstdijk de heer J. de Bakker, ter vervanging van den heer C. E. van Putte, die naar elders is vertrokken. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Onze stadgenoot, de heer A. A. j. Mets, komt voor op de alphabetische voordracht voor onderwijzer aan school D te Bergen op Zoom. Naar wij vernemen is de leerschool verbonden aan de Rijkskweekschool te Middelburg aan de gemeente ter over name aangeboden door het Rijk, onder voorwaarde, dat ook de onderwijzers, zoo zij dit verlangen, in hun betrekking moeten worden gehandhaafd. De ongeregeldheden te Middelburg. Het bestuur van den Ned. Voetbal bond heeft, naar „de Tel." meldt, thans' uitspraak gedaan in zake de wanorde lijkheden op het ,,Middeiburg"-terrein na afloop van den wedstrijd Middel burgN. A. C. op 14 December 1.1. en heeft o.m. bepaald, dat de wedstrijd MiddelburgM. V. V. niet te Middel burg doch op 8 Februari a.s. zal gespeeld worden op het Wilhelmina- terrein te 's Bosch. Bovendien is „Mid delburg" een serie ordemaatregelen voorgeschreven en ontzegging van het terrein voor enkele bekend geworden belhamels gelast, terwijl bij herhaling der minste ongeregelheid tijdens, vóór- of na een wedstrijd, aan „Middelburg" het lidmaatschap van den N. V. B. zal worden opgezegd. MARINE EN LEGER. Afscheid vice-admiraal Smit. Hedenochtend nam de vite-admiraat W. C. J. Smit, die zooals reeds vroeger vermeld werd, met den datum van 31 dezer van zijn functie als commandant der marine te Middelburg ontheven wordt, afscheid van de onder zijn be velen dienende officieren der zeemacht, die daartoe aan boord van Hr. Ms. wachtschip „Buffel" .waren samenge komen. Namens het overgroote gedeelte van de officieren, zoowel van hen die dienst doen te Middelburg en te Vlissingen, als van hun collega's te Dordrecht, Rotterdam, Hellevoetsluis, Veere en Nijmegen, werd aan den scheidenden vlootvoogd met een hartelijke toe spraak v.an een der hoofdofficieren, een souvenir aangeboden, dat overeen komstig de traditiën bij de marine be stond in de laatstelijk gewaaid heb bende commando-vlag van den admi raal, vervat in 'n fraai bewerkt ebben houten kistje, waarop een zilveren plaatje met inscriptie is aangebracht. In antwoord op de tot hem gerichte toespraak, antwoordde admiraal Smit, dat hij zeer getroffen is door de ge sproken woorden en het aangeboden geschenk de uitnoodiging tot het komen hier heeft hij direct beschouwd als een bewijs van goede kameraad schap altijd heeft hij zich met hart en ziel bij de marine gevoeld. Hij zal in Den Haag nog tijdelijk zijn werkzaam heden voortzetten. Niet zoo heel lang zal het duren dat hij de marine met pensioen zal verlaten. De tijd in Zeeland doorgebracht zal spr. niet licht vergeten, waar hij sedert 16 Augustus 1916 heeft gewerkt. Zeer eigenaardig was de verhouding tot de burgerlijke bevolking. Als hij in zijn taak geslaagd is, is dit te danken aan de krachtige hulp en steun van allen, ook van de officieren van de vloot. Het heeft hem, gespeten niet meer direct met de officieren in paraking te komen, maar dit komt doordat de staf te Middelburg gevestigd is. Dit is ge schied omdat men Vlissingen als eer sten aanvalbasis minder geschikt acht te voor de vestiging van den staf. Morgen vertrekt spreker naar Den Haag en zal steeds met weemoed te rug denken aan de aangename jaren in Zeeland doorgebracht. Als hij de mari ne verlaat, zal hij steeds met zijn hart daarbij blijven. Admiraal Smit dankte voor het ge schenk en sprak de beste wenschen uit voor de officieren, zoowel bij de marine als in hun persoonlijk leven. Zitting van Vrijdag 30 Januari, des middags 2 uur. Voorzitter de heer C. A. van Woel- deren. Tegenwoordig 18 leden. Afwezig met kennisgeving wegens ziekte de heer Sore! De voorzitter opende de vergadering met de volgende toespraak Mijne Heeren, Gaarne wil ik het oude en goede ge bruik handhaven om bij mijne beste wenschen, die ik U en de uwen thans bij de opening van deze eerste raadsver gadering in het nieuwe jaar aanbied, .eenige woorden te zeggen over den toe stand onzer gemeente. Na het sluiten van den vrede mag voor Vlissingen worden verwacht, dat de toestanden zicir op velerlei gebied spoedig weer op verblijdende wijze zul len herstellen de positie van onze Ko ninklijke Mij. „de Schelde" kan een goed beeld geven over de toenemende bedrijvigheid hier ter stede. Op 1 Januari 1919 waren bij deze maatschappij werkzaam 1305 werklie den en 204 ambtenaren en bazen en op 31 December jl. 1902 werklieden en 229 ambtenaren en bazen. In Januari 1919 werkten ongeveer de helft der Werklie den slechts 32 uur per week, nl. 4 da gen a 8 uur, de overigen 45 uur per week, nl. 5 dagen a 9 uur ruim 100 werklieden waren in de reserve opge nomen, werkten dus in het geheel niet of waren behulpzaam aan het grond werk fort „Midden-Reduit" en fort „de Ruyter". Sedert begin April jl. werkt de geheeie fabriek weer 6 dagen per week. Op industrieel gebied hebben wij een groot succes te boeken door de vesti ging van een werktuigenfabriek N.V. „Fijnwerk", waar een talrijk personeel zal worden werkzaam gest'ëld. Overi gens is o.a. voor een nieuwe ijsfabriek reeds grond aangekocht. Het is natuurlijk een eerste levens belang voor Vlissingen, dat onze finan ciën weer zoo spoedig mogelijk op een gezonden basis komen. Zij zullen daar om onze voortdurende ernstige aan dacht moeten eischen. Waar wij met tal van argumenten aan Gedep. Staten en aan onze regeering onze benarde finan- cieele omstandigheden hebben blootge legd en waar wij de gemeentelijke be tastingen tot de uiterste grens hebben opgevoerd, blijven wij hopen, dat de medewerking der regeerïng zal worden verkregen tot het effenen van onze zware financieele moeilijkheden. Deze moeilijkheden zijn inderdaad zeer groot, waar wij hebben moeten aangaan eene tijdelijke leening van ƒ650.000 en een kasgeldleening van ƒ200.000. De nieu we verordening op den hoofdelijken omslag, die ons het recht geeft, een voorloopig kohier in het begin van het jaar op te maken, zal er toe kunnen leiden, dat het opnemen van kasgeld in den vervolge belangrijk zal kunnen be perkt worden, hetgeen een belangrijke besparing aan rente beteekent. In verband met onze geldzorgen mo ge er nog eens op gewezen worden, dat onze oude de Ruyterstad, zoo rijk aan maritieme traditie, thans weder om een marine-basis sterk de onbe- lijkheid gevoelt, dat nu weer een admi raal het militaire commando in Zee land voert, de marinestaf en straks misschien ook een marinehospitaal te Middelburg gevestigd is. Waar onze gemeente op de meest be reidwillige wijze in de behoeften en aan de wenschen der Kon. marine tegemoet komt, en onze lasten door een talrijk minder marinepersoneel worden ver meerderd, worden juist de officieren in eene andere gemeente geplaatst. Voor de gemeente-financiën van Vlis singen, welks bevolking voor een over groot gedeelte bestaat uit arbeiders en onvermogende ambtenaren, is de reeds lang bestaande uittocht der meest ka pitaalkrachtigen noodlottig I De vooruitgang van de gemeénte, dien wij met eenigen grond mogen ver wachten, zal er toe leiden, dat de blij vende gemeentelijke bedrijven in bloei zullen toenemen. Het havenbedrijf heeft onder de uit stekende leiding van den directeur, ko lonel Boom, ondanks de ongunstige tijdsomstandigheden, bevredigende win sten opgeleverd. Aan ons havenbedrijf zal in hooge mate ten goede komen de uitbreiding van de buitenhaven, waar voor de Staten-Generaal in het afgeloo- pen jaar reeds de noodige gelden heb ben toegestaan waarschijnlijk zal nog in het najaar peij aanvang met de uit voering der werkzaamheden kunnen worden gemaakt. Ons college van Burg. en Weth. zal dan ook niet schromen om tot U te komen met voorstellen om de subsi die toe te staan, die het Rijk van onze gemeente voor de uitbreiding van de buitenhaven eischt en wij hopen U daarbij een financieele regeling voor te stellen, die voor de gemeente niet te bezwarend is. Wat het badbedrijf betreft, valt te vermelden, dat er in de badplaats Vlis singen iets geheel nieuws is tot stand gekomen, wat zeer de aandacht trekt van wie zich op het gebied van zeebad plaatsen bewegen, nl. de bouw vah ge metselde badcabines onder den boule vard het succes daarmede bereikt, doet uitbreiding wenschelijk maken. De ze badcabines en de uitstekende exploi tatie van de hotels „Zeebad Vlissin gen" sinds het optreden van den nieu wen directeur-generaal, verklaren o.a. den grooten toeloop van badgasten naar onze badplaats in het afgeloopen jaar. De kwestie over het hoofd aan den Nolledijk, waarover een ernstig meeningsverschil met het polderbestuur Walcheren heerscht, hopen wij tot een bevredigende oplossing te zullen kun nen brengen. De groente- en fruitveiling leverde gunstige resultaten op de vermeerde ring van het aantal leden gedurende 1919 bedroeg 55 en van het bedrag der geveilde producten op de gewone vei ling ƒ36770.49. Van dit bedrijf, mogen wij verwachten, dat het zal worden de export-centrale van ons eiland. Hoewel ons tijdelijk distributiebedrijf veel minder uitgebreid was dan in 1918, heeft het de gemeente toch nog aanzien lijke uitgaven veroorzaakt het kleine personeel, dat overbleef, verdient een woord van lof voor zijne toewijding. Van het grondbedrijf mogen wij gun stiger uitbreiding verwachten, wanneer eenmaal met den bouw van woningen, waaraan in onze gemeente zulk een dringende behoefte bestaat, vooruit gang zal zijn gemaakt. Een woord van waardeering mag hier niet ontbreken voor de woning- bouw-vereeniging „Gemeenschappelijk belang", die reeds zoo krachtig heeft medegewerkt om aan de behoefte aan arbeiderswoningen tegemoe te komen. In aanbouw voor deze vereeniging zijn thans 89 arbeiderswoningen, nl. 35 bo ven- en 24 benedenwoningen aan de Verkuijl Quakkelaarstraat en 30 één gezinswoningen in het Tuindorp. Voor deze woningen werden door Rijk en ge meente voorschotten en bijdragen ver leend. Terwijl in het jaar 1918 in onze ge meente geen enkele woning werd bijge bouwd, bracht het afgeloopen jaar ook in de bouwnijverheid eenige herleving. Gereed kwamen 24 kleine midden- standswoningen, waarvan 2 boven- en 2 benedenwoningen aan de Hobeinstraat door een particulier werden gebouwd, de overige door de gemeente. Hiervan kwamen 5 boven- en 4 benedenwonin gen aan de Paul Krugerstraat tot stand met subsidie van het departement van marine, waarom zij dan ook voor ma rinepersoneel moeten worden gereser veerd voor 5 boven- en 5 benedenwo ningen aan de Verkuijl Quakkelaar straat werd subsidie van het Kon. Nat. Steuncomité verkregen. Spoedig zullen uwen Raad voorstellen bereiken, om verder in de behoefte aan midden standswoningen te voorzien, ook zijn plannen in voorbereiding vpor den bouw van gemeentelijke arbeiderswo ningen. Verder zijn te Vlissingen nog in aan bouw de fabriek der N.V. „Fijnwerk" en en een autogarage aan de Wilhelmina- straat, terwijl ten slotte met voldoening kan worden gewezen op het totstand komen van het Rijksbelastingsgebouw, dat zoowel voor de betrokken admini stratie als voor het publiek groot gemak oplevert. Met den bouw der nieuwe R. H. B. S. zal waarschijnlijk in dit voorjaar wor den begonnen, zoodat verwacht mag worden, dat de cursus 1921/22 in het nieuwe gebouw zal aanvangen. Door de verplaatsing van de H. B. S. zal in de school aan de Wagenaarstraat alle ruimte vrijkomen, om school E daarin wederom in haar geheel te ves tigen. School E, evenals twee bijzon dere scholen werden tot M.U.L.O.-scho len uitgebreid. Zeer waarschijnlijk zal reeds in dit jaar door verandering van de rijkswet een geheeie omwenteling plaats hebben ie liet schooltoezicht op het lager on derwijs. Op 1 Januari jl. heeft onze schoolarts, de heer Smitt, zijn schoone taak aanvaard. Tijdig ingrijpen bij het kind en betere ziekenzorg, gepaard aan onze gezonde zeelucht, zullen de volksgezondheid zoo gunstig mogelijk kunnen maken, het geen de eerste eisch voor algemeene welvaart is. In een gemeente als Vlissingen met een breede laag van arbeiders heeft armenzorg en ziekenverpleging recht op bijzondere toewijding. In dit verband worden door ons plannen beraamd tot verbetering van de gebouwen voor ouden van dagen en van de gemeente lijke ziekenzorg en zulks zonder de ge- ineentefinanciën nog zwaarder te be lasten. Met bijzondere waardeering mogen wij vermelden, dat voor onze ziekenhuisplannen de algemeene be langstelling der bevolking is gewekt. In verband met de groote stijging van de prijzen der levensbehoeften zag ons college van Burg. en Weth. zich genoodzaakt ingrijpende voorstellen tot verbetering van salaris en arbeidsloo- nen aan uwen Raad te doen, waaraan een systematische indeeling in groepen, het geheeie gemeentepersonee! omvat tend, werd toegevoegd deze nieuwe regeling is I Januari jl. in werking ge treden. Eveneens'is op 1 Januari jl. overeenkomstig de eischen des tijds bij de politie de 8-urige arbeidsdag inge voerd. Opdrachten zijn door ons ver strekt tot het maken van een algeheele herziening onzer politieverordening, waarvoor veel arbeid en zorg vereischt wordt. Ambtenaren, administratieve zoowel als van de politie, legden een bijzonderen ijver aan den dag door, ondanks de vacatures, te zorgen, dat er geen achterstand in het werk bestaat. Met waardeering tnogen wij vermel den het uitwerken door den comman dant der brandweer, den heer Wemels- felder, van de plannen tot reorganisa tie onzer brandweer, waardoor wij thans binnenkort met gróotere gerust heid het brandgevaar in onze gemeente zullen kunnen bestrijden. In tegenstel ling met het vroegere bij loting aange wezen en zeer uitgebreide personeel, zullen wij nu spoedig bezitten een klein en goed geoefend korps vrijwillige brandwachten, die met hunne moderne bluschmiddelen zeker met grooten ijver hunne taak zullen vervullen Wij willen niet nalaten een woord van erkentelijkheid uit te spreken aan de Britsche regeering voor de vrijge vige wijze, waarop zij de schadeloos stelling voor de mijnramp op 31 Maart jl. heeft uitbetaald. De houding en de stemming, waarbij de gecombineerde spoorwegmaatschap pijen tegen onze stoomvaart-maat schappij „Zeeland" blijven volharden, wekte groote zorg, zij toch schijnen te blijven propageeren het verleggen van de „Zeeland" naar den Hoek van Hol land, hetgeen een spoedig opheffen on zer nationale lijn zou beteekenen. Ge lukkig heeft ons 23 Januari jl. de minis ter van waterstaat uitdrukkelijk, namens onze regeering verzekerd, dat de re geering in alle opzichten hare verkla ring van 18 Juni 1919, nopens de maat schappij „Zeeland" blijft handhaven en dus geheel blijft instaan voor het be houd der maatschappij te Vlissingen. Desalniettemin biijft groote waak zaamheid vereischt, want trots het op den voorgrond tredend nationaal be lang en den uitdrukkelijken wensch van regeering en Staten-Generaal schijnen de spoorwegmaatschappijen hunne egoïstische campagne tegen de „Zee land" voort te zetten en de heeren van de vroegere H. IJ. S. Mij. zijn be kwaam, energiek en hebben veel in vloed. I De „Zeeland" vormt de kortste hetgeen bij de hooge steenkolenprijzen een groot voordeel beteekent en de Nos. 1000. Nos. Nos. 22865 Nos. 14312 8 625 1227 1890 2576 3506 4139 4861 5532 6754 7583 8177 8956 9866 10021 10737 11722 12592 13019 13335 13918 14507 14972 15498 16250 16574 17710 18157 18518 19181 20102 20711 21348 21841 22438 TAATSLOTERIJ. 5e Klasse. 8e Lijst. Trekking van 29 Januari. 1434 4228 14040 19251 20555 335 5813 14188 400. ƒ2001 7020 9'93 15786 '5952 5569 5226 7834 9767 9997 1347i 14858 100. Prijzen van f 70. 117 131 269 539 584 752 796 963 1001 1099 253 1347 1348 1474 1505 1961 1971 2185 2207 ?3->6 2789 2838 2944 3036 3155 618 '214, 1769 2355 3467 I 3528 3704 3913 4016 4024 S 4162 4354 435« I 'Kit-: 4427 5418 6583 7370 7947 8680 9817 R| 9983 10013 4759 550t 6679 7407 8056 8831 4162 4354 4358 4396 5017 5187 5241 5375 6422 6517 6539 6550 6805 6969 6999 7077 7715 7827 7857 7930 8312 8513 8632 8652 9033 9067 9224 9460 9901 9958 9962 9981 10036 10069 10155 10244 10386 M 10766 10812 10825 11002 li074 111 L 11780 11865 11896 12185 12265 1257; I 12688 12744 12841 12921 12962 13985 13020 13030 13063 13074 13171 133/ 13430 13522 13610 13677 138 7 38* 13931 13950 13957 14058 14301 143 14547 14641 14715 14716 17729 149 15275 15332 15367 15371 I54CP 154- 15685 15757 16053 16068 16183 1621 16270 1 6315 1 6331 16388 16422 16487 16713 17054 17178 17267 17315 1756 17719 17790 17801 17844 18003 18103 18292 18335 18353 18362 18382 18421 18538 18705 18757 18913 19152 19772 19285 19530 19634 19662 19927 200734 20143 20215 20418 20544 20583 20655 20792 20797 20887 21276 21296 21347 21473 21492 21569 21694 21743 91817 22004 22142 22257 22259 22'6l 993^ 22458 22745 22923 NIETEN. 65 338 558 745 943 1265 1415 1562 1759 2019 2438 2664 2730 2933 3134 3354 3668 3872 3958 4218 4435 4651 4891 5113 5444 5587 5777 598S 6199 6436 6659 6968 7188 7519 7820 8020 8188 8519 8810 8935 9316 9513 9892 10238 10476 10946 11138 11463 12161 12594 13016 13219 13478 13608 13843 14046 14232 14438 14561 14703 14911 15249 15535 15742 15971 16257 16657 16795 16976 17151 17493 17674 17825 17970 18074 18319 18554 18712 18967 19080 19340 19629 19876 20103 20289 20458 20704 20892 21046 21281 21517 21812 21965 22032 22140 22275 22538 22846 75 385 646 748 1021 1269 1448 1574 1760 2012 2512 2889 2742 2935 3170 3428 3680 3889 4006 4282 4437 4679 4951 5147 5458 5598 5804 6037 6223 6449 6683 7052 7203 7618 7831 8092 8237 8552 8891 8951 9382 9514 10146 10284 10489 11017 11157 11490 12162 12615 13026 13256 13488 13630 13848 14089 14234 14447 14562 14745 14946 15301 15586 15758 15995 16259 16675 16809 16995 17327 17494 17699 17869 17988 18119 18343 18565 1873-1 15996 19103 19368 19654 19881 20119 20329 20516 20707 20893 21091 21302 21520 21817 21974 22062 22183 22332 22564 22857 119 409 668 761 1033 1295 1454 1647 1882 2065 2517 2707 2743 2958 3209 3474 3686 3890 4018 4312 4449 4685 4955 5189 5476 5614 5840 6063 6230 6484 6729 7058 7205 7620 7919 8114 8261 8612 8893 9008 9388 9563 10] 47 10305 10641 11021 11209 11590 12267 12626 13033 13322 13520 13660 13854 14100 14236 14484 14569 14788 15024 15341 15588 15815 16001 16305 16715 16821 17000 17329 17533 17728 17895 18004 18152 18344 18581 18748 18997 1910S 19413 19670 20029 20126 20335 20528 20757 20919 21101 21431 21579 21824 21976 22075 22203 22348 22604 22864 7923 7968 8120 8130 8268 8284 8637 8645 8902 8913 9086 9109 9463 9483 9659 9701 10148 10186 10330 10379 10798 10868 11039 11100 11228 11282 11942 11995 12312 12348 12768 12792 13034 13083 13355 1337/ 13555 13580 13749 13804 13861 13928 14179.14180 14275 14353 14486 14503 14612 14637 14845 14852 15154 15172 15368 15376 15599 15663 15823 15882 16020 16059 16327 16392 16754 16766 16873 16878 17009 17043 17349 17354 17539 17586 17730 17804 17905 17909 18010 18028 18!70 18178 18432 18458 18616 18651 18788 18823 19008 19036 19109 19111 19463 19478 19693 19698 20051 20079 20136 20138 20339 20342 20571 20638 20789 20791 20938 20939 21131 21155 21454 21457 2161821656 21875 21883 21979 21992 22092 22113 22215 22218 22374 22408 22785 22789 22873 22926 -5970 6168 6179 6352 6381 6560 6586 6884 6887 7131 7171 7449 7471 7710 7740 7970 7983 8155 8157 8351 8488 8754 8760 8915 8923 9154 9164 9498 9508 9737 9829 10199 10208 10387 10431 10918 10926 11115 11130 11324 11418 12118 12132 12523 12591 12885 12907 13147 13204 13438 13467 13593 1359S> 13805 13811 13995 1401S 14181 14190 14369 14407 14518 14544 14651 14685 14874 14878 15188 15235 15430 14542 15690 15702 15925 15950 16167 1*6254 16535 16559 16769 16774 16905 16913 17051 17064 17365 17456 17593 17658 17821 17822 17045 17968 18036 18044 18202 18244 18507 18512 18691 18700 18887 18934 19073 19076 19224 19315 19487 19497 19768 19847 20082 20090 20183 20192 20390 20398 20686 20692 20798 20842 20952 20962 21186 21239 21458 21464 21698 21728 21896 21957 22012 22029 22125 22132 22228 22239 22471 225 U 22804 22808 22960 22991 veiligste wat de bijna 45 jaren van haar bestaan bewijzen route naar Engeland, daartegenover bewijst de ramp van de „Berlin", hoe gevaarlijk de

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2